Horen en zien VITELLA „TSJIK, TUKIE EN TOKA" De mam aam de top J Agenda voor Haarlem NAAIMACHINES aankondigingen en nabeschouwingen 13 radio televisie Laag peil Oi/etheutijU. instant pudding 38 ct per pakje Vruchtbare kortsluiting Musical van Osborne gaat tóch door De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma Vijf jaar Eurovisie Toon weer op het scherm Vijftigste Dappere Dodo Gevangenisstraf, boetes en intrekking van rijbewijzen VW-kiosken tegen de „runners" in Amsterdam Deel van natuurreservaat Loenermark verbrand Directeuren van Dublinse postzegelveiling verdacht Minister Klomp Sociaal werk wordt nog vaak verkeerd begrepen door Cameron Hawley Ambassadeur van India John Thivy overleden DONDERDAG 4 JUNI 1959 WW Wmi -fe: Het AVRO-televisieprogramma stond gisteravond zowel kwantitatief als kwali tatief op een laag peil. Na een rommelig sportpanorama, waarin men atletiekwed strijden van een aantal Nederlandse top atletes en atleten op de sintelbaan aan de Kruislaan in Amsterdam zag, werd het programma na twee storingen voort gezet door leden van de A.M.V.J. Amster dam, die gedeelten uit de musical „Free as air" in de Nederlandse tekst van Al fred Pleiter op het scherm brachten. Het werd een amateuristisch gedoe, dat mis schien geschikt zou zijn voor een school avond, maar zeker niet voor een televisie programma. Na nog een storing volgde toen een reportage over „Honderd jaar Rode Kruis", het enige interessante van deze avond. Letty Kosterman gaf commen taar en interviewde een paar mensen van het Rode Kruis, onder andere mejuf frouw Schokking, hoofd van het Henri Du- nanthuis in Zeist, die iets vertelde over de door het Rode Kruis verzorgde vakan tieweken voor gebrekkigen. „The Perry Como show", die hierop volgde en tevens het einde van dit pro gramma betekende was kwalitatief goed, vooral door het optreden van de zangeres Janie Morgan en de componist Johnny Bruke, maar technisch bijzonder slecht, omdat tijdens de opname van deze zo groots opgezette show het belangrijkste technische personeel van de N.B.C. staak te. Om vijf uur werd gisteren uit Genève een reportage gegeven van de Calvijnher- denking in de kathedraal te Genève. Daar na volgde de Eurovisie-uitzending van de Europese bekerfinale tussen Real Madrid en Stade de Reims. Dat was een saai ge heel, maar dat lag aan de voetballers en niet aan de cameramensen. Wim de Gruy- ter gaf weer sappig commentaar. Beeldschermer Advertentie Israëlische technici hebben zich kunnen verbazen over het feit dat dezer dagen in Naharia, een plaats aan de Middellandse- Zeekust, televisieuitzendingen uit Rusland Roemenië, Hongarije en Duitsland zijn ontvangen. Israel zelf heeft geen televi sieuitzendingen maar een inwoner van genoemde plaats, Herman Klein, had zich toch een ontvang-toestel aangeschaft om daar wat mee te experimenteren. Nadat zich dezer dagen een kortsluiting in het apparaat had voorgedaan verscheen er tot Kleins grote verbazing plotseling een beeld uit een Roemeense uitzending op het scherm en later kreeg hij ook geluid en beelden uit andere Oosteuropese lan den uit zijn toestel. LONDEN (UPI) John Osborne en zijn impresario, David Pelham, hebben twee honderdduizend gulden gefourneerd om Osbornes musical „The world of Paul Slickey" draaiende te houden. De show is door de critiek afgekraakt en zou zaterdag voor het laatst gaan, nu blijft ze doorgaan. HILVERSUM I. 402 M. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 7.40 Idem. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram. 11.15 Progr. voor oudere luis teraars. 12.00 Saxofoonkwartet. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Meisjeskoor en instr. ens. 12.53 Gram en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Melropole- ork. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Kamer- muz. 14.50 Gram. 15.10 Voordr. 15.30 Lichte muz. 15.00 Tuinb.kroniek. 16.15 Gram. 16.30 Altviool en piano. 17.00 Voordr. 17.20 Vocaal ens. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Gram. 18.00 Accordeonmuziek. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitz.: De ontwikkeling van de werkgelegenheid in de landbouw. Vraag gesprek met ir. A. J. de Wildt, consulent voor de arbeidsvoorziening en landbouw van het ministe rie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Karnermuz. 19.30 Radio krant. 19.55 Gram. 20.00 Idem. 20.30 De hangmat. 20.45 Musettemuz. 21.05 Kunstrubriek. 21.25iGram. 21.30 Pianorecital. 22.00 Jaarvergadering van het Verbond vari Prot. Chr. Werkgevers. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.15 Fragm. uit „De antieke comedie", hoorsp. 23.45— 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Het kind bij Simon Vestdijk caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleu ters. 11.15 Pianorecital. 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Landbouw- rubr. De velddagen ln Nieuw-Leusen. 12.30 Land- ei tuinbouwmeded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Theaterork. 13.55 Beursber. 14.00 Pianoreci tal. 14.30 Voordr. 14.50 Gram. 15.05 Gevar. progr. VARA: 16.00 Viool en piano. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Vakantietips. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Lichte muziek. 18.50 De puntjes op de i. caus. 19.00 Voor de kin deren. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu, gesprek. 19.45 VPRO-nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Filmrubr. 20.20 Bariton en piano. 20.35 Benelux, caus. 20.45 Op bezoek in de stand van Calvijn, causerie. VARA: 21.00 Gevar. progr. 22.25 Buitenl. weekoverzicht. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Ork.conc. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.11 Lichte muziek. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Or- kestconc. 17.00 Nieuws. 17.10 Muziek bij de thee. 17.45 Duitse les. 18.00 Gram. 18.10 Voordr. 18.20 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 19.45 Kron. van de Bond der Grote Gezin nen. 20.00 Intern, wedstrijd voor viool Koningin Elisabeth. In de pauze: Kunstkaleidoscoop. 22.30 Nieuws. 22.45 Oude muziek. 23.00—23.04 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Weekjournaal. 20.30—21.45 Opera Buffaconcert. EUROVISIE-SCHEMA Met twee internationale schakelpro gramma's, waaraan artiesten en orkesten uit twaalf landen van West-Europa zullen deelnemen, zal op zaterdag 6 en zondag 7 juni het vijfjarig bestaan van de Euro visie, de Europese organisatie voor de te levisie, worden gevierd. Het thans inge burgerd begrip van de Eurovisie vond zijn oorsprong op 6 juni 1954, toen de eerste uitzending, een reportage van een narcis- senfeest in Montreux in Frankrijk en een bezoek-in-beeld aan het Vaticaan, door schatting vijftig miljoen kijkers in acht landen tegelijkertijd kon worden gezien. Over een televisienet van in totaal 5268 ki lometer, dat tussen zesenveertig zenders en tachtig steunzenders was uitgelegd, onder welke de wereldkampioenschappen voetbal in Zwitserland, aan het_ kijkerspu bliek gepresenteerd. Een enquête van de Nederlandse Televisie Stichting wees uit dat 80 percent van de ondervraagde per sonen deze uitzendingen tot de aantrekke lijkste van de maand hadden gerekend. Deze eerste Eurovisiemaand werd ge volgd door tal van evenementen, die wie lersport in Frankrijk, hippische feesten in Engeland, muziekuitvoeringen in Italië en actualiteiten uit Amsterdam op het beeld scherm brachten. Het eerste schakelpro gramma, waaraan dus de aangesloten landen tijdens een uitzending beurtelings deelnemen, ging in 1957 de lucht in. Toon Hermans verschijnt op 2 augustus weer op het tv-scherm. Hij zal dan iets vertellen over zijn eerste film „Sonansee", die nu, nadat hij er ongeveer een jaar aan heeft gewerkt, zijn voltooiing nadert. Beelden uit de film krijgt men nog niet te zien. Daarvoor zal men nog moeten wach ten tot de première die later in het jaar zal plaats hebben. Op 2 augustus zal men tevens op het scherm delen uit de „One- man show" van Toon kunnen zien, die vorig jaar zijn opgenomen in tele-recor- ding, maar die nog niet werden uitge zonden. Op 29 juni zal de vijftigste aflevering van 't kinderprogramma „Dappere Dodo" op het televisiescherm komen. Ook het volgend seizoen zal dit verhaal worden voortgezet. Advertentie Alle rr.erkeii. dus ruime keuze ENGEL. Gr. Houtstr. 181Tel. 14444 De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 44-jarige meubelhandelaar uit Haarlem veroordeeld tot een gevangenis straf van drie weken en hem voor de tijd van één jaar de rijbevoegdheid ontzegd. De meubelhandelaar had op 9 februari van dit jaar in Haarlem in zijn auto gere den terwijl hij onder invloed van sterke drank verkeerde. Een politieagent had ge zien dat de man nogal vreemd reed en was hem achterna gegaan. De officier van Justitie had veertien dagen geleden vier weken gevangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs gevorderd. Een 45-jarige Bloemendaalse fabrikant werd conform de eis met 100 beboet om dat hij op 10 januari van dit jaar op de Kruisweg geen voorrang had gegeven aan een voor hem van rechts komende auto. Beide wagens waren met elkaar in botsing gekomen. De rechtbank veroordeelde ten slotte een 57-jarige timmerman-aannemer uit Bloemendaal tot een boete van 250, met als bijzondere voorwaarde de verplichting om de civiele vordering ter grootte van 300 gulden te voldoen, wegens het ver oorzaken van een aanrijding tussen zijn wagen en een andere auto op de Dreef in Haarlem op 20 januari van dit jaar. De Bloemendaler was pardoes tegen de ande re wagen, die voor een stoplicht wachtte, opgebotst. Veertien dagen geleden had de officier van Justitie tegen hem een boete van 250 gevorderd. Vanavond geeft de NCRV-televisie „Rat in de val", het elfde Fedder- mysterie. Als decor gebruikt men een oude meelfabriek aan de Nieuwe Prinsengracht te Amsterdam. Op de brandladder ziet men van onder naar boven: Robert Sobels, John Soer, Manfred de Graaf, Bert van der Linden en Nienke Sikkema. (Van onze Amsterdamse redacteur) Om de „runners" van derderangs ho telletjes die aan de invalswegen van Am sterdam vele toeristen opvangen, te we ren, zal „V.V.V. Amsterdam" kiosken doen plaatsen, waar allerlei inlichtingen te verkrijgen zijn en eventueel ook hotel kamers kunnen worden geboekt. De eerste V.V.V.-kiosk zal verrijzen aan de Sloterweg. Toeristen uit de rich ting Den Haag kunnen hier met ingang van juli logies en andere informaties krij gen. De kosk aan de Sloterweg wordt een „drive in" naar Amerikaans voorbeeld. De automobilisten behoeven hun wagen niet te verlaten, maar rijden tot vlak voor het loket en behoeven dan slechts hun portierrampje te openen. De gemeente zal zorgen voor de aanleg van een inrit, die plaats biedt aan vier auto's. De volgende stap van V.V.V. zal zijn het organiseren van een gidsendienst, be staande uit studenten en scholiei-en, die de toeristen van de kiosk aan de Sloter weg af naar het hotel in de stad leiden. Inmiddels zijn de voorbereidingen om een soortgelijke service te verlenen aan de toeristen, die via het Gooi de hoofdstad naderen, al ver gevorderd. De Amster damse Rijtuig Maatschappij, die aan de Gooiseweg het servicestation „De Blok hut" exploiteert, heeft aangeboden in haar gebouwtje een V.V.V.-post te huis vesten. Voorts overweegt de V.V.V., vol gend jaar één inlichtingenkiosk te plaat sen aan de Utrechtseweg en een bij de brug over het Buiten-IJ. Nabij de „Trapjesberg" in Loenen is woensdagmiddag brand uitgebroken in een perceel heide met eikenhakhout en waaidennen. De brand werd om een uur ontdekt. Het perceel hei, dat is verbrand, is gelegen in het Loenense bos, dat deel uitmaakt van het natuurreservaat de „Loenermark". Door het gezamenlijk op treden van de Veluwse bosbrandweer en de brandweren van Apeldoorn en Eerbeek is bereikt, dat slechts een oppervlakte ter grootte van een hectare verloren is ge gaan. Ook een schaapskooi die zich op het perceel heide bevindt kon behouden blij ven. Om ongeveer vier uur vanmiddag is bij Arnhem een perceel hakhout met heide, gelegen in de nabijheid van de rijksweg 12 en deel uitmakend van de „Kapel- berg" in brand geraakt. De brandweer van Arnhem had ongeveer een uur nodig om het vuur te blussen. Een oppervlakte van 1000 tot 1200 vierkante meter is ver loren gegaan. Over de oorzaak van de brand is niets bekend. Woensdagmiddag hebben in Ermelo twee bosbrandjes gewoed, namelijk één aan de Veldweg en een op de Tonnenberg. De plaatselijke brandweer slaagde er met hulp van omwonennden spoedig in, de eerstgenoemde brand te blussen. Het vuur op de Tonnenberg werd met behulp van de brandweren van Apeldoorn, Putten, Er melo, Garderen en van militairen geblust. Naar schatting ging bij beide brandjes ongeveer 1000 vierkante meter bos verlo ren. Over het ontstaan van deze brand jes is niets bekend. DUBLIN (UPI) Te Dublin is dr. Paul Singer, directeur van de postzegelveiling Shanahan, gearresteerd wegens poging tot oplichting van zijn cliëntèle. Drie andere directeurs van de firma werden eveneens in staat van beschuldiging gesteld. Dr. Singer deelde drie weken geleden mede dat een waardevolle postzegelcollectie, die in het gebouw van de firma opgeslagen was in afwachting van een veiling, ge stolen was. Even later stond Tsjik op het eiland; zijn bootje had hij aan de kant vastgelegd. „Goeiendag, ik ben Tsjik!", zei hij. „Dagik heet Tukie'.", lachte het meisje. „Wat leuk, dat je op bezoek komt! Waar kom je eigenlijk vandaan?" „Jaja meisjes zijn altijd nieuwsgierig, hè?" „Ik kom van Hierendaar", zei Tsjik. „Ik wou op avontuur gaan, want ik verveelde me, omdat ik niemand had om mee te praten!" „Nou, kom maar gauw binnen", zei Tukie. „Ik zal een lekker kopje thee zetten!" De minister van Maatschappelijk Werk mejuffrouw dr. M. Klompé heeft vanmid dag op de jubileumvergadering van de thans 25-jarige vereniging van directeu ren van overheidsorganen voor sociale ar beid in het Kurhaus te Scheveningen een toespraak gehouden. „Bijzonder waardevol acht ik het werk var. uw vereniging", zo zei zij, „bij de noodzakelijke gedecentraliseerde uitvoe ring van rijksregelingen op het door u be streken terrein. Dit heeft ertoe bijgedra gen, dat bij een volledig op de eigen ge meentelijke situatie afgestemde uitvoe ring toch de noodzakelijke eenheid be waard kon blijven. De decentralisatie in de uitvoering heeft mede daardoor een reële inhoud gekregen". „In de 25 jaar dat de vereniging be staat," zo zei de minister voorts, „hebben zich geweldige veranderingen voorge daan. Theoretisch en praktisch is gebro ken met de opvatting dat een mens die bijstand behoeft, behandeld mag worden als een onvolwaardig object van zorg. De moderne benadering wordt gekenmerkt door: aanspraak op bijstand aan de ene kant en solidariteit met, en verantwoor delijkheid voor de medemens, eerbiedi ging van zijn vrijheid en mondigheid aan de andere zijde. Deze verandering is ken merkend voor alle sociale werkzaamheid Het odium, dat sociale arbeid identiek is met bevoogding en bedeling, zo zeide dr. Klompé i.eeft echter een bijzonder taai leven. Het moge ons een waarschuwing zijn hoe gevoelig men is en terecht op dit punt en hoe noodzakelijk het is ieder spoor van bevoogding en bedeling op te ruimen. Er moet ook in dit opzicht nog zeer veel gedaan worden. Dit klemt te meer omdat het mijn vaste overtuiging is, dat in een ingewikkelde en snel ver anderende samenleving als de onze een onbelemmerd functioneren van een sa rrienstel van vormen van sociale arbeid onontbeerlijk is voor het maatschappelijk welzijn, zo besloot mejuffrouw Klompé. Na haar voerden het woord: de minis ter van Sociale Zaken en Volksgezondheid mr. dr. C. van Rooy, de burgemeester van Arnhem, de heer C. G. Matser namens de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en de voorzitter van de Nationale raad voor maatschappelijk werk, jhr. Quarles van Ufford. Zij brachten de jubilerende vereniging hulde voor haar vele goede werk en boden hun gelukwensen aan. Daar na hield het bestuur van de vereniging een receptie. Advertentie 19. Zijn telefoontje met het Roosevelt Hospitaal had hem ervan overtuigd, dat hij een ontzetende blun der geslagen had. De man, die hij op de brancard had zien neerleggen, was Avery Bullard niet geweest. Door de mist van angst, die om hem heenhing, kon hij de omtrekken van de val ontwaren, die hem insloot. Hij was tweeduizend aandelen kwijt. Er was een gro te vraag naar Tredway-aandelen. De wijze, waarop zijn verkooporder was opgevangen, had dat bewezen. Als hij maandag dus op de beurs moest komen als koper., dan zou de ramp zich vermenigvuldigen tot astronomische getallen naar mate hij zelf de vraag zou vergroten. Hij had minder dan vier duizend dol lar op de bank staan. Het scheen ongelofelijk, maar het was waar. Zijn echtscheiding had hem vijftigdui zend contant gekost. Zijn huis in Westchester was verhypotheekt tot de laatste cent. Als de aandelen een paar dollars stegen, was hij bankroet. Hij zou niet in staat zijn, z'n verplichtingen na te komen en dat zou het einde betekenen van zijn reputatie en zijn carrière. Er was maar één manier, waar op hij zich kon red den.. door de hand te leggen op tweeduizend aande len van de Tredway, vóór de beurs maandagmorgen opende. Waar., waar., waar? Het woord dreunde in zijn brein en stelde zijn herinneringsvermogen weer in werking.. Shaw.. Loren P. Shaw. Ja, dat was het! Shaw was de controleur van de Tredway Corpo ration. Shaw moest een manier weten, waarop hij de aandelen kon bemachtigen. Hij had Shaw onder de duim. Shaw zou hem niet durven weigeren, zeker niet als hij hem eraan herinnerde, dat hij nog altijd wist, wat er gebeurd was met dat regeringscontract.Nee! Was hij dan helemaal gek geworden? Onder z'n duim. Het was juist andersom! De mist lichtte een weinig op. Hij kon weer denken. Ja, dat was het.hij moest denken! Het was de enige manier om zich te redden., de manier, waarop hij zich er altijd uitgedraaid had., met zijn hersens. De gedachte aan Shaw wervelde nog steeds rond in het duistere labyrinth van zijn brein. Er schoot hem nóg iets te binnen. Hij had een vrouw ontmoet op Madison Avenue, op die avond na dat hij met Shaw gedineerd had. Shaw had gezegd, dat zij de grootste aandeelhoudster in de maatschappij was, de erfgename van de Tredway-eigendommen. Hoe heette ze ook weer? Tredway? Nee, ze was ge trouwd.. woonde in Milburgh.. Julia? Ja, dat was het.. Julia.. Julia.. Julia? Plotseling zag hij de naam voor zich.. Julia Tredway Prince! Weer liep Bruce Pilcher door de bibliotheek, zocht hij zijn weg naar de telefooncel. Hij moest die aandelen te pakken zien te krijgen. Zijn geest werkte weer. Dat was het belangrijkste., hij was altijd in staat geweest met be hulp van zijn brein uit benarde situaties te komen. Hij kon het weer! Alles was nu in orde. Hij had zich onder controle. Hij liep, zoals een man loopt, die zich volmaakt in bedwang heeft, langzaam en met vaste tred, ja hij sthreed zelfs. Zowat middenin de hall passeerde hij Andrew, die naar de bibliotheek onderweg was met de laatste edities op zijn uitgestrekte armen. „Dank je Andrew", zei hij op plezierige toon. Ja, hij was nu weer de oude. In de telefooncel wachtte hij even, teneinde er ab soluut zeker van te zijn, dat de laatste sporen van de mist zijn geest verlaten hadden. Er bestond geen twij fel over. Het was maanden geleden, sedert hij Julia Tredway Prince ontmoet had en toch op het moment, dat hij zijn onderbewustzijn de vraag had gesteld hoe ze heette, was de naam gekomen. Nee, er was niets aan de hand met zijn geest. Die functioneerde perfect. Hij draaide aan de schijf. „Ik wens een interlocaal gesprek met Millburgh in Pennsylvania persoonlijk met Mrs. Julia Tredway Prince". 5 u. 40 n.m. „Bent u er zeker van, dat u me alles eerlijk ver teld hebt?" vroeg dr. Marston. „Eerlijk, dokter, u weet nou alles," zei Anne Fin- nick; haar mond was droog, ze durfde haar ogen niet van zijn gezicht af te wenden. „U bent niet in verwachting." Een kreet van extase kropte in haar keel, maar alle geluid, dat haar lippen ontsnapte, was een laag dierlijk gekreun van een beangst schepsel, dat ein delijk uit de kaken van een val ontsnapt is. Blind, vechtend tegen haar tranen, zocht ze haar portemonnaie. „U kunt betalen aan de jongedame buiten," zei hij zacht, zich afwendend, zodat ze hem niet de tranen behoefde te tonen, die ze niet kon te rughouden. „Dat is dan tien dollar," zei het meisje aan het bureau. Anne Finnick opende haar portemonnaie; de opening met haar hand beschuttend, vond ze een biljet midden in het pak, dat minder van het water doordrenkt was dan de rest. Ze liet het op het bureau vallen en liep naar de deur. „Uw krant", riep het meisje achter haar. Ze keerde zich haastig om en vond de stijf-opgerol- de krant terug op de houten bank. Het was een Slot- editie, die ze een half uur geleden gekocht had. Het leek een mensenleeftijd geleden. HOOFDSTUK 4 Millburgh, Pennsylvania 5 u. 44 n.m. Toen Don Walling de marmeren hall van de Toren betrad, keek hij op naar de grote, bronzen klok en zag hij, dat hij een kwartier verspild had door zijn haastige vertrek uit de fabriek aan de Pike Street. Hij had best nog tien minuten langer kunnen blijven, lang genoeg om tenminste het begin van de eerste proef te zien, maar hij had er niet op durven rekenen, dat het verkeer in de South Front Street zo weinig druk was geweest. Hij had er eens een keer wèl op gerekend en toen had hij verloren. Hij had niet de uitdrukking op het gezicht van Avery Bullard verge ten, waarmede deze hem begroet had, toen hij de vergadering van de onderdirecteuren binnenwandelde, zes minuten na de aanvang. Dat was al bijna twee jaar geleden, kort nadat hij onderdirecteur was ge worden en toen het behagen van Avery Bullard tot de essentie van het leven scheen te behoren; nog steeds was de herinnering aan die gebeurtenis hem bijge bleven. Don Walling was er zeker van, dat zijn aanwezig heid bij de vergadering onmogelijk zo belangrijk kon zijn als zijn aanwezigheid in de fabriek om toezicht te houden op de eerste proef van het nieuwe giet- systeem. (Wordt vervolgd) De ambassadeur van India in ons land, de heer John A. Thivy, is gisteren in zijn woning te Wassenaar plotseling over leden na een hartaanval. De heer Thivy is in december 1957 am bassadeur in Nederland geworden. Hij be leed de rooms-katholieke godsdienst. Een woordvoerder van de ambassade verklaarde dat de heer Thivy licharpelijk en geestelijk geheel normaal was, tot op het moment van de attaque, omstreeks zes uur in de namiddag. De ambassadeur overleed bijna onmiddellijk. De heer Thivy, die 24 september ,1904 te Kuala Kangsar op Malakka werd ge boren, studeerde rechten aan de universi teit te Madras, waarna hij zich als advo caat op Malakka vestigde. Tevens was hij daar voorzitter van verscheidene organi saties. Tijdens de Tweede Wereldoorlog gaf hij zijn werk op en stelde hij al zijn krachten in dienst van de Indische vrij heidsbeweging in Zuidoost-Azië. In 1946 was hij de eerste president van het Indi sche congres. Voorts was hij de eerste vertegenwoordiger van India op Malak ka. Dezelfde functie bekleedde hij te Hongkong, Serawak (Noord-Borneo) en Brunei. Voorts vertegenwoordigde hij zijn land in Syrië, Italië, Albanië en Grieken land. De heer Thivy kwam op 15 novem ber 1957 in ons land. Stadsschouwburg: Vandaag en vrijdag besloten voorstellingen. Concertgebouw: Vandaag 20.15 uur: Zo- merconcert N.Ph.O. Vrijdag 20 uur: Con cert door zeven koren ter gelegenheid van 105-jarig bestaan Koninklijk Nederlands Zangersverbond. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De levensroman van Richard Tauber", alle leeftijden. Vrijdag tot en met donder dag 14 en 19.30 uur: „The big country", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Gervaise", 18 jaar. Vrijdag en zater dag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14.30, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14.30 en 20 uur, woensdag en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Meisjes op bestelling", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Liefde is mijn beroep", 18 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Sahara", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Het zesde continent", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Anna Karenina", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Vrijheren van het oerwoud", alle leeftijden. Donderdag 14 en 20 uur: „Vrouwenbungalow", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „De circusheid", alle leeftijden. Vrijdag 20.15 en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „The Ladykillers, 14 jaar. Zaterdag 14.30 en zondag 14 en 16.15 uur: „Laurel en Hardy bij de luchtbescherming", alle leeftijden. Maandag tot en met woensdag 20.15 uur: „Koningin Christina", 18 jaar. Donderdag 20.15 uur: )rDe nachten van Ca- biria", 18- jaar. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Aparte tafels", 14 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en. 21.15 uur: „De geheimzinnige passagier", 14 jr. Zon dag 11 uur: „De verovering van de Mount Everest", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Havenpiraten", 18 jaar. Vrijdag en zater dag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De dochter van Robin Hood", 14 jaar. Maandag tot en met donderdag: „De charge der Vaquero's", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Opdracht tot moord", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: .Als de kraanvogels overvliegen", 14 jaar. In het voorprogramma „Rembrandt" van Haanstra. Zondag 11 uur: „Bij de kanni balen van Nieuw-Guinea", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „Der Bettelstudent", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 15 juni op werkdagen van 11 tot 17 uur: Expositie Karei Appel. Huis Van Looy (Kamperlaan): Tot 22 juni dagelijks van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, zondag van 14 tot 17 uur: Ten toonstelling „Met Cornelis van Noorde door Haarlems vermakelijke landsdouwen". Vrijdag 11 uur: Rondleiding. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juni dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie Ploos van Amstel. Atelier Zandvoortselaan 163 (Heemste de): Tot 6 juni op werkdagen van 9 tot 17 uur: Foto-expositie drs. A. J. Lohr. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 29 mei.)

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 15