Nederlands honkbal gaat een moeilijke periode tegemoet Zoeken en ontwikkelen van jeugdig talent een vereiste De opstellingen Van de Pol nog ongeslagen in Europese titelstrijd Quick Hollandia G is favoriet bij stayers Grote Prijs van België gaat niet door Oud-Internationals tegen de Rode Duivels Belg Rik van Looy won eerste etappe in Spanje Rallyrijders starten toch m ZATERDAG 25 APRIL 1959 Dit weekeinde begint de honkbalcompetitie en wordt dus het seizoen 1959 officieel ingezet, een seizoen dat ongetwijfeld minder spectaculair zal worden voor de honkbal- liefhebbers dan het vorig seizoen. Dit keer geen Europese kampioenschappen, noch in Nederland, noch in een ander land. De FEB heeft op haar laatste, in Madrid gehouden, vergadering besloten, zich te houden aan de in 1957 gemaakte afspraak om de kampioenschappen eens per twee jaar te laten spelen. In 1960 worden de kampioen schappen in Barcelona of Madrid verspeeld. Ook zullen de hoofdklassers geen dubbele competitie spelen. Onze tophonkballers blijven dus hun veertien wedstrijden spelen. Wel komt er waarschijnlijk een Ameri kaanse coach, die het Nederlandse honkbal op een hoger plan zal trachten te brengen. Dit is dan ook wel het eerste doel waar de honkballers naar moeten streven. Boven dien zal men moeten zoeken naar talentvolle jeugdige spelers, want het nationale team moet snel verjongd worden. De nieuwe bondscoach, Martin Jole, staat voor de zware taak om een jong nationaal team op te bouwen, dat de eerste plaats in het Europese honkbal, die honkballend Nederland op het ogenblik bezet, zal kunnen behouden. Waarschijnlijk zullen er toch nog een paar interlandwedstrijden plaats hebben. De mogelijkheid bestaat, dat Italië hier een tweetal wedstrijden komt spelen. De FEB kan zeer binnenkort de aanmelding van Engeland verwachten. De Engelse honkballers hebben de BBF, British Base ball Federation, opgericht. Er wordt in vijf leagues gespeeld, waarvan de kampioenen zullen spelen om de titel. De te verwach ten aanmelding van Engeland bij de FEB mag men als een grote aanwinst voor het Europese honkbal beschouwen. Honkbal Waar de Europese kampioenschappen dit jaar niet door beide kandidaten, Span je en België, konden worden georgani seerd, heeft de FEB besloten in het ver volg dit toernooi om de twee jaar te la ten verspelen, zoals in 1957 al overeenge komen was. Spanje zal de kampioenschap pen in 1960 organiseren, terwijl Nederland en Italië zich voor 1962 kandidaat hebben gesteld. Vooral Nederland stelt prijs op deze organisatie, daar de KNHB in 1962 vijftig jaar bestaat. Staan de wedstrijden tegen Italië nog niet vast op het programma, zeker zal er nog een wedstrijd tegen de Belgen worden gespeeld, terwijl het Nederlandse A- en B- negental weer een aantal wedstrijden te gen Amerikaanse ploegen zal spelen. Ho pelijk zijn deze Amerikaanse ploegen iets sterker dan het vorig jaar, toen de kwali teit van de bezoekende leger- en vloot- teams wel iets te wensen liet. Het Nederlands negental zal het dit jaar zonder Henk Keulemans' coachen moeten doen. De Schotenspeler, die de zware taak van bondscoach op zich had genomen, zag in, dat voor blijvende Nederlandse honk balsuccessen een verjongd Nederlands ne gental nodig was. Daar talentvolle honk- baljeugd zeer moeilijk te ontdekken valt, en de drie Europese kampioenschappen door een klein aantal topspelers zijn be haald, die geen of slechts weinig capabe le plaatsvervangers hebben, werd de taak van de coach uitgebreid met het zoeken naar nieuw talent. Keulemans beschikte over te weinig tijd, om zijn taak tot een goed eind te brengen en trok zich terug. Als speler blijft hij echter beschikbaar voor het Nederlands negental. Nieuwe coach Zijn opvolger, de EHS-speler Martin Jo le, krijgt een bijzonder moeilijke taak. Het is een schier onmogelijke taak om de prestatie van Keulemans drie Europe se kampioenschappen te evenaren, voor al nu de steunpilaren van Keulemans de werpers Smidt en Urbanus, catcher Geurts en buitenvelder Lukkien over hun hoogtepunt heen zijn. Bovendien heeft Jole niet meer de beschikking over Rege ling en De Nieuwe. Deze moeilijkheden zijn van interne aard. Ook buiten de grenzen wordt de honk balhegemonie bedreigd. Landen als Span je en vooral Italië worden elk jaar ster ker. Duitsland bezit maar een zestigtal honkballers, maar deze kleine groep kan een sterk negental op de been brengen, terwijl van Engeland de sterkte vooral niet onderschat mag worden. In 1952 speelden de Engelsen in Nederland en zij maakten een goede indruk. Gedurende de laatste zeven jaar heeft het Engelse honkbal in nauw contact gestaan met deskundige Amerikanen, zodat ook Engeland verras send sterk voor de dag zal kunnen komen. Al met al, weinig hoopgevende feiten voor de nieuwe coach. Jole ziet dit zelf ook zeer duidelijk in en maakt zich weinig illusies, temeer daar hij niet de beschik king heeft over goede jeugdspelers. Jole, een van de weinige Nederlanders, die van honkbal een wetenschap maakte, heeft zijn werkschema dan ook gericht op 1962. In dat jaar hoopt hij weer een Europees kam pioenschap met zijn ploeg te kunnen be halen. De technische commissie heeft dit jaar een viertal trainingen georganiseerd. Een voor A-spelers, een voor B-spelers, een voor spelers van 17-20 jaar en een training voor zeer jonge spelers (12-16). Op deze wijze hoopt de TC een aantal jonge pro minenten te kweken. Mocht de KNHB er in slagen Ron Fraser, de Amerikaanse coach van het Duitse team tijdens de Euro pese kampioenschappen in Amsterdam, naar ons land te krijgen, dan zal ook de- z^ een aantal cursussen geven, waarvan vele honkballers zullen kunnen profiteren. Honkbalveld Er is dan eindelijk een permanent honk- balveld naar Amerikaans model. Dat veld ligt inEindhoven, waar slechts PSV, een tweedeklasser, van zal profiteren. In de honkbalcentra Haarlem en Amsterdam is echter zo'n veld niet te vinden. Bijna had de vereniging Bloemendaal een, voor modern honkbal onmisbaar, Amerikaans honkbalveld op haar terrein gekregen. Het voorstel struikelde echter over een schoon heidscommissie, die een honkbalveld in de omgeving van de Brederodelaan onaan vaardbaar achtte. Er is echter nog een po ging gewaagd voor een honkbalveld, nu zonder tribunes. In vele dagbladen hebben berichten gestaan over een veld in Amster dam, maar ook in de hoofdstad blijft het bij berichten, zodat ook dit seizoen de pit chers en hitters van de hoofdklasseteams weer op gelijke hoogte zullen staan. Als Jole met zijn team en wedstrijd wil spelen op een echt honkbalveld, dan kan dat, maar hij zal met zijn spelers naar Eind hoven moeten. Scheidsrechters De scheidsrechters hebben zich ver enigd en er bestaat een kansje, dat zij dit jaar in een nieuw kostuum verschijnen. In het officiële orgaan van de KNHB werd het voorstel gedaan om in plaats van de blauwe sweaters een donkerblauw wind- jacht te gaan dragen. Hoe de KNHB- scheidsrechters zich kleden is echter niet belangrijk, van meer belang is, dat de um pires in uniforme kleding verschijnen en daar heeft het de afgelopen jaren nogal eens aan ontbroken. Bijzonder benieuwd zijn we naar de uit werking van de Amerikaanse instructie film, die deze winter in honkbalkringen heeft gecirculeerd. Deze film liet nog maals zien, dat een honkbalscheidsrech- ter actief moet zijn en niet aan één plaats gebonden is. Zo zagen wij tot nu toe in Nederland zelden een scheidsrechter het verre veld inrennen om te constateren of een verre slag werd gevangen. Als deze film zijn uitwerking niet heeft gemist, dan zal het publiek dit jaar kunnen genieten en van goed spel, maar ook van een goe de leiding. De competitie Het aantal wedstrijden voo! de topploe- gen blijft ook dit jaar op veertien gehand haafd. Slechts enkele vei-enigingen waren voor een dubbele competitie, zodat we moeten constateren dat te weinig vereni gingen ook van hun kant pogingen doen om het spelpeil op te voeren. Welke be denkingen men ook tegen een dubbele com petitie kan hebben, een feit is, dat men door een groter aantal wedstrijden te spe len, op een hoger plan komt. Aan de jeugd wordt veel aandacht besteed. Er is een zg. Babe Ruth-league ingesteld voor jon gens van 13-15 jaar. In Haarlem tracht men een zg. Little League te organiseren, waardoor de jongens van 10-12 jaar ook in de gelegenheid worden gesteld om honk bal te spelen in verenigingsverband. Hoofdklasse In de hoofdklasse komt dit seizoen WVHEDW de plaats van het gedegradeer de Volewijckers innemen. EDO zal de landstitel verdedigen en ook de KNHB-be- ker moet door de mannen van Van Leu ven verdedigd worden. Hoewel EDO dit jaar weer met dezelfde ploeg uitkomt als vorig seizoen en nu al de beschikking heeft over werper Peters, betwijfelen we of de landskampioenen erin zullen slagen de ti tel te prolongeren. EHS dat ook dit seizoen op het EDO- terrein zal spelen, vorig jaar goede twee de. heeft de beschikking gekregen over Herman Beudschat, die over zoveel ta lent blijkt te beschikken, dat aan hem de zware werperstaak zal worden overgedra gen. Ben Tromp, vorig jaar eerste honk- man. blijkt een prima buitenvelder te zijn en coach Hoogenbos heeft voor Tromp op het eerste honk in Jole een waardig ver vanger. In de oefenwedstrijden sloegen de Bulldogs bijzonder veel en ver. zodat we de Haarlemmers, mede door de gedegen voorbereiding, een goede kans op de titel geven. HHC speelt dit jaar met Henk de Bruin als coach en heeft ook de beschikking over dezelfde spelers als het vorig jaar. Werpers als Jongeling en Smidt moeten in staat zijn menige ploeg in bedwang te houden, waardoor HHC-hitters als Wemerman en De Pierre de wedstrijd in HHC-voordeel kunnen beslissen. Als de „Reds" iets enthousiaster spelen dan het vorige seizoen kunnen zij tot de topploegen behoren. De vierde Haarlem se hoofdklasser, Schoten, krijgt het, even als het vorig seizoen, moeilijk. Misschien kan Henk Keulemans zijn ploeg over de inzinking heen helpen. Sauer zal wel de eerste werper worden, terwijl Joop Geurts ook dit jaar weer achtervanger is. Ook de verdere opstelling zal weinig verschillen van die van het vorig seizoen. Eerste klasse In de eerste klasse neemt SC Haarlem de plaats van TYBB in en de Sportclub zal een geducht tegenstander worden. Vooral het trio Van Berkel-Abspoel-Jan Ottolan- der kan voor verrassingen zorgen. HCK, vorig jaar tweede op de ranglijst, komt met een enigszins gewijzigde opstelling. Achtervanger Zuurendonk trok zich terug en derde honkman Erik Sargentini heeft een onwillige arm. Bovendien zal Talens niet regelmatig kunnen spelen. De Kinhei- mers zullen dan ook dit jaar wel geen voor aanstaande rol spelen. Kennemerland zal ook dit jaar tot de zwakkeren behoren. Koersen rpp Duindigs Duindigt voelt zondagmiddag terdege de concurrentie van Groningen, dat voor de openingsmeeting een enorm aantal paarden aan de start krijgt. Dit in tegenstelling tot Duindigt, waar de velden matig zijn bezet. Dit behoeft echter geen beletsel te zijn voor een spectaculaire strijd, zoals die on getwijfeld te verwachten is in het inter nationale stayersnummer, waarin Quick Hollandia G op grond van zijn uitstekende verrichtingen terecht de aangewezen favo riet is. Pretty Boy, Tarantella en de oud- strijder Double Six M zullen hem echter zeer lang partij kunnen geven. Ook het openingsnummer gaat over een lange afstand en daar Velocity Hollandia steeds tegen het einde sterk komt opzetten mag hij over dit. parcours thans als eerste aan de finish worden verwacht, vóór Vel vet Erebus en de goede Winston Hanover. Bij de 3-jarigen draait de strijd weer volkomen tussen de paarden van het en- trainement (Xema S, Xuthus Hollandia en X Mieke). Slechts Xylon S zou zich hier nog tussen kunnen plaatsen. Bij de auto-start voor 5-jarigen kan Nottelman met zijn langzaam in vorm ko mende Victor Emanuël de baas blijven over Victrix V en Vrydag. Outsider is de sterk verbeterde Valencia. Indien Visuil S zijn onstuimigheid aan de start kan be dwingen kan hij zijn seizoen-debuut, met een overwinning bekronen. Whirlwind en Vulture S vormen de ernstige oppositie in dit open nummer. Bij de leerlingen heeft Nottelman's leer ling de kans om zijn eerste optreden in een zege om te zetten, want de grote ruin heeft hiervoor voldoende kwaliteiten. Troubadour en Sagne d'Or zijn de andere kanspaarden. Bij de rennen verschijnt in de Altair- prijs slechts een bescheiden veld van 4 paarden aan de start., doch desondanks is het nog moeilijk hieruit een winnaar te halen. De keuze valt echter op Mangala, vóór Irish Doll. In de semi-klassieke Trial Stakes gaat de aanbeveling naar de keuze v. d. Kraats vóór de met drie paarden vertegenwoor digde stal Portocarrero. In de sprintersren wordt een overwin ning verwacht van The Serpent of Iran. vóór Cold Water, die thans op eigen baan moet bewijzen dat zijn fraaie prestatie in België over deze afstand geen toeval was. De Koninklijke Belgische Automobiel club heeft in Brussel bekend gemaakt dat de Grote Prijs van België voor formule 1- wagens, die zondag 14 juni op het circuit van Francorchamps zou worden gehouden, door buitengewone omstandigheden niet door kan gaan. Gistermiddag is de generale repeatie gehouden van de openingsparade van het wereldtoernooi dameshockey, dat vanmiddag in Amstelveen door Prinses Beatrix ivordt geopend. Nederland stelde zich voor op scooters. Op de tweede dag van het toernooi om het Europees kampioenschap 47/2 in Mur- cia stegen de prestaties niet tot hetzelfde peil als op de eerste. De biljarts zijn on verwarmd en aangezien het regenachtig weer was „kleefden" de ballen vaak, waar van alle spelers last hadden. Wafflard en Spielmann maakten hun partijen in 12 beurten uit, Van de P.ol had er twee meer nodig in de party tegen Gaivez. Spiel mann was in deze ronde de man, die de hoogste serie, 167 maakte, Wafflard kwam tot 137 in zyn party tegen Rosselet en Van de Pol kwam juist boven de 100 in zyn party tegen Gaivez. Vanmiddag speelt een elftal van oud internationals in Antwerpen tegen België. De Nederlandse ploeg is als volgt samen gesteld: Doel: Keizer; achter: Potharst en Stof- felen; midden: Van Schijndel, Terlouw en Steiger; voor: Engelsman, Brandes, Roozen, De Vroedt en Drager. VOETBAL In de kopgroep van de eerste divisie B duurt de stry'd om de bovenste plaats in onverminderde hevigheid voort met Storm vogels als redelijke kanshebber. Zondag spelen de IJmuidenaren op Schoonenberg thuis tegen Excelsior, dat zich al lang geen illusies meer behoeft te maken. De Rotter dammers kunnen dus met een rustig gevoel het veld in gaan, terwyl juist de thuisclub de stryd aanbindt met de wetenschap dat zy móét winnen om in de running te blij ven. Een geduchte handicap, doch dat wil nog niet zeggen dat men niet aan de win nende hand zal blijven. Want uiteindelijk zal toch de produktiviteit van Stormvogels ondanks het gemis van Janssen die met het militaire elftal in Portugal is de doorslag geven. In dezelfde afdeling speelt RCH in het Heemsteedse Sportpark thuis tegen RBC. dat eveneens een zeer wisselvallig seizoen achter de rug heeft De Racing heeft ondanks haar lagere plaats op de ranglijst de beste kansen dunkt ons. In de eerste divisie A gaat staartclub Haarlem op bezoek bij topclub Volendam, dat evenwel sterk aan het afzakken is. Verleden week wonnen de Volendammers op het nippertje van VSV en zij zien de wedstrijd tegen de roodbroeken, die Volen dam destijds de eerste nederlaag toebrach ten, met angst tegemoet. Desondanks ge loven wij niet dat Haarlem iets van de winst mee terug zal brengen. VSV praktisch vrij van alle zorgen speelt uit. tegen Eindhoven, dat ook al weinig belang meer heeft bij een over winning. Het zeer wisselvallige VSV zou best eens met een gelijk spel terug kunnen komen uit de lichtstad De standen zijn op het ogenblik: Eerste divisie A -42 —38 —33 —32 —30 —29 29 —27 27 —27 —22 —22 —21 —20 —18 —15 Eerste divisie B Sittardia 2435 Stormvogels 2434 G V A V 23—33 H V C 24—32 H D V S 25—28 Heracles 2524 Vitesse 2524 K F C 23—23 Excelsior 24—22 RBC 24—21 Helmondia 2420 Volewijckers 2419 RCH 25—19 Rigtersbleek 2416 Roda Sport 2412 divisie heeft EDO zondag Volendam Leeuwarden Limburgia A G O V V SVV Eindhoven Alkmaar Helmond D F C B V V Z F C Fortuna (VI.) 27 VSV 27 Wageningen 27 Graafschap 27 Haarlem 27 In de tweede geen wedstrijd. AM ATEURVOETBAL In de tweede klasse A van de amateur competitie heeft Zandvoortmeeuwen wei nig belang meer bij de wedstrijd tegen JSV, aangezien Baarn toch al kampioen is. Toch zullen de Zandvoorters de zege wel be halen. HBC krijgt het uit tegen Baarn zeer zwaar en zal zonder winst blijven. HFC krijgt het in de uitwedstrijd tegen HMS in Utrecht zeer moeilijk. De Utrech tenaren zijn veilig voor degradatie, maar zullen ongetwijfeld alles in het werk stel len om een poging de topclub een beentje te lichten met succes te bekronen. Des ondanks geloven wij wel dat de Haarlem mers de zege zullen behalen, ook al zal de overwinning vermoedelijk niet ruim uit vallen. Schoten krijgt WFC op bezoek, dat een plaats hoger staat op de ranglijst. Een gelijkspel zit er voor de geel-zwarten toch wel in. De standen zijn nu: Tweede klasse A: Baarn 20—31 Zandvoortm. 21—28 West Frisia 20—26 V V A 20—24 V V B 21—24 Hollandia 2021 Zeeburgia 1818 JSV 18—17 HBC 18—14 Watergr.m. 1912 Kennemers 1911 Holland 186 Tweede klasse B: HFC 19—32 H R C 20—32 Aalsmeer 1928 O V V O 20—23 Purmersteyn 20—22 DEM W F C Schoten A F C HMS Hercules TOG 20—21 18—15 20—15 19—14 17—12 19—11 19—5 In de derde klasse wordt o.a. gespeeld: TYBB—Alphen. In de vierde klasse zijn vastgesteld: DIOKinheim (op het DSK-terrein in Haarlem), AS VAETO, Waterloo—EHS, BloemendaalAnimo, Hoofddorpse Boys DJK, Concordia (H)—DOSR. Teijlingen Geel Wit, THB—Hillegom. HANDBAL De handbalcompetitie spoedt ten einde. De herenploeg van Concordia besluit met een onbelangrijke wedstrijd tegen AHC in Amsterdam en de dames van Concordia ontvangen op het Van der Aartsportpark in Haarlem om twee uur Kruisster. Voor de eerste klasse dames ontvangt HOC tegenstandster TYBB, bezoekt. Zand voortmeeuwen zonder enig perspectief Concordia, ontvangt Full Speed kampioene De Blinkert en komt Rapiditas op Water vliet tegen IJmond in het strijdperk. IJ- mond 2Tonegido is de enige ontmoeting in de eerste klasse heren. TENNIS Het moge misschien iets voorbarig klin ken dat wy de tweede competitiezondag voor de tennis-overgangsklassers uit het district Haarlem zeer belangrijk noemen. Doch als men het programma beziet dan blijkt dat, met uitzondering van WOC, de ploegen die zondag hun tegenstander ver sloegen (Brederode en HLTC 2) en de teams die zondag de winst aan hun tegen standers moesten laten HLTC, TC Heemstede en Groenendaal zondag ploe gen onmoeten die met een gelyk resultaat van start gingen. In het treffen tussen de Haarlemse LTC en Park Marlot 2 aan de Spanjaardslaan en het duel tussen Lucky Stroke en TC Heemstede vormt de laatste plaats dus de inzet. Vooral voor Heemstede is het resul taat van morgen van belang, omdat tegen stander Lucky Stroke reeds een punt be machtigde door de nederlaag tegen de Aemstelspelers tot 54 beperkt te houden. Brederode ontmoet in Santpoort Inside en HLTC 2 bezoekt in Den Haag Thor RW 7. Hier vormt dus de leiding in de overgangsklasse B de inzet en wij achten zowel voor Brederode als voor HLTC 2 redelijke winstkansen aanwezig. WOC ontmoet in Amsterdam TOZ, dat met een zege startte en ook vorig seizoen een belangrijke rol speelde, zodat wij vrij zeker van een Haarlemse nederlaag zijn. Groenendaal komt in Heemstede tegen Lucky Stroke 2 op het gravel. De tegen standers van de Heemstedenaren verloren zondag met het kleinst mogelijke verschil van Thor RW 7, zodat de vooruitzichten voor Groenendaal niet rooskleurig zijn. Voor de tweede klasse speelt Bloemen daal op eigen banen tegen de niet sterk t.e achten Helderse TC. Op de Hoge Berg aan de Pijlslaan zal DHBS de kracht van Inside 5 moeten erkennen, Velserbeek ont vangt Groenendaal 4 en voor Jatiloo ver meldt het programma een belangrijk be zoek aan de Leidse Studenten 3. TC Zand- voort ontvangt de Leidse LTC 2, mogelijk een concurrent voor de Zandvoorters. TC V eisen kan zich tegen de bezoekende Leidse LTC 4 herstellen en Bastione dient, om moeilijkheden te voorkomen, van de Leidse Hout 2 te winnen. Duinlust zal op de banen achter het Stoopsbad C. te Werve 5 kloppen. Kennemer Lyceum zal met Lucky Stroke 6 niet de minste moeite hebben, Alliance trekt naar Unicum 2 en HBC ontvangt de Leidse Studenten 5. Ge brek aan routine zal de Haarlemse teams nog parten blijven spelen. KANOSPORT Zondag houdt de kanovereniging „Spaar- nevogels" weer haar jaarlijkse boilentocht. Tweehonderd deelnemers uit het gehele land en een grote groep Duitse kanovaar ders zullen hieraan deelnemen. De tocht gaat naar Hillegom over het Z.B. Spaarne en de Ringvaart. Gestart wordt 's morgens om half tien bij het botenhuis aan de Schalkwijkerweg in Haarlem. TAFELTENNIS De tafeltennissers hebben een belangrijk weekeinde voor de boeg. Zondag worden in het Krelagehuis in Haarlem de kam pioenschappen van de afdeling Kennemer land gespeeld. Men mocht ongeveer 450 in schrijvingen noteren. Het toernooi begint om elf uur en na zeven uur kan men de belangrijkste finales zien. De top van de afdeling Kennemerland is op dit toernooi aanwezig. Titelhouder Cees Schoof van Togido zal het zonder twijfel hard te verduren krijgen. Zijn clubgenoot Guus Pliester. alsmede de top man van TYBB zullen alles doen om hem de voet dwars te zetten. Bij de dames lijkt Anneke Lahey wel weer favoriet, al zal zij het ook niet ge makkelijk krijgen. Corrie Schuyt van Ra pidity schijnt in goede vorm te zijn en ook het lastige spel van Marja van Geel zal het Togidomeisje zeker moeilijkhe den te over bieden. Zaterdagavond speelt Togido 2 zijn tweede promotiewedstrijd voor de over gangsklasse. Gerrit Boot c.s. zullen het zonder twijfel heel moeilijk krijgen. Te genstander AVGA 2 won het afgeloDen weekeinde mei 8-2. Deze wedstriid begint in de oefenzaal van Winfried (r k. Onlei- dingsschool Nieuwe Gracht in Haarlem, ingang poort Parklaan) om zeven uur. HOCKEY Het belangrijkste evenement op hockey- gebied is dit weekeinde ongetwijfeld de opening van het werelddameshoekeytoer- nooi vanmiddag in Amstelveen in aanwe zigheid van prinses Beatrix. Een ander belangrijk gebeuren is de vanmiddag in Hurlingham te spelen derde interland wedstrijd in dit seizoen van ons nationaal hockeyteam met dit keer de Engelse ploeg als tegenstander. Het overige programma vermeldt het afwerken van nog wat inhaalcompetitie- wedstrijden. De halve finale om de H T C C-beker zal niet deze zondag worden gespeeld, maar pas op 3 mei. Een week daarna worden in Amstelveen de finales voor alle wisselprijzen gehouden. HBS, de kampioen van de promotie klasse gaat op Klein Zwitserland in Den Haag tegen de eveneens promotieklasse kampioen Togo II een promotiewedstrijd spelen om te trachten het volgende seizoen in de Overgangsklasse te komen. De vol gende week ontmoeten beide oloegen el- De eerste-divisieclubs uit het betaal de voetbal uit Haarlem en omgeving eri de amateur tweedeklassers zijn voor hun wedstrijden van zondag als volgt samengesteld: Stormvogels: De Graaf; v. d. Oever en Freriks; Janssen sr.; Snoeks en Toi; C. Groot, De Boer, N.N., H. Groot en Luppens. Haarlem: Snijders; Oepkes en Maas; Boom, Svbrandi en Schilpzand: Groe- neveld, Goedhart, Degenaar, Beren- dregt en De Graaf. RCH: Van der Voort; Schoonenberg en Honout; Krist, v. d. Brink en Bies- brouck; Zevenhoven, Peters, Nanaï, Kruyer en Henke. VSV: Geerlofs; Schoon en Pieterse; Mertens, Spaans en Uniken; Nus- meyer, Cleeren, Martens, v. d. Heij den en Van Dolder. Amateurs DEM: Aardenburg; Spanjaard en A. Bakker; Goderie, Pirovano en Nies ten; C. van Lieshout, Zonjee, J. Bak ker, Burger en W. van Lieshout. Schoten: Kessens; Van Veen en Wild schut; Hogendijk, Dinkelberg en Kop pen; Brussee, Otte, Vlug, Warmer dam en Kossen. Zandvoortmeeuwen: Van Koningsbrug- gen; A. Stokman en Oosterbaan; Stobbelaar. Keur en Water; Castien, Koning, Visser, Keesman en Halder- man. De Kennemers: Meyer; Lejeune en Van der SJuis; v. d.. Outenaar, Horeman en Tervoort; Sluiter, Kops, Zwanenburg, Huisman en Mosk. HFC: Van der Lee;Dekker en Hein Winter; v. d. Maesen, Molijn en Wijk huizen; Hans' Winter, Bouwman, Jan sen, Molenaar en De Nijs. De uitslagen van de derde ronde luidden: Grivaud 121 22 56 5.50 Vervest 400 22 72 18.18 Domingo 260 12 87 21.66 Spielmann 400 12 167 33.33 Rosselet 156 12 59 13.— Wafflard 400 12 137 33.33 Gaivez 218 14 55 15.57 Van de Pol 400 14 101 28.57 Na de derde ronde luidt de stand: 1. Wafflard 6 41.37 2. Van de Pol 6 30.76 3. Spielmann 6 30. 4. Vervest 4 25.72 5. Domingo 2 19.15 6. Rosselet 0 14.15 7. Grivaud 0 12.25 8. Gaivez 0 10.24 De uitslagen van de laatste partijen waren: Spielmann 400 16 122 25.00 Gaivez 158 16 45 9.87 Vervest 400 13 165 30.76 Rosselet 173 13 104 13.30 kaar nogmaals, maar dan op „Bleek en Berg" in Bloemendaal. Andere promotiewedstrijden voor Ken- nemer elftallen zijn die van Zandvoort II op Duintjesveld tegen Alliance III voor promotie van de derde naar de tweede klasse. Tenslotte zal nog een aantal beslissings wedstrijden worden gespeeld. Daarbij is Ever Swift met tw:e elftallen betrokken. Ever Swift I heren speelt op neutraal veld (HBS) in Bloemendaal tegen Leiden V en Ever Swift I dames komt ook op dat veld uit tegen Alliance III. Aanvang der wedwstrijden respectievelijk twee en twaalf uur. KORFBAL In Amsterdam wordt morgen de be- Iangryke eersteklassewedstryd Blauw Wit-Rohda gespeeld (aanvang 2 uur). Bij een gelijk spel is de thuisclub reeds kam pioen. Een nederlaag heeft tot gevolg dat Blauw Wit, Rohda en Westerkwartier ge lyk eindigen; dan volgen er nog 2 of 3 be- slissingswedstrij den. Aurora speelt op eigen veld tegen Hes- pa en zal trachten een beter resultaat te behalen dan Animo Ready j.l. zondag deed. Haarlem gaat op bezoek bij Koog Zaan dijk, dat nog steeds een ernstig gegadigde voor de kampioenstitel is. In de derde klasse is voor Nieuw Flora wederom een thuiswedstrijd vastgesteld. De Tovers uit Zeist komt op bezoek. De Haarlemse ploeg is de laatste weken in vorm en kan ongetwijfeld één winstpunt behalen. Wielrennen De Belg Rik van Looy heeft de eerste etappe van de Ronde van Spanje 114 kilometers van Madrid naar Toledo, na een tydrit in de startplaats vrydag op zyn naam gebracht. De Spaanse regionaal An tonio Suarez finishte als tweede. Na hemi kwamen Bahamontes en Roger Rivière over de streep. De etappe was begonnen met een tijdrit over 9 km in het Retiro-park in Madrid. Géminiani won deze tijdrit met 34,3 mi nuten. Na de tijdrit volgde een neutrali satieperiode en 's middags om twee uur stapten de rijders op de fiets voor de eigenlijke race, de 114 kilometers naar To ledo. Bahamontes, Suarez en Van Looy Heb ben onderweg uitlooppogingen gedaan. Van Looy begon vijf kilometer voor de finish energiek uit te lopen. Suarez sprong hem achterna maar kon de Belg niet verslaan. De uitslag was: 1. Van Looy 2 uur 34 min. 04 sec.; 2. Suarez (Spanje) 2.34,26; 3. Bahamontes (Spanje) 2.35,9; 4. Rivière (Frankrijk) z.t.; 5. Segu (Spanje) z.t. Advertentie DONDERDAG 30 APRIL KONINGINNEDAG Internationale TULPEN RAS.LYE RACKS VAN 10 TOT CA 4 UUR Tenminste 10 spectaculaire races PRIJZEN VAN 1.- lol I 7.5 Twee telefoontjes van Piet Nortier met het Franse ministerie van verkeer zijn voldoende gebleken om de moeilijkheden rond de start van de elfde internationale Tulpenrallye op te lossen. De heer Nortier heeft vrijdagmorgen het Franse ministerie van Verkeer er telefo nisch van in ken nis gesteld, dat het toch wel heel vreemd was dat een route, die al drie maanden ge leden door de autoriteiten werd goedgekeurd, op het laatste mo ment door een en kel departement niet werd geaccepteerd. Dat zag men ge lukkig ook in Parijs direct in. Amper vier uur later kwam dan ook het verlossende woord: de toestemming om op het circuit van Montlhéry te starten was alsnog ge geven. Maandagmorgen om 8 uur precies kan de eerste deelnemer aan de elfde interna tionale Tulpenrallye dus op Montlhéry, ten zuiden van Parijs, gelegen, de ruim 2900 km lange tocht beginnen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 20