Voor Moederdag slavenband Juwelier De Boer KERKDIENSTEN Nieuwe dieren, kooien en hokken in kinderboerderij vindt U bij ons het gewenste geschenk Mei in het duinreservaat van Noordholland GOUD EN DIAMANT Centrifuges-wasmachines Perée Havenberichten maar ook STOFZUIGERS Italiaanse damesjumpers 9 Voetbal in Kennemerland Kennemers speelt uit tegen Zeeburgia OLD CLOTHES NEW Volleybal bij IEV Doosjes Zakdoeken Gold-line Nylons Sjaals Handschoenen Parapluies Regenjassen Rokken en Blouses Daponnen Schorten Truitjes Vesten Tafelkleedjes Tafel- en ontbijtlakens Lakens en Slopen Badhanddoeken Peignoirs Onderjurken Pyama's Nachthemden Bedjasjes een makkelijk stoeltje Theebeurzen Dressoirlopers Tafelkleden Schemerlampjes Staande schemerlampen Rotan meubelen Lig- en strandstoelen Radio- en Televisietafels Slaapkamerkleedjes Spreien Cocoslopers en matten Lange Nieuwstr. - Marktplein □muiden - Tel. 5205 Familiefeest Kinheim Ontvangst van bridgers uit vele landen Hoe de duiven vlogen Zilveren buizenmaker GROENTE EN BUS LOENDERSLOOT In de vishal en op zee Medische verzorging tijdens het weekeinde Concert jeugdkoor WOENSDAG 6 MEI 1959 Op Hemelvaartsdag speelt De Kenne mers de eerste van de haar nog restende twee uitwedstrijden, n.I. tegen Zeeburgia. Door de successen van Holland in de laat ste twee wedstrijden is de positie der roodzwarten vrij précair geworden en is het zaak, dat er spoedig op een paar pun ten beslag wordt gelegd. Dat dit tegen Zeeburgia gemakkelijk zal gaan geloven we inmiddels niet. De eerste ontmoeting tussen beide clubs ein digde in een gelijk spel (één-één), een re sultaat, waarvoor we thans ook wel iets gevoelen. Holland speelt de uitwedstrijd tegen JSV en deze is ook nog lang niet door de Utrechtenaren gewonnen! Beverwijk speelt thuis tegen Alcmaria Victrix en deze wedstrijd moet en kan door de roodwitten gewonnen worden. De eerste ontmoeting eindigde in een twee-vier overwinning voor Beverwijk. CSV-ZAP en KVV-De Meteoor zijn uit gesteld en daarvoor is CSV-KVV in de plaats gekomen. Reeds bij een gelijk spel degraderen de KVV'ers en dat zien wij er inderdaad van komen. Wijk aan Zee ont moet in Assendelft de club van die naam en deelt allicht met haar gastheren de punten. In 3B is Alkmaarse Boys-Vitesse de wedstrijd van de dag. Met nog twee wed strijden voor de boeg heeft Vitesse een voorsprong van één punt op de Alkmaar- ders. We vermoeden, dat de punten ge deeld worden! In 4 D gaan de koplopers ETO en Roda resp. winnen van Fokke en ASVA. In 4E geven de twee der kandidaten voor de on derste plaats n.I. Onze Gezellen en De Meer resp. tegen Animo en Bloemendaal weinig kans. VOLEWIJCKERS 2—STORMVOGELS 2. De wedstrijd tussen Volewijckers 2 en Stormvogels 2, die op Hemelvaartsdajg zou gespeeld worden, is uitgesteld. BeverwijkAlcmaria Victrix. De Be- verwijkers komen als volgt uit: Raap; Niesten en Minneboo; Woltermans, K. Minneboo en Van der Pas; Springer, Ger- rits, Waanders, Kick Minneboo en Van Ocst. Schelle kreten van een pauw klinken op tussen de statige beuken en kastanjes van „Veiserbeek". Het geluid komt van een nu nog rustige door bomen omringde plek. De kinderboerderij. Vredig scharrelen eenden, knobbelganzen en pauwen rond op de keurig aangeharkte binnenplaats. Donderdag is het gedaan met de rust. Dan wordt de kinderboerderij opengesteld. De heer U. Kloosterman, verzorger en oppasser van de boerderij, heeft niet stil gezeten deze winter. De trouwe bezoekers zullen veel zien wat nieuw is dit voorjaar. Nieuwe hokken en kooien, een miniatuur kraal waarin de ponnies rond kunnen lopen, ko nijnenhokken en het voor naamste, nieuwe dieren. Het zal op Hemelvaarts dag een bont gewemel zijn van kinderen, geiten, kal koenen, parelhoenders en eendensoorten. Muskuseen den zijn er, bergeenden en fluweeleenden. In het half donker van een kooi vlamt de kleurenpracht van een goudfazant op. Een Japans zijdehoen steekt zijn sna vel door het gaas. Het lijkt of de vogel geen behoor lijk verenkleed heeft maar een vuilwitte pels. Onder een vette moederkalkoen kruipen drie kalkoentjes en drie knobbelgansjes uit. Die gansjes horen bij het gezin. Zij zijn in een moeite door uitgebroed. Onder zo'n dikke buik is toch ruimte genoeg. In een stille hoek liggen nog drie kalkoenen te broeden. Wat zullen zij raar opkijken als over een paar weken ook daar prille gansjes uit de eieren bre ken. Kalkoenen zijn anders ideale stiefouders. Mis schien heeft Josephine Ba ker de kunst van hen af gekeken. De duiven zijn door de kraaien uit hun til verdreven. Zij hebben er een nieuwe en meer gerief lijke woning voor terug gekregen. Een ruime, luch tige kamer (hok is het niet meer te noemen) in een schuur. Even wit als de duiven zelf zijn de muren van het vertrek. Ook de ponnies krijgen het beter. In plaats van de hele dag in de stal te staan hebben zij nu een box in de buitenlucht. Naast de groe ne konijnenberg. Een dik wit konijn zit op de berg top, minachtend sniffend. Kijkend naar het minne ge wriemel van het gevogelte aan zijn voeten. Gelijk Nero, door zijn geslepen smaragd de gladiatorspelen aanschouwend. Laten wij een voorbeeld nemen aan de marmotten. Nijver ren nen zij door hun kasteel, voer aanslepend, knagend en in zichzelf mompelend. Maar ook ploffen zij af en toe neer op hun achterste en blikken met welge vallen om zich heen. Advertentie REINIGEN VAN JAPON ƒ3.50 COSTUUMS 4.— KONINGSPLEIN 10 - TEL. 4886 Advertentie De r.-k. sportvereniging IEV, die thans bestaat uit de onderafdelingen voetbal, handbal voor dames en gymnastiek, zal binnenkort met een nieuwe afdeling wor den uitgebreid. Vrijdagavond wordt in het St. Jozefhuis de oprichtingsvergadering van de afdeling volleybal gehouden. Advertentie :öOQrnsn Op Hemelvaartsdag zal op „Tussenwijk" de tweede familiedag van Kinheim worden gehouden. Om tien uur wordt begonnen met vijf kampen voor aspiranten om de Jan de Graafbeker, vijfkamp voor welpen en een vijfkamp voor meisjes. Om twaalf uur is er een welpenwedstrijd en na een gezamenlijke picnic is er om half twee de vijfkamp voor dames. Om de „Feike Cnossen"-beker zullen de senioren elkaar om drie uur bekampen op 80 m hardlopen, doelschieten, inwerpen, 100 m baldribbelen en zuiver plaatsen. Tussen twee dameselftallen wordt om vijf uur een voetbalwedstrijd gespeeld. Zaterdag 9 mei is er op „Rooswijk" een welpentoernooi van „Kinheim", waaraan deelnemen ploegen van CSV (Castricum), Vlkmaarse Boys, ZVV (Zaandam) en Kin- aeim. GESLOTEN De gemeentesecretarie alsmede de dienst gemeentewerken en het kantoor van de gemeenteontvanger in Heemskerk zullen donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag) de ge hele dag voor het publiek gesloten zijn. Dinsdag kwamen in IJmuidcn aan: Leonidas van Rotterdam; Tempo, Londen; Zevernaja Zem- lia, Moermansk; Eva Witte. Halmstad; Vesta, Ant werpen; Tikhoretsk, Leningrad; Hoffnung. Orns- koldsvik; Lea. Karlsham; Amyntas, Rotterdam; Aeneas, Hamburg; Alpha, Noordzee, bijlegger I.Tmuiden; Twee Gebroeders. Bremen. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Poseidon van Demerara; Fokke de Jong Sr., Poole; Frean, Rotterdam; Citadel, Rotterdam. Dinsdag verrokken uit IJmuiden: Martien naar Brahastad: Nautic, Abö; Odile R, Dagenham, walsmateriaal geladen IJmuiden; Munkfors, Skoghall, zout geladen IJmuiden; Norroe, Rotter dam; Schippersgraeht, Antwerpen; Tempo, Ham burg; Chios, Norfolk; Senator. Bremen; Egret, Rotterdam; Heriot, Leith; Jannie, Delfzijl; Geer tje Buisman, Rotterdam; Tankbritt, Rotterdam; Gerd, Londen; Lizard, Londen; Eemstroom, Sho- reham; Spaarnestroom, Huil; Larenberg, Rotter dam; Christal Gem, Puerto Rico; Spreewald, Hamburg; Rio, Dagenham, walsmateriaal geladen IJmuiden; Lucas Bols 1, Sundsvall; Heiloo, Ant werpen; Ursa Minor, Skutskar. Woensdag vertrokken xiit IJmuiden: Kenia naar Rotterdam; Iran, Hamburg; Amstelstroom, Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). ..Tussen de rails in" in Scheybeeck Spoorwegbeambten uit Zweden, Oosten rijk, Frankrijk, België en Nederland spelen deze week in hotel Westerduin in Wijk aan Zee om het internationale spoorwegbridge- kampioenschap. Zij zijn dinsdagmorgen door burgemeester en wethouders van Be verwijk in het raadhuis in „Scheybeeck" ontvangen. In een korte toespraak memo reerde burgemeester J. G. S. Bruinsma de prettige samenwerking tussen de Neder landse Spoorwegen en de gemeente Bever wijk. Hiervan zijn de spoorwegtunnel en binnenkort het nieuwe station de resul taten. Verder liet burgemeester Bruinsma zich zeer prijzend uit over ir. Q. den Hol lander, ex-president-directeur van de Spoorwegen. Hij vergeleek de rails met onverbreekbare banden tussen de landen. Niet te stuiten door grenzen. Het sein- wezen regelt de onderlinge betrekkingen, zorgt dat er geen disharmonie is. Tenslotte voorkomt de juiste wisselstand het dood lopen van de contacten. De heer II. W. Carton, voorzitter van de Bond van Spoorwegontspanningsvereni gingen, dankte de burgemeester. Hoewel er de hele dag druk gebridged wordt blijft er voor de buitenlandse deel nemers voldoende tijd over iets van ons land te zien. Voor woensdag staat er een tocht naar de bollenvelden op het pro gramma. Ons Genoegen Van Ons Genoegen (Beverwijk) namen 291 duiven deel aan de wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 105 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van J. Scheffers bereikte als eerste het hok om 9.08.31 uur, de laatste om 9.13.51 uur. De uitslag was als volgt: J. Scheffers 1 5 10 12 27 47; H. Exalto 2; G. Weel 3 7 15 57; A. Goderie 4 32 39; W. v. Wijk 6 8 16 22 24 46; F. Blommaarts 9 13 17; R. Zoon tjes 11 21 48 52; H. Gaasenbeek 14 20 30 35 42 49; A v. Son 18 55: G. de Graaf 19 25; W. de Raadt 23 26 29 38 45: H. Langendijk 28 50; W. Rijnders 31 36; T. v. Leeuwen 33 41 56 58; H. v. Dessel 40 44; F. C. Vos 51; Th. Kuyer 53; G. Schelvis 54. De Vredesduif Van De Vredesduif te Heemskerk namen dit weekeinde 206 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 109 km. De lossing van de duiven geschiedde om 9 uur. Een duif van Ch. Bey bereikte als eerste het hok om 10.08.49 uur, de laatste prijsduif om 10.12.44 uur. De uitslag was als volgt: Ch. Bey 1 15 36; A. J. Bruins 2 22; G. Duin 3 7 8 23; P. Lotterman 4 27 31 40 44; J. Knap 5 10 47; A. Cassee 6 13 35; M. de Kruif 19 37; J. Peekei 11 50; J. v. Stralen 12 18; Th. Half 14 41; Th. Putker 16 21; A. Nielen 17 30 43; J. v. Vlaanderen 19 34 51 53; J. Koper 20 26; J. Beentjes 24 33 49; H. Gooyer 25 48; J. Winter 28: J. Dudink 29; A. Durge 32; Th. Koper 33; G. Lotterman 39; G. de Boer 42; J. Castricum 45; N. Timmer 46; H. v. Tunen 52. De Reisduif Niet minder dan 466 duiven van De Reisduif te Beverwijk namen deel aan de wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 107 km. De duiven werden om 9 uur gelost. Een duif van S. v. d. Kolk bereikte als eerste het hok om 10.10 uur, de laatste prijsduif om 10.13 uur. De uitslag was als volgt: S. v. d. Kolk 1 2 7 9 20 23 26 30; L. Kneppers 3 6 92; A. Six 4 66; M. Minneboo 5 85; C. Smit 8 12 57 76: P. v. Vuuren 10 53 63 68 77; G. Grapendaal 11 40 42 80 81; C. Westrate 13 63; C. G. Dekker 14 29 41 46; G. v. d. Winden 15 25 36 45 61; C. Castricum 16 22 33 38 86: D. Stie- mer 17 72 87; D. Philippi 18 47; J. Demmers 19; P. v. d. Outenaar 21 39 50 65; R. Westrate 24 34 78; J. Schipper 27; S. Teeling 28 35 54; H. Been tjes 31 75; C. v. d. Velden 44; H. Wachter 48 51; H. v. d. Kommer 49: J. Luntz 52 93; T. Loogen 55: 5 Zoet 56 79; H. Hubers 58 82; H. Zillig 59 77; P. Gravemaker 60; J. Penning 62 90: W. Tuyn 69. Een bezoek aan de prach tige Noordhollandse duinen is nu wel heel sterk aan te bevelen, want er is geen betere tijd te bedenken om het voorjaar intensief te be leven dan juist in de mei maand. Bottende knoppen, bloeiend hout, juichende vo gels, alles wijst op spranke lend nieuw leven na de win terse maanden van rust. Kijken we naar de bomen, dan vallen ons in deze tijd de vele kleuren en nuances van groen tot rood en bruin op. Vele populieren vertonen een prachtig rood, de zilverpopu lier het zilverwitte blad, dat nu ook nog aan de bovenzijde wit wollig behaard is. Op het eerste gezicht zou men den ken aan een bloeiende vruchtboom. De bloei van populieren en dus ook van de zilverpopulier (abeel) is echter voorbij. In enkele dagen zien we het purperen kleed van de berk veranderen in een zacht teer groen gewaad en ook de larix weet in een paar dagen een nieuw groen jasje aan te passen. De vele tinten groen die er nu in de bosranden zijn te ontdekken vallen bijzonder op, doch dit is niet toevallig want bij de planten is inder tijd vooral ook rekening ge houden met landschappelijke belangen. In de zomer zullen deze verschillen steeds meer gaan wegvallen om dan pas in het najaar met het goud, geel en rood weer een geheel andere tooi aan het land schap te geven. Wanneer we zo'n uitbot tende tak eens wat nader be zien dan ontdekken we dat gelijk met het blad vele bloempjes te voorschijn ko men. Zag u wel eens de aar dige rechtopstaande stamper katjes van de berk en het kleine rode bloempje van de eik dat straks, na het stuif meel van de hangende katjes door de wind aangevoerd ge kregen te hebben, zal uit groeien tot eikel? Met de wilgen en populie ren hebben langs voor het ontluiken van de bladeren ook de sleedoorn en esdoorn- soorten reeds gebloeid. Wanneer de voortekenen niet bedriegen zullen we kunnen genieten van de mei doorn, de lijsterbes, verschil lende soorten prunus en de vogelkers. En als dan de nachtvorst, die in mei nog wel eens zal toeslaan, weg blijft, dan zullen we later weer de vele bessen en an dere vruchten kunnen be wonderen. Vele kruidachtige planten zullen in bloei komen, zodat ook van de pracht van de korte duinflora in deze pe riode volop valt te genieten. Een zachte winter en warmte in maart en april gaven ons een vroeg voor jaar. Vele vogels keerden dan ook vroeger dan normaal uit hun wintergebieden te rug. Dat in mei alle vogels een ei leggen klinkt nu wel aardig, doch het zal u bij rustig waarnemen duidelijk worden dat vele vogels reeds zitten te broeden en er zelfs hier en daar al jonge vogels, zoals van grote lijster en merel, over de rand van het uest gluren. Ook de alarme rende wulpen die u niet met rust laten getuigen van de aanwezigheid van hun jon gen, die na 28 dagen broeden uit de eieren kropen. Neem er eens de tijd voor om ach ter een duintje of struik het tegen de grond gedrukte en verstopte jong op de lange grijze poten te zien rond stappen als miniatuur jonge struisvogels. Uw pad kan gekruist wor den door moeder eend met een toom kuikens achter zich aan, die op weg is naar de slootjes in de polder. Er waren er in dit jaar verba zend veel en niet alleen in het waterrijke infiltratiege- bied. Ook de bergeenden zijn dit jaar in groot aantal aan wezig. Laat u zich maar eens ver leiden voor dag en dauw het duin in te trekken. Een machtig koor van vogelgelui den zal u dan begeleiden. De heer D. H. Soeters van de Buizengieterij (onderdeel van Hoogovens IJmuiden) wordt bijzonder gewaardeerd door zijn chefs en door zijn ondergeschikten. Dit is wel heel duidelijk gebleken toen hem in het restaurant Wal- serij-Oost een huldiging ten deel viel bij gelegenheid van zijn zilveren dienstjubileum. In 1950 heeft de heer Soe ters een uitvinding gedaan, waarop octrooi is verkregen. De uitvinding houdt verband met een bepaalde buizenver binding, waardoor de pro- duktie belangrijk werd ver eenvoudigd, maar het fijnere ervan lijkt ons te ingewik keld om daar verder op in te gaan. Die van de buizengieterij maken niet alleen voortreffe lijke buizen, zij maken ook prima muziek, als zij er zin in hebben. En dat hadden zij op die grote dag voor Soe ters! Vier mondharmonika- virtuozen brachten het echt paar Soeters een welluidende hulde, die ook bij de overige aanwezigen in goede smaak viel, getuige het klaterend applaus. Een ware openbaring waar bij het lijkt alsof alle dieren hun schuwheid hebben afge- leg. Weldadig zijn de uren zo al luisterend en genietend in het Noordhollands Duin reservaat doorgebracht. Het echtpaar Stuifbergen-Brakenhof. Tweede pinksterdag zal voor het echtpaar Stuifber genBrakenhof, dat een si garen- en sigarettenzaak in Castricum drijft, een extra belangrijke en gezellige dag worden. Dan vieren me vrouw en mijnheer namelijk hun gouden huwelijksfeest, naar zij hopen temidden van hun kinderen en de zeer vele vrienden en bekenden. Het sympathieke echtpaar verheugt zich in een uitste kende gezondheid. De gouden bruidegom is op de 18de mei ook nog zestig jaar koorzanger en dit is toch ook geen alledaags gebeuren! Het zal dus wel erg druk worden, wanneer alle koor zangers de echtelieden hun felicitaties komen aanbieden op die dag. De heer Stuifbergen is reede vele jaren bovendien afslager bij openbare verko pingen en boelhuizen. De Stuifbergens zijn ras echte Castricummers, zij zijn geboren en getogen in Cas tricum en zij denken er niet over Castricum te verlaten. Buizenmaker D. H. Soeters. In de Herculesstraat staat een klein maar net groente winkeltje. Het stond er lang voordat de fraaie Galerij Duinwijk, aan de Planeten- weg, de winkeldeuren open de. Wat enkele honderden huisvrouwen in dat Hercu leswinkeltje kopen, is van prima kwaliteit, er is een ruime keus, de prijzen zijn redelijk, de klant is er ko ning. Zo is het van het begin af geweest. Maar het belang rijkste is: „je hoeft niet zo ver te lopen". De ruimte waarin deze kleine zaak is ondergebracht is nooit als zodanig bedoeld geweest; men zal haar oor spronkelijk wel gedacht heb ben als veilig onderdag voor een heel mooie auto. In elk geval zijn die honderden huisvrouwen heel erg blij met de kleine winkel. Aan gemoedigd door zijn tevreden en groeiende klandizie heeft de baas van het groentezaak je alle maatregelen genomen om straks een echte winkel te kunnen betrekken aan de Cepheusstraat, waar het bouwterrein nog braak ligt; de nieuwe winkel komt dan even om de hoek, enkele tientallen meters verder. Maar zo lang mag het (nood-)groentewinkeltje niet blijven. De baas had vorige week donderdag al moeten sluiten, zo is hem schriftelijk door de gemeente bevolen. „Ik sluit niet, laat ze de boel in beslag nemen!" zo luidde zijn commentaar. En hij vertelde er bij, dat hij 156 handtekeningen op een lijst had staan, handtekeningen van huisvrouwen, die het iets ergs zouden vinden als zij van „hun winkeltje" zouden worden beroofd. „Ik ben maar opgehouden mefj die handtekeningen, als 156 pro testerende vrouwen geen in druk maken Zo héél zeker van dat „in druk maken" zijn lang niet alle Duin wij kse huisvrou wen. De bijna tweehonderd handtekeningen onder een verzoek om een redelijke busverbinding heeft kenne lijk ook nooit enige indruk gemaaktHet wordt „een eindje verder lopen" dames, zo vrezen we, of maar weer wachten op de groentekar. Advertentie VERRAS UW LIEFSTE met zo'n mooie in* doublé, goud op zilver en goud reeds v.a. 7. KENNEMERLAAN 60-62 Hemelvaartsdag IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. van Doorn. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. van den Berg. Geref. Kerk, Petrakerk, 9.30 uur: ds. W. Diepersloot. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10.30 uur: ds. J. P. Geels. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 9 uur: ds. J. de Roest. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 9 10 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 9 uur: ds. H. P. Huis man. Gereformeerde Kerk, 9.30 uur: ds. A. C. van Nood. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman. Irenekapel, 9 uur: ds. F.. C. Willekes. Vrjjz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan: geen dienst. Geref. Kerk, Moensplein, 9 uur: ds. C. Meyer. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 9 uur: ds. G. H. Homans. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 9 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10 uur: ds. Y. v. d. Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk. 10 uur: ds. J. C. Remijn. Geref. Kerk, 9.30 uur: ds. De Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10.30 uur: gemeen schappelijke dienst in Haarlem-Noord. Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen crediet-service (inruil) LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN Aanvoer van dinsdag 14 kisten tong en tarbot 3 k. heilbot, 3 k. tong schar en schartong, 130 k. schol, 30 k. schar. 45 k. bot, 445 k. haring, 3700 k. makreel, 330 k. schel vis. 545 k. wijting, 200 k. kabeljauw en gul, 15 k. leng, 2 k. ham, 20 k. wolf, 48 k. koolvis en 20 k. diversen. Totaal 5550 kisten vis. Prijzen van dinsdag Heilbot 3.00—1.90, gr. tong 3.20—3.10, grm. tong 2.50-2.40, kl.m tong 2.50, kl. tong I 2.40—2.20, kl. tong II 1.841.70. tarbot I 2.50—1.90 per kg. Tongschar 81—80, gr. schol 27, grm. schol 34, kim. schol 44, kl. schol I 5043, kl. schol II 41 13, schar 188, bot 11—8, v. haring 21—11. makreel 25—6.40, gr. schelvis 6242, grm. schelvis 55—38 kim. schelvis 5133, kl. schelvis I 5034. kl. schel vis II 41—30, wijting 32—12.50, gr. gul 39—28, mid. gul 37-29. kl. gul 39—34, ham 66. kl. wolf 50. kl. koolvis zw. 3323, kl. koolvis wit 42 per 50 kg. Gr. kabeljauw 166—68, gr. koolvis zw. 8766, gr. koolvis wit 110, gr. leng 68, gr. wolf 104 per 125 kg. Besommingen van dinsdag IJM 18 Ariadne 16.900, KW 153 11.800, KW 135 I 13.010, VL 121 15.850, KW 60 250. IJMUIDEN Artsen: P. Brouwer, Koningin Wilhel- minakade 79, tel. 4507; D. J. Boosman Stationsweg 7, telefoon 4340. Apotheken: Apotheek Kuylman, Lang; Nieuwstraat 403, Apotheek Pleijler, Pla- netenweg 52. Verloskundigen: mejuffrouw J. Winter Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5053 SANTPOORT Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, tel no. 8310. Apotheek: De Wilde, Broekbergenlaan 42, tel. 02560 8284, Santpoort-Noord VELSEN Wijkverpleging: zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504: Oud-IJmuiden, ten noorden van Kennemerlaan, Markt plein, Lange Nieuwstraat en Plein 1940 1945; zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195: ten zuiden van Havenkade, Kennemerlaan, Marktplein, L. Nieuw straat en Zeeweg; zuster Sj. Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398: ten oosten Zeeweg, Velserbeek, Dorp Velsen, Vel- sen-Noord; zuster K. Langejan, Brede- roodscheweg 106, Santpoort: voor Drie huis, Santpoort-Dorp en Santpoort- Station. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Artsen: Van woensdagmiddag 12 uur tot Hemelvaartsdag 9 uur: R. W. Fierstra, Zeestraat 88, tel. 3737. Van 9 uur tot 's avonds 12 uur: F. J. G. Swaab, Kue- nenplein 48, telefoon 4169. Apotheken: v. d. Kolk, Zeestraat no. 27, telefoon 3820. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Dr. Tuinman neemt de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. CASTRICUM Artsen: Dr. Van Leesten, Bakkummer- straat 48, telefoon 2428. Wijkverpleging: zuster Boots, Koningin Julianastraat 14, telefoon 2544. Apotheek Ouwerkerk, Burgem. Lommen- straat. 6, telefoon 2500 is Hemelvaartsdag voor spoedgevallen (ook des nachts) ge opend. Advertentie KENNEMERLAAN 6 TEL. 5271 Advertentie Goedkoper dan in Milaan POPULAIRE SERIE 4 A vanaf JLhTi^U Op de bevrijdingsdag is door het jeugd koor „De goede herder" onder leiding van Joop Huizinga in het Nederlands hervormd jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan te IJmuiden-oost een concert gegeven, waar aan ook meegewerkt werd door „Die Rooi- roks". Een oud fugatisch opgezet loflied van Michael Pretorius, strak ritmisch a ea- pella gezongen was een mooie inleiding; Piet Lustenhouwer's vrolijke „Pluk de dag" liet het jeugdkoor van een geheel an dere zijde horen; ook de liedjes over het vogels voeren en andere goede daden kwa- rpen er keurig ritmisch en fris uit. Een extra boeiend nummer, niet in het minst voor de jeugdige zangers, was een muzikale scherts van Franz von Suppé, ,een landelijke concertrepetitie" getiteld. Onbevangenheid speelt de uitvoerenden een enkele maal wel eens parten, maar het enthousiasme der zangers vergoedt /eel. „Die Rooiroks", waar Jeanne van As- selt zo pittig de touwtjes in handen houdt, was weer allergenoeglijkst op dreef. Het ensemble liet weer een volle zaal aan dachtig luisteren en dat bewees, dat de leiding van het ensemble iets had weien te bereiken met deze jongelui. A. J. van der Wei]den

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9