Koninginnedag in IJmond is ondanks regen en wind op enthousiaste wijze gevierd Rotel electrische keukenapparaten 'éïWat? Vanmorgen in de vis hal en op zee I J. N. TROMP 1 formule meubelen 1 Espresso ijs Medische verzorging tijdens het weekeinde Bestelauto op marktkraam HollandiaKennemers uitgesteld Stormvogels-midvoor spoedig naar huis Dierendag in IJmuiden Afscheid J. A. Koningstein Nationale herdenking in Het Gentrum A. Vlietstra wordt directeur postkantoor te Geldrop Contactcommissie Hoogovens Zilveren medaille O.N. voor chef radarwaarnemer Russen snoeien in plan voor Assoeandam VRIJDAG 1 MEI 1959 ■k 3 Ondanks de tegenwerking van de weergoden is de viering van Koninginnedag in de IJmond een succes geworden. Het programma van het overkoepelend comité-Oranje verenigingen Velsen dreigde niet geheel te kunnen worden uitgevoerd: de helikopter mocht niet door de lucht naar „Schoonenberg" komen, vanwege het gevaarlijke vliegweer. Maar „het wentelwiek" kwam, over de weg, op een oplegger, gesleept door een truck. De helikopter werd klaargemaakt op een terrein nabij Schoonenberg en steeg vandaar op, om vervolgens te dansen boven en te landen op Schoonenberg, Twee jongens en een meisje maakten hun eerste vliegreis, benijd door duizenden kinderen, die er echter niet minder enthousiast om waren. Burgemeester M. M. Kwint en zijn wethouders sloegen het schouwspel op Schoonenberg van het begin tot het einde gade, „op de planken", in de regen en in de wind, die veel minder mensen dan verwacht was naar het sportveld hadden doen komen. Er was slechts één zijde van het terrein geheel gevuld. De volgorde van het programma onderging een wijziging: de helikopter kwam pas aan het eind, na een schone aubade door de schooljeugd van Velsen aan het college van Burgemeester en Wethouders, waarbij de IJmuider Har monie, Wilhelmina, Soli Deo Gloria en de drumband van de Christelijke Gymnastiek vereniging IJmuiden hun medewerking verleenden, en na een schitterend dagvuur werk. Voor velen werd het te laat, te winderig en te nat, maar de uithouders, onder wie een niet onder te krijgen enthousiaste jeugd, kregen te zien, wat ze zeker hadden verdiend IJmuiden-west heeft de Koninginnedag ondanks de handicap van het slechte weer luisterrijk gevierd. Het actieve Oranje-comité sloeg zich dapper door de moeilijkheden heen en bezorgde daarmee de inwoners van dit stadsdeel een prach tige dag. Het filmprogramma was een gezellig be gin, en 's middags trokken velen, ook uit andere delen van de gemeente, naar de Julianakade, waar kinderspelen werden gehouden. Hoewel wel verschillende kinderen ver stek hadden laten gaan, was er toch nog een redelijke opkomst, en ook de belang stelling „langs de lijn" was groot. Reporter Dorus Mooy bracht van het begin af aan er de stemming in. Hij vuur de de deelnemers op zijn bekende wijze aan, en was daarbij op een prettig aan doende manier chauvinistisch. Zo in de trant van: „jongen, ik ben onpartijdig, maar denk er aan, hij is import, dus jij moet de eer van oud-IJmuiden verdedi gen". Er werd eerst gerolschaatst, en daarna kwamen autopedrace en ringste ken aan de beurt. In Oost gaf 's middags de IJmuider Har monie een concert, dat door het weer wel wat werd gehandicapt. 's Avonds trokken velen naar het Thalia- theater, waar leden van d'Oprechte Ama teur voor gezellige programma's zorgden. De grote belangstelling was evenredig aan de prestaties. In het Patronaatsgebouw aan de Wil- lemsbeekweg trad Guido van Deth voor het voetlicht. Na opvoeringen voor de jeugd volgde 's avonds het spannende stuk „Maxime de Florival" of „De drie dubbele moord in de slotkapel". Dit Vlaamse poppenspel met zijn vele koste lijke „uitschieters" in de tekst ontketende vele lachsalvo's. Op het Stationsplein in IJmuiden-West werd met een openluchtbal een punt ge zet achter de festiviteiten. Oud-Velsen Zo triest als het buiten was zo vrolijk was het donderdagmiddag in de toneelzaal van het gymnasium „Felisenum" in Vel- sen-Zuid. De jeugd tot dertien jaar kreeg het poppenspel „De ontvoerde prinses" te zien en genoot van de grollen van een clown en een sprekende pop. Intussen maten een vijftiental jongens op het plein voor het raadhuis hun krach ten bij het ringsteken. Een stuk of tien toeschouwers had de kille wind getrot seerd en keek skeptisch toe, kleumerig luisterend naar wat schelle luidspreker- muziek. Winnaar werd René Rijnhart. Bij de ouderen ging Peter Steenman met de duurste waardebon strijken. Het avond programma werd door het theaterbureau „Luna" verzorgd in het gymnasium „Fe lisenum". De goochelaar Geraldini vier de zijn vingervlugheid bot op enige vrij willigers uit de zaal. Schuchter lachend waren deze als was in zijn lenige vingers. Op een platvorm niet groter dan een flin ke ronde tafel gaven „The Dutch Rolling Stars" een rolschaatsenshow. Twee nieu we slachtoffers werden door deze tweede lige draaitol meegevoerd in een duizelig makende werveling. Gerry en Ferry Advertentie LLL1 .'-L1J1 i fl 111II n MARKTPLEIN VELSEN-NOORD—BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. K. Fierstra, Wij- kerstraatweg 194, Velsen-Noord, tel. 025104987. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: M. H. A. Melchior, Noorderwijkweg 1, tel. 3340. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel 3388. HEEMSKERK-UITGEEST: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. J. F. Brugman, Middelweg 9, Uitgeest, tel. 02513—212. Bovendien neemt dr. Tuinman de dien sten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. CASTRICUM: Arts: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur arts H. J. van Nievelt, Burg. Lommenstr. 10, tel. 2354. Wijkverpleging: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: zr. Van Beers, Kon. Julianastraat 14, tel. 2544. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk is dage lijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend. brachten een ware pretstemming in de zaal met hun dwaze liedjes. Aan genoemde pretstemming werkte ook Henny Roeland mee. Hij verbond de ver schillende nummers met een praatje en een liedje. De muzikale omlijsting werd door pianist Bas van Dalen verzorgd. Als het zo te pas kwam deinde en zong de zaal lustig mee met de refreinen. Driehuis Het koninginnedagprogramma van Drie huis werd eveneens bijzonder nadelig be- invloed door het slechte weer. Voor het eerst sinds dertien jaar moesten de kin derspelen door de gestaag vallende regen worden afgelast. Daarvoor in de plaats kwamen twee filmvoorstellingen in de En- gelmundusschool aan de Dr. Schaepman- laan. De kinderen van twee tot tien jaar werden vergast op enige alleraardigste te kenfilms. De kinderen van tien tot zestien jaar konden genieten van de avontuurlij ke film „Het geheim van het vogeleiland". De kinderoptocht met medewerking van „Soli Deo Gloria" had normaal doorgang. De heer Haak van Overloop had met zijn poppentheater bijzonder veel succes. Voor al zijn kwaliteiten wat betreft goochelen en buikspreken werden door de kinderen heel erg op prijs gesteld. Het ringsteken op de fiets op de zogenoemde Groenelaan vond normaal doorgang. Daarbij bleek dat de jongens heel wat beter uit de „wielen" konden komen dat de meisjes. Bij de meis jes was de eerste prijs voor Imre Rietveld en de tweede prijs voor Arianneke Affour- tit. De eerste, tweede en derde prijs voor de heren waren respectievelijk voor: Louis Helmer, Frans Boon en Jan Schaa- per. De troostprijs was voor Peter Diede- rich. De schietwedstrijden werden gehou den in een grote tent, die op het feestter rein tegenover het landgoed „Schoonen berg" was opgetrokken. Hiervoor bestond veel belangstelling. Er werd met groot enthousiasme geschoten. Het bleek dat er onder de Driehuizenaren heel wat goe de schutters zijn. In de „vrolijke keuken" konden vooral de jongens zich danig uit leven. Des avonds trad het radio-ensemble van Rens van Dorth in het IJmuidense Rex- theater op. Het was een bijzonder be schaafd programma dat met vaart werd gebracht en waarin verscheidene goede vondsten waren verwerkt. De toeschou wers waren bijzonder gul met hun applaus. Santpoort Het was een heel aardig idee van „Soli Deo Gloria" en „Wilhelmina" om op Ko ninginnedag een serenade te brengen aan de twee Velsenaren die bedacht waren met hoge koninklijke onderscheidingen. Niet alleen de rasechte Santpoorter bri gadier De Vries mocht genieten van een muzikale hulde, ook pastoor Goossens, die bijzonder veel voor Velsen heeft ge daan werd vergast op uitbundig getrom petter en enthousiast tromgeroffel. Ook in Santpoort zijn de kinderen aan hun trek ken gekomen. Vooral het Nederlandse Jeugdtheater „Truxini" heeft hun plezie rige uren verschaft. In „Zomerlust" werd hun een programma van clownerie, ma rionetten, jongleren en acrobatiek voorge schoteld. De kinderen beleefden vooral veel plezier aan het voetbalspel waaraan zij zelf mochten meedoen. Des avonds be leefden de ouderen een genoegelijke avond. Toen stond de Anova-revue „Lach- parade" op het programma. Velsen-Noord De feestviering is in Velsen-Noord tot een grootsheid en uitbundigheid gekomen als in vele jaren niet het geval is geweest. Het weer werkte niet mee, maar deson danks zijn de festiviteiten een uitbundig succes geworden, zowel voor organisato ren als voor de inwoners. Het. loffelijke feestprogramma begon met de optocht van een paar duizend schoolkinderen, waarbij als vanouds de Hoogoven Harmo nie en St. Caecilia hun altijd gewaardeer de medewerking verleenden. Er was de ze keer wat nieuws. Een grote verrassing was het debuut van het keurige groen wit geüniformeerde drumkorps van de speeltuinen Schulpen en Meerweiden. De versieringen langs de route van de lange optocht, aangebracht door alle scho len waren met toewijding verzorgd. De groepen kregen van de zeer grote publieke belangstelling langs de weg tijdens de tocht menig applaus. Het landen van een helikopter, dat op „Schoonenberg" al moeilijkheden had ge geven wegens de harde wind, moest jam mer genoeg in „Noord" worden afgelast, omdat de Rijksluchtvaartdienst dit na de te verwachten nog slechtere weersomstan digheden niet verantwoord achtte. Niette min waren er enige duizenden bezoekers aan de Heirweg, die wegens het late uur van afgelasten (na 1 uur) niet tijdig meer konden worden gewaarschuwd. Echter, het Japanse dagvuurwerk vergoedde zeer veel. De muzikale rondgang van St. Cae cilia en het speeltuindrumkorps in de voor avond had flinke belangstelling. De grote tent was gevuld met zeker duizend men sen voor het bijwonen van de grote feest- voorstelling met radio- en t.v. artiesten. De kermisvermakelijkheden trokken veel publiek. Beverwijk De viering van koninginnedag in Bever wijk begon met een reveille door de Bever- wijkse Harmoniekapel op verschillende plaatsen. Om tien uur brachten de leer lingen der vijfde klassen op „Scheybeeck" eeen aubade. Tot twaalf uur werden er in verschillende theaters kinderprogramma's uitgevoerd, waarna te half een volksspelen aanvingen. Er stonden nog een straatteken wedstrijd, een rolschaatsrevue, een wieler ronde voor nieuwelingen en een voor de Beverwijkse jeugd op het programma en om halfvijf een optocht voor versierde fietsen. Door de nieuwe wijken werd een rond gang gemaakt door de Hoogovenharmonie- kapel. Op de muziek van „the Moonliners" werd gedanst op het Marktplein. De Beverwijkse Harmonie gaf een taptoe op het Meerplein. Heemskerk Heemskerk heeft op bescheiden doch spontane wijze koninginnedag gevierd. Voorafgegaan door het fanfarecorps „St. Caecilia" vond 's morgens een optocht plaats van de kinderen van de diverse scholen. In verband met de plaatsruimte op het Raadhuisplein namen hieraan al leen de kinderen uit de derde, vierde en vijfde klassen deel. Nadat de jeugd hier was verzameld sprak de voorzitter van de vereniging koninginnedag, de heer G. de Boer woorden van dank aan het adres van het gemeentebestuur voor de verleende financiële steun. Onder leiding van de heer J. Kos, hoofd van de St. Leo- nardusschool zongen de kinderen het Wil helmus. Nadat aan mevrouw Nielen een bloemenhulde was gebracht hield de bur gemeester de heer H. Nielen een toespraak. In de loop van de dag werden op diver se plaatsen kinderspelen gehouden. Te- op bioscoopvoorstellingen in het Marquet- tetheater. 's Avonds liet het fanfarecorps „St. Caecilia" zich nog eens horen met een concert in de Kerklaan. De dag werd besloten met een taptoe door dit korps. Castricum Vanaf de torentrans van de Ned. Her vormde Kerk werd koninginnedag 1959 in Castricum ingezet door de Castricumse fanfare, die vandaar koraalmuziek over het dorp liet klinken. Te half tien vond er een aubade plaats voor het gemeentehuis waarbij ongeveer 3000 kinderen werden toegesproken door burgemeester C. F. Smeets. In op tocht was de jeugd hierheen geko men en deze optocht was dit jaar wel iets bijzonders omdat men van versieringen meer werk had gemaakt. Advertentie Geachte mevrouw, Als moderne huisvrouw wilt u stellig op de hoogte blijven van de nieuwste hulpmiddelen op huishoudelijk gebied. Het is ons daarom een genoegen u te mogen uitnodigen tot bijwoning van een demonstratie van de nieuwste Rotel keukenapparaten worden in Zwitserland gefabriceerd volgens de hoge normen van de Zwitserse in dustrie. De demonstraties vinden plaats in de zaak van onze dealer van heden t/m woensdag 6 mei a.s., op alle werkdagen doorlopend van 10 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds (be halve zaterdag 2 mei). Wij stellen het zeer op prijs, wanneer wij u op een dezer demonstraties als onze gast mogen begroeten. Vrijdagmorgen is op de Beverwijkse markt een bestelauto van de bloemenvei ling „Het Centrum" op een marktkraam gereden. Het gevolg was, dat wasmachines, radiotoestellen, platenspelers, stofzuigers, naaimachines en televisietoestellen over de grond verspreid lagen. De schade loopt in de duizenden. De politie heeft een on derzoek ingesteld. Er werd niemand ge wond. De dansende wentelwiek boven Schoonenberg. Drumbands van de Castricumse Fanfare en VIOS en de Enkhuizer drumband zorg den met het Castricums Fanfare voor de muzikale hulde. Daarna werd de jeugd naar het Veilinggebouw en naar zaal Roo- zendaal gebracht waar poppenkast- en filmvoorstellingen werden gegeven. De feestviering werd besloten met een toneeluitvoering van het Forensentoneel gezelschap. Daarna werd een Oranjebal ge geven, dat tot twee uur in de nacht voort duurde. Advertentie De stol die plooien hcJudt en houdt - ZO prettig 'zit' - zo prachtig blijft. In zoveel variëteiten en prijsklassen. Het Terlenka etiket met de olifant is uw garantie voor de kwaliteit. 45.-, 59.75, 55.-, 29.75 Lichtgewicht Pantalons 55. Enorme keus in kleuren en maten. „T E R L E N K A" Weekend-shirts, Zelfbinders Sokken Ankiets KENNEMERLAAN 61 IJMUIDEN De wedstrijd HollandiaDe Kennemers, die voor zondag a.s. was vastgesteld, is op verzoek van De Kennemers uitgesteld, zulks als gevolg van het feit, dat de rood zwarten hun medegegadigde voor de on derste plaats, Holland, die een wedstrijd minder gespeeld heeft, eerst „bij" willen laten komen. Naar we vernemen Is de toestand van Stormvogels-middenvoor Janssen Jr., die zondag j.l. na afloop van de wedstrijd StormvogelsExcelsior met een nierbloe ding naar het Rode-Kruis-ziekenhuis të Beverwijk werd vervoerd, bevredigend. Als het herstel zich blijft voortzetten kan hij mogelijk aan het eind van deze week of begin volgende week het ziekenhuis ver laten om thuis algehele genezing te vinden. Op het Marktplein in IJmuiden-Oost wordt zaterdag van twee tot zes uur een Dierendag-markt gehouden. De baten zijn bestemd voor de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling IJmuiden. Een van de aantrekkelijkste on derdelen van het geheel zal wel de afdeling „Prullaria" zijn. Hierin kan men tal van dingetjes aantreffen, die gratis ter beschik king zijn gesteld en voor een zacht prijsje te koop zijn. Ook zijn er stands voor snoepgoed en dergelijke. Dames van de Dierenbescherming zullen als standwerk sters optreden. In de Moerbergschool te IJmuiden heeft dinsdagavond tijdens een ouderavond de heer J. A. Koningstein afscheid genomen als leraar aan deze school. Hij is benoemd tot hoofd van de openbare lagere school in Broek op Langedijk. De heer Koningstein werd door verschil lende sprekers hartelijk toegesproken. Het bestuur van de Vereniging van Oud- Illegale Werkers te Beverwijk, afdeling „Midden-Kennemerland", heeft besloten een nationale herdenkingsbijeenkomst te houden, welke vooraf zal gaan aan de jaar lijkse „Stille Tocht" langs het Bevrijdings monument naar de begraafplaats „Duin- rust". Deze bijeenkomst zal plaatsvinden op maandag 4 mei om 18.30 uur in de bovenzaal van het Veilinggebouw „Het Centrum" aan de Koningstraat te Bever wijk. Het bestuur verwacht dat velen zul len deelnemen aan de „Stille Tocht", die om 19.15 uur een aanvang neemt vanaf ge noemd gebouw. Daaruit zal dan mogen blijken dat het offer van hen die vielen voor het gehele volk nog niet is vergeten. Het programma voor de nationale her denkingsbijeenkomst is als volgt.: Opening door de voorzitter, de heer F. van Galen: zang van het IJmondkoor. onder leiding van de heer H. Slings (Ecce Quomodo Mo- ritur, van Mendelssohn!; toespraak door pater L. Verhagen; declamatie door me vrouw R. Kuiper-Glaser: zang van het koor: Super Feumina Balvlonis; gemeen schappelijke zang en sluiting. Na een diensttijd van bijna veertig jaar op het postkantoor te Beverwijk is met ingang van 1 mei de hoofdemployé eerste klasse A. Vlietstra benoemd tot directeur van het P. en T.-kantoor te Geldrop. Dat de heer Vlietstra er in deze jaren in is ge slaagd een grote populariteit te ver werven bleek overduidelijk tijdens de donderdagmorgen gehouden afscheids receptie, die zeer druk bezocht was. Tot grote verrassing van de scheidende, die van zijn echtgenote was vergezeld, gaf ook de Beverwijkse Harmoniekapel blijk van waardering door het geven van een serenade. Op deze bijeenkomst sprak onder an deren de directeur van het postkantoor Beverwijk de heer A. M. Taselaar warme woorden van waardering. De uitslag van de verkiezingen voor de Contactcommissie Hoogovens is als volgt (het getal tussen haakjes geeft het resul taat van de vorige verkiezingen aan): arbeiders: ANMB 29 (19), CMB 1 (15), Sint Eloy 23 (19), vrij lijst 8 (9), vrije lijst vervoer 2(1), vrije lijst. Staalfabriek 1 (0); beambten: CMB 7 (7), ANMB 12 (11), NTB 4 (4). katholieke bonden 9 (9), ongeorganiseerd 1 (een andere groep, die thans niet deelgenomen heeft, had vorig jaar 1). De trawlers meldden gisteren slecht weer en de vangsten waren niet best. Ge middeld werd 150200 manden makreel, schelvis en wijting gevangen per etmaal. De Emma gaf een trek van 60 manden. De Herman een trek van 60 manden makreel. De Jacoba Gezina deed een trek van 70 manden. De loggers en kotters, die bij de kust visten, meldden een harde bries, windkracht 67 en slechts enkele schepen bleven vissen met schrale vangsten. De dagvangsten bedroegen gemiddeld 80—100 kilo tong en 810 manden schol. Bij de P-boei 12 was de situatie het zelfde, slecht weer dus, maar met iets betere vangsten. Er werd hier namelijk 150200 kilo tong en 57 manden schol per dag gevangen. Besommingen Twee trawlers 28.600, IJM. 211 7720, KW. 176 20.400, KW. 6 1570, KW. 124 3070, KW. 125 3750, KW. 85 4150, KW. 129 5040, KW. 5 2510, IJM. 283 3430, T. 14 1960, WR. 67 1110, WR. 25 f 3640, WR. 49 f 3590, IJM. 43 2210, KW. 33 5190, KW. 93 4270. Vanmorgen aan de markt Zes trawlers, vier loggers en 43 kotters voerden vanmorgen 6560 kisten verse vis aan. Hiervan waren 265 schelvis, 435 gul en kabeljauw, 125 haring, 4000 makreel, 750 schol, 240 varia, 1400 stuks stijve ka beljauw en 20.000 kilo tong. De Postboy (20 april) voerde aan 20 schelvis, 1235 ma kreel, 80 gul en kabeljauw, 15 diversen, 100 stuks stijve kabeljauw, de IJM 211 (20 april) 750 makreel, 50 diversen, 100 stuks stijve kabeljauw, de Job Gouda (21 april) 25 schelvis, 1140 makreel, 40 gul en kabel jauw, 400 stuks stijve kabeljauwen, de KW 176 (18 april) 180 schelvis, 100 haring, 310 makreel, 400 wijting, 40 gul en kabeljauw, 10 diversen. 385 stuks stijve kabeljauw. Verdere brachten aan de markt de KW 85 (21 april) 350 makreel, 25 diversen, 200 stuks stijve kabeljauwen, de KW 74 25 schelvis, 750 makreel, 25 diversen, 200 Advertentie Q Er gaat een roep door IJmuiden over j HET HEERLIJKE J Trakteer uw gezin eens na het eten op een heerlijke b Casata, napolitain of ijstaart volgens Italiaans recept, uit de AUTOMATIEKHAL VAN GALERIJ DUINWIJK - TEL. 4008 stuks stijve kabeljauw. De kleine vaart was er met 50 schepen. Voor de zaterdagmarkt Voor zaterdag worden verwacht de KW 32 met 1200 makreel, 60 gul en kabeljauw, 40 diversen, 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 82 met 50 schelvis, 10 haring, 700 ma kreel, 175 wijting, 50 gul en kabeljauw, 10 diversen, 230 stuks stijve kabeljauw, de IJM 99 met 40 schelvis, 800 makreel, 60 gul en kabeljauw, 10 diversen, 250 stuks stijve kabeljauw, de VL 84 met 1000 ma kreel, 25 gul en kabeljauw, 25 diversen, 350 stuks stijve kabeljauw, de VL 110 met 900 makreel en 50 diversen. Voor het buitenland In guldens werd betaald voor grote regels kabeljauw 48—55, kleine regels ka beljauw 34—28, grote tongen 280—2.90, grootmiddel tongen 2.30—2.40, kleinmiddel tongen 2.10—2.20, tong I 2.10—2.20, slips 1.601.70, grote tarbot 200, groot-, middel-, zetschol en schol I 1927. Voor het binnenland In guldens werd betaald voor grote schel- visvis 33—35, grootmiddel schelvis 37—42, kleinmiddel schelvis 38—41, pennen 3644, braad 25- 39, wijting 22—29. kisten grote kabeljauw 6672. kisten kleine kabeljauw 70—76, grote gullen 32—37, middel gullen 27—2.9, torren 2428, zwarte koolvis 72, lengen 71, schol II 22—28, schol III 14—21, haring 17—19, makreel 7—9, bonken 27. Advertentie Een sociale instelling zonder winstbejag. Stichting NUTSSPAARBANK in de gem. Velsen De heer P. Liefting, chef radarwaarne mer van de eerste radarpost in Nederland en wel in IJmuiden is woensdag in de loodsensociteit te IJmuiden onderscheiden met de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nasau. Dit geschiedde door de directeur Loodswezen van het der de ditrict, kapitein ter zee J. B. Kennema, in aanwezigheid van familie van de onder scheidene en enkele hoofden van dienst De directeur prees de grote plichtsbetrachting, het enthousiasme en het goede technische inzicht van de heer Liefting. SUCCES VOOR BOKSER LODEWIJKS Bij de woensdagavond in Amsterdam gehouden bokswedstrijden hebben de Beverwijkse boksers T. Lode wij ks en A. Schoorl zich goed geweerd. In de afdeling zwaargewicht won T. Lodewijks met een ruime puntenvoorsprong van de Amster dammer A. Tol. In de zwaar welterge- wichtklasse moest A. Schoorl, na een moedig gevecht, de strijd staken; hij ver loor daardoor op punten van de Amster dammer G. Overstal. CAIRO, (Reuter) Het Egyptische blad Al Ahram heeft medegedeeld dat Russische experts wijzigingen in de blauwdrukken voor de bouw van de As soeandam hebben voorgesteld, ten einde de totale kosten te kunnen beperken. In december is een overeenkomst getekend, volgens welke de Sovjet-Unie een krediet van ongeveer 330 miljoen gulden beschik baar stelde voor de bouw van het eerste gedeelte van de dam. Volgens „Al Ahram" hebben de Egyp tische deskundigen nu ingestemd met een Russisch voorstel om het water langs open kanalen te leiden in plaats van door tunnels, zoals de oorspronkelijke opzet was. Waarnemers in Cairo zijn van mening, dat het besluit van de Egyptische minis ter van Publieke Werken, Moussa Arafa, om op 6 mei aan het hoofd van een uit tien personen bestaande missie naar Moskou te vertrekken gelijk staat aan een verklaring, dat de Verenigde Arabi sche Republiek ook in de toekomst hulp van de Sovjet-Unie wil blijven ontvangen. De aankondiging van dit bezoek aan Moskou, dat frontpaginanieuws vormde in alle Egyptische kranten, volgt op een verleden week door president Nasser van premier Kroesjtsjev ontvangen brief, waarin laatstgenoemde vraagt om een openbare verklaring over de Egyptische voornemens met betrekking tot hulp van de Sovjet-Unie. Uitsluiting? BANDUNG (Reuter) Een raad gevende commissie van tien Afrikaans- Aziatische landen heeft woensdag te Bandung besloten het lidmaatschap van de nieuwe Afrikaans-Aziatische organi satie voor economische samenwerking te beperken tot die landen, die in 1955 aan de conferentie van Bandung hebben deel genomen en de landen in Azië en Afrika, die sindsdien onafhankelijk zijn gewor den. Hierdoor zou de Sovjet-Unie zijn uit gesloten van het lidmaatschap. Alleen de vertegenwoordiger van com munistisch China stemde tegen het be sluit. De V.A.R. en Irak onthielden zich. Millie Perkins naar ons land. Millie Perkins, de titelrolvertolkster in de film „Het dagboek van Anne Frank" komt tij den haar Europese tournee van 27 tot en met 29 mei in ons land.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9