ENSTIEN £uxa(.lex Voetbal in Kennemerland Fa. v. d. Outenaar Raave Twee Velsenaren werden ridder van Oranje Nassau Havenberichten Velsens Culturele Agenda in de komende week KOELKASTEN Burgerlijke Stand van Velsen Foto-tentoonstelling ofo^|) Nationaal softbaltoernooi op „Watervliet" Eén handbalwedstrijd Kinder dien sten LOENDERSLOOT Uitgevaren visserijvaartuigen ZATERDAG 2 MEI 1959 3 De komende zondag zal men weer een stapje dichter bij de beslissingen komen; er staan diverse wedstrijden op het pro gramma, waarbij de onderste en boven ste plaats ten nauwste betrokken zijn. In dit verband denken we o.m. aan Holland RKEDOADO, RodaETO en DVAV Waterloo. De Kennemers hebben zondag jl. ver zuimd zich vrijwel definitief in veiligheid te stellen door van Holland te verliezen. Door haar drie vier overwinning heeft Hol land altijd nog een kansje. Het program ma dat beide clubs nog hebben af te wer ken ziet er als volgt uit: Kennemers uit tegen Hollandia en Zeeburgia; Holland thuis tegen Baarn welke wedstrijd zon dag a.s wordt gespeeld en HBC uit te gen JSV. DEM speelt zondag haar laatste wed strijd thuis tegen HMS. Veel heeft deze ontmoeting niet meer om het lijf. We ver wachten, dat de Beverwijkers het seizoen met een overwinning zullen besluiten. De derdeklassers Het programma voor 3A is al heel klein. Alleen AssendelftVelsen en IVVKW komen in het veld en daarvan is alleen IVVKW voor beide ploegen van be lang: IVV moet winnen om het contact met de kopgroep niet te verliezen en KW heeft nog een heel klein kansje om de on derste plaats aan een ander over te doen. Bij AssendelftVelsen verwachten we een gelijk spel, bij IVVKW een overwin ning voor de thuisclub. Raakt ZVV nog verder achterop? In 3B zijn Vitesse (20-30) en de Boys (20-29) vrij, maar ZVV (19-24) moet de strijd aanbinden tegen stadgenote Zilver meeuwen. We hebben zo'n idee, dat de fut er bij de ZOV-ers uit is en daarom zou het ons niets verwonderen, als deze Zaankan- ters hun verliespuntenaantal zagen ver meerderen. ADO gaat bij hekkensluiter RKEDO op bezoek. De positie van laatstgenoemde club is vrijwel hopeloos, zodat een Heems kerker overwinning het meest waarschijn lijk is. In 4D: Roda—ETO In 4D is Roda (19-30)—ETO (19-29) de ontmoeting van de dag. In oktober van het vorige jaar won Roda met nul-twee en ook ditmaal geven we de Amsterdammers de Advertentie voor al uw Ibodgieterswerk aanleg en verkoop van sanitair TUINDERSSTRAAT 91 -93 IJMUIDEN (O.) - TELEFOON 7851 BEVALLEN: J. M. A. MootKok, d., Rijnstraat 67, IJmuiden. A. MeinemaHil- verda, d., Warmenhovenstraat 3 rd., IJmui den. A. A. DijkstraVergers, z., Pleiaden- plein 87, Haarlem. D. de BoerSommeling, z., Kennemerlaan 60, IJmuiden. A. M. L. Bloemvan Roode, d., Jan Luikenstraat 19, Haarlem. M. MataheruKnoester, d., Rijksstraatweg 622 I, Haarlem. C. A. Ter beekMeijer, d., Warmenhovenstraat 82, IJmuiden. M. van VlietVan Duijn, 2 d., Tussenbeeksweg 63, IJmuiden-Oost. W. E. HeeremansJansen, z., De Wetstraat 28, IJmuiden. C. L. M. StenekerKraetzer, z., Meer en Vaart 762, Amsterdam. G. B. van DijkenAben, d., Crijnssenstraat 4, Sant poort. M. van der DuinOepkes, z., Bonai- restraat 22, Santpoort. A. KosterHooge- boom, z., Iepenstraat 11, IJmuiden-Oost. OVERLEDEN: J. Douma, 8 dg., dochter van: P. R. Douma en E. Koelcman, Kluijs- kenslaan 6, Santpoort. J. J. van der Wel, 81 jr., weduwe van J. Sanberg, Van Dalen laan 172, Santpoort. J. Rolvink, 73 jr., echt genoot van: J. Dekker, De Noostraat 53, IJmuiden-Oost. G. Veenstra, 62 jr., echtge noot van A. Stomp, Duinlustparkweg 54, Santpoort. GEHUWD: N. I. van der Stoop—R. J. Bosscher, Santpoort, Broekbergenlaan 30. J. P. M. HofF. H. M. Strijbosch, Haar lem, Van Moerkerkenstraat 40. W. K. F. LuijbenH. Brandwijk, IJmuiden, Pega- susstraat 44. E. H. de Jong—J. F. Harkes, IJmuiden, Planeten weg 234. H. Th. Ruijg- voornA. M. H. Schoorl, Driehuis, De Ge- nestetlaan 38. J. L. MaandersJ. J. A. S. Oosterwaal, Velsen-Noord, Wijkerstraat- weg 59. Chr. C. J. KosterG. M. Lomans, Beverwijk, Merwedestraat 16. J. H. Olt- hoffM. J. C. Verheij, Heemskerk, Cho- pinstraat 29. J. W. BothofE. Reekers, IJmuiden, Kanaalstraat 21 rd. ONDERTROUWD: L. G. L. Koelemeij, Groeneweg 66, IJmuiden-Oost en E. C. M. Schuijt, Driehuizerkerkweg 119. Driehuis; t.a.: Driehuizerkerkweg 119, Driehuis. M. N. van Schagen, Spekkenwegje 1, Sant poort en J. M. G. C. Handgraaf, Uitendaal- straat 30, Santpoort; t.a.: Pegasusstraat 64. IJmuiden. J. W. van de Griend, Woonkeet 226. Amsterdamse weg, Velsen, en M. Wil- lemse, Ladderbeekstraat 115, Velsen- Noord; t.a.: Ladderbeekstraat 115, Velsen- Noord. P. Chr. Kok, Julianakade 48, IJmui den en M. Raspoort, Gulikersstraat 6, IJmuiden. G. Adriaanse, Van Diepenstraat. 26, Velsen-Noord en G. M. Heinemeijer, Van Diepenstraat 32, Velsen-Noord. P. Hoeben. Dierluststraat 17, Beverwijk en C. Böhm, Vareniusstraat 12, IJmuiden; t.a.: Alkmaarseweg 324, Beverwijk. H. L. van Limpt, Aalsmeerderdijk 477, Haarlemmer meer en G. A. van Veelen, Marconistraat 12, IJmuiden; t.a.: Aalsmeerderweg 409a, Aalsmeer. G. Koomen, J. P. Coenstraat 73a, IJmuiden en J. M. Blenk, Poolster- straat 15. IJmuiden; t.a.: J. P. Coenstraat 73a, IJmuiden. A. T. Rietdijk. Da Costa- laan 52, Driehuis en A. van de Velde, Had- leystraat 1, IJmuiden; t.a.: J. M. van Nas- saulaan 41, Santpoort. J. Th. Boelkens, Berkenlaan 38, Ede, en Chr. M. Amse. Spieghellaan 37, Driehuis; t.a.: Berkenlaan 38, Ede. Advertentie meeste kans. De derde kampioenskandi daat, VDO (18-26), gaat bij Terrasvogels op bezoek en het komt ons voor, dat de Santpoorters wel het loodje zullen moeten leggen. Voor de onderste plaats is Fokke (16-11)ASV/Arsenal (19-10) van be lang. St Pancratius (20-17) zal wel van Kinheim (19-19) winnen. Waterloo staat er niet best voor, maar er is nog redding mogelijk, zoals uit de navolgende cijfers blijkt: WMHO 18-12; De Meer 16-11; Waterloo 17-11. Voor zondag staan op het programma WMHV-Onze Ge zellen (17-13), EHS (15-16)—De Meer en DVAV (17-21Waterloo. We vermoeden, dat het aantal verliespunten van alle drie degradatiekandidaten vermeerdering zal ondergaan. TERRASVOGELS—ODO: Terrasvogels: Cöhrs; Disselkötter en Van Gelder; Van Eden, N.N. en Van Dillewijn; Rijke, Tim mer, Spanjaard, Thoolen en Vader. ASSENDELFT—VELSEN. Velsen: Kaas enbrood; Van Bugnum en Molenaar; Span jaard, Hijnen en Schoorl; Wittebrood, Hoogzaad, Van der Pieterman, Van Scha gen en Wilms Floet. Overal in den lande worden tijdens de „Week van de Fotografie" foto-tentoon stellingen gehouden. De Bevcrwijkse ama teur-fotografen blijven niet achter en ex poseren van zaterdag 9 mei tot en met zaterdag 16 mei in de Beverwijkse boek handel, Breestraat. 27. Dit heeft de voor zitter van de B.A.F.V. op de vrijdagavond gehouden ledenbijeenkomst medegedeeld. Deze tentoonstelling zal een keur van fo tomateriaal laten zien, niet alleen van de leden der B.A.F.V. De Zandvoortse zee fotograaf Cees van der Meulen zal enige van zijn markante opnamen tentoonstel len. De tentoonstelling is gedurende de normale winkeluren te bezichtigen en vrij toegankelijk. Minder spinazie doorgedraaid op de groentemarkt Op de groentemarkt te Beverwijk be gint. de aanvoer van spinazie iets minder te worden. Draaide er in het begin van de week nog wel iets door, vrijdag werden er vrij gunstige prijzen betaald, die opliepen tot 25 cent per kilo. Rabarber kon men ook vlot verkopen voor prijzen, die lussen de 12 en 25 cent per bos lagen. De aanvoer van witlof wordt kleiner, de goede kwaliteit ging tot 46 cent, per kilo. Sla komt er nu steeds meer, er werd tussen de 6 en 15 cent per krop be taald. Bloemkool is nog schaars en ook duur, de goede kool kwam tot 90 cent per stuk. Voor asperge werden luxe prijzen betaald die tot 3,15 per kilo kwamen. Waspeen bracht ook deze week goede prijzen op tot 34 cent per kilo Radijs bracht van 8 tot 13 cent per bosje op. Op de bloemenveiling deze week een gro te aanvoer van tulpen, waarvan het ein de nu in zicht is. De prijzen waren voor de goede tulpen niet slecht te noemen. De lange tulpen kwamen tot een gulden per bos, groot is nu de aanvoer .-an gesneden tulpen. Deze korte tulpen brachten van 18 tot, fö.. cent per: bos op; De narcissen zijn op èen enkel laat par tijtje nariweer op.* .maar de aanvoer van irissen wordt iedere dag groter. De iris- senhandel verloopt tot nu toe heel goed. Er werd voor de verschillende soorten van 32 tot 100 cent per bos betaald. Anjers waren duur, vooral de witte anjers gin gen vlot weg tot 35 cent per stuk. Anemo nen brachten ook veel geld op. er werd tot 43 cent per bosje betaald. De vrij grote aanvoer van pot- en perkplanten gaat vlot weg voor goede prijzen. JEUGDDIENST IN GROTE KERK Zondagavond 3 mei vindt in de Grote Kerk te Beverwijk een jeugddienst plaats, waarin zal voorgaan ds. G. Snijders, Ne derland Hervormd predikant te Haarlem. Organist is de heer G. J. Moed. y'Z&ns' Kennemerlaan 5 (bij de brug) Op het sportpark „Watervliet" te Vel sen-Noord zal de honk- en softbalvereni- ging „Rooswijk" zondag opnieuw haar jaarlijkse nationale softbaltoernooi houden voor het begin van het nieuwe seizoen. Er komen clubs uit verre streken, waar onder zeer sterke damesteams. Het toer nooi wordt in d-ie poules gespeeld en het zal om tien uur op zes velden beginnen. De winnaars van de verschillende pou les zullen elkaar bekampen om de fraaie wisselbeker. Kennemerstaten stelt een prijs beschikbaar voor het team, dat de beste algemene indruk geeft. In het A-toernooi spelen in poule A: HHC, Haarlem; Catchers, Amsterdam; HCK, Haarlem en TYBB, Haarlem. In poule B: Rooswijk, Velsen-Noord; VODO, Den Haag; Schoten, Haarlem, en Pinguins, Heemstede. Het B-toernooi bestaat in poule A uit: Hazenkamp, Nijmegen; RCH, Haarlem; Tjikalong, Den Haag, en TH3, Haarlem. Poule B: Blue Lions, Tilburg; SC Haarlem; DIO, Haarlem, en Pacifio, Tilburg. In het C-toernooi zullen in poule A spelen: Rooswijk 2, Velsen-Noord; Ter rasvogels, Santpoort; PSV, Eindhoven, en Storks, Den Haag. Poule B: Wassenaar, Wassenaar; Braakhuizen, Geldrop; DSS, Haarlem, en Meteoor, Amsterdam. Eerst tegen vijf uur 's middags zal het toernooi worden beëindigd. UITREIKING VERKEERSDIPLOMA'S Op dinsdag 12 mei zullen in Beverwijk de diploma's worden uitgereikt aan de kinderen die zijn geslaagd voor het ver- keersdiploma. Als attractie is er een filmvoorstelling in het Kennemer Theater. Advertentie Marktplein 30 - Telefoon 4273 Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Hontestroom van Leith; Oranje Nassau. Hamburg; Jans, loon den; Ferocia, Londen, laden Hoogovens; Katha, Las Palmas: Ruhr, Nystad; Sagitta, Swansea; Di do, Rotterdam; Orion, Hamburg; North Empress, Newport News; Marshall, Takoradi; Chios, Hamp ton Roads; Werratal, Rotterdam; Escaut, Rotter dam; Gordias, Le Havre. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Vega van Rotterdam; Jura, Vlissingen, door naar Harlingen; Clothilda M, Ipswich, laden Hoogovens: Flevo, Rotterdam; Roerdomp, Poole, laden Hoogovens; Philetas, Rotterdam; World Unity, Rotterdam; Mina Schupp, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Hans Her mann naar Gent, ledig Haarlem: Roelf, Kopen hagen; Berend N. London, walsmateriaal Hoog ovens: Ritornel, Plymouth, kunstmest van IJmui den; Bomma, Delfzijl; Janny, Dagcnham, wals materiaal IJmuiden; Hans Gcorg, Antwerpen; Fernfield, Hull; Hirondelle, Harlingen; Zaan- stroom, Londen; Thaletas, Rotterdam; Texel- stroom. Manchester. Zaterdag vertrokken nil IJmuiden: Stad Alk maar naar Pepel, ledig Hoogovens: Falkestein, Karlstad: Albatros, Gothenburg; Vettersoe, Rot terdam, ledig Hoogovens; Ansio, Mantyluoto; Na tional Fortune, Buenos Aires. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Met zijn m,oeder Koningin Elizabeth heeft de Prins van Wales te Weymouth in Dorset een bezoek gebracht aan het vliegdekschip „Eagle". De vorstelijke gasten bleven enige uren aan boord van het schip, dal een korte tocht op zee maakte. De jonge Prins sloeg de werkzaamheden aan boord met belangstelling gade. Zondag 3 mei IJMUIDEN: Ned. Hcrv. Kerk, Kanaalstraat-, 10 uur: ds. G. van Doorn; 17 uur: ds. Dickhout. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. van den Berg; 19 uur: ds. L. Brink. Geref. Kerk, Ichlhuskerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. W. Diepersloot. Ptrakerk, 9.30 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref'. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. H. Westerterp. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 19.30 uur: ds. A. J. van der Sluis. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 11.00 uur: kinderdienst; 19 uur: vespers; maandag 9 uur: heilige mis; dinsdag 7 uur: heilige mis; woens dag 9 uur: heilige mis; donderdag 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis. Jehova's Getuigen, Cult. Centrum, 14.15 uur: bijeenkomst. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer D. Boschma; 11.15 uur: Kinderdienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. Dickhout; 1.9 uur: ds. Veen. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: J. A. Tiemens. Ver. v. Vryz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. G. Nijenhuis. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vares- niusstraat, 10 uur: Joh. H. van Oostveen; 19.30 uur: ds. J. van der Schors. Ned. Herv. Evang. op Geref. grondslag, kapel Vareniusstraat, dinsdag 19.30 uur: voorganger M. de Vos. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10.00 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 17.15 uur: ds. D. Solinger. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk. 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: ds. S. de Roest. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 19 uur: ds. J. van den Berg. Gereformeerde Kerk, 9.30 uur: ds. A. C. van Nood; 17 uur: drs G. H. Homans. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsn.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: Th. Dikkens. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: Th. Dikke?. Evang. Luth. Gem., 19 uur: ds. D. Solin- ger. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: Th. Dikkes. Evang. Luth. Gem., 19 uur: ds. D. Solin ger. Ned. Herv. Gemeente. Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19 uur: ds. G. Snijders van Haarlem. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer Bosch. Vryz. Herv. Gemeente, Prinsseselaan, 10 uur: ds. A. v. Biemen van Bentveld. Geref. Kerk, Moensplcin. 9 en 10.30 uur: ds. A. C. v. Nood van Velsen; 19 uur: ds. C. Meyer. Leger des Heils, Jan Alswcg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Vrije Evang. Gem., Koningsstraat 119, 9 uur: ds. A. A. Lecnhouts. Gereformeerde Kerk, 9 uur: en 10.30 uur: drs G. H. Homans; 17 uur: ds. C. Meyer. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. .J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte; 11.30 ur: Kinderkerk. Geref. Kerk, Cohslantijn Huygensstraat, 10 uur: ds. G. Homans; 17 uur: ds. A. C. v. Nood van Velsen. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm: 10.30 uur: jeugddienst, voorg. mevr. Salm. Duinenbosch, 9.15 uur: ds. Plug van Eg- mond. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van dei- Zee. De handbalvereniging „IJmond" die ook aan het einde van de competitiewed strijden komt, zal, voorlopig althans, zon dag maar één wedstrijd te spelen krijgen. Dit wordt de ontmoeting tussen de da mes van IJmond I en TYBB I in Haar lem. Van belang is deze wedstrijd niet meer, maar toch zullen de IJmondsen, die nu de tweede plaats bezetten, deze wil len behouden. Er is kans, dat wegens het Rooswij k-Softbaltoernooi, waaraan ook IJmond-dames deelnemen, de wedstrijd wordt uitgesteld. Voor de aspiranten is vastgesteld: ADO IIJmond 5. De culturele agenda voor de week van 3 tot en met 9 mei: 4 t.m. 9 mei: Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 1416.30 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden 4 t.m. 9 mei: Openbare Leeszaal en Biblio theek, Heidestraat IJmuiden, geopend van: maandag: 14.3017.30 en 1921 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, ge opend van 1417 uur. dinsdag 1012.30 en 14.3017.30 uur; filiaal geopend van 1921 uur. woensdag 1012.30, 14.3017.30 en 1921 uur; filiaal geopend van 1417 uur (jeugd). donderdag 1012.30 uur; filiaal geopend van 1012 uur. vrijdag 10—12.30, 14.30—17.30 en 19—21 uur; filiaal geopend van 1417 en 1921 uur. zaterdag 1012.30 en 14.3017.30 uur; filiaal geopend van 1012 en 1417 uur. 5 mei Kinderkoor „De Goede Herder", con cert m.m.v. Die Rooineks, 20 uur. Her vormd Jeugdgebouw, IJmuiden-Oost. 9 mei Fotokring Velsen, expositie in de kunstzaal van Artistiek, Kennemerlaan, IJmuiden. BIOSCOPEN Thalia: Tot en met woensdag „De vrouw die twee maal leefde". Zaterdag 19 en 21.15 uur. Zondag 17 en 20 uur. Overige dagen om 20 uur. Zondag 14.30 uur „De zwarte desperado". Donderdag (Hemel vaartsdag) om 17 en 20 uur „De nieuwe avonturen van captain Blood". Donder dag 14.30 uur „Laurel en Hardy als zeebonken". Rex: Tot en met zondag om 20 uur „De dag der vergelding". Zondag 15 uur „Razende Roland" Woensdag 20 uur en donderdag 15 en 20 uur „El Hakim". SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. J. C. Remijn; 17 uur: W. A. Smit. Doopsgezinde Gemeente, Remonstrantse Gemeente, Wüstelaan 75, 10.30 uur: E. Borren. Adventskerk (Ziekenhuiskerk), 10 uur: ds. G. H. van Willenswaard. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: prof. dr. G. B. Brillenburg. Chr. Geref. Kerk, 9.00 uur: ds. W. A. Zijlema; 15 uur: ds. J. P. Geels. Geref. Kerk, Wüstelaan 99, 10.15 uur: ds. P. Lok. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service, 7.30 p.m. IJmuiden-West: Ned. Herv. zondsgsschool Bethlehemwijk, Bethlehemschool, aan vang 10 uur; Ned. Herv. Kinderdiensten IJmuiden-West, Comitéschool en Insin- gerschool, aanvang 10 uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaier", Ichthusburcht, aanvang 12.15 uur; Chr. Geref. zondags school „Philippus", Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger des Heils, zondags school, Gebouw Edisonstraat 14, aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw. aanvang 10 uur; Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, aanvang 11.45 uur; Geref. Evang. zon dagsschool, Groen van Prinstererschool, aanvang 11.45 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondagsschool. Julianaschool, aanvang 10 uur; Kinder kerk IJmuiden-Oost, Emmaschool en Woburg Buckingham (links) en Wo- burn Ethylene 170 zijn dan wel stam boekkoeien, maar het bleef toch een vreemd schouwspel, toen deze beesten de balzaal van het Grosvenor House aan de Park Lane in Londen werden binnengeleid. Dit gebeurde bij de opening van het zuivelfestival, die door vele autoriteiten werd bijgewoond. Tweede van links zien we de hertog van Bedford, die kennelijk veel plezier heeft in het schouwspel. Advertentie Bosch - AEG - Bico - Delta etc Eigen crediet-service. Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden Theo Thijssenschool, aanvang 10 uur; Geref. zondagsschool „De blijde Bood schap", Gebouw „De Larik", aanvang 11.00 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorpschool, aanvang 10.30 uur. DriehuisVelsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool, Marie Boreelkleuterschool, aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren straat, aanvang 12 uur. Santpoort: Ned. Herv. zondagsschool, Jeugdhuis, 58 uur, aanvang 11.30 uur. Kinderkerk, kerk, aanvang 11.30 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. Kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, aanvang 12.15 uur: C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, aanvang 12 uur; Geref. Evang. zondagsschool. Da Costaschool, aanvang 11.30 uur. Traditiegetrouw heeft Velsens burgemeester, mr. M. M. Kwint, aan de vooravond van de verjaardag van Koningin Juliana in het Velsense raadhuis aan ingezetenen van Velsen hoge koninklijke onderscheidingen uitgereikt. Twee keer kon mr. Kwint de versierselen van ridder in de orde van Oranje-Nassau opspelden. Bovendien reikte hij in aanwezigheid van wethouder C. P. J. Maas en wethouder H. de Boer en vele notabelen één gouden, vier zilveren en twee bronzen medailles verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uit. Het verheugde de burgemeester ten zeer ste dat hij pastoor Goossens de versier selen van een van de hoogste onderschei dingen, die van ridder, kon opspelden. „Het is niet de eerste keer dat ik u toe spreek. Een groot deel van uw loopbaan heb ik tot. mijn vreugde kunnen volgen. Met veel vreugde en enthousiasme, ijver en toewijding, heeft u uw parochie opge bouwd. Ik had de eer zowel bij uw zilve ren als bij uw veertigjarige priestersfeest aanwezig te zijn". De burgemeester be sloot met de hoop uitte spreken dat pastoor Goossens de onderscheiding „nog lang als een goed priester en een goed ridder zou mogen dragen". De heer S. Eys, gezagvoerder van de „Oranjefontein", werd eveneens ridder in de Orde van Oranje Nassau. „U heeft gedurende veertig jaar alle zeeën bevaren. Dank zij zelfstudie bent u van lichtma troos opgeklommen tot gezagvoerder. In de oorlog heeft u bijzonder veel gedaan voor de geallieerde zaak". De heer C. Schippers, hoofdopzichter bij de P.T.T. kreeg de enige gouden medaille die in het Velsense raadhuis werd uitge reikt. De heer Schippers heeft veel gedaan om de opbouw van het na de oorlog zo zwaar getroffen telefoonnet mogelijk te maken. De heer J. H. Raspoort, stratenmaker, bedacht met de bronzen medaille verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. „U werkt altijd dicht bij de grond", zei mr. Kwint, „dat is een bescheiden maar ook een eervolle plaats. U heeft veel gedaan in dienst van de gemeenschap". De heer C. de Vries, brigadier van poli tie en een vraagbaak en raadsman voor de Santpoorters kreeg de zilveren medaille O.N. „U heeft Santpoort zien groeien. Eerst was u kringagent en nu krijgt u de beschikking over een goed geoutilleerd bureau dat binnenkort geopend zal wor den". De heer Gerrit Stam kreeg eveneens de zilveren medaille O.N. „U bent een van onze helden van de zee en wij zijn trots op u. U hebt al hoge onderscheidingen gekregen voor de reddingen die u op zee hebt verricht. Deze onderscheiding vormt de kroon op uw menslievende werk". De heer Stam heeft 58 reddingen verricht en 83 mensen helpen redden. In de loop dei- jaren heeft hij verscheidene buitenlandse onderscheidingen gekregen, onder ande re van de Italiaanse, Deense en Engelse regering. Advertentie OFF DEALER MARKTPLEIN De bronzen medaille O.N. viel ten deel aan de heer A. van Duyn, hoofdfitter bij gas en water. „U heeft uw werk altijd op bijzonder goede wijze en tot volle tevreden heid van uw chefs verricht", aldus de bur gemeester. De heer W. Braak, eveneens een trouw employé van gas en water, kreeg de zil veren medaille O.N. Hij doorliep verschil lende rangen en is thans opzichter b. Ten slotte werd de heer F. Dijkstra, alleenvertegenwoordiger van een handels maatschappij voor Noorholland ten zui den van het Noordzeekanaal, bedacht met de zilveren medaille O.N. „U heeft de be langen van uw maatschappij op uitnemen de wijze behartigd. Bovendien was u ge durende de bezetting een groot Nederlan der". De plechtigheid werd besloten met het Wilhelmus. Hierna waren de aanwezigen in de gelegenheid om de onderscheide nen geluk te wensen. Dinsdag 21 april: m.t. Staclt Enckhuysen KW 82, Francina KW 153, Ada VL 7. Woensd. 22 april: m.t. Curagao IJM 99. Shamrock IJM 129, Wiron IV IJM 209, Brittenburg KW 121. Donderdag 23 april: s.t. Haarlem IJM 9; ml. Willy KW 141. Vrijdag 24 april: m.t. Ariadne IJM 18, Emma Wilhelmina KW 135: m.l. Willem Robert. RO 27. Zaterdag 25 april: m.t. Emma IJM 15, Amster dam IJM 23, Willem VL 121. Huibertje SCH 242 naar Scheveningen. Maandag 27 april: s.t. Herman IJM 2; m.t. Ja- coba Gesina SCH 36, Medan IJM 57. Protinus IJM 154, Deining KW 8, Albertha Hendrfka KW 81, Ccrnelis Vrolijk Fzn. SCH 171, Lies.ie en Rutger VL 153, Claesje RO 46; m.l. Annie IJM 14. Ver wachting IJM 204, Wiron III IJM 221, Vertrouwen KW 6, Adrianus KW 10, Cornells KW 24. Concor dia KW 26, Floris KW 59. Elizabeth KW 64, Henk KW 66, Satumus KW 69, Molva KW 91. Jacoba KW 107, Geertje KW 108. Avontuur KW 114, Ro bert William KW 123, Willy Alida KW 155. Gijs- bert Bastiaan KW 161. De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Bertina VL 55. Prinses Juliana VL 97, Dolfijn RO 2, Anna Suzanne WR 88; m.k. Dageraad IJM 4, Maartje IJM 8. Poolster IJM 11, Bettie IJM 29, Emisel IJM 31, Jannie IJM 38, Arend Willem IJM 40, Margri- ta IJM 42. De Hoop I IJM 45, Gronland IJM 50. Frederika Maria IJM 52. Swift IJM 54, Klaas Ju nior IJM 60. K.P. IJM 65, Paul IJM 66 (1ste reis), Corrie IJM 78. Wiron V IJM 208, Wiron I IJM 210, Magda IJM 272, Leendert Jacoba KW 12. Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27. Petronella KW 31. Stern KW 36. Wilhelmina KW 46, Prinses Margriet KW 51, Vijf Gezusters KW 53, Dinema- lie KW 57, Cornelia Adriana KW 58, Gijsbertha KW 61, Alice KW 62, Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Marianne KW 71, Nico KW 72, Twee Gezusters KW 77. Zeearend KW 79, Meeltje Johanna KW 84, Adriana Catharina KW 92. Willem KW 94, Nico KW 96, Arendje KW 98, Jacoba KW 105, Mare Liberum KW 117, Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, De Vrouw Alida KW 160. Alida Jacoba KW 165. Pieter Ja cob KW 178, Jana KW 210, Samenwerking HD 125, Vier Gebroeders TX 14, Maryanne WR 7, Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34. Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56, Sijtje WR 58. Dinsdag 28 april: m.t. Dirk Maria KW 80. Maria Theresia KW 99, Jacob Pronk SCH 52: m.l. Rijn mond IV KW 15, Willy KW 141, Noorderkroon SCH 55. Onderneming III SCH 117; m.k. Jannie IJM 33. Woensdag 29 april: s.t. Vios I IJM 24; m.t. Ma ria van Hattem IJM 10, Johannes Polderman IJM 20, Toronto IJM 97, Ali SCH 210: m.l Adeodat.us IJM 30. De Vrouw Anna KW 52, Maria Jacoba KW 73; m.k. Rein KW 30. Vrijdag 30 april: m.t. Golfstroom KW 4, Alba tros KW 87. AFGESLOTEN Het Schoterkerkpad te Santpoort-Z. zal van 4 tot en met 9 mei in verband met uitvoering van werkzaamheden voor alle verkeer zijn afgesloten.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7