Pantalons Sportcolberts m -bedden 1 vast tapijt "DEKENS IJmond-agenda Havenberiehten Nieuw IJmond-slachthuis zeer onwaarschijnlijk I TAFELKLEDEN GORDIJNSTOF Hout-Triplex - Board DE HOUTHAL v woninginrichting beverwijk Spanning bij „Sportief" aan kop stijgt ten top v woninginrichting beverwijk Ondanks regen vrij veel belangstelling voor Zweeds zeilschip Berisping voor explosie op „De Jonge Jacob" Huldiging A. Rooze „St. Thomas" trekt zich uit IJmonddamtoernooi terug Weduwensteun keerde ongeveer een ton uit Zwemfeest „Watervrienden" ^woninginrichting be v er wij k „Het Voetlicht" met vier eenakters in Beverwijk w woninginrichting beverwijk Wim Vleesman winnaar in de Ronde van Beverwijk In de vishal en op zee w woninginrichting beverwijk Burgerlijke Stand van Velsen woninginrichting beverwijk Koninklijke onderscheiding voor de heer J. Bekker Stille tocht in Heemskerk Winkelgalerij in De Oostzij nadert voltooiing V K jlJ l) A G 1 M E 1 19 5 9 Bij het bestuur van het IJmond-slacht- huis is twijfel gerezen, of men er wel ver standig aan doet een geheel nieuw slacht huis voor de IJmond te gaan bouwen. Men acht de kans groot, dat eerder zal worden overgegaan het bestaande slachthuis te Beverwijk uit te breiden. Het bestuur besloot woensdag tot het la ten opstellen van een rapport over omzet en exploitatie van het IJmond-slachthuis. Men zal eerst de economische en techni sche mogelijkheden bestuderen voor men overgaat tot het nemen van beslissingen. Burgemeester Bruinsma van Beverwijk wees op de kans, dat artikel acht van de vleeskeuringswet, dat over het invoer- keurloon handelt, zal verdwijnen. Dit zal een revolutie veroorzaken, vooral op het gebied van verpakt vlees. Wethouder Verbeek van Velsen meende dat de excursie naar verschillende slacht huizen zeer leerzaam is geweest. In Ro- zendaal en Schiedam heeft men grote ka pitalen geïnvesteerd, met een sterk over trokken geheel als gevolg. Als men een nieuw IJmond-slachthuis bouwt dan loopt men kans dezelfde onge wenste situatie te krijgen. Een nieuw slachthuis zal zeker een paar miljoen kos ten. En wat is de bedrijfsuitkomst? De heer Verbeek meende, dat een in vestering in het Beverwijker slachthuis wel gunstiger zou uitvallen. Het bestuur zal zich over deze dingen moeten laten voorlichten door een deskundige op het gebied van het slachthuiswezen en een econoom. „We moeten alles bekijken in het licht van de cijfers en de bestaande toestand" vond Heemskerk's burgemeester Nielen. „De bezoeken aan andere slachthuizen ma nen ons tot voorzichtigheid" meende wet houder Gerritse uit Beverwijk. „Als ar tikel 8 wordt veranderd, zijn er belangrij ke veranderingen in de distributie van vlees te verwachten. Hierbij spelen de grootwinkelbedrijven een belangrijke rol. We moeten rekening houden met de rea liteit. De vermoedelijke omzet van een IJmond-slachthuis zal ongeveer 18.000 slachtingen per jaar bedragen. Moet er voor een dergelijke opzet wel een nieuw slachthuis komen? Voor tien jaar is Be- verwijk's slachthuis na uitbreiding vol doende. Ik schat, dat er 800.000 moet worden geïnvesteerd". Burgemeester Kwint van Velsen wilde zich nog niet vastleggen, maar eerst de uitkomsten van het onderzoek afwachten. En hiermee was iedereen het eens. Advertentie AABE V. WIJIC*ZAALBE RG ISQTHERMYL- NIEUWSTE DESSINS ute£ kfot, hief duw, det! De onderlinge strijd bij damclub „Spor tief" in IJmuiden om de begeerde wissel- prijs blijft spannend. In een fijn berekend tempospel wist J. M. Janssen van F. Post- ma te winnen. Ook J. Slager kwam door een knappe overwinning op J. Bakker weer dichter bij de leider van de ranglijst. C. Lodder moest aan H. Veldman een puntje afstaan, evenals J. Visser aan H. van Nieuwenhuizen. P. C. Bais had ten slotte geen moeite met H. Huigen. De stand aan de kop van de ranglijst is nu: 1. P. C. Bais 32 punten uit 20 wed strijden; 2. J. M. Janssen met 30 uit 19; 3. C. Lodder 29 uit 21; 4. J. Slager 27 uit 18; 5. J. Visser 21 uit 22. J. M. Jansen die P. C. Bais nog moet ontmoeten heeft het lot in eigen handen; J. Slager met slechts één verliespunt min der is ook nog een goede kanshebber. In de B-afdeling is J. N. Michel vrijwel zeker van het kampioenschap. Met 29 punten uit 19 wedstrijden en nog vijf par tijen te spelen staat hij vier punten voor op nummer twee, H. Claudius. J. H. van der Wel met 29 punten uit 22 wedstrijden zal wel als derde of vierde eindigen. De uitslagen in deze afdeling waren: N. Mi chel—J. H. van der Wel afgebroken in een voor Michel gunstige stand; H. HoltP. Jasperse 02; H. DijckhuizenH. A. Mijnsbergen 02; J. WesseliusJ. de Rui ter 11 en P. WesterwalKI. Lichten- dahl 20. Koning Frederik van Denemarken heeft geassisteerd bij het verlenen van eerste hulp aan het slachtoffer van een auto-ongeluk, dat gebeurde op de autoweg ten noorden van Kopenhagen. Een auto, die de wagen, bestuurd cloor Koning Frederik, wilde passeren, sloeg tijdens de inhaalmanoeuvre om, waar bij de chauffeur werd gewond. Op de voorgrond de chauffeur. Op de achter grond, naast de ziekenauto, de Koning. Advertentie /XX NIEUWSTE ONTWERPEN HANDWEEF*KNIPSCHEER,RODER E.A. (wfot, duwden! Het 1032 bruto register ton metende Zweedse zeilschip „Albatros", een oplei dingsschip voor de Zweedse koopvaardij, is op Koninginnedag omstreeks half drie de pieren van IJmuiden binnengelopen. Ee niet alledaagse gebeurtenis voor IJmui den. De viermaster kwam met gestreken zei len en op eigen kracht (het heeft een hulp motor) binnen. Het behoefde geen assis tentie van sleepboten. Aanvankelijk zou he schip, dat van Suez met een lading man- gaanerts onderweg was naar Amsterdam en eigendom is van de „Rederi a.b. Alba tross", al vroeg in de morgen IJmuiden aandoen. Ondanks de hevige regen bestond er van de zijde van het publiek vrij veel belangstelling voor het zeilschip. Even over drieën verliet het (in 1942 gebouwde) schip de sluizen, om een uur later de Hemburg te passeren. De Raad voor de Scheepvaart heeft de motordrijver J. W. van de Uk 114 „De Jonge Jacob" gestraft met een berisping. Op 11 augustus 1958 toen „De Jonge Ja cob" te Krommenie lag, ontstond bij het voorverwarmen van de motor met pro- paangas een ontploffing. Volgens de raad is de ontploffing ver oorzaakt door lekkage in de propaangas- leiding. Door deze lekkage is gas in de motorkamer gekomen, welk gas tot ont ploffing is geraakt, toen van een op deze leiding aangesloten brandende blaaslamp een paar vonkjes vielen. Uit het proces verbaal van de rijkspoli tie, uit de verklaringen van opvarenden en uit de bezichtiging ter zitting is geble ken, dat de gasslang op verscheidene plaat sen ernstige slijtplekken vertoonde, waar door lekkage is opgetreden. Deze slijtage is het gevolg van onvoldoende toezicht op en zorg voor de gasleiding. De raad acht te J. W. die sedert januari 1958 en ook op de dag van de ontploffing motordrijver was van de UK 114 hiervoor aansprake lijk. Hij is in de vervulling van zijn taak te kort geschoten. Ook in andere opzichten is de ontplof fing toe te schrijven aan tekortkomingen van deze motordrijver. Bij een goed on derhoud van de blaaslampen zou het niet zijn voorgekomen, dat er vonken uit zo'n lamp op de grond vielen. De raad heeft de motordrijver daarom met een beris ping gestraft. De heer A. Rooze is in verband met zijn veertigjarige dienst bij de gemeente Velsen woensdagmiddag door burgemees ter M- M. Kwint toegesproken in het raadhuis. De burgemeester wees op de goede staat van dienst van de heer Rooze en herinnerde aan diens joyeuze entree in de gemeente als kapelmeester-onder officier. Hierna speldde burgemeester Kwint de jubilaris de zilveren eremedail le verbonden aan de orde van Oranje- Nassau op. De heer J. Veenstra sprak namens het gemeentepersoneel en bood de heer Rooze een tuinameublement aan. Verder voerden het woord de heer A. Lindhout als vertegenwoordiger van de controleurs vermakelijkheidsbelasting en de heer H. Hogetoorn namens de Bond Nederlandse Gemeenteambtenaren- Advertentie In het tweede IJmonddamtoernooi heeft de Castricumse r.k. damclub „St. Thomas" zich door interne moeilijkheden genood zaakt gezien zich terug te trekken. De derde ronde die in Haarlem werd ge speeld was spannend. Vooral de wedstrijd tussen HDC 2 BDC, die na vier uur spelen resulteerde in een 1010 gelijkspel. VKD wist op regelmatige wijze KNC een 146 nederlaag te bezorgen. De stand is nu: VKD 2 2 4 25-15 BDC 3 1 1 1 3 30-30 DCY 2 1 1 2 11- 9 HDC 2 2 2 2 20-20 KNC 3 1-2 1 25-35 Sportief 1 1 9-11 Woensdagavond worden in „Kennemer- hof" in IJmuiden de volgende wedstrijden gespeeld: „Sportief"KNC en DCIJ 2 BDC. VKD en HDC 2 zijn dan vrij. De vereniging „Weduwensteun" van en voor personeelsleden van de papierfabriek Van Gelder Zonen, die woensdagavond in gebouw „Concordia" haar jaarvergade ring heeft gehouden, had als gebruikelijk maar een geringe belangstelling van de leden. Desondanks marcheert de vereni ging goed, volgens de voorzitter, de heer A. Geerlofs, die zijn medebestuursleden en andere medewerkers dankbaar was. Het jaarverslag vermeldde een aantal van 22 sterfgevallen, waarvoor aan nabestaan den f 10067.werd uitgekeerd. Van 1927, de oprichting af, is thans totaal bij 247 sterfgevallen de kapitale som van f 96.368,88 uitgekeerd. De heren R. Vel en A. J. Nijholt hadden niets dan lof voor de wijze van beheer en de vele op offeringen, die penningmeester en secre taris telkens weer opbrengen om hun taken nauwgezet te verrichten. Zij be treurden, dat bij de leden, voor wie de vereniging haar werk toch verricht, zo weinig belangstelling is voor het wel en wee van „Weduwensteun". De heer R. Vel werd benoemd tot permanent lid van de controle. De heren P. Snijders, secre taris, P. J. B. Bakker en J. Wartenhorst werden allen als bestuurslid herkozen. Besloten werd voortaan nog niet-aange- sloten- en nieuwe personeelsleden door een persoonlijk gerichte brief attent te maken op het vrijwillige fonds van „We duwensteun," dat reeds meer dan een kwart eeuw zulk een voortreffelijk werk heeft verricht. Zondag 3 mei om 14 uur heeft in het overdekte „Velserbad" in IJmuiden-Oost het feest van de „Watervrienden" plaats. Traditiegetrouw worden er enige wedstrij den gezwommen, waaronder de clubkam pioenschappen op de 25 meter schoolslag en de vijftig meter vrije slag. Bovendien zijn er enige Nederlandse schoonspringers uitgenodigd die onderling zullen uitmaken wie Nederland op het pinkstersportfeest in Rotterdam zal vertegenwoordigen. Daar naast staan verschillende estafettes, waaronder de familie-estafette, op het pro gramma. Advertentie RUIM' 280 SOORTEN UIT SKANDINAVIEDUITSLAND,HOLLAND A>;-- uteêfaM, ^iedduwde/r/ VELSEN VRIJDAG 1 MEI Thalia: „De vrouw die tweemaal leefde", 20 uur. Rex: „De dag der vergelding", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Ned. Herv. Jeugdgebouw: 1 mei-viering. Spreker C. de Boer uit Nieuwendam. Zang, samenzang en declamatie, 20 uur. ZATERDAG 2 MEI Thalia: „De vrouw die twee maal leef de", 19 en 21.15 uur. Rex: Als vrijdag. Pieter Vermeulenmuseum: Als vrijdag. BEVERWIJK VRIJDAG 1 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De familie Trapp in Amerika". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Onteerd Moederschap". W.B. Theater, 20 uur: „Cowboy". Statenhuis Velserweg, 14.3017 en 19 22 uur: Tentoonstelling: „De Verkleine Wereld". Het Centrum, 20 uur: Eén-meivergade- ring Partij van de Arbeid. Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond „Tavido". ZATERDAG 2 MEI Bioscopen: als vrijdag. Statenhuis, Velserweg, 14.3017 en 19 22 uur: Tentoonstelling „De Verkleinde Wereld". HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „The story of Esther Costello"; zondagmiddag 14.30 uur: „Soldaten en meisjes". Enige maanden geleden verzorgde de toneelgroep „Het Voetlicht" voor de ge heelonthouderstoneelvereniging „Nieuw Leven" in Beverwijk een eenakteravond en de reacties der leden daarop waren zo danig dat het bestuur dit ensemble op nieuw voor het geven van een toneelavond heeft uitgenodigd. Dinsdag werden dan in het Kennemer theater weer vier andere eenakters vertoond, die Ben Heuer had ge kozen. Het programma bestond voor de pauze uit een drama en een blijspel, na melijk „Het offer van Marie Benoit" door Ben Heuer en „Driftkoppen" door Tsje- chov. Heuer schrijft een eenvoudige kern achtige dialoog. Evenals in zijn destijds gespeelde satire op de Russische en Ame rikaanse mentaliteit, maakte hij in dit drama van het verzet een knap gebruik van de symboliek, door een overeenkomst te zoeken tussen de verrader Jacques en Simon van Cyrene, die elk op hun wijze een kruis hebben opgenomen. Het besluit van Jacques het voor het verzetsmonu- ment bestemde kruis naar de heuvel te dragen is een passend en indrukwekkend slot van een dramatisch sterk speelstukje. Tsjechovs „Driftkoppen" is van geheel an dere aard en betreft het huwelijksaanzoek van een nerveuze buurman aan een rijke boerendochter, welke liefdesverklaringen telkens in heftige ruzies ontaarden. Tot de slimme vader het paar met een kleine list weer tot elkaar weet te brengen. NA DE PAUZE werd de eenakter min der sterk vertegenwoordigd door „Slotta fereel", een thriller door Clark Smith en „Kattentongen" een klucht door George Missing. Vooral het laatste was vrij pover van inhoud en moest drijvende blijven op de gebruikelijke twist met verzoening van een echtpaar. „Slottafereel" begon als een echte grand guignol met verhalen van martelingen door een lugubere Chinees, tot na enkele taferelen bleek dat de schrij ver hier de bekende truc weer in toepas sing had gebracht van het repeterende ac- teurspaar. Deze stukjes werden gespeeld door Sefa Dierikx, Ben Heuer en Gerard Heystee, die allen over voldoende veelzij digheid beschikken om telkens weer een andere figuur te creëren geheel in over eenstemming met het wisselende milieu. Er was veel applaus en Sefa Dierikx ont ving aan het slot een fraai bloemstuk. „Het Voetlicht" en „Nieuw Leven" zullen ongetwijfeld de beste herinneringen aan elkaar bewaren. Advertentie EPEDA-TEMPERA-AUPING DUNLOPPICLO TWINGARANT ufeê fotoj, Jiüd'c/uwicJeJf! De wielerronde van Beverwijk voor nieuwelingen, die donderdagmiddag als onderdeel van de Oranjefeesten in het sportpark „Adrichem" werd gehouden, is op fraaie wijze gewonnen door Wim Vlees man uit Uitgeest. Met bijna driekwart ron de voorsprong op zijn naaste concurrenten ging Vleesman als een sterk en verdiend winnaar over de eindstreep. Door het slechte weer viel de belang stelling van de zijde van het publiek bij zonder tegen. Er waren slechts een paar honderd toeschouwers naar het sportpark gekomen. Desondanks werd er door de nieuwelingen aardig strijd geleverd en vooral de gebroeders Vleesman en Van Minnen lieten zich daarbij niet onbetuigd. Wim Vleesman slaagde er uiteindelijk in om alleen weg te komen en een verdiende overwinning te behalen. De uitslag luidde: 1. W. Vleesman, Uit geest,. de 50 kilometer in 1 uur 23 min. en 3 sec.; 2. T. Kleppe, Jisp; 3. J. Bruns, Am sterdam; 4. A. Bogaard, Haarlem; 5. C. Nuyens, Edam; 6. H. van Minnen, Bever wijk; 7. W. Blommaert, Haarlem; 8. H. Ma ter, Amsterdam; 9. P. Vleesman, Uitgeest; 10. C. Tabak, Beverwijk; 11. H. Peters, Heemstede; 12. J. de Ruiter, Heemskerk; 13. B. Krol, Amsterdam; 14. G. Fennis, Haarlem; 15. G. de Vulder, Kolhorn. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Rudolf, z. v. D. D. Kossen en J. C. Faber; Arend, z. v. A. Haijtema en J. E. Berends; Martinus F. A., z. v. C. N. Poncin en G. E. Tol; Johanna, d. v. O. van Veen en E. Tromp; Rudolf M., z. v. C. Prijs en A. M. J. Dekker; Sylvia E., d. v. P. Monsma en H. de Jong; Gerrit, z. v. J. Brouwer en P. W. Ouwehand; Josephina A. C., d. v. W. A. Wester en M. C van Noort; Regina, d. v. J. C. Daphin en C. E. Bakker; Albertus A., z. v. A. J. Jansen en H. Lauwers; Paulina C. M., d. v. W. J. M. Vermeulen en M. J. Smit; Cornelia M., d. v. C. J. van der Putten en A. Nijman; Maria C.. d. v. H. J. van der Zon en C. Wijker; Petronella, d. v. G. Dijkstra en W. Gorter; Hendrika M. J., d. v. B. H. Dek ker en M. Bruin. ONDERTROUWD: J. D. Pelzer en C. J. Schuijt. GETROUWD: L. H. van der Linde en M. S. Riesen; H. M. van Egmond en J. C. M. de Wit; L. Lans en M. Sieveking; F. J. Ignatius en L. J. van Breugel; J. C. Zoon en J. M. Stet; J. H. J. van Haagen en G. T. Kamps; J. A. Liefting en D. M. Duiven voorde: B. Bras en C. Rietdijk. OVERLEDEN: M. G. van de Berg, oud 58 jr., echtg. v. L. Langendijk; M. Koomen, 79 jr., wed. v. M. van 't Veer; D. Schermer, oud 85 jr., wedn. v. P. H. Wassenaar; W. F. Veneberg, oud 58 jr., geh. m. G. G. J. Schut; G. Holtjen, oud 82 jr., wed. v. G. M. M. van Rooijen; F. Stet, oud 69 jr., geh. m. J. Steeman. JUBILEUM ZUSTER PERMINA. De officiële huldiging van zuster Per- mina ter gelegenheid van haar zilveren ambtsjubileum te Heemskerk zal plaats vinden op zaterdag 2 mei in het wijkge- bouw van het Wit-Gele Kruis. Hier zal 't geschenk van de bevolking worden aan geboden. Aan iedereen zal gelegenheid worden gegeven om de jubilaresse geluk te wensen van half vijf tot vijf uur. Aanvoer van woensdag 79 kisten tong en tarbot, 6 k. heilbot, 295 k. schol. 45 k. schar, 15 k. bot, 635 k. haring, 3510 k. makreel, 730 k. schelvis, 785 k. wijting, 240 k. ka beljauw en gul, 25 k. leng, 10 k. wolf, 15 k. poon, 100 k. koolvis en 20 k. diversen. Totaal 6510 k. vis. Prijzen van woensdag Heilbot 2.40—2.10, gr. tong 2.90—2.70, grm. tong 2.50-2.20, kim. tong 2.50—2.20, kl. tong I 2.30—1.90, kl. tong II 1.74—1.64, tarbot I 3.10—2.30, zalm 9.00 per kg. Kim. schol 25-18, kl. schol I 30—21, kl. schol II 37—12, schar 18—8, bot 128, v. haring 23.20—11, makreel 306. gr. schelvis 34—27, grm. schelvis 32 --29, kim. schelvis 3226, kim. schelvis I 3424, kl. schelvis II 30-17, wijting 28—11, gr. gul 33— 26, mid. gul 32—30. kl. gul 27-22.50. poontjes 30— 20, kl. koolvis zw. 3025,kl. koolvis wit 30 p. 50 kg. Gr. kabeljauw 110—68, gr. koolvis zw. 9258, gr. leng 6353, gr. wolf 110 per 125 kg. Besommingen van woensdag 1 trawler met 15.150, Polderman 12.050. Hat- tem 12.250, SCH 27 i 16.800, KW 5 1570, KW 20 I 3550. HD 108 10.850, KW 87 12.500, WR 43 I 350, WR 15 240, RO 29 800. Aanvoer van donderdag 293 kisten tong en tarbot, 1 k. heilbot, 595 k. schol, 60 k. schar, 36 k. bot, 1120 k. makreel, 45 k. schelvis, 75 k. wijting. 165 k. kabeljauw en gul, 5 k. leng, 15 k. poon. 5 k. koolvis en 20 k. diver sen. Totaal 2430 kisten vis. Prijzen van donderdag Heilbot 2.30, gr. tong 3.10—2.20. grm. tong 2.40— 2.20. kim. tong 2.40-2.10. kl. tong I 2.30-2.00, kl. tong II 1.63-1.48, tarbot I 3.20—2.10, zalm 9.00 p. k. Kim. schol 27—20, kl. schol I 32—18. kl. schol II 35—8, schar 16—8, bot 9—8, makreel 26—6.50, kim. schelvis 46—38, kl. schelvis I 43—40, kl. schelvis II 48—32 wijting 27-24. gr. gul 37—35. mid. gul 42— 37, kl. gul 32, poontjes 6.15 per 50 kg. Gr. kabeljauw 112—68, gr. koolvis zw. 82 per 125 kg. Besommingen van donderdag KW 4 10.450. KW 40 6060, KW 104 4320, WR 48 350. WR 15 410. Advertentie Telefoon 7770 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Janny van Rotterdam, walsmateriaal laden Hoogovens; Oo- ris, Paramaribo; Töunika, Middlesbrough, ledig voor Zaandam; Ritornel, Great Yarmouth, laden Hoogovens; Mellum. Rotterdam; Minorca, Col chester, walsmateriaal laden Hoogovens; Niagara, Londen; Hinde, Londen; Prudentia. Mantyluoto, Hersilia, Rotterdam; Zaanstroom. Londen; Fal- kenstein, Londen; Schippersgracht, Kotka; Ber muda. Londen, oud papier voor Zaandam; Witte- kind. Hamburg: Rhein, Fleet; Utsaira, Hamburg; Delfinus, Rotterdam; Dora Fritzen, Hamburg; Sigrid, Stettin, cement lossen Haarlem; Benin- kust, Freetown. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Alpha naar de Noordzeet voor proefboringen: Kehrwieder 2, Antwerpen, kalk gelost IJmuiden; Nieuwe Wa terweg, Dublin, kunstmest van IJmuiden: Am- stelvaart. Londen; Saarland. Bremen; Henny, Antwerpen, ledig Zaandam; Waalborg, Sarpsborg, zout van IJmuiden; John V, Huil; Pergo. Rotter dam, ledig Zaandam;.Kavimata,Genua; Sliedrecht, Novorö&sisk: Belgia, Rotterdam; Martenhoek, Dompsö, zout van IJmuiden; sleepboot Blankcn- burgh, Rouen; Barken, Bremen: Dina, Leith, kunstmest MEKOG; Mariene. Aarhus: La Fleche, Lissabon, ledig Hoogovens: Woodwren. Londen: Minorma. Londen, walsmateriaal Hoogovens; Ar- gentan, Duinkerken: Martha A rends, Hamburg; Juno, Delfzijl: Delfzijl, Londen, aardappelen Meppel; Vechtstroom. Briston: Erika Schulte, St. Vincent; Herman Hans. Malmö; Camroux 2, Fe- lixtowe, kunstmest MEKOG; Temple Lane, La Guaira: Sonny, Kingston. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Carmela Fassio van Rotterdam: Lucas Bols 1, Kramfors; V/ulp, Rotterdam; Ursa Minor. Hundskollsvik; Werna. Gothenbur; Ansio, Grimsby: Notos, Rot terdam: Vettersoe, Gefle. erts voor Hoogovens; IJssel. Rotterdam: National Fortune, Puerto Or- daz; Leninsk, Batumi; Marhaon. Bremen; Alba tros. Zweeds motor- en zeilschip (schoolschip), Suez; IJst.room, Huil; Hirondelle, Londen: Dar lington, Golle; Swallow, Fowey; Hans Georg, Hamburg; Troutpool, Takoradi. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Wexford naar Boston, stijfsel Koog aan de Zaan; Theano, Rotterdam; Polar Tank, Tripolis; Ems. Stockholm: Vulkan. Hamburg, ledig Hoogovens: Corstar, Ge nua: Plato. Le Havre. Oranjefontein, South.ton. Vrijdag kwam in IJmuiden aan: Tempo van F owey. Te 00.40 uur werd de loodsdienst gestaakt voor kleine schepen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie ENKEL-EN DUBBElBOUCLÉ TRETFORD» MOQUETTE-FRISE E.A. uteê fójfof^Lrf-duuhcJeJi! BEVALLEN: W. A. Oudendijk-Bastiaan- sen, d„ Tussenbeeksweg 22, IJmuiden-O.; C. S. Smeding-Kraaijenoord, z., Warmen- hovenstraat 90, IJmuiden; A. J. F.. Smits- Bauritius, d., Molenveltlaan 15, Santpoort; L. Olivier-Paap, d„ Kortenaerstraat 14 rd„ IJmuiden-O.; B. M. Donker-de Wilde, z., Uranusstraat 21, IJmuiden; A. G. Jaspers van de Burgt, z., Scheldestraat 5, IJmui den; H. C. Hamers-van der Molen, d., Vel- serbrugweg 3, IJmuiden-O.; A. Vink-Op- dam, d., Wijkerstraatweg 144, Velsen-N.; E. J. Kloes-de Boer, z., Schulpweg 236, Velsen-N.; L. Jongejan-Harms, d., Bakker straat 1, IJmuiden; W. Nieuwenhuisen-Ha- verkamp, d., Eksterlaan 27, IJmuiden-O.; J. Egbers-Brakenhoff, d., Bonairestraat 1, Santpoort; W. P. van der Linden-Smeets, z., Dennenstraat 21, IJmuiden-O.; M. A. Borgart-Braam, d., Engelmundusstraat 37, IJmuiden-O.; N. de Wit-Meijer, d., Ooster duinweg 14, IJmuiden-O. OVERLEDEN: A. J. Polderman, 60 jr., echtgenoot van A. M. Valk, L. de Coligny- laan 18, Santpoort; C. J. Jurg, 61 jr., echt genote van G. Vermeer, Zeeweg 141, IJmui- den-O.; M. A. Kost, 2 jr., dochter van A. C. Kost en N. Marinus, Laurillardlaan 24, Santpoort. Cartlrïcum BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Helena Johanna, dochter van C. van Noort en W. C. van Dooren. Hya- cintha Johanna Jacoba Maria, dochter van A. Mak en C. Hes. ONDERTROUWD: G. van der Eng en H. G. Brakenhoff. GETROUWD: G. H. Zonneveld en P. C. de Vries. M. G. W. Scheffer en G. M. M. van Diepen. OVERLEDEN: R. K. Bargmann, oud 75 jaren, geh. met J- F. Otto. H. A. Wedewer, oud 80 jaren, geh. met A. H. Hotter. C. Schuifstra, wed. van C. Breeuwer, oud 79 jaren. P. Schilp, oud 62 jaren, geh. met G. E. Gerritsen. D. Ruijter, oud 72 jaren, wed. van A. Meijne. Advertentie uteê kfe>j,h&t~dLmc/eJi! De heer J. Bekker te Heemskerk is als waardering voor zijn verdiensten door H.M. de Koningin begiftigd met de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Bekker is reeds langer dan dertig jaar verbonden als meteropnemer bij het gemeentelijk gasbedrijf te Bever wijk. In het verenigingsleven is de heer Bekker en belangrijke figuur. Hij is der tig jaar lid van het bestuur van de ver eniging „Koninginnedag", waarvan de laatste kwart eeuw als secretaris. Ge durende vijftien jaar is de heer Bekker voorzitter van de r.k. toneelvereniging „Vriendenkring" en is tevens de voorzit ter van de plaatselijke afdeling van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel. De heer Bekker is gedurende veertien jaar voorzitter geweest van de r.k. voetbal vereniging A.D.O. Woensdagmorgen werd de heer Bekker op het gemeentehuis ontvangen, waar bur gemeester H. Nielen hem de onderschei ding op de borst speldde. Onder voorzitterschap van de heer J. Bekker heeft het comité Nationale Her denking te Heemskerk woensdagavond een bijeenkomst gehouden. Het volgende programma werd samengesteld: Om 19 uur herdenkingsbijeenkomsten in de r.k. en de Ned. Hervormde kerk. Om onge veer 19.40 uur opstelling van de stille tocht voor het gemeentehuis. Van 19.43 uur tot 60 seconden voor 20 uur zullen de kerkklokken luiden. Een ieder wordt verzocht om acht uur twee minuten vol komen stilte in acht te nemen. De route van de stille tocht is als volgt: Raadhuisplein, G. van Assendelftstraat, Poelenburglaan, Zaalberglaan, Algemeen Kerkhof, alwaar kranslegging op diverse Engelse graven. Vervolgens Deutsstraat, Kerklaan, A. Verherentstraat, r.k. be graafplaats. Hier vindt een kranslegging plaats op het graf van de onbekende Franse soldaat, waarna de stoet wordt ontbonden. Ten einde te voorzien in de behoeften van de bewoners van de nieuwe woon wijk De Oosterzij te Heemskerk wordt in het centrum hiervan een galerij ge bouwd, bestaande uit elf winkels met woning en drie dagwinkels. Temidden van de huizenzee vormen deze winkels met een oppervlakte van veertig tot zestig vierkante meter, ge legen aan een groot plein, een oase. De bouw vordert flink, zodat binnen niet al te lange tijd de zaken in gebruik kunnen worden genomen. Alle steigers zijn thans verdwenen en het terrein is geheel opgeruimd, terwijl de laatste hand wordt gelegd aan het betegelen van het plein. Men is reeds bezig met de beplan ting van de daarvoor in aanmerking komende vakken. Het complex wordt in opdracht van het gemeentebestuur gebouwd door de firma M. L. Evelein te Beverwijk onder directie van het architectenbureau Kuiper, Gou wetor en De Ranitz te Rotterdam. Naar de aard van het uit te zoeken bedrijf zijn de winkels onderling verschillend van indeling. De middenstanders die zich hier gaan vestigen, zullen nauw met elkaar samen werken. Zij hebben een vereniging opge richt, waarvan de heer N. Beentjes voor zitter is. De opening zal met feestelijkheden ge paard gaan, waarover met het gemeente bestuur overleg zal worden gepleegd. Advertentie Voor Vader en Zoon ALLE soorten ^cciaalzaa*- en Breestraat 17, Beverwijk BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. GEBOREN: Trijntje, d. van W. Brink man en A. Verduin te Velsen; Maria A., d. van L. Kapteyn en W. G. M. Marcker te Castricum; Johanna A. C., d. van E. N. A. Ooteman en A. J. Slagter; Cornelis J., z. van P. G. Groot en M. C. Buisman; Wil- helmina M. G., d. van N. de Wit en J. B. Huis in 't Veld; Tanja, d. van A. Gorker en J. van der Veen te Castricum; Catha- rina T. M., d. van N. T. Heesterbeek en T M. Dam; Robert W„ z. van J. de Bie en A. J. Bruins te Beverwijk; Carolina V. A., d. van L. Spil en M. T. Zonneveld te Cas tricum. ONDERTROUWD: G. C. Goedhart te Uitgeest en U. C. Bruins. GETROUWD: J. Koning te Zandvoort en G. Dekker; N. J. Hettinga te Bolsward en C. R. Beentjes. OVERLEDEN: G. Glorie, 81 jaar, echtg. van P. de Graaf; M. Dol, 80 jaar, wed. van J. Smit. INWONING VAN KOOLMEZEN. Bij de familie Van Hiele, wonend in de Heemskerkerduinen, hebben zich een paar koolmezen in de brievenbus genesteld. Uiteraard is de brievenbus tijdelijk aan 't oorspronkelijke doel on!1 rokken.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 13