Schotland sterke tegenstander voor het Nederlands elftal Nederlagen voor Wilbrink en De Rooy in Europese titelstrijd DINSDAG 26 MEI 1959 9 UVS eist overspelen van tweede helft bekerstrijd Anders civiele procedure tegen scheidsrechter Amsterdams amateurteam tegen Keulen Voetbal Nest Real Madrid komt naar Amsterdam Interlandwedstrijden voor het komende seizoen Atletiek 1 BÈiffl De voorwedstrijden om de PH en PJ-beker Olympische Spelen Innsbruck vrijwel zeker van Winterspelen 1964 tafólteijnte „Sandwich-bat" ook in Nederland toegestaan Promotie voor Kijk-Uit 2 vrijwel zeker Godin de Beaufort in Nederlandse Grote Prijs Broertjes derde in Schaden Steffers nog ongeslagen in kadertoernooi Benedetti won in tiende etappe in Italië Britlgeparen voor het vierlandentoernooi Mr. J. H. Zuidema voor zitter Nederlandse Bridgebond Wijzigingen in de regels Straf-bully met twee spelers tegen keeper Deens schip gezonken in Caribische Zee Scheepvaart Het Nederlands voetbalelftal besluit morgenmiddag In het Olympisch stadion de serie interlandwedstrijden met de match tegen Schotland een interland wedstrijd, die zeker met belangstelling tegemoet gezien kan worden. Het is dan ook bijzonder vreemd dat zoals de stand van zaken op het ogenblik is de tribunes niet helemaal gevuld zullen zijn: vandaag waren er nog twintig duizend toegangskaarten te koop en dat is sinds lange tijd niet voorgekomen. Is het publiek voetbalmoe? Komt het door dc woensdagmiddag, of is soms het aanvangsuur (vijf uur) nog te vroeg? Hoe dan ook, het Schotse elftal blijkt niet die aantrekkingskracht te bezitten die van bijvoorbeeld de Duitse en Belgische nationale voetballers uitgaat. Schotland beschikt over een zeer capabel team dat is de laatste jaren wel bewezen. Het bereikte het eindtoernooi van het wereldkampioenschap door onder andere de Spanjaarden achter zich te laten, en boekte daarna in Zweden redelijke resultaten. Tegen de Joegoslaven werd het een gelijk spel en tegen Paraguay en Frankrijk, dat toen zo enorm op dreef was, werd met zeer gering verschil verloren. Recente resultaten van de Schotten waren een kleine neder laag in eigen land tegen Engeland (1—0) en een overwinning op West-Duitsland (3—2), ook voor eigen publiek. De meeste spelers worden gerecruteerd uit eersteklassers van de Schotse league, aangevuld met Schotten die voor Engelse clubs spelen. Beroepsvoetballers dus. (Men ziet ze op de foto in hotel Krasna- polsky in Amsterdam). Men mag na de recente trip van het Nederlands elftal naar Turkije en Bulga rije verwachten dat het Oranjeteam redelijke tegenstand zal bieden, ook al kan dan niet in de sterkste opstelling worden gespeeld. De vervanging namelijk van Kuys, die een zenuwontsteking in de rug heeft, door Kraay van DOS kan zeker niet als een versterking worden aangemerkt. Daar staat evenwel tegen over dat Moulijn weer van de partij kan zijn. Een overwinning lijkt ons niet in het verschiet te liggen. Want nu mochten de Schotten zondag tegen een elftal van Jutland in Denemarken een povere 33 score bereiken in een oefenwedstrijd, de vaardigheid van de gasten van morgen achten wij toch wel iets hoger. Hetgeen overigens nu ook weer niet wil zeggen dat daarmede altijd een wedstrijd gewonnen wordt. Want de Neder landers zulien voor alles nu voor eigen publiek willen bewijzen dat het peil uit de wedstrijden tegen. Turken en Bulgaren geen simpele uitschieter is geweest, maar een resultaat van-zuiver technisch kunhéh en teamgeest NEDERLAND DE MUNCK (DOS) WIERSMA (PSV) NOTERMANS (For tuna) v. d. KUIL (Ajax) WEIR (Motherwell) KRAAY (DOS) KLAASSENS (VVV) v. d. LINDEN MOULIJN (Feijenoord) G. LEGGAT (Fulham) SCHOTLAND v. d. HART (Fortuna) RIJVERS CANJELS (Feijenoord) (NAC) (DOS) Scheidsrechter: CAMPOS (Portugal) R. COLLINS ST. JOHN J. WHITE (Everton) (Motherwell) (Falkirk) McCANN R- EVANS McKAY (Motherwell) (Celtic) (Tottenham) E. CALDOW D. McKAY (Rangers) (Celtic) G. FARM (Blackpool) Het Schots elftal is nog niet officieel samengesteld. Maandagavond arri veerde het Schotse gezelschap 18 spelers, 10 officials én 10 journalisten uit Kopenhagen op Schiphol waar de Schotten door de heren G. Kruyver en L. Brunt en stadiondirecteur D. J. Bessem welkom werden geheten. De secretaris van de Schotse Voetbalbond, de heer W. P. Allen, vertelde, dat men nogal teleurgesteld is over het resultaat van de oefenwedstrijd in Aarhus, die, zoals bekend, in een 3—3 gelijk spel eindigde. „Onze spelers zijn niet in goede condtiie en we zien nogal tegen de wedstrijd tegen Nederland op". Het elftal, dat in Aarhus speelde was op twee spelers na samengesteld uit voetballers beneden de 23 jaar. „Er zullen in die ploeg ongetwijfeld grote ver anderingen komen voor woensdag. Maar hoe het elftal samengesteld zal worden is thans ook voor ons nog een vraag. Eerst zullen we nog eens in het Olympisch stadion gaan trainen", aldus de heer Allen. De donderdag voor de derde ronde om het toernooi om de KNVB-beker gespeel de wedstrijd UVS—Volendam schijnt een ingewikkelde staart ie gaan krijgen. De Volendammers verschenen in deze wedstrijd, die zij met 2-1 wonnen, na de rust in het veld met een vervanger voor rechtsbuiten Jonk. Tegen deze wijziging, die in strijd was met dc reglementen be taald voetbal, welke na de 44ste minuut geen invallers toestaan, werd door UVS- aanvoerder Hak protest aangetekend bij arbiter Veldhuyzen. Deze wimpelde de bezwaren van de Leidenaar af. Toen na twintig minuten spelen in dc tweede helft Bekkering van UVS ge blesseerd raakte, stond de heer Veldhuy zen voor deze speler geen invaller toe. Formeel stond de arbiter daarmee in zijn recht, daar Bekkering, die tussen Iwee man in naar de kleedkamers was gestrompeld, zich niet had afgemeld. Hiervoor kreeg dc UVS-speler na afloop een officiële waarschuwing. Eveneens na het einde van de wedstrijd diende UVS een protest in bij arbiter Veldhuyzen, die dit evenwel niet accep teerde. De Leidse vereniging wendde zich daarop de volgende dag tot het bondsbu- reau, waar men met het geval danig in de maag bleek te zitten. Men heeft ge poogd, aldus vernamen wij van de zijde van het UVS-bestuur, de zaak op het spel- regelvlak te trekken en daar protesten tegen de spelregels in bekerwedstrijden Het Amsterdams amateurelftal, dat za terdag 30 mei op het AFC-terrein tegen Keulen speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Jongbloed (WA). Achter: Smit (AFC) en Lenz (AFC). Midden: Duister (De Spartaan), Melchers (De Spartaan) en Burgers (DWV). Voor: Uitermerk (BI. Wit), Prins (OVVO), Plemper (BI. Wit). Van Wieringen (WA) en Den Hollander (DWS Amsterdam). niet mogelijk zijn, zou men dus de zaak netjes hebben geregeld. UVS, dat echter geprotesteerd heeft tegen een foutieve interpretatie van het wedstrijdreglement door de scheidsrechter, acht zich even wel dermate benadeeld, dat men de KNVB de eis heeft gesteld óf overspelen van de tweede helft, beginnende bij een 1-1 stand en onder de daarvoor geldende bepalingen van het reglement betaald voetbal, óf een terugtrekken uit de be kercompetitie van Volendam, dat donder dag aanstaande tegen Sparta moet spe len, ten gunste van UVS. Mocht aan dit verlangen van de Leidse vereniging geen gevolg worden gegeven, dan wordt over wogen in kort geding een civiele proce dure aanhangig te maken tegen de des betreffende functionaris (in dat geval ar biter Veldhuyzen). Men zal dan een scha deloosstelling eisen voor gederfde inkom sten van 24.000 gulden. Toen twee clubs uit Jutland aan traden voor een voetbalwedstrijd, bleek dat een leeuwerik het terrein had uit gekozen om er een nest te bouwen. Eerst werd overwogen de wedstrijd aj te gelasten, doch uiteindelijk werd besloten een hoed over het nest te plaatsen en toch te spelen, met dien verstande dat de scheidsrechter een vrije schop gaf telkenmale wanneer een speler op minder dan vijf meter afstand van nest-plus-leeuwerik kwam. Het staat thans vast, dat Real Madrid in de maand juni in het Olympisch sta dion in Amsterdam tegen een versterkt Amsterdams elftal zal spelen. Dit is het enige definitieve, dat een bliksemreis naar Madrid van een der bestuursleden van de afdeling amsterdam van de KNVB, de heer Timman, heeft opgeleverd. De Spanjaarden hebben in eigen land nog een vrij omvangrijk programma af te werken, onder meer voor de Spaanse beker. En het hangt van het resultaat van vooral die wedstrijden voor de beker af of Real in derdaad op 13 juni voorlopig de gun stigste datum naar Amsterdam komt. In grote trekken is 't interlandprogram ma van het Nederlands elftal voor het seizoen 1959-1960 vastgesteld. Op 4 okto- ber zal de oranjeploeg in Rotterdam de eerste van de jaarlijkse twee wedstrijden j tegen België spelen. De returnmatch is op 24 april, waarschijnlijk in Antwerpen. Voor de wedstrijd in Rotterdam zal het Nederlands elftal op 23 september een oefenwedstrijd spelen tegen Saarland, eveneens in het Feijenoordstadion. Voorts staat vast, dat dc oranjeploeg op 21 oktober 1959 in Keulen tegen Duitsland zal spelen en dat op 4 november waar is nog niet bekend de wedstrijd Ne derlandNoorwegen zal worden gehouden Nederland ontvangt Bulgarije, maar ook voor deze ontmoeting is de plaats nog niet vastgesteld. Voor deze wedstrijd zal het Nederlands elftal op 23 maart een oefenwedstrijd tegen de Londen Combina tion spelen. En ten slotte worden er nog onderhan delingen gevoerd over landenwedstrijden tegen Zwitserland (uit) en Joegoslavië. De Joegoslaven hebben de eis gesteld, dat het Nederlands elftal eerst naar hun land komt, maar de KNVB wil ook liever eerst „thuis" spelen. De voorwedstrijden om de Prins Hen drik en Prinses Julianabekers hebben geen bijzondere resultaten opgeleverd. De wind, die pal op dc looprichting stond, liet vooral op de sprintnummers geen goede tijden toe. Het belangrijkste was ongetwijfeld welke clubs aan de finale wedstrijden mogen deelnemen. Bij de da mes werden dat Celebes (48,/2 punt), LDA (39 1/4 pnt.) en DEM 38 pnt.) en bij de heren Trekvogels, dat nu 71 punten behaalde, en Kimbriga (63'/2 pnt.). In de finale komen dus uit Hollandia, ADA, Sagitta, Celebes, LDA en DEM bij de damt* en AAC, PSV, V en L, Haar lem, Trekvogels en Kimbria bij de heren. Jaap Noordenbos (Minerva) bleek de strekste sprinter in.... 11.3 sec. en Joke Bijleveld zorgde voor een aantal punten door een zege op de 100 meter in 12.4 sec. voor Nannie Haase (LDA) en 12.7 sec. De jonge Celebes-atlete won eveneens met verspringen met 5.71 meter. 'Mijn- dert Blankenstein van de Trekvogels won de 800 meter in 1 min. 56.- sec. voor Leen Suiker (DOS) in 1.56.2, maar werd twee de op de 1500 meter in 4.01.8 achter de Maastrichtenaar Joep Delnoye in 3 min. 58.5 sec. Ed Boere was de snelste op de 110 meter horden in 15.4 sec. en Cortlever versloeg op de 400 meter in 50 sec. pre cies de Hagenaar Bart Verwey (51.- sec.). Nannie Haase zegevierde op de 200 me ter in 26.- sec. en Joep Delnoye nam de 5000 meter voor zijn rekening in 15 min. 04.5 sec., voor de Rotterdammer Dick de Bruin in 15.25.-. De Kimbria-atleet Wijsen was de beste polsstokspringer met 3.68 m. Otto Mayer, de kanselier van het inter nationaal Olympisch Comité, heeft in Mün- chen als zijn mening te kennen gegeven, dat Innsbrück vrijwel zeker zal worden aan gewezen als stad waar in 1964 de Olym pische Winterspelen worden gehouden. De Finse stad Lahti heeft n.l. telegrafisch medegedeeld haar kandidatuur in te trek ken en de andere gegadigde, het Canadese wintersportcentrum Calgary heeft niet aan de door het I.O.C. verlangde formaliteiten voldaan. De definitieve beslissing valt woensdag. De Europese amateurbokskampioen- schappen zijn maandagmiddag voortge zet. Onze landgenoot Wilbrink, die in de voorronden was vrijgeloot, kwam in het ban tamige wicht tegenover dc Duitser Horst Rascher te staan, een bokser van prima klasse die een hoofd gróter was dan Wilbrink en. tien jaar jonger. Wil brink verloor op punten, een uitspraak waaromtrent niet de geringste twijfel kon bestaan, want de Duitser had in alle ron den de meeste punten verzameld. De Groninger paste een glad verkeer de tactiek toe door veel te vaak de strijd te ontwijken. En als hij een enkele maal inkwam wist Rascher hem steeds kundig met zijn linkse op té vangen. Een verre van goede partij van onze landgenoot, en een verdiende nederlaag. Jan de Rooy kwam in een van de laat- Het bestuur van de Nederlandse Tafel tennis Bond heeft besloten in overeen stemming met het besluit van de ITTF (de internationale tafeltennisfederatie) tij dens het laatste congres, het z.g. „sand- wich-bat" ook voor de Nederlandse com petitie toe te staan. Met. ingang van 1 augustus mogen de Nederlandse spelers desgewenst met een dergelijk bat in wed strijden uitkomen. De competitie van de Noordhollandse Schaakbond voor het seizoen 1958/'59 is ten einde. In Ovcrvecn hebben de tweede klasse kampioenen Zandvoort en Kijk Uit 2 (IJmuiden) elkaar in een beslissingswed strijd voor de derde maal ontmoet. Bij dc stand 3V2VA ten gunste van de IJmui- denaren werd de ontmoeting afgebroken. Gezien de stellingen in de afgebroken par tijen staat promotie voor Kijk Uit 2 vast. Hiermee zijn dan alle beslissingen in Ie NHSB gevallen. Slechts de kampioen der NHSB. Kijk Uit, is nog in de strijd gewikkeld voor een plaats in de tweede klasse der KNSB. Zij verloor tot dusver met 28 van ASC 2 (A'dam) en speelde 55 tegen BSG 2 (Bussum). Het lot van Blok c.s. hangt nu af van de wedstrijd ASC 2BSG 2, die zondag 31 mei in Amsterdam zal worden gespeeld. De navolgende clubs zijn het afgelopen seizoen kampioen geworden: Overgangsklasse: Kijk Uit (IJmuiden). Eerste klasse: Het Oosten (Haarlem) en Schaaklust (Andijk). Het Oosten is gepro moveerd. Tweede klasse: Edam, Saende, Kijk Uit 2 en Zandvoort. Hiervan is Edam gepro moveerd. Derde klasse: Caïssa 2 (Hoorn), De Pion (Koog a. d. Zaan), H.W.P. 2 (Haarlem) en De Torens (Haarlem). Al deze verenigingen zijn gepromoveerd. Vierde klasse: D.O.S. (Alkmaar), Sant poort 2, Castricum 2 en Het Oude Slot (Heemstede). Ook deze clubs zijn alle ge promoveerd. ste partijen uit tegen de Duitse vederge wicht Peter Goschka, een rechts voor staande bokser die een te zware opgave bleek voor onze landgenoot. Hij verloor op punten. De Rooy had nog last van een kopstoot tegen de slaap, opgelopen in zijn eerste partij tegen de Spanjaard Biescas Gar cia van wie hij op punten had gewonnen. Toen Goschka hem in de eerste ronde precies op die plek van de slaap trof, en daar onmiddellijk een maagstoot op liet volgen, nam De Rooy het zekere voor het onzekere en ging neer, om van de acht tellen rust te profiteren. De volgende ronde ging vrijwel gelijk op, maar in de derde ronde was de Duit ser wederom sterker en toen De Rooy nog een officiële waarschuwing kreeg wegens slaan met de binnenkant van de handschoen was zijn lot. beslist. De vijf juryleden kenden hem 13 punten minder toe dan aan Goschka. Carel Godin de Beaufort, Nederlands beste autocoureur, zal starten in dc Gro te Prijs van Nederland, die zondag 31 mei op het circuit van Zandvoort wordt gehouden. De organisatoren van de Grand Prix en de Porsche-fabrieken heb ben hierover vandaag overeenstemming bereikt. Godin de Beaufort zal uitkomen met de nieuwe formule II-renwagen van Porsche, die uitgerust is met een motor van 1500 cc. Aangezien de overige cou reurs met formule I-rénwagens cilin derinhoud tot 2500 cc rijden, staat eigenlijk bij voorhaaf al vast, dat dc Ne derlander alleen strijd zal kunnen leve ren met de minst snelle wagens van het Grand Prix-vcld. In het gewestelijk hoofdklassekampioen schap libre, dat in Schagcn werd gespeeld, wist Broertjes met een moyenne van 10.62 op de derde plaats beslag te leggen. In zijn laatste partij kwam hij slechts zeven caramboles te kort om als eerste te ein digen. Steffers heeft in het kadertoernooi van het district Haarlem ook zijn partij tegen Lunenburg gewonnen en is dus ongeslagen gebleven. Agema overspeelde voorts Doves volkomen. De resultaten waren: Dickmann 350 350 27 71 12,96 2 Willems 300 220 27 36 8,14 0 Lunenburg 300 300 27 52 11,11 2 v. d. Hoek 300 279 27 50 10,33 0 Steffers 300 300 25 70 12 2 Lunenburg 300 201 25 32 8,04 0 Agema 350 350 11 92 31,81 2 Doves 350 97 11 33 8,80 0 Onder ideale weersomstandigheden ver trokken maandagmorgen 110 renners uit Vasto voor de 148 km lange tiende etappe van de Ronde van Italië. Doordat het par koers van dc rit weinig moeilijkheden be vatte, lag het tempo vrjj hoog, maar niette min waren ontsnappingspogingen aan de orde van de dag. De Fransman Graczyk was dc grote animator, tezamen met de Italiaan Benedetti. Deze renners waren bij vrijwel elke vlucht betrokken en ook in de beslissende slag, die 61 km voor het einde plaatsvond, ontbraken zij niet. Tezamen met zeven andere coureurs begonnen Graczyk en Benedetti aan de achtervolging van negen renners, die op hun beurt op jacht waren gegaan naar hel op dat moment leidende Italiaans/Belgische duo Velucchi/Hoeve- naers. Enkele kilometers verder kwamen al deze groepen bij elkaar, zodat er toen 20 renners aan de kop lagen. De voorsprong van deze 20 werd snel groter en liep op tot ruim 4!_> minuut. In Teramo zag Benedetti tenslotte zijn strijdlust beloond met een overwinning in de sprint. De uitslag was: 1. Benedetti 3 uur 37 min.; 2. Padovan (It.); 3. Carlesi (It.); 4. Graczyk (Fr.); 5. Monti (It.)6. Zocca (It.): 7. Ronchini (It.); 8. Maule (It.); 9. Fantini (It.); 10. Hoevenaars (België) allen in de zelfde tijd als Benedetti. Het algemeen klassement na de tiende etappe ziet er als volgt uit: 1. Charly Gaul (Lux.) 36.46,28; 2. Zamboni (It.) op 1,32: 3. Anquetil (Fr.) 1,57; 4. Van Looy (België) op 3,08; 5. Ronchini (It.) op 4,14; 6. Poblet (Sp.) op 4.15: 7. Carlesi (It.) op 4,43; 8. Hoe venaars (België) op 4,50; 9. Massignan (It.) op 5,48; 10. Couvreur (België) op 6,06. Het bestuur van de Nederlandse Bridge bond heeft de heren Cats-Kramer (Amster dam-Utrecht) aangewezen als derde paar voor het nationale bridgeteam, dat op 19, 20 en 21 juni in Scheveningen in het vier landentoernooi tussen België. Duitsland, Engeland en Nederland zal meespelen. De twee andere reeds aangewezen paren zijn de heren Boendcr-Lengyel met Nieman- Dp Leeuw, allen uit Den Haag. Op de in Middelburg gehouden algeme ne vergadering van de Nederlandse Brid ge Bond trad mr. E. Heldring af als voor zitter. Wegens zijn bijzonder grote ver diensten werd hij benoemd tot ere-lid van de bond. Zijn functie werd overgenomen door mr. J. II. Zuidema (Nijmegen), die gelijktijdig aftrad als voorzitter van de bondsraad. Een agendapunt met veel discussies was het vraagstuk van het meespelen der z.g. ex-politieke delinquenten: onveran derd bleef het standpunt gehandhaafd, dat zij die bezwaren hebben tegen deze perso nen uit te komen, daartoe in officiële bondswedstrijden nimmer gedwongen mo gen worden. In het komend seizoen zullen, bij wijze van proef, de hockeyers wanneer een straf- bully wordt toegewezen, deze met twee spelers mogen uitvoeren met alleen de doelman van de tegenpartij voor zich. Dit besluit werd genomen op de onlangs in Londen gehouden vergadering van dc In ternational Hockey Board. Het kwam tot stand om bij een toegekende straf-bully dc kans op een doelpunt sterk té vermeerde ren Definitief werd nu reeds het besluit, dal die straf-bully niet meer op 5 yards af stand van het doel. doch op 3 yards ervan zal worden genomen. Andere wijzigingen waren, dat in het ver volg de aanvoerders van twee elftallen vóór de wedstrijd met elkaar mogen af spreken de rust langer te nemen dan de tot nu toe voorgeschreven vijf minuten. De rust mag echter niet langer worden dan tien minuten. Ook is het nu in de nieuwe regels moge lijk geworden, een speler het veld uit te sturen, hetgeen tol nu toe alleen voor de gehele duur van de wedstrijd mogelijk was. De uit het veld gestuurde speler moet zich gedurende de tijd. dat hij wordt verwijderd naast zijn eigen doel opstellen. Tenslotte werd bepaald, dat de uit-slag definitief in de plaats zal komen van de uit-bully. Tevens, dat elke vrije slag toe gekend op minder dan zestien yards van de doellijn, op zestien yards van de doel lijn mag worden genomen. ATLETIEK. Kees Koch, die op het ogen blik deelneemt aan internationale atletiek wedstrijden in Sofia, bereikte bij het ko gelstoten een vierde plaats met 15,38 meter. De Duitser Herman Lingnau zegevierde met 16,66 meter. WILLEMSTAD (ANP) Het Duitse vrachtschip Horncap heeft maandag in de Caribische zee alle opvarenden van het gezonken Deense schip Oluf Sven opge pikt. De bemanning van het 485 ton me tende Deense schip was in reddingboten overgegaan kort voordat hun schip zonk. De oorzaak van de ramp is niet bekend. Aagtekerk, 25 450 m. n.w. Kaapstad n. Kaapstad. Abbedijk, 25 235 m. o.z.o. Bermuda n. Miami. Abida, 25 160 m. o.z.o. Salvador n. Belem. Acila. 25 250 m. o.z.o. Malta n. Rotterdam. Aegis, 26 te New York. Agamemnon, 25 120 m. w.n.w. P. Au Pr. n. Mobile. Albireo, 25 ten anker Rio de Janeiro. Alcor, 25 te Bahia verwacht v. Ilheus. Aldabi, 25 v. Montevideo n. Santos. Algenib, 25 80 m. n.o. Kp. Verd. eil. n. Rosaria. Alhena. 26 te Recife. Alioth. 25 75 m. n.o. Recife n. Las Palmas. Alkaid, 26 165 m. n.n.o. St. Pauls Rocks n. Antw- Alkes, 25 150 m. z.w. Lissabon n. Las Palmas. Almkerk. 25 30 m. z. Kreta n. Genua. Alphard, 25 v. Antwerpen n. Rotterdam. Amerskerk, 25 op rede Suez. Ampenan, 25 135 m. w. Algiers n. Alexandria. Amsteldiep, 25 te Norfolk v. Londen. Amstelkroon, 25 510 m. z.w. Padang n. Mombasa. Amstclsluis, 25 600 m. o. Hokkaido n. Vancouver. Andijk, 25 600 m. z.w. Bermuda n. Le Havre. Ar.golakust, 25 v. Ambriz n. Luanda. Appingedijk, 25 188 m. z.z.o. Salvador n. N. York- Arendsdijk. 25 500 m. z.o. Kp. Race n. Le Havre Aiendskerk, 26 te Gladstone. Argos, pass. 25 Wight. Baarn, 25 420 m. n.n.o. Horta n Curasao. Banggai, 25 v. Chalna n. Calcutta. Balu, 26 te Alexandrië. Bengalen, 25 v. Singapore n. Manilla. Beninkust, 26 te Freetown. Blitar. 25 v. Le Havre n. Marseille. Bloemfontein, pass. 25 Gibraltar. Bieda, 25 180 m. w. Ouessant n. Rotterdam. Britsum, 26 te Amsterdam. Boskoop, 25 te Antwerpen. Bussum, 26 26 v. Rastanura n. Aotterdam. Caltex Delft. 25 100 m. z.z.w. Masira n. Bahrein. Callcx Eindhoven, 25 62 m. n.n.w. K. St.. Vincent naar Sidon. Caltex Gorinchem, 26 te Kopenhagen. Caltex Leiden, 25 240 m. z. Adelaide n. Colombo. Call. Pernis, 25 90 m. w. Str. Ormuz n. Avonmth. Caltex Rotterdam. 25 95 m. o. Algiers n. Pt. Said. Camcrounkust. 25 80 m. z.z.w. Ouess- n. Le Havre. Césamance, 25 te Djifer. Castor, 25 500 m. n.o. Flores n. Amsterdam. Celebes. 25 200 m. n.o. Kp. Vilano n. Marseille. Cinulia. 25 300 m. n.o. Azoren n. Rotterdam. Cities Service Valley Forge, 25 te Port Said. Clavella. 25 v. Norrköping n. Rotterdam. Cieodora, 25 v. Bombay n. Kandia. Colytto, 25 340 m. o.n.o. Cristobal n. Los Angèles. Coolsingel, 25 450 m. z.w. Kp. St. Vine. n. Savona. Gorilla, 27 te Brisbane verwacht. Cradle of Lib. 25 1950 m. w. Gibralt. n. Port Said. Crania, 25 250 m. z.z.w. Cocos eil. n. Mena. De Eerens, 26 te Kuwait. Dicmerdijk, 25 te Balboa. Dordrecht. 25 op Thames n. Londen. Dorestad, 25 120 m. z.w. Labuan n. Geelong. Drente, 25 v. Suez n. Ummsaid. Duivendijk, 27 te Los Angeles. Eenhoorn. 25 60 m. o.n.o. Algiers n. Piraeus. Ena, 26 le Victoria verwacht. Eos, 25 330 m. o.z.o. Malta n. Rotterdam, larmsum, 25 te Clenfuegos v. Mobile. Fravizo, 25 te Dublin. Friesl. SSM, 25 50 m. n.n.o. Berlenga n. Setubal- Gaasterland. 26 te Santos. Gabonkust. 25 v. Takoraöi n. Freetown. Geertje Buisman, 25 et Amsterdam. Gordias. 25 400 m. w. Flores n. Sint Thomas. Groote Beer, 25 780 m. o. Kp. Race n. Quebec. Hathor, 25 60 m. w. Algiers n. Malta. Helena. 25 v. Hembrug n. Antwerpen. Helicon. 26 te Port of Spain. Kermes, 25 te Antwerpen. Hilversum, pass. 25 Gibraltar. Hoogkerk. 26 v. Aden te Suez. Isis. 25 te Point a Pitre v. Amsterdam. Ivoorkpst. 25 v. Lagos n. Abidjan. Japara KRL, 26 te Djibouti. Jason, 26 te Philadelphia. Joseph Frering, 25 70 m. z.Freetown n.TJmuidên. Jupiter. 26 v. Amsterdam n. Leixous. Kamperdijk. 25 v. Antwerpen n. New York. Kara. 28 te Maracaibo verwacht. Karimata. 26 te Singapore. Karimun. 25 v. New York n. Azoren. Karossa, 24 v. Sorong n. Merauke. Katelysia. 27 te Rotterdam verwacht v. Pauillac. Kclletia. 26 v. Port Sudan n. Abadan. Kellia. 25 te Curacao v. Punta Cardon. Kenia. 25 180 m. n.o. Azoren n. Curasao. Kennemerland, 26 v. Paranagua n. Rio dé Jan. Kerkedijk, 26 t ePhiladelphia, Khasiella. 25 75 m. w.z.w. Skagen n. Kopenhagen. Kloosterdijk. 25 660 m. n.o. Azoren n. Havana. Koningswaard, 25 v. Miri n. Singapore. Kopionella. 6/6 te Rotterdam verwacht. Korenia, pass. 25 Algiers n. Mena Al Ahmadi. Krebsia. 27 te Seasport verwacht. Kryptos. 26 v. Skeleftehamn n. Lulea. Kylix, 25 45 m. z. Lissabon n. Port Said. Leersum, 25 350 m. m. z. Cocos eiL n. Aden. Le Mairc, 26 te Singapore. Leopoldskerk, 25 60 rn. n.w. Muscat n. Perz. Golf. Leto, 25 450 m. m. n.n.w. Azoren n. Belfast. Leuvekerk, 25 v. Londen n. Port Said. Limburg, 25 te Barcelona v. Marseille. Lissekerk, 25 300 m. w.n.w. Port Said n. Pt. Said. Loenerkerk. 25 100 m. z.o. Muscat n.-Djibouti. Lopersum. pass. 25 Key West n. Houston. Lutterkerk. 26 te Kuwait. Maas, 25 78 m. z.w. Ushant n. Tripoli. Maaskerk. 25 op Klein Bittermeer n. Port Said. Macoma, 25 te Balikpapan verwacht. Marnelloyd. 25 v. Trincomale n. Penang. Maron, 25 v. Barranquilla n. Haiti. Meerdreeht. 25 150 m. z.z.w. Bermudas n. R'dam. Meerkerk, 25 80 m. z.o. Kp. Guardafui n. Cochin. Meliskerk, 25 90 m. o. eil. Masira n. Karachi. Memnon. 25 v. Kingston n. Haifa. Mentor. 26 te Paramaribo. Merwede. 25 80 m. w. Freetown n. Las Palmas Merwelloyd, 25 te Belawan. Mitra. 27 te Durban verwacht. Moordrecht, 25 100 m. o. Malta n. Port Said. Munttoren, pass. 25 Aden. Musilloyd, pass. 25 Kreta n. Venetië. Naess Commander, 25 117 m. o. Gibralt. n. Mena. Na ess Lion. pass. 25 Kp. De Gata. Nijkerk, 26 v. Melbourne n. Sydney. Ommenkerk, 25 v. Singapore n. Port Swettenham. Oranje 26 v. Sydney n. Melbourne. Oranjestad. 25 te Paramaribo v. Trinidad. Orion. 25 180 m. w. Beyrouth n. Beyrouth. Ossendrecht, pass. 25 Gibraltar. Overijsel. 25 v. Durban n. Lorënco Marques. Peperkust. 26 v. Casablanca n. Dakar. P. G. Thulin. 25 te Philadelphia. Philine, pass. 25 Aden. Poseidon. 25 270 m. n.n.o. Madeira n. Madeira. Pr. Casimir. 25 800 m. n.n.o. K. Race n. Montreal. Pr. Fred. Willem. 25 208 m. o. K. Race Le Havre. Prinses Irene. 25 450 m. w. Landsend n. R'dam. Prins Willem George Frederik, 25 te Le Havre. Pr Will. III. 25 515 m. o.n.o. K. Race n. Le Havre. Proven.singel, 25 420 m. o.z.o. K. Race n. Stettin. P-. gmalion. 25 840 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Radja. 25 180 m. z.z.w. Bombay n. Calcutta. Randfontein. 26 te Las Palmas. Remnang, 25 720 m. n.w. Fremantle n. Aden. Rijndam, 25 v. Cobh n. New York Rnnkerk. 25 1 75 m. w. Agadir n. Cadiz. Roebiah, 25 270 m. z.o. Aden n. Aden. Hoepat, 25 v. Lissabon n. Las Palmas. Rotti, 25 ten anker Rastanura. Samarinda. 25 v. Aruba n. Kaapstad. Schelpwijk, 25 330 m. n.o. Mauritius n. Curacao. Schiedijk, 26 te Bremen verwacht v. Hamburg. Sonegalkust, 26 v. Port Harcourt te Lagos. Slamat, 27 te Bugo verwacht. Sliedrecht. 25 dw. Hirtshals n. Wismar. Soestdijk. 25 380 m. z. Kp. Race n. Antwerpen Solon. 24 300 m. o.n.o. K. Canaveral n. La Guaira. Sommelsdijk. 25 te Norfolk v. Baltimore. Stad Gouda. pass. 25 Las Palmas. Stad Leiden. 26 v. Aden n. Suez. Stad Rotterd.. 25 480 m. n.n.o. L. Palmas n. Pepel. Stad Schiedam. 25 80 m. w.z.w. Stavang. n. Narvik. Stad Utrecht. 25 435 m. w.z.w. L'end n. Vlaard. Stanvac Djirak. 26 te Sungeigerong verwacht. Statue of Lib., pass. 25 Malta n. Mena Al Ahmadi. Steenwijk. 25 220 m. z.w. Ouesant n. Norfolk. Stentor. 25 400 m. n.n.o. Pto. Rico n. Curagao. Straat Johore, 25 v. Tandjong Priok n. Brisbane. Straat Lombok, 25 v. Mauritius n. Port Elisabeth. Sir. Magelhaen, 25 300 m. w. Sumatra n. Penang. Straat van Dlemen. 25 900 m. o.n.o. Diego Garcia naar Mauritius. Sumatra, 25 v. Singapore n. Port. Swettenham. Sunetta, 25 350 m. o. Mombasa n. Abadan. Tabian. 25 te Colombo. Tara, 26 te Santos. Taria, verm. 26 v. Singapore n. Durban. Tero. 26 te Bremen verwacht v. Hamburg. Themis. 25 300 m. z. Cuba n. La Guaira. Tibia, verm. 25 v. Curagao n. Cardon. Tiibodas. 25 v. Belawan n. Hongkong. Tjiluwah. 25 tc Singapore. Tomocyclus, 28 te New York verwacht. Triton. 25 tc Houston v. Mobile. Van Cloon. 25 420 m. o. Straat Torres n. Suva Van Heemskerk, 25 v. Hongkong n. Singapore. Van Waerwijck. 25 v. New York n. Auckland. Vasum. 25 390 m. o. San Miguel Az. n. Montreal. Vlist. 25 720 m. n. Flores n, Rotterdam. Waal. 25 v. Antwerpen n. Hamburg. Waterland, 25 480 m. z.z.w. K. Verdische eilanden naar Las Palmas. Westertoren, 25 390 m. n.o. Socotra n. Suez. Wicldrecht. 25 v. Amazonerivier n. Pto. La Cruz. Willem Ruys, 25 180 m. van Ouess. n. Rotterdam. Willemstad, pass. 25 Kp. Finisterre n. Madeira. Wonosobo, 26 te Akaba. Za'ankerk, 26 tc Puerto Amelia. Zonnekerk, 25 160 m. o. Saigon n. Hongkong. Zönnewijk. 25 op St.. Laurens rivier n. Montreal Zuiderkcrk. 25 180 m. z.o. Guardafui n. Fremantle. Zuiderkruis. 25 140 m. o. Madeira n. South.tón. SLEEPVAART Barentsz Zee, 26 te Port Au Prince. Blankenburg. 24 v. Karlskrona te Norrköping. Cycloop. Maas en Rode Zee. 24 60 m. Z.z.w. Ma- draka n. Aden. Hector en Titan, 24 v. Istanbul n. Bremerhavén. Hudson, 26 te Kaapstad. Noordholland. 23 570 m. w.z.w. Scillys n. Contln. Oostzee, 26 v. Las Palmas. Pool7.ec. 23 v. Rouaan n. Rotterdam. Loire, 26 v. Suez n. Rotterdam. Schelde. 26 v. Hoek v. Holland naar Nóórdzèe. Zwarte Zee, 26 te Khorramschar. Zeeland, 23 360 m. z.w. Bermuda n. Osaka

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7