Er is in de wereld heel wat te zien V R IJ D A G 1 MEI 19 5 9 17 trr - ":^.r -:;UR x;v •v In het diepzee-aquarium van Miami (V.S.J worden de waterbewoners keurig bediend. De oppasser daalt in duikers- pak af naar de bodem en voedert de -mËÈÈ vissen uit een mandje. Een bruinvis komt begerig naderbij, als een hond die een Deze brief is drieduizend, dollar waard. De hertog van Reich stadt schreef hem eertijds aan zijn moeder, Keizerin Marie kluifje verwacht. Louise, echtgenote van Napoleon. De brief wordt met andere eigendommen der keizerin door de Oostenrijkse regering geveild Vriendschappelijke vijanden amuseren zich met elkaar en de rat mag nu en dan een ritje maken op de rug van zijn Siamese vriendin. Een dodenrit, zullen andere ratten huiverend zeggen. John poster Dulles kent iedereen. Doch zijn vrouw komt zoals de vrouwen van de meeste beroemde mannen niet vaak voor het voetlicht. Hier ziet men me vrouw Foster Dulles, die een bezoek aan haar man in het ziekenhuis gaat brengen. Een stenen zuil, afkomstig uit het Trajaanse Forum te Rome, negentien eeuwen oud, zal worden geplaatst in het Olympisch dorp, waar in 1960 de atleten zullen wonen die aan de Olympische Spelen ztdlen meedoen. Een nieuwe inscriptie is erop aangebracht om latere geslachten helemaal in de war te brengen. Panda leeft in de Himalaya, doch nu en dan wordt een lid van zijn familie opge pikt voor een dierentuin, zoals deze, die in Parijs terechtkwam. Hij is kennelijk nog steeds verbaasd. Dit merkwaardige gebouw is een ontwerp voor een school, die gedeeltelijk onder gronds is geconstrueerd en bescherming moet bieden tegen eventuele bomaanval len met kernenergie. Het ontwerp is van 't Amerikaanse instituut van architecten De Lesse, het zijriviertje van de Maas in België, waaraan o.a. Plan is gelegen, wordt in de bovenloop op verschillende plaatsen schoongemaakt, waarbij de arbeiders, die dit karwei uitvoeren, een originele methode gebruiken, namelijk een bulldozer. Als u mocht denken, dat de jongedame op deze foto een staaltje kracht-patsen staat te vertonen, dan heeft u het mis. Het enorme blok, dat zij hier op de schouder torst, weegt n.l. maar 25 kilo gram. Het bestaat uit een nieuw soort materiaal tegen vocht en geluid, dat een IIamburg.se firma op de markt heeft gebracht: een nuttige vinding voor de woningbouw. Hitler's gezicht komt men tegenwoordig niet vaak meer tegen op foto's, doch dit gelaat van zijn 68-jarige zuster (die zich sinds 1933 Wolf noemt, xvat overigens voor Hitler zelf ook wel een passende naam zou zijn geweest) lijkt sprekend op het zijne. Zij treedt op in een film over het leven van de dictator.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 17