Afdeling Bennebroek-Vogelenzang wil geheel nieuw plan voor beurs Exploitatiekosten zijn lager dan aanvankelijk werd geraamd Dave Morley wint de Tulpenrallye MAÏZENA DURYEA Haarlem na achterstand winnaar in bekerduel met Racing-ploeg t SILVER STOEPICE Ho"*snf:jat49 Haarlem Oepkes werd uit het veld gestuurd 23 „BLOEMBOLLENCULTUUR Brandweer demonstreerde, smederij brandde af Vliegtuigleveranties van V.S. voor Indonesië Zes doden in het verkeer Rebellen in Indonesië binden vele brigades Nieuwe boot vaart proef KINDERHOEST VERDWIJNT DOOR ZWITSAL KINDER-HONING-SIROOP NIEUWE BOUW BLOEMBOLLENBEURS Amerikanen patrouilleren in en boven Panamese wateren V er sterkingen zouden uit Cuba onderweg zijn LAATSTE NIEUWS Wijsmuller sleepte de „Leemans" vlot NederlandBelgië in Amsterdam Sukarno viert eerste mei in Polen De Ronde van Spanje Van Houwelingen wint in Lisser Sportpark EEN GESCHENK Europees kampioen Blume bij vliegtuigramp gedood Overgangsklassers komen zaterdag in actie k VRIJDAG 1 MEI 1959 Als gevolg van een door tien leden in gediend verzoek heeft woensdagavond de afdeling Bennebroek-Vogelenzang van de Koninklijke algemene vereniging voor Bloembollencultuur een spoedvergadering in „Oud Berg en Dal" gehouden. Deze was gewijd aan de beurskwestie. Voorlopig wenst men dat de vereniging in deze geen besluit neemt. Op dezelfde avond hield de afdeling Bennebroek en omstreken van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in dezelfde zaal een praat avond over bloemen en planten, zodat de bloemenliefhebbers van beide groepen een moeilijke keuze hadden. Er was voor deze spoedvergadering gro te belangstelling. Onmiddellijk na de ope ning door de heer B. P. Heemskerk vroeg de heer J. Hoogervorst het woord. Hij ves tigde de aandacht op een door de afdeling Wassenaar aangenomen amendement op het voorstel van het hoofdbestuur inzake de beursplannen. Daarin wordt verzocht, naar een goedkopere oplossing te zoeken zonder de steun van de gemeente Haar lem. Verscheidene sprekers hebben op scherpe wijze gefulmineerd tegen het plan van het Haarlemse gemeentebestuur, het geen volgens de sprekers inhoudt dat men tot het jaar 2000 aan deze gemeente ge bonden is. Bovendien werd er op gewezen dat het Krelagehuis in een allesbehalve riante omgeving ligt en de Leidsevaart feitelijk alleen maar een stinkende gracht is. Verder bleek uit de gepubliceerde teke ningen dat aan de beurszaal bijna niets wordt veranderd en dat de uitbreidingen hoofdzakelijk bestaan uit de bouw van een nieuw restaurant en van een groot aantal damestoiletten, die stellig meer bestemd zullen zijn voor de beoefenaarsters van de zaalsporten dan voor de vrijwel uitsluitend mannelijke bezoekers van de beurs op maandag en donderdag. Met enige wijzigingen werd het door de heer Hoogervorst ingediende amendement aangenomen. Daarin wordt verzocht, de stemming over het beursgebouw niet te doen plaats hebben, zodat de situatie on gewijzigd blijft. Verder wordt voorgesteld een commissie van ter zake kundige per sonen samen te stellen, die onder super visie van het hoofdbestuur een zodanig plan voor een beursgebouw ontwerpt, dat eventuele verhogingen van contributie en beursgelden zo laag mogelijk blijft en dat gestreefd zal worden naar een geheel eigen gebouw. Met op twee na algemene stem men werd dit amendement door de afde ling aangenomen. Tijdens de discussies kwam over het al gemeen de opvatting scherp tot uiting dat men tien jaar geleden een enorme fout ge maakt heeft door het plan om de beurs te Heemstede op het landgoed „Spaar en Hout" te vestigen, te verwerpen. Gedane zaken nemen echter geen keer, maar in elk geval bleek uit de stemming ter ver gadering dat men niet bereid was, de door de gemeente Haarlem voorgestelde „koe handel" te accepteren. Na aanneming van dit voorstel vestigde de voorzitter er de aandacht op, dat het niet zeker is of dit amendement op de al gemene vergadering een meerderheid zal verwerven. Daarom meende hij dat de vergadering zich nu zal moeten uitspre ken vóór of tegen het plan Haarlem. De heer F. Swart, lid van het hoofdbestuur, was het daarmede niet eens, omdat dit punt niet op de agenda staat vermeld, zo dat behandeling daarvan reglementair niet juist is. De voorzitter wenste geen dis cussie over het al of niet reglementair juist zijn en deelde daarom mede, dat de leden zeer spoedig opnieuw zullen worden opgeroepen ter behandeling van de gehele beschrijvingsbrief waarna hij onmiddellijk de vergadering sloot. Vele duizenden mensen waren er in Veendam op koninginnedag op uitgetrok ken om de demonstraties van de Veen- dammer brandweer op een sportterrein bij te wonen. Nauwelijks tien minuten waren de demonstraties aan de gang toen de brandweer werd gealarmeerd voor een brand in een smederij te Bor- gercompagnie. Blussing bleek niet meer mogelijk. De smederij ging in vlammen op en twee erachter staande loodsen werden eveneens een prooi der vlammen. WASHINGTON (AFP) Het Ameri kaanse departement van Buitenlandse Za ken heeft meegedeeld, dat Amerika aan Indonesië tien grote transportvliegtuigen van het type C-130 zal verkopen, 15 bom menwerpers B-25 en 20 jachtvliegtuigen Mustang F-51. Voorts is aan een Ameri kaanse onderneming vergunning verstrekt voor de verkoop aan Indonesië van nóg vijftien jagers F-51. Amerika stelt bij militaire leveranties als voorwaarde, dat het materiaal uitsluitend zal worden gebruikt voor de handhaving van de binnenlandse veiligheid en voor de rechtmatige verdediging van het land, conform de beginselen uit het handvest der UNO. In gezaghebbende Amerikaanse kringen zegt men, dat de vrees, die men in enkele Europese hoofdsteden zou kunnen koes teren voor een ander gebruik van het oor logsmateriaal door Indonesië, ongegrond is. Men wijst in dit verband in officiële Amerikaanse kring op de verklaring, die de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Subandrio, onlangs in Australië heeft afgelegd. Hij zei, dat het geschil met Nederland over Westelijk Nieuw Gui nea langs vreedzame weg moet worden opgelost. Gistermiddag passeerde op de oprit naar het Dam-circuit te Arnhem een motorrij der met grote snelheid vier auto's. Bij het nemen van de bocht raakte hij de trot toirband, werd van de motor geslingerd en viel tegen een verkeerspaal aan. Hij liep zeer ernstig letsel op en is later in het Diaconessenhuis te Arnhem overleden. Het slachtoffer was de 27-jarige F. A. Rossner, werktuigkundige bij de AKU. Hij was ongehuwd. Een dergelijk ongeluk gebeurde gister avond in Liempde. Op de Boxtelseweg vloog de 21-jarige motorrijder M. van Schijndel uit Esch uit een bocht. Hij sloeg tegen een boom. Ernstig gewond werd hij naar het ziekenhuis te Boxtel overge bracht. Bij aankomst bleek hij te zijn overleden. In Oirschot zijn donderdagavond de mo torrijder H. Bakker uit Schijndel en de bromfietser J. van der Heijden uit Boxtel met elkaar in botsing gekomen. Beiden werden ernstig gewond naar het. zieken huis in Boxtel overgebracht. Daar is de 32-jarige motorrijder in de loop van de nacht overleden. Op de Bosdijk te Eindhoven is de 68- jarige voetganger J. Boerigter toen hij de weg wilde oversteken, door een personen auto aangereden. Hij was op slag dood. Op de onbewaakte overweg tussen Maarheeze en Heeze-Leende, is de 65-ja- rige bromfietser P. J. Jonker uit Eindho ven door een trein aangereden. Hij was op slag dood. Zijn duo-passagier kon nog op tijd van de bromfiets springen en bleef ongedeerd. Doordat de achtjarige René Hans Hulse- bos in Badhoevedorp woensdagmiddag plotseling de Schipholweg overstak, is hij aangereden door een personenauto, be stuurd door een Amsterdammer. De jon gen overleed ter plaatse. Op de herdenkingsplaats op de Waals- dorpervlakte is de zware Bourdonklok door de voorzitter van de stichting „Oorlogsmonument 1940-1945", prof. P. S. Gerbrandy, aan het gemeente bestuur overgedragen. Na de over dracht werd de klok geluid door leden van de voormalige Binnenlandse Strijdkrachten. SINGAPORE (Reuter) Uit doorgaans betrouwbare diplomatieke bron vernam Reuter, dat de Indonesische opstandelin gen in Sumatra en Celebes door hun ac ties thans meer regeringstroepen binden dan te eniger tijd sedert in begin 1958 de opstandige bewegingen begonnen. Op Su matra, waar de opstandelingen een tac tiek volgen van guerillaovervallen, wor den naar het zeggen der opstandelingen 4 a 5 legerbrigades bezig gehouden. De op standelingen hebben in de afgelopen we ken tweemaal een overval gemeld op het vliegveld in Minahassa, aldus de genoem de zegslieden. Hier is de Indonesische re gering een grootscheepse aanval te land en in de lucht tegen hen begonnen. Maar, aldus deze zegslieden, er bestaat geen kans, dat in een nabije toekomst de opstandelingen in staat zullen zijn, hun ge zag te vestigen, noch op Sumatra, noch op Celebes. Zij voegden hieraan toe, dat naar verluidt kleine groepen opstandelin gen voor africhting naar gebieden over zee zijn gezonden. Er werd niet bij ge zegd naar welk land, alleen dat dit in Zuidoost-Azië zou zijn gelegen. De bemanning van de Zandvoortse red dingboot heeft woensdagmiddag de „C. A. Dudok de Wit" naar IJmuiden gebracht en de nieuwe boot, de „Ir. Louwes", van IJmuiden naar Zandvoort gevaren. Om streeks zes uur had men de nieuwe boot in het botenhuis geborgen. De tocht verliep uitstekend. Zaterdagmiddag zal de be manning met deze nieuwe aanwinst, een proefvaart houden. Advertentie De Koninklyke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur zal op dinsdag 19 mei in het Haarlemse Concertgebouw haar bijzondere vergadering houden, ge wijd aan de huisvesting van de beurs en de zetel der vereniging. Op deze vergadering zullen de leden een keuze moeten maken tussen het uitgéwerkte plan tot restauratie en uitbreiding van he Krelagehuis en het plan tot overbrenging van de beurs en de zetel van „Bloembollencultuur" naar Hillegom, waartoe dan het gebouw „Tres long" zou moeten worden verbouwd. Intussen zijn wijzigingen gekomen in de financiële toelichting op beide plannen. Het hoofdbestuur heeft namelijk aan de PANAMA (Reuter-UPI-AFP) Ame rikaanse vliegtuigen en schepen patrouil leren voor de kust van Panama om te voorkomen dat de revolutionairen ver sterkingen ontvangen. De regering van Panama heeft de Verenigde Staten om hulp verzocht naar aanleiding van be richten dat twee schepen met verster kingen voor de revolutionairen uit Cuba zouden zijn vertrokken. De organisatie van de Amerikaanse Staten (OAS) heeft besloten de aangesloten landen te vragen schepen beschikbaar te stellen voor het controleren van de scheepvaart in de ter ritoriale wateren van Panama. Militaire adviseurs van de commissie van onderzoek van de O.A.S. hebben in Nombre de Dios besprekingen gevoerd met de revolutionairen. Zij keerden naar Panama City terug met vier afgezanten van de revolutionaire beweging, die met leden van de commissie van onderzoek besprekingen zullen voeren over een mo gelijke oplossing van het conflict. Volgens te Havana ontvangen berichten zou het uiteindelijke doel van de opstandelingen de verovering zijn voor Panama van het Panamakanaal dat in een Amerikaanse zone loopt. De voorzitter van de O.A.S.-commis- sie van onderzoek Lobo, heeft meege deeld dat Cubaanse autoriteiten te San tiago een schip hebben aangehouden dat met ruim honderd gewapende mannen op weg was naar Panama. De Cubaanse ambassadeur te Washing ton, Roa, heeft de O.A.S. meegedeeld dat geen schepen van Cuba naar Panama zijn vertrokken. Een Cubaans aanbod om een patrouilleschip te zenden is door presi dent La Guardia van Panama van de hand gewezen met het advies eerst bij de Cubaanse kust te gaan patrouilleren, om nieuwe invasievaarten te voorkomen. De Panamese minister van Justitie, Bazan heeft verklaard dat een poging van de Cubaanse regering om een eind te maken aan de Panamese „revolutie" mislukt is. De secretaris van de Panamese radiover eniging Mocci is op beschuldiging van deelneming aan de opstandige beweging gearresteerd. De Britse equipe D. J. Morley, G. E. Morley-W. B. Hercock heeft de elfde inter nationale Tulpenrallye gewonnen. Tien uur lang de gehele nacht heeft de inter nationale jury vergaderd om de protesten van de deelnemers te behandelen. Welis waar hebben de beslissingen van de jury gemaakt, dat het algemene klassement sterk is gewijzigd, doch vast staat, dat D. J. Morley en zijn mederijders de eerste plaats hebben behouden. Voorts is ook al zeker, dat de Engelsen K. Ballisat en A. Marvin de tweede plaats bezetten in de algemene eindrangschikking. Het protest dat de Zwitser Karrer in diende, is afgewezen. De jury heeft revisie toegezegd als zou blijken, dat de tijdcon- trole te La Muse niet reglementair zou zijn geweest. Inmiddels is reeds gebleken, dat de controleurs in La Muse volledig volgens de voorschriften hebben gewerkt. De Duitser Walter Schock zelf een rally-organisator die van plan was te protesteren, heeft besloten dit niet te doen. De Britse Triumph-equipe H. D. Seigle- Morris-P. F. Steiner heeft eveneens een protest ingediend, doch ook dit protest is afgewezen. De Brit heeft evenwel aange kondigd via zijn nationale automobiel club bij de F.I.A. (Internationale Automobiel Federatie) in hoger beroep te gaan. De belangrijkste consequentie van dit Britse besluit is, dat zaterdagavond slechts een gedeelte van de prijzen kan worden uit gereikt, aangezien zowel het algemeen klas. sement als het klassement van de klasse H, waarin Seigle-Morris uitkwam, nog kan veranderen indien de F.I.A. het hogere beroep van de Brit toewijst. Het voorloDiee officiële eindklassement zal vrijdagmiddag om 16.00 uur aan de deelnemers worden bekend gemaakt. Alle eequipes hebben dan nog twee uur de tijd om opnieuw te protesteren. Mocht dit niet het geval zijn, dan wordt om 18 uur het officiële klassement definitief. Verenigde Accountantskantoren in Den Haag opdracht gegeven de financiële ver gelijking van de beide plannen nader uit te werken. Dit accountantsbureau heeft een geheel ander financieel overzicht ge geven. Het hoofdbestuur heeft deze be rekening aanvaard. De conclusie van het accountantsrapport is dat de exploitatielasten aanmerkelijk lager zijn dan aanvankelijk verwacht. Bij uitvoering van het Haarlemse plan zal per jaar een bedrag van 41.775 moeten wor den gedekt. Het Hillegomse plan vertoont een nog te dekken jaarlijks tekort van 39.700. Op grond van deze becijfering blijft het hoofdbestuur van „Bloembollen cultuur" bij zijn standpunt, dat beide plan nen financieel ongeveer gelijkwaardig zijn. Nu uit het accountantsrapport blijkt dat de jaarlijkse exploitatielasten niet zo zwaar zijn, als eerst werd verwacht, kan het oorspronkelijke voorstel tot verhoging van entreegelden worden gewijzigd. Het hoofdbestuur handhaaft het voorstel tot verhoging van de contributies. Het wil echter de entreegelden van de nieuwe beurs niet onvoeren van f 0.50 naar 1,50, maar naar 1. In zijn beschrijvingsbrief wijst het hoofdbestuur erop dat het niet in de be doeling ligt de huidige beurszaal van het Hanrlemsp Krelagehuis geheel ongewijzigd te later.. Men wil de beurszaal uitbreiden met ongeveer vierhonderd vierkante me ter. De kosten moeten hierdoor niet wor den ongeveerd. Deze moeten worden ver kregen uit een bezuiniging bij de ver bouw van het overige gedeelte. Intussen ziin reeds uit de afdeling Was senaar en Bennebroek-Vogelenzang van ..Bloembollencultuur" bezwaren tegen de thans voorgestelde plannen gekomen. Men wil thans onder meer de instelling van een geheel nieuwe commissie, die dan een geheel nieuw nlan zou moeten ontwerpen. De voorstellen en amendementen uit de afdelingen zullen de behandeling van de beide nlannen in de vergadering op 19 mei niet gemakkelijker maken. De zeeslepers „Hector" en „Titan" van Bureau Wijsmuller uit IJmuiden hebben vanmorgen kort na zevenen de Neder landse kustvaarder „Leemans" vlot ge trokken. Het schip strandde maandag op de kust van Tunis bij Kelilia. De „Hector" en „Titan", die werkzaamheden uitvoer den in de haven van Malta, snelden het schip onmiddellijk te hulp. Zij moesten echter wachten op toestem ming van de regering van Tunesië om de berging te kunnen verrichten. Gistex-en werd deze toestemming verleend. De zee slepers maakten vast aan de „Leemans" (496 brt.) en slaagden er na korte tijd in, het schip negentig gi-aden te draaien en naar zee te trekken. Na de berging heeft de „Leemans", die eigendom is van de rederij W. H. James in Rotterdam, de reis naar zijn bestemming op eigen kracht voortgezet. Op zaterdagmiddag 9 mei wordt in het Olympisch stadion in Amsterdam de voet balwedstrijd NederlandBelgië voor oud internationals ten bate van de bond van Nederlandse militaire slachtoffers ge speeld. Inzet is niet meer „de schoen van Bakhuijs", maar een door ir. P. F. Otten, directeur van Philips, beschikbaar gesteld wandbord, dat de naam „het koperen din getje" zal krijgen. Aan de wedstrijd gaat een groots opge zette militaire muzikale show vooraf, waaraan medewerking wordt verleend door de marinierskapel der Koninklijke Marine, de koninklijke Militaire Kapel, di kapel van de Koninklijke Luchtmacht, het tamboerskorps van het Garderegiment Grenadiers en jachthoornkorps van het Garde regiment Jagers, onder algemene leiding van majoor R. van Yperen. Tevens zal een uit Frankfort afkomstige Ameri kaanse militaire band, de 314de army band, belangeloos optx-eden. De elftallen voor de wedstrijd zijn als volgt samengesteld: Nederland: doel: Keizer; achter: Potharst en Stoffelen; midden: Van Schijndel, Terlouw en Steiger; voor: Roosenburg, Biesbrouck, Roozen, De Vroedt en Drager. België: doel: De Raedt; achter: Aernoudts en De Vos; midden: Van Steenlandt, Erroelen en Henriet; ^oor: Lemberechts, Chaves, Mermans, Van Vaerenberg en Dehert. Advertentie maakt Uw groenten zo lekker. WARSCHAU (UPI) De Indonesische president heeft donderdagavond een bij eenkomst van de Poolse „Academie" voor de 1 mei-viering in Warschau bijgewoond. Sukarno bracht de groeten over van de 88 miljoen Indonesiërs en van de anderhalf miljard mensen van Azië en Afrika. De In donesische leider kreeg een staande ova tie van de Poolse communistische leiders, die voor de bijeenkomst van de academie waren uitgenodigd. Men riep luid „Lang leve Sukarno" en hief drie hoera's aan voor de stralende president. De voornaamste spreker van de acade mie was Ikacy Loga-Sowinski, lid van het Politburo en voorzitter van de Poolse vak bonden. Na de zitting van de academie be gaven Sukarno en zijn gevolg zich naar het gebouw van het nationaal philharmo- nisch orkest, waar de president de gast was op een receptie van het Poolse staats hoofd, Aleksander Zawadzki, de regering, en partijleiders. Eerder op de dag had hij een rondrit door de stad gemaakt en had hij van de universiteit van Warschau een eredoctoraat ontvangen voor zijn ver diensten voor de jonge republiek Indone sië. Woensdagavond hebben Westelijke jour nalisten tijdens de galareceptie aangebo den door de Poolse regering, een vriend schappelijk praatje gemaakt met Sukar no. De president weigerde echter ergens nader op in te gaan. Toen hem gevraagd werd wat hij dacht van Tibet, hield hij zijn handen in de lucht en verzocht: „vraag me daar niet over". Ook over de Tui'kse reacties op hetgeen hij daar zei over de kwestie Nieuw-Guinea wilde hij geen commentaar geven. Tijdens de re ceptie zei hij bij het uitbi-engen van een toast alleen, dat Nieuw-Guinea nog onder imperialistische overheersing staat. De naam van Nederland noemde hij niet. De galareceptie werd ook bijgewoond door de Nederlandse ambassadeur in Warschau. De zesde etappe van de Ronde van Spanje, van Murcia naar Alicante over 173 km, is gewonnen door de Spanjaard Mas. 1. Mas (Spanje) 4.30.59; 2. Van Looy (Belg.) 4.42,00; 3. Suarez (Sp.) 4.42.25; 4. Iturat (Sp.) z t.; 5. Van Looveren (Belg.) z.t.; 6. Machiels (Fr.) z.t.; 7. Bertolo (Fr.) z.t.; 8. Barrutia (Sp.) z.t.; daarna volgde het gehele peloton met alle favorieten. De Spanjaard Karmany behield de gele trui. Het wieler-omnium, dat gistermiddag op de sintelbaan van het Lisser sport park werd verreden en dat uit een klas sementwedstrijd en een afvalrace be stond, is gewonnen door de Sassenhei- mer Arie van Ilouwelingcn. Hij werd winnaar van de klassementwedstrijd en eindigde als tweede in de afvalrace ach ter de nieuweling Thijs Bouma uit Spaarnwoude. De eerste vier van de klassementwed strijd, Van Houwelingen (19 pnt.), Buis (17 pnt.), Bouma (15 pnt.) en Van Dijk (9 pnt.) waren in de afvalrace favoriet voor de algehele overwinning. Zij bleven in deze rit ook uiteindelijk met z'n vie ren over. Maar toen moest Van Dijk er af en twee ronden verder ook Buis. Door dat Buis uitgeschakeld werd, was er voor Van Houwelingen geen vuiltje meer aan de lucht. Hij was zeker van de eindover winning. Wel ontging hem de zege in de afvali-it doordat de kleine Bouma zich in het sprintje tussen hen de snelste toon de. En op duidelijke wijze. Voor zijn ge leverde strijd kreeg de Spaarnwouder een aparte bloemenhulde van het Lisser Oranje-comité. Totaal uitslag: 1. A. van Houwelingen, Sassenheim met 3 punten; 2. Th. Bou ma, Spaarnwoude met 4 pnt.; 3 H. Buis, Vijfhuizen met 5 pnt.; 4. J. van Dijk, Lis- se 'met 8 pnt. Er namen tien renners aan dit omnium deel. Advertentie van 'T SILVER STOEPKE is prettig te geven en te ontvangen. KIJKT U EENS BIJ i- HET HUIS MET HET CARILLON Telefoon 20049 Haarlem heeft het gepresteerd om een vooral in de eerste helft technisch beter RCH met twee-een te verslaan, nadat de Racing de leiding had genomen. Een on prettig incident heeft de plaatselijke strijd echter ontsierd. Oepkes werd in de twee de helft wegens natrappen van het veld gezonden terwijl Henke, het slachtoffer van Oepkes' onregelmatigheid, van ver der spelen moest afzien. Met tien man aan beide zijden werd het laatste half uur uit gespeeld. Dat was dus een min of meer verras send slot van een niet onaardige wed strijd, waarin RCH vooral in de eerste helft het beste voetbal vertoonde en on danks het nadeel van de stormachtige wind het Haarlem-doel met goed veldspel dikwijls in gevaar bracht. Vooral Kruyer was in deze periode de grote man bij de Racing. Na een prachtig staaltje solospel gaf hij Henke na een klein half uur een niet te missen kans, waarvan RCH's linksbuiten dankbaar profiteerde (0-1). De aanvallen van de i-oodbroeken had den niet veel kans tegen RCH's defensie, maar toen kort voor rust spil v.d. Brink het veld moest verlaten wegens een hoofd blessure kon Haarlem, gebruik makend van de numerieke meerderheid, het Ra- cing-doel zwaar onder vuur nemen. En kort voor het rustsignaal schoot Groene- veld de gelijkmaker langs v.d. Voort (1-1). Het spel van de Racing was na de rust, toen de ploeg het voordeel van de wind had, en v.d. Brink weer in de gelederen, een stuk minder. Alle maatgevoel scheen zoek en Haarlem was geenszins de min dere van z'n tegenstander. Na het inci dent Henke —Oepkes (Oepkes trapte, na dat Henke hem misschien wat al te fel de bal had afhandig gemaakt, de RCH-er te gen diens knie zodat deze laatste van ver der meespelen moest afzien.) De scheids rechter verwees de roodbroek onver biddelijk naar de kleedkamer. De strijd was daarna rommelig en goed spel was ver te zoeken. Van enig overwicht was vrijwel geen sprake en toen vijf minuten voor 't einde bij een der Haarlem-aanval len Goedhart een onverwacht hard schot afvuurde, werd doelman v.d. Voort ten tweede male gepasseerd. En de twee-een voorsprong liet Haarlem zich niet meer ontnemen. In het lijntoestel van de Spaanse lucht vaartmaatschappij Iberia, dat woensdag tussen Barcelona en Madrid is veronge lukt, bevonden zich onder de 25 passagiers die om het leven kwamen ook de bekende turner Joaquin Blume en zijn vrouw. De 26-jarige Blume werd in 1957 in Pa rijs Europees kampioen met een verras sende overwinning op de Rus Titov, die in Melbourne drie gouden medailles had veroverd. Blume was elf maanden geleden getrouwd met Maria Jose Bonet, die met hem verongelukte. Internationale bekendheid verkreeg Joaquin Blume in 1955. Hij klasseerde zich als tiende op de Europese kampioenschap pen, veroverde zes van de zeven gouden medailles tijdens de Spelen van de Mid dellandse Zee en werd derde in de Gx*ote Prijs van Barcelona achter de Japanners Takemoto en Omo. In 1956 won hij de internationale toer nooien van Lissabon, Bern en Hannover en de grote landenprijs in Parijs. Zijn grootste succes behaalde de toen 26-jarige atleet in 1957 in Parijs. Met een puntentotaal van 57.40 punten werd hij Europees kampioen en versloeg 47 tegenstanders uit 20 landen onder wie de Rus Titov, die een jaar te voren, tijdens de Olympische Spelen 1956 in Melboui'ne, dire gouden medailles had veroverd. Startten de honkballers uit de hoofd klasse en de eerste klasse reeds 25 en 26 april met hun competitie, de overigen be ginnen het komende weekeinde. Ondanks een informatieve poging van het Bonds- bestuur om de overgangsklasse te doen verdwijnen, lijkt het erop, dat deze klasse blijft bestaan en zodoende zijn reserve teams bij de standaardteams ingedeeld. Dat dit onbevredigend is, ziet een ieder in, maar een verandering is niet aanstaande. De honkballerij is veel meer gediend met een reserveklasse, die gevormd zou kun nen worden uit de reserveteams, die op het ogenblik in de overgangsklasse en tweede klasse spelen. In de ovex'gangsklasse A spelen dit jaar vier Haarlemse ploegen. Het pas gepx-omo- veerde HCK 2 zal in deze afdeling een rol van betekenis kunnen spelen; vooral het duo ZijlstraZuurendonk behoort tot de sterkste in de overgangsklasse A. TYBB gaat proberen het verloren terrein te her overen, met weing kans op succes ove rigens. RCH zal ook een woordje mee kun nen spreken, terwijl HFC Haarlem het weer moeilijk zal krijgen. In de B-afdeling van de overgangsklas se spelen twee vei'tegenwoordigers uit Haarlem en omstreken. De kampioen van het vorig jaar, Schoten 2, zal ook dit sei zoen weer hoge ogen gooien, terwijl Roos- wijk ook een rol van betekenis zal kunnen spelen. De concurrentie is dit jaar echter zwaar. Ploegen als Sparta 2, SVV en Tji- kalong zijn lastige tegenstanders. In de vier tweede klassen vinden we alleen Haarlemse vertegenwoordigers in de B- en C-afdeling. In de tweede klasse B kon RCH 2 zich vorige week alsnog plaat sen door de Blauw-Witreserves met 105 te verslaan. „Buitenlandse" ploegen zijn het aloude Quick, het sterke VVGA 2 en Rivalen. In de afdeling C zijn EDO 2, Bloe- mendaal en Rood Wit in een sterke af deling ingedeeld. De indelingen zijn: Overgangsklasse A: HFC Haarlem, HCK 2, Neptunus, OVVO 2, RCH, RFC, TIW, TYBB, Overgangsklasse B: Catchers, Rooswijk, Schoten 2, Sparta 2, Spartaan, SVV, Thor, Tjikalong. Tweede klasse A: Allen Weerbaar, Ani mo. DOS, Hilversum, Holland, TIW 2, TOG, VVGA 3. Tweede klasse B: DSS, SC Haarlem 2, HHC 2, Quick, Schoten 3, THB, VVGA 2, Rivalen. Tweede klasse C: ABC 2, Bloemendaal, EDO 2, JOS, Laakkwartier, Rood Wit, Schiedam, Shell. Tweede klasse D: ADO, Blue Lions, Ha- zenkamp, HUAC, Pacifico, PSV, Storks, Sparta 3. Competitie-indeling Rayon Haarlem 3A: DSB, EDO 3, HCK 3, RCH 2, Rood Wit 2, Schoten 4, Terrasvogels. 3B: DIO, EHS 2, SC Haarlem 3, Halfweg, HCK 4, Kennemerland 3, Rooswijk 2. 4A: EDO 4, OG 2, Ripperda, Rooswijk 3, Schoten 5, TYBB 2, Velsen. 4B: Halfweg 2, HHC 3, Kennemerland 3, OG, Terrasvogels 2, Vliegende Vogels 2. 4C: DIO 2, HFC Haarlem 2, HCK 5, OG 3, Sikkens. 4D: DSS 2, Geel Wit, RCH 3, Sikkens 2, THB 2. Vliegende Vogels. SPORT. De heer P. Smit, chirurg aan het Elisabeth's gasthuis in Tilburg, heeft het Nederlandsch Olympisch Comité laten weten, dat hij bereid is de medische ver zorging van de Nederlandse delegatie tij dens de Olympische Spelen in Rome op zich te nemen. PAARDESPORT. Het favoriete Franse paard Taboun eigenaar prins Ali Kan heeft op Newmarket de befaamde 2000 guineas race gewonnen. Jockey George Moore stuurde de vierjarige Engelse ge fokte hengst al gauw naar de leiding en aan de finish had Taboun meer dan drie lengten voorsprong op de leider van de Engelse free-handicap Masham, die Car noustie nog net achter zich kon houden. ATLETIEK. Piet Bleeker van Lycurgus uit Krommenie is er tijdens de nationale 20 km wedstrijd, die in de omgeving van Alphen aan de Rijn werd gehouden, niet in geslaagd het NedeiTands record van Janus van der Zande (1 uur 3 min. 59,4 sec.) te verbeteren. Wel kwam de Zaankanter, ge zien de sterke wind die hij gedurende een derde gedeelte van de wedstrijd pal tegen had, tot een bijzondere verrichting, met zijn tijd van 1 uur 5 min. 53,8 sec. TENNIS. Om te voorzien in de twee be- stuursvacatures, ontstaan door het bedan ken van de heren J. J. F. Gillieron en J. J. Renardel de Lafalette, stelt het bestuur van de KNLTB aan de te houden buiten gewone vergadering en aan de bondsraad voor als kandidaat voor de functie van secretaris-penningmeester de heer mr. C. Bergsma, secretaris van Festina (Amster dam) en als bestuurslid, tevens voorzitter van de commissie jeugdzorg, de heer W. G. Weier (Nijmegen).

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 29