er op staat Onzekere faktoren op geld- en kapitaal markt beïnvloeden ook aandelenmarkt X Panda en de Gouden alleen -en Geldmarkt Wereldnieuws Lening van de Antillen biedt aantrekkelijke mogelijkheid tot consolidering koerswinsten WITTE Weekeinde met onbestendig weer ZATERDAG 25 APRIL 1959 2 De effectenspeculatie Kort economisch nieuws uit binnen- en buitenland lli de tijd, dat U 't haar wast POL\COLOR Kleurshampoo F\pöeÉ? COLOR Stijgende kolenvoorraden Spit, Spierpijn Bevredigende gang van zaken bij Norit Lager financieel resultaat bij Rott. Droogdok Ben Essing wint kort geding tegen N.T.B. Silvester komt wèl naar Nederland „De Schelde" zou werf bij Haifa willen bouwen vl ei £B Sa 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Advertentie (Van onze Amsterdamse redacteur) UIT HET RECENTE VERLOOP van de effectenbeurs te Amsterdam is wel duidelijk merkbaar dat ze nog altijd onder de invloed staat van de gevolgen der recessie in zoverre, dat zowel op de geld- als op de kapitaalmarkt het aanbod doorgaans groter is dan de vraag, zodat de rentestand nog steeds meer een neiging tot dalen dan tot stijgen vertoont. Deze verruiming van de geld- en kapitaalmarkt dateert reeds van begin 1958, toen in februari bijvoorbeeld de rente van driemaands kasgeldleningen van 5Vï tot 5 percent daalde, waarop in dat jaar geleidelijk een verdere daling tot 3 per cent is ingetreden. Voor driemaands schatkistpapier werd bij het begin van 1958 nog ongeveer 4Vz percent betaald, aan het einde van dat jaar 2percent, terwijl thans een rente van 2 percent geldt. Voor de 3 percent obligaties Nederland 1937 bedroeg in december 1957 het rendement 5,3 percent, aan het eind van 1958 was dit rendement gedaald tot 4,4 percent, terwijl het thans nog slechts even boven 4 percent ligt. Het door de Rotterdamsche Bank berekende gemiddelde aandelenrendement, dat ultimo december 1957 met 7,9 percent zijn hoogste stand bereikte, was eind 1958 twee punten gedaald en is in het eerste kwartaal van het lopende jaar tot 5,3 percent teruggegaan. In het verslag van de president van de Nederlandse Bank wordt met cijfers aan getoond dat deze verruiming van de geld en kapitaalmarkt niet een gevolg was van verminderde consumptieve bestedingen, hoewel van het met ongeveer 900 mil joen gestegen nationaal inkomen een gro ter bedrag voor besparingen resteerde, maar in hoofdzaak van de verminderde investeringen bij het bedrijfsleven, waar door de totale netto-investeringen in dat jaar van 6Vs miljard tot 4,8 miljard zijn gedaald. Bij de bedrijven is in 1958 voor ongeveer 700 miljoen minder in vaste activa geïnvesteerd, terwijl in voor raden bijna 1 miljard minder werd vast gelegd. Neemt men daarbij in aanmer king dat in 1958 voor meer dan 1 mil jard Nederlandse effecten naar het bui tenland werd verkocht, dan kan de ver ruiming van de geld- en kapitaalmarkt niet verwonderen. Dit proces is ook thans nog steeds niet geëindigd en zeker niet wat de verkoop van Nederlandse aandelen naar het bui tenland betreft. De president van de Ne derlandse Bank ziet. in deze verkopen niet alleen een noodzakelijk gevolg van de toe nemende integratie van de westelijke we reld, maar hij constateert tevens dat daardoor de mogelijkheid is geschapen tot een gedeeltelijke dekking van de geld behoeften van de overheid, met name ook van de lagere overheidsorganen, die sinds het begin van 1958 via de obligatie-emis sies van de Bank voor Nederlandsche Ge meenten een deel van hun vlottende schuld hebben kunnen consolideren en hun kaspositie aanmerkelijk hebben kun nen verbeteren. Dr. Holtrop is ditmaal erg zuinig met prognoses over de verdere ontwikkeling van de Nederlandse economie. Hij vol staat met te constateren dat de onmisken bare opleving van de conjunctuur in we zen bestaat uit verminderde investerin gen en een verbeterde liquiditeit, ander zijds dat ons land een nieuwe periode van industriële expansie is ingetreden. Maar in hoeverre de geld- en kapitaalmarkt hierdoor zullen worden beïnvloed, is voor hem blijkbaar ook een open vraag, onge twijfeld ook omdat, zoals ten aanzien van de effectenverkopen naar het hiv'tr-nland invloed door dc voortgaande en noodzake lijke toepassing van de automatic, op de grote betekenis waarvan immers ook ir. Otten onlangs heeft gewezen. De verdere ontwikkeling van de geld- en kapitaalmarkt in ons land hangt dus van een groot aantal uiteenlopende factoren af. Het is in dit verband een bemoedigend verschijnsel dat de nationale besparingen in 1958 tot een ongekend hoog percentage (19' percent) zijn gestegen en dat ook ge durende de eerste maanden van het nieu we jaar de spaarsaldi bij de spaarbanken en boerenleenbanken niet onbelangrijk zijn toegenomen. Maar of deze een ver- krapping van de geld- en kapitaalmarkt zullen kunnen voorkomen als de toevloed van buitenlands kapitaal ophoudt of ver mindert en de Nederlandse bedrijven nieuw geld vragen, moet worden betwij feld. Een en ander zal dan ook op de effec tenbeurs zijn invloed niet missen en dat vele beleggers zich thans de vraag stellen of het geen overweging verdient althans een deel van de grote koerswinsten op aan delen in vaste rentedragende fondsen te consolideren is alleszins begrijpelijk. De thans aangekondigde, door de Ne derlandse staat gegarandeerde 4'A per cent lening van de Nederlandse Antillen, groot 38 miljoen a pari met een looptijd van twintig jaar en geen vervroegde aflos sing in de eerste tien jaar. zal daarom in belcggerskringen ongetwijfeld een goed onthaal vinden. Advertentie Advertentie Hebt u griep die zo echt in uw botten is gaan zitten.Jaagt hem eruit met WITTE KRUIS. tabletten, poeders, cachets! De president van de Effectenbeurs te New York, Keith Funston, deelt in zijn kwartaalverslag mede dat de actie, welke de laatste tijd door de effectenbeurs wordt gevoerd om de beleggers tot voorzichtig heid te manen en te waarschuwen tegen speculatie, een gezonde uitwerking schijnt te hebben. Het bestuur van de beurs bepleit reeds lange tijd gezonde beleggingsprincipes en het wenst, dat het beleggingsproces in de komende jaren zich zelf bij nog vele mil joenen aanbeveelt, aldus Keith Funston. Austinassemblage J. J. Molenaar's Automobielbedrijf n.v. te Amers foort, die reeds jaren Morris- en MG-automobie- len assembleert, gaat ook de assemblage van Austin-auto's ter hand nemen. Dit als gevolg van de samensmelting van enige jaren geleden van Austin en Nuffield automobielfabrieken in The British Motor Corporation. Prof. Van Krevelen naar A.K.U. Prof. dr. D. W. van Krevelen, chef van het Centraal laboratorium der Staatsmijnen, zal met ingang van 1 september als directeur in dienst treden van de Algemene Kunstzijde Unie te Arn hem. Hij zal bij deze onderneming speciaal be last worden met de leiding over de research- verkzaamheden. Koersen gouden munten H. Drijfhout en Zoon's Edelmetaalbe- drijven n.v. verstrekt de volgende infor- matiekoersen van gouden tientjes: ƒ28.15— 29,15 28,2529,25). De overige no teringen zijn onveranderd gebleven. Ook de goud- en zilverprijzen bleven gelijk. wordt opgemerkt, het evenwicht in de na tionale huishouding daardoor gebaseerd wordt op een ongewisse grondslag. Hierdoor wordt uiteraard ook de beoor deling van de tegenwoordige koersstand voor obligaties, maar inzonderheid voor de aandelen, in sterke mate bemoeilijkt. Het is de laatste tijd wel gebleken dat zo dra de buitenlandse aankopen van effec ten op de Amsterdamse beurs worden on derbroken, de markt een neiging tot da len toont en de overige, meer normale fac toren, die doorgaans de aandelenmarkt be ïnvloeden, worden daardoor in hun uitwer king versluierd. Want afgezien van de bui tenlandse vraag naar Nederlandse aande len, die de kapitaal- en de aandelenmarkt beïnvloedt, is het de vraag in hoeverre naast de goeddeels bekende kapitaalsbe hoeften van de overheidslichameen, ook het bedrijfsleven weer een beroep op de kapitaalmarkt zal doen. Als, zoals clr. Holtrop meent te mogen zeggen, ons land aan de vooravond staat van een nieuwe industriële expansie, zal dit onverbiddelijk gepaard moeten gaan met nieuwe investeringen en uit de jaar verslagen van verschillende ondernemin gen blijkt dan ook dat na een periode van betrekkelijke passiviteit, op dit punt weer een grotere activiteit is ingetreden. In ve le gevallen is deze nog mogelijk door de grotere liquiditeit die in 1958 werd ver kregen en voor een deel zullen ook in 1959 en volgende jaren de nieuwe investerin gen uit dc behaalde winsten kunnen wor den gefinancierd. Maar deze zelffinancie ring zal niet voldoende zijn tot dekking van de' stijgende kapitaalbehoeften, wel ke laatste met name zullen worden be kunt U even gemakkelijk,, maar veel beter een tintgevende haarwassing toe passen met 't hóórt bij uw make-up Uw haar wordt bijgetint (zonder ver ven) in uw natuurlijke kleur of een mo dieuze nuance. (Keus uit 20 tinten!) Bij alle drogisten en par fumerie-zaken. Imp. LAHNEMANN Laren N.H. Postbus 18. De voorraad kolen en cokes bij de Limburgse mijnen neemt de laatste tijd weer toe. Begin april waren bij de twaalf mijnzetels 1.160.000 ton kolen en cokes op geslagen. De voorraad bij de staatsmijnen bedroeg 695.000 ton. in februari van dit jaar viel een lichte afname van de voor raad te constateren, maar in maart en be gin april nam deze weer toe. Het zachte weer in de voorbije weken heeft ook de afzet van huisbrandkolen ongunstig be ïnvloed. Volgens de jongste gegevens van de Hoge Autoriteit bedroegen de steenko- lenvoorraden der Limburgse mijnen op 5 april jl. 853.000 ton tegen 806.000 ton op 15 maart jl. Ad npr1 en t-ie en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met De eerste maanden van 1959 hebben voor de Algemeene Norit Maatschappij een bevredigend verloop gehad, zo heeft de directie in de algemene vergadering medegedeeld. In Amerika was de toe stand bij de dochtermaatschappij, de American Norit Co. in 1958 echter minder florissant. De moeilijkheden waarmede men daar te kampen had waren onder meer de recessie, scherpe concurrentie en vrij netelige problemen wat betreft de grondstoffenvoorziening. Deze laatste be hoeft ook nu nog dringend verbetering. Uitgekeken wordt naar een tweede vesti ging bij een geschikte vindplaats, maar gemakkelijk verloopt zulks niet. In de tussentijd staat de moedermaatschappij haar dochter bij met leveranties; deze zijn winstgevend. Het aan de installatie te Klazienaveen toe te voegen derde draaioven-complex, waarmede rond 2,5 miljoen is gemoeid, zal de mogelijkheid van een meer effi ciënte produktie inhouden, zonder ver groting van het arbeidsaantal. Ook de kwaliteit van het produkt zal omhoog gaan en de resultaten zullen in de volgende ja ren zeer zeker tot uiting komen. Naast de voorgenomen vergroting der capaciteit werden ook diverse verbeteringen aange bracht, welke 1 a 1,5 miljoen gulden verg den. Over enkele maanden zal de nieuwe fabriek in Amersfoort geheel in bedrijf worden gesteld. In gebouwen en inrich tingen werd 1,5 tot 2 miljoen geïnves teerd. Deze fabriek zal. naar verwacht wordt de capaciteit met 20 tot 25 percent vergroten, waardoor in de oude fabriek enige reserve capaciteit zal ontstaan. De cosmetische afdeling is thans reeds in be drijf, maar moet beschouwd worden als een nevenactiviteit van het concern. De brutowinst over 1958 van de Rotter damsche Droogdok Maatschappij n.v. te Rotterdam heeft 22.039.338 bedragen 24.342.787). Na afschrijvingen ad 16.796,339 19.099.787) hedraagt de winU 5.243.ÖÓ0 5.243.000). Voorgesteld wordt zoals bekend, een dividend van 30 percent (onv.) en f 231 000 aan de buitengewone reserve toe te voegen, waardoor deze wordt gebracht op 3.161.037. Het kapi taal bleef 25 miljoen. De internationale concurrentie heeft zich aldus het verslag gedurende het ge hele verslagjaar sterk doen gelden en zelfs dikwijls zeer scherpe vormen aangenomen. Voorlopig ziet het er niet naar uit, dat in deze toestand een wijziging in gunstige zin zal komen. Als gevolg hiervan was het dan ook niet mogelijk om tegen aanneme lijke voorwaarden nieuwe contracten voor de bouw van schepen af te sluiten. Wel gelukte het om in concurrentie met bui tenlandse werven opdrachten tot enkele omvangrijke verbouwingen te boeken. De achteruitgang werd gedeeltelijk ge compenseerd doordat voor vennootschaps belasting minder behoefde te worden ge reserveerd. Het lijkt de directie niet onwaarschijn lijk dat in het lopende jaar een verdere daling van het financiële resultaat zou kunnen optreden. Het laatste jaar werden belangrijke bedragen in de werfüitrusting geïnvesteerd en voor een groot deel aan gewend voor het nieuwe dok 9. Dit dok is geschikt voor 'ankers tot ongeveer 85.000 ton. Tegen redelijke prijs werd een zeergroot dok met een hefvermogen van 54.000 ton van de Britse admiraliteit verworven. Er werd besloten een nieuwe helling voorzien van zeer zware kranen te bouwen, waarop tankers van 100.000 ton draagvermogen en groter zullen kunnen worden gebouwd. De modernisering van het machinepark werd voortgezet. De grofsmederij was het gehele jaar zeer goed bezet. De machine fabriek was ruimschoots van werk voor zien van zowel binnen- als buitenlandse opdrachtgevers. Gerepareerd werden 589 schepen. 15. Joris liep regelrecht naar de lucht haven, om het eerste vliegtuig naar de Zimazone te nemen. „Scheer u weg, ventje", zei hij tegen Panda, die hem nog steeds volgde, „ge hebt het bij mij ver bruid. Voor straf laat ik u hier achter. Ik ga geen dure reisjes betalen voor rakkers, die hun vriend en raadgever dwarsbomen". Hij kocht dus alleen een kaartje voor zich zelf en begaf zich naar het vliegtuig. Flui tend stapte hij de loopplank op, want de boze bui was inmiddels weer gezakt. „Dit reisje heeft in elk geval het voordeel, dat Panda me nu niet langer kan volgen", m.ompelde hij, „want daar heeft het ventje niet genoeg geld voor op zak. Hij zou me anders maar blijven tegenwerken, de rak ker. Hij wil nu eenmaal niet inzien, dat men gouden bijlen beter kan verkopen dan teruggeven aan woeste opperhoofden". Maar toen hij het vliegtuig binnenkwam, klonk daar een bekend stemmetje: „Hallo Joris. Ga je ook naar de Zimazone? Kom naast me zitten, dat is gezellig!" „Panda!", hijgde Joris, „hoe zijt GIJ hier binnenge komen?!" De president van de rechtbank in Am sterdam heeft vrijdagmiddag de Blokker- se burgemeesterszoon, Ben Essing, die dinsdag in een kort geding had gecist, dat de Nederlandse Toonkunstenaarshond alsnog toestemming zal verlenen voor het optreden van het dansorkest van Vic tor Silvester op Hemelvaartsdag in de vei linghal in Blokker, in het gelijk gesteld. Essing had de president met name ge vraagd de N.T.B. te gelasten aan de British Musicians Union te verzoeken die toe stemming alsnog te geven, zulks op straf fe van een dwangsom van tienduizend gul den per dag bij het ingëbreke blijven daar van. De N.T.B. had namelijk de B.M.U. we ten te bewegen die toestemming niet te verlenen „omdat het contract door bemid deling van Lou van Rees is gesloten". De bond noemt Lou van Rees een „zwarte be middelaar". De verdediger van Essing had tijdens de zitting betoogd dat Silves ter niet door deze doch door de impresa rio Jean Mikkenie is gecontracteerd. In zijn vonnis overwoog de president dat de Nederlandse Toonkunstenaarsbond niet heeft waar gemaakt dat de impresario Lou van Rees bij het engageren van Vic tor Silvester een rol heeft gespeeld. De president overwoog voorts dat de N.T.B. door zijn handelwijze onrechtmatig schade toebrengt aan de impresario Jean Mikkenie en aan de organisator van het Blokker Festival, Ben Essing. Hij beval gedaagde ten eerste zijn actie onmiddellijk te staken en ten tweede bin nen 24 uur dit bevel telefonisch aan de British Musicians Union mee te delen als nog toestemming te verlenen voor het op treden van Silvester in Blokker. In beide gevallen zal de N.T.B. voor elke dag dat hij in gebreke blijft het vonnis uit te voe ren een dwangsom van tienduizend gul den betalen. De heer Feraris, voorzitter van de N.T.B. deelde na afloop mee dat zijn bond tegen het vonnis in liqger berqep zal ..gaan. De heer Essing zei dat het' thans zeker is. dat Silvester op Hemelvaartsdag in Blokker zal optreden, aangezien deze don derdag telefonisch heeft meegedeeld naar Nederland te zullen overkomen als Essing het kort geding zou winnen. Een woordvoerder van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld dat de onderhandelingen over een Nederlands aanbod voor het bou wen van een scheepswerf aan de haven van Haifa in een vergevorderd stadium zijn gekomen. Hij noemde de berichten al zou reeds definitief het besluit zijn ge nomen het Nederlandse aanbod te aan vaarden voorbarig. Volgens persberichten in Tel Aviv zou den de kosten van deze scheepswerf onge veer 15 miljoen dollar bedragen. De Ne derlandse onderneming De Schelde te Vlissingen, zou hebben aangeboden een krediet van 4 miljoen dollar te verstrek ken. Israëlische deskundigen hebben aan bevolen om aan het Nederlandse aanbod de voorkeur te geven boven dat van een Franse onderneming. Volgens de plannen zullen op de scheepswerf na voltooiing van de eerste fase schepen van maximaal 17.000 ton gebouwd kunnen worden. De Kon. Maatschappij De Schelde te Vlissin gen weigerde commentaar op boven staand bericht. Gevaar. Op uitnodiging van de West- duitse recherche zijn een 350 buitenland se en Duitse specialisten in Wiesbaden bijeengekomen vooi een conferentie over het bestrijden van de steeds toe nemende seksuele misdadigheid. Ver scheidene sprekers kwamen tot de con clusie, dat het gevaar voor kinderen groter geworden is door het veelvuldig voorkomen van een slechte sfeer thuis, onvoldoende contact tussen ouders en kinderen en gebrek aan vertrouwen van de kinderen tegenover de ouders. Ontzouten. Het onderzoekingsinstituut in Beersjeba (Israel) heeft een huishoud- ontzoutingsapparaat geconstrueerd, dat op het stroomnet kan worden aangeslo ten en uit brak of zeewater duizend li ter vers water per etmaal kan produce ren tegen de kosten van ongeveer één gulden. Argument. Een Frankfurter advokaat heeft zich vrijdag tijdens de civiel rechtelijke behandeling van een pacht- kwestie zó opgewonden, dat hij de rechtskundige adviseur van de tegen partij een slag in het gezicht gaf. De getroffene bloedde uit neus en mond zo ernstig dat hij een eerste hulp-behande ling moest ondergaan. De rechtszitting werd geschorst. Ondergang. Het ministerie van defensie verwacht, dat de Amerikaanse satelliet Ontdekker II maandag in de dampkring van .de aarde verbranden zal. Deze sa telliet is op 13 april gelanceerd. Twee dagen later werd een capsuul met in strumenten afgestoten, die niet is terug gevonden. Maandag hield de radio van Ontdekker II op te functioneren. Minder prettig. Bij een onderzoek naar de levensomstandigheden der buiten landse studenten in Wenen (een derde van het totale aantal) kwam men tot minder prettige conclusies. Van de 616 buitenlanders, die de vragenlijst invul den gaven er slechts 322 op, dat zij er in geslaagd waren contact met de Oos tenrijkse bevolking te krijgen. Verder werd er geklaagd over veel te hoge huren voor gemeubileerde kamers. Rijke man. Een rijke Chinese zakenman is, naar van de zijde van de Philippijn- se politie vandaag werd meegedeeld, door acht gewapende mannen in een dorpje van de provincie Boekidnon be roofd en levend verbrand. Volgens het politie-rapport werd hij van 4000 pesos beroofd (ongeveer 7.500 gulden) en daar na in een zak gebonden, waarover ben zine werd gegooid. De zak werd toen in brand gestoken. Laten varen. „Wij zijn van plan geweest, prinses Paola Ruffo, de verloofde van prins Albert, te ontvoeren", aldus een woordvoerder van een Brusselse studen tenvereniging. „Maar de vorige week hebben wij dit plan laten varen omdat het vriendelijk noch ridderlijk tegenover de prinses zou zijn geweest. Wij zouden hierdoor bovendien in moeilijkheden zonder tal zijn geraakt", zo zei hij. Overgestoken. Twee Hongaarse grens wachten zijn de Oostenrijks-Hongaarse grens overgestoken en hebben de Oos tenrijkse autoriteiten om politiek asiel gevraagd. Zij staken de grens nver bij Pamhagen, op ongeveer 120 kilometer ten zuidoosten van Wenen op het mo ment. dat het stortregende. Als gevolg daarvan werden zij door de wachters in de Hongaarde uitkijktorens niet waar genomen Proef. In West-Duitsland is indertijd op een stuk weg van 70 km. lengte bij wij ze van proef een maximum snelheid van 100 km. per uur toegestaan. In het eer ste kwartaal van dit jaar zijn er op dat traject 190 verkeersongelukken ge beurd. In dezelfde periode van 1958, toen er geen snelheidsbeperking gold, waren er 145 verkeersongevallen. Het K.N.M.I. deelt mede: 1-Iet hogedrukgebied, dat gisteren het weer beïnvloedde, verplaatste zich naar Rusland. Tegelijkertijd trok het front van een depressie ten zuiden van IJsland met regen over de Britse eilanden. De bijbe horende wolkenschermen waren vanmor gen al boven ons land zichtbaar. De be weging van het front werd echter ver traagd door een volgende storing, die snel in betekenis toenam. Deze arriveerde van morgen in het zeegebied ten zuidwesten van Ierland. Vergezeld van een uitgebreid regengebied en veel wind zal zij naar de Noordzee trekken. De komende 24 uur zal het weer in ons land geheel onder invloed van deze storing staan. Het regengebied zal grotendeels in de komende nacht pas seren en morgen zullen weer enkele op klaringen volgen. De wind wakkert ver der aan uit zuidwestelijke richting en de temperaturen worden lager. WEERRAPPORTEN Zon op 5.22 uur, onder 19.54 uur. Maan op 23.59 uur, onder 7.58 uur. Maandag 27 april Zon op 5.20 uur, onder 19.56 uur. Maan op uur, onder 8.58 uur. 29 april Maanstanden 21.38 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 25 april Hoog water 5.02 en 17.26 uur. Laag water 0.42 en 13.11 uur. Zondag 26 april Hoog water 5.45 en 18.12 uur. Laag water 1.26 en 13.56 uur. Maandag 27 april Hoog water 6.31 en 19.00 uur. Laag water 2.10 en 14.38 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Temperaturen buiten- M en binnenland heden s - fl morgen 7 uur. Neerslag: D. laatste 24 uur Sb a Den Helder geheel bew zzo 10 Ypenburg licht bew. zzo 11 Vlissingen licht bew. z 10 Eelde half bew. zo 6 Twente zwaar bew. zzo 7 De Bilt half bew. zzo 8 Eindhoven licht bew. zo 8 Vlv. Z.-Limb. licht bew. zzo 12 Helsinki geheel bew. wzw 4 Stockholm zwaar bew zw 6 Oslo zwaar bew. zw 6 Kopenhagen half bew. zo 4 Aberdeen half bew. windst. 6 1 Londen regen z 10 Amsterdam zwaar bew. zo 9 Brussel zwaar bew. z 12 Luxemburg onbewolkt ozo 7 Parijs zwaar bew. zw 7 Bordeaux zwaar bew. w 7 Grenoble zwaar bew. zzw 5 Nice licht bew. n 10 0 Berlijn onbewolkt ozo 4 Frankfort onbewolkt no 6 0 München onhcwolkt zzo 3 0,3 Garmisch P. half bew. zw 4 1 Ziirich licht bew. nw 2 0 Genève onbewolkt windst. 2 0 Locarno onbewolkt zo 4 0 Wenen onbewolkt verand. 6 1 Rome onbewolkt ono 8 Ajaccio zwaar bew. zzo 9 Madrid onbewolkt nnw 11 Algiers zwaar bew. wzw 11 5

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 2