LEXINGTON PRIJSVRAAG LEXI N GTI HUUR FIAT r Zweden kreeg geen onverdeeld prettige indruk van Sukarno Apostelen laaC-taüa 3 Van dag tot dag J Staking van buspersoneel in Parijs aangekondigd Oost-Duitsland klaagt over schending van luchtruim Knap vertoon maar géén antwoord op vragen Churchill bepleit krachtige Brits-Amerikaanse eenheid Jeugdige Indonesische Nederlanders berecht Lexi maakt bekend de PRIJSWINNAARS van de maand april w 3 B» OP Meisje trotseerde haai om vriend te redden Italiaans bezoek aan rampgebied van 1953 Agenda voor scheepvaart conferentie in de V.S. Prinses Beatrix koopt kasteel in Lage Vuursche Oud-premier Attlee pleit voor een wereldregering '^Praatótoel een koelkast! HEEMSKERK&CO. Cyprische bisschop Photios na betogingen afgetreden Spanje voorlopig nog geen lid van de NAVO Moederdag rUoe is het ontstaan?^ Dit woord: GELD 7 ZATERDAG 9 MEI 19 5 9 De Britse oud-premier Attlee heeft in Den Haag een pleidooi gehouden voor het wereldfederalisme; in tal van andere ste den in andere landen zal Attlee hetzelfde doen. Hij is dus blijkbaar een ware apostel van het wereldfederalisme geworden. Deze apostel probeert de mensheid ervan te overtuigen dat een wereldregering dus een supranationaal lichaam onontbeer lijk is om een eind te maken aan de chaos in de internationale samenleving en dat het daarvoor nodig is dat de staten elk afzonderlijk een deel van hun soevereini teit opofferen. Wij kunnen deze zienswijze van de heer Attlee volkomen delen. Maar het is zo jammer dat hij pas nu tot dit inzicht is gekomen. Hoeveel méér zou de mensheid eraan gehad kunnen hebben als de apostel van thans er ook zo over had gedacht toen hij nog Prime Minister was en dus tot het verwezenlijken van het denkbeeld had kunnen bijdragen. Maar helaas was Attlee juist in die tijd een groot tegenstander van het opofferen van souvereiniteit (voor al door het Verenigd Koninkrijk) hetgeen voor de gedachte van nauwere internatio nale aaneensluiting een zeer ernstige han dicap is geweest. De rede van Attlee heeft ons doen den ken aan een andere Haagse rede van een andere Britse staatsman: die van Churchill in 1948, waarmee de eerste stoot werd gegeven tot de eenmaking van Europa. Ook Churchill was op dat ogenblik een groot federalist. Maar helaas geen premier. En toen hij premier wérd, zag hij althans voor zijn land helemaal niets in het federalisme. We moeten er Engeland dankbaar voor zijn dat het ons telkens weer apostelen van de supranationale gedachte levert, aposte len die bovendien niet lang geleden de hoogste Britse regeringsfunctie hebben vervuld of op het punt staan deze te gaan vervullen. Maar we zouden nog dankbaar der zijn als de volgende Britse apostel van het supranationalisme t e g e 1 ij k Prime Minister was en dus in de praktijk zou kunnen werken voor het waar maken van zijn woorden. PARIJS (UPI) Het Franse socialis tische vakverbond Force Ouvrière heeft voor dinsdag 12 mei een staking van het Parijse buspersoneel geproclameerd. Men verwacht dat de communistische Confé- dération Générale du Travail de actie zal steunen. Donderdagochtend kwam het treinverkeer, na de staking van 24 uur langzaam weer op gang. Volgens de com munistische en onafhankelijke vakbonden heeft negentig percent van de 18.000 be trokken personeelsleden de oproep voor de 24-uursstaking van woensdag opgevolgd. Volgens' de spoorwegdirectie was het treinverkeer op lange afstanden voor tach tig percent normaal. Het plaatselijke ver keer lag ten gevolge van de staking vrij wel lam. Volgens het communistische dag blad „L'Humanité" liepen gedurende de staking slechts 800 van de 12.000 treinen. Donderdagochtend vertrokken uit Parijs extra-treinen met toeristen, die door de staking in de Franse hoofdstad waren op gehouden, naar het zuiden. BERLIJN (Reuter) Het officiële Oost- duitse persbureau ADN heeft bekendge maakt, dat een Amerikaans transport vliegtuig woensdag boven Oostduits ge bied heeft gevlogen. Deze schending, aan de vooravond van de Geneefse conferen tie, kan volgens ADN alleen worden ge zien als een openlijke uitdaging. Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade in Bonn heeft verklaard, dat, voorzover hij weet, geen Amerikaanse vliegtuigen het Oostduitse luchtruim heb ben geschonden. De Russische afgevaardigde heeft in het viermogendhedencentrum voor de lucht- veiligheid in Berlijn tegen de schending geprotesteerd. Hij zei dat het Amerikaan se toestel het Oostduitse luchtruim had ge schonden op een vlucht van West-Duits- land naar West-Berlijn. (Van onze correspondent in Stockholm) „Je kunt van Sukarno zeggen wat je wilt, maar hij verstaat de kunst om als vriend van het volk op te treden. Hij is een charmeur. Hij weet bloemen in ontvangst te nemen, kleine meisjes een zoentje op de blozende wang te drukken en landge noten een stevige hand te geven" zie hier de indruk, die de goodwill-zaaiende Indonesische president op de Zweedse journalisten heeft gemaakt, die hem drie dagen konden gade slaan. De politieke re dacties hadden dit spel echter vlug dooi en vonden dat al deze vriendelijkheid toch niet het feit kon camoufleren, dat de pre sident zich niet voor een persconferentie ter beschikking stelde. Ook het ontwijken van duidelijk gestelde vragen maakte ten slotte een niet al te prettige indruk. „Uw bezoek aan Zweden zou mede in verband staan met een bezoek aan een medische specialist?", vroeg een verslag gever. „Zie ik er misschien ziek uit?", ant woordde Sukarno ontwijkend. Andere vra gen moest zijn minister van Buitenlandse Zaken, Subandrio maar beantwoorden. Doch deze was al even voorzichtig. Wel deelde hij mede dat het onderwijs in Indo nesië met vlugge stappen vooruit gaat. Vóél de oorlog gingen één miljoen kinderen op de lagere school, thans zijn het er negen miljoen. Destijds had Indonesië 200 stu denten, thans 40 a 50.000. Er zijn nog enkele gebieden door rebellen bezet, maar 90 percent van het land is onder controle van de republiek; de meerderheid van de bevolking wenst een centrale en geen fede rale regering. Er zijn intussen nog te veel partijen. Er zal een nieuwe wet op de ver kiezing worden uitgewerkt om het aantal partijen te verminderen. De partijen, die dan toegestaan worden, zullen moeten vol doen aan de vijf beginselen van de repu bliek: geloof aan een god, democratie, na tionalisme, sociale rechtvaardigheid en internationale samenwerking. Dit wordt dan „geleide democratie" ge noemd. „Maar de communisten geloven toch niet aan Godvroeg een ver slaggever. „Hoe zal het dan met hen gaan?" „We zullen wel zien wat er ge beurt", gaf zijne excellentie orakelend terug. Nu de hoge gasten in het land zijn, wil de Zweedse pers de door de regering aan geboden gastvrijheid niet verstoren. Maar kort voor het bezoek werd het publiek duidelijk genoeg voorgelicht. Zo schreef het grootste avondblad „Expressen": „De Indonesische president klaagt Hol land onder meer aan voor „expansionis me". Maar het is eerder Indonesië, dat zulks wil. Men eist West-Nieuw-Guinea, dat beheerd wordt door de Hollanders. Nieuw-Guinea behoort historisch nóch po litiek of op een of andere wijze tot Indo nesië. Maar Sukarno wil de Hollanders daaruit verwijderen. Daarom zijn 90.000 Hollanders na de scheiding van Holland uit Indonesië gedreven. Daarom is Hol lands eigendom ter waarde van 4,5 miljard gulden genationaliseerd. En openlijk wordt in de Indonesische regeringspers verklaard, dat niet over een vergoeding zal worden gesproken alvorens Holland zijn deel van Nieuw-Guinea aan Indonesië heeft over handigd. „Geleide chantage" is weliswaar niet het officiële woord van de Indone sische politiek, maar dit zou het moeten zijn." Wij kunnen wel met dit citaat volstaan. Dit neemt evenwel niet weg, dat de Zweed se regering toch de rode loper heeft uit gerold om Sukarno en zijn 29-koppige ge zelschap op plechtige wijze te ontvangen. Zowel de minister-president T. Erlander als de minister van Buitenlandse Zaken, O. Undén was ter plaatse, terwijl de koning vertegenwordigd was door opperhofcere- moniemeester J. Lagerberg, de gewezen Zweedse ambasadeur in Den Haag. Achter deze beleefdheid staat de wens om de handel tussen de beide landen te bevorderen. Dit zei premier Erlander ook duidelijk tijdens het door de Zweedse re gering aangeboden diner: hij dacht dan vooral aan de Zweedse telefooninstallaties, de Zweedse kogellagers en de Zweedse papierindustrie. WASHINGTON (Reuter) Sir Winston Churchill heeft woensdagavond op een diner in het Witte Huis een pleidooi ge houden voor „een nieuwe poging" om de Brits-Amerikaanse eenheid te versterken. Wij zullen, evenals in de tweede wereld oorlog, een oplossing voor de wereldpro blemen kunnen vinden als wij blijven samenwerken, aldus Churchill. Aan het diner zaten vertegenwoordigers van de Amerikaanse regering, leden van het Con gres en militaire leiders aan. Sir Winston heeft donderdag zijn ver blijf van drie dagen in het Witte Huis ge ëindigd. De gehele staf van het Witte Huis, driehonderd man, stond voor het gebouw, en applaudisseerde, toen de Britse staats man op het bordes, tussen president en mevrouw Eisenhower in, poseerde voor de fotografen. Gisteren vertrok hij uit Washington naar New York, waar hij tot zondag de gast van de Amerikaanse financier Bernard Baruch zal zijn. Zondag vliegt de Britse oud-premier naar Londen terug. Duur servies. Op een veiling in Bern is vrijdag een verguld zilveren tafelservies, dat Napoleon honderdvijftig jaar geleden aan zijn vrouw Josephine cadeau deed, ver kocht voor 960.000 Zwitserse frank. De naam van de koper is geheim gehouden, doch men meent te weten dat het servies naar het Louvre in Parijs gaat. (Reuter) TAFEREEL N. R. C. 's Utrechtse correspondent S zag, om ruim twaalf uur, omwoelde dames: „om ruim twaalf uur zag men de S vrouwelijke studententezamen met hun mannelijke partners de statietrappen afdalen, omwoeld met slingers en groen". VERZUIM Dezelfde N. R. C. vertelt van het 5 B.B.C.-orkest dat het E „in zijn soort tot één der beste E ensembles gerekend kan worden", doch het blad verzuimt te vermelden E tot wélk van de beste ensembles E dit orkest gerekend kan worden. PERFECT 1 En nog steeds die zelfde N. R. C. babbelt: „Zonder een al te geperfectioneerde S indruk te maken werden alle nummers vrijwel vlekkeloos ten 5 gehore gebracht". E Waarmede deze courant bewijst dat zij geen perfect Nederlands schrijft, - laat staan perfectst. SCHRIL Het Vaderland schrijft over Christian Herter: i| „Hij heeft een voorkeur voor strik- §j dasjes, maar hij draagt rustige pakken". Dit is een schrille inconsequentie, waaraan ik nauwelijks geloven kan, al heb ik iemand gekend, die een voorkeur voor witte hemden had, |i maar zijn scheiding links droeg. LIJM Het maandblad Doe het zelf" biedt nieuwe abonnés niet meer of minder dan een lijmpakket aan be- vattende „drie verschillende soorten lijm". Ik moge (bescheidenlijk) doen op- merken, dat, als die drie soorten s niet verschillend zouden zijn, het §j er geen drie zouden zijn. |j TALARIUS 1 Sukarno probeert zich in de koele Scandinavische landen populair te maken. Als het moet zelfs op de fiets. Voor de politierechter te Amsterdam stonden negen jeugdige Indonesische Ne derlanders terecht, die in Amsterdam west pakjes sigaretten uit automaten en flessen pap en yoghurt hadden weggeno men. De jongste was 16 en de oudste 30 jaar. Zij opereerden hoofdzakelijk in Nieuw-West, waar de meesten van hen ook woonden. De politierechter veroordeelde de jon gens tot een gevangenisstraf gelijk aan de tijd die zij van 18 april af in het Huis van Bewaring hebben doorgebracht. De officier van justitie had tegen twee één maand en tegen de overige zeven ver dachten een gevangenisstraf van drie maariaen geëist. De officier schreef de ontsporingen van de jongens toe aan onvoldoende aanpassing aan het maatschappelijke leven. Zij zoe ken eikaars gezelschap en als er een bij is die met dat soort dingen begint dan gaan de anderen vanzelf mee. „Als je in een vreemd land komt is het een groot schandaal om zo op te treden. Nederland heeft toch werkelijk begrip voor jullie moeilijkheden", zei de officier. Advertentie De jury, bestaande uit de heren Kees Stip letterkundige L. P. A.Soeterboek copywriter M. C. de Jong redacteur C. Krouwel reclamedeskundige K. van Lieshout reclame-assistent heeft, onder toezicht van notaris Mr. P. Donker te Rotterdam, de volgende acht prijswinnaars aangewezen. Deze krjjgen een tweedaagse vliegtocht naar Kopenhagen J. Stom, Jasper Warnerhof 18 III. Amsterdam-W. II Mevr. G. W. Hegeman-Hemmers, Old Hickoryplein 63 C. Maastricht. G. Verheuvel, Schoolstraat 59, Krimpen a. d. Lek. J. Kuijt, Blaricummerstraat 33, Huizen N.-H. Mevr. C. C. de Boer-van Gelder, Utrechtseweg 54, Zeist. F. de Vries, Peppelweg 109 d. Rotterdam 12. Mevr. Daviena, J. de Reijgerstraat 4, Delden. P. H. Middelburg, Mijnbouwplein 1. Delft. Tevens werden de vijftig winnaars van een slof a 200 Lexington- sigaret ten door de jury ge kozen, die hun prijs krijgen toegezonden Lexi wenst u vcc U DOET TOCH OOK MEE? De acht winnaars van mei gaan twee dagen naar Londen! Vraag een af druk van de publicatie met algemene voorwaarden aan: Lexington - Postbus 305 - Den Haag l succes en geeft u de goede raad co m m jrom, America's Best Tobaccos SAN FRANCISCO (Reuter) Een 18- jarig meisje, Shirley O'Neil, heeft vrijdag in de baai van San Francisco een grote witte haai van ongeveer drie meter lengte getrotseerd om een klasgenoot, Albert Kogler, met wie zij nabij de beroemde brug „de gouden poort" aan het zwemmen was te redden. Op ongeveer vijftig meter van de kust werd de jongen door de haai, die in dit gebied sporadisch voorkomt, aangevallen. Shirley zwom, ondanks de afwerende kre ten „ga terug, ga terug" van haar vriend, te hulp en slaagde erin hem uit de tanden van het dier te bevrijden en naar het strand te slepen. Twee-en-een-half uur na de aanval overleed Albert echter op het strand, nadat Shirley, die katholiek is, hem eerst nog met zijn instemming met zee water had gedoopt. Een delegatie van de Italiaanse rege ring en van het Italiaanse Rode Kruis is in Nederland aangekomen voor een drie daags bezoek, waarbij een tocht zal wor den gemaakt door het rampgebied van 1953. Na de watersnood heeft het Italiaan se volk 1,2 miljoen gulden bijeen ge bracht, die gebruikt zijn voor het stichten van 35 kruisgebouwen in Zeeland, Zuid- Holland en West-Brabant. De Italiaanse regeringsdelegatie be staat uit de staatssecretaris van volksge zondheid Giardina, de gevolmachtigd mi nister Finzi, de burgemeester van Triest, dr. Franzil en de secretaris van de heer Giardina, dr. Troiani. Het Italiaanse Ro de Kruis wordt vertegenwoordigd door zijn president, dr. Ferri, door de echtge note van de president van Italië, mevrouw Gronchi, die presidente is van de natio nale vrouwenorganisatie van het Italiaan se Rode Kruis, door mej. Menada, inspec- trice voor de verpleegsters en door dr. Nonis, directeur van de afdeling buiten landse zaken van het Italiaanse Rode Kruis. Gistermiddag was voor de delega ties een ontvangst op de Italiaanse am bassade, waar ook vertegenwoordigers van de Nederlandse regering, het Rode Kruis en de kruisorganisaties aanwezig waren. Daarna vertrok het gezelschap naar Dinteloord voor bezichtiging van het wijkgebouw, dat daar tot stand kwam dank zij de Italiaanse gift. De delegatie bood voor dit wijkgebouw, waarin zowel het Witgele als het Groene Kruis zijn ge huisvest, een bronzen plaat aan met het zegel van Triest. Gisteravond was het ge zelschap te gast in Bergen op Zoom, waar folkloristische demonstraties werden ge geven, opgeluisterd door muziek van de drumband van het Nederlandse Rode Kruis. Vandaag werd een bezoek gebracht aan Oude Tonge, aan Kortgene en aan de Deltawerken nabij Veere. De Koningin heeft in paleis Soestdijk de echtgenote van de Italiaanse president, mevrouw Gronchi, ontvangen. WASHINGTON (Reuter) Negen Europese zeevarende landen hebben van daag de Amerikaanse regering een agen da voorgesteld voor de op 8 juni aanstaan de te houden internationale scheepvaart conferentie te Washington. Het agenda- voorstel werd door de Nederlandse am bassadeur, dr. J. H. van Roijen, aan de plaatsvervangende onder-minister van Buitenlandse Zaken, Herbert Murphy, overhandigd. De conferentie zal betrekking hebben op vraagstukken als het gebruik van „goed kope vlaggen" en de algemene positie van de Westeuropese scheepvaartlanden. De landen, voor welke dr. Van Royen het agendavoorstel heeft ingediend, zijn Noorwegen, Zweden, Denemarken, Enge land, Nederland, België, Frankrijk, Ita lië en West-Duitsland. Prinses Beatrix heeft het kasteel Drake- stein te Lage Vuursche met twintig ha bos gekocht van jhr. F. L. Bosch van Drake- stein. Er liepen reeds enige tijd geruchten, dat de Prinses zich in Lage Vuursche zou vestigen. Enige tijd geleden werd het kas teeltje met een gedeelte van het daarbij behorende bos te koop aangeboden. Vier kopers meldden zich hiervoor, waaronder de Prinses. De onderhandelingen over de aankoop zijn al geruime 'tijd geleden be gonnen. Gisteren is de koop gesloten. De Prinses zal binnenkort haar nieuwe bezit betrekken. De Britse socialistische oud-premier Att lee heeft gisteravond in Den Haag gepleit voor een wereldregering. Volgens Attlee kan er alleen een einde komen aan de poli tieke spanningen als de landen een deel van hun soevereiniteit overdragen aan een wereldregering. De vroegere Britse pre mier verklaarde dit in een rede voor de Nederlandse afdeling van de Wereldfede- ralistenbeweging. Behalve Attlee sprak in deze vergadering ook de vroegere liberale leider Clement Davies. „Men heeft mij gevraagd, aldus Attlee: hoe stelt u zich voor dit doel te bereiken? Naar mijn mening ontbreken, als men iets wil bereiken, slechts zelden de middelen om aan het doel te geraken. Wat* ont breekt is de nodige wilskracht", aldus Att lee. De liberale politicus Davies zei dat naar zijn mening de kleine landen een grotere stem dienen te hebben in internationale aangelegenheden. Attlee en Davies zijn in Nederland op een rondreis door Europa die tot doel heeft in de Europese landen het wereldfederalisme te propageren. de' I Het regenboogje van Josefien Tot onze grote vreugde vernamen we, via de ons allen na aan het hart liggende pers, dat onze dierbare Josefien Baker weer eens een kind is gaan uitzoeken en dat ze daarmee haar kleurenschaal aan kinderen compleet heeft: wit en zwart en geel en bruin en rood. Tien gekleurde kin deren is Josefien aan het opvoeden in een akelig soort van experiment en onder de meest onnatuurlijke omstandigheden, waar aan wij zo over het algemeen onze kin deren liever niet blootstellen: in een veel te dure en veel te weelderige omgeving, met veel teveel personeel en veel te weinig „eigen volk", bekeken en beloerd door lal van nieuwsgierige toeristen, die zich komen vergapen aan kinderen die in de ware broedermin naast elkaar moeten op groeien. Ik kan het niet helpen, maar ik houd helemaal niet van dergelijke experimenten. Misschien zou ik er nog in kunnen ge loven als er niet zoveel tamtam en re clame omheen werden gemaakt, als die kin deren niet ieder moment in dag- en week bladen en filmjournaals aan het publiek werden voorgeschoteld, als er niet steeds foto's verschenen met dierbare onder schriften. En nu is er dus een rood kindje bijge komen, een klein Indiaantje dat aan zijn eigen bekende omgeving werd ontrukt om vervoerd te worden naar een wereld waarin hij niet past en niet thuishoort. En een van zijn aanstaande zusjes mocht mee „om hemuit te zoeken" zoals men dat een jonge hond of een konijn doet De ouders stonden hem blijkbaar graag af, in tegenstelling tot andere meer ver standige lieden, die er zich met hand en tand en minder aangename wapens tegen hebben verzet, dat Josefien haar kolonie ging vergroten met een kind dat bij hen thuishoorde. Ze was daar verbaasd en ver ontwaardigd over. Ze kon blijkbaar niet begrijpen, dat er ook mensen bestaan die een kind liever bij zijn ouders in eigen omgeving zien opgroeien dan in een weel derig Frans chateau. Maar kleine Wara's ouders kenden dergelijke scrupules niet en ze deden hem grif over. En dus werd Wara uit zijn verband gerukt, moest afscheid nemen van ouders, broers en zusjes en ginn een wat men noemt „betere toekomst" tegemoet. Arme kleine Wara. Maar als we toch met die kleuren bezig zijn kunnen we Josefien nog wel een tip geven. Wellicht is ze er niet van op de hoogte dat ze in Marokko redelijk was echte blauwe kinderen kan vinden en san- for-kinderen in groene schakering op Mars. Als ik haar was zou ik toch nog even wachten met te verklaren dat de kleuren kaart compleet is. Want wie weet vindt ze ook nog eens een echt hagelwit kind bij de Verschrikkelijke Sneeuwmannen. Sporry Advertentie Direct Uw hartewens vervuld, zónder kapitale uitgave: U kunt het van het huishoudgeld betalen! De modernste merk-koelkasten, gloednieuw, b.v. 125 L m. compressor 17.75 p.m. Vraag direct volledige inlichtingen aan: Beethovenstraat 22-26- tel. 724628-712407 Hoofdweg 490-496 - tel. 125298-125506 Amsterdam NICOSIA (Reuter) Bisschop Photios van Pahos (West-Cyprus), na aartsbisschop Makarios de belangrijkste Grieks-ortho doxe persoonlijkheid op het eiland, is af getreden na tegen hem gerichte betogingen in Paphos. De bisschop is onlangs naar Cyprus teruggekeerd na drie jaar in het buitenland te hebben vertoefd. Hij zou in dertijd zijn vertrokken omdat de Grieks- Cyprische verzetsbeweging EOKA dreige menten aan zijn adres zou hebben geuit. De „heilige synode" der Grieks-katholieke kerk heeft het aftreden van bisschop Photios „met diep leedwezen" aanvaard. De synode had woensdag verklaard dat er niets op de bisschop aan te merken viel en dat niets hem kon beletten zijn kerke lijke taak uit te voeren. LONDEN (UPI) Ondanks Frans en Westduits aandringen zal Spanje voorlopig geen lid van de NAVO worden, aldus is van doorgaans goed ingelichte zijde in Londen vernomen. Verzet tegen de toela ting komt niet alleen uit de Scandinavi sche landen, Noorwegen en Denemarken. Men wees er op dat de aanwezigheid van Spanje de Noordatlantische Verdragsor ganisatie in ideëel opzicht niet zal ver sterken, integendeel. Uit militair oog punt is Spanje's toetreding tot de NAVO niet bijzonder dringend, gezien het mili taire verdrag van Spanje met de Ver enigde Staten. Het woord geld voor: wettig betaal middel hoort bij het werkwoord gel den, dat oorspronkelijk betekende: be talen en waarmee ook weer het woord gilde verwant is. De betekenisover gang is daar: betaling, betaling voor een feestmaal, het feestmaal zelf, de vereniging die feesten geeft, de broe derschap. Een merkwaardige verkleinings vorm van geld is: gelletje dat men in een paar zegswijzen nog wel tegen komt. Men zegt dat iemand een meisje trouwt „niet om haar velletje, maar om haar gelletje" en ook: „als 't huwe lijk is om 't gelletje, dan wordt het vaak een helletje"»

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5