België-Nederland na eerste dag 1-1 Overheersende rollen voor Jolly Peter en Sir Carston De opstellingen Van Eysden verloor van Brichant, maar Maris versloeg Froment WÈÈSÊM 9 Gorris en Wiedouw klommen in rally naar vierde plaats Koersen op Duindigt De Ronde van Spanje De Ronde van Tunesië Een nieuwe senoiritas 04 ct. Voor goodo on duurxamo vloeren y loeren Samenstelling van het HKB-twaalftal London in de elfde ronde k.o. tegen Patterson Nieuw Europees record discuswerpen ZATERDAG 2 MEI 1959 Een nederlaag voor Piet van Eysden tegen Jackie Brichant (6-1, 6-2, 6-3) en een zege voor Willem Maris op Jean Pierre Froment (4-6, 4-6, 5-7). Dat waren de resul taten van de eerste enkelspelen in de Davis Cup-wedstryd voor de eerste ronde van de Europese zone die vrijdag in Brussel begon. Het was zo ongeveer wat men er van kon hopen, al moest ook ernstig rekening worden gehouden met een 2-0 achterstand na de eerste dag omdat de historie van het Belgische tennis aantoont dat de Belgen in eigen omgeving en voor eigen publiek op het centrecourt van het fraaie Paul de Borman-stadion in Ukkel altijd bijzonder sterk zijn. Het spel van de 29-jarige Belgische kam pioen en zijn drie jaar jongere ploegge noot Froment heeft deze stelling niet be paald een nog steviger fundament gege ven. Brichant, die de gehele week door onze Belgische persbroeders beweend en vertroeteld was, omdat hij thuis van de trap was gevallen en daarbij een spierver- rekking had opgelopen, had van die bles sure kennelijk geen last, doch in topvorm heeft trainer Tony Trabert hem toch ook niet kunnen krijgen. Piet van Eysden kwam dus tegenover een Brichant te staan, die trager en lustelozer speelde dan men van deze topklasser gewend is. Onze landgenoot heeft aan die onzeker heid in het spel van Brichant ook heel wat punten te danken. Maar een Brichant op halve kracht is nog altijd te sterk voor Nederlands nummer twee in normale vorm en Piet van Eysden kreeg niet meer dan zes games in totaal. Het zou onbillijk zijn te beweren dat Van Eysden alles wat hij scoorde alleen maar te danken had aan fouten van zijn tegenstander. Zijn service is sterk verbeterd en de keren dat hij het zelfvertrouwen kon opbrengen om in de aanval te gaan, heeft hij met goed ge plaatste forehand volleys menig punt ge scoord zonder ooit tot enige pressie te ko men. Vele games liepen op tot deuce, waarna de grotere kracht, de veel betere controle en vastheid van Brichant de door slag gaven. Van een „inmaakpartij" was echter geen sprake al doen de cijfers 6-1, 6-2, 6-3, binnen 65 minuten op het scoring- bord gebracht, dit wel vermoeden. Pas toen Brichant in korte tijd op 4-0 in de eerste set was gekomen, won Van Eysden na een goede vierde game met zesmaal deuce zijn service en hij deed dat meteen radicaal ook: op love. Mooiere aanleiding om het nodige zelfvertrouwen in eigen kunnen te herkrijgen was niet denkbaar, maar het leek of Van Eysden inplaats daarvan was geschrokken. Hij bleef weer achterin, fouten makend met De internationale jury heeft vrijdag langdurig vergaderd om de zeven tegen de eindklassementen ingediende protesten te behandelen. Zes ervan, die van Gatsoni- desJetten (Ned.), SchockHolder (Did.), EikelmannKuhne (Did.), W. LevyWen- cher (Did.), CarlssonSvensson (Zweden) en Greta MolanderHelga Lundberg (Noorwegen) werden afgewezen. De groot ste moeilijkheden leverde het protest van WallworkBrooks (GB) op. Ijverig heb ben de juryleden in Huis ter Duin te Noordwijk gespeurd naar de beide Britten, doch zowel Wallwork als Brooks waren en bleven spoorloos. Aangenomen mag wor den dat de kans dat het protest wordt aangenomen vrijwel nihil is. Het raadsel van de snelle Volkswagen in de rally is opgelost. De Duitse equipe KlinkenSocher, die tot ieders verwonde ring met een gewone Volkswagen de elfde plaats in het voorlopige algemene eind klassement bezet, blijkt onreglementair aan de wagen te hebben gesleuteld. Bij de technische controle is gebleken, dat de kleppen, de klenveren en de zuigers niet van het standaard-type waren, zodat KlinkenSocher moest worden gediskwa lificeerd. Bij een na-controle van de strafpunten- lijsten is gebleken, dat de Nederlandse equipe GorrisWiedouw niet 1 strafpunt hebben opgelopen, doch met een blanco lijst in Noordwijk zijn gearriveerd. De Nederlandse equipe heeft daardoor een grote sprong gemaakt in het algemene klas sement en staat in de eindrangschikking zelfs op de vierde plaats. Voor Wall- work-Brooks had die na-controle minder prettige gevolgen. De Triumph-equipe bleek' toch op een tijd- controle 1 minuut te laat te zijn geweest, en zakte daardoor van de vierde naar de elfde plaats. De beslissingen van de internationale jury en de diskwalificatie van Klinken Socher hebben gemaakt, dat het algemene eindklassement er als volgt uitziet: 1. MorleyMorleyHercock (G.B.) Ja guar 3,4, 0 strafpunten, 166 winstpunten; 2 BallisatMarvin (GB), Triumph TR 3a, 0—154; 3. Riley—Bensted—Smith (GB), Ford Zephyr 0—88: 4. Gorris—Wiedouw (Ned.) Porsche 1600S. 0—60: 5. Carlsson— Svensson (Zweden) Saab 93B. 043; 6. KarrerFoitek (Zwits. Alfa Romeo Giul. TI. 1—168; 7. Schock—Holder (Duitsl.) Mercedes 220 SE, 1—166: 8. Sears—Garnier (GB) Austin Healy 100/6, 1—151; 9. An- derssonKarlsson (Zweden) Volvo Attio Fern, 1149; 10. Harrison—Christensen (GB) Ford Zephyr, 1—92; 11. Wallwork— Brooks (GB) Triumph TR 3A, 161; 12. Jopp—Scott (GB) Sunbeam Rapier, 1—57; 13. Procter—Mennell (GB) Sunbeam Rapier 1—43; 14. Jetten—v. Noordwijk (Ned.) Vaux- hall Cresta, 1—3; 15. Greta Molander— Helga Lundberg (Noorwegen) Saab 93B, 2—159; 18. Gatsonides—Jetten (Ned) Triumph TR 3A, 2—107; 20. Kreisel—Perk (Ned.) Renault Dauphine Gordim, 2—52. De uitslag van het voorlopige eindklas sement in het landenklassement luidt: 1 Engeland met teams BallisatMarvin, Triumph TR 3A, Sears—Garnier, Austin Healey 100/6, Wallwork—Brooks, Triumph TR 3A, 21 punten; 2. Zweden met teams Carlsson—Carstedt, Ford Thunderbird, AnderssonKarlsson, Volvo Attio Fem, BergtssonLundberg, Porsche 1600 S, 30 punten; 3. Nederland met teams P. Jetten Van Noordwijk, Vauxhall Cresta, Gatso nidesA. Jetten, Triumph TR 3A, Kreisel —Perk, Renault Dauphine, 52 punten. zijn zwakke groundstrokes, vooral met de backhanddrives. De tweede set misschien? Even leek het er naar. Brichant verloor zijn eerste ser vice na 40-15, maar weer kwam dat terug vallen, die inzinking, waarin noch van vaart noch van enige spreiding sprake was. Met veel sterker plaatsspel won Brichant met 6-2. In de derde set stevende Brichant in hoog tempo op de zege af. Het was met missers van Van Eysden op alle slagen binnen twaalf minuten 3-0, toen kwam een nieu we uitschieter in het spel van de Neder lander. Met goed volleren, hier en daar een vake smash, maar ook geholpen door slordige fouten van Brichant werd het 3-2 even later door dubbele fouten nog 4-3, maar daarna was het gebeurd. Met Brichant aan het net hield Van Eysden zijn slagen teveel in het centrum, zodat hij alles met meer vaart en scherpte terug kreeg (6-3). De ruim tweeduizend Brusselaars, die zich ook eindelijk weer eens in een heer lijke zon konden koesteren, hebben daar na met stijgende verbazing zitten kijken hoe hun favoriet Jean Pierre Froment op bijna even duidelijke wijze door de 18-ja- rige Willem Maris werd overklast. Goed beschouwd is overklast iets te sterk uit gedrukt, omdat de Nederlandse kampioen nu niet bepaald met elan en overtuiging speelde. Maar het is nu eenmaal zijn spel type. Technisch was de Hagenaar echter heer en meester en waarschijnlijk heeft geen der aanwezige experts na de eerste paar games nog aan de uitslag getwijfeld. Spanning was er overigens nog genoeg. Froment haalde van 0-3 op tot 3-3 met een doorbraak op de service in de vijfde game. Aan het net en gelukkig nam Maris elke kans waar om die positie in te nemen waren de scherp gesneden volleys en de goede smashes op de voortdurend tekort geslagen lobs echter te machtig voor de veel minder vaste Belg. En deze kon zijn herstel dan ook niet doorzetten. Het werd 3-4 voor Maris en na een fel gevecht, waarbij op 3-5 drie setpoints op de service van Maris verloren gingen, met een dubbe le fout tot slot, won de Nederlander de set met 6-4. Een aantrekkelijk duel ontwikkelde zich. Froment legde veel variatie in zijn lengte en plaatsen. Maris werd in de baseline rally's van hoek tot hoek gejaagd en diepe drives werden door de kalme blonde Belg door goed gesneden dropshots afgewis seld. Maar tegen de steeds naar voren ko mende Maris waren zijn lobs te kort en was zijn tempo te laag om van de vaak goed geplaatste passeerslagen een werke lijk dodelijk wapen te maken. Maris kon zodoende veel aan het net met schuine Het peloton op weg door het ruige Spaanse landschap. volleys afmaken en bovendien verstond hij de kunst door met een plotselinge verho ging van het tempo in de rally zijn tegen stander uit cadans te brengen. Na 1-3 voor Maris werd het 3-3 en opnieuw won Maris toen de vitale zevende game met sterk volleren als antwoord op gevaarlijke back- handpassings. Een verkeerd getimede smash bracht Froment nog op 4-4, daar na won Maris snel twee games. De derde set werd een spannend, gelijk- opgaand duel, waarin Maris een vermoei de indruk maakte. Weer werd het 3-3 en 3-4 voor Maris. Na die game kwam een psychologisch gevaarlijke periode voor de Hagenaar. Froment kreeg het sein met grotere vaart, wat meer risico te nemen en dat lukte. Met harde schuin geslagen passeerballen stond Maris een tijdlang machteloos aan het net, in een vacuum als het ware. Het publiek voelde de kans op een ommekeer en het juichte luid voor elke punt van de Belg, die na 4-4 door de service van Maris heensloeg. Maar onze landgenoot weerstond de druk en hij bleek op het kritieke moment toch duidelijk de sterkste te zijn. Hij brak op zijn beurt door de service van zijn tegenstander heen en na 5-5 en de servicewinst tot 5-6 nam hij alle twijfel weg met een goede game, waarin hij overigens na 0-40 toch nog twee matchpunten verspeelde. Vandaag wordt het dubbelspel gespeeld tussen Brichant en Washer tegen Maris en Van de Weg. De achtste etappe van de Ronde van Spanje, van Castellona naar Tortosa over een afstand van 130 km, is gewonnen door de Belg Rik van Looy in 3 uur 1 min. en 1 sec. Op de tweede plaats eindigde Iturat (Spanje), derde werd de Italiaan Fantini en vierde diens landgenoot Bruni allen in de zelfde tijd als de winnaar. In het algemeen klassement heeft nu de Fransman Everaert de leiding. Na de achtste etappe luidt het algemeen klassement als volgt: 1. Everaert (Frankrijk) 40 uur 19 min. en 48 sec. 2. Vloeberg (België) 40 uur 22 min. 30 sec. 3. Gomez del Moral (Spanje) 40 uur 23 min. 11 sec. 4. Rohrbach (Frankrijk) 40 uur 26 min. 27 sec. 5. Barrutia (Spanje) 40 uur 27 min. 32 sec. De zevende etappe van de Ronde van Tunesië, van Souk el Arba naar Beja over een afstand van 145 km, is gewonnen door de Duitser Hanske in 4 uur 10 min. en 20 sec. De verdere uitslag luidde: 2. Di Girolamo (Italië) 4 uur 10 min. 24 sec. 3. Dewitte (België) 4 uur 10 min. 41 sec. 4. Giogi (Italië) 4 uur 10 min. 44 sec. 5. Laiolaw (Engeland) 4 uur 12 min. 27 sec. 6. Meuris (België) 4 uur 17 min. 54 sec. 7. ex aequo een groepje waarin de drager van de witte trui Carlsson (Zweden) en onze landgpnoot Frits Knoops, allen in dezelfde tijd ffls Meuris. Na de zevende etappe luidt het algemeen klassement: 1. Carlsson (Zweden) 28 uur 36 min. 21 sec. 2. Frits Knoops (Nederland) 28 uur 42 min. 40 sec. Advertentie In blikverpakking van 10 en 50 sluks. Het hoofdnummer op de zondagsmeeting van Duindigt is de Hengsten- 'en Mérriën- Productenren, die ondanks de rijkelijke beloning vermoedelijk slechts vier paarden aan de start zal brengen. De vertegenwoor digers van Stal De Bloemert hebben vele 3-jarigen op de „vlucht" doen slaan, zulk een overheersende rol spelen Jolly Peter en Sir Carston op de overigen. Slechts Charger zou een ernstige bedreiging vor men, maar zijn starten is niet zeker. Stal Portocarrero komt voor de plaatsen in aan merking. Het andere nummer voor 3-jarigen mindere klasse is stukken beter bezet. Hoewel Albanas het de laatste keer min der goed deed zal hem deze' publieke galop goed hebben gedaan, zodat'hij tot één van de ernstigste concurrenten van de favoriet First Trial gerekend mag worden. In de ren voor amateurs gaat het tussen Alcyone en Earley Sun, waarbij naar onze smaak laastgenoemde iets beter is. Bij de dravers telt het internationale nummer niet minder dan 4 imports, doch de vraag is of één van hen het ook maar tot een overwinning kan brengen. Daar de Zweed Enterprise in steeds betere vorm loopt, valt hij te kiezen boven Typhoon en de keuze Nottelman (Pretty Boy, Quintus Harvester). Bij de amateurs is Unworthy groot favo riet, maar indien Souveraine Maire haar Advertentie U A ADI CM ZIJLSTRAAT 96 M.AAKLcnrt TElET.ï 2034.0 Heet H.K.B.-twaalftal, dat op Hemel vaartsdag in het driebondentoernooi in Westzaan uitkomt, is als volgt samenge steld: Aanval: dames J. Terreehorst, N. Terree horst, heren: J. Poelgeest, H. Metselaar (allen „Nieuw Flora"); midden: dames: C. Schinkel, W. Vlaming, heren: J. van Beek, N. Geysendorfer (allen „Sport Vereent"); verdediging: dames: G. de Looper, I. v. d. Maas, heren: J. Reyns, R. van Eijk (allen „Haarlem"). Als reserves zijn aangewezen: Elly Schipper (Haarlem) en Fr. Ausma (Animo Ready). VOETBAL Het einde van de competitie betaald voetbal is in zicht en het is dan ook niet onwaarschijnlijk dat er morgen tal van beslissingen vallen. Zo heeft Volendam aan één puntje voldoende voor het kampioen schap, terwijl Haarlem niets meer mag verspelen wil het heel kleine kansje op behoud van het eersteklasserschap blijven bestaan. Stormvogels, dat altijd nog kans heeft op de topplaats, speelt uit tegen Volewijckers en zal moeten winnen wil de positie ge handhaafd blijven. Het wachten is uiter aard op verlies voor Sittardia, maar ook zondag zien wij dat niet in het verschiet. Intussen is Stormvogels bijzonder gehandi capt door het niet spelen van Janssen jr, die nog in het ziekenhuis verblijft. Deson danks zullen de IJmuidenaren zondag wel winnen. Voor Haarlem zal het vermoedelijk geen plezierige dag worden morgen. De rood- broeken moeten in de eerste plaats op eigen veld van Helmond winnen en in de tweede plaats moet dan Graafschap nog verliezen van DFC, wil er nog een kansje blijven bestaan. Wij vermoeden dat de degradatie morgen een feit zal zijn. Voor VSV (thuis tegen BW), RCH (uit tegen Helmondia) en EDO (uit tegen Zeist) zijn de wedstrijden van weinig belang meer. Ook voor de tegenstanders staat er weinig meer op het spel. De standen zijn op het ogenblik: Eerste divisie A: Volendam 28—44 Leeuwarden 2840 A G O V V 28—34 Limburgia 2833 SVV 28—32 Eindhoven 2831 Alkmaar 2831 DFC 28—29 Heelmond 2828 B V V 28—27 Z F C 28—22 Fortuna (VI.) 2822 VSV 28—21 Wageningen 2820 Graafschap 2819 Haarlem 2815 Eerste divisie B: Sittardia G V A V Stormvogels H V C H D V S Vitesse Heracles K F C Excelsior R B C Volewijckers Helmondia RCH Rigtersbleek Roda Sport 25—37 24—35 25—35 25—34 26—30 25—24 26—24 24—23 25—23 25—23 25—21 25—20 26—19 25—16 25—12 Tweede divisie A: 't Gooi 25—37 L O N G A 24—24 D H C 24—34 Xerxes 23—23 Hilversum 24—32 De Baronie 25—20 E B O H 24—31 EDO 23—19 Velox 25—29 Zeist 24—16 U V S 23—28 Wilhelmina 22—13 De Valk 23—25 D O S K O 23—12 O N A 22—11 AM A TEURVOETBAL In de tweede klasse A van de amateur competitie speelt HBC thuis tegen JSV en heeft een redelijke kans op een gelijkspel, dat de club definitief in veiligheid brengt. In de tweede klasse B is er voor HFC morgen al een kans dat het kampioenschap wordt behaald. De Haarlemmers zouden dan de uitwedstrijd tegen Hercules moeten winnen en concurrent HRC zou een punt moeten verspelen in de uitwedstrijd tegen Aalsmeer. Tweede kla* 3se A: Tweede klasse B: Baarn 21—33 HFC 20—34 Zandvoortm. 22—30 HRC 21—34 West Frisia 21—28 Aalsmeer 20—28 V V A 21—24 OVVO 21—25 V V B 22—24 Purmersteyn 21—22 Hollandia 21—21 DEM 21—21 Zeeburgia 19—20 Schoten 21—17 JSV 19—17 A F C 20—16 HBC 19—14 W F C 19—15 Watergr.m. 20—14 H M S 18—12 Kennemers 20—11 Hercules 20—11 Holland 19—8 TOG 20—7 Schoten speelt uit tegen OVVO en moet minder sterk geacht worden. In de derde klasse worden o.a. gespeeld: TYBBLugdunum, VVSBRipperda. In de vierde klasse staan op het pro gramma: RODA '23ETO. RivalenDIO, WMHOOG, EHS—De Meer, Madjoe— Hoofddorpse Boys, Geel WitASC, Hille- gomTuylingen, ForehalleTHB. KORFBAL Animo Ready en Aurora spelen beiden zondag in Utrecht. Eerstgenoemde tegen de kampioen Samos en Aurora tegen Vo gel. Daarom zien wij Animo Ready ver liezen en Aurora winnen. O.kwartier gaat op bezoek bij Koog zaan dijk en Haarlem heeft als gast SVK. Haar lemse nederlagen liggen in de lijn der ver wachtingen. Oosthoek speelt reeds om 10 uur tegen DVD, dat vrij sterk is. Nieuw Flora gaat op bezoek bij OKV dat vooral op eigen veld een lastige tegenpartij is. Sport Vereent speelt hedenmiddag al tegen Kameo: bij een gelijk spel handhaaft Sport Vereent zich in de derde klasse. ATLETIEK Nadat Atmodes in de vorige weken de spits voor de Haarlemse atletiekvereni gingen heeft afgebeten wat het atletiek- seizoen 1959 betreft, vinden dan zondag in Rotterdam de eerste grote atletiekwed strijden plaats, waarvoor niet minder dan 900 inschrijvingen zijn binnengekomen. Daaronder is ook een groot aantal in schrijvingen van Atmodes en de HAV „Haarlem". Bij Atmodes zal men onge twijfeld met belangstelling uitzien naar de prestatie van Ellen Ort, die in de vooraf gaande estafette-wedstrijden al duidelijk is opgevallen en verder naar de diverse jongere atletes, die een uitstekende win- tertraining achter de rug hebben. Ook de HAV „Haarlem" brengt de ge woonte getrouw weer een groot aantal junioren aan de start, doch de senioren- ploeg van „Haarlem" is door blessure's nu reeds behoorlijk gedund. Zo zullen o.m. Doornbosch, Hoogland, Snijders en Kan wegens blessure's thuis moeten blij ven, zodat de eer van de „Haarlem"- ploeg wel voornamelijk door Joacim op de 110 m. horden, Vissers op de 400 m. en Steenbergen en Meuwese op het versprin gen opgehouden zal moeten worden. HOCKEY Voordat op zondag 10 mei in het Wage nerstadion in Amstelveen de finales voor de verschillende bekerprijzen worden ge speeld, moet nog worden uitgemaakt wie de finalisten worden van de HTCC-beker voor spelers uit de hogere afdelingen. Daarom wordt zondag de halve eindstrijd gehouden. De Delftse Studenten spelen op eigen terrein tegen Hilversum. HDM zal het Hilversumse Be Fair op bezoek krij gen. De Studenten en Be Fair worden de finalisten. Om twee uur speelt HBS op Bleek en Berg aan de Brederodelaan tegen TOGO II van welk team afgelopen zondag met drie-een in Den Haag werd verloren de tweede promotiewedstrijd. Bij een gelijk spel of een zege van de gasten promoveren de Togonen naar de overgangsklasse. Als HBS de volle winst behaalt is een beslis singswedstrijd tussen beide ploegen nodig om uit te maken welk elftal zal promove ren Promotiewedstrijden worden ook ge speeld door Zandvoort II. Het team gaat zondag de derde en laatste wedstrijd spe len op het veld van Schaerweyde tegen het tweede elftal van deze vereniging. Uit deze omgeving zijn twee afdelings kampioenen dames van de Onderbond Noordholland betrokken bij promotiewed strijden voor de vierde klasse. Saxenbur gers bindt de strijd aan tegen Amsterdam V. Rood Wit III gaat in Hoorn proDeren twee winstpunten te behalen. TAFELTENNIS Vandaag wordt er opnieuw een interes sant programma afgewerkt in de promo tiecompetitie. Togido speelt zijn tweede wedstrijd voor een plaats in de hoofdklas se en ontvangt dan OTTC 2 uit Oss. Dit team speelde zaterdag j.l. gelijk tegen UBTV 2, hetgeen zonder meer gunstig voor het Haarlemse team is. Indien men deze wedstrijd wint, is men reeds zeker van promotie. De wedstrijd begint om vier uur en wordt gespeeld in het tafeltennishuis Guus Wolters, Jansstraat in Haarlem. In de zelfde zaal begint om 7 uur de derde promotiewedstrijd naar de overgangs klasse van Togido 2. De reserves ontvan gen van Hessen uit Rotterdam en dit lijkt niet een van de sterkste tegenstanders. Ook Togido 2 kan weinig meer gebeuren indien deze wedstrijd in winst wordt om gezet. Hotac ten slotte speelt om 5 uur in de Gemeentelijk Gymnastiekzaal aan het C. H. Moensplein in Beverwijk zijn derde promotie-wedstrijd, tegen twenty-one-up. Dit belooft een zeer zware wedstrijd te worden voor de Hoogovenspelers, die ze ker al met een gelijk spel tevreden zul len zijn. De Rotterdamse gasten speelden twee maal en versloegen hun tegenstanders met acht-twee en zes-vier, hetgeen er uiteraard op wijst, dat dit team wel sterk moet zijn. ROEIEN Zondag zal op het Amsterdam-Rijnka naal nabij Jutphaas de 76ste Varsity worden gehouden. Het belooft ditmaal een bijzonder interessant roeifestijn te wor den. Voor deze Universiteits- roeiwedstrij- den zal de belangstelling in de eerste plaats uitgaan naar het traditionele hoofd nummer, de strijd in de oude vieren over een afstand van 3.000 meter. De traditie wil dat aan de start zullen verschijnen de ploegen van Triton, Njord, Argo, Laga, Aegir en Nereus. Triton be schikt dit jaar over een wat teleurstellen de ploeg. Vooral de ploegen van Njord, Argo, Nereus en het dit jaar lustrum vie- De eerste-divisieclubs uit het betaal de voetbal uit Haarlem en omgeving en de amateur tweedeklassers zijn voor hun wedstrijden van zondag als volgt samengesteld: Stormvogels: De Graaf; v. d. Oever en Freriks; Janssen sr., Snoeks en Tol; De Boer, Groot sr., v. d. Meer, Groot jr. en Brom. Haarlem: Snijders; Oepkes en Maas; Boom, Sybrandi en Schilpzand; Groe- neveld, Goedhart, Degenaar, Beren- dregt en De Graaf. RCH: Van der Voort; Schoonenbeng en Honout; Krist, v. d. Brink en Bies- brouck; Zevenhoven, Peters, Nanaï, Kruyer en Henke. VSV: Geerlofs: Schoon en Pieterse; Mertens, v. d. Wal en Uniken; Nie- meyer. Martens, Spaans, Vendel en v. d. Heijden. Amateurs DEM: Aardenburg; Spanjaard en A. Bakker; Goderie, Pirovano en Nies ten; Zonjee, Willems, J. Bakker, Noor- dermeer en Van Lieshout. Schoten: Kessens; Van Veen en Wild schut; Hogendijk. Dinkelberg en Kop pen; Brussee, Otte, Vlug, Warmer dam en Kossen. IIFC: Van der Lee: Dekker en Hein Winter; v. d. Maesen, Molijn en Wijk huizen; Hans Winter, Bouwman, Jan sen, Molenaar en De Nijs. rende Aegir zullen elkaar weinig of niets toegeven. Er bevinden zich een paar uit stekende ploegen onder, die op ongebrui kelijk hoog niveau staan. Het zal dan ook zeker niet aan spanning ontbreken voor dat de veelbegeerde gouden medailles een bestemming gevonden zullen hebben. Vooral de Wageningers, aangevoerd door Wientjes en Tazelaar (Ned.Kam pioen '58 in twee met stuurman) beschik ken over een krachtige ploeg die in zeer goede vorm is. Ook Njord beschikt over een geroutineerde ploeg. Dezelfde ploeg werd op één wijziging na het vorig jaar tweede. Njord heeft dit jaar een boot met een zg. „Italiaanse" gewijzigde op stelling om nog meer aan snelheid te win nen. Belangrijk zullen echter de weersom standigheden zijn daar het brede Am sterdam-Rijnkanaal zelfs de meest ge routineerde ploegen parten kan spelen. Verder zijn er niet minder dan 12 bij nummers met een record-aantal inschrij vingen. De wedstrijden beginnen om twee uur. Voorts houdt „Het Spaarne" een tradi tionele openingstocht. Ruim veertig ploe gen zullen zondag door de Haarlemse grachten een tocht met geheime bestem ming naar de bollenvelden maken. SCHERMEN Zondag worden in de HKB te Haarlem de Haarlemse schermkampioenschap- pen gehouden waaraan zestig dames, he ren en junioren zullen deelnemen. De wed strijden, die gehouden worden onder lei ding van professeur Van der Valk, begin nen des morgens om half elf. draf goed weet te behouden kan zij op nieuw winnen. Seigneur Bascom is de der de kandidaat. Voor Victor Hollandia zal de autostart- koers over de lange afstand van 2500 m. wel een te zware opgave blijken te zijn, maar daar de oppositie evenmin heel veel in de mars heeft, zal hij er dicht bij kunnen zijn. De eer van de zege zal hij echter wel moeten laten aan Vulture S, die in dit open nummer ook nog op grote tegenstand zal kunnen stuiten van Urban Hollandia. De wijze, waarop vrijdag de laatste keer won, was zulk een demonstratie van over macht, dat hij in de Illustre Hanover-prijs opnieuw kan winnen. Alleen zal het heel wat moeilijker gaan, daar hij op zijn weg in Vainqucur, Vanadis en Uranus zeer goede en snelle paaarden heeft. Een twee de overwinning kunnen de Noordholland se trainers boeken met Wally Parisien, die daartoe echter een handicap van 80 meter moet overbruggen. Hij kan dit wel, even als Geersen dit kan doen met zijn keuze uit W II Hollandia en X Mieke. Indien Walkiire weer in haar vroegere vorm zou steken is een verrassing van deze kant niet uitgesloten. In net openingsnummer gaat het meeste vertro'uwen uit naar X Hanover, die met Xanthi Con Dios en Wanita v. Barke vol gens hun record het veld overklassen. Er schuilen echter wat debutanten in de kop groep, wier records voor verbetering vat baar zijn, zodat een verrassing van deze zijde niet als een grote surprise mag wor den aangerekend. In een te Indianapolis gehouden wed strijd tegen de Brit Brian London, met de wereldtitel in het zwaargewicht als inzet, heeft de huidige kampioen Floyd Patterson zijn titel behouden. Hij versloeg de Brit door k.o. in de elfde ronde. Na een prachtige demonstratie van snel heid en van gevarieerd boksen heeft Floyd Patterson (82.6 kg) zijn titel behouden in het gevecht tegen London (94.3 kg), die overigens langer op de been is gebleven dan algemeen was verwacht. Het einde kwam 51 sec. na het begin van de elfde ronde, toen Patterson wederom met beide vuisten van van die series harde stoten had geplaatst die tijdens het hele gevecht kenmerkend waren geweest voor zijn strijdwijze. In die ronde kreeg men de in druk dat Patterson, die deze partij in de eerste plaats als een oefening beschouwde voor zijn aanstaande ontmoeting met de Zweed Ingemar Johansson, tot de conclusie kwam dat de training lang genoeg geduurd had. Hij voerde het tempo van zijn aanval len op en zette nog wat meer kracht achter zijn stoten. De eindstoot was een linkse hoek op het gezicht van de Brit, die vrij wel uitgeput was door de in de vorige ronden ondergane afstraffing, en ineen zonk. London heeft overigens blijk gegeven van een bewonderenswaardige moed en van een groot uithoudingsvermogen, waarvoor het publiek hem luide toejuichte. In de tiende ronde was hij voor vijf tellen ge vloerd, en toen werd het duidelijk dat hij niet lang meer stand zou kunnen houden. Atfe De Pool Piatkowski, Europees kam pioen 1958, heeft vrijdagmiddag tijdens at letiekwedstrijden in Konskie het Europees record discuswerpen verbeterd met een worp van 57,55 meter. Dit is 57 cm. verder dan het oude record dat sinds 11.12.55 met 56.98 meter op naam stond van de Italiaan Adolfo Consolini. VOETBAL. De uitslagen van de woens dag voor de Engelse league gespeelde wed strijden luiden: Eerste divisie: Manchester CityLeicester City 31; Newcastle Uni tedBirmingham City 11; West Brom- wich AlbionAston Villa 11. Advertentie vindt u bij ons. - Ronde mahonie tafels, ook uittrekbaar; Secretaire, Ladekastje, Hoek kast. Eiken dekenkist, Mahonie stoelen enz. Zilver, Porcelein. Wij restaureren alle antiquiteiten. A. M. M U D D E - Groot Heiligland 64 Gasthuisvest 45 - Telefoon 12223 De Engelse spil Syd Owen heeft alle reden om trots en opgewekt te kijken. In het Park Lane Hotel in Londen is hem de trofee van Engels voetballer van het jaar uitgereikt. Vandaag speelt hij de laatste wedstrijd van zijn car rière als aanvoerder van Luton Town tegen Nottingham Forest in de finale om de Engelse beker op Wembley. Na deze wedstrijd wordt hij „manager" van zijn club.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9