In de vishal en op zee Feestelijke opening busdienst Beverwijk-Oosterwijk Havenberichten IJmond-agenda FELTA lus Bouclé DAVO-haarden STOFZUIGERS JOS verdiende zege op zwak Vitesse volkomen Verkeersdiploma's Dr. M. Vlietstra „Stem van een moordenaar" via radio en televisie „Kijk Uit" blijft in de overgangsklasse Suomi-prestaties in jeugdcompetitie Uitbreiding van VICO Wielerronde in Beverwijk voor nazorg t.b.c. LOENDERSLOOT A mateurtoneel „De Spaanse vlieg" „De klavierschippers" in Patronaatszaal Afscheid vasi Van Gelder LOENDERSLOOT na 49 jaar Drie aanrijdingen in dit week-einde Goede selectiewedstrijd van junioren in Velsen Ruimere keus op groenteveiling MAANDAG 1 JUNI 1959 In Oosterwyk een nieuwe wyk in Beverwyk wapperden zaterdagmiddag overal de vlaggen. Dit was ter gelegenheid van het openen van een nieuwe busdienst BeverwykOosterwyk, door de firma ge broeders Oosterom, die uit handen van burgemeester Bruinsma een vergunning ontving, voor de tijd van tien jaar. Vanaf het Stationsplein vertrok zater dagmiddag een bus met het gemeentebe stuur en vele officiële personen naar Oosterwijk, waar men moest stoppen voor een „kranten"-barrière. Nadat deze hin derpaal was „genomen" volgde de bus de Beverwijkse Harmonie Kapel naar de Amstelstraat, waar een aantal noodwinkels door zaken uit de oude stad was ingericht. De heer W. Vessies vertelde namens de Beverwijkse Melkhandel, dat men alles zal doen om het de bewoners van Oosterwijk naar de zin te maken. Dr. H. J. F. Peeters betoogde namens een comité uit de nieuwe inwoners, dat men zeer dankbaar is dat het gemeentebestuur alles doet om deze nieuwe wijk ook „be woonbaar" te maken. „Met deze busdienst heeft men de inwoners een grote dienst bewezen", zo stelde hij. Burgemeester J. G. S. Bruinsma gaf een overzicht van de vlugge totstandkoming van deze woonwijk. De dag, dat minister Witte de eerste steen legde, ligt nog vers in het geheugen en dank zij de medewer king van Smit's Bouwbedrijf zijn nu 300 woningen gereed, zo zei hij. In uitzicht werd gesteld een dependance van de Spaarbank, ook plantsoenen zullen worden aangelegd. Speciaal hiervoor riep c" j burgemeester de medewerking in van de inwoners, om de jeugd in deze een goede opvoeding te aeven. Voorafgegaan door de Harmoniekapel ging het gezelschap naar een ander deel van Oosterwijk, waar in de afgelopen week de eerste paal is geheid voor de bouw van 294 woonhuizen en 13 winkels. Hier vestigde de heer J. C. Wintersteyn de aan- Advertentie ONS GROTE SUCCES Het tapijt voor jaren per vierkante meter Alleenverkoop Marktplein Ruim 4500 mensen hebben in het sport park aan de Puikman gezien, hoe het Am sterdamse JOS korte metten maakte met het weinig schotvaardige Vitesse, dat niet één keer gevaarlijk genoeg kon worden om een tegenpunt te produceren. Welis waar was Vitesse een kwartier na rust in de meerderheid, doch toen vrouwe Fortu- na de ploeg bij enkele goed gerichte scho ten de rug toekeerde, was het eigenlijk al met de Castricummers gedaan. De eind stand was nul-drie. Vitesse begon goed. De Zeeuw loste twee schoten op het doel van Hidding, doch de ze greep op tijd in en keerde ook een uit stekend schot van Zonneveld van 25 meter afstand. Op hun beurt lanceerden de Am sterdammers diverse gevaarlijke aanval len, maar keeper Stuifbergen stond pal. Linksbuiten Jonker schoot bij een Vites- se-aanval juist over. Bij de volgende uit trap nam JOS de bal over en toen spil Jon ker jammerlijk miste, kreeg De Haan de kans de Castricumse doelman te passeren. Stuifbergen raakte de bal weliswaar nog. maar hij rolde juist onder hem door in het doel: nul-één. Vitesse liet het er echter niet bij zitten. De ploeg was zeer actief. De middenlinie verzuimde echter de open gaten op te vul len en zodoende de voorhoede in de aan val te steunen. Twee corners waren het resultaat van enkele goede aanvallen der bezoekers, die vastliepen in de Castricum se verdediging, waarin Stuifbergen, ge steund door de beide backs, Beentjes en Lute, hard werkte om het doel schoon te houden. Ook de thuisclub kreeg enige cor ners te nemen, maar deze werden slecht afgewerkt. Voor rust kreeg de Vitesse- voorhoede nog enige mooie kansen. Zij wist ze evenwel niet te benutten, waarbij misschien de zenuwen een rol speelden. De Zeeuw had pech, toen de bal uit een schot via de lat over ging. Na de hervatting opende Vitesse een zwaar offensief. Een tegenpunt hing in de lucht. Te lang combineerden de Castri cummers echter en de Amsterdammers kregen steeds meer vat op het spel. De middenlinie trok voortdurend naar voren om de aanval te steunen. Na een half uur joeg Both de bal in het net en zette een domper op de activiteit van Vi tesse: nul-twee. Twee vrije trappen, die de gastheren werden toegewezen, kwamen ook niet verder dan het strafschopgebied waar spil Verkaik weliswaar veel werk kreeg te verzetten, maar zich niet onder de voet liet lopen. Zelfs de switches van Jonker en midvoor Groot van links naar rechts en ook het feit, dat spil Jonker naar voren trok konden de nul niet wegwerken Toen ten slotte Lefering van JOS het derde doelpunt scoorde en de Amsterdam mers meteen heer en meester op het veld waren, was er geen taai verdedigend Vi tesse meer, dat nog trachtte een beter eindresultaat te verkrijgen. Het laatste vuur was gedoofd en het technisch betere JOS kreeg wat het verdiende. dacht op de zeer snelle groei van de groot industrie in de IJmond en de daaraan ver bonden plicht tot het bouwen van woon huizen voor de arbeiders. In de kantine van Smit's Bouwbedrijf vertelde deze aannemer dat het hem ge noegen deed, na het eerste bouwplan ook het tweede te mogen uitvoeren. Hij stelde nadrukkelijk vast, dat alle medewerkers klaar staan om te zorgen dat alles op tijd verloopt. Om het plan Oosterwijk ook wat op te sieren overhandigde de heer Smit de burgemeester een cheque van f 5.000, wat natuurlijk in dank werd aanvaard en in overleg met de gevormde commissie zal worden gebruikt. De burgemeester meende deze gelegenheid nog eens aan te moeten grijpen om er op te wijzen dat het ge meentebestuur met zo vele moeilijkheden heeft te kampen en voegde er de wens aan toe, dat Beverwijk nu spoedig de plaats zal krijgen waar men recht op meent te hebben. Een extra woord van lof mocht de firma Gebr. Oosterom in ontvangst nemen, daar deze dadelijk bereid was deze nieuwe dienst te rijden, niettegenstaande het ver lies op de dienst Kuenenplein. Voor de firma Oosterom sprak de heer J. Bisschop, voorzitter van de Bond van Personenver voer woorden van dank aan het gemeente bestuur. De uitreiking van de diploma's aan de geslaagden voor het jeugd verkeersexa- mens in 1959 zal plaatsvinden op maan dag 1 juni in het patronaatsgebouw te IJmuiden. Voor groep 1 is de uitreiking om 09.00 uur, groep 2 om 10.30 uur en voor groep 3 om 14 uur. Het aantal kandidaten be droeg 1370, van wie 1083 slaagden. De bes te klas is de zesde klasse van de Bethle- hemschool met 38 kandidaten, die allen slaagden. Aan deze klas zal het wissel- schild uitgereikt worden. Als predikant bij de christelijke gerefor meerde kerk te IJmuiden is beroepen ds. W. Vlietstra te Eemdijk. Maandag kwamen aan: Tank Duchess, Antwerpen; IJstroom, Hull; Bolt, Kristiansand; Schie, Bremen; Neder Elbe, Bremen, met passagier IJmui den, toeristensteiger; Corstar Hornillo, erts lossen Hoogovens; Bonaire, Stettin, aan lopen IJmuiden voor personeel verwisse len; Friesland, Portugal. Zondag kwam in IJmuiden aan: Sleepboot Blankenburg met Tilly van Kiel, Tilly moet hout lossen Zaandam; Ouwerkerk, Antwerpen; Pygmalion, Ant werpen; Quo Vadis, Terneuzen, laden Hoogovens; Swallow, London; Lizard, Lon don; Rijnstroom, Hull; Orestes, Antwer pen; Amstelstroom. London; Gerd, Lon don; Peters, Spesholt; Neth, Coast, Gran gemouth; Bullfinch, London; Phides, Ko penhagen; Trito, Dublin; Heriot., Leith; Anna Elisabeth, Rotterdam, laden Hoog ovens; Draco, Aarhus; Phoenix, Varberg; Ma'rtha Agrens, Rotterdam; Nautici Par; Bloemgracht, Mantyluoto. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Hodur, Lulea; St. Joseph, Malmö; Hei- loo, Dagenham. walsmateriaal geladen IJmuiden; Blankenburg, los naar Maas sluis; Oberon, Lissabon; Bartenstein, Cris tobal; Faience, Londen, walsmateriaal ge laden IJmuiden; British Prudence, Isle of Grain; Waal, Rotterdam; Boskoop, Port of Spain. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Hodur, Lulea; Hektos, Rotterdam, pa pierfabriek, Velsen, cellulose; Stad Alk maar, Pepel, erts lossen IJmuiden; Waal- borg, Koping, balken lossen Zaandam: Lumna, Rotterdam; Bug, Caen: Koh I Noor, Lugnik, hout lossen Zaandam; Mu- tua Fides, Yarmouth. Zaandam; Guinee- kust. Hamburg; Unter Elbe, Frederiks- vaerk: Duvelsbek, Helsingfors. hout lossen Zaandam: Vliestroom. Bristol; Spaarne- stroom, Portsmouth; Medon. Puerto Or- daz; Jurjen de Vries. Swansea: Otto Blu- menfeld, Gefle, rts lossen Hoogovens. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Adebelda Lykes, Rotterdam; Brage, Stockholm; Gerontas, Kotka, ledig vau buitenhaven IJmuiden; Energie, Kristina- hamri; Thordis. Banias; Pacific, Antwer pen, ledig binnenhaven h/o. IJmuiden; Argos, Hamburg: Wexford, Boston, stijf sel en stroop van Koog a/d Zaén: Steady, Odense Yho Maru, Menah el Ahmadi; Berend-N. Shoreham; Escaut, Stockholm; Aurora, Swansea; Texel, Londen; Culm- leigh, Hamburg; Delfinus, Stavanger; Montferland, Rio de Janeiro; Helga Dehde, Rotterdam; Darlington. Rotterdam; Ma rian. Antwerpen; Pandora, Stettin; Nore, Stockholm: Catsor, Grangemouth; Hinde, Londen; Helena, San Juan de Puerto Rico; Clangula, Liverpool: Vega. Kotka; Roelf, Bordeaux: Tor, Malmö; Eemstroom, Leith; Vivipara. Mena °1 Ahmadi; Ariadne, Oran: Tempo, Swansea, walsmateriaal geladen IJmuiden; Hontestroom. Huil: Lingestroom, Londen: Jans. Londen; Helga, Kemi; Chios. HamDton Roads. (Van onze corresvondent in Bonn) Het afgelopen weekeinde hebben tien duizenden Westberlijners via radio en te levisie de stem gehoord van een onbeken de man die beweert de moordenaar van een zeventienjarige middelbare scholier te zijn. Van de zijde van de luisteraars werden vijftig aanwijzingen aan de poli tie gegeven. In brieven en van openbare telefooncel len uit heeft de onbekende medegedeeld dat hij de moordenaar is van Tilmann Zweyer, die op 3 november 1956 met een vergiftigde bonbon werd vermoord. Men heeft lange tijd de apothekeres Stafanie Bergmann, die een relatie onderhield met de vader van de vermoorde jongen, van de moord verdacht. Zij is het. vorige jaar wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Door een experiment te Stuutgart werd het vorige jaar de ontvoerder van een kind op soortgelijke wijze opgespoord. Nu werd een bandopname gemaakt van de stem van de onbekende, toen deze de politie te lefonisch liet weten dat hij vier pakjes met vergiftigde bonbons had gestuurd. Men verkreeg als eerste resultaat de zekerheid dat de onbekende in het Westberlijnse dis trict Zehlendorf woont en dat hij betrek kelijk jong moet zijn. Het eerste tiental van de IJmuidense schaakclub Kijk Uit zal volgend seizoen niet in de tweede klasse van de KNSB uitkomen. De IJmuidenaren waren na een 28 nederlaag tegen ASC 2 en een 55 gelijk spel tegen BSG 2 afhankelijk gewor den van het resultaat in de ontmoeting ASC 2—BSG 2. Het reeds gepromoveerde ASC zou hier in de bezoekers uit Bussum niet meer dan 2 bordpunten mogen toestaan om Kijk Uit nog een promotiekans te doen behouden. Aanvankelijk schenen de Amsterdam mers recht op een glorieuze zege af te stevenen. Drie vooruit gespeelde partijen leverden reeds een 30 voorsprong op. De resterende partijen werden echter gelijke lijk over beide ploegen verdeeld, waardoor de eindstand op 6%31/* ten gunste van ASC 2 kwam. Beide teams promoveren nu naar de tweede klasse KNSB. Kijk Uit blijft deel uitmaken van de overgangs klasse in de Noordhollandse Schaakbond. Deze groep zal nu uit de volgende ploe gen bestaan: Kijk Uit (IJmuiden), Pat Mat (Beverwijk), Zaandam 2, Heemstede, Sant poort, V.V.V. (Alkmaar), VHS (Haarlem) en Het Oosten (Haarlem). De volledige uitslag van de beslissende ontmoeting ASC 2BSG 2 luidt: W. de RuiterD. v. d. Lijn 10, G. BilA. Wun- nink 10, C. Zuidemadrs. M. Verburg 1—0, K. J. Schelhaas T. Moeken 1—0, P. Th. SassenL. Krajo 10; G. de Vries J. Bolhuis remise; G. VogelF. Klaus 0—1; H. Nagele—T. Erkelens 0—1, J. v. Vlij menGale remise; BlijstraL. Schrijver remise. Totaal 6V23'/s. Met onder andere leden van DEM uit Beverwijk heeft een grote groep leden van de atletiekvereniging „Suomi" zondag deelgenomen aan de jeugdcompetitie in Haarlem, die over enige weken wordt voortgezet in Beverwijk en Alkmaar. De Velsense atleten boekten verschillen de goede resultaten. Bij de estafette 4 x 60 m. meisjes C werd de Suomiploeg weliswaar derde, maar bijna werd het clubrecord geëvenaard met 34,2 sec. Op kogelstoten meisjes C I behaalde Greetje Koeten met een vijfde plaats en 8.72 een nieuw clubrecord. M. v.d. Outenaar werd no. 8 met 8.19 m. Een eerste plaats op de 60 m. C. was evenzeer voor Greetje Koe ten met 8.7 sec; Gré Oorthuis werd in 9.1 sec. derde en Marion v.d. Outenaar vierde in 9,1 sec. Bij de C II meisjes bereikte Gea Blok in 8,8 sec. een tweede plaats op 60 m. De overige uitslagen voor „Suomi" wa ren: meisjes Cl: hoogspringen: 3. Gre Oorthuis 1.25 m. 10. Gea Blok 1,15 m. Meisjes B: 80 m. 2. Alma Rijlaarsdam 11.2 sec., 5. Erna Snijders 11.9 sec. Kogelstoten: Carla v.d. Wel 7.36 m., Margriet Bakker 7.16 m. Meisjes A: 100 m.: 4. Magda Coelingh 14.1 sec., verspringen 8. Magda Coelingh 4,21 m. Jongens D.: 60 m. 4. Leo Langendoen 9.2 sec.; hoogspringen: Hans Tabak 0,90 m. Jongens B: 80 m: 5. Cees Tabak 11,- sec.: 600 m. 1. Hans Bos 1,29.7. Jongens A: 300 m: 2. 1£. Lieuwen 39;2 sec.. 4. H. Witvoet 41.8 sec. 800 m.: 1. Hans Keizer 2.12,5; 3. R. An- dringa 2.15.4. Verspringen: 6. H. Witvoet 5,18 m.; speerwernen: 1. Hans Keizer 45,11 m. Estafettes: 4 x 60 m. meisjes C: 3. Su omi 34.4 sec.; 4 x 60 m. jongens D: 4. Su omi 36.4 sec.; 4 x 100 m. jongens A: 3. Su omi 48,7 sec. De N.V. Visconservenfabriek Vico, Mid denhavenstraat 18 te IJmuiden, wil gaan uitbreiden. Tevens gaat men een inrich ting in gebruik nemen voor het verpak ken en opslaan van visnroducten in het penceel Industriestraat 48. Donderdag 18 juni om elf uur is er ge legenheid hiertegen mondeling op het ge meentehuis bezwaren ingevolge de hin derwet in te brengen. Dan kan dit ook ge beuren ten aanzien van een verzoek van J. van Buren, die een constructiewerk- plaats wil oprichten in het perceel Meer- vlietstraat 8 te Velsen. De Beverwijkse rennersclub „Kenne- merland" organiseert op zaterdag 13 ju ni een wielerronde in het sportpark „Adri- chem". De baten hier van zijn besteld voor het. nazorgwerk van de afdeling Beverwijk van de vereniging tot behartiging der be langen van t.b.c. patiënten in Nederland. Er is een comité van aanbeveling sa mengesteld waarin onder anderen zitting werd genomen door burgemeester J. G. S. Bruinsma. Advertentie ALLE MODELLEN CENTRUM GALERIJ Lange Nteuwstraat 433 - 435 VELSEN MAANDAG 1 JUNI Thalia: „Sayonara", 20 uur. Rex: „Pikant verlof in Parijs", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 2 JUNI Thalia: als maandag. Rex: geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum: als maandag. Alcoholics Anonymous: van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen straat. BEVERWIJK MAANDAG 1 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De naakten en de doden". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Made leine tel. 163211". VV.B. Theater, 20 uur: „De misdadiger in de rolstoel". DINSDAG 2 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Hartstocht in de tropen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Made leine tel. 163211". Vanmorgen aan de markt Er werden vanmorgen 7500 kisten verse vis aangevoerd. Hiervan waren 570 schel vis, 610 gul en kabeljauw, 690 koolvis, 895 haring, 650 kleine kisten haring, 2100 ma kreel, 675 varia, 100 stuks stijve kabeljauw, 18.500 kilo tong en 1200 schol. De SCH 52 loste 50 schelvis, 350 haring, 470 makreel, 50 wijting, 90 gul en kabeljauw, 140 kool- vis, 50 stuks stijve' kabeljauw, 75 kleine kisten haring, de G'ezina Jacoba IJM 36 (20 mei) voerde aan 170 schelvis, 160 ha ring, 220 makreel, 100 wijting, 350 gul, ka beljauw en koolvis, 50 diversen, 230 kleine kisten kabeljauw. De Emma I.JM 15 bracht aan de markt 150 schelvis, 130 haring, 170 makreel, 80 wijting, 180 gul en kabeljauw, 150 koolvis, 50 diversen, 200 stuks stijve kabeljauw, 50 kantjes; de IJM 15 was van 21 mei. De KW 153 (20 mei) voerde aan 110 schelvis, 130 haring, 250 makreel, 60 wijting, 150 gul en kabeljauw, 120 koolvis, 20 diversen, 70 stuks stijve kabeljauw, 50 kantjes. De SCH 153 (31 mei) kwam aan de markt met 520 makreel, 75 wijting, 400 stuks stijve kabeljauw, de Protinus IJM 154 (23 mei) met 60 schelvis, 330 makreel, 10 diversen, 250 stuks stijve kabeljauw, de SCH 27 (20 mei) kwam binnen met 50 di versen, 150 kleine kisten haring, 40 kant jes, de VL 110 (21 mei) met 20 wijting, 10 schelvis, 10 gul, 70 haring, 50 makreel, 25 stuks stijve kabeljauw. De kleine vaart was er met 47 schepen en zorgde voor de aanvoer van schol en tong. Voor morgen Voor de dinsdagmorgenmarkt worden verwacht de VL 84 met 605 kisten, de KW 80 met 450 kisten en de Toronto met on bekende vangst. De oudste schepen zijn de Ariadne (21 mei), de Polderman (22 mei), de Herman, Vios, Amsterdam en de KW 32, alle van 25 mei. »anvoer van zaterdag 467 tong en tarbot, 8 heilbot, 755 schol, 50 schar, 35 bot, 800 haring, 635 makreel, 465 schelvis, 355 wijting. 525 kabeljauw en gul, 40 leng, 10 haai, 3 ham, 50 wolf, 62 Zaterdag hebben we zowaar de „Spaan se Vlieg" weer eens mogen ontmoeten, de bijna klassiek geworden Duitse klucht door Frans Arnold en Ernst Bach. Het is de laatste tijd onder serieuze amateurto neelspelers terecht gebruik gewor den met de nodige minachting op dit genre neer te zien, maar dit neemt toch niet weg dat deze Duitse kluchtspelfabrikanten aanspraak maken op een dosis bewonde ring voor het geroutineerde vakmanschap, waarmee zij komische effecten wisten te bereiken. Zelfs thans vinden zij nog navol gers in schrijvers die,wanneer zij voor hun kluchten om een onderwerp verlegen zijn, opnieuw een toevlucht zoeken tot de af gezaagde pantoffelheld en zijn ongewoon bazige echtgenote. Maar hun resultaten blijven toch steeds kinderspel vergeleken bij Arnold en Bach, die in „De Spaanse Vlieg" kans zien, dank zij allerlei vernuf tig geconstrueerde verwikkelingen, een jonge man niet minder dan drie vaders te bezorgen. Met als toppunt van hilari teit het nog steeds bekend gebleven wachtwoord: „Hiep hiep hoera, hier ben ik pa!" Zaterdag heeft deze strijdkreet weer eens geklonken in het St. Jozefhuis in Velsen- Noord. De laatste ontspanningsavond van dit seizoen werd gehouden van de plaat selijke afdeling '-an de Bond van Ouden van Dagen. De opvoering geschiedde door de amateurtoneelgroep „Lime Light" uit Amsterdam. Het was een allerminst ster ke voorstelling, zodat ik mij heb afge vraagd waarom het bestuur voor deze avond dit groepje Amsterdammers heeft geïnviteerd. Ik zou onmiddellijk tien to neelverenigingen in de IJmond kunnen aanwijzen, die bij machte zijn deze klucht meer tempo en vlotter typeringen te ge ven. Zo werd de figuur van de oude Anton Tiedemeyer een volslagen mislukking, om dat de betreffende speler aan pruik en nasekit lang niet voldoende had om zijn jeugd te camoufleren. Laat ons dus maar niet verder op de vele zwakke plekken ingaan en om niet geheel in mineur te blijven enige namen vermelden van hen, die een betere spelprestatie hebben gele verd. Dat waren dan de in het nauw ge dreven mosterdfabrikant van R. Vogel, de fanatieke Eduard van C. Olsen en de auto ritaire Emma Klinke van mevrouw E. Olsen-Müller. Laatstgenoemde tekende ook voor de regie. Jan van Dam Het akkordeonshoworkest „De klavier schippers" had zaterdagavond, toen het een uitvoering in de grote Patronaatszaal te IJmuiden-Oost gaf, niet over belang stelling te klagen. Daarenboven was het publiek in een gulle stemming en beloon de de optredenden meermalen met een hartelijk en welverdiend applaus. Het ge- bodene dat in prijzenswaardig tempo werd gebracht, was merendeels van goed ge halte. Behalve het akkordeonorkest, liet de zanggroep „De bobby soxers" zich ho ren; bovendien trad de goochelaar Remi- dol op. De bobby soxers hadd-n weer een paar zoetvloeiende wijsjes ingestudeerd, zie ze charmant voordroegen. De jeugdige Oet- se Verschoor had veel succes met enkele sentimentele liedjes, door het zevental teenagers gevoelig begeleid. De goochelaar Remidol vertoonde het ge bruikelijke programma met speelkaarten, zakdoekjes en eindjes touw als attributen. Het boeide het publiek al waren er geen nieuwe snufjes in zijn repertoire. Voor „Dc klavierschippers" is Jan Sto ker als leider geknipt. Hij heeft gevoel voor dit genre muziek en is daarbij een arrangeur, die het vak verstaat. Hij wordt door een aantal goede medewerkers bij gestaan: onder anderen de bekwame pia nist Non Verschoor, Chris Boeree en Jan Stoker saxofonisten; de refreinzangeres jes Ann en Mary Stoker. Het repertoire wordt met smaak gebracht en het is uitnemend voorbereid. Niettemin zou ik Stoker en zijn musici wel eens in een ander genre muziek willen horen; hun virtuositeit en muzikaliteit staat er borg voor, dat zij bij voorbeeld ook een pot pourri van operettemelodieën of een ge zellige Von Suppé ouverture behoorlijk zullen kunnen uitvoeren in plaats van een gehele avond actuele „top hits" op te die nen. A. J. van der Weijden poon, 730 koolvis, 30 diversen. De totale aanvoer was 6020 kisten. Pryzen van zaterdag In guldens werd betaald voor 1 kilogram heilbot 2.602.20, grote, tongen 3.102.70, grootmiddel tong 2.702.30, kleinmiddel tong 2.802.30, kleine tong I 2.902.30, tong 2 2.70—2.30, tarbot I 2.40—1.80. Per vijftig kilogram waren de prijzen tarbot III 86, tarbot IV 8143, grote schol 4745, gfootmiddel schol 47—45, kleinmiddel schol 37, kleine schol I 3732, kleine schol II 3716, schar 2410, bot. 108, haring 2211, makreel 2510.80, grote schelvis 2824, grootmiddel schelvis 2625, klein middel schelvis 2726, kleine schelvis I 2923, kleine schelvis II 29—24, wijting 2921, grote gul 2517, middel gul 22—15, kleine leng 2318, kleine haai 23—15, ham 67, kleine wolf 2726, poontjes 168, klei ne koolvis zwart 2011, kleine koolvis wit 2625, kleine rode poon 1611. Per 125 kilogram waren de prijzen: grote kabel jauw 15050, grote koolvis zwart 8252, grote koolvis wit 7767, grote leng 7752, grote wolf 5951. Besommingen van zaterdag 2 trawlers f 52.000, KW 135 15.810, KW 101 16750, KW 59 650, KW 89 f 3310, KW 108 1010, RO 27 5150, IJM 4 7550, IJM 210 610, IJM 29 1050. WR 15 750, WR 76 510, WR 54 750, IJM 14 f 3020, KW 61 900, KW 31 2810, KW 56 600, KW 35 540, KW 77 f 540, KW 21 1250, KW 68 2250, KW 30 1140. Voor het buitenland In guldens werd betaald voor grote rijen kabeljauw 67100, kleine regels kabel jauw 2937, kisten grote kabeljauw 61—72, grote zwarte koolvis 7288, kleine kabel jauw maat zwarte koolvis 5872, koolvis II 10—14, grote schelvis 28—36, grootmiddel schelvis 2834. Voor de eigen markt Iu guldens werd betaald voor kisten kleine kabeljauw 6267, grote gullen 2327, middel gullen 2125, torren 1922, koolvis I 1922, witte koolvis 6758, len gen 5058, kleinmiddel schelvis 2734, pennen 2634, braad 2735, wijting 2426, haring 17—21, makreel 1518, grove ma kreel 2226, voor de eerste grote tongen werd betaald 3—3.20, middelgrote tongen 2.60—2.70, kleinmiddel tong 2.70, tong I 2.70, slips 2.10. Haringvangsten KW 6 55 kantjes, KW 2 45, KW 7 50, KW 9 30, KW 23 45, K73 100, KW 138 40, KW 147 29, IJM 75 55, IJM 283 23, KW 16 41, KW 70 12, KW 140 12, KW 168 62, KW 170 7, KW 20 17, KW 40 32, KW 41 12 thuisstomend. KW 74 16, KW 78 55, KW 15 36. KW 44 12, KW 85 24, KW 97 11, KW 110 69, KW 22 35, ICW 127 69, KW 175 48, KW 18 12, KW 38 15, KW 48 10, KW 86 5, KW 37 32, KW 95 43, KW 130 7, KW 151 12. Gemiddeld: Scheveningen 22, Katwijk 31 kantjes. Besommingen TJM 36 25.500, IJM 15 f 24.100, SCH 153 f 8.690, SCH 52 f 23.500, VL 110 6.860. KW 153 18.700, IJM 154 11.100, IJM 211 6.600. En op zee Door het goede weer waren de vangsten voor de trawlvissers even beter, maar doordat er veel kleine vis werd gevangen, waren de nettovangsten toch aan de kleine kant. De gemiddelde vangst bedroeg 100 tot 150 manden wijting, koolvis en haring per etmaal. De Torina meldde een trek van 50 manden makreel, De Deining een trek van 20 manden makreel. De Job Gouda ving in één trek 30 manden hoops. Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen crediet-service (Inruil). LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN Onder grote belangstelling heeft de heer W. Fons. staffunctionaris in de papierfa briek van Van, Gelder Zonen n.v., zater dagmorgen na een onafgebroken arbeids- periode aan dit bedrijf van negenenveer tig jaar afscheid genomen wegens het be reken van de pensioengerechtigde leef tijd. De heer Fons. die vergezeld was van echtgenote en familie, werd op het direc tiekantoor in tegenwoordigheid van de he ren ir. R. van den Ende, bedrijfsingenieur en J de Vries, produktiechef. ontvangen en zeer waarderend toegesproken door de heer J. H. Smidt van Gelder jr. bedrijfs directeur. Deze memoreerde hoe de schei dende functionaris, die de kunst van het papier maken van het begin af heeft ge leerd, van 1910 af de gehele evolutie van stoommachines tot moderne centrale en van de oude, langzaam lopende machines tot de huidige, moderne grote papierma chines heeft meegemaakt. Hierin is het aanpassingsvermogen van de heer Fons wel duidelijk gebleken. De heer Smidt van Gelder vond het maar jammer van de grote „vraagbaak" af scheid te moeten nemen. De heer Fons kreeg daarbij aangeboden het fraaie Delftsblauwe herinneringsbord en twee ka pitale, ingelijste foto's van het bedrijf in de situatie rond 1910 en van thans. Van papierfabriek, werkplaatsen en ad ministratie vulde een zeer groot gezel schap de zaal van gebouw „Concordia". De heer J. de Vries, produktiechef, her innerde aan de zeer prettige samenwer king in de laatste tien jaar en aan de wij ze, waarop de heer Fons het personeel sti muleerde tot waardevolle bijdragen aan de gang van zaken in de fabriek. Namens het personeel schonk hij een fraai arm bandhorloge en overhandigde hij mevrouw Fons, die uiteraard in de huldiging werd betrokken, bloemen. Van een 43-jarige samenwerking getuig de de heer J. Hommes, hoofdbaas van de mechanische werkplaats. Een grote vriendschap is hieruit gegroeid en samen zijn vele problemen opgelost. Voor het jubileumfonds sprak de heer J. Bantsma, die bij dit afscheid een enve loppe met inhoud overhandigde. Ten slot te liet ir. Van den Ende nog eens licht schijnen over de samenwerking en de moeilijkheden, die de heer Fons bij zijn overigens verdiende rust voorziet, doch die hij, evenzeer als bij het werk in het bedrijf, wel zal weten te overwinnen. De heer Fons zal echter niet voorgoed het be drijf vaarwel zeggen wegens zijn gelijktij dige benoeming tot excursieleider. Dé staffunctionaris, die vele handen kreeg te schudden maakte met zijn fami lie nog een korte excursie langs de nieuwe, grote papiermachines, waarvan 't dienst doende personeel de gelegenheid kreeg om zijn chef voor de toekomst alle goeds te wensen. VelsenHaarlem junioren Het voorlopige Velsense juniorenelftal speelt vrijdag 5 juni op het hoofdterrein van „Schoonenberg" een oefenwedstrijd tegen het Haarlemse juniorenelftal. Dit in verband met de komende ontmoeting tegen Amsterdam. Het afgelopen week-einde zijn er in de gemeente Velsen drie aanrijdingen ge beurd, alle zonder ernstig persoonlijk let sel. Op de Wüstelaan, hoek Hoofdstraat, reed een motorrijder zaterdag tegen een per sonenauto op. De motor werd zwaar be schadigd, de berijder bleef evenals de automobilist ongedeerd. Op de Rijksweg AmsterdamVelsen passeerden zaterdagmiddag twee files auto's elkaar. Toen een auto uit de file reed en wilde inhalen had dit een bosting tot gevolg. De twee bij de aanrijding be trokken auto's werden zwaar beschadigd. Er was geen persoonlijk letsel. Op de Zeeweg raakten zaterdag twee bromfietsers elkaar bij het inhalen. Beiden vielen en een van de berijders liep evenals zijn duopassagiere lichte verwondingen op. Teneinde te komen tot de samenstelling van een Velser Jeugdelftal, dat in het kader van de Sportweek op vrijdag 12 juni zijn kracht zal meten met een Amsterdams Jeugdelftal werd ten aanschouwe van een talrijk publiek op één der Waterloo-ter- reinen een selectie-wedstrijd gehouden tussen twee door de technische commissie van de Afdeling Haarlem der KNVB sa mengestelde elftallen. Beide teams span den zich tot het uiterste in, zodat het pu bliek een aardige wedstrijd kreeg te zien. Alleen de doelpunten waren erg duur, want geen der partijen slaagde er in het net te vinden. En toen Hoogzaad (Velsen) er al eenmaal in slaagde zijn clubgenoot Van den Pieterman te passeren, had de goed leidende scheidsrechter Van Duyvenbode buitenspel geconstateerd. Dat er niet ge scoord werd, was te wijten aan een gebrek aan schotvaardigheid en het harde werken van de uitstekende verdedigingen. Advertentie TEL.6QOO DAG EN NACHT Beverwijk Op de groenteveiling te Beverwijk was deze week een ruime keus. De spinazie heeft als hoofdprodukt afgedaan en heeft haar plaats afgestaan aan de sla. Voor deze bladgroente werd van 6 tot 16 cent per krop betaald. Spinazie was toch nog heel goed te verkopen en kwam zelfs tot 49 cent per kilo. De aanvoer van bloemkool wordt steeds groter, maar ook de prijs liep weer op tot ruim 70 cent per stuk. Bospeen was goed te verkopen en bracht tot rond de 50 cent per bos op. Postelein was in het be gin der week heel slecht te verkopen, maar vrijdag werd er weer tot 26 cent per kilo voor betaald. Groot is de vraag naar rabarber, de prijs lag tussen de 13 en 29 cent per bos. Sperzie- en snijbonen zijn nog peper duur, men betaalde er rond de 3 per kilo voor. Peulen draaiden rond de 2 per kilo. Asperges ziet men niet veel; de dikke witte kwam tot 2.80 per kilo. De aanvoer van glasaardbeien heeft het hoogtepunt bereikt, er is veel vraag naar en er werd tot goed 80 cent per doosje voor betaald. De koudegrondaardbeien gingen ook vlot weg, tot 75 cent per doosje. De noteringen op vrijdag: asperges 105 280 per kilo, aardbeien 3886, spinazie 1249, postelein 1626, sla 617, rabarber 1329, bospeen 3759, waspeen 1259, radijs 714, sperziebonen 270340 per kilo, peulen 200240, bloemkool 2473. „Eigen verenigingsgebouw" Onder auspiciën van het Katholiek In stituut voor Volksontwikkeling is vrijdag in zaal Nijmans een kaderavond gehou den. Op deze bijeenkomst heeft wethouder C. J. A. de Ruyter er op gewezen, dat stich tingen in het leven zijn geroepen om te komen tot de bouw van een dorpshuis, een cultureel gebouw en een zwembad. Spre ker vond het desalniettemin aanbevelens waardig om een „eigen katholiek vereni gingsgebouw" te stichten, teneinde de r.k. organisaties tot volle ontplooiing te kun nen brengen. Het geheel vergt een bedrag van 115.000.-. Tot slot drong de heer De Ruyter erop aan alle „heilige huisjes" te laten verdwijnen daar anders alle pogin gen in deze richting tot mislukking zijn gedoemd. TURNSUCCESSEN. De Beverwijkse turnvereniging S.S.S. heeft met succes deelgenomen aan de rit mische dames- en meisjeswedstrijden in Heemstede. Zowel in de A- als in de B- groep meisjes werd een tweede prijs be haald. De dames kwamen in de A-groep uit met een vrije oefening. Met 24,1 pnt. behaalde men hier ook een tweede prijs. VOGELLIEFHEBBERS KOMEN BIJEEN De volièrevereniging „Vogelvreugd" te Beverwijk belegt vanavond een bijeen komst in hotel „Parkzicht". De heer J. Audiks uit Duivenvoorde zal het een en ander komen vertellen over het kweken van diverse soorten tropische vo gels.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9