De Sjah bracht hedenmorgen een onverwacht bezoek aan Schiphol KIEKEN KEIZERLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM Eerste dag werd besloten met galadiner en receptie LEVEN KIENE. Dierentuin: geknipt om te Holland-dag in Tel Aviv Ook grote vissterfte in Griftkanaal bij Hattem 3 Overtreding van de Tabakswet Uitspraken Haarlemse rechtbank 1)Ui^L)1ÏRDAG 2 1 MEI 1 959 In afwijking van het officiële program ma heeft de Sjah van Perzië hedenochtend een bezoek aan Schiphol gebracht. Prins Bernhard bracht de Sjah naar de nationale luchthaven in zyn Ferrari-auto Evenals de Prins heeft de Sjah grote belangstelling voor vliegtuigen. Hij is zelf een uitstekend vlieger. De beide hoge gas ten werden op Schiphol door de president directeur van de K.L.M., de heer I. A. Aler, ontvangen en naar het uiterst mo,dern in gerichte vlucht-oefencentrum, dat de K.L.M. voor haar vliegers ter beschikking heeft, vergezeld. Er zijn zes oefenstuurhut ten en enkele vluctjtnabootsers: copieën van de stuurhutten van bepaalde vliegtuig typen, zoals de DC 7-C en de Vickers Vis count. De Sjah had er grote belangstelling voor. Dit zo plotselinge bezoek duurde bijna drie kwartier. Toen namen de Sjah cn Prins Bernhard afscheid en reden in de Ferrari naar de drie kilometer verder gelegen Fokker-vliegtuigfabriek, waar zij door de burgemeester van Haarlemmermeer, mr. G. C. van der Willigen en door de leden van de directie der fabriek, de heren F. J. L. Diepen, H. During en ir. H. C. van Meerten, werden ontvangen. Koningin Juliana arriveerde vijf minuten na aankomst van de Sjah en Prins Bern hard bij de Fokkerfabrieken. Het gezel schap bezichtigde daarna in de hal enkele historische Fokkermodellen, waarmede dertig jaar geleden beroemde vluchten zijn gemaakt. De Sjah en de Prins maakten vervolgens een wandeling door de fabriek, waar zij de montage van de Friendship en een aan tal vliegtuigen in verschillende stadia van De politierechter te Amsterdam heeft in zijn uitspraak in een proefproces twee hoofdstedelijke sigarenwinkeliers veroor deeld tot f 100,- boete wegens het als de taillist verlenen van medewerking aan handelingen ter bevoordeling van derden, bedoeld in artikel 45 van de Tabakswet. De eerste winkelier had pakjes shag verkocht, waarvan de aankoop recht gaf op gratis toegang tot de voetbalwedstrijd Blauw-WitSparta op 22 maart. De andere sigarenwinkelier had pakjes sigaretten verkocht, waaraan eveneens een attractie was verbonden. Op elke si garet van dit merk kwam een letter voor. Wanneer de koper de letters, die te za- men de naam van het merk vormden bij- eenspaarde en bovendien een slagzin naar de importeur opzond, maakte hij kans op een vliegreis. Cook in kleur) Uit een rapport uit 1937 blijkt, dat er toendertijd 178 pupillen, waaronder 49 meisjes in opleiding in Nederland waren. 77 van hen waren Nederlanders. In de ja ren dertig kwam de eerste grote groep „echte" Nederlanders in Israel aan. Ruim de helft van hen oefenen hun vak nog uit. Meer dan de helft, die hun in Nederland verkregen vakkennis niet meer gebrui ken, zijn vrouwen, die door hun huwelijk hun beroep niet meer konden uitoefenen. Er kwamen opvallend veel aanmeldin gen binnen (enkele honderden) van jonge Nederlanders, die onmiddellijk na 1945, zonder zelfs hun hbs-tijd „uit te dienen" bij boeren in opleiding zijn geweest. Ze hadden het echter gemakkelijker. De ouderen en de Zionistische organisatie in Nederland hadden hun les geleerd. Zij ondervonden geen verzet. Foto's en brieven, waaruit blijkt dat velen tot 1940 het contact met de boeren in Nederland onderhielden, werden vrij willig afgestaan. Foto's „uit de goede oude tijd", met het rode stempel en het Duitse woord „geprüft" erop, tonen aan dat ze als kostbaar bezit meegenomen werden naar gevangeniskampen. In een der oude rapporten staat: „De Nederlandse landbouw staat op een hoog peil en de Nederlandse boer verstaat de kunst anderen mede te delen wat hem eigen is: kennis en zuinig beheer. Ook de Joden leren deze Nederlandse boerentaal verstaan, want dat is de taal van de ar beid. Nederland was echter niet enkel be langrijk als het land waar pioniers wer den opgeleid. De Nederlandse landbouw producten werden populair. De Israëlische veestapel werd onder meer met zwart bont stamboekvee uit Nederland opge bouwd. In het radiojournaal, dat van avond om 22.50 over Hilversum II wordt uitgezonden, zal, zo mogelijk, een repor- fage worden gegeven van deze gebeurte nis. Nadat gistermiddag de Sjah van Per zië een krans had gelegd bij het nationa le monument op de Dam, werd ten paleize het noenmaal gebruikt, waarbij mede aan zaten de prinsessen Beatrix, Irene, Mar griet en Marijke. Daarna ontving de Sjah in gezelschap van de Koningin en de Prins in de fraaie Van Speyckzaal 't hoofd en de leden van het stadsbestuur van Amster dam. In een toespraak waarin hij er aan her innerde dat Nederland reeds in de 16de en 17de eeuw handelsbetrekkingen met Per zië onderhield, zei burgemeester Van Hall dat de bevolking van Amsterdam zich verheugt in de vooruitgang van Per zië en dat aan een eventuele oproep voor arbeidskrachten, kennis of ervaring, waarover de stad mocht beschikken gaar ne gevolg zal worden gegeven. De Sjah beantwoordde deze in het En gels- uitgesproken-, bede- eveneens in --het Engels. Hij zei bekend te zijn met de nauwe banden tussen.zijp, J and ?n Amster dam en met de kennis én de wetenschap waarover Amsterdam beschikt. Hij sprak de hoop uit, dat zijn land hiervan veel ge bruik zal kunnen maken bij het omvang rijke werk, dat daar wordt verricht. De Sjah sprak met de wethouders en raads leden over de problemen van de grote stad en informeerde vooral naar het verkeers- vraagstuk, dat ook voor de hoofdstad van zijn land, Teheran, zeer nijpend is. Hij liet zich voorlichten over de haven en over het bedrijfsleven. Bezoek aan de Shell Om kwart over drie vertrok het gezel schap in auto's naar het laboratorium van de Koninklijke Shell benoorden het IJ. Het vorstelijk gezelschap werd daar ontvangen door het voltallige presidium der Bataafse Petroleummaatschappij en enige directieleden van de Koninklijke Shellgroep. Na een uiteenzetting door het lid van het presidium jhr. mr. J. H. Lou don, werden verschillende afdelingen van het bedrijf bezichtigd. Zeer geïnteresseerd stelde de Sjah herhaaldelijk vragen over details. Na in de bibliotheek van het la boratorium plastische uit aardolie ver vaardigde materialen te hebben bezich tigd keerde om vijf uur het vorstelijk ge zelschap naar het koninklijk paleis terug. Galadiner Ruim 200 gasten, genood aan het gala diner dat de Koningin en de Prins hun keizerlijke gast aanboden, waren gister avond in de Burgerzaal van het koninklijk paleis geschaard rond de noofd- en bij ta fels. Op het tafellinnen, fraai geborduurd met het Nederlandse wapen uit 1878 prijk- tenr,tolöemstukken van'-rose -anjers'•temid den van de Engelse en Franse plateaus, het Arhstëfdams, het' Haags aardewerk, het Sèvresservies en het tafelzilver met het rijkswapen van de erfprins van Oran je. De marinierskapel bracht in de aan grenzende raadzaal, dinermuziek ten ge hore. Toespraak van Koningin Na het eerste gerecht sprak de Koningin in het Frans een rede uit. De vorstin zei onder meer: „Wij zijn gelukkig om uw grote natie in uw persoon hier in ons mid den te ontvangen. Zij heeft steeds een we reldvisie gehad en zij schijnt in onze te genwoordige tijd minder veraf dan ooit. Ik ben mij er zeer van bewust dat onze naties zelfs zeer veel gemeenschappelijks hebben. Beide zijn zij in oorsprong een agrarisch volk. Zesduizend jaar geleden was uw landbouw reeds dermate ontwik keld dat hij voor lange tijd het klassieke voorbeeld was voor de gehele wereld. Ook vergeten wij niet de schoonheid van de bloemen, afkomstig uit uw land, die onze sierteelt doet bloeien. Beide landen zijn steeds zeevarende na ties geweest, waarvan de scheepstermen de talen der naburige landen zelfs hebben doortrokken. Het grootste tijdvak van on ze geschiedenis valt samen met het grote nationale reveil in Perzië. Ook heeft zowel het ene als het andere land zich in het bijzonder toegelegd op de waterhuishou ding op hun grondgebied. Daarenboven hebben wij gemeenschappelijk de ver draagzaamheid voor de verschillende vor men van religie, zodat een ieder zich thuis- voelt zowel in Perzië als in Nederland. De uit Perzië afkomstige gedachten hebben zeer veel bijgedragen tot de geestelijke rijkdom van de gehele wereld. De huidi ge politieke en economische banden die ons verbinden, ontwikkelen zich in een nieuwe vriendschap." Antwoord van de Sjah In zijn eveneens in het Frans uitgespro ken antwoord sprak de Sjah zijn bewon dering uit voor het Nederlandse koninklij ke huis, dat zo nauw is verbonden aan het Nederlandse volk, waarvan de moed en de offers in de Europese geschied schrijving zijn te vinden. „Sinds de Nederlandse zeelieden hun weg over de oceanen hebben weten te vin den," aldus de Sjah, „zijn er vriendschap pelijke banden tussen beide landen ont staan en werden handelsbetrekkingen aan geknoopt tot wederzijds voordeel. Via de Nederlandse handelshuizen aan de Perzi sche Golf vinden de produkten van Per zië hun afzet in Europa en nu Perzië ook een zeevarende natie gaat worden wendt het zich tot Nederland voor schepen, juist omdat Nederland op dit gebied een goede reputatie geniet." Perzië bezit reeds een in Nederland gebouwde tanker. De Sjah aanbouw zagen, alsmede de revisiewerk plaats voor Hunter-straaljagers. Intussen Dezocht de Koningin de kantine, waar zij maquettes van de fabriek bekeek, en de Dedrijfsschool, waar leerlingen aan het werk waren en waar ook werkstukken stonden opgesteld. Om elf uur begaf het vorstelijke gezel schap zich naar de Fokker Friendship, waarin het over Oost-Flevoland, de Noord oostpolder en de Friese meren naar de vliegbasis Leeuwarden van de Koninklijke uchtmacht vloog. Daar inspecteerde de Sjah het eresquadron en bezichtigde hij enige vliegtuigtypen. Vervolgens reed het vorstelijk gezelschap naar Jelsum, waar de boerderij van de fam. Wassenaar werd bezocht, en vervolgens naar Leeuwarden, waar de coöperatieve condensfabriek „Friesland" werd bezichtigd. In de woning van de Commissaris der Koningin werd hierna de lunch gebruikt. Het verschijnsel van de door afvalstof fen vergiftigde binnenwateren, waarin de vissen bij duizenden sterven, is niet be perkt gebleven tot het westen van ons land. In niet mindere mate gebeurt dit na melijk ook bij Hattem in het Griftkanaal. De vis, die naar men aanneemt van de IJsel afkomstig is, gaat in stille wate ren zoals de Wetering, haar kuit schieten. Dit kuitschieten vergt veel van de krach ten van een vis en daar zich waarschijn lijk ook hier in het water een vergiftige stof bevindt, raken de vissen eerst be dwelmd en sterven ze daarna bij duizen den. Hele scholen drijven dan in het Grift kanaal rond en deze toestand duurt nu reeds enkele dagen. Nu het weer iets min der warm is gaat het nogal, maar wan neer het weer warmer wordt, hangt in de buurt van het kanaal een vreselijke stank. 30 cm. langspeel 23.50 Symphonic No. 7 - o.l.v. Otto Klemperer 30 cm. langspeel 23.50 KRUISWEG 47-49 HAARLEM was verheugd dat hij tijdens het bezoek aan ons land de tewaterlating van een tweede zal kunnen bijwonen. Voorts her innerde de vorst eraan dat honderden Ne derlanders in Perzië werkzaam zijn voor de industriële ontwikkeling van zijn land. „Dit zijn echter niet de enige banden die de twee landen verenigen. Nederland en Perzië zijn voor alles verenigd in eea.stre ven de wereldvrede te handhaven. Ik ben er zeker van, dat wij bij-de volvoering van deze taak wederzijds kunnen rekenen op eikaars innigste samenwerking," zo be sloot de Sjah. Receptie Na het galadiner gingen de Sjah, de Ko ningin en de Prins naar het Rijksmuseum voor èen receptie, die was aangeboden door het gemeentebestuur van Amster dam. De Sjah was gekleed in de gala-ge neraalsuniform van de Perzische lucht macht, Achter de vorsten liepen in rose avondtoiletten Prinses Beatrix en Prinses Irene. De vorstelijke gasten begaven zich langs de ongeveer 800 gasten, waaronder de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay en vele leden van het kabinet en vertegenwoordigers van buitenlandse mis sies naar de eregalerij, waar een 20-ta gasten werden voorgesteld. -4 .«fc. Terwijl men bij het konnis nemen van internationale Poli tieke verwikkelingen soms het idee krijgt dat het leven zón der de Sovjet-Unie heel wat rustiger en genietbaarder zou zijn, moet men toch niet ver geten dat dit land in sommige opzichten een bron van boei ende en belangwekkende eve nementen is. Afgezien van politieke stel sels en collectieve waan ideeën valt het. van de Russen ten zeerste te appreciëren, dat zij rusteloos voortgaan ver rassende mogelijkheden uit alle hoekjes van het bestaan te peuteren. Zij doen dat in hun laboratoria, in hun we tenschappelijke instituten, in hun centra van gecombineei'd denkvermogen en in hun on weerstaanbaar verlangen om alle levensmystiek te ontra felen en om te zetten in èege- 'ijkc fabrieksprodukten. Zij ontdekken daarbij merk waardige dingen. Zo merk waardig zelfs, dat men zich erover moet verwonderen hoe zij bij dat alles zich nog sleed het communisme blijven her inneren. Hun spitsvondige geest laat niets ondoorzocht. Op ieder terrein vinden zij technisch- wetenschappelijke toepassin gen, die de natuur vervangen Zij gaan altijd verder dan men verwachten zou. Terwijl wij tegenwoordig op zeer bekwame wijze Kunst bloemen vervaardigen en daar mee tevreden zijn, zoekt men in Rusland naar de mogelijk heid om een kunstmatige bloembol te maken, waaruit door een ingewikkeld, mi nuscuul apparaatje na verloop van tijd een kunst bloem omhoogschiet. Dit is sen onbelangrijk voorbeeld, doch het tekent de hartstocht waarmee het Weten en het Doen worden gediend. Maar er is nog meer. Russische doktoren hebben uitgedokterd dat bevallingen gemakkelijker en minder pijn lijk verlopen, wanneer men in de kraamkamer zachte mu ziek ten gehore brengt, bij voorkeur van politiek-zuivere, Russische communisten. Mu ziek van buitenlandse oor sprong is daarbij van nul en gener waarde. Daarom heeft in Rusland nooit een tango verlossing plaats. Maar er is nog véél meer. Er is namelijk een héél be langrijk ding: de lengte van het leven. Het past in de Rus sische levensbeschouwing dat het zo lang mogelijk in leven blijven als een volstrekt over wegend ideaal moet worden gezien. Als men ongelijk leeft, houdt men dat zo lang moge lijk vol zo ongeveer moet deze merkwaardige passie tot oud worden wellicht worden verklaard. Een persbericht uit Moskou leert dat in het ge zegende land dat om het Kremlin draait niet minder dan 30.000 mensen ouder zijn dan honderd jaar. De bioloog Amkalasjnikov tekent daarbij aan dat het menselijk orga nisme geschikt is om het 200 jaar uit te houden en daarvan 165 jaar lang zware arbeid te verrichten. Maar dan moet men zich van tabak, alcohol en andere genotmiddelen verre houden, weinig vetten en sui ker gebruiken en gelijkmatig leven. Een kleine samenvatting schildert ons dat lange ieven dan ongeveer als volgt: Bij zachte, klassieke muziek ge boren, zet de mens voorzichtig en rechtlijnig zijn stappen door het leven, alle opwindin gen, hartstochten, aandoenin gen, ontroeringen, suiker, vet ten, alcohol en tabak vermij dend. Hij werkt rechtschapen en onverpoosd de ganse dag, zet zich des avonds even in zijn tuintje na de bloem bollen te hebben opgedraaid en ziet onbewogen toe hoe de plastic bloemen kwiek om hoogveren. Vervolgens legt hij zich ter bedde, na zijn vrouw op voorzichtige en defensieve wijze een goede nacht te heb ben gewenst. Als hij na die kleine 200 jaar zijn einde voelt naderen, kan hij desnoods nog snel een sigaret opsteken, een wodka drinken, uit de suiker pot snoepen en een vet worst je toe nemen. Daarna kan hij inslapen met het gelukzalige besef, dat hij lang en verstan dig heeft geleefd. En dan is hij, net als iedereen tenslotte, zo dood als het maar kan. Ik wil niet ontkennen dat ik zoals de zaken nü staan zolang mogelijk in leven zou willen blijven. En daarmee pas ik waarschijnlijk in de grote meerderheid der men sen, bij wie de zaken óók zo staan. Doch het moet niette min een schromelijk misver stand zijn, dat de lengte van het leven een volstrekt over wegend ideaal kan vormen. Want iets dat eindig is en onvermijdelijk ééns ophoudt te bestaan kan zijn waards niet ontlenen aan mogelijke verlengstukjes, noch aan het eventuele feit dat het iets lan ger is dan een. ander. Het kan ?lechts kostbaar worden door datgene, wat het in langere nf kortere vorm als innoud neeft gekregen. Het menselijk leven neeft niet alleen een lengte, het heeft bovenal een breedte. Het heeft een dimensie, die men niet in jaartallen kan aflezen, noch aan kalenderdata kan meten: een breedte in tij de- loosheid, die seconden tot eeuwigheden maken kan en waarin men duizend levens tegelijk kan leven, voordat de ene dag overgaat in de andere Wat is een uur, wat is een moment? Het is niet een vast gestelde tijdseenheid, doer een belevenis. Een leeg uur is een stukje van de dood, een bewogen seconde kan een deeltje van de eeuwigheid zijn. Het menselijk leven zit niet gebonden op de wijzers van een klok, doch is een samen vatting van alles wat hem tot in de gevoeligste diepte van zijn wezen laat weten dat hij leeft. Hoe komt men te weten dat men leeft? Het kan in som mige ogenblikken zo vlam mend duidelijk worden, dat men als het ware de tijd ziet verschrompelen als een blad papier in een vuurgloed. De tijd, die wij zo plechtstatig aftikken met onze horloges en klokken die wij met cere monieel uitgeleide doen en weer binnenhalen bij Oud en Nieuw. De tijd, die op onze hielen zit en ons opjaagt van de ene week naar de andere, waardoor wij voorbijrennen zonder te kijken in de brede lanen opzij, waar het ieven stilstaat als een roerloos bos van oude bomen. Wie in de brede lanen kijkt verlaat de rechte snelweg en doet aarzelende stappen !n de koelte van statische schadu wen, waar de rust tot een vriendelijke omarming wordt en de stilte een liefkozing. Als men de tijd slechts vergeten kan, vouwt het leven zich apen. Dan kan men de vmger leggen op de trillingen van het bestaan, waarin de kracht siddert die ons van schepsel tot mens heeft gemaakt. De heer Amkalasjnikov is bezig, schepsels met lange levens te maken. Hij moge verre blijven van onze gren zen, opdat wij de vrijheid zullen behouden, mensen met kortere levens te zijn. Hij wil de zijlanen barricaderen cn de snelweg verlengen. Wij willen steeds meer zijlanen zien en steeds opnieuw ons leven naar links en rechts uitbreiden tot daar, waar wij in kleine seconden grote dingen kunnen beleven. En al kan men m de toekomst het leven in de Sov jet-Unie per strekkende meter kopen, dan nog zullen wij in •mze ouderwetse, korte be- staantjes heviger en geluk kiger kunnen leven met suiker en vetten en alcohol en tabak en alle verboden vreug den van het kleine paradijs, die ontelbaar en onnoembaar zijn omdat ze liggen opge stapeld in de diepte en de hoogte en de breedte. Terwijl het leven sterft, blijft de belevenis leven. Of, om het symbolisch te zeggen' Wie eenmaal een levende bloem geschonken heeft of gekregen, ook al was zij na een aag verwelkt, zal nooit meer vreugde kunnen hebben aan een roos van plastic, ook al duurt zij honderd jaar. J. L. raatótoel Paula Spotter WIN 50 ROLLEN KLENE'S DROP je proeft het.. EEN PRODUCT De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 61-jarige vuurwerkfabrikant uit IJmuiden, clie ervan verdacht werd in september 1957 een partij wonderkaarsen zonder geleidebiljet te hebben vervoerd, vrijgesproken. Twee weken geleden had de officier van Justitie ontslag van rechts vervolging, resp. vrijspraak geëist. Twee broers uit de Haarlemmermeer, die van valsheid in geschrifte werden ver dacht, omdat zij gelden hadden geleend op niet aanwezige onderpanden, werden eveneens vrijgesproken. Tegen beide man nen was vier maanden gevangenisstraf geëist. Een 29-jarige vertegenwoordiger uit Bloemendaal, die terecht stond, omdat hij twee bromfietsen en een auto zou heb ben verduisterd, werd veroordeeld tot ze ven maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Er was tegen hem twaalf maanden met aftrek, waarvan zes voorwaardelijk, geëist. Conform de eis veroordeelde de recht bank een 25-jarige monteur uit Santpoort tot één jaar gevangenisstraf met aftrek, wegens verduistering van twee schroe vendraaiers en inbraak in een meubelfa briek in Santpoort. Entree der koninklijke bezoekers in het Rijksmuseum waar het gemeente bestuur van Amsterdam een receptie gaf. i ii i i i li Advertentie -■■■■ (Vervolg van pag. 1) Advertentie BEETHOVEN Vioolconcert - DAVID OISTRAKH de Geef ynoeder een ontbijt op bed Wat is het toch heerlijk, dat enkele zakenlieden een paar jaar geleden de baanbrekende ontdekking hebben gedaan, dat wij moeders zo goed zijn. Vóórdien deden we bescheiden op de achtergrond onze plicht, sopten zonder mopperen ruimden zingend visitekaartjes van huis- dieren op, hadden glimlachend liefen vroegen niet om beloning Maar eindelijk hebben altruïstische fa brikanten ons de erkenning gegeven, die we verdienene~ extra verjaardag. De Moederdag! Ze gv men ons volgens de ad vertenties bloementaarten, bisambuiken, kop-en-schotels, een nieuwe Buick en nog veel meer. Maar zal ik u nu eens vertellen, wat ik dit jaar op Moederdag gehad hebEen ontbijt op bed. Dat heb ik zelf gevraagd, deels uit zuinigheidsoverwegingenmaar grotendeels omdat ik het écht heerlijk vind. Het vorstelijk cadeau werd me door alle huisgenoten in etappes voorgezet. Allereerst werd kleine Ina met een dik besmeerd sneetje krentenbrood naar boven gestuurd. Onderweg likte ze er alle boter af, zodat het nat en kaal aankwam maar het was toch erg schattig van haar. Toen kwam André heel langzaam de trap op met een bibberend kopje thee. Bij aankomst was er meer thee op het scho teltje dan in de kop maar het was heus erg lief van hem. Toen kwam Mira met een eitje, dat ze zelf gekookt had. Naar schatting een half uu:. Tenslotte kwam Adrie met een be schuitje met kaas. Maar om in je eentje in bed te ont bijten, terwijl de rest van de familie be neden gaat eten, is toch wel erg ongezel lig. Dus werd na rijp beraad het ontbijt van Adrie en de kinderen ook naar boven gesleept. Toen ze dan goed en wel, onbeholpen balancerend, ergens op de bedden waren neergeploft, ontdekte Adri dat er geen zout was. Dat moest dan maar even van beneden gehaald worden. Daarna moest Mira Ina's eierlepeltje gaan halen. Ver volgens bracht André nog een mes, en Adri moest nog even naar beneden want er zat geen suiker in de thee. Zo zat ik uitgebreid op m'n gemak te ontbijten temidden van een hijgende familie. Mira had nog een cadeautje uit haar spaarpot gekocht de lieverd! Het waren pinda's, een zak volZoiets laat je niet beschimmelen, dus u begrijpt Het kostte me een groot deel van de Moederdag, vóór ik de sporen van deze maaltijd had uitgewist. Stukken ei en beschuitkruimels ver dwenen wel in de stofzuiger. Maar de mooie nieuwe deken moest even gewassen worden, want daar had Ina haar kopje thee over uitgegoten. Er was eidooier in het kleed getrapt, en het behang was enige decoratieve vetvlekken rijker. 's Avonds nog vonden we pindadoppen in onze puama's, en eierschaal aan het voeteneind. Volgend jaar vraag ik toch maar liever een nieuwe Buick. Advertentie MAAK EEN LEUKE TÉKENING met het Klene-mannefje (of geef een aardig ide« voor onze tekenaars) en zend deze met één Frujetta wikkel aan Kiene N.V. Amsterdam. Vermeld naam, adres en leeftijd. Elke week 20 prijswinnaars

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5