Kennemers blijven door zege op Zeeburgia in tweede klasse Holdoot Pantalons Sportcolberts Vierde Jeugd- en Muziek-concours in Kennemerland begint zaterdag DEKENS X VAST TAPIJT Vissersbond vecht 25 jaar voor belangen van kleine bedrijven X BEDDEN LOENDERSLOOT Een muzikaal klinkend cadeau Voetbal in Kennemerland Kennemers Wijk aan Zee ^^woninginrichting beverwijk uféé Mvi, h üiïdimdeJt! Faillissementen Beverwijk CSV V it esse IEV Muziekhandel WiuWiv Nederlandse tanker ramde sleepboot; één dode v woninginrichting b e y e r w ij k JUBILEUMVIERING ZATERDAG IN UTRECHT woninginrichting beyer wijk uteê faM, nütZduuhde/i! Drukke zondag voor „IJmond" Tafeltennis VGZ woninginrichting beverwijk uteê Wvj, tiUZc/imc/et/ ADO 3 kampioen Medische verzorging tijdens het weekeinde Welpentoernooi Kennemers „Prinses Irene" op eerste reis in Canada VRIJDAG 8 MEI 1959 In Beverwijk heerste gisteren voetbal- vreugde en voetballeed. Bij de Kenne mers juichte men over het prolongeren van het tweedeklasserschap, maar bij Beverwijk werd de deur naar de tweede klasse vrijwel dichtgegooid. Voorts was het ook geen al te beste dag voor Vitesse, dat met twee-nul van Alkmaarse Boys verloor en voor KW, dat definitief op de onderste plaats belandde. De Kennemers hebben via een duidelij ke nul-vijf zege op Zeeburgia het tweede klasserschap weer voor een jaar gepi-o- longeerd. Met de rust stonden de rood zwarten nog maar met nul-één voor, maar na de hervatting was er geen houden meer aan. Holland verloor bovendien met drie twee van JSV, na aanvankelijk met nul twee te hebben voorgestaan. Beverwijk heeft het tegen Alcmaria Victrix niet kunnen bolwerken. Met één drie gingen de roodwitten tegen de Alk- maarders ten onder en daar QSC met drie nul van Always Forward won en IVV dat niet speelde al een punt voorsprong op de Beverwijkers had, is de kans, dat de aardbeienstad er een derde tweede klasser bijkrijgt niet groot meer. QSC 21- 31; IVV 20-30; Beverwijk 21-29. Nog te spelen wedstrijden: QSC: thuis tegen Assendelft; IVV: thuis tegen Velsen en uit tegen Always Forward; Beverwijk: uit tegen KW. Vitesse, dat gisteren kampioen had kun nen zijn moet dat nu nog maar afwach ten, want de Castricummers verloren met twee-nul van hun grootste concurrent: de Alkmaarse Boys, waardoor de stand aan de kop is: Alkmaarse Boys 21-31; Vitesse 21-30. Nog te spelen wedstrijden: Alk maarse Boys: uit tegen HSV; Vitesse: thuis tegen Rood-Wit. CSV rekende op de juiste wijze met KW af. De Krommenieërs verloren met nul drie en kwamen daardoor definitief op de onderste plaats. Dat verder nog Wijk aan Zee met twee-drie van Assendelft won was van geen belang meer. In 4 D is de beslissing voor de bovenste plaats nog niet gevallen, daar zowel ETO als Roda wonnen. De Kennemers heeft de nek-aan-nekrace met Holland om niet op de onderste plaats te eindigen, gewonnen. De Beverwijkers zorgden voor de verrassing van de dag door hun grootste overwinning in de com petitie te behalen en Zeeburgia met vijf nul te verslaan. Holland, dat met drie- twee van JSV verloor, degradeert nu. Zeeburgia heeft het De Kennemers lang niet cadeau gegeven. De Beverwijkers na men na tien minuten de leiding met een keihard schot van J. v. d. Sluis. De thuis club kwam goed opzetten, maar doelman Meyer was in uitstekende vorm en stopte kogels van Without en Former. Spil Hor- reman van de Kennemers wist enige zeer gevaarlijke aanvallen te onderscheppen en tot corner te verwerken. De Kenne mers kon het spel weer verplaatsen en na een half uur spelen maakte back Van der Stolpen van Zeeburgia hands in het straf schopgebied bij een voorzet van rechtsbui ten Rookhuizen. Jan Mosk schoot tot gro te teleurstelling van de Beverwijkse aan hang rakelings langs de paal. In de tweede helft viel Zeeburgia onmid dellijk fel aan en het doel van de Kenne mers kwam onder zwai'e druk te staan. De Kennemers doorstonden deze druk en na tien minuten gaf Rookhuizen een prach tige pass aan Jan Mosk, die inschoot: nul twee. Bij een zeer gevaarlijke situatie voor het Kennemersdoel kwam spil Hor- reman zijn doelman te hulp en kopte de bal uit de doelmond corner. Maar na een half uur vergrootte Kops uit een pass van Rookhuizen de voorsprong tot nul-drie. Nog gaf Zeeburgia zich niet gewonnen. In de laatste minuten mocht Van den Oute- naar echter een vrije trap nemen en Kops bracht de stand op nul-vier. In de laatste minuut maakte midvoor Zwanenburg er nog nul-vijf van. Hoewel het begin van de wedstrijd tus sen Assendelft en Wijk aan Zee er voor de badplaatsbewoners niet hoopvol uit zag, hebben dezen met twee-drie gewon nen. Na 20 minuten stond Wijk aan Zee met twee-nul achter, maar een kwartier later verkleinde linksbuiten Paap deze achterstand tot twee-een. In de tweede Advertentie W, AABÉ*V.W1JK»ZAALBERG ISOTHERMYL* NIEUWSTE DESSINS De Haarlemse rechtbank heeft dins dag in staat van faillissement verklaard: J. W. van der Weide, vertegenwoordiger, P. C. Allstraat 40 te Zaandam, rechter commissaris mr. N. Reeling Brouwer, cu rator mr. C. J. Doorenbos, advocaat en pro cureur, te Wormerveer, Zaanweg 66. J. Oudejans, handelaar, Papenpad 32 te Zaandam, rechter-commissaris mr. N. Reeling Brouwer, curator mevr. mr. H. S. J. M. Felhoen Kraal-Otto, advocate en procureur te Wormerveer, Zaanweg 66.— •J. Merbis, vrachtrijder, handelende onder de firma J. Merbis en Zonen, Duinwijklaan 32 te Beverwijk, rechter-commissaris mr. N. Reeling Brouwer, curator mr. A. A. M. ■eesberg, advocaat en procureur te Be verwijk, Vondellaan 20. Geëindigd is door het verbindend worden van de enige uitdelingslijst het faillisse ment van: J. J. M. de Jong, kantoorbe diende, Warmoesstraat 24 te Haarlem, rechter-commissaris mr. N. Smits, cura tor mr. G. J. H. de Leeuw, advocaat en orocureur, Wilhelminastraat 5 te Haar lem. helft kopte Theo de Winter na tien minu ten een bal naar het doel van Assendelft. De keeper sloeg de bal weg, maar de toe lopende Scholten pikte hem op en maakte gelijk (twee-twee). Wijk aan Zee was van dit moment af sterker en in de 38-ste mi nuut gaf Sijsner een zeer goede pass aan Theo de Winter, die inknalde (twee-drie). Beverwijk heeft door de een-drie neder laag tegen Alcmaria Victrix de kans op het kampioenschap zo goed als zeker ver speeld. In de eerste helft hadden de Be verwijkers stellig een ruime voorsprong kunnen nemen. Steeds waren ze op de Alk maarse helft te vinden. Bij een der schaarse tegenaanvallen van de bezoekers trapte Niesten in eigen doel. Ruststand nul-één. Na de hervatting waren de rollen om gekeerd en Alcmaria speelde veel beter. Na ongeveer tien minuten maakte Bever wijk echter gelijk, toen Van Oost een goe de pass aan Waanders gaf, die langs doel man Huibers schoot. Direct van de af trap bracht Donkersloot bij een aanval van Alcmaria de stand op één-twee. Be verwijk was toen de kluts kwijt en Alc maria ondernam talrijke gevaarlijke aan vallen. Kort voor het einde vergrootte Wie- linga de voorsprong tot één-drie. CSV heeft in Krommenie met succes het degradatiespook bestreden door KW met nul-drie te verslaan. De Krommenieërs zullen volgend seizoen in de vierde klasse moeten spelen. De Castricummers trok ken van meet af aan fel van leer. Het goede aanvalsspel had spoedig succes, toen Kossen een klein gaatje zag en de KVV-keeper liet vissen. Nog voor de rust bracht Stolk met een vlijmscherp schot de stand op twee-nul. Daarna kwam de thuisclub er wat beter in, doch zij was niet in staat het Castricumse vuur te blussen. Eickhof maakte aan alle KVV-illusies re soluut een einde, door kort voor het einde de bal in de touwen te jagen: nul-drie. De wedstrijd tussen Alkmaarse Boys en Vitesse is een twee-nul overwinning voor de kaasstedelingen geworden. De stoot kracht en de afwerking ontbraken bij de bezoekers en bovendien zette het afkeuren door scheidsrechter Eidenberg van een uitstekend doelpunt van linksbuiten Jon ker een domper op de Castricumse activi teiten. Voor de rust zag de linksbinnen bij een gevaarlijke Alkmaarse aanval kans kee per Stuifbergen te passeren. De Vitesse- defensie verzuimde resoluut in te grijpen. Vooral in de tweede helft moest Stuifber gen herhaaldelijk optreden en hij deed dit voortreffelijk. Maar ten slotte kon hij ook niet alles keren. Popma van de Boys had niet zoveel werk, omdat de Castricum se schoten veelal te onzuiver en te zacht waren. Zelfs toen spil Jonker naar voren trok en alleen voor de Alkmaarse keeper kwam te staan, gebeurde er niets bijzon ders, want de laatste kreeg het leer in de hand gespeeld. Hij behoefde slechts een keer werkelijk in actie te komen, toen Jonker weer op hem af kwam en de bal in het net liep. De scheidsrechter keurde het doelpunt echter af. Rechtsbuiten Van der Meulen buitte met een hard schot de hem door midvoor Feiken geboden kans uit om Stuifbergen voor de tweede keer mis te laten grijpen (twee-nul). Deze ne derlaag betekende wel een grote tegen valler voor de Castricumse supporters, die nu moeten afwachten wat de wed strijden HSVAlkmaarse Boys en Vites seRoodwit Amsterdam zullen brengen. Want theoretisch behoudt Vitesse nog de kans op het kampioenschap, wanneer HSV haar sportieve plicht doet en Alkmaarse Boys maar één puntje afsnoept. Op „Rooswijk" heeft IEV de laatste theo retische kans op een eventueel kampioen schap verloren doen gaan door aan het be zoekende DCO de overwinning te laten, zij het dan dat deze overwinning in de laat ste zeven minuten pas een feit werd. Voor een talrijk publiek wisten de bei de ploegen aanvankelijk een gelijk op gaande strijd te ontwikkelen. Aan beide kanten konden de verdedigingen meestal de vaak aardig opgebouwde aanvallen on derscheppen. Langzaam werd IEV iets sterker om de DCO-achterhoede telkens wat gevaarlijker te benaderen. Maar goe de kansen bleven voorlopig ongebruikt, zodat de rust met blanke stand inging. Na de hervatting probeerde IEV het met ge forceerd spel, doch ook DCO trachtte de overwinning te forceren, zodat het spel wel vlugger maar niet mooier werd. Bij een op het oog vrij ongevaarlijke DCO- aanval speelde achterspeler Bos na 38 mi nuten op doelman Jansen terug, die ech ter niet in staat bleek de teruggespeelde bal te bemachtigen; hij zag het ronde ding in zijn doel rollen (0-1). Wel probeerde IEV in de laatste minuten nog de gelijk maker te scoren, maar het schot miste en de eindstand bleef onveranderd. Advertentie „Bloemen voor moeder" Tante Leen 3-60 „Bedankt lieve ouders" Ria Roda 3-60 „Moeder je bent zo veranderd" Ria Roda 3-60 „Mcincr Mutter" Rudolf Schock met Bielefelder kinderkoor 6.25 TOONAAMOTVCM» WIJK AAN ZEEëRWEG 45 IJMUIDEN (O.) - TELEF. 7127 Advertentie HAMBURG (UPI) De ruim 12000 ton metende Nederlandse tanker „Kylix" heeft donderdagmorgen bij het verlaten van de oliehaven Kattwyck van Hamburg zijn sleepboot geramd. De sleepboot zonk binnen enkele sekonden. De kapitein en twee anderen konden nog snel overboord springen, maar de machinist wordt ver mist. Waarschijnlijk heeft hij de machine kamer niet tijdig kunnen verlaten en is hij daar verdronken. De botsing had plaats tijdens een draaimanoeuvre. De politie heeft een onderzoek ingesteld. De Kylix heeft na enig oponthoud zijn tocht naar zee voortgezet. Advertentie ENKEL-EN DUBBEIBOUCIE TRETFORD MOQUETTE" F Rl SE E.A ;-i.a VIJFENTWINTIG JAAR vissersbond betekent een kwart eeuw strijd voor de belangen van de kleine vissersbedryfjes. De heer Joh. Stevenson uit Den Helder is de man geweest, die het eerst inzag, dat er niets kon worden bereikt als de vissersver enigingen onafhankelijk van elkaar bleven werken. „Het is al moeilyk zo'n vereniging by elkaar te houden, omdat vissers onafhankelijke mensen zijn. Als al die vereni gingen nu ieder op eigen houtje hun vaak tegenstrijdige belangen gaan be pleiten, lukt het nooit", redeneerde hy. Het gevolg was de oprichting van de Neder landse Vissersbond, die zaterdag in de Utrechtse Esplanade het zilveren jubileum luisterrijk gaat vieren. Aanvankelijk werden maar vijf vereni gingen lid van de bond, maar nu loopt het gebied van Termunterzijl tot Stellendam en Oudorp. Alleen de Zeeuwse vereniginge uit Arnemuiden, Veere, Breskens en Vlis- singen zijn er niet bij. Maar hun belangen liggen ook wel heel anders, zodat dit is te bebrijpen. De vissersbond is uitsluitend bestemd voor het kleinbedrijf. Voor de garnalen- vissers en de kottervissers, die door mid del van die bond al veel hebben kunnen bereiken. Zo wist men in de dertiger jaren, toen de visserij haast geen middel van bestaan meer kon vormen, bij de regering te be werkstelligen, dat de visserij-centrale in het leven werd geroepen. Wilde men van regeringszijde aanvan kelijk alleen door sanering een ommekeer teweeg brengen, later zag men wel in, dat er meer nodig was. Er kwam financiële steun door middel van een produktietoe- slag en een toeslag op het aanbrengen van vis. Veel moeilijker werd 't, toen de scheep vaartinspectie zich intensief ging be moeien met de kleine scheepjes als vlet ten, slokkers en botters. Ze mochten al leen uitvaren als ze aan de eisen volde den, en deze voorwaarde was natuurlijk heel redelijk. Er zat echter één „maar" aan: de vissers konden de verbetering niet financieren. Ettelijke malen is de heer Stevenson in Den Haag geweest om met Advertentie E PEDA «TEMPE RA* AUPING DUNLOPPltLO* TVflNGARANT \y\"' ,v5:\u- L-V'Z* Op de avonden van 9, 16 en 23 mei zal in het Hervormd Verenigingsbouw aan de Schans te Beverwijk wederom de spanning voelbaar zyn, als daar door de muziek beoefende jeugd een sportieve stryd zal worden gevoerd, die drie weken zal duren en waarvan de Zilveren Toonkunst Wisselbeker de hoogste beloning zal zijn voor de beste leerling van Kennemerland. Het zal de vierde keer zyn dat dit concours voor de jeugd wordt gehouden en het grote aantal inschrijvingen van dit jaar bewyst overduidelijk dat het steeds meer in het middelpunt van de belangstelling komt te staan en ook in omliggende gemeenten meer bekendheid begint te krijgen. Er zijn zelfs inschrijvingen binnen uit Haarlem, Heemstede en Hillegom, naast die uit de directe omgeving. De deelnemers zijn ingedeeld als volgt: klasse A (tot 8 jaar) piano 3 deelnemers; klasse B (8 tot 12 jaar) piano 27, viool 2 en blaasinstrumenten 5; klasse C (1216 jaar) piano 10, viool 1 en blaasinstrumenten 1; klasse D (1618 jaar) piano 3 en blaasin strumenten 1. Evenals het vorig jaar zal de jury be staan uit de heren J. P. Vincent, Marinus Adam en W. Steijn. Het verloop en de prijstoekenningen zijn als volgt: Er zullen door ieder jurylid punten worden gegeven voor voordracht, muzikaliteit en techniek. Voor ieder onderdeel is de waardering van 1 tot 10 punten. Hierdoor kan het to taal der drie juryleden ten hoogste negen tig punten bedragen. Tachtig punten en meer komen in aanmerking voor een eer ste prijs. Lagere waarderingen komen in de tweede en derde prijzen. Aan het einde van iedere avond worden de prijswinnaars bekendgemaakt en op de laatste avond worden de prijzen uitgereikt. Na afloop van de beide selectieavonden ontvangen vijftien „allerbesten" bericht om in de erefinale uit te komen. Zij zullen da'n kampen om de drie hoofdprijzen in deze afdeling, namelijk eerste prijs, de zil veren Toonkunst Wisselbeker en een boe- kenbon ter waarde van 25, beschikbaar gesteld door de gemeente Beverwijk; twee de prijs zilveren beker en boekenbon ter waarde van 12.50, beschikbaar gesteld door de gemeente Heemskerk, en derde prijs: zilveren beker en boekenbon ter waarde van 5.beschikbaar gesteld door een firma te Beverwijk. Ook voor de beide selectie-avonden (9 en 16 mei) zijn fraaie prijzen beschikbaar ge steld, zoals zilveren plaquettes, medailles, boekenbons, luxe post, grammofoonplaten enz. Door de sluitingsdatum voor inschrijvin gen te handhaven, kon het aantal inschrij vingen wat beperkt blijven, waardoor het thans voor alle deelnemers mogelijk wordt gemaakt, hun gehele nummer volledig uit te spelen. Teneinde deze avonden op een voor de jeugd gepast uur te kunnen beëindigen, is het aanvangsuur op zeven uur gesteld, waaraan men zich stipt zal houden. Het bestuur van „Jeugd en Muziek" heeft gepoogd alle bezwaren van voorgaande concoursen weg te nemen. Ieder die van muziek houdt en de jeugd gaarne hoort spelen, weet waar hij op de komende zaterdagen terecht kan. Voor de handbalvereniging „IJmond" staat wegens de resterende wedstrijden van de competitie nog een drukke zon dag op het programma, want behalve drie dameselftallen spelen ook damesju nioren en IJmond 3-heren. Op „Watervliet" ontmoeten de dames van IJmond 1 het Haarlemse HOC 1, wel ke strijd door de Velsense dames kan worden gewonnen. Hetzelfde geldt voor de wedstrijden tussen de dames van IJmond 2 en Concordia 3 en tussen IJmond 3 en Concordia 2. De laatste wed strijd zal voor de IJmondsen wel iets las tiger zijn. Voorts kunnen de damesjunio ren van IJmond op geduchte tegenstand van Concordia rekenen en het is te bezien of de punten in Velsen blijven. Ten slotte spelen ook de IJmond 3-heren op „Wa tervliet" aanstaande zondag tegen De Blinkert 2. Er is voor IJmond een kans op winst. Het jeugdprogramma vermeldt: Meis jesaspiranten IJmond 5De Blinkert 6; jongensaspiranten IJmond 2IJmond 3. De IJmond 2 jongens kunnen door een overwinning kampioen worden. De opstelling van IJmond 1 dames is: W. Schoorl; T. Groot en L. Blom; R. Wijers, R. Uitentuis en W. Honig; G. Slatman, D. Marchelbach, H. Boom, W. v.d. Kuil en M. de Vries. Heren 2e klasse A. Oranje Zwart 2 VGZ 1. VGZ heeft het seizoen afgesloten met een ruime 8-2 overwinning op Oranje Zwart. A. Ales en J. Hoogeweg verloren elk één partij, terwijl alle andere wed strijden in winst werden omgezet. De afgelopen competitie heeft het twee de herenteam en het eerste damesteam het kampioenschap gebracht. Beide ploegen zullen het volgende seizoen respectieve lijk in de derde en tweede klasse uitko men. Het eerste herenteam is op de vier de plaats geëindigd en zal naar alle waar schijnlijkheid in verband met de gunstige promotieregeling naar de eerste klasse promoveren. Het tweede damesteam heeft zich verzekerd van de derde plaats. Prachtige resultaten dus die goede moed geven voor het komende seizoen. Advertentie Eau de Cologne Lange Nieuwstraat 433 - 435 Advertentie de betrokken ministers te praten. Dit werd nog dringender toen in Den Helder enkele scheepjes aan de kant werden gelegd. „Ik heb het u al vaak genoeg gezegd", zei de heer Stevenson toen tegen minister Lith de Jeude, „luistert u nu maar eens naar wat de schippers te vertellen heb ben, waarvan de boten niet meer mogen uitvaren". Weer naar buiten De schippers vertelden hun noden, en de beslissing van de minister was: „Uit varen". Daar bleef het natuurlijk niet bij, want schepen moeten betrouwbaar zijn, anders zou de bemanning teveel risico lopen. Maar daar de schippers anders bro deloos zouden worden en op maatschappe lijk hulpbetoon aangewezen zouden zijn, mochten ze weer aan het werk. De minis ter onderzocht onderdehand, welke maat regelen moesten worden genomen. „Past op", zei de heer Stevenson nog eens in een bespreking. „Straks liggen er vele honderden schepen aan de kant, want er is geen geld voor het onderhoud. Dan komt er geen vis, tot schade voor de handel. En ook de gevolgen voor de leveranciers van scheepsbenodigdheden zullen niet best zijn". Dat was niet zijn enige argument. „Telt u eens op, wat er voor steungelden nodig zullen zijn. Kunt u niet beter voor dat geld helpen bij het verbouwen en vernieu wen?" De woordvoerder van de vissersbond won het pleit. De regering zorgde voor twee derde deel van de onkosten bij ver bouwing en reparatie. Alle schepen wer den weer zeewaardig, de vloot ging weer voltallig naar buiten. Het is begrijpelijk, dat de heer Steven son nu nog met voldoening hieraan terug denkt. „Er is ook wel tegenkanting van de vissers geweest", zegt hij, „maar het is gelukkig toch gelukt". Zuiderzeewet „Ja, we hebben nog zo'n probleem ge had. Dat was met de Zuiderzeesteunwet. Aanvankelijk waren de Zuiderzeevissers het slachtoffer, maar velen konden ge lukkig later terecht in de opbloeiende vis serij op paling en witvis. Achteraf werd het beroerder voor de kustvissers rondom de Wadden". Sommige soorten gingen door de indij king van de Zuiderzee ten onder. „De voorjaarsharing kwam zonder paaiplaats, en precies zoals dr. Havinga had voor speld binnen vijf jaar verdween ze. En ook voor de garnalenvangst werd het veel moeilijker. Ik heb de aanvoer van leven de garnalen naar Amsterdam een tijd lang van Volendam overgenomen, maar op de duur gaf het toch te veel problemen. Ik hoop dat het nooit meer terug komt". De heer Stevenson kan zo wel uren ver tellen over al het wel en wee van de bond, die hij tot 1947 als voorzitter heeft gediend. Nu zwaait de heer R. Brands uit Urk de scepter. „Een bekwaam man, die zelf vis ser is, en dus alles van het vak weet", zegt de heer Stevenson, die als voorzitter van de Helderse vereniging nog wel bestuurs lid van de bond is. Zelf geen visser De heer Stevenson is nooit visser ge weest. „Nee", zegt de man, die leraar handenarbeid aan de kweekschool en hoofd van de VGLO Den Helder was, en de eer ste functie nog steeds bekleedt, „ik had er eigenlijk niets mee te maken, maar ik leefde mee met het visserijbedrijf". Er is voor de bond nog genoeg te doen. De heer Stevenson is de eerste, die dat zal be amen. Zo voelt hij niets voor de al te strin gente eisen van de scheepvaartinspectie. „Het hoeven geen passagiersschepen te zijn", vindt hij, „de lasten moesten niet zo hoog worden opgevoerd dat de schepen niet rendabel meer zijn". „Ik vind het zeer billijk dat ze van vis sers een diploma eisen, maar ze moeten ze geen dingen leren, die je pas als stuur man bij de koopvaardij nodig hebt. De visserman leert veel door de praktijk, en ik heb vissers met schietlood en logje een haven binnen zien sturen in de mist, ter wijl grote schepen buiten bleven". Eén familie En zo zet hij kernachtig tal van zaken voor de luisteraar neer. Daarbij vergeet hij de vakbonden niet. „Het is nu nog zo gezellig bij de kleine visserij" zegt hij. „De bemanning vormt met de schipper één familie. Een bemanningslid, dat zui nig is, kan dank zij de deelvaartcontrac- ten zelf op de duur schipper-eigenaar wor den. Waar zie je dat nu? Laten ze toch met die C.A.O.'s van de kleine visserij af blijven. De mannen verdienen op de hui dige manier meer, en het blijft er gezel liger bij. Vertrouwen beheert het leven op een klein schip. Laat ze toch niet met dwaze acties zo'n mooi systeem vernietigen". De heer Stevenson zal er op de jubi leumvergadering ongetwijfeld wel meer over zeggen. Want dit onderwerp zit hem hoog. En hij verzuimt niet duidelijk te maken, dat de vissersbond veel doet om de sociale toestanden te verbeteren. Te Urk, Oudorp en Den Helder is al een coö peratieve ongevallen- en ziekteverzekering in het leven geroepen, niet alleen voor de bemanning, maar ook voor de schipper- eigenaar. Zo wordt het familie-idee na der geaccentueerd. „We doen veel" zegt hij, „op coöpera tieve basis. Vakbondsleiders, je hebt veel goeds gedaan, op de wal en bij grote be drijven. Maar laat de kustvissers toch hun eigen boontjes doppen. Wat wij uitkeren is juist zo goed als de sociale voorzienin gen elders". Als op de jubileumviering alles net zo duidelijk wordt gesteld, kan het ongetwij feld een boeiende vergadering worden. Donderdag werd op het IEV-terrein de beslissingswedstrijd gespeeld om het kam pioenschap van de tweede klas HVB tus sen ADO 3 en Wijk aan Zee 2. ADO 3 wist met 2-0 te winnen en werd kampioen van de afdeling. Het werd een nogal harde wedstrijd waarin tien minu ten voor tijd de beslissing viel door twee doelpunten van Ton Dam. De Heemsker kers waren kampioen. Advertentie IJMUIDEN Artsen: H. Bel, Mercuriusstraat 4, telef. 5657; P. C. de Weerdt sr., Stationsweg K 5, tel. 4614. Apotheken: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5053. SANTPOORT Arts: M. Trooster, Daniëlslaan 14, Sant poort-Station, tel. 8410. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, tel. 02560-8249. VELSEN Wijkverpleging: Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504,, Oud-IJmuiden ten noorden van Kennemerlaan, Markt plein, L. Nieuwstraat en Plein 1940-'45; zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, telef. 6195, ten zuiden van Havenkade, Kenne merlaan, Marktplein, Lange Nieuwstraat en Zeeweg; zuster Sj. Koerse, Leeuwe riklaan 21, tel. 7398, ten oosten van Zee weg, Velserbeek, Dorp Velsen en Velsen- Noord; zuster K. Langejan, Brederood- scheweg 106, Santpoort, voor Driehuis, Santpoort-Dorp en Santpoort-Station. VELSEN-N.-BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: H. J. F. Peeters, Dommelsingel 2, tel. 5300. Van zondag morgen tot 's avond 12 uur: G. J. Vos, Arendsweg 124, tel. 3586. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK-UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerk- laan 9, Heemskerk, tel. 02512-266. Bo vendien neemt dr. Tuinman de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. CASTRICUM Arts: dr. H. Wieringa, Schelgeest 31, tel. 2289. Wijkverpleging: zuster Meihuizen, Bak- kumerstraat 41, tel. 2530. Verloskundige: mevrouw Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Ouwerkerk, Burgem. Lom- menstraat 6, tel. 2500, is dagelijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend. Advertentie In het Gemeentelijk Sportpark te Be verwijk werd donderdag het jubileumwel- pentoernooi van de Kennemers gehouden. Er waren zes deelnemende verenigingen die alle met drie elftallen in het veld kwamen. De deelnemende clubs waren: VVB, Terrasvogels, Schoten, Beverwijk, Alkmaarse Boys en Kennemers. Na een kort officieel gedeelte, vlag hij sen en een woord van welkom door de voorzitter, de heer Max Lindner, die er op wees dat het niet ter zake doet wie dit toernooi wint als het maar een spor tief verloop heeft, werd met de wedstrij den begonnen. Na afloop heeft de voor zitter der jeugdcommissie, de heer M. Metselaar, de prijzen uitgereikt en kre gen alle deelnemende clubs een herinne ringsmedaille. Advertentie Voor Vader en Zoon ALLE soorten en Breeslraat 17, Beverwijk EN COV^ QUEBEC CITY (UPI) Het nieuwe vlaggeschip van de Oranjelijn, de Prin ses Irene (8.526 ton) is donderdag uit Quebec City naar Montreal vertrokken waar het tot 19 april blijft. Terug in Rot terdam zal de Prinses Irene haar maiden trip hebben voltooid. De Prinses Irene, gebouwd te Hardinx- veld, vertrok op 29 april uit Rotterdam. Het schip bleef een dag in Southampton en kwam donderdagochtend in Quebec Ci ty aan. Met de indienstneming van de Prinses Irene heeft de Oranjelijn twaalf schepen op Chicago varen. Op deze reis gaat het schip niet via de St. Lawrence-zeeweg. Het schip kan met een snelheid van 16 knopen varen en biedt accommodatie aan 115 passagiers eerste klas. In de toekomst zullen zowel in Montreal als Chicago pas sagiers worden opgenomen voor trips door de St. Lawrence-zeeweg.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 13