DE TIEMAN'S Vertigo uitstekende prestatie van magiër Hitchcock Een zonnebril J. GRIT TELEVISIE en DE VILDER Arend Reym IJMOND HERDENKT GEVALLENEN Geslaagde 1 mei-vieringen in Velsen, IJmuiden en Beverwijk IJmond-agenda Hout-Triplex - Board DE HOUTHAL Uw bril klaar terwijl u wacht HAARDEN en KACHELS Mr. Opticien 7 auto- en motorrijschoo Fancy fair voor jeugd Koninklijke onderscheiding voor P. Schutte Veilingdagen nu anders In de vishal en op zee J. DE BOER - Mr. Opticien Twee Watervliet-wed- strijden Visserijdeskundige gepromoveerd Spannende wedstrijden in IJmond-damtoernooi ZONNE BUI ALS SPECIAAL GESCHENK VOOR MOEDERDAG LOENDERSIOOT Voetbal tegen bromfiets; berijdster naar ziekenhuis OLD CLOTHES NEW Afscheid van A. Holtslag als regisseur van Tavido Havenverkeer Amsterdam De elftallen van „Noord" ZATERDAG 2 MEI 1959 Met muziek voorop zjjn de kinderen uit IJmuiden en Santpoort vrijdagmorgen naar Velserbeek getrokken om het 1 mei-feest te vieren. De kleintjes deden spelletjes en wandelden door het prachtige park. De jongens en meisjes van negen tot dertien jaar maakten jacht op de vos. Na het eten werd er op „Schonenberg" gezongen en daarna keek de jeugd naar het sprookje „De betoverde laarzen" door het Amsterdams jeugdtoneel. De bejaarden vierden de eerste mei met een rondrit per autobus door de gemeente. 's Avonds opende de heer Th. Mooy in het Hervormd Jeugdgebouw te IJmuiden, waarbij hij er op wees, dat de 1 mei in ere moet worden gehouden. Mevrouw Kroon- Künneke uit Haarlem declameerde, en daarna zorgden Lenie en Jan Schaap voor prachtige operazang. De heer C. de Boer uit Nieuwendam sprak de meirede uit. Na een uitvoerig historisch overzicht kwam hij op de poli tieke situatie van het ogenblik, die voor de confessionele partijen niet zo gemakkelijk is. Hij memoreerde de geslaagde verkie zingsactie. „Onze beweging veerde op, toen ze weer vrij was van de binding met andere partijen. Als de P.S.P. ons niet tussen de benen was komen lopen, waren we nu de grootste partij geweest. Hoe de formatie afloopt, wij weten, dat we be kwame mannen hebben voor regering zo wel als voor oppositie". De spreker meende dat aan de gerech tigheid te kort is gedaan, omdat de beste dingsbeperking voor de bezittende klasse is teruggedraaid, maar niet voor de arbei ders. Hij riep op tot steun aan de minder- ontwikkelde volken In H nis kerk Ook de één-meiviering in Heemskerk is uitstekend geslaagd. Hoewel de belang stelling 's morgens niet zo groot was heeft de spreiding toch volkomen aan het doel beantwoord. De voorzitter van het 1 mei-comité, de heer W. Koster, hoopte dat deze bijeen komsten ertoe bij zullen dragen om de band tussen de oude en de nieuwe inwo ners te versterken. De heer P. de Graaf wees erop dat de 1 meigedachte nog steeds leeft en dat er in de socialistische beweging nog vele wen sen leeven die verwezenlijkt moeten wor den. Op de ochtendbijeenkomst heeft mevrouw Kuiper uit Beverwijk uitstekende decla maties ten beste gegeven, waarin de mei gedachte werd uitgedragen. Ongeveer tweehonderdvijftig kinderen hebben 's middags genoten van een pri ma filmprogramma, waarbij de nodige tractaties niet ontbraken. De avondbijeenkomst was zeer goed be zocht. De meirede werd uitgesproken door drs. J. J. Voogd, adjunct-directeur van de dr. Wiarda Beckmanstichting Spreker wees erop, dat men zich op de eerste mei moet verheffen boven de vraagstukken van alle dag. Wij moeten Advertentie lags'-V KERKWEG 67 SANTPOORT Telefoon 02560 - 8930 Gediplomeerd door ANWB - KNAC - FNOP KNMV J Het buurthuis „Kennemerstaten" aan de Noorderlaan is vandaag nog omgetoverd in een kleine kermis, die dan drie dagen heeft geduurd en met „fancy-fair" te wei nig zeggend is aangeduid. Meer dan tweehonderdvijftig jeugdigen delen er in de vreugde van de vrijetijds besteding bij Kennemerstaten. Daarom is het te waarderen, dat deze kermis alleen kon ontstaan door eigen initiatief var. clubhuisleden en buurthuisbesiuur. Bomvliegtuigen aan touwtjes, autorace baan, een schiettent, een onderzee-bar, een kleine tentoonstelling van clubwerkstuk- ies alles is eigen maaksel. Verder zijn er onder anderen nog een danstent en een kleine bioscoop, die met een patatêkraam de kermis vervolmaken. Gelukkig was de belangstelling donder dagavond al heel groot, vrijdagavond evenzeer, maar vandaag rekent het buurt- huisbestuur tot vanavond laat op een nog grotere belangstelling, die dit prachtige jeugdwerk dan ook ten volle verdient. Voor de heer P. Schutte, voorman bij de Melkinrichting „Velsen" en zijn familie was het vrijdag een feestelijke dag wegens zijn veertigjarig dienstjubileum bij dit bedrijf. Op het Velsense raadhuis sprak burge meester mr. M. M. Kwint de jubilaris en zijn familie hartelijk toe. De burgemeester herinnerde hierbij niet alleen aan de ver bintenissen met het bedrijf, doch ook aan de buitengewone prestatie van de heer Schutte, die achttien keer zijn bloed heeft afgestaan om zijn medemens te helpen. Voor zijn verdiensten kreeg de heer Schutte de bronzen eremedaille, verbonden aar de orde van Oranje Nassau. In de wonnig aan de Ladderbeekstraat vertolkte directeur Fontein de grote waar dering van de directie voor de door de iubilaris van jongsaf aan het bedrijf ge- "even krachten, die medewerkten tot de ^nrrr'ckenbaar tot stand gekomen evolutie -an hot bedrijf De heer Schutte is een ~or nrotbpe werkkracht gebleven met ete collegialiteit. De erkentelijkheid van de directie en de «anwezige deputatie van het bedrijf werd getoond met een enveloppe met inhoud; mevrouw Schutte kreeg een fleurige attentie. Des avonds hebben de collega's in gezel lige kring dit jubileumfeest meegevierd, waarbij zij zich evenmin onbetuigd lieten en geschenken aanboden. met elkaar het feest van de solidariteit vieren. De heer Voogd haalde de vreselijke toe standen van vroeger op en herinnerde er aan dat de socialisten altijd op zijn geko men voor de groep die het slechtst wordt bedeeld in de maatschappij. Verleden jaar twijfelden velen eraan of in West-Europa nog wel een taak is voor de socialistische beweging. Het bewijs ligt thans voor de hand, betoogde de sprekers die met vreugde het herstel van de Partij van de Arbeid had waargenomen. In VelsenNoord De afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid heeft het meifeest gevierd met een speciale dag voor de jeugd en een avondbijeenkomst. Ruim driehonderd kinderen hebben een door de vrouwengroep verzorgd feest gehad in de prachtige Heemskerkerdui nen, waar naar hartelust is gespeeld, ge zongen en gewandeld. Vooral het leuke ganzcbordspel „Wat doe je voor de kost" wist alle kinderen te boeien en lange tijd bezig te houden. Het P.v.d.A. familiefeest in het gemeentelijk wijkcentrum vond zijn hoogtepunt vrijdagavond in een inleiding van dr. Th. W. van Veen uit Santpoort, die de viering van het meifeest, ontstaan door strijd voor betere menswaardigheid en verkorte arbeidstijd, thans weer wilde zien als een dag van toekomstverwachtin gen. Hij overzag de huidige positie van de socialisten in Europa, waar nationale be langen in de Europese eenheid tegen el kaar botsen. Ook in eigen land worden de socialisten in de oppositie gedreven. Dr. Van Veen drong er op aan te strijden voor socialistische solidariteit, grotere en meer gelijke kansen voor iedereen, recht vaardige verdeling van de maatschappe lijke welvaartsgoederen en een wezenlijke gelijkwaardigheid voor de mens. De avond werd verder gezellig doorge bracht met medewerking van het caba retgezelschap Pim Canté uit Maarssen en een zanggroep van de dames. In Beverwijk In Beverwijk oegou de viering met een „familiedag" in de „Banjaert" te Wijk aan Zee. Mevrouw Schmohl hield een korte inleiding waarin ze een verge lijking maakte tussen de viering van de meidag voorheen en nu. Ze vroeg zich af, of men zich niet zou gaan bezinnen op een viering van de dag in andere vorm. Er werden speurtochten door de duinen gehouden en een ander gedeelte van de jeugd vermaakte zich met het maken en kleuren van tekeningen, 's Middags ge noot jong en oud van kinderfilms van „Arfi" uit Amsterdam. In Het Centrum was 's avonds de zaal goed .gevuld, toen voorzitter D. Jansen vertelde dat dé dames Dicderik (zang) en Peters (piano) eerst enige, nummer tjes ten beste zouden geven. Burgemeester N. J. Cramer uit Naar- den begon zijn rede met erop te wijzen dat het voor de eerste maal is na de laatste wereldoorlog, dat de socialisten zeer waarschijnlijk geen deel uit zullen maken van de regering. Is dit enerzijds mogelijk te betreuren, anderzijds kan een goede oppositie de partij ook ten goede komen, zo stelde hij. Via de vergeefse pogingen van de heer De Quay om een kabinet te formeren heeft de heer Cramer het een en ander gezegd over het rapport van de S.E.R. Hij noemde het niet bijzonder geslaagd en was het eens met de heer Korten- horst, die het een zevenmaands kindje had genoemd, dat de regering in de schoot is geworpen. Tegenover dit rapport stelde de heer Cramer het rapport van de Wiardi Beek man Stichting, waarin erop wordt aan gedrongen ons volk sterk te maken op elk gebied, dus ook geestelijk. Het is noodzakelijk om internationaal te denken en te bouwen zoveel als mo gelijk is en al de volken vrij te maken uit hun boeien. Het was spreker echter niet duidelijk waarom ons land grotere offers moet brengen dan de andere NAVO-landen. Het cabaretgezelschap „Lurelei" ver zorgde het tweede gedeelte van de avond op keurige wijze. Advertentie Telefoon 7770 In verband met de viering van Bevrij dingsdag en Hemelvaartsdag worden de veilingdagen in Beverwijk volgende week veranderd. Er wordt nu geveild op maan dag. dinsdag en vrijdag, steeds 's morgens om half tien. De veilingen op woensdag en donderdag komen te vervallen. Op de bloemenveiling wordt er volgende week alleen niet geveild op Hemelvaarts dag. Aanvoer van vrijdag 585 kisten tongen tarbot, 9 k. heilbot., 7 k. tong schar en schartong, 10.30 k. schol, 99 k. schar, 155 k. haring, 4935 k. makreel, 395 k. schelvis, 620 k. wijting. 340 k. kabeljauw en gul, 10 k. leng, 10 k. wolf, 10 k. poon. 10 k. koolvis en 25 k. diversen. Totaal 8240 kisten vis. Prijzen van vrijdag Heilbot 2.70—1.60, gr. tong 3.10—2.70, grm. tong 2.40—2.20, kim. tong 2.30-2.00, kl. tong I 2.20-1.90, kl. tong II 1.14—1.60, tarbot I 3.10 2.00. zalm 10.00 —5.00 per kg. Tarbot IV 65-57. tongschar 96—88. kim. schol 22—15, kl. schol I 26—18, kl. schol II 27—9, =char 19—8, v. haring 18—13, makreel 31—6, gr. sc f lvis 3933, grm. schelvis 38—31, kim. schelvis 4i—25, kl. schelvis I 48 23. kl. schelvis II 39—23, wijting 37—10, gr. gul 38—25, mid. gul 33—25. kl. gul 37- 15, poontjes 29—24 per 50 kg. Gr. kabeljauw 112—66, gr. koolvis zw. 72—70, gr. leng 7151, gr. wolf 82 per 125 kg. Besommingen van vrijdag 2 trawlers met 28.600, IJM 211 7700, KW 176 20.800. KW 6 1650, KW 1724 3250, KW 125 I 3750. KW 85 I 4100, KW 74 9400. KW 129 5600, KW 5 I 2500. IJM 283 3410. TX 14 I 1950, WH 67 I 1100. WR 25 3610. WR 49 3550, IJM 43 2210. KW 33 5150, KW 93 4250. Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 Telef. 7119 MONTUREN v a. ƒ6.35 De korfbalvereniging „Watervliet" heeft voor zondag slechts twee wedstrijden op het competitieprogramma. Watervliet 2 gaat naar Swift 3 in Amsterdam en speelt hier de voorlaatste wedstrijd, die zeer belangrijk is omdat er nog een kleine kans bestaat op het kampioenschap. Zal het tweede deze wedstrijd winnen dan moet de volgende week van Koog Zaandijk 3 ook worden gewonnen om de kansen zeker te stellen. Watervliet 4, dat van Oosterkwartier 5 verloor, kan dit nog herstellen tegen Zand- voort 2. Deze club speelde vorige week gelijk tegen Nieuw Flora 5, zodat er dus wel moet worden aangepakt. Voor de adspiranten is op zaterdagmid dag de wedstrijd Watervliet BSport Ver eent B. Watervliet 2 speelt met de dames N. Bak ker, W. Nijkamp, C Zandbergen, I. Kolk, I. Waagmeester, G. Polak en de heren A. Redeker, A. Verkerk, J. v d. Berg, J. v. Ladesteijn, G. v. d. Brink en H. Scholting. De visserijdeskundige C. J. Bottemanne uit Leiderdorp is onder veel belangstel ling uit visserijkringen gepromoveerd tot doctor in de economie aan de gemeente universiteit van Amsterdam op een proefschrift over de grondslagen van de ontwikkeling der visserij en over visserij problemen in onderontwikkelde landen. De heer Bottemanne is vóór de oorlog hoofd van het instituut voor visserij-onder zoek in Nederlands-Indië geweest. Na de oorlog was hij onder meer Nederlands ge delegeerde bij Indo-Aziatische conferen ties en lid van een regeringsmissie voor visserijproblemen in Nieuw-Guinea. Als lid van de F.A.O., de Voedsel- en Land bouworganisatie der Verenigde Naties, maakte hij deel uit van een missie naar Brazilië. Óok verrichtte hij onderzoekin gen in India en Japan. In Nederland is de heer Bottemanne adviseur van een aan tal visserijbedrijven. In een enerverende kamp is het BDC gelukt ondanks het uitvallen van de spe lers aan de borden 9 en 10 een gelijkspel tegen DCIJ 2 uit het vuur te slepen. Hoe wel de acht BDC-ers met een 40-achter- stand begonnen, zodat de IJmuidenaren Thijms en Koelma goedkoop aan de winst kwamen, wisten zij toch een gelijk spel te behalen. J. Graanstra overklaste H. Leeuw en ook C. Nijman en H. Diederiks wisten zich sterker te tonen dan J. Appeldoorn en W. van Wort. N. Kikke liep daarop in een sluw valletje door L. Binkhorst van DCIJ uitgezet, maar A. Conradi toonde tegen C. Kaan zijn kracht waardoor het weer 86 werd. Hierna bereikte W. Gomes een knap be vochten remise tegen C. Snel en werd de balans in evenwicht gebracht door J. Tiel- rooy van DCIJ, die J. Hoogvorst een ne derlaag toebracht. Aan bord 2 gaven de spelers K. van der Steen en Smit elkaar niets toe, wat het eindresultaat op 10—10 bracht. De strijd tussen Sportief en KNC ver liep in de aanvang zeer gunstig voor KNC. Met regelmatige overwinningen liep de ploeg uit tot 60, voor Sportief de eerste 2 kon noteren. Sportief liep daarna in tot 79. De laatste spelers aan bord 1 en 3 waren tegen elkaar opgewassen, zodat re mise het besluit was. Hierdoor werd de gedetailleerde uitslag; SportiefKNC: J. M. JanssenJ. ter Haak 11, J. SlagerP. Venema 02, C. LodderH. Le Noble 11, J. VisserJ. Dijkslag 20, H. van NieuwenhuizenM. van Leuven 11, F. PostmaH. Dienske 02, P. BakkerA. van Sabben 20, J. BakkerH. Leurvener 02, H. Veldman F. Kraayenhage 20, J. H. van der Wel J. Folkers 0—2. Totaal 9—11. Op 12 mei werden de wedstrijden voort gezet bij VKD in Haarlem. Het programma ter herdenking van de gevallenen in de Tweede Wereldoorlog is voor de IJmond als volgt: VELSEN: 14.30 uur: Herdenking voor de schooljeugd bij monument Plein 1945. 16.15 uur: Herdenking door overheid en verenigingen bij het monument op Plein 1945. Het programma omvat onder meer koraalmuziek, bloemlegging, het zingen van het eerste en het zesde couplet van het Wilhelmus, rondgang om het monument en ontvangst in het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg in IJmuiden-Oost. Stille tochten naar Driehuis-Westerveld, waar veertien koren zullen zingen ver trekken van: IJmuiden, Plein 1945, 19 uur; Driehuis, r.-k.-kerk, 19.25 uur; Velsen-Noord, Vclsen-Dorp, zuidzijde pont, 19 uur; Santpoort-Station, Stations plein, 18.45 uur; Santpoort-Station, Frans Netscherlaan, 18.45 uur. 20.00 uur: Twee minuten stilte. BEVERWIJK: 18.30 uur: Herdenkingsbijeenkomst in ,,'t Centrum". De bijeenkomst wordt op geluisterd door zang van het IJmondkoor onder leiding van de heer Slings. Pater Leopold Verhagen O.E.S.A. houdt een toespraak; mevrouw R. Kuiper- Glaser draagt voor. 19.15 uur: Stille tocht vertrekt vanaf ,,'t Centrum" via het bevrijdingsmonument naar de begraafplaats „Duinrust". CASTRICUM: 18.00 uur: Luiden van de klokken. 19.05 uur: Herdenkingsbijeenkomst op het schoolplein bij de St. Pancratiuskerk. Pastoor Minneboo, ds. J. P. Salm en ds. IJ. van der Zee zullen toespraken houden. 19.30 uur: Vertrek van de stille stoet naar het monument van de oorlogsgevallenen, waar de gezamenlijke Castricumse zangkoren zullen zingen. 21 uur: Défilé langs de graven van de gesneuvelde geallieerden op de algemene begraafplaatsen. IJMUIDEN—Jong-HOLLAND Zaterdag ontvangt WIJ het Alkmaarse Jong-Holland, dat nog een uitstekende kans maakt op de kampioenstitel. Al hebben de IJmuidenaren niets te verliezen, het kan toch een aardige wedstrijd worden en Jong- Holland zal nog grote moeite hebben beide punten mee naar huis te nemen. Het programma luidt: IJmuidenJong- Holland (3.30 uur); IJmuiden IIADM II; IJmuiden 5SAC I; IJmuiden 6Hil- legom I. Advertentie "GiKomfmvt Laat Speciaal Optiek u adviseren adviseren wij u een zuiver optische zonnebril voor de zonnige zomerse dagen. BLOEMSTRAAT (hoek Koningsplein) mum*» lil W* V PUST EN V STMT TELEFOON 5990 OOK AAN DE JONGSTE FILM van Hitchcock „Vertigo" in Thalia, IJmuiden kan ieder weer zijn genoegen beleven. Éigenlijk begint dat dl voor men ook maar een meter celluloid heeft aanschouwd. Men weet waar men met Hitchcock aan toe is. Aan spanning. Aan raffinement. Aan een superieur spel met de filmmiddelen. Aan de ontwikkeling van een nauwkeurig bepaalde innerlijke geladenheid, die zich geleidelijk heviger doet gevoelen tot ze uit het beeld barst als de rijpe vrucht uit de bolster, de bloem uit de knop. Het is geen poëzie. De vergelijking dient alleen maar om de intensiteit van Hitch- cocks beeldspraak aan te geven, al inhae- reert zij ook de natuurlijke orde, waarin het proces zich afspeelt en doet zij ook de ritmische kracht recht wedervaren, welke in de beste „Hitchcocks" te vinden is. De ze regisseur is nu eenmaal een componist in beelden van een exotisch soort meesle pende muziek, een magiër, een man van de zwarte kunst: de misdaad werpt in zijn films haar schaduwen vooruit en zie dan toe hoe hij die schaduwen opvangt, ze bij stukjes en beetjes serveert, ze plotseling in volle omvang voor ons uitwerpt en dan de waarheid kenbaar maakt, die ze ver bergen, alles wat in de schaduw moet blij ven. Hij doet dat niet altijd met evenveel succes het zou overdreven zijn al zijn films toe te juichen maar in de meeste wordt men toch niet teleurgesteld. Zijn nieuwste film „Vertigo" hetgeen duizelig betekent, doet ons inderdaad duizelen, al was het alleen maar over zoveel uitdruk king van talent. Hier is hij volop de man, die de film van de misdaad .-en eigen ge zicht gaf. Hier is hij helemaal Hitchcock zoals hij zijn spel speelt met het beeld: alles wat hij laat zien past in een zorgvul dig afgewogen en voorbereid geheel. Hij voert ons langs kronkelpaden en wij den ken dat wij regelrecht de ontknoping tege moet lopen. Dan blijkt dat wij van de weg zijn afgeweken, maar aan zijn hand gaan wij gewillig mee terug. Plotseling zijn wij op het goede pad. In een overdonderend tempo voert hij ons naar de werkelijke toedracht. Voor we beseffen dat we aan de climax zijn, is ze voorbij. Meteen ver schijnt het woord „Einde" op het doek. En dan komen wij tot de ontdekking dat hij ons twee uur minus vijf minuten heeft beziggehouden. Griezelen dus in het Thalia-theater, dat donderdag voor één dag „Nieuwe avontu ren van Captain Blood" vertoont. Maar voor spannende films kan men ook in het andere theater terecht. R e x presenteert „Dag der vergelding," waar in twee gevangenen ontsnappen en in een ondergelopen huis terechtkomen. Natuur lijk is er ook een mooi meisje bij, en komt er aan het slot een flinke kloppartij. Woensdag en donderdag presenteert Rex „El Hakim". L u x o r vertoont deze week de film „Onteerd moederschap". Het wrange ver haal van een mislukt huwelijk, een wan hoopsdaad en de gevolgen daarvan is op boeiende wijze verwerkt. Dat de Italiaan se filmmakers van een flinke dosis wee moed houden is wel bekend. Ook in „Ver geet mij nooit" blijkt dat telkens weer. De muziek en vooral de vocale prestatie van Ferrucio Tagliavini maken veel goed. De „Familie Trapp" vertoeft tot en met donderdag in het Kennemer Thea ter. Het is het vervolg op de eerste suc cesfilm, maar ook deze film zal wel in de smaak vallen En ook het W.B.-theater zal met de goede Western „Cowboy" en „De geheimen van dr. Carliss" ongetwij feld veel bezoekers trekken. Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden Op het kruispunt RijnstraatFrans Hals straat is vrijdagmiddag om kwart over vijf de 35-jarige mevrouw E. J. E. ten val gekomen toen voetballende jongens een bal tegen het voorwiel van haar bromfiets schoten. Mevrouw E. moest met een hersen schudding worden opgenomen in het Sint Antoniusziekenhuis. Het kind, dat zij achterop had gehad, kreeg geen letsel. OPSTELLING ADO '20 In de uitwedstrijd tegen RKEDO komen de Heemskerkers in de volgende opstelling uit: Burger; De Graaf en A. v. Tunen; Bruins, Welboren en Groot; G. v. Tunen, v. d. Kolk, v. Duivenvoorde, N. v. Tunen en De Wit. MARKT BEVERWIJK BEVERWIJK, 1 mei, spinazie 1228, wit lof 2248, waspeen 1334, sla 515, asperge 1,15f 3.15 per kilo, rabarber 1226, prei 1014, bloemkool 3792, ra dijs 812, rode kool 712, gele kool 813. Advertentie ƒ4— REINIGEN VAN COSTUUMS JAPON ƒ3.50 KONINGSPLEIN 10 - TEL. 4886 Wim Paauw wellicht zijn opvolger Na ongeveer een kwart eeuw als regis seur verbonden te zijn geweest aan de toneelclub „Tavido", een onderafdeling van de vereniging „De Gieteling" te Beverwijk, acht de heer A. H. Holtslag uit IJmuiden de tijd gekomen deze functie aan een ander te doen overdragen. Dit werd vrijdagavond in het Kennemer theater door „Tavido's" voorzitter, de heer H. van Kuyk mede gedeeld na afloop van de opvoering van „Operatie Hermelijn", een blijspel in drie bedrijven door Peter Coke, met welke voorstelling het publiek zich kostelijk heeft geamuseerd. De voorzitter liet het bij een kort dank woord aan het adres van de scheidende regisseur, omdat bestuur en werkende le den zich hebben voorgenomen het afscheid binnenkort nog nader terug te komen. Op zijn beurt verklaarde de heer Holtslag het enigszins spijtig te vinden dat de woorden „Ingerukt mars!", die zoëven door kolonel Rayne tijdens de opvoering waren uitge sproken, thans ook op hemzelf van toe passing zijn. De opvoering van „Operatie Hermelijn" in het Kennemer theater wordt heden avond herhaald, zodat wij volgens gebruik na deze voorstelling nader op stuk en spe lers zullen terugkomen. De voorstelling werd vrijdagavond bijgewoond door Wim Paauw uit Heemstede, die wij de vraag hebben gesteld of uit zijn aanwezigheid moest worden geconcludeerd, dat hij de heer Holtslag als regisseur bij „Tavido" zal opvolgen. De heer Paauw antwoordde ons glimlachend, dat een dergelijke gevolg trekking waarschijnlijk niet geheel onge rechtvaardigd zal blijken. Gedurende de maand april zijn in de Amsterdamse haven aangekomen 597 sche pen met een gezamenlijke tonnage van 1.497.325 brt. en vertrokken 608 schepen met een totale inhoud van 1.598.421 brt. Advertentie koopt u toch bij een vakman die u de juiste voorlichting kan geven. Draagt u reeds een gewone bril dan is voor u de ideale dracht een zonne bril op sterkte, waardoor het niet op valt dat u eigenlijk een bril moet dragen. Specialisten in brillen, hoorbrillen en hoorapparaten. GOUDA, ZWIJNDRECHT, IJMUIDEN In IJmuiden gevestigd: Kennemerlaan 92 v/h De Jongs Speciaal Optiek Telefoon 5072 VSV 2Stormvogels 2. Zondag a.s. om 12 uur ontmoeten de reserve-elftallen van VSV en Stormvogels elkaar op het VSV- terrein aan de Driehuizerkerkweg. Storm vogels komt als volgt uit: Vrijhof; C. Snel- ders en A. Snelders; Stekelenburg, Visser en De Bie; Bunnink, Van der Lugt, Van Duyvenbode, Zoeteman en Jan Visser. Beverwijk 2Stormvogels 3. De bezoe kers komen uit met: Dekker; Van der Stelt en Gouda; Goedhart, Admiraal en Venus; Stelling, Nat, Durge, Van der Velde en Ramakers. St. PancratiusKinheim (te Badhoeve dorp, 14.30 uur). Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en W. Luntz; J. v. d. Griend, Th. van Vuuren en R. Haan; W. Demmers, H. Haan, F. Mosk, J. Hamers en A. van Dijk. Kinheim ZMCRobaver (sportpark „Tussenwijk", zaterdagmiddag 16.15 uur): Kinheim ZMC: E. de Boer; J. de Reus en T. Bax; A. Bax, J. Sparreboom en A. Geerlofs; R Bosman, J. Folkerts, J. Bax, L. Nieuwenhuis en J. Boender. IEVDCO (sportpark „Rooswijk", 14.30 uur): IEV: J. Jansen; A. Harsveld en G. Bos; C. Schoot, G. van Berneveld en P. Stals; H. de Reus. W. Buur, J. Korver, J. Duin en J. de Reus. Kinderboerderij Op Hemelvaartsdag zal de kinderboerderij in Velserbeek weer worden opengesteld. De openingstijden zijn woensdag en zondag van 25. In de grote schoolvakantie is de boerderij elke dag geopend. Advertentie zijn door techniek en vakmanschap een begrip geworden. Koopt bil ons dan koopt u veilig. Eigen service-dienst en alle onderdelen voorradig. Erkende PHILIPS- en ERRES-service-dealer. Betaling in overleg. Velserduinweg 173 - Tel. 4402 VELSEN ZATERDAG 2 MEI Thalia: „De vrouw die twee maal leefde", 19 en 21,15 uur. Rex: „De dag der vergelding", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14—16.30 uur. ZONDAG 3 MEI Thalia: „De zwarte desperado", 14.30 uur. „De vrouw die twee maal leefde", 17 en 20 uur. Rex: „Razende Roland", 15 uur. „De dag der vergelding" 20 uur. MAANDAG 4 MEI Thalia: „De vrouw die twee maal leefde", 20 uur. Reex: „De dag der vergelding", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14—16.30 uur. Raadhuis: Spreekuur burgemeester, 10— 12 uur; spreekuur wethouder van onder wijs, 1517 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 2 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De familie Trapp in Amerika". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ont eerd Moederschap". W.B. Theater, 20 uur: „Cowboy". Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond „Tavido". Bockhandel Dingier: Foto-tentoonstel ling. Statcnhuis Velscrweg, 14 3017 en 19 22 uur: Tentoonstelling „De verkleinde wereld". ZONDAG 3 MEI Kennemer Theater, 14.30 uur: „Abbott en Costello als loodgieters; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De Familie Trapp in Amerika". Luxor Theater, 14.30 uur: „Boem bij de luchtvaart"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Ont eerd Moederschap". W.B. Theater, 14.3C uur; „De schrik der Sioux"; 16.30 en 20 uur: „De geheim zinnige mr. Carliss". MAANDAG 4 MEI Kennemer Theater 19 en 21.15 uur: „De familie Trapp in Amerika". Luxor Theater, 19 en 21 15 uur „Vergeet mij nooit". W.B. Theater, 20 uur: „De geheimzinnige mr. Carliss". HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag, 20 uur: „The story of Esther Costello"; zondagmiddag 14.30 uur: „Soldaten en meisjes".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3