^ZONDERv RENTE r Ja... CIOS kampioen van Haarlem KLEDING TERMIJN SENATOR Jan Derksen 25 jaar wielrenner Blue Stars dicht bij titel na nederlaag van Landlust Toekomstige sportleiders stonden tegen Santpoort twee keer achter HAARLEMSE KLEDING CENTRALE 19 Dé voüeybaicompetitie JANSSTRAAT 63 Nederlanders in de Ronde van België Grote Prijs van België afgelast? Noordhollands twaalftal Noord-Ierland versloeg Wales met 4-1 Wolverhampton Wanderers kampioen van League Twee wereldrecords voor Rus Yuri Vlasov Toni Sailer niet bij de Olympische Winterspelen? Record aantal nummers in de 76ste Varsity Hockeysters speelden oefenwedstrijden Zweedse viermaster naar IJmuiden Links afslaan op rijksweg door Wassenaar verboden Vlieginstructie voor adelborsten Het wordt moeilijk voor loodgieters Kerkelijk Nieuws DONDERDAG 23 APRIL 1959 CIOS heeft na een enerverende strijd, waarin de zenuwen een te grote rol speel den en van goed volleybal maar nauwe lijks sprake was, door een gelijkspel tegen Santpoort voor het eerste het kampioen schap van de afdeling Haarlem behaald. We hebben de toekomstige sportleiders dit seizoen het beste volleybal zien spelen, maar gisteravond speelde Santpoort onge twijfeld beter en had een overwinning de groenwitten zeker toegekomen. Twee keer werd de ClOS-club voor een achterstand geplaatst en in de tweede set die door CIOS werd gewonnen, leidde Santpoort lieft met 13-3. Vijf maal achtereen sloegen de Sant poortenaren de serve te hard en buiten het veld en dit kostte de mannen van Leijden het kampioenschap, want CIOS profiteerde gretig en kreeg hier uiteraard voldoende gelegenheid voor. Groot was het enthou siasme toen CIOS na een 2-1 achterstand toch nog een gelijkspel behaalde. De spe lers gingen op de schouders van hun me de-cursisten, die in groten getale, zelfs uitgerust met scheepstoeters, aanwezig waren. Het moge voor Santpoort een pleis ter op de wonde zijn dat CIOS van het spe len van promotiewedstrijden voor een plaats in de overgangsklasse afziet en Santpoort als tweede van het dis- trict$bestuur dispensatie verkreeg om deel te nemen aan de promotiestrijd. Een nerveuze start van de toekomstige sportleiders veroorzaakte tal van techni sche fouten, die Santpoort op 6-1 brachten en CIOS tot een time-out noopte. Santpoort hield in de eerste set het beste van het spel en bereikte met een degelijke smash en serve zelfs 14-3. Broekman reduceerde voor CIOS tot 15-9. Advertentie zonder prijsverhoging op RUIME KEUZE: Leuke modellen Japonnen - Manteleostuums Zomer-Regenmantels Costuums fn moderne dessins Sportcolberts en Pantalons enz. enz. In de Ronde van België, van 4 tot en met 7 mei, zal Nederland door de Eroba- ploeg worden vertegenwoordigd. Van de acht renners zijn er al #ie, nl. Piet van den Brekel, Jef Lahaye en Gerard Ver- goossen, aangewezen. De overige vijf wor den na afloop van het Ardennen weekein de gekozen. De ritten zijn: 4 mei Brussel- Moeskroen 105 km. en Moeskroen-Charle- roi 133 km., 5 mei Charleroi-Bouillon 219 km., 6 mei Bouillon-Verviers 207 km., 7 mei Verviers-Brussel 234 km. De aan komst is in het Brussels sportpaleis, waar een voorprogramma wordt afgewerkt met de sprinters Jan Derksen, De Bakker, Roussegu, Gaignard en Potzernheim. De kans is zeer groot dat de Grote Prijs van België voor formule 1-wagens, die zon dag 14 juni op het circuit van Francor- champs zou worden gehouden, niet door gaat. Een woordvoerder van de Koninklij ke Belgische Automobielclub deelde woensdag in Brussel mee, dat de defini tieve beslissing over het al dan niet door gaan van deze wedstrijd, die telt voor het wereldkampioenschap coureurs, binnen enkele dagen zal worden genomen. Het team van de ClOS-club, dat gisteravond in het Krelagehuis in Haarlem, door een gelijk spel tegen rivaal Santpoort ongeslagen het kam pioenschap van de volleybal eerste klasse behaalde. Staande van links naar rechts Rob Habermehl, Jan Boer- op (aanvoerder), Floor Broekman, Hans Beyer. Gehurkt van links naar rechts Rudie Oudijk, Colc Nieuwenhuyse en Kees Tukker. Ook in de tweede set zocht CIOS tever geefs naar zijn vorm en werd een gewillig slachtoffer van de serves van Klut, Bies- ma en Raap. Via 8-1 werd de score voor namelijk door goed werk van Santpoorts' aanvoerder Leijen naar 13-3 opgejaagd. Het pleit leek beslecht, maar CIOS waag de nog een wanhopige poging om de kan sen te keren. Met succes, Santpoort mis te het inzicht om de bal op eenvoudige wij ze over het net te serveren en vergreep zich aan te gewaagde serves met het ge volg, vijf maal serve-over zonder het sco ren van een punt. Onder enthousiaste aan moedigingen van hun collega's overbluf ten de ClOS-spelers hun tegenstanders en wonnen ten slotte na een 13-3 achterstand de set met 15-13. In de derde set nam CIOS direct met 5-1 de leiding, waarna F. Raap aan opslag een „serie" van negen punten sloeg en van de talrijke toeschouwers een applausje in ontvangst mocht nemen (10-5). Santpoort stootte door en via 13-6, 14-7 en 14-9 maak te een misverstand aan de spanning een einde; 15-9 voor Santpoort. In de laatste set gingen de ploegen aanvankelijk gelijk op (5-5), waarna CIOS min of meer for tuinlijk aan een voorsprong kwam (9-5) en iets vaardiger en door technische fou ten van de Santpoortenaren verder kon uitlopen (14-6). De spanning keerde nog terug toen Santpoort inliep tot 14-11, maar werkelijk in gevaar kwam de setzege niet meer (15-11). HBS 2 en OVRA speelden een pittige strijd, die na twee spannende sets in een gelijkspel eindigde: 15-5, 11-15, 14-16 en 15-13. De reserve-ploeg van Die Raeckse zwoegde 'hard, maar moest de kracht er kennen van Eclecta, Boukes toonde zich een goed spelverdeler en maakte openin gen door zijn achterwaartse set-ups, zijn clubgenoot Hans Smit toonde zich een goe de aanvaller. Setstanden 15-6, 15-12, 12-15 en 15-13. PWN kampioen Door een zege op de reserveploeg van HBC heeft PWN met Cochius, Kip, Ver stappen, Waagmeester, Kwaaitaal, Har- ting, Hartog en Hoes, beslag gelegd op de titel in de tweede klasse A en zal de kam pioen van 2B (Velox) ontmoeten met als inzet een plaats in de eerste klasse. Het derde team van HBC is in de der de klasse B gelijk geëindigd met HVS 4 en een beslissingswedstrijd op 6 mei moet de kampioen naar voren brengen. Dames Na een langdurige strijd won Eclecta van HVS met 15-4. 15-10, 13-15 en 15-10. Truus Blom, de gewaardeerde secretares se van de schoolvolleybalcommissie, gaat zich in Utrecht vestigen en speelde voor het laatst voor de roodwitten. OVRA be dwong het enthousiaste Velox met 15-8, 16- 4 en 15-11. In de derde klasse B leed OSS 2 tegen haar concurrente Eclecta 3 haar eerste ne derlaag en moest het behalen van de titel tot de laatste wedstrijd uitstellen. In verband met de voorbereidingen van het oranjebal in het Krelagehuis is het wedstrijdprogramma voor woensdag 29 april in zijn geheel naar woensdag 6 mei verschoven. De uitslagen luidden: Heren: HVS 2—OVRA 2—2. CIOS— Santpoort 22. EclectaDie Raeckse 2 3—0. PWN—HBC 2 3—0. Eclecta 2—WIK 0—3. HBC 3—DSS 2 3—0. Heren: DSS 4Vesmia 3 04. Velox OVRA 0—3. Eclecta—HVS 3—1. Eclecta 3—OSS 2 3—1. WIK—Topscore 2 3—0. TopscoreDe Blinkert 3 30. De Blin- kert 5—De Blinkert 4 2—2. OG 3—HBC 5 1—3. HVS 2—OG 2 3—1. DSS 2—DSS 3 3—1. MHBS 2—Eclecta 2 2—2. OG—De Blinkert 2 31. Gios 3Spaarneslad 13. Spaamestad—OVRA 3 —13. HBC 2—Die Raeckse 3 3—1. HBC 3—Vesmia 2 1—3. Korfbal De Haarlem-speelster Truus Biesbrouck en de Watervliet-speler Dick v. Ladesteyn zijn gekozen in het Noordhollands twaalf tal, dat op zondag 10 mei aan het distric- tentoernooi in Zutfen deelneemt. Aanval: Dames: T. de BoerHavik, N. HarwijnenBes. Heren: S. Alphenaar, J. Postor, allen „Roda". Midden: Dames: T. Saft (Groen Geel), Tr. Biesbrouck (Haarlem). Heren: D. v. Ladesteyn (Watervliet); R. v. h. Kaar (Groen Geel). Verdediging: Dames: R. Distelbrink v. d. Lingen, W. Volland. Heren: J. Rep, E. Voorneveld, allen Koog Zaandijk. De voetballandenwedstrijd tussen Noord-Ierland en Wales, woensdag in Bel fast gespeeld, is geëindigd in een 4-1 zege voor de Ieren. Bij de rust had Noord-Ier land reeds een 3-0 voorsprong. Ruim 40.000 toeschouwers zagen een eenzijdige wedstrijd zonder hoogtepunten. Noord-Ierland overheerste zo zeer dat het publiek zich alleen maar afvroeg hoe groot het doelpuntenverschil zou worden. Wales, zonder de gebroeders Charles, speelde een soort afbraakvoetbal en geen der spelers voldeed aan de gestelde verwachtingen. Skiën wrnMm,wmwÊmrn Het Noordierse team daarentegen was een homogene eenheid met een schitteren de voorhoede. Daarboven uit stak het voet baljuweel, rechtsbinnen .Jimmy Mcllroy, die met zijn afgemeten passes voortdurend verwarring stichtte in de verdediging van de Welshmen. Een van deze voorzetten zette linksbui ten Peter McParland reeds in de zevende minuut om in een doelpunt. Vijf minuten later lag de bal al weer in het doel van Wales, toen rechtshalf Bertie Peacock met een ver schot de doelman verschalkte. Voor de rust nog was het Mcllroy zelf die voor een veilige 3-0 voorsprong zergde. Na de pauze werd het 4-0 door McPar land, Derek Tapscott redde twee minuten voor tijd voor Wales de eer. Engeland en Noord-Ierland zijn in het kampioenschap van Groot-Brittannië ge lijk geëindigd met elk vier punten, Schot land werd derde met drie en Wales vierde met een punt. Door woensdagavond met 30 te win nen van Leicester City stelde Wolver hampton het kampioenschap van de En gelse league absoluut veilig. Eigenlijk was de club van Billy Wright reeds sinds za terdag zeker van de titel, want alleen Manchester United kon nog geljjk komen. Daarvoor zouden de Mancunians hun laat ste twee wedstrijden met onwaarschijnlijk hoge cijfers hebben moeten winnen en zouden de Wolves twee maal moeten ver lezen. Na de zege op Leicester City is dus aan alle twijfel die nog mocht bestaan, een einde gekomen. Doelpunten van Norman Deely, Michael Lill en Jimmy Murray zorgden voor de overwinning van de Wolves. Na afloop van de wedstrijd kwamen dui zenden enthousiaste supporters het veld op om te zien hoe aanvoerder Billy Wright de kampioensbeker in ontvangst nam van de heer Len Shipman, de voorzitter van Leicester. De uitslagen van woensdag waren: Eerste divisie: ChelseaWest. Bromwich Albion 02. Newcastle UnitedBolton Wanderers 20, Nottingham ForestLeeds United 03, Lutón TownPortsmouth 31, Birmingham CityBlackburn Rovers 30, Wolverhampton WanderersLeices ter City 3—0. Tweede divisie: Brighton and Hove Al bion—Derby County 3—1, Cardiff City— Siinderland 2—1, Huddersfield Town- Stoke City 12, LiverpoolScunthorpe United 3—0, Middlesborough—Sheffield Wednesday 22. Gewichtheffen De 23-jarige Rus Yuri Vlasóv verbeterde tijdens gewichthefwedstrijden in Lenin grad twee wereldrecords in de zwaarge wichtklasse. Bij het trekken kwam de 1.86 meter grote en 115 kg wegende Rus tot 151,5 kg, hetgeen een halve kg meer is dan her. oude wereldrecord, dat met 151 kg op naam stond van zijn landgenoot Alexei Medvedev. Een nog grotere prestatie leverde hij bij het stolen. Met 197.5 kg verbeterde hij het record van de Ameri kaan Paul Anderson met 1 kg. Zijn totaal voor de drie Olympische oefeningen, 514 kg (165 - 151,5 - 197,5) zou eveneens een nieuw wereldrecord be tekend hebben, indien deze prestatie ge leverd zou zijn tijdens Europese, wereld- of Olympische kampioenschappen. Nu ;s het slechtsde beste wereldprestatie. SCHERMEN. De Haagse schermster Danie van Rossem zal niet deelnemen aan de internationale wedstrijden, die zater dag 25 en zondag 26 april in Amsterdam worden gehouden. Zij komt zondag 26 april in Parijs uit in een internationaal florettoernooi om de Coupe Jeanty. De zevenvoudige skikampioen van Cor tina d'Ampezzo, Toni Sailer, zal niet deel nemen aan de Olympische Winterspelen van 1960 in Squaw Valley. Als motief wor den zijn filmverplichtingen opgegeven. In Oostenrijkse sportkringen kan men dit alles nog niet geloven. En ook Sailer's vader in Kitzbühel twijfelt aan de juistheid van dit bericht. Het ski-fenomeen zelf kon hieromtrent nog niet worden gepolst omdat Toni op het ogenblik volledig in beslag wordt genomen door zijn filmcontracten. Hij werkt nu voor de maatschappij „Bavaria", die de vierde film met hem draait. Ook in de komende maanden schijnt hij zo bezet te zijn, dat hij nauwelijks tijd zal vinden voor de ski-training. Er staat zelfs een film op het programma die in Japan zal worden gedraaid. &o«siert Voor de 76ste Varsity, die zondag 3 mei op het Amsterdam-Rijnkanaal bij Jutphaas wordt gehouden, staan niet min der dan 13 nummers een recordaan tal op het programma. Ook he* aantal inschrijvingen is groter dan in voorgaan de jaren. In de nummers overnaadse vier, lichte vier en lichte acht schreven liefst zeven ploegen in. In de vier zonder stuurman komen Laga, Njord en Triton en in de twee zonder stuurman Aegir en Nereus uit. In de oude vier het hoofdnummer over een afstand van 3000 meter starten Triton, Njord, Argo, Laga, Aegir en Nereus. Advertentie frvvv* bl* CaL\ PRIMEUR 20 ct PROMINENT 22 ct"* PREFERENT 27 ct Jan Derksen heeft woensdagavond in Amsterdam zijn zilveren bruiloft met de wielersport gevierd. Vijfentwintig jaar ge leden kreeg de toen 16-jarige Derksen zijn eerste licentie als nieuweling. Derk sen reed destijds koppelwedstrijden en omniums met Jan Tronk. Op de Alk- maarse wielerbaan werd de latere we reldkampioen ontdekt door Guus Schilling onder wiens leiding hij het in 1938 tot een derde plaats bij de wereldkampioenschap pen der amateurs bracht. Twintig jaar geleden, in 1939, nog juist voor het uitbreken van de wereldoorlog, veroverde Derksen in Milaan ziin eerste wereldtitel bij de amateurs, die werd ge volgd door de hoogste eer bij de profes sional-sprinters in 1946 in Zürich en in 1957 in Luik. Vijf eveneens oud-wereld- TENNIS. Twee geplaatste spelers zijn in de derde ronde heren enkelspel van de internationale tenniskampioenschappen van Engeland uitgeschakeld. De Zweed Schmidt werd verslagen door de Zuid- Afrikaan Abe Segal met 36, 75, 62, 75, en de 19-jarige Zuidafrikaan Ray Weedon zorgde ^oor de grootste verras sing door de Britse Davis Cupspeler Davies met 86, 26, 63. 36, 63 aan de kant te zetten. VOETBAL. Voor de tweede ronde van de bekercompetitie van de KNVB is in Groningen de voetbalwedstrijd Velo- citasZwartemeer gespeeld. Zwartemeer won de ontmoeting met 53. Blue Stars is nog geen kampioen van Nederland. De mannen van Alberda kwa men echter zeer dicht bij de titel, toen de medekarididaat, Landlust, overtuigend werd geklopt. Zondagavond verschenen de Sabres echter volledig in het veld en het gevolg was, dat de Stars een duidelijke 7562 nederlaag leden. Door het overlijden van de voorzitter van DED werd de wedstrijd DEDLand lust uitgesteld. Landlust is nu nog de enige ploeg, die met de Blue Stars gelijk kan komen. De Stars hebben overigens de kans in eigen hand, want als zij zaterdagavond van DED winnen zijn zij kampioen. De stand is: Blue Stars 58, Landlust 44, Sabres 5—4, DED 4—2. LandlustBlue Stars was tot aan de rust een spannende wedstrijd met niet al te best spel en veel onzuiver schieten. De zenuwen overheersten en vooral Landlust bleef ver onder de maat. Alleen Sterker liet af en toe nog iets van klasse zien, maar toen ook hij na rust de goede rich ting kwijt raakte, was het gebeurd met Landlust. Scoreverloop: LandlustBlue Stars 11—4, 14—11, 22—21, 24—25 (rust), 31—37, 38—46, 43—56, 54—68 (eind). Topscorers: Landlust: Sterker 11—10, Blue Stars: Hagers (612), Driehuis (218), Posthumus (64). Bij de Sabres beheersten de lange Toul- bert en Roberts de rebound en de twee reuzen namen samen niet minder dan 34 punten voor hun rekening. Mede door Duncan (8—8) en Willoughby (10—3) kwa men de Amerikanen op een totaal van 75, waartegen de Stars er 62 stelden. Score verloop: Blue StarsSabres 99, 1917, 33—35 (rust), 47—46, 49—54, 51—64, 62—75 (eind). Topscorers: Blue Stars Alberda 98, Perrier 94, Sabres: Toulbert 917, Dun can 88,. Willoughby 103. Deze week wordt de kampioenscompe titie besloten met de wedstrijden Sabres Landlust (donderdag). DEDBlue Stars (zaterdag), terwijl DED nog een wedstrijd tegen Landlust moet spelen. Ook in Haarlem wordt deze week de basketbalcompetitie afgesloten. Het pro gramma voor de laatste wedstrijden luidt: Donderdag 23 april: dames: Antilopen 2 SC Haarlem, White Stars 2Typhoons. Heren: HOC 4—ZBVS 3, White Stars 3— HCK, CibabaAntilopen 3, Excercitia IHJ 2, HOC 3—ZBVS 2, White Stars 2— Rapiditas. Vrijdag 24 april: Dames: HCKAntilo pen 3, AuroraHOC 3. Heren: Aurora 2 Typhoons 3, Rapiditas 2SC Haarlem 3, Antilopen 4HCK 2, Typhoons 2Antilo pen 2, Flamingo's 2HOC 3. jan b er les eh~ Kreeg heel wal bvzoelc bij de viering van zijn vijfentwintigste verjaardag in de wielersport. Men ziet op de foto v.l.n.r. Peter Post, mevrouw Derksen, Jan Derksen, Poeske Scherens, Arie van Vliet en Gerrit Schulte. kampioenen: Arie van Vliet, Gerrit Schul te, Piet van Heusden, Jan Pronk en Poes ke Scherens spraken woensdagavond de hoop uit dat Derksen dit jaar op de sta- dionbaan in Amsterdam zijn vierde we reldtitel zal behalen. Die wens werd ook geuit door dr. P. van Dijk, voorzitter van de KNWU en nog vele andere sprekers. Hockey Het Argentijnse dames-hockeyelftal, dat aan het internationaal dameshockeytoer- nooi in Amstelveen zal deelnemen, heeft woensdag in de Drentse hoofdstad zonder moeite met 40 van een team uit Assen, dat met een viertal dames uit andere noordelijke clubs was versterkt, gewon nen De ruststand was 30. De meisjes uit Zuid-Amerika hebben geruime tijd nodig gehad om aan het zware veld te wennen. Na ruim tien minu ten waren zij echter ingespeeld en toen kwamen de doelpunten. Het was de mid denvoor Beryl Davies, die driemaal ach tereen de roos trof. Ook het vierde doel punt, dat ver na rust werd gescoord, kwam op haar naam te staan. De wedstrijd, die op een matig peil stond, werd door een handjevol toeschouwers bijgewoond. Australië won Onder fraaie weersomstandigheden is op het terrein van Union in Nijmegen een dameshockeywedstrijd gespeeld tussen een combinatie van speelsters van de drie Nijmeegse verenigingen Quick. Union en Nijmegen, die zich de „Waalnymfen" noemden en het Australisch team, dat aan het. toernooi in Amstelveen zal deelnemen. De gasten wonnen de ontmoeting met 60, nadat de rust met 3—0 was ingegaan. Zowel wat de techniek als de tactiek betreft waren de Australische dames hun tegenstandsters de baas. Vooral June Hai nes maakte een uitstekende indruk. Zij scoorde na fraaie combinaties met Muriel Picton en Joyce Hewson vijf van de zes doelpunten. Muriel Picton bracht één tref fer op haar naam. Amerikaanse dames De dameshockeyploeg van de Verenigde Slaen heeft woensdagavond in Eindhoven een 62 overwinning behaald op de Ne derlandse eersteklasser Oranje Zwart. In de eerste helft liepen de Eindhovense da mes reeds een 21 achterstand op. De doelpunten voor het Amerikaanse team werden gemaakt door midvoor Eleanor Keady (3 maal), linksbuiten Phyllis Stad- ler, rechtsbinnen Betty Schallenberger en linksbinnen Mary-Ann Leight. Voor Oranje Zwart scoorden linksbinnen Maai ke Weijtens en linksbuiten Hetty van Gessel. De in Brussel gespeelde dameshockey wedstrijd tussen de teams van België an Nieuw-Zeeland is in een gelijk spel 22 geëindigd. De Belgische dames hadden Dij de rust een 10 voorsprong. Het ruim 70 meter lange zeeschip „Al batross", dat in de vaart is als opleidings schip voor de Zweedse koopvaardij, wordt zondag te IJmuiden verwacht. De vier master, die in 1942 werd gebouwd en die 1063 ton meet, is onderweg met een lading mangaanerts van de Rode Zee naar Am sterdam, waar de erts wordt gelost voor de Algemene Industriële Minerale en Ertsmaatschappij. Wanneer de weersom standigheden meewerken, wordt het schip in het begin van de volgende week te IJmuiden verwacht. De „Albatross" hoort thuis in Goten- burg. Het links afslaan op de rijksstraatweg te Wassenaar is nu verboden. Slechts voor een viertal punten zijn uitzonderingen ge maakt. Ook is het verboden, uit zijwegen komend linksaf de hoofdweg op te rijden. Alleen langs de weg wonende particulie ren, die uit hun eigen opritten komen, mo gen dit nog blijven doen. De bij ministe riële beschikking vastgestelde regeling heeft als ingangsdatum 16 april. De ver bodsborden moeten echter nog geplaatst worden. Het links afslaan op de rijksweg bij Was senaar heeft al vele keren tot ongelukken geleid. Om de adelborsten voor de zeedienst, die in opleiding zijn bij het Koninklijk In stituut voor de Marine te Willemsoord, enige vliegervaring te laten opdoen, is aezer dagen het vliegtuigsquadron no. 9 in dienst gesteld. Dit squadron, dat onder be vel staat van de luitenant ter zee-vlieger der eerste klasse J.J.A.W. Molenaar, is op het marine vliegkamp „De Kooy" gesta tioneerd. Voorheen waren de adelborsten voor de zeedienst jaarlijks gedurende een korte periode bij de Marineluchtvaart dienst te. gast om een „luchtdoop" te on dergaan en zich enige kennis van het vlie gen eigen te maken. Thans echter kan een dergelijke kennismaking gedurende de ge hele studietijd plaats hebben zonder dat de normale lessen hierdoor worden ge stagneerd. De Bond van Loodgieters en Fitterspa- troons in Nederland heeft in Arnhem een congres gehouden. De bondsvoorzitter, de heer E. Groenveld zei in een toespraak, dat de „werkhonger" in deze bedrijfstak, waarvan vorige jaar al tekenen zichtbaar waren, zich nu duidelijk heeft gemanifes teerd. De vooruitzichten zijn verre van hoop vol. Er wordt in toenemende mate mate riaal gebruikt (plastic), dat weinig on derhoud behoeft en de hoge arbeidskosten brengen met zich mee, dat de cliënten al leen het allernoodzakelijkste werk laten verrichten. Tenslotte is er de tendens in de richting van het zelfdoen. De vergadering besloot er in een tele gram aan de minister van Economische Zaken tegen te protesteren, dat door af kondiging van het Vestigingsbesluit Bouwnijverheidsbedrijven 1958 het lood- gietersbedrijf en sanitair installatiebe drijf door onbevoegden kan worden uitge oefend. Met klem werd in dit telegram verzocht om maatregelen tegen deze bran che-vervaging. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Wassenaar (vac. dr. H. J. Honders) J. Germans te Enschedé. Geref. Kerken Beroepen te Avereest Joh. Dijkstra te Schermerhorn. Aangenomen naar Godlinze (Gron.) W. Schenk, kand. te Rotterdam. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Ferwerd-Hallum H. W. Op- hoff, kand. te Dalfsen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 13