unie Schaakclub Santpoort zal naar overgangsklasse promoveren J.N. TROMP i opgemaakte TAARTEN Meer armslag voor de sociale en culturele verenigingen IJmond-agenda Havenberichten Schaker Walda nog maar een half puntje van clubtitel Kijk Uit belangrijke voorstellen in raad heemskerk Sportcombinaties MODERNE MANNEN Sport colberts Heren-pantalons Weekend-shirts VQM Uw bril klaar terwijl u wacht formule meubelen Moederdag Banketbakkerij Wasmachines - Centrifuges 11 AMSTERDAM-HAARLEM-DEN HAAG-ROTTERDAM velsen beverwijk heemskerk Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Het beest in mensengedaante", zondagmiddag 14.30 uur: „Testpiloot in nood". MODE TIP „T E R L E N K A WEEKEND SHIRTS Ook voor uw jongens slaagt u bij Jeugdtoernooi Zandvoort „Salamander" blijft dit jaar rusten J. DE BOER - Mr. Opticien Funke's Roggebrood F U N K E „Waar is m'n dochter?" door De Plankeniers Tielrooy damkampioen van Kennemerland MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET Bakkum liep vol LOENDERSLOOT VRIJDAG 8 MEI 1959 Het voorstel van B. en W. van Heemskerk om een véfordening vast te stellen die de spaarpremie van de gemeente regelt en tijdens de woensdagavond gehouden openbare raadsvergadering onder voorzitterschap van burgemeester H. Ni el en jn het raadhuis ter tafel kwam heeft enige discussie ontlokt. Vele raadsleden vonden dat de vrijheid van de ambtenaren door deze verordening enigszins werd beknot. De voorzitter weerlegde deze mening echter. De heer De Graaf (P.v.d.A.) vroeg zich af of het niet beter zou zijn het voorstel terug te nemen. Hij was van mening dat de ambtenaren met de laagste inkomens niet van de regeling zouden kunnen profiteren of dat het bedrag dat zij minimaal opzij moeten leggen te veel lasten voor hen zou meebrengen. De voorzitter stelde echter dat het in dit geval een volkomen vrijwillige regeling betreft, waarvan men gebruik kan maken. Men hoeft er dus geen gebruik van te maken. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Ook dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard, evenals overigens alle andere voorstellen. Zo werden er twee geldleningen, ieder van 434.000, aangegaan met de n.v. Bank voor Neder landse Gemeenten en werd een krediet verstrekt ten behoeve van het bouwrijp- maken van het plan „Poelenburg II". Het laatste voorstel op de 22 punten tel lende agenda om eervol ontslag te verle nen aan de gemeenteverloskundige in ver band met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd was aanleiding voor de heer De G r a a f (P. v.d. A.) om op te merken dat de verloskundige na de oorlog niet meer in aanmerking is gekomen voor salarisverhoging en niet voldoende keren vakantietoeslag heeft gehad. Hij vond dat de gemeente in dit geval geen goed figuur sloeg en achtte het beter het ontslag aan te houden tot de zaken op hun plaats wa ren gezet. De voorzitter vond in het betoog van de heer De Graaf een zweem van beschuldiging aan het adres van B. en W. „U doet het voorkomen alsof wij bepaalde bestaande rechten niet zouden hebben geërbiedigd". Er was volgens de burgemeester hier sprake van „een over bodige gemeenteambtenares", die men echter niet had willen ontslaan. „In feite zou ontslag en op wachtgeld plaatsen het meeste voor de hand hebben gelegen in verband met de overbodigheid van de functie. Wij zijn onze verloskundige ech ter tegemoetgetreden door haar salaris te bevriezen". De heer M u y e n (P. v.d. A.) was de mening toegedaan dat de gemeenteverloskundige niet dezelfde rechten heeft gehad als de andere gemeen teambtenaren. Desondanks behoefde het voorstel niet in stemming te worden ge bracht. Het werd aangenomen. En hier mee was tevens het einde gekomen aan de openbare raadsvergadering, die woensdag wat meer tijd vergde dan doorgaans het geval is in Heemskerk. Het voorstel van B. en W. om een ver ordening vast te stellen die de subsidië ring van plaatselijke organisaties voor sociaal-cultureel werk regelt werd met vreugde door de raadsleden begroet. De heer Beentjes (K.V.P.) was zelfs van mening dat bij dit voorstel voldaan was aan het maximum van het bereikbare. Hij vond het de taak van de raad om blij moedig en spontaan dit voorstel goed te keuren. De wethouder van culturele za ken, de heer R o o z e n (K.V.P.) bracht hij dank en waardering voor het vele dat hij heeft gedaan om tot dit voorstel te ko men. De heer Van Tuinen (Prot. Chr.) vond vooral het feit dat deze verordening het mogelijk maakte dat sociaal-culture le verenigingen vijftig percent van de kos ten van de leiding terug krijgen een enorm winstpunt. „Het peil van de leider is im mers van uitermate grote invloed op het peil van het sociaal culturele werk", be toogde hij. Wethouder Roozen vond het prettig te horen dat het voorstel met zo veel enthousiasme werd begroet en merkte terloops op dat men bij de aan bieding van de begroting al had gesteld dat Heemskerk dit jaar in het teken van betere culturele voorzieningen zou moe ten staan. Men is dus momenteel druk doende om zulks te verwezenlijken, aldus de wethouder. Weer drie lokalen Er bestond bij de raad voorts geen en kel bezwaar om een krediet te verlenen om drie lokalen ten behoeve van het lager Advertentie Witte Terlenka Rokken 19.95 Zomerkortinqen Bontmantels 10 tot 20% Haarlem, 1 1 1 Anegang 32, 1 tel. 13541 W P N.V. BONTHANDEL B.B.B. VRIJDAG 8 MEI Thalia: „Scharze Nylons, heissê Nachte", 20 uur. Rcx: „De danseres van de duivel", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: geopend van 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 9 MEI Thalia: „Schwarze Nylons, heisse Nach te", 19 en 21.15 uur. Rex: Als vrijdag. Pieter Vermeulenmuseum: Als vrijdag. „Artistiek"; Kennemerlaan: Fototentoon stelling van „Fotokring Velsen". RIJDAG 8 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Hel den van de woestijn". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Meisjes in uniform". W.B. Theater, 20 uur: „Revolverrecht in Montana". VTERDAG 9 MEI Bioscopen: als vrijdag. Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond van „Oefening Baart Kunst". onderwijs van de Nederlandse Hervormde schoolvereniging te kunnen bouwen. „Ik ben blij dat er nu drie lokalen kunnen worden gesticht. Ik hoop dat de andere vier lokalen spoedig mogen volgen", zei de heer De Graaf (P. v.d. A.). Verder wilde hij zo veel mogelijk gegevens en prognoses over de stand van het onder wijs in Heemskerk in zijn bezit krijgen. „Bij de sociografische afdeling zijn al ver scheidene rapporten verschenen. De raad heeft echter pas één rapport in handen ge kregen", merkte hij op. De voorzit ter zegde toe hiervoor te zullen laten zorgen. Wethouder Roozen vond dat het aan tal leerlingen in Heemskerk vooral de laatste tijd onrustbarend stijgt. Hij ver telde dat het gemeentebestuur bijzonder vee! zorg besteedt aan het probleem om al le scholen zo veel mogelijk aan hun trek ken te laten komen. Met Meesterhand zijn onze kostuums gesneden. Exclusieve en aparte dessins Een vlot en 100 °/o wollen kostuum reeds voor ƒ104.- MARKTPLEIN TEL. 4206 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Boreaz van Cadiz; Volochvaesk, Antwer pen; Martinistad, Rochester, ledig IJbun- ker; Cadience, cokesbreeze, Newcastle; Gouweborg, London, met zand voor IJ- bunker; Fatih, Iskandarum; Delft, Ant werpen; Wandsbek, Hamburg; Graal Mu- ritz, Huil; Maga, Delfzijl; Yewforest, Dover, cokesbreeze Hoogovens; Piarnu, Kaliningrad; Pavo Koping, hout Zaandam; Hinde, London; Steady Hargsham hout Zaandam; Tubo, Dieppe; Rijnstroom, Lon don; Krefeld, Santiago; Marianne, Rouen; Esso Landsbek, Liverpool; Jagersfontein, Antwerpen; Rugen, Stettin, cement Haar lem; Giessenkerk, Rotterdam; Egret, Rot terdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Bodenstein, Antwerpen; Kitty, Rotter dam, ledig Hoogovens; Lifno, Rotterdam; Nore, Antwerpen; Rio Caroni, Puerto Or- daz; Phidias, Rotterdam; Draco, Rotter dam; Franka 2, Goole; Ciudad de Neiva, Antwerpen; Freshfield, Swansea; Hiron- delle, Londen; Europa Groningen, ledig Hoogovens; Darmstad, Port Said; Oranje- borg, Brussel; Bosworth, London; Jans, London; Hontestroom, Hull; Darlington, Goole; Delfzijl, ledig London, Zaandam; Harry, Par; Asmidiske, Norfolk; Ooster- diep, Ljusne; Zaanstroom,-London; Chris tel Kristineham; Wexford, Boston, ledig Zaandam; Gordias, Hamburg; Swallow, London; IJstroom, Gi-angemouth; Laertes, Bremen; Antje Janssen, Fredenkshavn, vismeel, IJmuiden. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Nellie, Dordrecht; Mount Blair, Green wich, cokesbreeze; Pyotrshirshov, Batum. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Celebes naar Bremen; Alpha, Noordzee; Carebeke, Rotterdam; Ninvea, Montreal; August Thyssen, Narvik; Lansing, Narvik; Eemshorn, Rotterdam; Karin Reed, Cassa; Navis, London, walsmateriaal; Gouwe borg, Sarpsborg, zout; Admiraal Nelson, Otterbacken; Wanda, Rotterdam, ledig, Velsen; Eva Witte, London, ledig, Velsen; Severnaja Semblia, Leningrad; Landha- deln, Hernosand; Thikoretsk, Rotterdam; Roerdomp, IJstad, kunstmest IJmuiden; Citadel, Porsgrunn; Roepat, Bremen: Mar tha Ahrens, Ahamburg; Vilnjus Moer- rnansk; Vesta, Antwerpen; Katha, Rotter dam; Capella, Bremen; Tilly, Sarpsborg, zout; Trito, Rotterdam; Marjan, Liverpool; Martinistad, Skoghall, zout. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Frean, London Amyntas, Piraeus; Atlas, Rotterdam, walsmateriaal; Macheon, Port Said; Yewforest, Greenwich, ledig Hoog ovens; Vliestroom, Huil; Twee Gebroeders, Rotterdam; Lido, Monrovia; Cardience, Rotterdam, ledig PEN-centrale; Graal Mu- ritz, Rostock; Sun Karen, Mobile: Shet land Trader, Blijth; Oranje Nassau, Southampton; Balong, Le Havre; Orion, Rotterdam; Phoenix, Varberg; Gerd, Go thenburg; Alexander, Pitea; Aenea, Rot terdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Ruhr, Gothenburg; Sint Josepf, Aarhus; Lies, Gothenburg; Krischan Stark, Flens burg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie NOG SLECHTS een halve punt scheidt F. J. Walda. van de clubtitel bü de IJmuider schaakclub Kyk Uit. Dit is het gevolg van de eigen zege op A. Kistemaker bevochten en de remise van z\jn concurrent J. Blok tegen ir. W. Mees. Walda is er dus in geslaagd zjjn gunstig staande afgebroken partij tegen A. Kistemaker met succes voort te zetten. Toch zag het er aanvankclyk niet naar uit dat hij door deze zege verder op J. Blok zou uitlopen. Nooit was er zoveel verscheiden heid, zoveel keus, zoveel mogelijk heid voor als nu. LIGHT-WEIGHT (licht gewicht) Draion - Terlenka - Trevira STRUCTUURSTOFFEN - moderne Hollandse, Engelse en Italiaanse Tweeds, ook HARRIS-Tweeds te veel om op te noemen. U moet het zien en passen en zelf combineren. Wij willen u graag adviseren. van 35.— tot 75.— van 19.75 tot 45. keus uit 80 verschillende in één maat van 9.75 tot 24.75 tal van vlotte moderne dessins, het enige hemd dat u BESLIST NIET hoeft te strijken. Komt als splinternieuw uit de was 75 k&Jü&H ••pcciuiiliiiuk. - sedert IUOH KENNEMERLAAN 61 17 M U I D E N Advertentie Spaarbankboekje Basis voor de toekomst Stichting NUTSSPAARBANK in de gem. Velsen Na het jeugdtoernooi voor jongens jongstleden zondag waren op Hemelvaarts dag de meisjesploegen uit Kennemerland op „Duintjesveld" aan de beurt de eer van haar vereniging te verdedigen op een jeugdtoernooi van de Zandvoortse hockey club. Zes elftallen speelden in een poule. Het waren Alliance, Eechtrop, Rood Wit, HIC, Strawberries en Zandvoort. Dit laatste team won vier van de vijf wedstrijden en verloor van Echtrop, met welke ploeg ge lijk werd geëindigd. Zandvoort en Eechtrop eindigden gelijk met acht punten. Maar omdat Zandvoort een beter doelgemiddelde had verworven kwam dit elftal in het be zit van de eerste prijs, een plaquette. De tweede prijs, een medaille, was voor Eechtrop, van welke vereniging de aan voerster aan het bestuurslid de heer P. Kelder van Zandvoort uit dank voor de prettige dag als herinnering een vaantje aanbood. Op de derde plaats, met zeven punten, eindigde het meisjeselftal van Rood Wit. Strawberries, dat alle wedstrij den verloor, deed dit op zo'n sportieve ma nier dat het team een troostprijs kreeg. De firma Scholten en Co uit Diemen, die vorig jaar met zoveel energie de ber ging van de voor het Bakkummerstrand in 1910 gezonken Duitse Kanonneerboot „Salamander" ter hand nam, heeft dit jaar geen tijd om de werkzaamheden hier aan voort te zetten. Scholten is elders be zig met het lichten van een wrak, dat zich waarschijnlijk gemakkelijker laat bewer ken. Begin 1960 zal echter het Bakkummer strand opnieuw de sporen te zien geven van het zware materiaal dat dan wederom zal worden ingezet voor de berging van de „Salamander", welks staal een grote waarde vertegenwoordigt. Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nleuwstraat 789 - Telef. 7119 Zf.leden 20% KORTING Blok had tegen ir. W. Mees namelijk duidelijk het betere spel, kwam zelfs een pion voor, maar kwam tegen de stugge verdediging van Mees toch niet verder dan een punt-verdeling. De afgebroken partij tussen P. Lanser en G. L. de Haas eindigde volgens verwachting in remise. Belangrijk was de overwinning die J. L. Wijdoogen op P. Heidenreich bevocht. Deze uitslag biedt namelijk M. Lanser nog een kleine kans via een beslissingswedstrijd de laatste plaats te ontlopen. Hij zal dan echter van P. Lanser moeten winnen, terwijl P. Hei denreich ten onder moet gaan tegen J. Blok. Tot op heden luidt de stand echter nog: 1. F. J. Walda 18 11 6 1 14 2. J. Blok (1) 17 9 4 4 11 9. P. Heidenreich ..19 5 3 11 61/j 10. M. Lanser19 3 5 11 5% Tweede groep In de tweede groep houdt M. J. Warnez de strijd tegen T. A Langedijk nog steeds vol. Zijn minieme kans op de titel bleef gehandhaafd door een zege op A. v. d. Plas. Om gelijk te kunnen komen zal hij nu zijn beide laatste partijen moeten winnen, ter wijl dan T. A. Langedijk van W. Deelder zal moeien verliezen. En die kans lijkt niet zo groot. Het treffen tussen W. Doornen bal en H. van Nieuwenhuizen met als inzet de derde plaats leverde een gelijk spel op. Waarmee Doornenbal het meest was ge baat. De bezetting van de fatale laatste plaats vormde de achtergrond bij het uit spelen van de afgebroken partij tussen J. Plugboer en J. A. Verlaak. De eerste mocht niet klagen dat Verlaak een goede winst kans voorbij liet gaan. Het werd nu remise. Slechts een nieuw wapenfeit zal Verlaak nu nog kunnen redden. De stand: 1. T. A. Langedijk 17 2. M. J. Warnez 16 9. J. Plugboer 18 10. J. A. Verlaak 17 2 10 13 11 6 5% Groep no. 3 Nu de strijd in groep drie reeds ten gunste van K. Meijer is beslist, concen treert de belangstelling zich slechts op de laatste plaats. Door de remise van J. v. d. Hoek tegen W. v. d. Berg is de positie van C. Abspoel bepaald benauwd geworden. A. J. van Niekerken liet door een zege op R. Blok nogmaals weten wel prijs op de bezetting van de tweede plaats te stellen. De ranglijst: 1. K Meijer 13 12 1 1 12% 2. A. J. van Niekerken 14 8 3 3 9% 7. J. v. d. Hoek 14 2 7 5 5% 8. C. Abspoel 14 2 3 9 3% Door de kleine omvang van deze groep zal er vermoedelijk geen degradatie zijn. Een grote verrassing lever-de in groep vier de in blakende vorm verkerende H. Wolthuizen door leider C. Donker te ver slaan. Overigens vermocht deze uitslag nauwelijks enige onrust bij Donker teweeg brengen. Zijn kansen op promotie staan onverminderd gunstig. W. Kalis liet A. Schelvis het seizoen met een nederlaag besluiten. De posities van de spelers met een kans op de eerste .plaats luiden nu: 1. C. Donker 20 14 3 3 15% 2. A. A. Verkooyen 20 12 2 6 13 3. P. Kramer jr17 10 3 4 11% In deze afdeling moeten door elke deel nemer 23 partijen worden gespeeld. Maan dagavond 11 mei wordt in het Cultureel Centrum de competitie voortgezet. Advertentie Sinds 1834. en nop steeds stukken beter tlntit.„iciei De oud-katholieke toneelvereniging „De Plankeniers" geeft maandag 11 en dinsdag 12 mei haar laatste voorstelling van dit seizoen in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan. Opgevoerd wordt „Waar is m'n dochter?", blijspel in drie bedrijven door Ank van der Moei'. De regie is van de heer F. A. J. Hunsche. EHBO-FEEST EN DIPLOMA- UITREIKING De afdeling Beverwijk-Hoogovens van de Koninklijke Nederlandse Vereniging EHBO houdt zaterdag 9 mei in het St. Jozef huis aan de Banjaertstraat haar jaarlijkse feest_ avond voor de leden en cursisten. Het uitgebreide programma wordt ver zorgd door het cabaretgezelschap „De Lachspiegel", met medewerking van Annie Huisman, Rita Bouma, The Bella's en prof. Brockino. Tijdens de pauze zullen de diploma's worden uitgereikt aan de cursisten, die voor het laatst gehouden examen zijn ge slaagd. Het damtoernooi om het kampioenschap van Kennemerland, dat in januari begon, is na vier maanden dammen gewonnen door de IJmuidenaar Theo Tielrooy. De thans 24-.jarige sterke hoofdklassedammer won in 1958 voor de eerste keer de titel van Kennemerland en nu heeft hij niet een score xan 75 percent de titel geprolongeerd. De tweede plaats wordt bezet door de Haarlemse damclub speler J. Bus. terwijl ir. M. Krijgsman (DCIJ) en J. Belien (St. Bavo) derde en vierde zijn geworden. Zij zullen dus Kennemerland vertegenwoordi gen in de strijd om het damkampioenschap van Noord-Holland 1959—1960. De uitslagen der laatste drie partijen luiden: J. Bus wint van P. Belien; Theo Tielrooy wint van Van Leuffen; J. H. Meure remise met Willemse. Eindstand finale: gesp. gew. gel. verl. pt.. Theo Tielrooy (DCIJ) J. Bus (HDC) ir. M. Krijgsman (DCIJ) J. Belien (St. Bavo) J. H. Meure (HDC) H. J. Berk ('t Oosten) J. IT. Willemse (St. Bavo) W. van Leuffen (St. Bavo) P. Belien (St. Bavo) Door een overwinning op Hoekema is het de KNC-er Joop ter Haak gelukt beslag te leggen op de kampioenstitel eerste klasse. Een fraaie prestatie van deze Haar lemse damspeler, die volgend jaar in de hoofdklasse zal uitkomen. In het najaar zal Ter Haak uitkomen in de eindstrijd om het kampioenschap van Noordholland eerste klasse. Een fraaie partij speelde de Sportief- speler Jansen tegen Varno Morscld in deze slotronde. De Sportiefman won knap. In de 2de klasse werd Leo Binkhorst kampioen; voorzitter W. Gomes promo veerde na barragepartijen naar de eerste klasse. 1 12 1 11 Advertentie MARKTPLEIN Advertentie Zoals algemeen werd verwacht is het de schaakclub Santpoort gelukt de hoog ste Noordhollandse Schaakafdeling te be reiken. Na een tweetal promotiewedstrij den tegen het Andijker Schaaklust bleken de spelers uit de Wüstelaan drie winst punten geboekt te hebben. De thuiswed strijd leverde een stevige zege op (7-3), de returnmatch bracht een gelijkspel (5- 5). Door de promotie van Santpoort zal de overgangsklasse van de NHSB er het vol gend seizoen als volgt uitzien: Heemstede; Het Oosten (Haarlem); Pat Mat (Bever wijk); Santpoort: VHS 2 (Haarlem); VVV (Alkmaar) en Zaandam 2. Indien het IJmuider Kijk Uit er niet in slaagt promotie naar de tweede klasse KNSB te bewerkstelligen zal ook dit team in deze afdeling uitkomen. Zaterdag trekt Kijk Uit naar Bussum om BSG 2 te ont moeten. Slechts een gunstig resultaat biedt nog promotiekansen. Voorlopig staat BSG met 1-0 aan de leiding door de winst in een vooruitgespeelde ontmoeting. Kijk Uit zal met de volgende spelers de strijd aanbinden: J. Blok, F. J. Walda, ir. W. Mees (reeds gespeeld); Tj. de Jong; A. Kistemaker; Th. Hölscher, C. J. Gordijn, J. L. Wijdoogen, G. L. de Haas en T. A. Langedijk. De tweede promotiewedstrijd tussen Zandvoort en Kijk Uit 2 (beiden kampioen tweede klasse) heeft Zandvoort een voor lopige 6-3 zege opgeleverd. De resterende partij wil Zandvoort gewonnen zien. Kijk Uit daarentegen verlangt remise. Daar de eerste wedstrijd met 6%-3 door Kijkt Uit werd gewonnen is met het oog op een Het mooie weer heeft in de IJmond dui zenden en nog eens duizenden uit de hui zen gelokt. Vooral Castricum en Bakkum hebben hun deel gekregen van het voor proefje van het naderend vakantieseizoen. Het strand, de duinen, bossen en kam peerterreinen zijn door jong en oud be zocht. Het Bakkumer kampeerterrein was overvol en de autobezittende strandbe- zoekers hebben hun wagens soms heel ver van het zilte nat verwijderd moeten par keren en ook de fietsenstallingen konden de drukte niet verwerken. Hoewel verwacht werd dat de „Camping' reeds in gebruik zou worden genomen, bleek dit niet het geval. De opening zal eerst in juni plaats hebben. Hoe druk het was, bleek uit de onafge broken rij auto's, die, wachtend voor de spoorbomen, slechts voetje voor voetje vooruit kondert. Er waren vooral veel Duitse auto's, maar ook Franse en enkele Noorse wagens door kruisten het dorp, zonder dat zich overi gens ook maar een enkele aanrijding voor deed. Hemelvaartsdag 1959 was een met zon overgoten gezellig drukke dag. eventueel gelijkspel in de derde wedstrijd, de verhouding der behaalde bordpunten zeer belangrijk. De derde ontmoeting is vastgesteld op 21 mei bij de schaakclub Rolland in Overveen. Advertentie BBBBBBBBBBBBBBBBBSBBBg B GROTE SORTERING U LUXE DOZEN BONBONS SLAGROOMGEBAK 30 ct VRUCHTENGEBAK ZWITSERS GEBAK CHOCOLADE GEBAK MOCCAPUNTEN Een pracht sortering ROOMBOTER ALLERHANDE 18 soorten 1.30 per 250 gram Galerij Duinwijk - Tel. 4008 BBBHBBBBBBBBBBiaiKÊSflB FIRMA STERK OPENT FILIAAL De firma Sterk heeft woensdagmiddag eeen filiaal aan de Lange Nieuwstraat ge opend. Hiermee is IJmuiden een nieuwe schoenwinkel en de Lange Nieuwstraat een fraaie etalage rijker geworden. LAATSTE VERGADERING NCVB. De afdeling Velsen-Noord van de Neder landse Christen Vrouwenbond houdt maan dagavond 11 mei in het gemeentelijk wijk centrum aan de Smidt van Gelderstraat haar laatste vergadering in dit seizoen. Op 10 juni wordt in Den Helder de land dag van het gewest Noordholland-noord gehouden en op 13 mei maken de dames een excursie naar een melkfabriek in Uit hoorn. Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico Ruton e-a Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 Centrum Galerij - IJmuiden

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11