RENAULT automobielen Coppens: Guigue is geen scheidsrechter van internationale klasse Wolverhampton Wanderers nu vrijwel zeker van de titel Stormvogels bereikte met moeite kleine zege op sterke KFC-ers Nederlands B-team verloor verdiend van België B door defensiefouten Volendam had tegen sterk VSV aan één doelpunt voldoende Nederlandse jeugd moest Belgische jongeren 2-1 overwinning toestaan DSK raakt in moeilijkheden door nederlaag tegen Spaarndammers Schwartz: conditie van Belgen gaf bijna doorslag Kogers misten penalty Slechte wedstrijd in Brugge Armzalig voetbal vooral in de tweede helft Weinig hoopvol voetbal in Arnhem 10 Voetbal in Engeland IN DE KLEEDKAMERS: Nederlands zaterdagelftal samengesteld Leeuwarden versloeg het voorlopig zaterdagelftal De vierdeklassers EHS moest winst aan Animo-spelers laten SIZO boog in tweede helft het hoofd voor IJmuiden De semi-profs liet komende weekeinde Geen overeenstemming over Duitse voetbalploeg Successen voor Ferrari in Grote Prijs van Aintree Winst voor Togido I en il in promctiecompetitie MAANDAG 20 APRIL 1959 MBITO HÉHs'" „Ik heb me zitten verbijten. Wat was ik er graag bij geweest." Dat was het alles zeggende commentaar van Piet Kruiver, die als gast in de Nederlandse kleedkamer zat. Neen, goed kon ik het echt niet noe men en ik geloof dat we wel heel tevreden mogen zijn met het gelijke spel, vertelde de Zaankantcr, die hoopt het volgend sei zoen weer te kunnen spelen. En de mening van de ex-middenvoor van het Nederlands elftal was eigenlijk de mening van vrijwel alle spelers van het oranjeteam. Men was het in de Nederland se kleedkamer over een ding roerend eens: het was een bijzonder gelukkig gelijk spel, dat tegen de Belgen was behaald. Wiersma had niets dan woorden van lof voor het spel van de Belgen. Het is de bes te wedstrijd, die ik van hen heb meege maakt. Een voortreffelijke speler die Cop pens. Ongelooflijk wat is die verrassend snel. Ja, de Belgen hadden zeker wat meer verdiend, bekende Notermans eerlijk, ter wijl hij zijn knie wreef, die bij één van de vele duels, die hij met Rik Coppens had uitgevochten, beschadigd was. Die Cop pens is me er eentje. Alsmaar praten in het veld en steeds weer proberen je vast te houden bij je shirt. Een moeilijke tegen stander. Het commentaar van bondscoach Elek Schwartz week niet af van de mening van de spelers. De Belgen waren dit keer be ter, wij hebben wel wat te veel gehad met die 2-2. Hun conditie, die heeft bijna de doorslag gegeven. Zij spelen voetbal in be kerstijl, wij alsof het maar een vriend schappelijke wedstrijd is. Wij moeten om schakelen. Zij konden twee maal drie kwartier in hoog tempo spelen, wij niet. Dat is het verschil. Duidelijker had de bondscoach het niet kunnen zeggen. Zijn mening over de spe lers wilde Schwartz uiteraard niet direct na de wedstrijd geven. Bepaald optimis tisch was hij in ieder geval niet. Het wordt moeilijk, erg moeilijk, dat weet ik wel, zei hij zuchtend. Bij de Belgen In de Belgische kleedkamer kon men ook niet van een opgewekte stemming spreken. De Belgen waren te zeer onder de indruk van de verloren voorsprong. Havlicek, de trainer van de Rode Duivels, zei letterlijk: Als we met twee doelpunten verschil hadden gewonnen, had niemand iets kunnen zeggen. Dat zou volkomen ver diend zijn geweest, want we speelden be ter voetbal. Wij zijn in ieder geval de mo rele winnaars. Havlicek had evenals Coppens kritiek op scheidsrechter Guigue. Óns afgekeurde doelpunt was wel degelijk zuiver. En bo vendien werd het tweede doelpunt van de Nederlanders door Van der Linden uit buitenspelpositie gescoord. Rik Coppens sprak zijn verwondering er over uit, dat Guigue het vorige jaar in Stockholm uitverkoren werd om de fina le van het wereldkampioenschap te leiden. Hij is geen scheidsrechter van internatio nale klasse. De kleine Huysmans, de ster van de Bel gische ploeg, zei dat het Nederlands elf tal hem tegengevallen is. Uiteraard stond Bollen, die in de twee de helft door Guigue uit het veld werd ge stuurd, in het middelpunt van de belang stelling. De Vlaming haalde slechts de schouders op toen hem gevraagd werd wat hij dan wel voor kwaads had gedaan: Ik kan het nog niet begrijpen. Maurice Guigue, de 46-jarige Franse ar biter, vond het maar een matige, wat har de wedstrijd, waarin de Belgen stellig wat meer hadden verdiend. Waarom ik Bollen het veld uit stuurde? Hij had kritiek op de leiding en dat kan ik nu eenmaal niet tolereren. Zeker niet in een wedstrijd als deze. waarin fors wordt gespeeld, was het antwoord van de gendarme uit Marseille. Het Nederlands zaterdagelftal dat op 25 april in het Stade de la Faisandrie in Fon- tainebleau tegen Frankrijk speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Woudsma (DES). Achter: Wezenberg (VVOG) en Viool (Quick Boys). Midden: Aandewiel (Quick Boys), Van der Schee (Spijkenisse) en Van Duijn (Quick Boys). Voor: Bout (Huizen). J. Nieuwstraten (Zwart Wit '28), Harm van Dalfsen (Sport club Genemuiden), Henk van Dalfsen (Sportclub Genemuiden) en Van Putten (Unicum). Reserves zijn: Den Hollander (Quick Boys), Luytjens (Blauw Wit '34) en C. Nieuwstraten (Zwart Wit '28). Het voorlopig Nederlands zaterdagelf tal heeft zaterdag in Leeuwarden met 1—0 verloren van de plaatselijke eerste divisie club. Deze stand was reeds bij de rust be reikt. Het enige doelpunt werd gescoord door de PSV-er Verhagen, die als gastspeler bij I,eeuwarden uitkwam in de plaats van de rechtsbinnen Alma, die speelde in het Ne derlands jeugdteam. De wedstrijd werd bij gewoond door ongeveer 3000 toeschouwers. Advertentie CANJELS, de top-scorer van de eredivisie, in actie op zijn nieuwe QUICK schoenen met patent rubberzooi. Wolverhampton kan de vlag uitsteken. Voor de tweede achtereenvolgende maal heeft de club uit Staffordshire het kam pioenschap van Engeland veroverd. Wel iswaar is het theoretisch nog niet helemaal zeker dat de titel naar Wolverhampton gaat, Manchester United kan in punten nog gelyk komen, maar dan zou het doelgemid- delde ongetwijfeld ten gunste van de Wol ves beslissen. Wolverhampton Wanderers heeft name lijk uit 40 wedstrijden een puntentotaal van 57 en een doelgemiddelde van 10649. Manchester United heeft met nog een wed strijd te spelen 55 punten en een doelsaldo van 10264. Mocht Wolverhampton in de laatste twee ontmoetingen dus geen enkele punt veroveren, en met zware cijfers ver liezen, dan zou Manchester United nog met een vrijwel onmogelijke score moeten win nen om nog een kans op de titel te maken. Is de strijd aan de kop van de ranglijst dus wel beslist, in de degradatiezone is het gevecht om zich te redden nog in volle gang. Portsmouth degradeerde zaterdag, maar wie die club naar de tweede divisie zal vergezellen, is nog een open vraag. Aston Villa, dat zulke prachtige cupresul taten behaalde, en Manchester City staan er het slechtst voor. Beide clubs hebben 28 punten uit 39 wedstrijden, maar ook Lei- Honderden supporters van Stormvogels, gewapend met toeters en paraplu's, stroomden gisteravond na de boeiende en op bijzonder hoog peil staande wedstrijd KFCStormvogels in Koog aan de Zaan, het Koogse veld op. Stormvogels had deze ontmoeting met één-twee gewonnen, zodat er een luid gejuich opklonk. Een uitslag, die overigens wel een tikje aan de geflat teerde kant was, omdat de Kogers ster ker waren en beter voetbalden maar geen greintje geluk hadden. Zelfs een straf schop werd gemist. Er waren negendui- EHS heeft de in begin december, wegens een beenbreuk van Jacobs, gestaakte wed strijd tegen Animo niet in winst kunnen omzetten. Met een één-nul voorsprong voor de gasten werd gisteren om tien uur gestart. De zes nog resterende minuten voor de rust hadden de Haarlemmers de straffe wind mee, maar zij konden dit voordeel niet uitbuiten. Een minuut na de hervatting scoorde Bark uit een voorzet van Stoete de gelijk maker-. Ondanks het feit dat de Animoërs de wind mee hadden, hielden de EHS-ers vijfentwintig minuten stand. Toen deed de midvoor der gasten echter de stand in hur. voordeel overslaan. Vijf minuten later maakte de linksbuiten van de Amster dammers aan alle onzekerheid een einde door voor de derde maal binnen vijf minu ten het doel van de EHS-ers te doorboren. Zaterdagvoetbaf In de zaterdagmiddagcompetitie van de KNVB is dit weekeinde vry druk gevoet bald al werd het programma in de derde klasse nogal drastisch gewijzigd. SIZO verloor van IJmuiden en in de vierde klasse bereikte SVJ in de belangrijke wed strijd met VVGA een gelijkspel, twee-twee. Hoewel SIZO in de strijd met IJmuiden vrijwel voortdurend een licht overwicht had, gingen de punten toch naar IJmui den Bij de rust was de stand nog steeds dubbelblank, maar twee doelpunten in ie tweede helft bezorgden IJmuiden een wat geflatteerde twee-nul overwinning. Door deze Hillegomse nederlaag werd het nie t var SIZO practisch beslecht, want NDSM zegevierde over De Geuzen met drie-nul. In de vierde klasse speelde SVJ de be langrijke wedstrijd tegen VVGA in Am- Sterdam. De Haarlemse club nam voor rust een twee-nul voorsprong, maar moest deze na de rust prijsgeven. Het werd dus een twee-twee puntenverdeling, zodat beide ploegen nog precies gelijk staan. Maar SVJ's kans om zich alsnog te hand haven bleef daarmee bestaan. Kinheim kon het bij SNL niet bolwer ken en verloor met stevige cijfers, name lijk drie-nul. Ook Zandvoortmeeuwen bracht het niet tot een overwinning. Tegen AGT werd één-één gelijk gespeeld welke score reeds in de eerste helft werd bereikt. Volkers zorgde voor het Zandvoortse doel punt. De standen luiden: Voor het geval dat Elek Schwartz soms met het plan rondloopt binnenkort een van de Sparta-defensie in zijn nationale elftal te plaatsen, verdient het aanbeveling dat de KNVB-coach dit voornemen voor lopig niet ten uitvoer brengt. Het is in het bijzonder aan het falen van deze Sparta nen te wijten, dat het Nederlands B-elftal zaterdagmiddag in Brugge, ondanks vaak veel beter veldspel, kansloos met 4-2 door de Belgische B-ploeg werd verslagen. Doelman Van Dijk begon met een kapi tale blunder en liet deze door nog enkele onzekere ingrepen volgen, linksback Van der Lee stelde zich slecht op en was zo traag in zijn reacties, dat zijn goed spe lende partner Brull hem voortdurend moest bijspringen en spil Schilder was niet in staat de bewegelijke midvoor Delire te houden. De enige vertegenwoordiger van de aan staande kampioenen, die wél een goede wedstrijd speelde, was rechtshalf en aan voerder Verhoeven. Hij deed zowel ver dedigend als aanvallend voortreffelijk werk en vooral in de eerste helft heeft hij met Bennaars en Rutten heel wat mooie combinaties opgezet. Het was jammer, dat Rutten al niet fit toen hij in het veld verscheen kort voor rust een knieblessure opliep. Hij liet zich vervangen door Engelander, die mid voor ging spelen waarbij Cor van der Gijp naar de linksbinnenplaats opschoof. Het constructieve element was daarmee uit de Nederlandse aanval verdwenen. Ook de Belgen brachten geen sterk elf tal in het veld. Voor rust waren zij beslist de minderen van de Nederlanders; in de tweede helft kwam er meer lijn in hun spel en vooral de rechtervleugel Grote- Goossens en midvoor Delire gleden toen keer op keer, combinerend door de rood- wit-blauwe-verdediging. De strijd, die voor nauwelijks 5000 toeschouwers in een snij dende wind op het kleffe veld van RC Brugge werd gespeeld, begon rampzalig voor de Nederlandse reserves. Doelman Van Dijk beoordeelde de eerste voorzet van rechtsbuiten Crote volkomen ver keerd en gaf zodoende de toegestormde J. Holland 12—17 ADM 16—28 KMVZ 12—17 AMVJ 16—21 Wartburgia 11—15 Liss. Boys 16—19 Geuzen 15—15 Zandvoortm. 16—19 CSCA 11—13 Kinheim 17—19 IJmuiden 13—13 AGT 15—15 K'land 14—10 SNL 14—13 NDSM 12— 9 Robaver 16—10 SIZO 14— 5 SVJ 16— 7 VVGA 16— 7 Het KNVB-programma voor de semi- profs voor het komende weekeinde luidt: Eredivisie: ADO—DWS; NAC—Spar ta; RapidFortuna; NOADElinkwijk; DOSWillem II; Blauw WitAjax; Enschede—VVV; MVV—PSV. Eerste divisie A: DFCWageningen; HelmondGraafschap; Volendam Haarlem; LeeuwardenLimburgia; ZFCSVV; BWAlkmaar; Eindhoven VSV; AGOVV—Fortuna (VI.). Eerste divisie B: StormvogelsExcel sior; HDVSKFC; HeraclesVole- wijckers; HVCRoda Sport; RCH RBC; SittardiaHelmondia; GVAV Rigtersbleek. Tweede divisie A: Hilversum LONGA; DOSKODHC; De Valk— Zeist; UVSBaronie; Xerxes't Gooi; EBOH—ONA. Tweede divisie B: RhedenOlden- zaal; PECVelocitas; VeendamEn- schedese Boys; NECBe Quick; Go AheadZwolse Boys; ZwartemeerTu- bantia; HeerenveenOosterparkers. linksbuiten Leenders de gelegenheid de bal in de hoek te schuiven. Het duurde ge ruime tijd voordat de Sparta-goalie zijn zelfvertrouwen had hervonden. De anderen waren er eerde;- overheen en in het middenveld werd dank zij de voortvarendheid van Bennaars,' Rutten en Verhoeven in samenwerking met Van der Gijp en Bouwmeester heel wat goeds aan opbouwend werk te zien gegeven. Wel scoorde Bouwmeester in de twaalf de minuut met een precies op maat ge prikt puntertje in het gaatje dat Delhasse overliet (1-1), maar dergelijke momenten van doorbraken en goede voorzetten ble ven tot enkele beperkt. Juist toen sprake was van een duidelijk Nederlands overwicht in het veldspel, kwam het tweede Belgische doelpunt, dat de algehele ineenstorting en de daaruit vol gende nederlaag inluidde. Een slecht weggewerkte bal kwam voor de voeten van rechtsbuiten Crote, die op hetzelfde moment langs linkshalf Munsters sprintte. Uit zijn voorzet scoorde Delire met een prachtige kopbal. Na rust zakte het peil tot dat van arm zalig voetbal met aan beide zijden een ont stellend gebrek aan techniek. Door een fout van Van der Lee kon Crote na 25 mi nuten opnieuw een scherp getrokken voor zet afleveren, waaruit rechtsbinnen Goos- sens inschoot en 'weer tien minuten later glipte het drietal Leenders-Goossens-De- lire langs de verdedigers met een treffer van de laatste als sluitstuk. Rechtsbuiten Teunisse (Vitesse) smaakte tenslotte het genoegen de achterstand tot 4-2 te verklei nen. zend toeschouwers, van wie drieduizend supporters van de IJmuidense club. Stormvogels miste Henk Janssen, die een blessure had en door Brom werd ver vangen. Cees Groot ging nu midvoor spe len. Reeds voor de rust had KFC het beste van het spel. Met fraaie combinaties, waarin Van Vlierden, Kok en Keereweer een belangrijk aandeel hadden, bestookten de jonge Zaankanters het IJmuidense doel dat echter goed verdedigd werd. Vooral de stijlvolle keeper De Graaf blonk uit. Stormvogels daarentegen hield het spel meer open, waardoor de aanvallen een ge vaarlijker karakter hadden. In de zeven tiende minuut leverde zo'n snelle, open aanval succes op. Back Molenaar maakte een fout en de doortastende midvoor Groot snelde meteen op doel af. Met een listig schot passeerde hij toen keeper Schouten. KFC hield vol en enige schoten van Kok werden een prooi van De Graaf. Na een half uur noteerden wij ander maal een prachtige Stormvogeis-aanval links. Henk Groot zag zijn kans schoon en met een daverend schot scoorde hij (nul-twee). In de tweede helft had KFC de wind te gen, maar was desondanks het meest in de aanval. De Zaanse voorhoede miste ech ter stootkracht. ïn de veertiende minuut maakte back Freriks, na een vrije schop van Kok, hands toen hij de bal uit doel sloeg. Kok schoot de strafschop echter naast. Geleidelijk aan kwamen de IJmui- denaren er daarna beter in, maar hun voorhoede kon niet gemakkelijk door de Koogse defensie komen. De aanvallen van KFC strandden meest al op Janssen jr. en spil Snoeks. Doch tien minuten voor tijd was het echter toch raak. Een fraaie pass van Keereweer be reikte de fel sprintende Blok, die beheerst inschoot. In de slotfase spande het nog wel geducht, maar de Koogse aanval werd door de fors ingrijpende blauw-witte de fensie volkomen aan banden gelegd. Een uitgelaten Stormvogels-supportersschare bejubelde na afloop hun favorieten die nog altijd een prima kans hebben op het kam pioenschap. Eerste divisie B Sittardia Stormvogels GVAV HVC HDVS Heracles Vitesse 24—35 24—34 23—33 24—32 25—28 25—24 25—24 KFC 23—23 Excelsior 2422 RBC 24—21 Helmondia 2420 Volewijckers 2419 RCH 25—19 Rigtersbleek 2416 Roda Sport 2412 cester City met 30 punten is nog lang niet veilig. Van de tweede-divisie-clubs zijn Shef field Wednesday en Fulham reeds zeker van promotie. De resultaten De uitslagen waren: Eerste divisie: Aston VillaBurnley 00, Blackburn RoversManchester City 21, BlackpoolArsenal 12, Chelsea Everton 31, Manchester UnitedBir mingham City 1—0, Newcastle United- Leeds United 2—2, Nottingham Forest- Leicester City 14, Portsmouth—Bolton Wanderers 0—1, Tottenham Hotspur—West Bromwich Albion 50, West Ham United Preston North End 11, Wolverhampton WanderersLuton Town 50. Tweede divisie: BarnsleyFulham 24, Brighton and Hove AlbionStoke City 2—2, Bristol City—Leyton Orient 0—1, Car diff CityScunthorpe United 02, Charl ton Athletic—Derby County 1—2, Grimsby TownSwansea Town 01, Huddersfield TownSheffield Wednesday 12, Liver poolIpswich Town 31, Middlesborough —Bristol Rovers 22, Rotherham United- Lincoln City 1—0, Sheffield UnitedSun derland 31. Voor de Spelen De vertegenwoordigers van de voetbal bonden van Oost- en West-Duitsland heb ben vrijdag in een vergadering te Mün- chen geen overeenstemming kunnen berei ken over de vraag hoe de Duitse voetbal ploeg voor de Olympische Spelen van 1960 in principe samengesteld zal moeten wor den. De afgevaardigden van Oost-Duitsland hebben twee beslissingswedstrijden voor gesteld tussen de vertegenwoordigende elftallen van de beide delen van Duitsland. Het team dat het best uit de strijd zou ko men, zou dan de kern van het gezamen lijke Duitse Olympische elftal vormen. Te vens zou de bond van dat land de ver antwoordelijke trainer mogen aanwijzen. Sepp Herberger en Georg Gavlicek, die de Westduitse bond vertegenwoordigden, voelden daarentegen meer voor een trai ningscursus voor spelers uit Oost- en West- Duitsland, waarvan de besten in aanmer king zouden komen voor de selectie van het Olympische voetbalelftal en voor de stellig niet gemakkelijke kwalificatiewed strijden tegen Polen en Finland. De bondsafgevaardigden kwamen niet tot een overeenstemming. Binnenkort zul len zij nog een poging doen een oplossing te vinden om te komen tot de samenstel ling van een gezamenlijke Duitse ploeg. Een belangrijke tactische fout in de eerste helft heeft VSV tegen Volendam de kans ontnomen om de trotse lijstaanvoer der ten minste één punt afhandig te ma ken. De Velsenaren verzuimden namelijk in die periode, waarin zij met de straffe wind in de rug speelden, bij elke voorko mende gelegenheid, zij het van dichtbij of van ver af, te schieten. Daardoor kon Volendam, dat voor rust eveneens ver geefse pogingen in het werk stelde om een treffer in zijn voordeel te plaatsen, na de hervatting een uitgesproken overwicht op bouwen en dit na een half uur bekronen met het enige, deze wedstrijd beslissende doelpunt. De thuisclub ontvouwde reeds kort na het begin haar plannen met enige goed opge zette aanvallen, welke onder meer resul teerden in een pass van rechtshalf Schil der naar Pelk.'die de bal rakelings voor langs het doel joeg en kort daarop een tweede poging zag stranden op het lichaam van doelman Geerlofs. Geleide lijk aan kwam VSV nadien meer in het of fensief en de Volendammers mochten zich zeker gelukkig prijzen, dat Vendel onno dig treuzelen van back Kroon slechts af strafte met een schot, dat rakelings het doel van Keyser mistp. (Van onze sportredacteur Achttienduizend toeschouwers hebben zaterdagmiddag op het terrein van Vites se in Arnhem gezien wat voor ruggesteun het Nederlandse voetbal heeft. En zij zul len tot hun spijt hebben moeten bekennen dat het maar een zeer zwak steuntje is. Het Nederlandse jeugdelftal (leeftijd van 18 tot 20 jaar) verloor namelijk van het Belgische jeugdteam met 2-1 in een wed strijd, die vooral van Nederlandse zijde als zeer teleurstellend moest worden ge schetst. Nu was het sombere dat de Nederland se aanval (Lazeroms van NAC, Alma van Leeuwarden, Seelen van Ajax, De Vries van Sparta en Bergholtz van MVV) uit individueel talentvolle voetballers be stond, maar dat die spelers tezamen een uiterst zwakke voorlinie vormden. Men was in het algemeen te veel uit op persoon lijk succes en juist daarom was het be grip voor eikaars bedoelingen nergens. In de middenlinie (Van Wijk van Vole wijckers, Ter Horst van Enschedese Boys en Villerius van Sparta) was zonder meer zwak, terwijl er in de achterhoede ook al weinig hoopvol voetbal te zien werd gege ven. Zowel De Groot (HDVS) als De Jong (DWSA) waren gemakkelijk te pas seren spelers en vooral hun plaatsen van de bal liet veel te wensen. Het Nederlandse team hing dus als los zand aan elkaar. De Belgische jongeren, die bepaald minder talentrijk waren, maar meer gevoel hadden voor teamspel en een grotere dosis geestdrift aan de dag konden leggen, wonnen dan ook verdiend, nadat zij aanvankelijk een 1-0 achter stand hadden gehad toen De Vries uit een strafschop het Nederlandse doelpunt had gescoord. Dat was vijf minuten na de rust. Maar elf minuten later was het door Van Acker met een prachtige kopbal en Ritzen al weer 2-1 voor de Rode Duiveltjes, waar mede zij loon naar werke n kregen. De Nederlandse aanvallers kwamen er daar na niet meer aan te pas voor het doel van de kwieke Belgische doelman Smolders (Beerschot), die vooral in het begin van de wedstrijd enkele zeer harde en zuivere schoten van Seelen (onder andere een fraaie achterwaartse omhaal), Alma en Lazeroms uit zijn doel had gehouden. De leiding van de wedstrijd berustte bij scheidsrechter Bronkhorst, die tal van vreemde beslissingen nam. Automobilisme De nieuwe Ferrari's hebben zaterdag in de Grote Prijs van Aintree (G.B.) voor formule 1-wagens voortreffelijk gedebu teerd. De Fransman Behra zegevierde in deze wedstrijd over 200 mijl (321,8 km) met zijn Ferrari in 2 uur 15 min. 55 sec. Zijn gemiddelde snelheid was 142,810 km/u. Ook de tweede plaats was voor een Fer- rari-rijder, namelijk voor dc Brit Brooks. De Nieuwzeelander Mac Laren werd met een Cooper-Climax derde. Ook rechtshalf Mertens onderscheidde zich toen hij plotseling van grote afstand de Volendammer doelman noopte tot een geslaagde noodsprong. De harde wind bleek voor beide partijen geen beletsel om in hoog tempo te spelen wat vooral pleit te voor Volendam, dat ongetwijfeld meer gevaar had kunnen scheppen, indien de rechtervleugel Pelk-Jonk niet zo onver standig was geweest de combinaties veel te kort te houden. Daardoor kwam Pieters steeds als overwinnaar uit de duels te voorschijn. Opvallend was voorts het solide ingrijpen van de stoppers Spaans en Karregat, die elke aanval in het centrum reeds in de kiem smoorden. De feiten, verder de moeite van het vermelden waard, bleven voor rust beperkt tot een schot van Veer man, dat met vereende krachten door de Velsense verdediging onschadelijk werd gemaakt en het uitvallen van Vendel, die werd vervangen door Cleeren. Na de hervatting trok Volendam spoe dig het initiatief tot zich. VSV moest in het defensief, zonder nochtans in groot ge vaar te komen, aangezien de Volendam mers over weinig doortastendheid be schikten. Bovepdien kreeg Tol geen schijn van kans tegen Spaans, die zich een ver dediger van formaat toonde. Uit een van de sporadische uitvallen van VSV bracht Brederveld Volendam even in moeilijkheden. Dat was het laatste wa penfeit van de Velsenaren die een minuut later op één-nul kwamen, toen Veerman uit een voorzet van Pelk de bal beheerst over de uitgelopen Geerlofs kopte. In de slotfase misten Veerman en Tol nog ra kelings het beoogde doel. De stand is nu: Eerste divisie A Volendam Leeuwarden Limburgia AGOVV SVV Eindhoven Alkmaar 27—42 27—38 27—33 27—32 27—30 27—29 27—29 Helmond DFC BW ZFC 27—27 27—27 27—27 27—22 Fortuna (VI.) 27—22 VSV 27—21 Wageningen 2720 Graafschap 2718 Haarlem 2715 Het kleine HVB-programma heeft enkele belangrijke uitslagen gebracht. In IA ver sloeg Spaarndam een der medekandidaten voor de onderste plaats, DSK, met twee nul en Ripperda 2 kwam weer aan de kop dank zij een zege op Vliegende Vogels. In I B deed IIFC 3 goed werk en versloeg Bloemcndaal 2 met royale cijfers. Het wordt een spannende geschiedenis in de eerste klasse A nu Spaarndam met tweenul zegevierde over DSK. Deze score was reeds bij rust verkregen en brengt DSK nu ook direct in moeilijkheden, al hebben de DSK'ers nog een kleine voor sprong van één punt en een wedstrijd minder gespeeld. Ripperda 2 nam weder om bezit van de bovenste plaats dank zij een grote zege op Vliegende Vogels. Bij de rust was het al vijfnul dank zij doelpun ten van Theo Dreyer (2x), Sweeris, Schreu- der en Meyer. Na de twee kwam in deze stand geen wijziging meer. WH kon zich in de eerste helft goed staande houden legen DCO en met dub belblank werd gedraaid. Daarna werd DCO sterker en nam een drienu voorsprong. WH kon door Post daarna slechts de eer redden. Ripperda 2 16 24 VI. Vogels 16 11 IEV 11 24 Halfweg 14 10 Renova 16 23 WH 14 10 BSM 14 20 DSK 14 7 DCO 15 17 Spaarndam 15 6 DSS 15 14 In de eerste klasse B is HFC 3 op het Advertentie AUTOMOBIELBEDRIJF HARDEBELT Rijksstraatweg 249 - Haarlem-N. goede pad. Ditmaal veroverden de Haar lemmers twee kostbare punten ten koste van Bloemendaal 2, welke ploeg zij met vijftwee versloegen. En omdat Haarlem 5 en Kennemers 3 beide verloren, resp. van Hillegom 2 en Terrasvogels 2, werd de po sitie van de HFC-ers er heel wat beter op. DIO 2 en EDO 4 speelden tegen elkaar ge lijk hetgeen speciaal door TYBB 2 werd gewaardeerd: 19 17 14 14 12 12 TYBB 2 17 24 Bloemend. 2 20 EDO 4 18 24 Schoten 3 18 Stormvog. 4 18 22 HBC 3 18 DIO 2 18 21 HFC 3 18 Hillegom 2 19 21 Haarlem 5 18 Terrasvog. 2 19 20 Kennemers 3 19 Togido heeft tegen Olympia uit Emmer- compascuum in de strijd om twee plaatsen in de hoofdklasse geen halve maatregelen genomen. Met niet minder dan acht twee bleven Schoof, Van Eyk en Pliester hun noordelijke concurrenten de baas. De tweede wedstrijd wordt op twee mei in Haarlem gespeeld. Het tweede team van Togido deed het al niet veel minder. De basis voor pro motie naar de overgangsklasse werd in Gouda gelegd door DONK met zeven- drie te verslaan. Zaterdag spelen Boers, Boot en Luining thuis tegen het Amsterdamse AVGA 2. VOETBAL. Crook Town heeft zaterdag middag, in de Engelse bekerfinale van de amateurs, met 3-2 gewonnen van Barnet. De ruststand van deze ontmoeting, die in het Wembly stadion in Londen werd ge speeld, was 1-1.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 8