£uxa(lex mó va KOELKASTEN Fa. DE VILDER Verkoopleider betrok „blinden- artikelen" van fabriek IJmond-agenda ^XOee/s IE R IK. D EEN voor RIJLES LINOLEUM KROMMENIE 6 HAARLEMSE RECHTBANK Officier van Justitie hekelt misbruik van medegevoel voor lichamelijk gebrekkigen Ons advies Mmmm Duinkerken Schoolverlatersactie KAJ is weer begonnen Kinderdiensten Eerste sla aangevoerd Helden der woestijn Jerry als babysitter Het gebeurde op klaar lichte dag Overval in de duivelspas „Herwonnen Levens kracht" huldigt W. Niesten Uitgevaren visserijvaartuigen ZATERDAG 25 APRIL 1959 „Verdachte heeft grof misbruik ge maakt van het medegevoel, dat ieder mens heeft voor zijn minder bedeelde me demens. Het grote publiek heeft deernis met blinden, kreupelen en andere lichame lijk gehandicapten. Het is bereid meer te betalen dan de winkelprijs voor artikelen, die door deze mensen worden vervaar digd. Het publiek ontdekt echter vaak, dat het wordt opgelicht en gebrekkigen wor den hiervan de dupe," aldus zei de offi cier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman bij de Haarlemse rechtbank donderdagmiddag in zijn requisitoir tegen een 57-jarige Haarlemse verkoopleider in dienst van een blindeninstituut in Amster dam. Verdachte stond terecht wegens het doen van een onjuiste aangifte voor de inkom stenbelasting over 1956. Behalve van het blindeninstituut betrok hij allerlei soortge lijke gebruiksvoorwerpen van een fabriek. Op deze voorwerpen, die dus niet door blinden waren vervaardigd en die hij even eens door zijn colporteurs(trices) liet ver kopen maakte hij een winst van 150 per cent. In totaal verdiende hij in 1956 aan deze artikelen ongeveer 5400. Deze winst gaf hij niet op aan de belasting: in plaats van de bijna vijftien mille, die hij aan winst maakte, deed hij aangifte van iets meer dan negen mille. Hierdoor betaalde hij bijna 1700 te weinig aan belasting. De verkoopleider was reeds drie keer ver oordeeld, namelijk wegens oplichting, waarvoor hij een half jaar gevangenis straf kreeg, voor verduistering en voor overtreding van het deviezcnbesluit. In zijn requisitoir liet de officier van Justitie duidelijk uitkomen hoe mensen als verdachte het publiek een rad voor ogen draaien met legitimatiebewijzen. „Het is ontstêllend, zoals het publiek op gelicht wordt. Verdachte schudde de legi timatiebewijzen uit zijn mouw, maar zij droegen niet een overheidsstempel, bij voorbeeld van het hoofd van de plaatselij ke politie. In negen van de tien gevallen, dat colporteurs aan de deur komen, heb ben zij een dergelijk stempel niet. Het is belangrijk, dat het publiek hier op let, want anders worden gebrekkigen de du pe," zei mr. Van der Valk Bouman, die tegen de verkoopleider vijf maanden ge- Advertentie asmamn B Si ■nu n L OFF. DEALER MARKTPLEIN VELSEN ZATERDAG 25 APRIL Thalia: „Duinkerken", 19 en 21.15 uur. Rex: „Helden der woestijn", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Heidestraat 45: Expositie „Felison" met werken van Haagse aquarellisten, 14 tot 17 uur. Zomerlust, Santpoort: Toneelvereniging „Jan van Dommelen" met „Toen wij trouwden", 20.15 uur. Patronaatsgebouw: Toneelvereniging „Kunst en Vriendschap" met „Post on voorzien", 20 uur. ZONDAG 26 APRIL Thalia: „Bereden bandieten", 14.30 uur (Gewijzigde aanvangstijd): „Duinkerken", 17 en 20 uur (Gewijzigde aanvangstijden). Rex: „Moordend lood", 15 uur. „Helden der woestijn", 20 uur. Heidestraat 45: Als zaterdag. MAANDAG 27 APRIL Thalia: „Contrabande uit Cairo", 20 uur. Rex: Als zaterdag. Pieter Vermeulenmuseum: Als maandag. Raadhuis: Spreekuur burgemeester, 10 tot 12 uur; spreekuur wethouder van onderwijs, 15 tot 17 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 25 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Jerry als babysitter". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het gebeurde op klaarlichte dag". W.B. Theater, 20 uur: „Overval in de duivelspas". Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond „Kunst na Arbeid". Statenhuis Velserweg: Reünie Neder landse Vereniging van Modelbouwers. Halve Maan (Velserweg): Camping Sport- huis Wilms Floet. K.S.A.-gebouw: Feestmiddag voor kin deren van de Speeltuin „Kindergenot". ZONDAG 26 APRIL Kennemer Theater, 14.30 uur: „De vluch teling van Guatura"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Jerry als babysitter". Luxor Theater, 14.30 uur: „Heidi"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Het gebeurde op klaar lichte dag". W.B. Theater, 14.30 uur: „Strijd tegen vliegende schotels"; 16.30 en 20 u.: „Sol daten en meisjes". MAANDAG 27 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Jerry als babysitter". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het ge beurde op klaarlichte dag". W.B. Theater, 20 uur: „Soldaten en meisjes". HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en' zondag. 20 uur: „De zoon van Frankenstein"; zondag, 14.30 uur: „A. en C. als waag halzen". vangenisstraf en een boete van 5000 of drie maanden hechtenis eiste. Looddief&tal Acht maanden gevangenisstraf, waar van drie voorwaardelijk, met aftrek van drie jaar proefzicht en ondertoezichtstel ling van de reclassering luidde de eis te gen een 22-jarige gedetineerde Beverwijk- se los arbeider, die in oktober van vorig jaar vier keer lood stal van het dak van een school in Velsen-noord. Verder brak hij in januari in in een kleedlokaal van een sportterrein van een fabriek in Vel- sen-Noord doch vond niets van zijn gading De raadsman, mr. C. Blankevoort, zei het met de officier van Justitie eens te zijn en een gecombineerde straf het meest op haar plaats te vinden. Tegen een 43-jarige Beverwijkse opko per, die het lood en enige maanden later een kabel van de vorige verdachte had ge kocht, luidde de eis drie maanden gevan genisstraf. De officier achtte wat het lood betreft de schuldheling en aangaande ka bel de opzetheling bewezen. Uitspraken dinsdag 5 mei om half tien. Advertentie 'T BESTE ADRES is „SUCCES" LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstraat 718 Tel. 4333 Advertentie Als het gaat om een duurzame èn doel matige èn decoratieve vloerbedekking kies dan LINOLEUM KROMMENIE Kies naar hartelust uit onze verjongde collectie want..., Jinoleum is voordelig bovendien! unie MARKTPLEIN BSKSWÏH (T h a 1 i a). De film „Duinkerken" is een boeiende film met enige authentieke op namen. Al met al lijkt het verhaal over korporaal Tubby Binns en zijn onver schrokken mannen bedrieglijk veel op een roman over de instorting van het Belgische front van Elleston Trevor. In de film krijgt men een goed beeld van de onverzettelijke wil van de Engelsen on danks de voortduren de tegenslagen en de grote verliezen. Voor al de verscheping van de duizenden mili tairen vanaf het strand bij Duinkerken is bijzonder sug gestief in beeld gebracht, waarmee de titel van de film alle eer wordt aangedaan. Deze rolprent kan meri tot maandag aan schouwen. Niet minder spannend is de film „Con trabande uit Cairo", waarin zowel vlieg' tuigen als paarden een grote rol spelen. Tot en met woensdag op het witte doek van dit theater. Zondagmiddag wordt de western „Bereden paarden" vertoond. Ook dit jaar organiseert de K.A.J. IJmuiden weer een actie voor jongens, die de school gaan verlaten. Vrijdag avond was er een aantal van deze jongens bijeen gekomen in de K.A.J.-bunker ach ter het ziekenhuis, waar de K.A.J. sinds de bevrijding zijn (gezellige) home heeft. Twee gaan naar de ulo, de rest gaat het bedrijfsleven in. „Verandering in het ge zinsleven" was het thema van de eerste avond. Men kwam tot enkele conclusies, nadat er eerst uitvoerige gedachtenwis- selingen waren geweest. Er verandert veel voor deze jongens. Ze hebben in het gezin een rustig, lekker nest, waar ze zich als jonge vogels goed thuis voelen. Maar nu gaan ze aan het werk, wat zijn invloed zal hebben op het gezinsleven. In het gezin worden ze niet langer als schooljongen beschouwd. Maar dat heeft ook zijn consequenties. Het beschermende element van de school valt weg. De baas, waar de jon gen in zijn eerste baan zal komen, zal toch in de eerste plaats wat aan hem moe ten hebben. En is er een opleiding, dan is die toch geheel gericht op het belang van het bedrijf. De jongens zullen nu voor het eerst gaan verdienen. Men was het er bij de bespre kingen wel over eens, dat dit er nooit toe mag leiden, dat de dankbaarheid ten op zichte van vader en moeder uit het oog wordt verloren. Het is wenselijk, dat de jongens althans een deel van hun geld thuis afdragen. Zo leveren zij hun bijdrage in het gezin, waar men misschien al lang heeft ver langd naar deze welkome aanvulling. Ook hier kan de dankbaarheid voor de altijd genoten verzorging worden getoond. De vrijetijdsbesteding maakte een groot deel van de besprekingen uit. Gesteld werd, dat men de vrije tijd, die in verge lijking met de schooljeugd terug zal lopen, goed zal moeten besteden. Door studie, door hobbies. De laatste in het gezinsver band beoefenen is een belangrijke bijdra ge tot het instand houden van een gezond gezinsleven. En daar moet het toch van komen, wil de jongen straks ook een ge zin opbouwen. Dan zal hij verantwoordelijkheidsge voel moeten hebben geleerd. Dat ontstaat niet door langs de straat zwalken, al is er geen enkel bezwaar tegen ontspanning. Met grote ernst is over al deze zaken ge sproken. Ook vandaag en morgen zullen nog vele problemen worden behandeld. In Barneveld wordt de trouwzaal van het raadhuis gerestaureerd. De bruids paren moeten nu naar een lokaal in de Chr. Technische School, dat volgens de bepalingen van het Burgerlijk Wetboek door de gemeenteraad tot „Huis der Gemeente" is verklaard. De eersten die in de school in de echt werden verbonden waren de 24-jarige Evert Pater uit Lunteren en de 20- jarige Lubberta van der Kamp uit Barneveld. Op verzoek van de scho lieren ging het bruidspaar even in een bank in de eerste klasse zitten, waar het door de jongelui werd toegejuicht. Zondag 26 april IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. van Doorn; 19 uur: ds. D. Broers. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. van den Berg; 19 uur: ds. J. van Dam en ds. J. van den Berg (oecumeni sche dienst). Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: ds. J. Van Leeuwen; 17 uur: ds. W. Dieper- sloot. Petrakerk, 17 uur: drs. G. H. Homans. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Jehovah's Getuigen, geb. Cult. Centrum, 18.30 uur: „Blijf met het nieuwe in leven". Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: dienst; 20 uur: avondmaal, voorgan ger J. Jeninga. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. H. B. Kossen. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Woens dag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer G. Planting; 11.15 uur: kinderdienst. Volle Evangelie Gemeenschap, geb. Cul tureel Centrum, dinsdagavond 20 uur: Sidney Wilson over „Evangelie achter het IJzeren Gardijn". IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. Dickhout; 19 uur: ds. S. de Roest. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: drs. G. H. Homans; 17 uur: ds. J. van Leeu wen. Ver. v. Vryz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. J. B. Assendorp. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 en 19.30 uur: J. A. Visser. Woensdag 19.45 uur: bijbelbespreking, J. B. Kleyn Haneveld. Ned. Herv. Evang. op Geref. grondslag, Elokapel, Vareniusstraat, dinsdag 19.30 uur: voorganger M. de Vos. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.45 uur: as. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 en 19 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. S. de Roest; 19 uur: ds. H. P. Huisman. Gereformeerde Kerk, 9.30 uur: ds. N. D. Beukema; 17 uur: K. Dekker. Vrye Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: ds. Leenhouts. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: voorganger: H. Veld kamp. Gereformeerde Kerk, 9 en 10.30 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: N. D. Beukema. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. A. Ros kam. Vrije Evangelische Gemeente, 9 uur: ds. J. Moerland; 19 uur: voorganger H. Ra ven. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. A. Eekhof; 19.15 uur: ds. W. Oort. Irenekapel, 10 uur: ds. G. W. IJzer man. Papulierenlaan, 10 uur: ds. M. Wendte. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: mevr. Olivierse. Vryz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. W. F. ten Bruggencate. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: ds. R. D. Beukema van Doorn. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. W. Oorthuys. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 10 uur: ds. K. Dekker van Enkhuizen; 17 uur: ds. D. J. Roos van Haarlem. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Duinenbosch, 9 uur: ds. Plug van Eg- mond. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, ds. J. C. Remijn; 19 uur: 's. G. J. Waardenburg. Adventskerk (Ziekenhuiskerk), ds. G. H. van Willenswaard. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10.30 en 16.30 uur: ds. H. P. Brandsma. Geref. Kerk, Wüstelaan 99. 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15 uur: ds. P. Lok. IJmuiden-West: Ned. Herv. zondsgsschool Bethlehemwijk, Bethlehemschool, aan vang 1G uur; Ned. Herv. Kinderdienslen IJmuiden-West, Comitéschool en Insin- gerschool, aanvang 10 uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaier", Ichthusburcht, aanvang 12.15 uur; Chr. Geref. zondags school „Philippus", Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger des Heils, zondags school, Gebouw Edisonstraat 14. aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw. aanvang 10 uur; Doopsgezinde zondagsschool. Helmstraat, aanvang 11.45 uur; Geref. Evang. zon dagsschool, Groen van Prinstererschool. aanvang 11.45 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondagsschool, Julianaschool, aanvang 10 uur; Kinder- kerk I.Jmuiden-Oost, Emmaschool en Theo Thijssenschool, aanvang 10 uur; Geref. zondagsschool „De blijde Bood schap", Gebouw ..De Larik", aanvang 11.00 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorpschool. aanvang 10.30 uur DriehuisVelsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool, Marie Boreelkleuterschool, aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren straat, aanvang 12 uur. Santpoort: Ned. Herv. zondagsschool, Jeugdhuis, 58 uur, aanvang 11.30 uur. Kinderkerk, kerk, aanvang 11.30 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat. aanvang 12.15 uur; C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, aanvang 12 uur; Geref. Evang. zondagsschool. Da Costaschool, aanvang 11.30 uur. Advertentie REINIGEN VAN COSTUUMS ƒ4.— JAPON ƒ3.50 OLD CLOTHES NEW KONINGSPLEIN 10 - TEL. 4886 Vrijdagmorgen werd bij Ons Belang te Castricum door de tuinder J. Beentjes de eerste sla aangevoerd. Ze bracht 0,11 per krop op. Met de overige aangevoerde produkten was het karig gesteld. Er was voldoende witlof. Er draaide weer een enkele partij door, terwijl de overige par tijen slechts matige prijzen noteerden. Ra barber is ook de prijs kwijt en slechts de spinazie kwam boven de twintig cent per kg, hetgeen vergeleken bij maandag een cent of zes zeven hoger was. De noteringen van vrijdag waren: wit lof 1 0,08—/ 0,22; witlof 2 0,05—0,08; spinazie 0,21; sla 0,11; rabarber 0,05 0,13. ZEEKADETKORPS NAAR SOESTDIJK Met de Zeekadetkorpsen Gouda, Maas sluis, Amsterdam, Schiedam, Arnhem, Den Haag en Groningen zal ook het IJmuidense korps deelnemen aan het défilé ter ge legenheid van de vijftigste verjaardag van H.M. Koningin Juliana. Het aantal zeekadetten van het IJmui dense korps dat 30 april naar Soestdijk zal vertrekken bedraagt ongeveer twintig. (Rex) Voor de slag van El Alamein bestookten Britse patrouilles de Duitse verbindingen. Zij vernietigden benzine en munitiedumps van de vijand achter de frontlijn. De film „Helden der woestijn is het relaas van zo'n Engelse patrouille Deze heeft de opdracht gekregen om een Duits depot van oorlogsmaterieel te ver woesten, zeshonderd mijl van de bais verwijderd. De Britten vertrekken in vijf auto's ieder met drie man. Vijf man ke ren terug. De opdracht is echter gelukt na achtervolgingen door Duitse pantser wagens en een slopende voettocht in de blakerende hitte van de woestijn. Hoewel de personen als typen traditioneel zijn zijn zowel het spel als de opnamen sober en pakkend in deze Engelse film „Helden der woestijn" draait van donder dag- tot en met maandagavond. In de uitstekende western „Moordend lood" die zondagmiddag wordt vertoond speelt Glenn Ford op fascinerende wijze de man George Kelby, die door zijn vader werd getraind tot de snelste schutter ter wereld, maar die het lef mist om een re volverheid te zijn. In zijn jeugd liep hij zelfs weg uit een gevecht, waarbij zijn va der sneuvelde. Dit kwelt zijn geweten en in het geheim blijft hij met zijn revolver oefenen, de erfenis van zijn vader, die hem blijft beheersen tot in het ziekelijke. De man die zich de snelste schutter waant is Vinnie Harold, een brute rover ook hij is een beetje gestoord, want hij zoekt het gevecht met elke snelle schut ter om te bewijzen dat hij beter is dan de man, waarmee zijn vrouw er lang geleden vandoor is gegaan. Uiteindelijk ontmoeten elkaar de bange Kelby en de brute Harold. „Moordend lood" is een voortreffelijke, zeer spannende film waarin van de elementen van de gooi- smijt-en-schiet-Western alleen het pano rama is gehandhaafd. Glenn Ford maakt van de rol van de bange Kelby een ware creatie. (Kennemer theater) Babysit ters beleven vaak de vreemdste avontu ren. En zeker als Jerry Lewis als baby sitter optreedt. Een filmster legt een drie ling op de stoep van zijn huis. Jerry ont fermt zich over de kleintjes én doet dat op een allervermakelijkste manier. Later komt er zelfs een vijfling aan te pas. Nota- bene allemaal jongens. Jerry di'aait er zijn hand echter niet voor om. Wie een luchtige, vaak heel komische film wil zien kan tot en met maandag in dit theater te recht. Dan draait „Jerry als babysitter' Dinsdag en woensdag kan men de span nende film „Bengaalse lanciers" aan schouwen. Intriges en verraad vormen de belangrijkste ingrediënten voor het ver haal. Zondagmiddag de vonturenfilm „De vluchteling van Guatura". (Luxo r) Jaarlijks worden er, aldus de politiechef in de film „Het gebeurde op klaarlichte dag" (tot en met maandag) in Duitsland 15.000 zedendelicten met kinde ren gepleegd. De ouders moeten hun kin deren niet alleen beveiligen tegen de ge varen van het verkeer. Er zijn er ook an dere. Over zo'n geval, de moord op een twaalfjarig meisje en de naspeuringen van een politieman (Heinz Riihmann) om de dader een door zijn vrouw getyran niseerd man te vinden, vertelt deze film. Ze doet dat goed, sober, gevoelig en decent. De man, die haar maakte is La dislav Vajda van „Pepito". Hij boekt voortreffelijke resultaten en de waarschu wende tendens van de film komt er dan ook helemaal uit. Opmerkelijk is de rol, welke Heinz Rühmann nu eens niks geen komiek, is toebedeeld. Hij en Michel Si mon acteren uitstekend onder deze vaar dige regie. Men houdt een goede indruk aan de film over, al moet men zich erop voorbereiden gefronteerd te worden met zaken, die een portie gezonde zin voor de realiteit vragen. Tot en met donderdag wordt „High so ciety" vertoond. De prettige liedjes van Cole Porter die gezongen worden door Bing Crosby en Frank Sinatra ziin alleen al een gang naar deze film waard. Grace Kelly speelt de rol van een gescheiden vrouw, die tijdens de voorbereidingen voor haar tweede huwelijk steeds meer tot de ontdekking komt dat ze een leeg warhoofd is geweest en dat ze eigenlijk nog steeds van haar eerste man houdt. Uit de talloze verkwikkelijke situaties komt uit eindelijk natuurlijk onontkoombaar het „happy ending". In de matinee staat de aardige film .Heidi" op het programma. (W. B. - theater) Trein- en bank overvallen, trouwe meisjes, lynchpartijen en „jongemannen die een nieuw leven wil len beginnen" dat kunt ge allemaal aan treffen en aanschouwen in „Overval in de duivelspas". Vandaag in dit theater. Een plezierige film is „Soldaten en meisjes", die zondag en maandag wordt vertoond. In de matinee „Strijd tegen vliegende schotels", waarin een toekomstbeeld wordt opgehangen, dat misschien minder beklemmend is dan de ontwerpers zich hebben gedroomd, maar in zijn realise ring alleszins de moeite waard om op door Vrijdagavond is in café „De Groenten- beurs" te Beverwijk op zeer hartelijke wij ze de man gehuldigd die voor Herwonnen Levenskracht in Beverwijk en Omstreken tientallen jaren hard heeft gewerkt en een heel groot aantal mensen bijgestaan met raad en daad, ook op het gebied van de vakbeweging en de politiek. Deze man, de heer W. Niesten (in de wandeling Wout ge noemd), is het gouden erekruis van de kerk, „Pro Ecclesia et Pontifice," op de borst gespeld. Dit ereteken was door de paus beschikbaar gesteld en via de bis schop en de deken te Beverwijk kwam het bij de man die het heeft verdiend. De voorzitter van Herwonnen Levens kracht, de heer Chr. Sturk, gaf kapelaan Keukens eerst het woord. Deze vertelde wat „Wout" in die veertig jaar had ge daan, waarbij hij hem als voorbeeld stel de voor de jongeren. Burgemeester J. G. S. Bruinsma noem de de heer Niesten een van die mensen die de laksheid van de tegenwoordige jeugd niet uit kunnen staan, die werkt zo lang het dag is en altijd bereid is om hen te helpen die in nood verkeren. Ook als wethouder van Beverwijk heeft de heer Niesten heel veel goed werk gedaan, al was hij zelf van mening dat hij daar niet geschikt voor was. En het mooiste was, dat Niesten dit werk altijd met liefde deed. Hopende dat vele jongeren geïnspireerd zouden worden door dit goede voorbeeld, besloot de burgemeester met de wens dat de heer Niesten het erekruis nog lange ja ren zou dragen. Namens het hoofdbestuur van Herwon nen Levenskracht werd er op gewezen dat door het werk van de heer Niesten in al die jaren in Beverwijk méér dan 75.000 bijeen was gebracht en dat dit veel meer was dan men voor inwoners van Bever wijk nodig had. Pastoor P. C. Vollebregt gaf als zijn mening dat de heer Niesten heel warm loopt voor zijn geloof. Hij zou overlopen van naastenliefde en het was namens alle pastoors uit Beverwijk, dat hij de heer Niesten dank bracht voor al zijn werk, ook op godsdienstig terrein. Nog vele anderen voerden het woord en in de dank die werd geuit, werd ook me vrouw Niesten betrokken, die in alles met haar man meeleeft. Een van de mooiste momenten voor de heer Niesten was zeker het ontvangen van een telegram van zijn zuster, die in 's Her togenbosch in een klooster is. Nadat de heer Niesten, die zeer onder de indruk was van deze onverwachte hul diging, allen hartelijk had bedankt en ge zegd had, dat hij nooit anders dan zijn plicht als mens had gedaan, bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Maandag 13 april: s.t. Herman IJM 2; m.t. Claesje RO 46, Albertha Hendrika KW 81, Corne lls Vrolijk Fzn. SCH 171. Liesje en Rntger VL 153; m.l. Bertina VL 85, Prinses Juliana VL 97. Dinsdag 14 april: m.t. Protinus IJM 154, Dirkje RO 53: m.k. Gronland IJM 50. Woensdag 15 april: m.t. Maria van Hattem IJM 10, Albatros KW 87. Donderdag 16 april: m.t. Johannes Polderman IJM 20, Maria Theresia KW 99; m.l. Koningin Wilhelmina VL 190. Vrijdag 17 april: s.t. Vios I IJM 24; m.t. Jacoba Gesina SCH 36. Toronto IJM 97. Zaterdag 18 april: m.t. Deining KW 8 (24 april binnen); m.l. Gezina Geertrui KW 176, Onderne ming II SCH 27, Drie Gebroeders HD 79; m.k. Pielertje HD 87. Maandag 20 april: m.t. Post Boy IJM 35, Medan IJM 57, Wiron II IJM 211, Golfstroom KW 4, Arie Ouwehand KW 122, Jacob Pronk SCH 52; m.l. Adeodatus IJM 30, Kees IJM 43, Verwachting IJM 204, Wiron III IJM 221, Martenshoek IJM 283, Fierman Eduard KW 5, Vertrouwen KW 6, Adria- nus KW 10. Arie Nico KW 17. Grietje KW 20, Orion KW 22. Volharding KW 23, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, Nederland VI.KW 37, Bertha KW 38, Floris KW 59, Elizabeth KW 64, Henk KW 66, Saturnus KW 69, Willempje KW 89, Molva KW 91, Nestor KW 101, De Vrouw Dirkje KW 104, Ja coba KW 107, Geertje KW 108, Avontuur KW 114, Sursum Corda KW 124. Petronella KW 125, Ball KW 129, Willy Alida KW 155, De Vier Gezusters KW 162. Gebroeders KW 166. Aleida KW 169, On derneming KW 175, Onderneming III SCH 117, Dolfijn RO 2, Anna Suzanna WR 88; m.k. Dage raad IJM 4, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Bet- tie IJM 29, Emisel IJM 31, Jannie IJM 38, Arend Willem IJM 40, Margritha IJM 42, De Hoop I IJM 45, Frederika Maria IJM 52, De Hoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60, Jaap IJM 62, Michiel IJM 63. Ronny IJM 64, Frank IJM 65. Corrie IJM 78, Wiron V IJM 208, Wiron I IJM 210, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Leendert Jacoba KW 12, Arendje Jacoba KW 21 Anne Marie KW 27, Pe tronella KW 31. Limanda KW 33, Tiny KW 34, Stern KW 36, Wilhelmina KW 46, Prinses Mar griet KW 51. Vijf Gezusters KW 53, Dinemarie KW 57, Cornelia Adriana KW 58, Gijsbertha KW 61. Alice KW 62, Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68. Marianne KW 71, Nico KW 72, Twee Gezusters KW 77. Zeearend KW 79. Neeltje Johanne KW 84. Adriana Catharina KW 92. Jean- nette KW 93. Willem KW 94, Nico KW 96, Arendje KW 93. Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133. Dirk Taat KW 134, De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165. Pieter Jacob KW 178, Jana KW 210, Samenwerking HD 125, Vier Ge broeders TX 14, Maryanne WR 7. Okko Bosker WR 25. Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34, Internos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR51, Spes Nostra WR 56, Sijtje WR 58, Coen Bot UK 3. Dinsdag 21 april: m.t. Job Gouda IJM 79. Sakina Martine KW 32, Dirk Maria KW 80, Stadt. Enck- huysen KW 82, Francina KW 153, Ada VL 7: m.l. De Arend KW 7, Rijnmond IV KW 15, Everard Christina KW 40, De Vrouw Anna KW 52, Hui- berdina Gijsbertha KW 85, Nestor KW 101. Woensdag 22 april: m.t. Curagao IJM 99, Sham rock IJM 129. Wiron IV IJM 209. Brittenburg KW 121. Jan Senior VL 84. Michiel Jan VL 110: ml Neptunus KW 45. Maria Jacoba KW 73, Hette Margaretha KW 74. Martha Maria VL 199. Donderdag 23 april: s.t. Haarlem IJM 9; m.l. Willy KW 141. Vrijdag 24 april: m.t. Ariadne IJM 18. Advertentie ELECTROLUX - ALASKA AEG e.a. Spec, betalingsregeling zonder prijsverhoging. KOOPT BIJ DE VAKMAN Velserduinweg 173 - Telef. 4402 te fantaseren. De mensheid bindt de strijd aan tegen onaardse wezens, die met hun vliegende schotels dood en vernietiging brengen waar zij verschijnen. Een Ame rikaans geleerde slaagt erin een afweer- wapen te construeren, dat de schotels mach teloos maakt en hun mechanisme vernielt. Voor hij zover is, heeft hij ujn leven me nigmaal op het spel moeten zetten om de indringers de loef af te steken, ja, hij maakt zelfs een tocht met een schotel mee. Het lijkt allemaal net echt, de scho tels en de mannen, die haar bevolken. Zo echt, dat men zich geen moment verveelt bij de ontwikkeling der gebeurtenissen op het witte doek,'al is: het verhaaltje dan ook primitief ongecompliceerd en kan men de afloop wel raden.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 8