GIPS 5. NYLONS Experiment in Velsen-Noord Expositie van werk van Van Looy in de IJmond Nu of nooit Amsterdamse Beurs 7 ACTIE KONINGIN WILHELMINA FONDS Haar le mse politierechter Bromfietser reed onder invloed: een week cel Voor het eerst sinds 1901 buiten Haarlem Bij Witte Kruis Beverwijk personeelsgebrek N. de Zeeuw vangt meeste karpers Kampioenskansen tennis club Bakkum verkeken Explosie in IJ muiden Vuurwerkmaker zoekt oorzaak bij zijn aap PRIMA SOORT 00 A mbtenarengerecht Vrouwelijke agenten van politie protesteren tegen ontslag Scheepvaart Nv Slavenburg's Bank Reisdeviezen Safeloketten Bagageverzekering De beurs van gisteren DINSDAG 2 JUNI 1959 De jaarlijkse actie van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding wordt dit jaar voor de afdeling Velsen-Noord een experiment. Zelfs een landelijke primeur. Voor het eerst heeft men getracht het bedrijfsleven op grote schaal in te schakelen. Zo hebben verscheidene grote vervoersmaatschappijen dit jaar hun mede werking toegezegd voor het in Velsen-Noord van 17 tot en met 20 juni te houden Lunapark. Voorafgaande aan deze kermis zal er op 13 juni een grote balavond worden, gehouden in het Kennemer Theater te Beverwijk. Op die avond zal „Miss Lunapark 1959" gekozen worden. De jury zal bestaan uit vertegenwoordigers van de mede werkende vervoersmaatschappijen, I-Jmuidens Bloei, het Koningin Wilhelmina Fonds en de pers. De eerste prijswinnares zal het Luna park openen en krijgt van de American Banner Lines een bootreis naar Zeebrug- ge aangeboden. De Swiss Air heeft een radiotoestel voor de winnares van de twee de prijs ter beschikking gesteld. De derde prijs bestaat uit een rondvlucht boven Amsterdam met een vliegtuig van Mar tins Air Charter. De Oranjclijn te Rotter dam zal het financiële risico van het feest dragen. Meisjes van tenminste 18 jaar uit het ge hele land kunnen zich kandidaat stellen voor de titel. Kunnen zij aardig acteren, zingen of dansen, dan mogen zij dat tij dens het bal tonen. Van de jury maakt ook een vrouw deel uit. Voor de kleine kneepjes. 1-Iet dansorkest de „Adrijo's" zal voor de muziek zorgen. Het bal zal tot midder nacht duren. Op het Lunapark zijn de voor naamste attracties een rupsbaan, auto baan, schiettent, zweefmolen, marionetten theater en verschillende kramen met eel- De Haarlemse politierechter mr. J. P. Petersen heeft gisteren een 48-jarige Hongaarse inwoner van Beverwijk wegens het rijden onder invloed van sterkedrank op een bromfiets veroordeeld tot een week gevangenisstraf en vier maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Rou- man, had dezelfde gevangenisstraf, doch een jaar ontzegging geëist. De man reed op 18 april des middags om half vijf slingerend door de Peperstraat in zijn woonplaats. Voetgangers moesten op zij springen om hem te ontwijken. Volgens de politie verkeerde hij in kennelijke staat van dronkenschap. Ter zitting ontkende hij onder invloed te zijn geweest. Hij had niet eens gereden. Hij was enige keren ge opereerd en gebruikte nog medicijnen. Op die dag had hij veertig graden koorts en hij was duizelig geweest. Een landgenoot van de verdachte ver klaarde als getuige dat hij zijn vriend slechts naast zijn bromfiets had zien lopen. De politierechter waarschuwde de getuige er voor een meineed af te leggen. De officier achtte het ten laste gelegde bewezen en mr. Petersen veroordeelde de Hongaar tot genoemde straf. Een 23-jarige inwoner van Velsen werd conform de eis veroordeeld tot f 40 of 12 dagen, omdat hij in zijn woonplaats onder invloed op een fiets had gereden. Verzet tegen jachtopziener Een 27-jarige Amsterdamse betonvlech- ter reed op 1 maart op zijn bromfiets over verboden terrein in de duinen bij Heems kerk. Een jachtopziener hield hem aan en vroeg zijn naam en adres. De betonvlech- ter gaf de gevraagde gegevens onvolledig en onduidelijk en de jachtopziener wilde hem meenemen naar het bureau in Wijk aan Zee. De man weigerde mee te gaan. sloeg twee keer naar de ambtenaar, rukte zich los en schold de jachtopziener onder andere uit voor „Uitslover". De officier van Justitie eiste ƒ50 of 15 dagen en twee weken voorwaardelijke ge vangenisstraf met drie jaar proeftijd. De politierechter vonniste conform. Gevonden tas gehouden Een 26-jarige wegwerker uit Zwanen burg werd wegens verduistering conform de eis veroordeeld tot ƒ40 of 12 dagen, omdat hij een door hem gevonden akten- tas niet had aangegeven. De man werkte aan de Schipholweg en trof de tas bij de slootkant aan. Er zaten' woordenboeken, eer. agenda, een pijp en een aansteker in. De wegwerker nam de tas mee naar huis en gaf zijn vondst niet aan. Heling van bollen De politierechter veroordeelde een 44- iarige bollenkweker uit Haarlemmermeer wegens schuldheling van bollen conform de eis tot 1 50 of 15 dagen. Eind februari kocht de man van een bloemistknecht uit Lisse een partij van 20 000 anemonebollen voor 75 en enige dagen later 6000 ranonkels voor 25. Hij stond terecht, omdat hij de bollen had ge kocht zonder zich voldoende van de her komst te vergewissen. Later werden de partijen voor bijna het dubbele geveild. De officier van Justitie achtte opzetheling niet, doch schuldheling wel bewezen. Een collectie van een veertigtal schilde rijen en tekeningen van de beroemde Haarlemse schilder-schrijver Jacobus van Looy (1855-1930) zal van 14 juni af worden tentoongesteld in verschillende lokaliteiten van de Kon. Ned. Hoogovens. Deze ten toonstelling is een belangrijke gebeurtenis voor de IJmond, want. sedert 1901 toen Arti et Amicitiae" in Amsterdam een aan tal werken van Van Looy exposeerde is zijn schilder- en tekenwerk niet meer buiten Haarlem te zien geweest. Op zondag 14 juni zal de tentoonstelling in de zaal van het Restaurant Walserij- Uost op het terrein van de Hoogovens van 14 lot 17 uur voor het publiek geopend zijn. Óp maandag 15 juni des avonds om 20 uur zal dr. J. Meijer in dezelfde zaal een lezing houden over „Jacobus van Looy als schil der van klanken en dichter van kleuren". De tentoonstelling en de lezing zijn ge organiseerd in samenwerking met de Stichting Het Huis Van Looy, die de ar tistieke nalatenschap van de kunstenaar grotendeels verzorgt en in diens voor malige woonhuis te Haarlem geregeld ten toon stelt. waren. In een onen caleche zal miss Luna park een rondrit door Velsen-Noord ma ken tijdens de feestdagen. Zij zal voor afgegaan worden door de Hoogoven Har monie of een ander muziekkorps, De bussen van de N.Z.H.M. zullen ver sierd zijn met vlaggen. Op de dagen'van 17 tot en met 20 juni zullen twee extra diensten van Beverwijk naar IJmuidcn worden gereden. Volgens secretaris en waarnemend voor zitter W. P. J. Mudde wil de afdeling Vel sen-Noord van het Koningin Wilhelmina Fonds met het organiseren van de feeste lijkheden de samenwerking van de ver schillende wijken en het gemeenschapsle ven in de IJmond stimuleren. Maandagavond is in het Witte-Kruis-ge- bouw aan de Baanstraat te Beverwijk door deze vereniging verslag uitgebracht over de verrichtingen in het jaar 1958. Do voorzitter, dr. M. A. Melchior, bracht dank aan mevrouw Van de Werff en me vrouw Fierstra, die de afdelingen kraam vrouwverzorging en wijkverpleging zo lang onder hun hoede hadden gehad. 'Ook had de heer Melchior veel goede woorden voor het werk van zuster Buurman, die een moeilijke taak heeft bij de vereniging. Uit het jaarverslag bleek dat het leden tal in 1958 met honderd en elf toegenomen is. Afgevoerd werden 223 leden, men boek te 334 nfeuwe leden in. Bracht dit de con tributie wat omhoog, de uitgaven aan het hoofdbestuur waren ook gestegen van 15 tot 27 cent per lid. Daarnaast gaf het bad huis geen erg beste resultaten. De hoge re prijzen, de nieuwe douchecellen, de ziekte van de concierge en een lek aan de leiding, dit alles had tot gevolg dat. hier een tekort was ontstaan. Veel zorg ver eiste ook de afdeling t.b.c.-bestrijding. Ook de gezinshulp blijft nog steeds het zorgenkind. Het blijkt zeer moeilijk te zijn voor deze zeer nuttige afdeling vol doende werkkrachten aan te trekken. FRAMBOZEN Aan de BET-veiling werden maandag de eerste doosjes frambozen aangevoerd door de kweker R. Docter uit Heemskerk. Er werd voor deze primeur 1,05 per doosje betaald. OUDERAVOND PADVINDERSGROEP. Woensdag 3 juni houdt de padvinders- groep „Floris V" te Heemskerk een con tactavond in de kantine van Smit's Bouw bedrijven in „Poelenburg". Tot besluit van deze bijeenkomst zal een ki<^nwedstj:ijd worden gehouden. C nstricum Dertig leden van de Castricumse henge laarsvereniging hebben zondag de hengels uit gehad om elkaar het verenigingskam pioenschap Karpcrvangen te betwisten. Twee maal anderhalf uur, van 5 tot 8 uur in de ochtend, werd gevist in de tankval aan de Bleumerweg te Castricum. Er werden twaalf knapen van karpers op het droge gehaald, die echter na te zijn geme ten weer in het water werden teruggewor pen. De heer N. de Zeeuw werd winnaar. Hij bemachtigde vijf stuks waardoor hij in het bezit kwam van de Casleele wissel beker. Tweede werd de heer Kriekaard met drie stuks en de heer Wesselius ein digde als nummer drie met twee gevan gen karpers. De troostprijs was voor de heer Wybenga. De prijzen werden na af loop uitgereikt in hotel Kuilman waar de voorzitter Terol de gelukkige winnaars complimenteerde. Ondanks de karpersterfte van vorig jaar, door vervuiling van het water waarin men kunstmestzakken uitwaste, bleek de visstand in de tankval nu toch weer goed te zijn. Voor het eerste team van de Tennisclub Bakkum is de kans op een kampioenschap nu wel voor goed verkeken. Zondag werd namelijk voor de tweede achtereenvolgen de maal verloren. Dit keer was het Inside 3 uit; Alkmaar dat. over de Bakkummers zegevierde. Slechts drie van de acht par tijen wist Bakkum te winnen. De uitslagen waren: lc H.E.: A. Schaap— M. Kitsz 6—0, 6—0; 2e II.E.: H. van Gooi— M. v. d. Ende 61, 86; le D.E.: mejuf frouw M. Couvéemejuffrouw E. Hee- meyer 63, 79, 62; 2e D.E.: H. Eyssen— A. van Mourik 46, 1311, 36; le G.D.: mejuffrouw M. Couvée TI. van Gooime juffrouw E. Heemeyer/H. Kitsz 26. 46; 2e G.D.: mejuffrouw H. Eyssen/A. Schaaps mejuffrouw A. van Mourik/M. v. d. Ende 86, 61; H.D.: A. Schaaps/H. van Gooi H. Kitsz/M. v. d. Ende 64; 62; D.D.: M. Couvée/H. EyssenE. Heemeyer/A. v. Mou rik 3—6. 1—6. De uitslagen van de overige wedstrijden waren: Bakkum 2TOSS 1 (Hoorn) i7; Velsen 3Bakkum 3 08; jeugdafdeling: Rooswijk (Velsen)Bakkum a 24; Eg- mondBakkum b 60. LAGERE VEILINGPRIJZEN Weer liepen na het weekend de prijzen van de aangevoerde produkten op de vei ling van Ons Belang te Castricum terug. Met de steeds groeiende aanvoer is dit overigens ook wel tp verwachten al zijn de noteringen op vrijdag toch steeds hoger dan op maandag. Aardbeien brachten na melijk niet meer op dan 0,60 per doosje en de bloemkool gaf geen hogere prijs te zien dan 0,44. De enige groente, die ver geleken bij vrijdag een kleine prijsver hoging onderging, was de bospeen die nu tot 0,40 noteerde. De noteringen waren; aardbeien ƒ.0,45 0,60, spinazie 0,160,18, sla 1 0,10 0,13, rabarber 0,18, bloemkool 0,34 0,44, bospeen 0,30—0,40. Advertentie De nieuwste strandmode eist... TWEKA! Wij tonen U het nieuwste uit Tweka's internationale col lectie. Betoverende modellen van lijn cn kleur in lastex en printed cotton. La n (re Ni ruwstr./Markt plein I.tmuitien - Tel. 5205 Zoals reeds in een deel van onze editie van maandag is bericht heeft zich in IJmuidcn in een woning annex boekhan del aan de President Steynstraat, hoek Keizer Wilhelmstraat, een ontploffing voorgedaan die een grote ravage aanricht te. De oorzaak bleek, zoals reeds bij meer explosies in de afgelopen jaren in IJmuidcn, te liggen bij het klandesticne maken van vuurwerk, waarmee ook de bewoner van dit perceel bezig was. De be woner is toen het politieonderzoek ter plaatse al ten einde liep met een dood aap je komen aandragen cn heeft.de veronder stelling geuit,' dat dit dier met vuurwerk had gespeeld en daardoor dcf,explosie had veroorzaakt. De politie heeft het stoffelijk overschot van het dier in beslag genomen. Zij had de kooi van het aapje al temidden van de ravage gezien. Een ruit ervan was ver nield en zij neemt aan dat het dier daar door kon ontsnappen. De bewoner verklaarde, dat hij de aap onder het puin had weggehaald, maar die mededeling heefi de politie bevreemd, omdat men het dier bij het eerste onder zoek daar zelf niet heeft aangetroffen. Bo vendien is de aap vrijwel niet gewond. Vol gens de politie heeft een tik op het kopje de dood van het dier veroorzaakt. De politie meent, dat de explosie te wij ten is aan de vorming van gassen als ge volg van het enkele dagen laten liggen van chemicaliën die bij het vervaardigen van vuurwerk gebruikt worden. Advertentie Als het voor u interessant is om méér dan een gulden op een paar NYLONS minder te betalen dan u gewend bentaarzel dan niet, maar neem de moeite om morgen naar de CEN TRUM GALERIJ te komenwant wij houden een speciale verkoop van een Een veel gevraagde soort, fijne kwali teitgeheel geminderd (opening in de boord), GEHEEL FOUTLOOS met kleur op kleur naad en fraaie slanke hiel, die normaal 3.95 kosten. Morgen koopt u ze veel en veel goedkoper. 3.95 2 paar 3.95 geen 7.90 maar Woensdagmorgen om half 9 begint de verkoop van deze NYLONS in alle maten en in de nieuwste modekleuren g voor een prijs, die u geen tweede keet- kunt verwachten. Alleen woensdag en donderdag Zo lang de voorraad strekt. Lange Nleuwstraat Marktplein IJmuiden - Telefoon 5205 Twee voormalige vrouwelijke agenten van politie, die tot voor kort in Haarlem dienst deden, hebben bij het Ambtenaren gerecht te Haarlem geprotesteerd tegen het ontslag dat hun per 1 april van dit jaar door de burgemeester van Haarlem was verleend. Beide dames, 26 en 27 jaar oud, waren met ingang van 1 april 1957 bij de Haarlm- se politie in dienst getreden als aspirant agente van politie met een proeftijd van twee jaar. Per 1 januari 1958 waren zij bevorderd tot agente van politie. Zij zou den tijdens de proeftijd zijn ontslagen we géns'het niet voldoen aan de gestelde eisen van bekwaamheid en geschiktheid. De gemachtigden van klaagsters, de heer G. 'Th'. 'Leenders van de Katholieke Politie bond en de heer D. Rook van de Christe lijke politieorganisatie, bestreden in de zitting van gisteren de rechtmatigheid van het ontslag en verzochten het Ambte narengerecht het ontslagbesluit te vernie tigen. Zij stelden dat hier geen sprake meer kon zijn van een ontslag tijdens de proeftijd, omdat deze proeftijd met de be vordering van klaagsters tot agente van politie was geëindigd en overigens ook niet aan klaagsters was meegedeeld dat de bij de aanstelling bedongen proeftijd nog steeds van kracht was. De gemachtigde van de burgemeester van Haarlem, hoofdinspecteur P. Sandijck. wees er op dat aspirant-agenten van po litie in de regel na ongeveer een jaar een examen afleggen en dan het politiediploma kunnen verwerven. Ook na hun eventuele bevordering tot agent van politie is het echter noodzakelijk dat dc bekwaamheid en geschiktheid van de politie-ambtenaar aan de practijk worden getoetst. De proeftijd van twee jaar eindigt dus niet bij de be vordering tot agent van politie, maar blijft onverminderd van kracht. Volgens de heer Sandijck is het ontslag aan klaagsters rechtmatig geschied. Hij verzocht de hand having van het ontslagbesluit. Het Ambtenarengerecht zal te zijner tijd in deze zaak uitspraak doen. H eetnskerk TAFELTENNISVERENIGING HEEMS KERK MET DRIE TEAMS IN DERDE KLASSE. Door een versterkte promotie is het derde team van de Heemskerkse tafelten nisvereniging gepromoveerd naar de der de klasse, waarin thans drie teams van deze vereniging uitkomen. Na het beëindigen van de competitie neemt Heemskerk I de vierde plaats in op de ranglijst van derde klasse. Het eerste team heeft een vriendschap pelijke ontmoeting tegen R.K.T.V.U. uit Uitgeest gespeeld. De Heemskerkers won nen met 82. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden j, betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Alkaid. 1 v. Las Palmas n. Antwerpen. Arendsdijk. 1 v. Le Havre n. Antwerpen. Acila, 1 te Rotterdam. Acgtekerk, 2 te East-London verw. v. P. Elisabeth. Abida, 3 te Curasao verwacht. Aegis. 1 100 m. n. Mona Passage n. Curasao. Alcor, 1 660 m. z.z.w. Las Palmas n. Las Palmas. Algenib, 1 215 m. o.n.o. Salvador n. Rosario. Alioth. 1 290 m. z.z.w. Las Palmas n. Las Palmas Alkcs. pass. 1 Fern. Noronha n. Rio de Janeiro. Almkerk, 1 v. Marseille n. Le Havre. Alphard. 1 te Bremen. Alpherat, 1 190 m. n. Fortaleza n. Santos. Alwaki, 1 te Bushire. Ampenan, 1 v. Suezkanaal n. Port Sudan. Amstelkroon. 1 410 m. z.o. Mahe n. Mombasa. Amstelstad. 1 te Aruba verwacht v. Londen. Andijk. 1 800 m. w.z.w. Landsend n. Le Havre. Annenkerk, 1 120 m. n.w. Perim n. Suez. Appingedijk, 1 60 m. n.n.o. Antiqua. Area, 1 740 m. z.w. Azoren n. Curasao. Arendsdijk, 1 v. Le Havre n. Antwerpen. Argos, 1 v. Hamburg n. Amsterdam. Ari, 1 v. Suez n. Japan. Arkeldijk. 2 te Penang. Asmidiske, 1 480 m. z.w. Terceira n. Rotterdam. Asterope. 1 50 m. n. Horta n. Holland. Astrid Na ess, 2 te New York verwacht. Attis, 31 180 m. w.n.w. Jamaica n. La Guaira. Bawean, 1 te New York verw. v. New Orleans. Bennetkom, 1 600 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Billiton, 1 760 m. n.n.o. Marcus eil. n. Manilla. Breda, 1 te Bremen. Balticborg, 24 te Dudixvall. Bin tang, 1 te New Orleans verwacht. Blitar, 1 v. Marseille n. Genua. Bloemfontein, pass. 1 Stromboli n. Port Said. Eorneo, 1 te Liverpool. Boskoop, pass. 1 Dover n. Port of Spain. Caltex Eindhoven. 1 150 m. o. Kreta n. Portland. Caltex Pernis, 1 70 m. w.n.w. Djeddah naar Avonmouth. Caltex Rotterdam, 1 43 m. z.z.o. The Brothers n. Rastan ura. Ccsamance. 1 205 m. z.z.w. L. Palm. n. Bordeaux. Cradle of Liberty, 1 100 m. n.w. Malta n. P. Said. Caltex Delfzijl 1 te Rotterdam. Cir.ulia, 2 v. Rotterdam n. Curasao. Caltex Arnhem, pass. 1 Malta n. Sidon. Caltex Utrecht, 1 v. Bombay n. Bahrein Carillo, 1 110 m. z. Acajutla n. Armuelles. Celebes, 1 te Genua v. Marseille. Charis, 31 160 m. o.z.o. Key West n. Mobile. Cistula, 4 te Balikpapan verwacht. Clavella. 4 te Bodo verwacht. Cleodora, 3 te Abadan verwaait. Colytto, 1 20 m. n.w. Kp. Falso n. Los Angeles Ccngokust. 2 te Accra. C.orilla, 3 te Abadan verwacht. Delft. 1 v. Guanta n. Puerto Cabello. Dorestad. 1 215 m. n.w. Perth n. Geelong. Doris, 1 v. Curacao n. Oranjestad. Drente. 1 rede Dubai. Eenhoorn, 1 v. Kalivia n. Bourgas. Eos, pass. 1 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Fiavizo. 1 v. Las Palmas n. Teneriffe. Gooiland. 2 te Buenos Aires. Gordias. 1 v. San Thomas n. San Juan. Giesscnkerk, 1 400 m. o. Ceylon n. Penang. Haarlem 1 480 m. z. Newfoundland n. Europa. Hathor, 1 te Aloxandrië. Helena, pass. 1 Ouessant n. San Juan. Helicon, 1 te Tampa verwacht. Hcra. 31 230 m. n.o. Trinidad n. Bremen. Kersilia. 1 te Georgetown verwacht. Heslia. 1 130 m. w. Kp. Canaveral n. Holland. Hilversum, 1 v. Finnart n. Amsterdam. Holendrecht. 1 420 m. \v. Flores n. Haifa. Hoogkerk, 1 v. Marseille n. Tanger. Houtman. 1 100 m. n. Comoro eil. n. Mombasa. Isis, 1 v. Paramaribo n. Georgetown. Jac. Verolme, 1 90 m. z.z.w. Pisco n. Philadelphia. Jagersfontein. 1 2^0 m. n.n.o. L Palm n..L. Palm. Japara KRL. pass. 1 Point de Galle n. Belawan. Java, 1 te Basrah. Johannes Frans, 1 v. Seven Islands n. Ph.delphia. Joh. v. Oldenbarnevelt, 1 v. Balboa n. Cristobal. Jupiter, 30 v. Leixoes n. Algiers. Jos. Frering, 1 150 m. w.z.w. K. St. Vine. n. IJmuid. Kabylia. 1 v. Las Palmas n. Curasao. Karimun, 1 t. ank. Villa do Porto n. Villa do Porto. Korenia, 1 100 m. z. Djeddah n. Mena. Kinderdijk. 1 400 m. n.o. Azoren n. Antwerpen. Kaap Hoorn. 1 v. Curacao n. Punta Cardon. Kalydon. 1 te Kalmar verwacht v. Stockholm. Kara. pass. 1 Haiti n. Savannah. Karimata, 1 te Bangkok. Karimun, 1 ten anker Villé do Porto. Kelletia, 2 te Abadah. Kellia, 1 te Kingston verwacht v. Curasao, Kenia, 2 te Curasao verwacht. Kcrmemerland.. 1 te Salvador. Kerkedijk, 1 te Norfolk. 4 te New York verwacht. Kermia. 1 te Lavera v. Napels, Kertosono, 1 rede Belawan. De heer J. de Groot, chef van de bedrijfsgeneeskundige dienst van de Hoogovens cn aangesloten bedrijven, is benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de technische hygiëne aan de Technische Hogeschool te Delft. Pro fessor De Groot is 28 maart 1917 in Arnhem geboren. Zijn artsendiploma behaalde hij in 1941 aan de rijksuni versiteit te Utrecht. Tot 1 december 1942 was hij werkzaam bij de G.G.D. in Voorburg als assistent-geneesheer. Daarna kwam hij bij de Hoogovens. In 1946 vzerd dokter De Groot benoemd tot bedrijfsarts, na bijna drieëneenhalf jaar als assistent-bedrijfsarts gewerkt te hebben. Hoofd van de bedrijfs geneeskundige dienst van de Hoog ovens werd dokter De Groot in april 1950. Kopionella, 1 60 m. z.w. Santa Maria n. F'dam. Korovina, 1 te Bachaquero verwacht. Kosicia, 1 v. Point Fortin n. Landsend. Krebsia, 4 te Cardon verwacht. Kylix. 1 v. Suez n. Fao. Leiöerkerk, 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Luna. 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Larenberg, 2 te Bordeaux. Leersum, 1 420 m. n.o. Diego Garcia n. Aden. Lelykerk. 1 v. Bremen n. Rotterdam. Leopoldskerk. 1 te Rastanura. I.euvekerk, pass. 1 Bizerta n. Port Said. Liberty Bell, 1 v. Mcna Al Ahmadi n. Ph.delphia. Lieve Vrouwekerk. 1 v. Kuwait n. Band. Shapur. Limburg. 1 10 m. z.o. Finisterre n. Antwerpen. Loenerkerk, 1 te Assab v. Djibouti. Lckkerkerk. 1 100 m. o. K. St. Vine. n. Le Havre. Lmdekerk, t 45 m. w. Gibraltar n. Port Said Maas. 1 v. Tripolis n. Beyrouth. Maaskerk. 1 v. Valencia n. Rotterdam. ?.Iacoma. 1 v. Singapore n. Pladju. Medon. 1 v. Amsterdam n. Bremen. Maetsuyeker. 2 te Singapore. Meerdrecht, 1 420 m. w.n.w. Finist. n. Rotterdam. Meerkerk. 2 te Madras. Mentor. 31 280 m. n.o. Paramariba n Amsterdam. Meliskerk, 1 te Bedibunder. Mitra, 20 t.e Curasao verwacht. Modiokerto. 1 170 m. n.w. Perim n. Djeddah. Munttoren, 1 160 m. n.n.o. Benghazi n. Landsend. Musilloyd, 1 te Genua. Mylady, 1 210 m. w.n.w. Saothome n. Tabou. Maashaven. 1 180 m. z.w. Ouesant n. Antwerpen. Mississippilloyd, 1 250 m. o.z.o. Madras n. Chalna. Montferland, 1 170 m. n.n.o. Kaap Villano naar Naess Commander, 1 142 m. z.o. Suez n. Mena. Noordwijk, pass. 2 Las Palmas n. Monrovia. Naess Tiger, pass. 1 Ras Al Hadd n. Abadan. Nestor. 1 te Maracaibo v. New Orleans. Notos. 30 v. Kalamata n. Tanger. Neder-Elbe 31 te Amsterdam. Nijkerk. 2 v. Sydney te Brisbane. Oberon, 1 65 m. n.o. Ouessant n. Lissabon. Octmarsum, 1 te Jacksonville verw. v. Mobile. O'ftriSeïófltëiVj, 31' te Durban. Oranje Nassau, 1 v. Puerto Limon n. Kingston. Orion. 2 .te Alexandria. Ouwerkerk, 1 te Amsterdam. Osiris. 2 te Rotterdam. Poseidon. 1 800 m. o. Barbados n. Curasao. Papendrecht, pass. 1 Kp. Bon n. Wismar. Peperkust, 1 v. Conakry n. Freetown. Philine, 1 te Mena Al Ahmadi. Pygmalion, 31 te Amsterdam n. Bremerhaven. Prins Frederik Willem, 1 v. Le Havre n. Londen. Prins Joh. Willem Frlso, 1 v. Leixous n. Lissabon. Prins Willem III. 1 v. Le Havre n. Rotterdam. Pr. Will. IV. 1 120 m. o.n.o. Fatherpoint n. Londen. Pi. Will. George Fred., 1 v. Bremen n. Hamburg. Randfontein, pass. I Vlissingen n. Antwerpen. Rotti, 1 v. Abadan n. Bombay. Rondo. 1 110 m. n.w. Alexandria n. Lissabon. Rijndam. 2 te New York verwacht. Reza Shah The Great. 1 80 m. o. Aden n. Suez. Rijnkerk, 2 te Antwerpen. Rio de Janeiro. Saloutn. 1 145 m. z. Brest n. Casablanca. Sr.latiga, 31 te Padang. Schelpwijk. 1 te Kaapstad. Scheldélloyd. pass. 1 Ouessant n. Port. Said. Schiedijk. 1 v. Antwerpen n. New York. ■Sibajak. pass. 1 Kp. Bon n. Cowes. Sommelsdijk. 1 500 m. z.o. Kp. Race n. Antw Stad Alkmaar. 1 v IJmuiden n. Lulea. Stad Gouda. pass. 3i Dakar n. IJmuiden. Stad Leiden, 1 v. Port. Said n. Ceuta. Stad Utrecht, 1 te Antwerpen. Statue of Liberty, 1 300 in. o.n.o. Aden n. Mena. Stentor. 1 te Puerto Ordaz. Steven, pass. 1 Finisterre n. Limassol. Straat Johorc, 1 60 m. n. Cairns n. Brisbane. Sunetta. 3 te Abadan verwacht. Sarpedon. 1 60 m. n.w. Finisterre n. Funchal. Schie. 1 te Amsterdam n. Rotterdam. Silindoeng. 1 50 m. z.o. Cairns n. Sydney. Slamat, 1 690 m. z.w. Marshall eil. n. Balboa. Solon. 30 v. Curacao n. Maracaibo. Stad Amsterdam, 1 v. Amsterdam n. Las Palmas. Senegalkust. 2 te Freetown. Straat Torres, 30 te Colombo. Sibigo, 1 v. Kuching n. Singapore. Stad Schiedam, 1 50 m. n.w. Bergen n. Gent. Stanvac Djirak. l v. Surabaja n. Buatan. Stanvac Lirik. 1 te Tandjong Utaan verwacht. Stnvac Pendopo, 1 v. Buatan n. Sungeigerong. Tarakan, 2 v. New York te Norfolk. Taria, 1 330 m. z.o. Ceylon n. Durban. Tegelberg. 2 te Maceio verwacht. Tibia. 1 60 nr. n. Trinidad n. Engeland. Tjikampek. 1 v. Accra n. Takoradi. Tomocyclus, 5 te Puerto La Cruz verwacht. Tankhaven 1, 1 v. Sungeigerong n. Makassar. Teucer. 1 v. Tandjong Priok n. Singapore. Tjimenteng. 1 v. Durban n. Kaapstad. Tomori, 2 te Londen verwacht. Tawali, l 160 m. z. Ouesant n. Marseille Tjipondok. 1 v. Singapore n. Pangkalpinang. Tjiluwah. 1 te Surabaja verwacht v. Semarang Utrecht, 31 v. Aden n. Singapore. Utrecht, 31 v. Aden n. Singapore. Van Cloon, 2 v. Suva n. Auckland. Van Noort, 31 v. Hongkong n. Singapore. Van Waerwijck. 2 te PI. Kembla verwacht. Vivipara, pass. 1 Ouessant n. Mcna. Van Heemskerk, 1 430 m. w.z.w. Sabang naar Lorenco Mat'ques. Van der Hagen, 1 v. Nagoya n. Shimizu. Vasum, 1 te Montreal. Van Neck, 1 135 m. o. Singapore n. Manilla. M aterman. 1 220 m. z. Sable eil. n. New York. Westerdam, 1 360 m. w.z.w. Landsend. Willem Ruys, 1 250 m. o. Dondrahd. n..Singapore. Willemstad, 1 1204 m. o.n.o. Guadeloupe (best.). Waikelo. 1 v. Phnompenh n. Saigon. Waal. 2 v. Rotterdam n. Algiers. Warbalong, 31 v. Bahrein n. Tasmanië. Waterland, pass. 1 Oeussant n. Amsterdm. Westertoren, 1/6 v. Port Said n. Venetië Woensdrecht, 1 120 m. z.w. Ouessant n. Fao. I.Tssel, 1 29 m. o.z.o. Kp. Passero n. Rotterdam. Zaanland, 2 te llheus. Zeeland. 2 v. Charleston t.e Mobile verwacht. KLEINE VAART Draco. 31 te Amsterdam. Nero, 30 v. Duinkerken n. Tanger. Phidias. 31 te Amsterdam n. Rotterdam. Twee Gebroeders. 31 te Haifa n. Gibraltar. Ponza, 30 v. Holmsund te Kingslynn. Tilly, 29 Bruisbiittel gepass. n. Zaanlam. Pavo. 29 Kiel gepass. n. Karskaer. Joost. 30 v. Vasteras n. Stocka. Alcetas, pass. 1ET-16 v. Delfzijl n. Amsterdam. Bab T. 1 5 m. van Sandhammern n Zaandam Ilias, 1 24 m. z. Wight n. Rotterdam. Quo Vadis, 1 v. IJmuiden n. Londen. Boreas, 1 25 m. o.n.o. Kp. Bon n. Piraeus. Midas. 1 v. Venetië n. Rijeka. SLEEPVAART Blankenburg, 31 te Rotterdam. Clyde, 28 v. Alexandrië n. Napels. Cycloop, 1 te Aden. Elbe, 1 v. Stayanger n. Rotterdam. Friesland, 30 v.Rotterdam n'. IJmuiden.' Hudson. 29 v. Kaapstad n, Walvisbaai, Loire, pass. 30 Gibraltar n. Rotterdam. Maas, 1 te Aden. Noordholland. 30 v. Rotterdam Yi.'IJmüiden. Noordzee. 28 v. Kaapstad n. Beira. Poolzee, 2 te Rotterdam. Schelde. 1 v. Rotterdam n. Noordzee. Advertentie Nieuwe Gracht 98 - SchoterwegS Tel. 12580 - 16942 - Haarlem - Tel. 13370 AMSTERDAM De tendentie was op het Damrak over vrijwel de gehele linie brandwillig. De handel was vrij actief. De vaste tendentie in Wallstreet van vrijdag, waar de dis contoverhoging door de Federale Reserve Raad geen ongunstige invloed op de aan delenmarkt had, was een stimulans voor de Europese beurzen. Op het Damrak kwamen van alle kanten kooporders op dagen. Het waren de grote beleggingsmaat schappijen, die hun portefeuilles opnieuw met aandelen aanvulden. Het buitenland nam de stukken uit de markt en daarnaast sprak het publiek en de beroepshandel ook nog een koopwoordje mee. Tegenover zoveel vraag stonden te weinig verkoop orders. De koersverschillen ten opzichte van vrijdag, varieerden van 10 tot 30 pun ten voor de internationale waarden. AKU en Unilever hadden bij deze .haussestem ming de leiding. Unilever was vrijdag avond reeds 20 punten boven de slotkoers var. dezelfde dag door Amerikaanse aan kopen. Gisteren werd op ongeveer 615 ge handeld. De slotkoers van vrijdag bedroeg 581 Aandelen Philips deden ongeveer 680 tegenover de vorige slotkoers van 669. In de AKU-aandelen had een ongekende koersstijging plaats van ongeveer 30 pun ten. Gehandeld werd op rond de 380 ter wijl de vorige slotpn'js was 348. Kon Olie was voor zijn doen aan de vaste kant en boven pariteit New York. In deze hoek was de affaire gering. KLM-papieren iets hoger. Scheepvaarten profiteerden van de wil lige stemming en noteerden door elkaar 2 tot 5 punten hoger. Ook hier was een tamelijk levendige handel. Stockdividen den Van Nievelt werden op 6 gulden per stock per aandeel van 100 geadviseerd. Deze stocken werden voor het eerst ver handeld. Van de cultures was Deli willig en noteerde rond de 180 ofwel ongeveer 10 gulden boven vrijdag. Bijzondere rede nen voor de willige stemming in dit fonds zijn niet te achterhalen. De handel was actief. Amsterdam Rubber was een puntje hoger, maar HVA 5 punten beter. Ook Senembah was hoger. Staatsfondsen waren doorelkaar onveranderd. De moeilijkheden in Brazilië van Fokker-Rio brachten de aandelen Fokker op een adviesprijs van 300 a 310 tegenover vrijdag 326. Aandelen Dekkers werden een vijftal punten hoger geadviseerd op de aanstaande emissie. Prolongatie 3 percent. (ANP) NEW YORK De beurs van New York had op de eer ste dag van de nieuwe maand een onregel matig verloop, bij matige handel. Er waren tal van individueel sterke plekken, maar de hoofdlijst leed door winstnemingen welke zich laat ontwikkelden. Er zat geen vaste lijn in deze beursdag. Vele speciale fondsen genoten aandacht. De favorieten bij de goudgerande waarden waren de sector der elektrische uitrusting, Eastman en U.S. Steel. Kleine winsten boekten American Telephone, Allied Chemical, In ternational Harvester, Standard Oil (N.J.) en Texas Co. De ruimste winsten werden geboekt in de speciale waarden en groepen. De camera-sector hadden een avans, dat Polaroid 4 dollar hoger bracht. Corning Glass stuwde 'haar sector omhoog, met èen winst van bijna 3 dollar. Zenith was op hoogste dagwaarde 8 dollar hoger in de categorie der elektronica, waar Internatio nal Business Machines op 481 kwam, 11 dollar hoger, alvorens door verkopen ge stuit te worden. Ford beleefde een nieuw hoogtepunt. Goodrich en U.S. Rubber brachten de banden vooruit, waarbij eerst genoemd fonds ruim 2 dollar monteerde. Leiders wat de omzet betreft waren Bur lington Industries, General Electric, Fair banks Whitney, Studebaker Packard, Rho- desian Selection Trust en American Broad casting-Paramount. De beurs sloot ten slotte lager, door late winstnemingen en, nadat de industriële een nieuwe record hoogte hadden bereikt. Met name viel zwakte te noteren voor automobielwaar den en individuele chemische fondsen, olie en luchtvaart. Industriële waarden wil liger. Staatsobligaties williger. De aan- delenomzet was 2.910.000. Van de 1.194 ver handelde fondsen, sloten 411 hoger en 559 lager. Het industriegemiddelde kwam van 643,79 op 643.51; dat voor spoorwegen van 167,33 op 166,62 en dat voor openbare nuts bedrijven van 89,80 op 89,25. (UPI) Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3 Mo Nederl. 47 9213/i8 3 °/o Nedl. 1962/64 98% Woningbouw 6% 112 Pr. A'dam '56 I.. 82% Pr. A'dam '56 II.. 96 Pr. A'dam '56 III 95% Pr R'dam '52 I Pr. R'dam '52 li.. 93V2 Pr. R'dam '57 99% A.K.U 379 378 Calvé Delft 620 Van Gelder Zonen 245 K N Hoogovens. 535 Nederl. Ford 345 N. Kabelfabriek. 429 gew.Philips Gloeil. 679Vs 675 Pref.PhilipsGloeil. 265 Unilever 616 611 Wilton Fyenoord. 215 Werf Gusto. 158 Dordtsche Petrol 732% Kon. Petroleum. 166.70 f 166,50 Billiton 276 A'dam Rubber 93 A K.L.M 130,10 Holl. Amer. Lijn". 164% K.N.S.M 154 N. Scheepv. Unie 142 v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren 248 exdiv. H.V.A 154% Delimaatschappij 178,50 Amsterd. Bank 294% Nat. Handelsbank 156% Ned. Handel Mij 229 Rotterd. Bank.... 270 Twentsche Bank. 243 Anaconda Copper 65% Bethlehem Steel.. 52% U.S. Steel 94% General Motors. 5L% Shell Union. 84 27l5/i„ t> J

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11