ZONNEBRIL TELEVISIE Fa. DE VILDER IJmuidens Bloei wenst meer begrip voor particulier initiatief HI all foto Tweehonderd gulden voor Excelsior van Anjerfonds Koude douche voor reserves van schaakclub „Kijk Uit" Burgemeester C. Smeets dankt jubilerende raadsleden Modelbouwen vereist veel geduld, liefde en kennis Havenberichten KOELKASTEN HAARDEN en KACHELS 7 LOENDERSLOOT Koninginnedagviering in IJmuiden-Oost Expositie y,De verkleinde wereld IMl Jaarvergadering VW LOENDERSLOOT Uit het „Kinheim"-kamp IJm on draad naar Hoogovens Rooswijk begint honkbalcompetitie Burgerlijke Stand van Velsen VAKSV1AN Mr. Opticiën Insecten in beeld Geel-Zwart besluit seizoen ZATERDAG 25 APRIL 1959 Na de vlotte 61/»3'/a zege, die de reserves van Kijk Uit in hun eerste promotie gevecht met de schaakclub Zandvoort hadden bevochten kwam donderdagavond de ontvangst van de Zandvoorters in de returnwedstryd als een koude douche voor de IJmuidenaren. Met een grote dosis strijdlust kwamen de gastheren verdiend tot een voorlopige 3'/2l1/» voorsprong. Vermoedelijk zal de einduitslag 61/*3% ten gunste van de schakers uit de badplaats worden. Een derde treffen wordt derhalve noodzakelijk. ter vergeefs naar een winstvoortzetting. In tijdnood wist Nieuwenhuizen zich te bevrijden. Hij staat nu zelfs iets beter. Toch lijkt remise wel de juiste uitslag W. Doornenbal streed lange tijd gelijk op met Kappelhof maar zag bij het vor deren der zetten ook zijn stelling minder worden. Toen dit tot materiaalverlies leid de was het pleit in feite beslecht. De stel ling is totaal verloren voor Kijk Uit. A. Zeijlmans was weer best op dreef. Hij kwam twee stukken tegen een toren voor en kreeg bovendien de beschikking over een tweetal vrij-oionnen. Deze partij zal Kijk Uit zeker een winstpunt opleveren. K. Meijer speelde te bevangen en werd daardoor geheel op eigen terrein terug gedrongen. Zijn stelling zit volkomen dichtgesnoerd. Slechts de koning kan zich nog op twee van de 64 velden bewegen en zal daar stellig door de oprukkende Zandvoortse troepen tot overgave worden gedwongen. De volledige uitslag van dit treffen luidt: ZandvoortKijk Uit 2: A. Vastcnhouw T. A. Langedijk 10, H. LindemanP. Heidenreich afgebr., F. RoetemeijerW. Huiser remise. J. ter BruggenM. J. War- nez 10. C. H. JansenH. van Nieuwen huizen afgebr., F. Kappelhof-W. Door nenbal afgebr., J NielsenA. v. d. Plas 10. P. TermesH. Aarts 10, G. Kop A. Zeijlmans afgebr., -T. v. d. BromK. Meijer afgebr. Totaal 3'/sVit voorlopig. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat Kijk Uit 2 weer snel op de zege zou aan sturen. De eerste bordspeler T A. Lange dijk kwam uitstekend in de opening voor de dag. Op de zevende zet kon hij door middel van stukwinst praktisch de partij beslissen. Onnauwkeurigheid was er ech ter oorzaak van, dat deze fraaie kans te niet ging. Vanaf dit moment verloor Langedijk kennelijk zijn zelfvertrouwen. Toen hij zelf een stuk weggaf was de strijd natuurlijk meteen beslist. Eerder had A. v. d. Plas al de vlag moe ten strijken toen hij op de onzalige ge dachte kwam een toren weg te geven. De Zandvoorter wist er wel ï-aad mee. Van de zijde van H. Aarts kwam het eerste IJmuidcnse punt. Een secuur opge zette partij, een goed geslaagde afruil van stukken en een uitstekend gespeeld eind spel was voor zijn rivaal teveel van het goede, 21. Opnieuw werd het verschil twee punten toen M. J. Warnez na spannende strijd door een listige manoeuvre van zijn tegen stander de dame tegen twee lopers moest prijsgeven. Uiteraard was deze compen satie te gering om de balans in evenwicht te kunnen houden. W. Huiser streed een lastige strijd waar in de kansen wel ongeveer gelijk lagen. Misschien dat Huiser met een vrij-pion over kansen beschikte. Toen realisering tot winst hiervan hem onoverkomelijke moei lijkheden leek op te leveren accepteerde hij remise door herhaling van zetten, 3'/»IV2. De overige partijen werden afgebroken. P. Heidenreich speelde een enerverende partij waarbij in een lastige stelling beide soelers met tijdnood kregen te kampen. Beiden wisten bijtijds de vereiste zetten te doen. Bij het opmaken der balans bleek de Zandvoorter een m'on voor te staan. Hei denreich heeft echter redelijke tegen- kansen. Remise lijkt waarschijnlijk. H. van Nieuwenhuizen kwam al spoedig zo slecht te staan dat de nederlaag nabij leek. Zijn Zandvoortse collega zocht ech- Advertentie Bosch - AEG - Bico - Eigen crediet-serviee. Delta etc Lange Nieuwstraat 433-435 Centrum Galerij - IJmuiden De Oranjevereniging IJmuiden-Oost heeft het programma voor Koninginnedag bekend gemaakt. De kleuters zullen het fe.est vieren in de eigen school in dë ochtenduren. De da mes-leidsters bepalen zelf aanvang en einde. Ook kunnen zij het bedrag, dat voor iedere leerling ter beschikking is gesteld, gebruiken voor het kopen van snoep of voor andere onkosten. Voor de eerste klassen van de volgende scholen: Theo Thijssenschool, F. L. Os- sendorpschool, Jan Ligthartschool, Sint Antoniusschool, Sint Franciscusschool, Emmaschool; Julianaschool en Pieter Vermeulenschool geldt hetzelfde als voor de kleuterklassen. De tweede en derde klassen van boven staande scholen komen bijeen in het Her vormde Jeugdgebouw aan de Rembrandt- laan. Het poppentneater Guido van Deth zal daar een opvoering geven van het poppenspel „De verdwenen prinses". Van 9.00 tot 10.15 wordt de voorstelling gege ven voor de tweede en derde klassen van de Jan Ligthartschool, Sint Antoniusschool, Sint Franciscusschool en Emmaschool. Van 10.30 tot 11.45 uur voor de tweede en derde klassen van de Theo Thijssenschool, F. L. Ossendorpschool, Julianaschool en Pieter Vermeulenschool. De vierde, vijfde en zesde klassen van alle lagere scholen van Velsen gaan naar het Sportpark „Schoonenberg". Zij ver zamelen zich voor IJmuiden-oost op Plein 1945 en de Heerenduinweg en marcheren gezamenlijk naar het Sportpark. Het programma, dat 9.30 begint omvat: 1. Aubade te brengen door de leerlingen van alle vijfde klassen voor het gemeente bestuur van Velsen; 2. Défilé van boven genoemde klassen langs het gemeentebe stuur; 3 Aankomst en demonstratie door een Kolibrie helikopter. 4. Helikopter- vlucht achtereenvolgens door drie leerlin gen. Deze leerlingen zullen door loting wor den aangewezen; 5. Afsteken van Japans dagvüurwerk; 6. Sluiting van het feest en afmars naar het eigen woonrayon. Middagprogramma 15.00 uur: Mars van de IJmuider Har monie, van de Abelenstraat door Plata- nenstraat, Groeneweg, Cederstraat, Vel- serduinweg, Oosterduinweg, Evertsen- straat, Trompstraat, Zoutmanstraat naar Plein 1945. 15.30 tot ongeveer 17.00 uur: Concert van de IJmuider Harmonie in de muziektent op Plein 1945. Aan dit programma-onder deel werken mee: de IJmuider Harmonie, de IJmuider Jeugdharmonie en het Tam boer en Pijperkorps van de IJmuidèr Har monie. Avondprogramma Het avondprogramma wordt gegeven in het Patronaatsgebouw aan de Willems- beekweg. Het poppentheater Guido van Deth verzorgt het programma. 18.30 tot 20.00 uur: Voorstelling voor de rijpere jeugd, waaronder te verstaan de niet meer op een lagere school gaande jeugd van 13 tot 18 a 20 jaar. Leerlingen van lagere scholen of kinderen beneden dertien jaar worden niet toegelaten. Opge voerd zal worden een poppenspel in vijf bedrijven, getiteld: „Het land van Bim Bambijn". 20.30 tot 22.00 uur: Voorstelling van de leden. Kinderen beneden 19 jaar hebben geen toegang. Opgevoerd zal worden een Vlaams poppenspel in vijf schuifkes, ge naamd: „Maxime de Florival" of „De driedubbele moord in de slotkapel". Kaarten kunnen nog worden afgehaald zaterdag tussen 18.00 en 20.00 uur aan het adres Heerenduinweg 165, op vertoon van de lidmaatschapskaart 1959. Advertentie 43 cm beeldbuis v.a. 595. PHILIPS - ERRES - GRAETZ e.a. Eigen technische dienst Erkende Philips en Erres-service Velserduinwcg 173 Betaling in overleg. Tel. 4402 Tydens het slotwoord van de raadsver gadering, die donderdagavond te Castri- cum is gehouden, heeft burgemeester C. F. Smeets dank gebracht aan zes raadsleden, die nu reeds twaalf en een half jaar lang de belangen van de gemeente en haar in woners behartigen. Onder hen bevindt zich de heer Th. Ber- lee, die met enige onderbreking reeds van 1937 af zitting in de raad heeft. Hij is dus de nestor, die door zijn herbenoemingen zich gesteund weet door de burgerij. Zaterdagmiddag om vier uur heeft Be- verwijks burgemeester, de heer J. G. S. Bruinsma, de nationale tentoonstelling van bouwmodellen „De verkleinde we reld" in het Statenhuis in Beverwijk offi cieel geopend Er zijn eer\ groot aantal bijzonder mooie modellen op de tentoonstelling te bewon deren. In totaal zijn er 250 inzendingen, waarvan 36 schepen, 46 locomotieven, 120 wagons, vijf stations, vier bruggen en bo vendien nog twee complete dorpen. Modelbouw vereist een grote vakbe kwaamheid, veel geduld en vooral veel liefde. Modelbouwers zijn bijzonder be langrijke mensen. Men behoeft zich alleen maar te realiseren dat de invasie in En geland met behulp van schaalmodellen Op dc jaarvergadering van „IJmuidens Bloei", vrijdagavond gehouden in Hotel Royal te IJmuiden, heeft dc voorzitter, de heer M. Roos zijn teleurstelling uitge sproken, dat IJmuiden ten aanzien van zijn strandplannen nog even ver is als een jaar geleden. De voorzitter zei begrip te hebben voor de vele moeilijkheden die het college van B. en W. in dc weg staan, maar het is toch ook zo, dat indien er meer begrip was geweest voor de plannen van particulieren, die bereid en in staat zijn aan de uitbouw van een en ander mee te werken, IJmuiden deze zomer belangrijke verbeteringen en uitbreidingen aan en nabij het strand had gehad, waarmee het toerisme gediend was geweest. De heer Roos maakte duidelijk, dat het wel weer een kwestie van zeer vele jaren zou worden voordat er een werkelijk begin met de uitvoering van het strandplan wordt gemaakt, hetgeen zeer te betreuren valt. Er is intussen toch wel iets gebeurd: B. en W. hebben uitbreiding gegeven aan de parkeergelegenheid nabij het strand en er is toestemming verleend voor het stichten van een Caravankamp. De verfraaiing en het gereedkomen van de winkel- en woningbouw aan het Plein '45 noemde spreker verheugend: hij hoopte dat nu Oud-IJmuiden aan de beurt zou komen. De voorzitter brafcht in herinnering, hoe „IJmuidens Bloei" bij de behandeling van de jongste gemeentebegroting in het mid delpunt van de belangstelling stond, zulks met betrekking tot de stichting van een gebouw voor het vreemdelingenverkeer aan het Marktplein en het verlenen van een belangrijke subsidie aan „IJmuidens Bloei". Spreker benadrukte dat er in prin cipe geen onoverkomelijke bezwaren be staan tegen de plannen, maar wél ten op zichte van het tijdstip waarop een en ander dient te geschieden. IJmuiden is, ondanks de tunnel, niet in een vergeten hoek geraakt, 1958 was toe ristisch gezien een „behoorlijk jaar", mede dank zij de activiteiten van „IJmuidens Bloei". Voorzitter Roos eindigde met de wens uit te spreken, dat IJmuiden in de visserij wereld niet slechts zijn positie zal weten te behouden, maar ook te verbeteren. Hij wees in dit verband op de dit jaar op gang komende Euromarkt. IJmuiden moet vis- leverancier blijven. De concurrentie wordt echter steeds heviger en oppassen blijft de boodschap. De regering zou, ten aanzien van de verre visvangst, meer kunnen doen. Secretaris J. P. van Megchelen wees er in zijn jaarverslag op, hoe „IJmuidens Bloei" in het vorige seizoen zeer actief is geweest met de aandacht van het toerisme op IJmuiden te vestigen. Het aantal strand- badgasten is stijgende, ondanks de dikwijls moeilijk te verdragen stank van de puf- ladingen die al te lang op lossing zouden moeten wachten. In de folders van „IJmui dens Bloei" is altijd vermeden IJmuiden aantrekkelijker voor te stellen dan het in werkelijkheid is en het lijkt dat zo iets wel gewaardeerd wordt, men doet „eigen ont dekkingen", op de Pier, bij de Sluizen, in de Heerenduincn. Men voelt zich niet bekocht! Uit het verslag spreekt voorts teleur stelling over de wijze waarop de „ontlui kende belangstelling" van het gemeente- Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: City of Wa terford van Antwerpen: Rozenburgh. Antwerpen; Frey, Londen; Magar, Antwerpen; Karen Reed, Hul); Paul Westers, Londen, laden Hoogovens. Fimka, Londen; Munkfors, Grimsby, zout laden IJmuiden; Spaarneborg, Delfzijl, laden Hoog ovens; World Jonquil, Algiers, erts lossèn Hoog ovens: Wodan, Londen: Kehr Wieder 2, Stettin, kalk lossen IJmuiden: Waalborg, Gefle; John V, Huil; Rokin, Vestervik, bout voor Zaandam; Bel- latrix. Londen, laden Hoogovens; Bab T, Rotter dam, zout laden IJmuiden: Tarzan, Londen; Lu cas M. Rotterdam; Grootekerk, Rotterdam: Leo- poldskerk. Rotterdam: Hannes Lundstad.Marsund. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Witte Zee van Rouen met twee kranen; Mutua Fides, Lon den provianderen IJmuiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Havsborg naar Kiel; Allegra S. Rotterdam, ledig Hoog ovens; Camroux 2, Portsmouth, kunstmest van IJmuiden; Tempo, Londen, walsmateriaal van Hoogovens; Zaanstroom, Londen; Oranjestad, Southampton; Wieka, Helsingborg, kunstmest van IJmuiden; Zuiderkruis. Las Palmas; Steady, Stockholm; Pan, Bremen; Vega, Rotterdam; West- land. Santos; Edison, Lulea, zout van IJmuiden Rio, Huil, aardappelen van Marknesse; Rozen burgh, Karlshamn: Bolt, Delfzijl; Albert Willem, Norrköping; Munkfors, Skoghall: Egret, Man chester; Alberto Dodero, Vigo; Mynias, Rhodos; Imke, Tripolis; Phoenix, Aabenraa; Kirsten,Torm; Clav Claus, Antwerpen; Camroux 3, Colchester, kunstmest van IJmuiden; Dorine, Hanoe; Lippe, Nordenam: Flensau, Pointa Pitre; Tempo D, Portsmouth, aardappelen van N.O.-polder; Anita Thijssen, Narvik; Navis, Swansea; Nordenham, Esbjerg. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Witte Zee naar Maassluis; Mutua Fides, Rouen, geprovian deerd te IJmuiden; Rugard. Lübeck. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit. dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). bestuur voor het vreemdelingenverkeer (over welke belangstelling IJ.B. zich aan vankelijk had verheugd) zich dreigt te ontwikkelen, ondanks de waarschuwing van „IJmuidens Bloei" toch vooral de din gen niet mooier en gunstiger te zien dan ze in werkelijkheid zijn en daarbij eerder opgedane ervaringen niet zo maar te negeren. In de samenstelling van het bestuur van „IJmuidens Bloei" is geen wijziging ge komen, daar de heren Van der Horst, Krab, Roos, Struikmans en Van Megchelen, die aftredend waren maar zich opnieuw be schikbaar hadden gesteld,.bijacclamatie werden herkozen. De vèf|hdei'ing machtig de het bestuur over te gaan tot uitbreiding van het bestuur met een vertegenwoor diger uit Velsen-Noord, waardoor evenals vóór de oorlog dit. belangrijke deel van Velsen weer „meebcstuurt". De kas van „IJmuidens Bloei" liet over het boekjaar 1958 een batig saldo van f 1872,53 zien Het aantal leden groeide tot 309. Advertentie -/t Wgpy'V'' artistiek /j&wfcnngrai ■.-*>! Kennemerlaan 5 (bij de brug) werd voorbereid en dat de modelbouwers een groot aandeel leveren bij de trucop namen van vele films. Als er een nieuw type vliegtuig moet worden beproefd dan zorgen de modelbouwers voor de voorbe reidende werkzaamheden. Het model dat zij ontwerpen wordt in de windtunnel ge test. Overbodig hierbij op te merken dat het model dan aan hoge eisen moet vol doen. Negentig percent van de projecten in Madurodam zijn door modelbouwers tot stand gebracht. Een van de meest imposante inzendin gen is een fraaie brug van de heer J. M. Moser uit de Saturnusstraat in IJmuiden. Het project stelt een gedeelte van de Al- bulabaan van Chur naar Davos in Zwit serland voor en is gemaakt op schaal 1 op 120. Een van de interessantste inzendin gen is eveneens van de hand van de IJmui- denaar. Dat is een wel bijzonder natuur getrouw model van het oudste stadje in Frankrijk: Riquewihr. Dit stadje bestond reeds in het jaar 900. Grote liefde De heer Moser legt een grote liefde aan de dag voor het detail en de historie. Daar om is hij zelf zo verrukt van het model van het oude Franse stadje. „En vooral. Het stadje ligt in de Elzas en mijn voor ouders komen ook uit de Elzas". In het dorpje staat een oud pompje. Ook dit pompje heeft de IJmuidenaar, die lid is van de Beverwijkse Modelbouw Club, tot in de puntjes nauwkeurig nagemaakt. De waterstraal die uit de pomp spuit is ver vaardigd van een echt mensenhaar. De heer Moser is nog nooit in het stad.je geweest. Hij heeft zijn modellen echter ontworpen aan de hand van foto's in Fran se tijdschriften. „Aan de maat van één deur heb je genoeg. Daar kun je op voort bouwen. Als ik één maat heb weet ik al les." De coaster „Hans" en de visserschoener Gloucester zijn eveneens door de IJmui denaar gemaakt. Zijn elfjarige zoontje wil de echter ook niet achterblijven en ver vaardigde een fraai model van een aller aardigst huisje. Op de expositie vindt men niet alleen een zeer getrouw nagemaakt model van het koninklijk jacht „Piet Hein" maar ook een prachtige vergrote B.M., een juweel van een model van de „Willem Ruys" een Russische kruiser én een tot in de puntjes verzorgde „Normandie". Dit laatste, schip werd gemaakt' door de landelijke voorzit ter, de heer Bettenviel, die tot een van de beste bouwers van scheepsmodellen ge rekend wordt. Van hem is ook een prach tig exemplaar van een Rijntanker te zien. Een merkwaardig model is dat van de brug over de rivier de Kwai, geheel van ligusterhoutjes opgebouwd. Interessant Al met al een bijzonder interessante ten toonstelling, die de moeite van een bezoek zeker loont. De expositie is tot en rpet zon dag 3 mei geopend. Vandaag van acht tot tien uur; overige dagen van half drie tot vijf en van zeven tot tien. Zondag 3 mei is de tentoonstelling des avonds voor het publiek gesloten. De Ver. voor Vreemdelingenverkeer te Beverwijk houdt op maandag 27 april in hotel Ter Burg haar jaarvergadering. Ook zal op deze avond gesproken worden over programma voor het komende seizoen. OPSTELLING „WIJK AAN ZEE" De badplaatsbewoners komen in de thuiswedstrijd tegen Beverwijk in de vol gende opstelling: De Blok; J. Schellevis en D. Snijders; Burger, G. de Winter en Scholten; Seysener, P. de Boer, A. Snijders, G. de Winter en J. de Boer. Het was vrijdagavond voor de christe lijke mondaccordeonvereniging „Excelsior" te Heemskerk een aangename verrassing toen wethouder H. J. M. Roozen voor de aanvang een bedrag van tweehonderd gul den overhandigde uit het Anjerfonds. De heer Roozen deelde hierbij mee dat „Ex celsior" volkomen aan de voorwaarden op cultureel gebied, die door dit fonds wor den gesteld, voldoet. De voorzitter, de heer J. Kort, toonde zich zeer verrast en hoopte dat dit bedrag er toe bij zal dragen dat de prestaties van de vereniging op een hoger peil zullen komen te liggen. Op deze avond werd opgevoerd de revue „Op 't laatste nippertje". Naast het A- orkest trad ook het B-orkest op. De pres taties van de jongeren zijn beslist vooruit gegaan. „De twee Jantjes" zorgden voor wat af wisseling met hun accordeonspel, de vro lijke wijsjes noodden tot meezingen. Drie zingende meisjes met een gitaar traden op onder de naam „Eljoco's en Co". Uit „Ex celsior" was een trio gevormd, dat blijk gaf de kunst van mondharmonikaspelen te Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden verstaan, een hartelijk applaus van de ge heel gevulde zaal vormde de beloning. Een aantal schetsen werd gespeeld door de revuegroep „Uilenspiegel" onder leiding van G. Schoon. „De mannelijke dienst bode" en „Misverstand" werkten danig op de lachspieren. Op Hemelvaartsdag wordt voor de v.v. „Kinheim" een grote familiedag gehouden op het Van Gelder sportpark „Tussenwijk", Velsen-Noord. In het programma, dat deze tweede fa miliedag wordt uitgevoerd, komt een wij ziging, aangezien de organisatoren deze keer in plaats van een verteranenwedstrijd nu een voetbalwedstrijd tussen de jongste welpen laten spelen. Bij wijze van proef zal er ook een vijf kamp voor meisjes tot vijftien jaar wor den gehouden, ongeveer met dezelfde num mers als de dames-senioren 's middags krijgen te verwerken. Om tien uur 's morgens begint deze fa miliedag met de vijfkamp voor de jeugd om 's middags met de vijfkampen voor se nioren en dames te worden voortgezet. Me vrouw C. Berrevoets en de heer A. Geer- lofs moeten dan hun vorig jaar gewonnen wisselprijzen verdediger. Voor het veertigjarig bestaan van de v.v. Kinheim op 4 april 1960 worden nu reeds voorbereidingen getroffen. Er heeft zich al een voorlopig comité gevormd, dat een jubileumcommissie wil samenstellen, waarin ook een aantal dames worden op genomen. De voorzitter sprak de wens uit dat al len, te weten mevrouw JacobsWentink, wethouder G. fVIeyer (beiden P. v. d. A.) en de heren H. Twisk, J. Kaandorp, Th. Ber- lee en wethouder N. Veldt, nog tal van jaren hun medewerking zouden verlenen tot heil van de gemepnte en haar inwoners. Goedkoper geld Ais eerste punt van deze raadsbijeen- komst stelde burgemeester Smeets de geld lening van 425.000.met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten aan de orde. Hoewel er geen opmerkingen kwamen zei de voorzitter dat hij hierover gaarne zelf het één en ander wilde zeggen omdat er een mogelijkheid bestond dat men het geld goedkoper kon krijgen. Burgemeester en Wethouders hadden namelijk nagegaan dat, als men het geld tegen 1 oktober op nam, dit de gemeente een besparing zou geven van 3.000.De koers werd dan 98 7/8 ",'o. Daarmee ging de raad gaarne akkoord. Een punt van korte doch heftige discus sie was de verhoging var de subsidie aan het Oranjecomité. De heer Bollen (C.B.) in formeerde namelijk naar de post f 250. voor consumpties van het comité en de post 250.onvoorziene uitgaven en te lefoon. Hij wenste deze posten eens nader t( beschouwen om te zien of hierop niet het een en ander kon worden gezuinigd. De heer Veldhuizen (C.B.) wilde zelfs ver der gaan en informeerde naar de kasboe ken van de vereniging over de afgelopen jaren. Dit was volgens de voorzitter thans niet aan de orde. Burgemeester en Wethouders hebben het grootste vertrouwen in het huidige comité, dat dit jaar vóór het eerst weer heeft getracht de bevolking te be trekken in de organisatie van de kinder feesten. De medewerking van het publiek is tegengevallen maar dit moet nog groeien aldus de voorzitter. Het comité zet zich ten volle in voor de kinderen van anderen en dat is zeker prijzenswaardig. Met algemene stemmen werd vervolgens tot zesde leerkracht aan de Openbare ULO de heer N. .T. Klaver te Amsterdam be noemd terwijl met tien tegen vijf stem men mejuffrouw M. J. P. de Mooy te Cas- tricum werd benoemd tot hoofd van de openbare kleuterschool aan de Willem de Zwij gerstraat. Tot slot deelde burgemeester Smeets mede dat hij spoedig met een uitbreidings plan in de raad komt opdat dan ook de raadsleden hierover kunnen oordelen. De leden van de drie IJmondraden zul len woensdagavond 13 mei om 19.30 uur een bezoek brengen aan de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken in IJmuiden. De raadsleden zal een in zicht worden gegeven in de structuur en werkwijze van dc basisindustrie. Nauwelijks zijn de wintersporten ten einde v,£ dn^omej^pprtgp doen hun éptree op „Watervliet", waar spoedig hand- en softbal hpt v.oet ball en, .g^an vervangen. Dc honk- en softbalclub „Rooswijk", die al enige oefenwedstrijden heeft gespeeld gaat al deze week met de competieie voor de heren beginnen en wel zaterdagmiddag. Dan ontvangen de twee Rooswijk-heren- negentallen respectievelijk IICK 2 en ODIZ. Op vrijdagavond 1 mei speelt het softbalteam zijn eerste wedstrijd tegen de dames van DIOZ. Voor het eerste team is de opstelling: werper, C. Honing; vanger, K. Heinen; le honk, G. Plooy, 2e honk F. Kooimans, 3e honk F. André, korte stop N.N, verre vel- der links, C. Klesser, midvelder J. de Bie, verre veldor rechte C. Tak. BEVALLEN: E. A. M. van Buuren-van Benthem, d., Jac. Catslaan 18, Driehuis; E. Wijtman-van Slooten, d., Jac. van Heemskerkstraat 12, IJmuiden; A. Crans- de Kroon, z., Verl. van Themaatlaan 2, Velsen; C. Verschoor-Stienstra, d., Kievit laan 18, IJmuidcn-O.; C. M. Waasdorp- Schoorl, z., Bloemendaalsestraatweg 160, Santpoort; L. M. Wienen-van der Hoop, z., Oranjestraat 71, IJmuiden; C. Langeveld- Bomas, z., Pleiadenplantsoen 125, IJmui den; C. A. Peil-Arisz, d., Ger. Doustraat 7, IJmuiden-O.; L. A. C. van Minnen-Colle- wijn, d., Oranjestraat 45, IJmuiden; A. M. Brekelmans-Jansen, z., Linnaeusstraat 151, IJmuiden; M. van Wijk-van Hesselingen. W. Barendszstraat 7, IJmuiden; W. J. M. Kroon-Cottaar, d., Spaarndammerdijk 13, Haarlemmerliede. ONDERTROUWD: J. van den Boogaard, Valeriuslaan 2, Driehuis en C. Krijger, Van Leeuwenstraat 2, IJmuiden, t.a. Zee weg 343, IJmuiden-O.; A. Damen, P. C. Hooftlaan 34, Driehuis en D. C. Volmer, Kerkplein 2a, Velsen-Dorp; J. N. Tielrooij, IJmuiderstraatweg 37, IJmuiden-O. en L. F. Nielsen, IJmuiderstraatweg 37, IJmui- den-O.; R. S. Braams, Schaepmanlaan 17, Driehuis en M. F. H. Kloosterman, De Lu- meijstraat 34, IJmuiden-O., t.a. Schaep manlaan 17, Driehuis; J. Lambers, J. M. van Nassaulaan 71, Santpoort en W. M. Duvalois, Hagelingerweg 93, Santpoort, t.a. J. M. van Nassaulaan 71, Santpoort; J. W. Meijer, Duinweg ol Duivelslaan 62, Sant poort en M. Hoekstra, Wijk V no. 68. Urk; J. F. Lansen. Plein 1945 no. 60, IJmuiden- Oost en J. E. Compier, Plein 1945 no. 60, IJmuiden-O. GETROUWD: C. A. Ooslermeijer en M. H. Brits, IJmuiden-O., Trompstraat 30; G. F. Bok en M. Hoogland, Santpoort, Cura- gaoslraat 27 ben.; B. P. Castricum en C. Webbe, Beverwijk, v. Hogendorpstraat 11; J. W. de Wit en G. M. van den Ende, Sant poort, Tulpenstraat 19; P. J. Rozemeijer en P. C. van den Bos, IJmuiden, Planeten- weg 137; H. Veenstra en L. M. van Gelder, IJmuiden, Waalstraat 128; C. L. Friedrichs en V. Zeeuw, IJmuiden, IJsselstraat 75; L. J. Bakker en A. Otte, IJmuiden, Moer- bergplantsoen 99; A. Been en G. G. Wort- man, IJmuiden, Lange Nieuwstraat 391; J. de Waal en G. van den Bosch, IJmuiden-O., Nachtegaallaan 17; L. M. M. Vester en G. Kollé, Santpoort, Westerhoevelaan 6; L. Veen en J. Westerwal, briefadres: Rotter dam, Slingelandtlaan 42, a/b m.s. „Ver trouwen". OVERLEDEN: H. Gomes, 79 jr., weduw naar van M. Pirovano, Kon. Wilhelmina- kade 53, IJmuiden; A. E. Verzijde, 57 jr., echtgenote van J. Krab, W. Barendszstr. 10, IJmuiden. Advertentie Voor uw gaat u toch ook naar de die u alle gewenste inlichtingen kan geven. Draagt u reeds een gewone bril, schaft u dan een zonnebril op sterkte aan, waardoor het NIET opvalt dat u reeds een bril draagt. Specialisten in brillen, hoorbrillen en hoorapparaten. Gouda - ZwJindrecht - IJmuiden IN IJMUIDEN GEVESTIGD KENNEMERLAAN 92 - TEL. 5072 v/h De Jong's Speciaal Optiek- Vrijdagavond hebben de leden van de Beverwijkse Amateurfotografenvereniging hun winterseizoen besloten met een lezing van de heer J. Pieëte uit Leiden. Het werd een.gezellige causerie van een man, die in 1949 eigenlijk nog niets van fotograferen afwist en nu iets kwam vertellen over kleurenfotografie en het vergroten van opnamen. Wat de heer Pieëte op dit gebied liet zien dwong een ieders bewondering af. Hi' begon met het maken van portretten van zijn kinderen en ging over op het maken van natuuropnamen en wel speciaal foto's van insecten. Hij maakte kleurop- namen van mier, mug, hagedis, slak en zelfs van de bloemen, die Koning Winter op onze slaapkamerramen tovert. Maar wat de heer Pieëete op 't gebied van de kleuren film liet zien was ook ongelooflijk. Men zag enige mieren een mug buitmaken, deze van de vleugels ontdoen en. verder ge heel ontleden. Ook kreeg men een spin te zien, die bezig was een ander insect in zijn web uit te zuigen. De voorzitter, de heer G. Broertjes, heeft na afloop de spreker dank gebracht. Voorts herinnerde hij nog aan het succes dat de BAFV heeft behaald op de fototentoonstel ling in Den Helder, waar mén de eerste prijs veroverde. De leden werden opge wekt mee te doen aan de fototentoonstel ling, die ter gelegenheid van de fotoweek ook in Beverwijk wordt gehouden. De supportersvereniging „Geel Zwart" van de voetbalvereniging Kinheim heeft vrijdagavond in het gemeentelijk wijkcen trum aan de Van Diepenstraat te Velsen- Noord haar seizoen afgesloten met een druk bezochte contactavond, die een fees telijk karakter kreeg. Voorzitter C. Stijn- man, die steeds trouw ter zijde is gestaan, door de heer H. Witteman, was erkente lijk voor het trouwe bezoek van een bijna vaste kern van Kinheim-supporters, die eens per maand op hun wijze iets bijdragen om tussen Geel Zwart en Kinheim een goede familieband te bevorderen. Opmerkelijk is, dat bij de klaverjas- wedstrijden de dames een flinke rol spelen. Mevrouw van der Kooi won de eerste prijs met 35410 punten, 2. A. Morren 35041 p.; 3. mevrouw v. d. Veen 34958 p. Het sjoelen werd gewonnen door me vrouw Meyerv. d. Kooi. De prijswin naars ontvingen alle fraaie geschenken. Een geanimeerde kienwedstrijd besloot deze avond. RCII 3—STORMVOGELS 3. Storm vogels: Dekker; Van der Stelt en Gouda; Goedhart, Admiraal en Venus; Van der Velde, Durge, Wortel, Stelling en Rama kers. DM 2OSV 2. DEM: Rozemeyer; Persyn en Van Buggenum; Starmans, Niesten en Scheerman; Aardenburg. Wil- lems, De Boer, Noordemeer en De Vries. WSV 2—DE KENNEMERS 2. De Ken- nemers: Groot; Beentjes en Aardenburg; Zoon, Smit en Niesten; De Vos, Fenger. Heere, Geel en Hofland. Heemskerk EERSTE VLUCHT „DE VREDESDUIF" Voor de leden van de Heemskerkse post- duivenhoudu'svereniging „De Vredesduif" begint zondag het nieuwe vluchtseizoen. De eerste wedvlucht gaat van Breda. CONTACTAVOND O.L. SCHOOL De oudercommissie van de Openbare Lagere school te Heemskerk belegt op dinsdag 28 april een contactavond. Het onderwijzend personeel zal op deze avond aanwezig zijn teneinde de vorderingen der leerlingen met de ouders te bespreken. K.V.P. HOUDT JAARVERGADERING De afdeling Heemskerk van de Katho lieke Volkspartij houdt maandag 27 april in zaal Nijman de jaarvergadering. Naast de gebruikelijke jaarverslagen vermeldt de agenda een bestuursverkiezing. MEDISCHE DIENSTEN VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: K. K. Visser, Zee straat 96, tel. 3450. Van zondagmorgen tot 's avond 12 uur: J. G. Lange, Dreef 3, tel. 4234. Apotheken: De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door apotheek Donker, Breestraat 61, tel. 3150.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9