Problemen Voetbal in Kennemerland LINC0 LOENDERSLOOT Filippijns Danstheater in Amsterdam HAARDEN en KACHELS super convector 5 Jongens sneden lijsters de kop af Eerste voorstelling van de Libel/es Haarlemse rechtbank V uurwerkfabrikant vervoerde wonderkaarsen zonder vergunning OP DE HONDERD VELDEN j (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) LOENDERSLOOT OLD CLOTHES NEW Kinder dienst en Van Gelder-brandweer lieden bevorderd ZATERDAG 9 MEI 1959 HET FILIPPIJNS danstheater, groten deels gevormd uit in Manilla studerende jeugd, vertoeft gedurende enkele dagen in ons land. Woensdag en donderdag werden de eerste voorstellingen in het Amster damse theater Carré gegeven, vanavond en morgen kan men daar nog genieten van het kleurige kijkspel. Deze groep, in 1957 opgericht onder leiding van Alfredo Reyes en Corazon Inigo als choreografe, heeft met zoveel succes deelgenomen aan het onlangs begonnen derde seizoen van het Théatre des Nations in Parijs, dat de reeks voorstellingen in het kolossale Théa tre des Champs Elysées moest worden voortgezet. Men zou daar waarschijnlijk nóg zijn, als deze schouwburg langer be schikbaar had kunnen worden gesteld. Volgens impresario J. van Doveren „inspi reerden de beeldschone meisjes en fijnge- bouwde jongens de Franse pers tot lyri sche ontboezemingen". Een der recen senten schreef, dat het wel leek of de gra tie op de Filippijnen was uitgevonden. Het is aan geen twijfel onderhevig, dat sinds het eerste Joegoslavische Dansthea ter geen enkele folkloristische groep misschien met uitzondering van de bin nenkort ook in Haarlem terugkeren de Spaanse revue „Coros y danzas" met zo weinig pretenties zo veel verras singen leverde. Wellicht moet men de in Parijs geoogste bijval hieruit verklaren, dat men zelden of nooit een dergelijk raf finement ziet toegepast in een vertoning, die in alle opzichten de charme der na tuurlijkheid heeft. ER KOMT NOG IETS BIJ: het onmis kenbare plezier is in niet onaanzienlijke mate te herleiden tot herkenning van ver trouwde elementen, die reeds in de muzi kale voorspelen worden aangekondigd. De oorspronkelijke cultuur van de „negritos" heeft ingrijpende invloeden ondergaan van velerlei kolonisten. De Filippijnen (men schrijft meestal Philippijnen) lagen reeds in het begin onzer jaar-telling op de handelsroute tussen China en de Indone sische archipel. In de veertiende en de vijftiende eeuw werd het mohammeda nisme er toonaangevend. En het is nog maar nauwelijks zestig jaar geleden, dat de Spanjaarden de eilanden aan de Ver enigde Staten van Amerika moesten af staan. Veel van deze hier zeer onvolledig weergegeven geschiedenis weerspiegelt zich beminnelijk in de veelkleurige en dy namische beeldenreeks, die thans op de planken verschijnt. De prachtige weefsels der rokken, maar vooral in de eerste num mers de handgebaren en de voetstanden roepen de Indiase dans voor de geest. Men heeft zich deze verwantschap amper ge realiseerd, of men zit reeds met plezier te kijken naar een soort cotillon, die met een heuse quadrille begint, met een gestileer de flirt in de trant van een menuet wordt vervolgd en die via een meeslepende fan dango eindigt met een polka op z'n Spaans met kleppers in plaats van castagnetten. Natuurlijk ontbreken de overblijfselen der morisca's niet, buitengewone bewijzen van virtuositeit met en tussen stokken. En in de afdeling van het programma, die als „dansen op het land" wordt aangekon digd, waant men zich nog niet in de sfeer van de Oudeuropese gildefeesten, of men ziet proeven van behendigheid, die men van tevoren slechts van de jongleurs van het circus uit Peking aanschouwde. Vijfendertig nummers van dartele be koorlijkheid zouden van het aardige te veel zijn geworden, als dit alles niet met zoveel vaart en vreugde, eerlijkheid en elegantie werd vertoond. Het inheemse en Donderdagmiddag bracht een meisje in IJmuiden vier jonge lijsters naar het hoofdbureau van politie. Zij vertelde dat een troepje jongens in de Heerenduinen lijsternesten hadden uitgehaald, de nesten verbrand en de lijsters de kop afgesneden. Vier lijsters kon het meisje slechts redden. De politie zal van dit ergerlijke geval van dierenmishandeling veel werk maken. Zij heeft reeds enige aanwijzingen wie de daders zijn. De toneelgroep „De Libelles" heeft woensdagavond in het Sint Fidelisgebouw te IJmuiden haar eerste voorstelling ge geven. Het met vaart opgevoerde stuk van Arie van der Lugt, „Brand in afdeling drie", geeft een beeld van de sfeer in een fabriek en de moeilijkheden die een meisje uit de betere kringen daar ondervind. On danks de plankenkoorts stond de opvoering op een behoorlijk peil. Veel bloemen en een hartelijk applaus beloonden de meisjes van het kousenatelier H.I.N. voor hun prestatie. Abelardo Mendoza en Zenaida Lapuz in een Philippijnse bruiloftsdans (van het eiland Luzon). rituele gedeelte wordt voornamelijk op gongs begeleid, de rest (gezelschapsdan sen en nieuwere volksdansen met een lich telijk pantomimische inslag) door een voortvarend orkest van tokkelinstrumen- ten. Speciaal door het toedoen der mando lines werd men eraan herinnerd, dat de romantiek (en daartoe behoort ook het de ervaring verrijkende genoegen aan het exotische) toch altijd een soort jeugdbe weging is gebleven. En vervolgens ont stond het verlangen deze luimige parade van vrijheid blijheid, met die wonderlijke mengeling van schuchterheid en behaag zucht, tussen de groene hellingen van Bloemendaals Openluchttheater mee te maken. De wijde mestiezenrokken, de ge borduurde overhemden, kortom die rijk geschakeerde staalkaart van oude en nieuwe, oosterse en westerse klederdrach ten ter opluistering van de overwegend feestelijke gedragingen, men zou er daar nog aangenamer door worden bekoord. Wie weet is er nog een mogelijkheid te vinden deze groep hierheen te halen. Meer dan oppervlakkige bekoring moet men niet verwachten. Voor zover er van eigen geaardheid sprake is in deze zonnige pot pourri, blijkt die alleen uit het tempera ment, de afwisseling van het springleven de met het zich laten wiegen op de melo dieuze golven van tot niets verplichtend sentiment. David Koning BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Petronella M. C., d. van P. Bos en J. M. de Wildt; Trudi S. E., d. van G. van den Berg en E. C. Tegelaar; Ber nard J., z. van G, Sluiter en A. G. E. Wisker; Lukas, z. van H. van der Molen en J. J. Kiers; Juli A., d. van L. Singer, en J. Groen; Johannes C., z. van L. J. Alders en G. M. van Buggenum; Petrus J. R., z. van L. M. van Vuuren en J. Dibbets; Petrus F. J., z. van P. W. de Boer en J. G. Schuijt; Christine J., d. van C. L. Bijl en J. Wels; Rudolf J., z. van M. M. Busink en J. Dun- newold; Nora, d. van B. K. Wolters en H. M. van Reeuwijk; Anja, d. van P. C. Bot- hoff en N. Advokaat; Winfred, z. van E. Neeft en K. Dekker; Gijsbert J. D., z. van P. R. van Nifterik en L. M. Duursma; Ma ria C. J., d. van H. E, van Someren en C. M. Maalman; Lenie A. W., d. van H. Troost en M. W, van Dam; Paul D., z. van N. Jurriens en W. Hoogland. ONDERTROUWD: H. Daalhuizen en P. Duin, A. Schellevis en A. A. M. Schoorl, L. Brands en J. Dekker, P. H. Koomen en M. J. Vasen, M van Bugnum en C. Leemeijer, W. J. de Ruijter en J. C. M. Kiebert, H. O. Hulscher en J. H. Rijnders, A. H. Durge en L. F. Paap, J. H. Wolterman en J. G. van Noort, W. H. Hühl en L. Bosscher, S. J. van Baarsen en M. Slotemaker. GETROUWD: F. Busscher en J. P. C. van der Zwan, M. C. de Ruijter en J. van Gulik, T. Prophitius en J. E. Samshuijzen, G. J. Hutten en F. van Aalst, L. J. Groeneveld en C. de Vries. OVERLEDEN: P. J. Verhoef, 77 j„ wedn. van T. Bakker; L. H. R. de Grave, 84 j., geh. met C. Sarriti; S. A. Suvaal, 86 j., wed. van M. Sinke; W. Bos, 72 j., geh. gew. met J. Koster; S. Gelderman, 80 j., wedn. van J. W. v. d. Drift; P. D. Vlam, 71 j., geh. met K. Zwart; N. A. van der Lem, 65 j., geh. met M. v. d. Waardt.; G. H. Steijn, 69 j., geh. met J. A. Stapper; N. van der Wel, 56 j., geh. met A. van Oei. In hoger beroep eist officier van Justitie ontslag van rechtsvervolging De officier van Justitie bij de Haar lemse rechtbank heeft gisteren in hoger beroep ontslag van rechtsver volging respectievelijk vrijspraak geëist in de zaak tegen een 61-jarige vuurwerk fabrikant uit IJmuiden aan wie ten laste was gelegd dat hij in september 1957 zonder het vereiste geleidebiljet een par tij van 450 kilogram vuurwerk, z.g. won derkaarsen, van een bunker in de Heren duinen naar een huis in IJmuiden had vervoerd en voorts dat hij zonder daar voor vergunning te hebben gekregen zijn bedrijf had uitgebreid door de wonder kaarsen in bedoeld huis te laten verpak ken. De fabrikant was in eerste instantie door de Haarlemse kantonrechter ver oordeeld. De verdachte ontkende dat hij het vuurwerk had vervoerd. Overigens wa ren het volgens hem geen wonderkaar sen maar „elektronen". Hij was wel en kele malen met de auto waarmee het vervoer geschiedde meegeweest, maar een van zijn personeelsleden had toch het vuurwerk in het huis in IJmuiden ge bracht. Hoe groot de partij was geweest kon verdachte zich niet meer hinneren. Een Velsense politieman, die beslag op de partij had gelegd, verklaarde als ge- tuige-deskundige dat het wel degelijk wonderkaarsen waren geweest en geen las-electroden. Op de verpakking stond trouwens ook „wonderkaarsen". Een andere getuige-deskundige, de commandant van het korps ontplofbare stoffen in Den Haag, zei dat er inderdaad gelijkenis bestond tussen wonderkaarsen en las-electroden. Het laboratoriumon derzoek had uitgewezen dat het hier won derkaarsen betrof. In zijn requisitoir merkte de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, op, dat hij wel bewezen achtte dat verdachte de partij vuurwerk zonder de vereiste toestemming had vervoerd maar dat hij de strafbaarheid van dit feit niet in de wet had kunnen vinden. Ten aanzien van dit deel der tenlastelegging vroeg de officier dan ook vernietiging van het vonnis van de kantonrechter en ontslag van rechtsvervolging. Met be trekking tot het tweede tenlastegelegde feit, het zonder vergunning uitbreiden van het bedrijf, was mr. Van der Valk Bouman van oordeel dat hier moeilijk van bedrijfsuitbreiding kan worden ge sproken nu het verpakken van het vuur werk in het huis in IJmuiden kilometers ver van de plaats gebeurde waar de won derkaarsen werden gemaakt. Hij vroeg ten aanzien van dit feit vrijspraak. Verdachte's raadsman, mr. J. W. Cre- feld, sloot zich bij het requisitoir van de officier van Justitie aan. De rechtbank zal donderdagmorgen 21 mei a.s. om halftien in deze zaak uit spraak doen. Mosselzaadvisserij is gunstig De mosselzaadvisserij op de Wadden zee, die vorige week is geopend, heeft een bijzonder voorspoedig verloop. Er is dit jaar buitengewoon veel mosselzaad ge vallen en alle kwekers kunnen voldoende zaad vissen, om al hun braak liggende gronden, waaronder 120 pas uitgegeven nieuwe percelen, te bezaaien. Men stelt wel eens de vraag, hoe in het eindspel met een veroverde dam moet wor den omgegaan. Zoals een beginnende dam mer eerst het „Haarlemse zetje" moet leren om geleidelijk aan op een peil te komen, waarop hy weinig moeite meer heeft om de moeilijkste slagzetten van allerlei oor sprong uit te voeren, zo moet ook het eind spel, als belangrijk onderdeel van het dam spel, stap voor stap en grondig worden beoefend. Elke dammer moet weten dat een een maal veroverde dam (wat meestal ten koste van schijvenmateriaal gaal)), minstens negen ruiten onder controle kan krijgen. De ene zet passief, de volgende zet actief, moet soms met de dam worden gespeeld, om de beslissing of remise af te dwingen. Merkwaardig is dat door het gedunde schijvenmateriaal de uitwijkmogelijkheden groter zijn geworden. Door de grotere macht van de dam zijn de moeilijkheden voor het bord toegenomen. Om een eindspel zo sterk mogelijk te spelen is het in de eerste plaats zaak, dat de speler leert, wat hij met het schijven materiaal moet doen. De speler moet leren vangstellingen op te bouwen en hij moet steeds terugkerende standaard-, winst- en remise-posities uit het hoofd leren. In de bijna vijftig jaar dat de Koninklijke Nederlandse Dambond be staat, is maandelijks trouw een prima dam- blad verschenen: „Het Damspel". De beste eindspel-specialisten hebben in de loop van deze halve eeuw heel wat wijze lessen in de eindspelrubriek van het blad gegeven. Wie die lessen met aandacht volgt, zal het zeker ver brengen in het eindspel. Een der allergrootste eindspelcomponis ten was wel C. Blankenaar, die, zoals men weet, in 1953 is overleden. Gelukkig dat ir. J. Viergever zijn prachtig werk voortzet. Laten wij eens een eindstand van Blan kenaar geven, die hij in 1909 samenstelde. COCOCOTOCOrXCCOTXp XXX* VÜ^OCO°' VM//S Wit: drie dammen op 25, 34 en 47. Zwart: twee stukken op 8, 16 en dam op 3. Wij zullen de hoofdvariant geven en de Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden r~>y Voor het lagere voetbal staan er voor de komende zondag nog vry veel wedstrij den op het programma. Mede doordat er op Hemelvaartsdag echter enkele beslissin gen gevallen zijn, zijn de meeste vastge stelde ontmoetingen van weinig belang meer. Maar dit geldt zeker niet voor Al ways ForwardIVV, HSVAlkm. Boys, VitesseRood Wit en ASVTerrasvogels. In 2A zou HollandHBC én voor de thuisclub én voor De Kennemers van be lang geweest zijn, als JSV Hemelvaartsdag niet reeds het vonnis van Holland getekend had. Beverwijk en QSC hebben geen van bei de hun lot meer in eigen hand, zodat ze natuurlijk uiterst nieuwsgierig zijn, wat IVV in Hoorn tegen Always Forward zal doen. We houden het op de IVV-ers, al is in zulke zenuwslopende wedstrijden feite lijk van alles mogelijk. VelsenDe Meteoor en Wijk aan ZeeCSV zijn van geen be lang meer. In beide wadstrijden verwach ten we overwinningen voor de thuisclubs. In 3B kan zondag de kampioen bekend zijn, maar ook bestaat de mogelijkheid, dat er nog een beslissingswedstrijd nood zakelijk is. Dit zou het geval zijn, als Vi tesse op Rood Wit één punt meer verover de dan de Boys op HSV. Inmiddels houden we het ernstigst rekening met een over winning van beide kampioenspretenden ten, hetgeen zou betekenen, dat de Alk- maarders naar de tweede klas promove ren. Bij ADOZVV blijven de punten o.i. in Heemskerk. De Santpoortse Terrasvogels kunnen zich definitief in veiligheid stellen door op ASVArsenal minstens één punt te veroveren. Dit zal de Vogels echter nog niet meevallen, ook al wonnen zij dan de eerste ontmoeting met vieréén. Kin- heimDe Eland kan zuiver een genoege- lijkheidspartijtje worden met als waar schijnlijk resultaat een gelijk spel. VelsenDe Meteoor. Velsen: Kaasen brood; Van Bugnum en Hijnen; Spanjaard, Bakkum en Schoorl; Wittebrood, Hoogzaad, Van der Pieterman, Van Schagen en Wilmsfloet. ASV-ArsenalTerrasvogels. Terras vogels: Cöhrs; Goedhart en Van Gelder; Disselköter, Röbken en N.N.; Rijke, Tim mer, Spanjaard, Van Eden en Vader. In Breskens is het zwembad leeg gepompt om de dikke laag modder, die door de omwonenden uit het slib gevist, zich op de bodem van het bassin ge vormd had, weg te kunnen baggeren. Bijna duizend kilogram paling werd Advertentie REINIGEN VAN COSTUUMS ƒ4.— JAPON ƒ3.50 KONINGSPLEIN 10 - TEL. 4886 BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Margriet Corinne, dochter van C. Kuyper en G. ter Hoeven. Marlena Barbara, dochter van D. Volger en F. Groe- newegen van Wijk. Johan, zoon van A. Vink en M. H. Westrik. Geertruda Maria, dochter van J. A. Duijn en G. Dekker. Winfried Gabriël Thomas Maria, zoon van J. P. Kloes en A. M. Freitag. ONDERTROUWD: J. G. M. Windmüller en M. P. J. de Vries. P. J. T. Kramer en J. van der Meij. GETROUWD: N. Out en J. M. Lute. OVERLEDEN: G. W. C. Meijer, oud 76 jaren, wonende te Enkhuizen. ondervarianten aan de oplossers overlaten. 47-33, 8-13, 34-1. Er dreigt 33-11 en op 3-26 volgt 33-42 en 1-34 25x43 wint. 13-18 ge dwongen. 1x40 3-8 (op 16-21 33-28 3-8 40-35 wint), 33-44 8-3, 40-1 3-26, 44-33 26-3 ge dwongen. 33-22 3-26 of 25-3 en zwart staat verloren. Probeert u nu eens de oplossing te vin den van het dammeneindspel. CCCOCO Y X ->-*XXXXXj XXXX XX> AXOOi IOOOCOOOOCCOOOCCOL Z//////1 ■~w. HH lilt OCCCCCCCOSO'XXXV/ oo-ocor/>-oaxvrxxr/-.y-occoc>ccccocoococo Wit speelt en wint. Drie wit dammen op 27 49 en 50. Zwart: 29 30 en dnm op 35. Wit: eerste zet is 27-13. In het tijdschrift van de Internationale Correspondentie Club komen enkele partij fragmenten voor, waarvan de afwikkeling voor velen interessant nieuws betekent. De volgende stelling, tussen G. Aubier (Parijs) met zwart en G. Kalfon (Tunis), is uit een zogenaamde „briefpartij". N-AJW AAAAW/. AAXOJÜL* ^ooonooorxxxxYxy ^--croooooor» xxxxxxxxxx> In deze stelling kon de Parijse kampioen geen 17-21 spelen, daar stukverlies volgt door: 22-18 23x12, 35-30 244x14, 33x24 44x Advertentie voor zeer grote vertrekken. Zeer zuinig, modern breed gezellig vuur. Meer dan 50 jaar ervaring. Lange Nieuwstraat 433 - 435 Betaling is te regelen. IJmuiden 22, 24-20 15x24, en 32-28. Prachtig! Op 17-21 22-18 13x22 volgt ook 35-30 enz. enz. De volgende damzet kwam voor tussen de buitenlandse spelers M. Husson en L. Perrin. Het ging als volgt: 1. 31-27 17-21, 2. 37-31 21-26, 3. 42-37 19- 23, 4. 33-28 14-19, 5. 39-33 10-14, 6. 34-30 5-10, 7. 30-25 20-24, 8. 43-39 11-17 Nu is damzet mogelijk door 27-22 18x27, 31x11 6x17, 32-27 23x34, 40x20 15x24, 33-29, 27-22, en 37-21 met 41x5. De damcombinatie die nu volgt werd uitgevoerd in de partij tussen de Franse grootmeesters M. Bonnard (zwart), I. Weiss (wit). OSü<XXAxX)CrCOC>OOCCCCOMOCXXCCCCCaXOCXXCCCCCCOCXXXXX>DC« 'MM. V/ZZM. y//jza Wm. 'fox#'/, firnd?/. XWCOOCCCOCCODSOOCOCOOCXXXvxaJOCOICO^XOOCOCCOSCCCOCOO» Met zwart aan zet speelde „Opa" Bon nard (hij overleed in oktober 1958) 18-23. De oud-wereldkampioen Weiss speelde 26- 21 17x37 41x21 23x32 32x9 en toen 14x3 25x23. _De damzet die Bonnard met 12-17 toen kon uitvoeren had de ex-wereldkam pioen niet gezien.Leerzaam! Oplossingen en correspondentie te zenden aan het adres van de damredacteur, B. Dukel, Wijk aan Zeeërweg 125, IJmuiden. Zondag 10 mei IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 en 17 uur: ds. G. van Doorn. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. van den Berg; 18.45 uur: ds. R. H. Oldeman. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: drs. G. H. Homans; 17 uur: ds. J. van Leeu wen. Petrakerk, 9.30 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Rambonnetlaan), 9.30 en 17 uur: ds. K. Doornbos. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: leesdienst; 15 uur: ds. D. H. Biesma. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 16.30 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Oud-Ivatholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: Vespers; woens dag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: ds. H. J. Blenkers (Hoogeveen); 10.15 uur: kinderdienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. S. de Roest; 19 uur: ds. Joh. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: drs. G. H. Homans. Ver. v. Vryz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. L. Doorn. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niussstraat, 10 uur: J. C. Amelrooy; 19.30 uur: Jb. Kleyn-Haneveld. Ned. Herv. Evang. op Geref. grondslag, Elonkapel, Vareniusstraat, dinsdag 19.30 uur: voorganger M. de Vos. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeenschap, Cult, geb., dinsdagavond, 20 uur: Rev. Stanier en Rev. Schumaker (U.S.A.). Jehovah's getuigen, Cult. Geb., 18.30 uur: „De volmaakte regering voor 's mensen regering". VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. F. Slump; 19 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 19 uur: drs. H. G. Oostinga. Geref. Kerk, 9.30 uur: ds. P. de Ruig; 17 uur: ds. A. C. Nood. Vrye Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: Jb. Kleyn Haneveld. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: J. Dammuller. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. A. Ros kam. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: ds. W. Oorthuys. Populierenlaan, 10 uur: ds.. W. Oorthuys. Irenekapel „Groene Huis", 10 uur: heer G. J. Offerhaus. Vryz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: dr. A. v. Biemen van Bentveld. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: ds. P. de Ruyg van Haarlem. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Norel. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Ssrkplein, 10 uur: ds. M. Wendte; 19 uur: Jeugddienst, ds. A. Oskamp van Heemstede. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 9.30 uur: ds. A. C. v. Nood van Velsen; 17 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk. CASTRICUM: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. P. Salm, gezinsdienst. Duinenbosch, 9 uur: ds. Plug. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van dei- Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. J. C. Remijn; 19 uur: ds. A. A. Wild schut. Adventskerk (Ziekenhuiskerk), 10 uur: ds. G. H. van Willenswaard. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 9 uur: prof. W. Kre- mer; 15 uur: ds. J. J. Rebel. Geref. Kerk, Wüstelaan 99; 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15 uur: ds. P. Lok. IJmuiden-West: Ned. Herv. zondsgsschool Bethlehemwijk, Bethlehemschool, aan vang 10 uur; Ned. Herv. Kinderdiensten IJmuiden-West, Comitéschool en Insin- gerschool, aanvang 10 uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaier", Ichthusburcht, aanvang 12.15 uur; Chr. Geref. zondags school „Philippus", Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger des Heils, zondags school, Gebouw Edisonstraat 14, aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw, aanvang 10 uur; Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, aanvang 11.45 uur; Geref. Evang. zon dagsschool, Groen van Prinstererschool, aanvang 11.45 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondagsschool, Julianaschool, aanvang 10 uur; Kinder- kerk I.Jmuiden-Oost, Emmaschool en Theo Thijssenschool, aanvang 10 uur; Geref. zondagsschool „De blijde Bood schap", Gebouw „De Larik", aanvang 11.00 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorpschool, aanvang 10.30 uur. Driehuis—Velsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool, Marie Boreelkleuterschool, aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren straat, aanvang 12 uur. Santpoort: Ned. Herv. zondagsschool, Jeugdhuis, 58 uur, aanvang 11.30 uur. Kinderkerk, kerk, aanvang 11.30 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. Kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, aanvang 12.15 uur: C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, aanvang 12 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Da Costaschool, aanvang 11.30 uur. Vrijdag zijn in de voormalige Maria Cornelia Fröbelschool aan de Eendracht- straat in Velsen-Noord leden van het vrij willige brandweerkorps van de Koninklij ke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. (bedrijf te Velsen) examens afgenomen door een commissie van de Rijks-brand weerinspectie. Wegens de behaalde goede resultaten konden worden bevorderd van brand wacht tweede klasse tot brandwacht eer ste klasse de heren P. J. J. Elmers, P. Krabbendam, F. P. de Vries, C. H. v. d. Aart, J. C. van Rumpt, A. Pirovano en C. Kist. Van adspirant-brandweerman tot brand wacht tweede klasse slaagden de heren J. Visser, A. H. J. Exalto, A. Blokzijl, P. van Heyst, J. C. T. Vink, P. Huizing en N. Doornberg.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9