Europa-beker voor de vierde keer voor Real Madrid: 2-0 tegen Reims STOFJASSEN HENSEN Braziliaanse voetballers gaven demonstratie tegen Feijenoord Twee nieuwe Nederlandse records bij nationale invitatiewedstrijden Weer bescheiden verrichtingen van Nederlanders in Dauphiné Libéré - 13.65 19 Overwinning had ruimer kunnen zijn natuurlijk PAARLAARSTEEG X Provini won twee keer op eiland Man Veel afgebroken partijen in Zürich Parthia won de Derby Districfsdag op 7 juni Zilveren Molen-toernooi Bij Haarlem drie spelers op transferlijst Wilkes weer in Nederland Brown behield wereldtitel Nederlands jeugdtcam tegen Joegoslavië Voor Ina Ter Laak-Spijk en Hagenaar Bos Fa. A. EVERTS b?™,™""5 De Ronde van Italië Weinig verschuivingen na de achttiede etappe Onvoorstelbaar tekort aan sportvelden Eerste zege voor DWR tegen Sleutelstad Steenvoorden en Gelder mans naar Luxemburg Anglade handhaafde zijn goede positie DONDERDAG 4 JUNI 1959 Voor de vierde achtereenvolgende maal Is Real Madrid erin geslaagd als winnaar uit het toernooi om de Europese voetbal beker te komen. In 1956 openden de Ma- drilcnen de serie, toen zij in Parijs in de finale eveneens Reims versloegen (met 4-3). Het volgende jaar wonnen zij met 2-0 van Florence, in 1958, na verlenging, te Brussel met 3-2 van Milaan en giste ren moest Reims wederom in Real Ma drid de meerdere erkennen. Het werd een verdiende Spaanse overwinning met 2-0 door doelpunten van Mateos in de tweede minuut en van Di Stefano in de tweede minuut van de tweede helft. Voetbal Nauwelijks was de strijd begonnen, of met een schot in de uiterste hoek gaf Ma teos zijn ploeg een kostbare voorsprong, die hij na een kwartier spelen tot 2-0 kon uitbouwen, toen de Duitse scheidsrechter Dusch hem een strafschop toekende. Het was linksachter Firaudo, die deze op zijn geweten had. Maar ofschoon Mateos scherp richtte, werd het geen doelpunt. Colonna dook de bal uit de hoek. tot grote vreugde van de 8000 Fransen onder de 75.000 toeschouwers. Dit gaf hun moed en ofschoon hun favorieten er niet in konden slagen de Spaanse verdediging op de knieën te krijgen, was de situatie met de rust zeker niet hopeloos. Bovendien speel de Kopa nog slechts, door een in de 31e mi nuut opgelopen blessure, op halve kracht. De beslissing zou echter al spoedig na de rust vallen, toen de dirigent van de Mardilcense aanval, midvoor Di Stefano, van 25 meter afstand een schot loste, dat doel trof (2-0). Ook de snelle Genlo zou, in de 14e minuut, de bal nog eens achter Colonna jagen, maar dit was uit een in directe vrije schop en de scheidsrechter keurde dit doelpunt af. De Franse aan- valslinie slaagde er niet in zich te ont plooien en noch Fontaine, noch Piantoni kreeg gelegenheid tot schieten. Nee. druk kreeg doelman Dominguez het niet. De Spanjaarden waren technisch supe rieur. maar voerden het spel in de breedte te ver door, waardoor de score beperkt bleef. De grote man bij Real was weder om Di Stefano, die achter zijn voorhoede opereerde, waardoor de Franse spil Jon- quet geen vat op hem kon krijgen. Gento werd de lieveling van het publiek door zijn technisch hoogstaande spel. Reims speelde zonder zelfvertrouwen en bepaald teleurstellend was het spel van midvoor Fontaine. De verdediging was onzeker en als enige haalde in de Franse ploeg rechts half Penverne een ruime voldoende. Advertentie Sterke JEANS-kwaliteiten Khaki - Grijs en Groen SANFOR, dus voorgekrompen Uit eigen atelier - een garantie voor de sterkste kwaliteiten en afwerking Voor het beste M otorsport De Italiaan Provini heeft woensdag op het circuit van het eiland Man twee motor- faces gewonnen: in do 250 en 125 cc. In de 250 cc klasse verbeterde zijn landgenoot Carlo Ubbiali tweemaal hei: ronderecord, doch later was hel Provini, die met 8 min. 4,2 sec. met zijn M.V. Augusta de snelste ronde draaide. De gemiddelde snelheid bedroeg 129,10 km per uur. De uitslag van de 250 cc klasse luidt: 1. Provini (It.) met MV Augusta 173,72 km in 1 uur 23 min. 15,8 sec. (gemiddelde 125,25 km/u). 2. Ubbiali (It.) met MV Augusta 1.23.16,2 (125,14 km/u). 3. Chadwick (G.B.) met MV Augusta 1.26.52,— (119,92 km/u). 4. Robb (Ierland) met GMS 1,27^57 (117,5 km/u), 5. Kassner (Did) met NSU 1.29.43,(116,16 km/u). 6. Thalhammer (Oostenr.) met NSU 1.29.49 (115,98 km/u). In de 125 cc klasse heeft de Zwitser Taveri met zijn MZ geruime tijd de leiding gehad. Hij verbeterde evenals Ubbiali tweemaal het ronderecord. In de negende ronde stoof Provini hem evenwel voorbij en ging als eerste door de finish. De uit slag van de race in de 125-cc klasse luidt: 1 Provini (It.) met MV Augusta 173,72 km m 1 uur 27 min. 25,8 sec. (119,18 km/u). 2. Taveri (Zwits.) met MZ 1.27.32,6 (119,— km/u). 3. Hailwood (G.B.) met Ducati 1.29.44,(116,11 km/u). 4. Fugner (Did) met MZ 1.30.11,6 (115,72 km/u). 5. Ubbiali (It.) met MV Augusta 1.30.55,8 (114.58 km/u). 6. Taniguchi (Japan) met Honda 1.34.48, (109.90 km/u). Waren voor de 125 en 250 cc-klasse de races op Man de eerste, die telden voor het wereldkampioenschap, voor de zij spannen was dit niet het geval. Na twee races, de grote prijs van Frankrijk en de Engelse T.T., is de stand voor het wereld kampioenschap in de zijspanklasse: 1. Schneider (Did.) 14 pnt. 2. Scheideg- ger (Zwits.) 12 pnt. 3. Camathias (Zwits.), Strub (Zwits.) en Fath (Did.), allen 6 pnt. L)l bLCjUllU Door deze nederlaag mag Reims vol gend jaar niet aan het toernooi deelnemen. Behalve nationale kampioenen wordt al leen de bekerhouder toegelaten en Reims heeft dit jaar de nationale titel aan Nice verloren. De beroemde Rongaar Puskas was door Real niet opgesteld, naar het heette we gens een bcenblessure. Maar volgens in siders moest hij toekijken doordat hij zeer impopulair is bij het Duitse publiek, omdat hij twee jaar geleden beweerd heeft dat de Westduitse ploeg, die in 1954 wereldkampioen werd, doping had toege past. De wedstrijd werd gespeeld in zon nig weer en bij de aftrap was de tempe ratuur 25 graden. De organisatoren van het toernooi om de Europese voetbalbeker hebben be kend gemaakt dat de finale van het toer nooi van 1960 in Glasgow zal worden ge speeld. De loting zal op 7 juli plaats heb ben in Rimini in Italië. Commentaren De Duitse internationaal Horst Szyma- niak: „Ik heb betere wedstrijden gezien. Gento heeft op mij de meeste indruk ge maakt. Scheidsrechter Dusch: „Het is niet ge makkelijk voor een scheidsrechter om commentaar op een wedstrijd te geven als hij zijn taak ernstig heeft genomen. Maar de overwinning van Real was ver diend. Hoewel ik verscheidene malen de touwtjes strak moest houden, had ik mij op een hardere wedstrijd ingesteld. De Duitse coach Scpp Herberger: „We konden zien dal beide ploegen uitstekende spelers hadden. Reims heeft me echter iets teleurgesteld. Gento was de meest spectaculaire speler, maar de man die deze wedstrijd beheerst heeft, was Di Ste fano. Hij was overal, verzette een verba zingwekkende hoeveelheid ,.w§yk, en is technisch absoluut een primus ter pa tri?." Kopa: „Ik heb het Reims van zes maan den geleden niet herkend. Toen, in Oran, was de ploeg veel sterker." Schaken Slechts één partij in de twaalfde ronde van het internationale schaaktoernooi in Zürich kwam tot een beslissing. Nievergelt versloeg Keiler. De overige partijen wer den afgebroken, dit waren: Barcza (Hong.) Tal (Rush), Fischer (V.S.)Keres (Rush), Gligoric (Joegosl.)Donner (Ned.), Olafs- son (IJsl.)Larsen (Den.), Walther (Zwits.) Unzicker (W.-Dld), Blau (Zwits.)Kup- per (Zwits.), Dueckstein (Oost.)Bhend (Zwits.) GligoricDonner is een koningsindische partij. Gligoric verkreeg door een lange rochade een vrije pion op de h-lijn en een sterk torenspel. Donneer verdedigde zich uitstekend. In het eindspel hebben beiden koning, toren, loper en daarbij voor Gli goric drie pionnen en voor Donner twee pionnen, waarbij een vrijpion. De kans op remise is zeer groot. De afgebroken partijen uit de elfde ron de leverden de volgende resultaten op: DonnerBarcza remise. TalDueckstein 10, NievergeltKeres remise. De stand na twaalf ronden luidt: 1. Tal 9 V2 4- 1 afgebr.; 2. Keres, Gligoric en Fischer, elk 8 1:5. Barcza 7 +1; 6. Lar sen 61/2 1; 7. Donner, Olafsson en Un zicker elk 6 1. Paardesporl Dc jonge hengst Parthia. eigendom van de Engelsman Sir Humphrey de Traf- ford, is winnaar geworden van de 180ste derby, de klassieke paardenrace, die woensdag in Epsom is gehouden. Tweede werd Fidalgo, eveneens een Engels paard, en derde Shantung van baron Guy de Rotschild. Parthia stond 10 1 genoteerd, evenals Fidalgo. Voor Shantung was de notering 11/2. Het Franse paard Shantung werd derde in een foto-finish met Saint Crespin. Parthia, die werd gereden door de jockey Harry Carr, nam een voorsprong van 200 meter en won zonder moeite. Het was voor de dertiende maal, dat Carr een paard in de Derby reed. Voor Sir Humphrey de Trafford en trainer Cecil Boyd Rochfort leverde de overwinning een recordbedrag van 36.000 pond ster ling, ruim 400.000 gulden, op. Parthia won met anderhalve lengte. De race, die onder schitterende weers omstandigheden werd gereden, trok bij zonder grote belangstelling. Bij de toe schouwers bevond zich koningin Eliza beth. Twintig driejarige hengsten waren aan de start bij prachtig weer. Er waren on geveer 250 000 toeschouwers. Parthia had de drie races waarin hij dit seizoen gestart was. alle gewonnen, en was tevens een van de weinige inschrijvers die al eerder een vergelijkbare afstand als de Derby hadden gelopen en gewon nen. Maar veel zei dat niet, want mag men de trainer geloven dan is Parfhia het meest mdolente paard dat er bestaat bij de volbloeds. Het beest vertikt het dm', eenmaal in gewonnen positie, verder dan een goede neuslengte voorsprong te ne men. De Braziliaanse districtskampioen F. Santos heeft in het uitverkochte Oos- lerparkstadion in Groningen een prachti ge voetbaldemonstratie tegen Feijenoord gegeven. De Zuidamerikaanse balvirtuo zen drukten hun superioriteit uit in een 3-0 overwinning. Er waren 17.500 toe schouwers. De Rotterdammers weerden zich uitste kend, maar waren, een korte periode na de rust uitgezonderd, machteloos tegen Santos, dat twee spelers uit het Brazi liaanse nationale elftal in de gelederen had: linksbinnen Pele en linkshalf Zito. Pele, de meest besproken speler van de wereldkampioenschappen, gaf Santos na 24 minuten de leiding nadat doelman Pie- ters Graafland talrijke schoten van links buiten Pepe en Pele had moeten keren. Vijf minuten voor de rust onderbraken de Brazilianen hun combinatiespel voor de tweede maal. Dit keer scoorde de zestien jarige middenvoor Coutinho (2-0). Feijenoord, dat zich in de eerste helft lor uitvallen had moeten beperken, waar bij Moulijn en Rijvers tot goede momen ten kwamen, kreeg na de hervatting gele genheid hel spel te verplaatsen. Dankzij het uitstekende werk van spil Ramiro bleef het aantal kansen voor de Rotter dammers echter uitermate beperkt. Na een kwartier was doelman Laercio echter kansloos bij een schot van Van der Gijp, maar de lat redde Santos van een tegenpunt. In de laatste twintig minuten bevroren de Zuidamerikanen het spel en kregen vijf nieuwe spelers nog de kans om hun capaciteiten te demonstreren. In valler-middenvoor Pagao vergrootte de voorsprong een kwartier voor het einde tot 3-0. Biljarten Zondag 7 juni zullen de a.fdelingskam- pioenen van de competitie 1958-1959 in café-restaurant Brinkmann in Haarlem om het teamkampioenschap de strijd aan binden. De wedstrijden vangen aan om tien uur en duren met een onderbreking voor een gezamenlijke koffietafel voort tot 18 uur, waarna de prijsuitreiking volgt. De deelnemende teams zijn: Scheiwyck 2, Suisse 1, Insulinde 1, TÓP, IVO 1, De Vaart 2, ADO 6, Het Noorden 2, die alle als eerste in hun afdeling geëindigd zijn. In café Suisse aan de Rijksstraatweg in Haarlem is de BC Suisse begonnen met haar jaarlijkse toernooi om de Zilveren Molen. Er zijn drieëntwintig verenigingen voor uitgenodigd. Scheidsrechter Klaas Schipper. die 's middags door de vice-voorzitter van de KNVB. de heer A. H. Martens, tot bonds- ridaer was benoemd, floot, gesecondeerd door Leo Horn en Andries van Leeuwen, zijn laatste officiële wedstrijd. Haarlem heeft de beide Surinaamse voetballers Kilian en Deegenaar op de transferlijst geplaatst, evenals Brokx. Deze drie spelers hebben hierom verzocht. Faas Wilkes is gisteren in ons land aan gekomen, waar hij zal onderhandelen met enkele Nederlandse semi-profclubs voor een eventueel tontract. Woensdag 10 juni zal Wilkes als gast in Fortuna meespelen in de ontmoeting tegen Botafoga. Boksen De 33-jarige Joe Brown heeft in Wash ington zijn wereldtitel lichtgewicht be houden door een technische knock out- zege op zijn uitdager, de in Italië gebo ren Amerikaan Paolo Rosi. Brown, die sedert 1956 toen hij het kam pioenschap op zijn naam bracht, de titel voor de zevende maal verdedigde, stond als favoriet (3 tegen 1) genoteerd, maar een grote indruk maakte hij niet. Op het moment dat Rosi in de achtste ronde we gens een hevig bloedende verwonding aan het rechteroog de strijd moest staken, was er zeker geen sprake van een punten- voorsprong van de titelhouder. Waterpolo Voor het Nederlands jeugdzevental, dat woensdagavond 10 juni in Ermelo tegen Joegoslavië speelt, zijn tien spelers aan gewezen. De vermoedelijke opstelling is: Van Ber- kel (Zian), achter: Buys (Zwemlust), Van der Klashorst (Robben) en Wormgoor (UZSC), voor: Geutjes (Neptunus, Amers foort), Aalbers (DZV), en Van Spingelen (HZPC). Reserves: Vermeulen (Polar Bears), Sik- ma en Stam (beiden Nereus). Twee nieuwe Nederlandse records wa ren de oogst van de nationale invitatie wedstrijden, die woensdagavond op de sfeerloze sintelbaan aan de Kruislaan in Amsterdam-Oost werden gehouden. Ina ter Laak-Spijk, die zondag op de sintel- baan aan het Olympiaplein op de 400 me ter al tot een tijd van 56.9 sec. was geko men, liep weer zonder tegenstand haar ra ce tegen het horloge en bleef nu met 56.1 sec. ver beneden haar eigen Nederlands record van 56.5 sec. Veel meer spanning bracht de 200 me ter horden, waarop de Hagenaar Bos een verrassende zege boekte in 24.4 sec., even eens een nieuw record. Het oude record stond al sinds jaren op naam van Zwaan met 24.5 sec. Deze tijd werd nu geëve naard door onze tienkamper Eef Kamer beek, die tot de laatste horde de leiding had gehad. De 800 meter heren leverde een ruime zege op voor Henk Haus in 1 min. 52,4 sec., die evenals zondag werd gevolgd door Meindert Blankenstein hij bevocht die tweede plaats in de laatste tien meter, na dat hij bij het ingaan van de laatste 200 meter nog op de vierde plaats had gele gen en Heida, die slechts enkele centi meters op de felle Surinamer Esajas voor kon blijven. Het tempo over de eerste 400 meter was te laag geweest (56. sec.) om tot toptijden te komen. En daarom borg Frits de Ruyter de door üem beschikbaar gestelde beker voor de eerste Nederlan der, die beneden de 1 min. 50 sec. blijft, al tijdens de race maar weer op. De tijden van onze sterkste damessprin ters waren ditmaal niet zo best 12.2 sec. voor Joke Bijleveld, die 0,1 sec. voorbleef op Hannie Bloemhof en Nannie Haase. Bij het kogelstoten kwam Corrie van Wijk weer tot een goede prestatie. Haar 13.78 meter waren goed voor de eerste plaats (Dinie Hobers werd tweede met 13.61 meter) maar nog niet goed genoeg om de recordlijst te wijzigen. De voornaamste uitslagen waren: Dames. 100 meter: 1. Joke Bijleveld (Ce lebes, Den Haag) 12.2 sec., 2. Hannie Bloemhof (Palthene, Arnhem) 12.3 sec., 3. Nannie Haase (L.D.A., Den Haag) 12,3 sec. 400 meter: 1. Ine ter Laak-Spijk (RKEA Enschede) 56.1 sec. (nieuw Nederlands re cord), 2. E. Nieuwpoort (HAV, Den Hel der) 58.1 sec., 3. J. Knaap (Beemster) 58.8 sec. Kogelstoten: 1. Corrie van Wijk (DEM, Beverwijk) 13.78 meter, 2. Dini Hobers (GAC, Hilversum) 13,61 meter, 3. Corrie van den Bosch (Taxandria, Oisterwijk) 12.87 meter. Vèrspringen: 1. Joke Bijleveld (Celebes Den Haag), 5.56 meter, 2. F. van der We- A tl et ie k gen (Estafette, Amsterdam) 5.43 meter. Viermaal 100 meter: 1. Palthene, Arn hem 50.1 sec., 2. Sagitta, Amsterdam 50.8 sec. 3. A.D.A., Amsterdam, 51.9 sec. Heren: 800 meter A-klasse: 1. Henk Haus (PSV, Eindhoven) 1 min. 52.4 sec. 2 Blankenstein (Trekvogels, Den Haag) 1.53.0, 3. en 4. Heida (AV '23) Amsterdam! en Esajas (AAC, Amsterdam) beiden 1.53.1. 400 meter horden: 1. Parlevliet (V. en L. Den Haag) 53.5 sec. 2. Boere (Miner va, Rotterdam) 55.1 sec. 3. Visser (Haar lem) 55.2 sec. Vèrspringen: 1. Hofstede (AAC. Amster dam) 7.03 meter, 2. Eef Kamerbeek (PSV, Eindhoven) 6.90 meter. 200 meter horden: 1. Bos (V. en L. Den Haag) 24.4 sec. (nieuw Nederlands re cord) 2. Eef Kamerbeek (PSV, Eindho ven) 24.5 sec. 5000 meter: 1. Bleeker (Lycurgus, Krommenie) 15.03.0, 2. Boelens (GAC, Hil versum) 15.23.4. Speerwerpen: 1. Fikkert (AAC, Amster dam) 62.24 meter. Sport in het kort KNVB-TOTO. Een bakkerszoon uit Har derwijk, donateur van de vereniging EFC '58, heeft de eerste prijs in de laatste KNVB-toto van dit seizoen gewonnen; 67.555 gulden. Hij raadde alle vijftien uit slagen van zondag j.l. goed. De tweede prijs van 28.955 gulden wordt gedeeld door 12 deelnemers die veertien punten behaalden. VOETBAL. De doelman van SHS, Van Anraad, heeft bedankt voor het lidmaat schap van deze vereniging. Van Anraad, die na de schorsing van Wim Landman in het eerste elftal van SHS werd opgeno men, zal terugkeren naar het amateurisme. Van Anraads uittreden is gebaseerd op het feit dat hij zich bij SHS niet thuis voelt. Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem - Tel. 12181 lordensstraat 53 - Haarlem - Tel. 12730 BADKAMERS - DOUCHECELLEN Nog slechts 91 renners vertrokken woensdag voor de achttiende etappe van de Ronde van Italië van Genua naar Tu rijn. De eerste ontsnappingspoging had plaats tijdens de afdaling van de Cadi- bona, een col van de tweede categorie, die meetelt voor het bergklassement. De Ita liaan Conterno, die het eerste op de top arriveerde, kreeg gezelschap van een vrij groot aantal renners, o a. Favero. Defilip- pis, Fanlani en Anquetil. Door een tegen aanval van Gaul, die zich aanvankelijk had laten verrassen, werden de uitlopers na 69 km weer ingehaald. Na 107 km viel het peloton opnieuw uit een. In het eerste deel zaten 31 renners, waarbij alle favorieten, met uitzondering van de Italiaan Baldini. Kort voor de fi- Wielrennen nish kwam het tweede peloton toch weel bij, maar toen waren uit de groep van 31 reeds zes renners ontsnapt. Deze zes, Fa vero, Pettinati, Battistini, Neri, Gismondi en Faltarini, arriveerden met een voor sprong van bijna vier minuten in Turijn, waar Favero de sprint won. De uitslag was: 1. Favero (It.) 4:47.06. 2. Neri (It.), 3. Fallarini (It.), 4. Gismondi (It.), 5. Bat.istini (It.), 6. Petinatie (It.), allen in dezelfde tijd als Favero, 7. Defilippis (It.) 4.51.03, 8. Fantini (It.), 9. Maule, 10. Poblet (Sp.). Op de twintigste plaats eindigde ex aequo een groep renners, waarbij zich on der meer de favorieten anquetil, Gaul en Van Looy bevonden. Het algemeen klassement na de 18de. etappe luidt: 1. Anquetil (Fr.) 83.37.27, 2. Van Looy (Belg.) op 1.37, 3. Gaul (Lux.) op 1.48, 4. Ronchini (It.) op 3.13, 5. Massig- nan (It.) op 4.01, 6. Poblet (Sp.) op 4.08. 7. Bone (It.) op 5.00, 8. Battistini (It.) op 5.15, 9. Zamboni (It.) op 5.58, 10. Carlesi (It.) op 6.44. Rik van Looy's fiets wordt tijdens een rit in de Ronde van Italië gesmeerd Op een congres van de Landelijke con- tactraad voor de gemeentelijke bemoei ingen met de lichamelijke opvoeding en de sport in Enschede heeft de voorzitter van deze raad, de heer E. Kupers, ver klaard dat Nederland een onvoorstelbaar grote achterstand heeft op het gebied van sportvelden en lokaliteiten. In de komen de jaren zullen er 2.000 gymnastiekloka len moeten worden bijgebouwd, voorts 150 sporthallen en een groot aantal over dekte zweminrichtingen. Ook zal het no dig blijken omstreeks 3.000 hectare grond te bestemmen voor sport- en recreatie gebied. Het huidige tempo waarin velden en sportlokalen tot stand komen is bij lange na niet voldoende om de achter stand in te halen. Rector P. Booymans, adviseur van de Nederlandse Katholieke Sportfederatie, stelde dat de sport de jeugdbeweging van de toekomst moet worden. Hoe noodzake lijk dat is, wordt bewezen door het feit, dat meer dan vijftig percent van onze be volking door niet of te weinig aan sport te doen bepaalde lichamelijke afwijkingen heeft. De overheid doet op het ogenblik praktisch niets om verandering te bren gen in de benarde situatie. West-Duits- land kan in dit opzicht oneindig veel meer doen dankzij de gelden van de toto. „Gaf men ons die ook maar", aldus spreker. „Als eens de vijfdaagse werkweek een feit wordt, zal er een lawine van problemen op ons afkomen. Het is nodig om voort durend op de trom te slaan, want de over heid is een aambeeld, dat gewend is om geslagen te worden en dat ook wel rea geert, als het aantal slagen maar voldoen de is. aldus rector Booymans. Het congres wordt voortgezet. De waterpolocompetitie In de zweminrichting aan de Houtvaart in Haarlem kreeg DWR voor de derde klasse dames waterpolocompetitie Sleutel stad uit Leiden op bezoek, in welke ont moeting DWR op het nippertje met drie twee won. DWR begon de strijd goed; Joke Drogtrop en Gerda Drogtrop werkten een DWR-aanval op de gewenste wijze af (2-0), maar Ineke van Oosten en Lenie Chrispijn brachten de balans in evenwicht. Nog voor het ingaan van de rust miste DWR een strafworp. In de tweede helft strandden enige I WR-aanvallen op paal en lat, maar na moeizaam doorzetten slaagde Joke Drog trop er tenslotte in de stand op drie-twee te. brengen. - Voor de derde klasse heren speelde Haarlem in Bodegraven tegen BZPC, dat met elf-drie verslagen werd. Jan Paan akker nam negen doelpunten voor zijn re kening en Her Hölsken en Hans Krom ieder een. Verdere uitslagen: competitie KNZB. he ren reserve tweede klasse C: DWR 2 SVH 3 1-10. Competitie kring Haarlem KNZB, dames eerste klasse: HPC 2DWT 5 15-0. Afdeling AM I: VZV a—DWR 5-0. Heren tweede klasse: DWR 3HPC 4 7-0. Afdeling AJ I: DWR—Haarlem 1-2. Aan de Ronde van Luxemburg, die van 1215 juni wordt gehouden, zullen zes ploegen van zes renners deelnemen. De Nederlandse ploeg bestaat uit Damen, Geldermans, Van Steenvoorden, Pauw, Ehlen en Van der Ven. ATLETIEK. Tijdens het feest van de Weense sportpers heeft de Belg Roger Moens de 800 meter gelopen in 1 min. 48.5 sec. Dit is de beste tijd die dit jaar op deze afstand werd gemaakt. De verrichtingen van de Nederlanders in het criterium van de Dauphiné Libéré blijven zeer bescheiden. Ook in de derde etappe misten onze landgenoten de aan sluiting met de kopgroep, toen de beslis sende fase aanbrak, met als gevolg dat zij wederom vrijveel tijd verloren op de favorieten. Michel Stolker deed het dit maal nog het beste. Hij wist de „schade" te beperken tot vier minuten, maar ver der dan de 26ste plaats in het dagklasse ment kwam ook hij niet. De Fransman Anglade heeft in deze rit bewezen, dat hij niet toevallig de eerste plaats bezette in het algemeen klasse ment na twee dagen. Ondanks een gecom bineerde aanval van drie van zijn groot ste concurrenten, Queheille, Lach en Mastrotto, wist hij met steun van zijn ploeggenoten Dotto en Milesi zijn posi tie te handhaven. Queheille en Lach waren na 100 km te zamen met Dotto en Jaen Anastasi (Fr.), van Genechten (België) en Git (Spanje) uit het peloton ontsnapt bij de Col du Pre- noi voegden zij zich daar bij de Frans man Milesi en onze landgenoot Wuyts, die met de inmiddels teruggevallen Belg Huyskens twintig km tevoren de grote groep ontvlucht waren. Wuyts kon zich echter niet in de voorste gelederen hand haven en na 131 km, toen de voorsprong 2 min. 20 sec. bedroeg, moest hij zijn met gezellen laten gaan. Tijdens de beklimming van de Col de Cabre ging de derde belager van Angla de, Mastrotto, in het offensief. Ondanks een achtervolging van Privat kon hij zijn voorsprong geleidelijk vergroten en op de top bedroeg het verschil met de grote groep reeds 1 min. 20 sec. Ondanks ver woede pogingen-slaagde-Mastrotto er niet in de koplopers te bereiken. Integendeel, kort voor de finish werd hij volkomen leeggereden ingehaald door een groep je onder leiding van Anglade, die zelf de ze tegenaanval had gelanceerd. Aan de kop waren inmiddels ook slacht offers gevallen. Het zware parkoers eis te zijn tol, zodat verscheidene renners te rugvielen en er ten slotte slechts vijf over bleven, waarbij Queheille en Lach. De voorsprong in Gap waar Queheille de sprint won bedroeg echter niet meer dan 1 min. 19 sec., zodat Anglade ook in de vierde etappe te herkennen zal zijn aan de gele leiderstrui. De uitslag van de derde rit was: 1. Que heille (Fr.) 5.46.54; 2. "Van Genechten (België); 3. Le Dissez (Fr.); 4. Dotto (Fr.), 5. Lach (Fr.) allen in dezelfde tijd als Queheille; 6. Picot (Fr.) 5.48.13; 7. Vin- devogel (België), 8. Groussard (Fr.), 9. Anglade (Fr.), 10. Saint (Fr.), 11. Segu (Sp.), allen in 5.48.13. De Nederlanders bezetten in de derde etappe de volgende plaatsen: 26. Stolker 5.50.57, 45. Kool 5.53.51, 72. Wuyts 6.15.14, 74. Van den Borgh 6.17.46, 78. Kersten z.t., Damen 6.21.06, 84. De Groot z.t., 86. Van Breenen z.t. Hinsen staakte de strijd, even als de Belgen De Speghel en Meuris en de Fransman Fliffel. De Belg Joosen was niet aan de start verschenen. Het algemeen klassement na de derde etappe luidt: 1. Anglade (Fr.) 15.48.25. 2. Queheille (Fr.) 15.51.09; 3. Dotto (Fr.) 1.51.11,4. Lach (Fr.) z.t., 5. Segu (Sp.) 15.51.17, 6. Astrotto (Fr.) 15.51.22. 7. Le Dissez (Fr). 1.51.41, 8 t.m. 10. Pipelin, Ro- stollan (beiden Frankrijk) en Vindevogel (België) 15.52.30, 11. Groussard (Fr.) 15.53.16, 12. Quentin (Fr.) 15.53.21. In het algemeen klassement bezetten onze landgenoten nu de volgende plaatsen: 27. Stolker 15 57.02, 56. Kool 16.16.57, 61. Van den Borgh 16.23.23, 64. De Groot 16.25.53. 76. Kersten 16.36.35, 77. Van Bree nen 16.36.56. 82. Wuyts 16.41.57, 86. Damen 16.52.10. 1

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 13