VERLEIDELIJK, MAAR ONTOELAATBAAR Vogelringen HET EINDE VAN DE LAATSTE KERSTBOOM Nachtje-wèl HET CIRCUS KOMT IJmond-agenda Havenberichten STOFZUIGERS DONDERDAG 23 APRIL 1959 Revolutionair denken, s.v.p. IDE SCHUIMRUBBER MATRAS IRELLI PIRELLI MATRASSEN Produktiviteitscentrum voor het vïsbedrijf Bestuur van Visserijschap keurt statuten goed Eerste Deense stalen kotter te water Geen militair program, vrije uitwisseling Burgerlijke Stand van Velsen LOENDERSLOOT „Het Kleine Wereldtoneel" van Jan Nelissen Suggesties Te snel, te weinig Beleefdheid maakt leven aangenamer Toneeluitvoering T.O.V. Koninginnedag in Heemskerk ADO-gymnastiek Produktschap voor Zuivel wijst ministerieel verzoek af 6 Een beeld van de verkiezingen voor de gemeenteraden in Algerije. Een mohammedaanse, die voor deze ge legenheid haar sluier heeft laten vallen, in een stembureau in de Kasba van Algiers. „De komst van de kernenergie is een uitdaging aan het adres van de scheeps ontwerpers", verklaarde professor dr. M. Roogaardt, directeur van 't Reactor Cen trum Nederland, en hoofd van de afdeling Beoordeling en Ontwerp, woensdag op het congres „Kernenergie en Koopvaardij" in de Julianahal te Utrecht, waar hij de Ne derlandse situatie besprak. „Tot nu toe hebben we steeds gesproken over schepen van een meer of minder con ventioneel ontwerp, die worden uitgerust met een kernreactor. Dan gaan de econo misten het project opnemen. Ze voorspel len werk- en kapitaalkosten en dergelijke. Men schijnt zich niet druk te maken over de omgekeerde weg. Kunt u zich een mo derne verbrandingsmotor voorstellen die op een voertuig van de negentiende eeuw is gemonteerd? Of een straalmotor in het vliegtuig van Wright? We zullen meer revolutionair moeten gaan denken om volledig te profiteren van alle mogelijkheden van de atoomenergie. Advertentie voor "wakkere" slapersl materasso (talisno Advertentie Steeds voorradig bij MARKTPLEIN VELSEN DONDERDAG 23 APRIL Thalia: „Zo begint het leven", 20 uur (speciale voorstelling). Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum: geopend van 14 tot 16.30 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelenstr. VRIJDAG 24 APRIL Thalia: „Duinkerken", 20 uur. Rex: „Helden der woestijn", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden-O.: Concert door het Nederlands Kamerkoor voor Commissie Culturele Vorming Schooljeugd Velsen, 13.30 en 15 uur. De Weyman: Concert fanfarekorps „Wil- helmina" en inwijding uniformen, 20 uur. Royal: Ledenvergadering IJmuidens Bloei, 20.15 uur. Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden: To neelvereniging „De Schouwspelers" met „Melodie uit het verleden", 20 uur. Raadhuis: Spreekuur wethouder van fi nanciën, 11 tot 12 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 23 APRIL Stadhuis Scheybeeck, 19.30 uur: Vergade ring van de gemeenteraad. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Operaconcert „Zang en Vriendschap". Terpsichore, 14 uur: Voordrachtmiddag Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen. VRIJDAG 24 APRIL Kcnnemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Jenny als babysitter". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het ge beurde op klaarlichte dag". W.B. Theater, 20 uur: „Overval in de Duivelspas". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Er zal een produktiviteitscentrum voor het visbedrjjf worden opgericht, dat daarna spoedig met zijn werkzaamheden (het ver hogen van produktie en efficiency in bij de visserij betrokken bedrijven) zal beginnen. Met de goedkeuring van een ontwerp voor de statuten voor dit centrum door het be stuur van het Visserijschap is op een gis teren in het gebouw van de S.E.R. in Den Haag gehouden vergadering daarvoor het laatste beletsel weggenomen. Het bestuurs lid dr. H. A. H. Kranenburg, die in het Visserijschap de Nederlandse Redersver eniging voor de Haringvisserij vertegen woordigt, stemde als enige tegen het ont werp voor de statuten. Hij is van mening, dat het principieel onjuist is om een ver tegenwoordiger van het Produktschap voor Vis en Visprodukten in het bestuur van het centrum op te nemen. Het Visserijschap heeft voorts besloten om zelf opvangfondsen voor het visserij bedrijf in te stellen. Het bestuur is van mening, dat deze taak niet door het Pro duktschap, maar door het Visserijschap behoort te worden verricht. Het beheer over de buitendienst van de opvangfondsen zal voorlopig nog wel onder het produkt schap moeten blijven ressorteren. Het bestuur ging akkoord met een voor stel tot het aangaan van een contract met de stichting I.V.I.O. voor het geven van een schriftelijke ontwikkelingscursus aan vissers. Deze cursus bestaat ondermeer uit lessen in het gebruik van de Nederlandse taal en de maatschappijleer. De nieuwe voorzitter van het Visserij schap, de heer A. L. S. Lockefeer, noemde het noodzakelijk, dat er een goed afgeba kende taakverdeling komt tussen Produkt schap en Visserijschap. Het Visserijschap is bijvoorbeeld van mening, dat de ver deling van mosselpercelen in de Wadden zee op haar terrein ligt. Het is dan ook van plan om hiervoor zo spoedig mogelijk een commissie in te stellen. In zijn critiek op het ontwerp voor de statuten voor het produktiviteitscentrum stelde dr. Kranenburg vast, dat hij het zit ting nemen van een bij uitstek deskundig man als drs. D. J. van Dijk in het bestuur van het centrum zou toejuichen. Hij vindt het echter onjuist, dat de heer Van Dijk als voorzitter van het Produktschap zitting neemt in het bestuur van het centrum. Het Produktschap heeft volgens hem geen taak in het bestuur van het produktiviteitsven- trum. De heer Kranenburg kreeg echter op dit punt geen bijval van de andere be stuursleden, Die waren een andere mening toegedaan. KOPENHAGEN (UPI) In Frederiks- havn op Jutland is dinsdag de eerste stalen kotter van stapel gelopen die ooit in Denemarken gebouwd werd. Woensdag volgde reeds de tweede in Kopenhagen. De Deense vissersvloot is reeds uitge rust met verschillende stalen kotters, maar deze werden alle in het buitenland ge bouwd, vooral in Nederland. (De romp van de kotter die woensdag op de Nordhavns- vaerflet in Kopenhagen te vtater werd ge laten was ook nog geleverd door de scheepswerf K. Hakvoort in Monniken dam). De werf in Frederikshavn, van Oerskov Christensen, heeft een contract voor de bouw van vier stalen kotters. Naar schat ting worden op het ogenblik in Denemar ken en elders nog ruim honderd stalen kotters gebouwd voor de Deense vissers vloot. Bij onderzoekingen in Noorwegen Een militair program kan dienen als brug tussen conventionele scheepvaart en concurrerende atoom-scheepvaart. Dit is bij voorbeeld het geval in de Verenigde Staten. Van een zuiver technisch standpunt be zien is het grote voordeel van het ontbre ken van een militair program, dat alle ont wikkelingswerk zonder restricties kan worden uitgevoerd. Aldus dr. Jansen in Utrecht. Hij be toogde, dat het zo steeds gegaan is in Noorwegen. „Onze pogingen zijn regel recht gericht op de toepassing van atoom energie voor vreedzame doeleinden in al le fasen van ons kernenergie-werk. Daardoor is het mogelijk geweest steeds onze plannen openlijk en in detail met col lega's van andere landen te behandelen. We kregen daardoor essentiële kritiek en ook advies." Ook in Duitsland is het onder zoek naar het gebruik der kernenergie ge heel op vredesdoeleinden gericht, vertelde professor lilies. Het gaat om de verande ring van kernenergie in mechanische of elektrische energie en om het gebruik van industriële en economische doeleinden. Woensdag aangekomen ln IJmuiden: Maasborg van Kotka, zout laden IJmuiden; Octavian, Ber muda; Frankrig, Rotterdam; Nancy Lee, Kotka; Adonis, Hamburg; Tempo D, Antwerpen; Lido, F.niden; Edmund Halm, Balangen; Tuko, Wor kington, ledig IJmuiden; Camroux, Londen: Ma rianne, Skutskar; Orient, Fiowey; Rigel, Delfzijl; Sumatra, Antwerpen; Wexford, Boston, ledig Zaandam Tempo, Londen; Lutterkerk, Antwer pen; Zaanstroom. Londen; Luga, Le Havre: Con tact, Antwerpen; Hinde, Londen: IJstroom, Leith; Kilty. Londen, ledig IJmuiden; Imke, Rotterdam. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Wartena van Sundsvall; Thea, Vlissingen, laden IJmuiden; Mynias, Rotterdam; Loke, Antwerpen. Woensdag uit IJmuiden vertrokken: Oosterdiep naar Kalmar; Otto Blumenfeldt, Stettin, ledig Hoogovens; Amigo. Perth, kunstmest; Marie, Flensburg; Calvijn, Domsjö, zout van IJmuiden: Leliegracht, Rotterdam: Audacia, Rotterdam, le dig Zaandam: Oranje. Southampton; Teal. Lon den; Batavier, Noordzee, zout van IJmuiden; Ba- long. Bremen: Maasborg, Noordzee. zou.t van IJ muiden; Nessand. Stavanger; Martha Ahrends, Rotterdam; Jura, Rochester, stijfsel van Wormer- veer; Clio, Bremen: Ruhr, Odense: Strabo, Rot terdam; Josef Swennden, Norköping; Ilias, Rot terdam: Morbihan. Rouen; Alcetas. Rotterdam; Vliestroom. Plymouth; Brandenburgh, Stock holm; Pandora, Delfzijl, ledig Zaandam; Skau- gum, Rouen, walsmateriaal van IJmuiden; Nancy Lee. Rotterdam; Tim S, Uddevalla: Bermuda, Londen; Cornelis, Frederiksvaerk; Bodenstein, Bremen. BEVALLEN: H. Sprenger-De Leeuw, z„ Uranusstraat 11, IJmuiden; J. S. v. Noord- Tijssen, d., IJsselstraat 4, IJmuiden; A. M. Stoop-Dubelaar, z. en d., Amsterdamseweg 33, Velsen; P. C. Robben-Stoele, z., Vecht- straat 181, IJmuiden; M. M. M. Berntsen- Pollen, z„ P. C. Hooftlaan 43, Driehuis; M. Ridders-Groen, d„ Lange Nieuwstraat 390, IJmuiden; G. Been-Goedhart, z., Bloem- straat 67, IJmuiden; M. E. Schuurman- Samshuijzen, d., Van Saelenplantsoen 15, Velsen-Noord; E. Douma-Koeleman, d., Kluijskenslaan 6, Santpoort; S. Broekema- Gerrits, z., Woonwagenkamp, Velsen; H. M. F. Smink-Van der Wal, d., Lagersstraat 7, IJmuiden-Oost; J. H. Molenaar-Haakman, d., Kerkweg 97, Santpoort; H. Harmsen- Van Meel, z., Rijksstraatweg 186 rd., Haar lem; K. E. M. Ruijgrok-Stelten, d., Rijks straatweg 218. Haarlem; R. Chr. de Waard- Van den Berg, d„ IJsselstraat 79, IJmuiden; G. Wijtsema-Niezen, z., Lange Nieuwstraat 48, IJmuiden. OVERLEDEN: J, Groen, 62 j., echtg. van J. Prinsse, Walravenstraat 27, Velsen-N. J. A. M. van Oorschot, 66 j., echtg. van IJ. E. Jonkers, Vechtdijk A 2, Hardenberg. Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen crediet-service (inruil) LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN Voor „Jeugd en Muziek Poppen zijn dode dingen, maar niet in de handen van Jan Nelissen. Op schier onnavolgbare wijze brengt hij ze tot le ven, laat ze lachen, huilen, dansen en springen, zitten en opstaan. De poppen van Jan Nelissen kunnen alles. Omdat Jan Ne lissen dat wil. En omdat hij de poppen een eigen leven wil en kan laten leiden. Jan Nelissen en zijn poppen zijn een twee eenheid. Jan Nelissen is de ziel, de pop het lichaam. Jan Nelissen is woensdagavond met zijn poppentheater „Het Kleine Wereldtoneel" opgetreden in het Beverwijkse Kennemer- theater voor de afdeling Kennemerland van „Jeugd en Muziek". Een klein thea ter in een groot theater. Een „groot" klein theater. Dat bleek steeds duidelijker naar mate de opera „Bastien en Bastienne" van Mozart vorderde en men steeds meer vergat dat het „maar poppen" waren, die zongen en dansten dank zij de vingervlug heid en artisticiteit van hun geestesvader. Hun spel was zo buitengewoon suggestief dat men zijn fantasie aan het werk kon zetten, waardoor de popperige fraai be lichte fontein een levensgrote fontein werd en de poppen springlevende acteurs. Bas tienne, het lieftallige knappe deerntje wérd Ilse Hollweg, een frisse sopraan. De poppen verloren al hun houterigheid in vloeiende, zuiver menselijke bewegingen en treffende mimiek. De buitengewoon goede indruk die het poppentheater maakte werd nog onder streept door de kunstzinnige decors, de fraaie, sfeervolle en op de juiste ogenblik ken wisselende belichting en de voortref felijke geluidsinstallatie. Niet alleen de meisjes en jongens het programma was op een jeugdig publiek afgestemd wis ten het optreden van Jan Nelissen op ho ge prijs te stellen, de ouderen waren ook gul met hun applaus. Het werd een heel geslaagde avond, waar „Jeugd en Muziek" met plezier op kan terugzien. Pieter van de Vliet In de Rue Michelet, de hoofdwinkel straat van Algiers ontplofte een bom in een geparkeerde auto. Twee mensen kwamen om het leven. Een dozijn anderen werd gewond. Deze aanslag gebeurde tijdens de verkiezingen voor de gemeenteraden, die deze week in Algerije worden gehouden. Met de regelmaat van een uurwerk vallen bekeuringen op de Sluisweg. Vooral in de vroege morgenuren en in de avond, als de ploegen van Hoogovens op- en afkomen. Voor een stoplicht heeft men te stoppen, punt-uit. Wie dat niet doet, heeft de conse quenties maar te dragen. „Maar mijnheer", vragen vele betrokkenen ons, „kan het nu heus niet anders?" En zij wijzen er op, dat er juist op bedoelde tijden in feite slechts sprake zou zijn van éénrichtingsverkeer daar, zo dat het wel bijzonder hate lijk zou zijn eigenlijk te moe ten wachtenop niets. Zij nemen het de verkeerspolitie min of meer kwalijk dat die ter plaatse aanwezig is, juist op die uren, zodat zij die de verleiding niet kunnen weer staan en ondanks het rode lampje doorrijden er gloeiend bij zijn. Dit is dan een risico voor wie niet wachten of geen paar honderd meter omrijden wil. De verleiding om te zondi gen wordt des te groter als het sneeuwt, hagelt, regent of stormt. Maar het is natuurlijk ook zo, dat juist dan het gevaar voor slippartijen en botsin gen groter is. Dus: men houde zich aan de regels! Maar daarbij zou wel de vraag kunnen worden ge steld: Zou er nu geen moge lijkheid bestaan bij geen of Onlangs trof de heer D. Greveling (Scheldestraat 28, IJmuiden) bij de Midden- sluis een dode vogel aan. Om een der pootjes was een ring bevestigd. Via onze re dactie werd het Vogeltrek station (Raamsteeg 2, Leiden) op de hoogte gebracht. Het heeft wel enige tijd geduurd, maar de heer Greveling heeft nu een kaart ontvangen van het Vogeltrekstation, waarop hem dank wordt ge bracht voor zijn activiteit. Hij weet nu. dat de door hem gevonden dode kokmeeuw (Larus ridibundus) een nest- jong was, afkomstig helemaal uit de omgeving van Blatna, in Tsjechoslowakije. Het doel van het ringen van vogels is: nadere inlich tingen te verkrijgen over hun leven, in het bijzonder van hun trekgewoonten. De vin der is in dit onderzoek een belangrijke schakel. Omstreeks het begin van deze eeuw werden voor het eerst in Denemarken in het wild levende vogels geringd en dit voorbeeld werd spoe dig overal ter wereld nage volgd. In Nederland worden de aluminium ringen afge geven door het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te Leiden. Het percentage van teruggemelde ringen is he laas gering, ongeveer één percent voor de kleinere vo gels en voor vogels waarop (te) ijverig wordt gejaagd on geveer 5%. Dit zou, zonder twijfel, gunstiger worden als er geen ringen (om welke re den dan ook) werden achter gehouden. Wanneer de geringde vogel nog levend is, moet men deze natuurlijk weer loslaten; als men de ring opzendt, dan ook datum en plaats van loslaten erbij vermelden. weinig scheepsverkeer het verkeer op de weg zoveel mogelijk door te laten gaan, een en ander te regelen van uit de sluisdienstgebouwen, die toch permanent bezet zijn? Het overkoepelend comité van Oranjeverenigingen in Velsen doet de suggestie dat alle bezitters van een ver voermiddel op de vijftigste verjaardag van onze Ko ningin hun fiets, brommer, auto enz. op 30 april sieren met een oranjewimpel. Zo iets zou inderdaad bijdragen tot de juiste sfeer op die voor ons allen blijde dag. In de omgeving van de Kennemerlaan in IJmuiden lag naast de vuilnisbak een kerstboom. Ontluisterd, en ontdaan van alle naalden, maar het was ontegenzegge lijk een kerstboom. Wie durft er nog beweren, dat IJmuidenaren niet zuinig zijn? Dit ene voorbeeld heeft duidelijk aangetoond, dat een I.Jmuidenaar de goede dingen des levens weet te waarderen. We kunnen ons voorstellen hoe het gezin elke avond orn de boom geschaard heeft ge zeten. De lampjes glinster den, en de in steeds groter getale neerknisterende naal den maakten een gezellig geluid. Tenslotte kon men de naalden tellen, en elke mor gen, als de kinderen beneden kwamen, begonnen zij daar dan ook mee. Tot het op een sombere morgen gebeurde. Hijgend van opwinding stormde het jongste zoontje de trap op om zijn broertjes het grote nieuws te ver tellen: „jongens, kom vlug, er hangt er nog maar één aan". Vol ontroerende aandacht hebben de jongetjes, in hun kleurige pyama's. dicht tegen elkaar gedrukt daarna naar de boom gestaard. Ze ver gaten, dat het koud was in de kamer en zij zagen niet, hoe het morgenlicht lang zaam de kamer binnendrong. Slechts die ene naald, die telde. Lang duurde de spanning, te lang eigenlijk. Want Bob by begon rusteloos te wor den. Hij wilde gaan spelen, en opeens hoestte hij van verveling. Toen hij weer opkeek, was Een allesbehalve slap nachtje had de Velsense po litie in het begin van deze week. Eerste hulp werd ver leend aan een arbeider die een oogontsteking had opge lopen bij het werken met zandspiering. Even later vroeg en kreeg een mevrouw uit IJmuiden-Oqst assistentie bij het „verbedden" van haar gedeeltelijk verlamde echt genoot. Daarop spoedde de politie zich naar een kraam verpleegster die zonder snel- vervoer zat en toch met de grootste spoed naar een op handen zijnde bevalling moest. „Er wordt ingebroken bij De Zandhaasjes (de kleu terschool aan de Orionweg)" was de volgende noodkreet, die nauwelijks geslaakt was of de politiemannen waren al onderweg. Er waren geen in brekers. „De deuren hadden toch gepiept", hield de wak kere berichtgever vol. Het gepiep moet afkomstig ge weest zijn van goudhamster- tjes, of van konijnen, of van een schildpad, behorende tot het dierenpark van De Zand haasjes, constateerde de po litie. de naald verdwenen, ont rukt aan zijn moedertak door de enorme luchtdruk, die te veel was voor een naald, die op sterven hangt. Enkele weken heeft de boom er nog gestaan. Want nog steeds vormden de lichtjes 's avonds een sfeer volle verlichting en boven dien waren de lege takken gemakkelijk voor vader, om dat hij er zijn dassen aan op kon hangen. Maar de dagen werden langer en langer, en ten slotte gingen de jongens eer der naar bed dan de zon. Toen hakte moeder de knoop door. „Als het zo licht is, zijn die lampjes toch niet leuk meer", zei ze. En omdat vader toch niet thuis was, gooide ze de boom meteen maar op het trottoir. Vader was een beetje boos 's avonds. Maar het was spoedig weer over. Want hij heeft van zijn vrouw een prachtige dassenhanger ge kregen. Kan men vandaag in een andere kruimel lezen over bezwaren die sommigen me nen te moeten maken tegen wat zij een al te grote ac tiviteit van onze verkeers politie vinden, hier laten wij anderen aan het woord, naar wier smaak een al te grote soepelheid wordt betracht ten aanzien van wat zij noe men „snelheidsmaniakken". Het gaat alweer vooral om de vroege morgenuren (er zijn, in deze dynamische ge meente, dan veel meer men sen op de weg dan velen wel denken) en we hebben onze redacteur die deze week de ochtenddienst had gevraagd eens een straatje om te wan delen, opdat hij kon consta teren wat er allemaal van waar was. Vooropgesteld zij dat de man geen last heeft van een slecht ochtendhu meur, graag wandelt en geen overdreven bezwaar heeft tegen snelverkeer. Hij bevestigt: dat de Kennemer laan een geliefde racebaan Conflicten tussen bus chauffeurs en passagiers komen overal ter wereld voor. Ook hier, maar geluk kig is dat niet zo vaak. Chauffeurs zijn mensen en passagiers zijn mensen en noem ons een mens die al tijd, onder alle omstandig heden zijn zonnig humeur weet te handhaven? In het midden van deze maand is een kleine tien duizend man buspersoneel in Groot-Brittannië begonnen aan een nationale beleefd heidscampagne, die gevoerd wordt onder de slagzin „Be leefdheid maakt het leven aangenamer". Het busperso neel is gevraagd alles wat ln hun vermogen is te doen om passagiers een aange name rit te bezorgen. Het Britse Omnibus Committee heeft een 21 punten omvat tende beleefdheidscode op gesteld voor chauffeurs, conducteurs en het publiek. De conducteurs, van wie ve len per jaar zo'n 100.000 pas sagiers te verwerken krij gen, wordt verzocht om hun passagiex-s opgewekt goede morgen te wensen en hen als gasten te behandelen, vooral vriendelijk te zijn tegen ouden van dagen en invaliden, moeders met klei ne kinderen en mensen met pakjes die inkopen hebben gedaan. Ook moeten zij doortastend maar niet be ledigend optreden tegen lieden die bij bushalten uit de rij en op de bus springen. Chauffeurs mogen best glimlachen. Ook wordt hun gevraagd om uit te kijken naar en te wachten op men sen die zich naar een bus halte spoeden. En nu de passagiers: men wordt vriendelijk verzocht niet uit de rij te springen of een bankbiljet te geven als betaling voor een kaartje van enkele dubbeltjes. Ook moeten zij chauffeurs en conducteurs niet de schuld geven voor oponthoud dat te wijten is aan verkeersop stoppingen. Hun wordt ook gevraagd vriendelijk te kij ken. is voor pak-mee 55 kilo meter per uur rijdende bromfietsers; dat vracht wagens in de Lange Nieuw straat er nog een kilometer of tien bovenop leggen en dat het een te verwaarlozen verschil uitmaakt of ze er al dan geen aanhanger bij hebben; dat hij geprobeerd heeft het (achter) nummer op te nemen, maar dat hem zulks, ofschoon hij puike kijkers heeft, niet is mogen gelukken omdat de nummer plaat onvoldoende was ver licht. Er komt een circus naar Velsen. dat zijn viermasten- tent gaat opslaan op het Marktplein in IJmuiden. Een tent waarin in één keer on geveer een vijftiende van de ganse bevolking een gemak kelijke zitplaats kan vinden. Het kondigt zich aan als Circolo Misto Italiano- Olandese, dat is Italiaans voor: Italiaans-Nederlandse Circuscombinatie. Er zullen voorstellingen zijn op maan dag 27, dinsdag 28 en woens dag 29 april. Er zullen pres taties zijn te bewonderen van artiesten uit zowat alle landen van West-Europa en dieren die afkomstig zijn uit de oerwouden en steppen van alle werelddelen. In de nacht van aanstaan de zondag op maandag zal de karavaan van tachtig cir cuswagens de gemeente bin nenvallen. Maandagmorgen acht uur zal de opbouw van de reu- zenspeeltent, de stallen enz. in volle gang zijn. Alles zal, zo heeft ons de directie ver zekerd, in de puntjes zijn als twaalf uur later, onder de vrolijke klanken van het circus-orkest, de feestelijk versierde poorten opengaan voor de grote openingsvoor stelling. Woensdag zal er een middagvoorstelling toe zijn. Drie dagen circus, een goe de inleiding voor koningin nedag, die dit jaar wel zonder feestelijk belooft worden! UITGENODIGD VOOR DEFILé. De Beverwijker Frans Berkhout jr., lid van gymnastiekvereniging USVU te Uit geest en jeugdkampioen van de r.-k. turn kring Haarlem, heeft de eervolle uitnodi ging ontvangen om deel te nemen aan het défilé, dat donderdag 30 april in Soestdijk wordt gehouden ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Ko ningin. Onder regie van de heer A. Tros geeft de r.k. toneelvereniging „Tot ons Ver maak" dinsdag 5 mei een uitvoering in het K.S.A. gebouw te Beverwijk. Opgevoerd zal worden het blijspel in drie bedrijven van A. van Zuylen „Jij weet, je weet, wat ik niet weet". GROENTEVEILING BEVERWIJK BEVERWIJK, 23 april. Spinazie 12—25. rabarber 816. waspeen 1533, radijs 814, witlof 18—40, prei 10—16. De vereniging „Koninginnedag" te Heemskerk heeft voor 30 april het volgen de programma samengesteld: 's Morgens optocht van alle schoolkin deren, waarna aubade voor het gemeente huis met medewerking van het fanfare korps „St. Caecilia". 's Middags zijn er in het Marquette- theater filmvoorstellingen voor achttien honderd kinderen, waarbij de nodige trac- taties niet zullen ontbreken. Tijdens de in Haarlem gehouden vereni gingskampioenschappen heeft de afdeling dames van de Heemskerkse gymnastiek vereniging ADO zich van een goede plaats in het eindklassement kunnen verzekeren. Van de zes deelnemende verenigingen be reikte het ADO-damesteam de derde plaats achter USV en VIOS. De meisjes werden tweede achter Leonidos. Hier namen negen verenigingen deel. Het bestuur van het Produktschap voor Zuivel heeft besloten geen medewerking te verlenen aan een verzoek van de minister van Landbouw, vorderingen van de staat op enkele boeren te verhalen door ver rekening met de melkprijstoeslag. Het Produktschap voelt er niets voor op deze wijze betrokken te worden in een geschil tussen de staat en een aantal boeren. Landbouwers, die in 1954 of 1956 be drijfsschade tengevolge van wateroverlast hadden, konden bij plaatselijke boeren leenbanken kredieten opnemen onder borg tocht van de staat. In enkele gevallen heb ben boeren deze kredieten niet afgelost, zodat de betrokken banken de staat heb ben aangesproken. Het ligt voor de hand, dat de staat dit geld op de betrokken boer verhalen, maar dit is vaak niet gemakke lijk. Een mogelijkheid tot snel verhaal meende de minister te zien in het inhouden van 't verschuldigde op het van regerings wege aan de boer uit te betalen melkprijs toeslag. Daartoe is echter de medewerking van het Produktschap nodig, dat voor de afwikkeling van d-eze toeslagen zorgdraagt. Het Produktschap is van mening, dat de minister voor het innen van de vorderin gen de normale weg moet bewandelen. Bovendien acht het verrekening met de melktoeslag in de praktijk zeer moeilijk, daar de uitkering van deze toeslagen via de melkfabrieken loopt.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7