Gep en Erik de beste hengelaars in geslaagd sportweek-concours Lambretta COR OLY Uitstekende gymnastiek Ontvangst accomodatie in kamp Bakkum sterk verbeterd IJmond-agenda Velsense raad spreekt over sport in velerlei vorm de Dorpje in het groen al geheel bezet 9 Suomi-successen in Leiden De Ronde van Beverwijk als straatronde Grote hockey-demonstratie Spelen met de bal Heerenduinbadverbetering: f 250.000 Gebroeders Tielrooy in de bloemen Schevenings buitenhaven staat er slecht voor Tweede aardbeien veiling betere prijzen Lage aardbeienprijzen DONDERDAG 11 JUNI 1959 Ze stonden allemaal in starthouding. De hengel in de ene, het snoer in de andere hand. Meneer Schenk, de secretaris van de hengelsportclub Velsen controleerde nog eens even, of alles wel klopte. Toen klonk een schorre, maar toch indrukwekkende klaroenstoot, voortgebracht door de heer Bosma, die als voorzitter deze handeling mocht verrichten. 102 kleine hengelaars gooiden in, in een seconde later dreven in het Noordhollands Kanaal ter hoogte van het Noordersluispaviljoen 102 dobbers. Sommige klein, maar andere als brulboeien. „Die passen beter op Helgoland, jong", zei meneer Bosma, als hij iemand met zo'n dobber zag vissen. Plet enthousiasme bij dit hengelconcours in het kader van de sportweek was groot. Wel eens te groot, want sommigen gooiden zo vinnig in, dat de halve hengel ook onder water verdween. Er was groot onderling verschil tussen de deelnemertjes waar te nemen. Daar waren de koele technici en de enthousiaste beginners, de onverschilligen en de nauwkeurigen, de volhouders en de jongens, die al na enkele minuten de hengel vastzetten en hun gemak er van namen. Eén jongen had een vriendinnetje meegebracht. Telkens als zijn snoer in de war was, werd deze jongedame inge schakeld. Een tocht langs de over 625 meter ver spreide bordjes, die de visplaatsen aan gaven, leerde al spoedig, dat er grote span ning heerste, want degene, die een vis ving, kreeg een prijs. Menigeen zag een trekje, maar slechts enkelen zagen kans goed aan te slaan. En ook gebeurde het vaak, dat wind en stroom een beet sugge reerden en zo de deelnemers beetnamen. Ergens links zat een jongen van tien jaar secuur naar zijn dobber te kijken, moreel gesteund door zijn vader. Het ging goed met Gep Visser. Hij had al twee voorns, twee baarzen en een paling uit het water gegooid, en hij zou dan ook wel even heb ben gegrinnikt, als hij had gezien hoe anderen topjes verspeelden, veel te ondiep visten of op andere wijze hun gebrek aan ervaring demonstreerden. Maar Gep had er geen tijd voor. En zelfs toen meneer Schenk met chocolade en ijs langs kwam, had hij maar amper gelegenheid tot con sumptie. Hij moest zijn zege veilig stellen door nog meer te vangen! Gep's vader leefde helemaal mee met zijn zoon. „Hij is eens met me mee gaan vissen", zei hij. „Gep met een kort stokkie en ik met een grote hengel. Maar hij ving twee dikke voorns en ik moest tevreden zijn met een aaltje." Wat verder zat het enige meisje, nu de Amerikaanse inschrijfster ziek was ge worden. Laura Rot had ondanks de enthou siaste supporters nog niets gevangen, maar ze zette haar tanden stevig op elkaar, want ze wilde er toch beslist een uitslepen. Zo als de achtjarige Erik Jensen, die de ene vis na de andere uit het water sloeg. „Hij heeft geheime wapens", fluisterde men langs de kant. Met dat geheime wapen viel het overigens wel mee. zyn truc was alleen, dat hy de vis aardappelen voerde. Grote stukken liet hy in het water plonzen, zodat de vissen gauw moesten maken dat ze wegkwamen. Daar door de wind de aardappels by zyn buurman terechtkwa men, joeg hy de vissen vandaar tegen de wind in naar zich toe, waar hjj ze er vol gens de regelen der kunst uitsloeg. Toen er nog vijf minuten moest worden gevist, stond Erik met zijn vier voorns één vis op Gep Visser achter. Een prachtige prestatie, want om hem heen ving nie mand wat. Maar de neef van voorzitter Bosma, die van zijn vader de mooie hengel nietmee mocht, maar het schepnet wel, zou nog voor een verrassing zorgen. Hij besloot nog eenmaal te voeren, en blijk baar was er nu weer sprake van een of ander geheim wapen. Want onder groot enthousiasme van zijn vader sleurde hij een paar minuten voor tijd de gelijkmaker uit het water. Zodat in de Brulboei, waar de voorzitter zijn dank uitsprak voor de belangeloze Advertentie de wereldberoemde scooter. De gehele collectie bij Breestraat 108 - Beverwijk Tel. 4627 Donderdag: Stratingsplantsoen Velsen- Noord 19.30 uur: boksen en kracht sport. Marktplein IJmuiden 19.30 uur: gymnastiekdemonstraties. Hoofdveld Schoonenberg 19 uur: honkbal. Vrijdag: Hoofdveld Schoonenberg: 19 uur: jeugdvoetbalwedstrijd Velsen Amsterdam en judodemonstraties. Marktplein IJmuiden 19.30 uur: bok sen en krachtsport. hulp, door velen geboden, nog spanning heerste over de uitslag van de loting. Uit eindelijk won Gep Visser, de man met de grootste sortering, het toch ondanks die late gelijkmaker van Erik. De uitslag van dit prachtige Sportweek-evenement was: 1315 jaar: Eerste prijs met lauwertak B. v. d. Does 2. R. Hartman; 3. Fok Beers, allen met twee vissen. 1012 jaar: Eerste prijs met lauwertak G. Visser; 2. E. Jensen, beiden vijf vissen; 3. H. Knapen, vier vissen, na loting met twee anderen. Er werden in totaal 66 vissen gevangen. Aan de woensdag in Leiden door de at letiekvereniging „Holland" gehouden na tionale avonwedstrijden namen zeer velen deel. Een aantal Suomi-leden uit Velsen boekte aardige successen. Erica van der Ploeg, die thans weer serieus oefent, leverde een uitstekende prestatie op de 200 m. dames B, waarbij zij in 27.1 sec. een gedeelde eerste en twee de plaats bereikte. In de finale 100 m. da mes B werd zij vierde in 13,1 sec. Dank zij een goede taktische race op de 800 m. jongens B bleef Klaas Lieuwen van Suomi aan kop met de sterke Zaanlander Chris Koning. Eerst op 200 meter van de eindstreep loste Koning zijn concurrent om met 2 min. 0,2 sec. te winnen, terwijl Lieuwen met 2 min. 4,4 sec. de derde plaats bezette. Bij de meisjes A liep Magda Coe- lingh de 100 meter in 13,8 sec. Vierde in de series 200 m jongens A wer den Henk Witvoet in 24,8 sec. en Herman Schmoll in 24,9 sec. Een derde plaats in 4 min. 39 sec. bereikte Han Bos op de 1500 m. jongens B en W. Kok, die pas weer de spikes heeft aangetrokken, werd nummer zes in 4 min. 34 sec. op de 1500 meter heren C. GROENTEMARKT BEVERWIJK 10 juni. Aardbeien 150340 per slof, 2243 per doosje; komkommer 2337; bospeen 3447; waspeen 3245; sla 49; bloemkool 2856; spinazie 2254; poste lein 5463; rabarber 1224; sperziebonen 170—190. Hoewel de weersomstandigheden wat gunstiger waren dan vorig jaar het was niettemin te koud was er woensdag avond voor de gymnastiekdemonstraties in het kader van de Velser Sportweek een grote publieke belangstelling op het fraaie door kleurige vlaggen omzoomde proviso rische sportveld van het Stratingplantsoen in Velsen-Noord. De deelnemende leden van de drie Noord-Velsense gymnastiekverenigingen IEV, Sparta en SSH maakten voorafge gaan door de r.-k. harmonie „St. Caecilia", eerst een tocht door een groot deel van „Noord", waardoor de demonstraties, die onder algehele leiding stonden van de heer H. van Wijnen, weliswaar te laat be gonnen, maar daardoor ook flink publiek aantrokken. Namens het dagelijks bestuur van de Velser Sportstichting introduceerde de heer H. J. v. d. Ham de demonstraties om ver volgens de drie medewei-kende verenigin gen namens het organisatie-comité hax-te- lijk te danken voor de spontane medewer king, aisook de altijd getrouwe St. Caeci- lianen. Hij wekte op om donderdagavond dezelfde belangstelling te tonen voor de ki-achtsportdemonstraties op dezelfde plaats. Het publiek, dat bij het begin van de demonsti-aties al direct een manifestatie Toen van provinciale zijde enige jaren geleden de kamptarieven van het kampeer terrein aan de Zeeweg te Bakkum werden verhoogd liepen de meningen uiteen omtrent het, hierdoor te verwachten, geringere bezoek aan dit kamp. Wanneer men thans, hoewel het nog geen hoogseizoen is, het kampeerterrein bezoekt dan blijkt uit de bijna 1350 bewoonde huisjes dat men zich reeds lang met deze verhoogde tarieven heeft verzoend en deze verhoging van vakantieuitgaven reeds vooraf meetelt in de spaarcenten, die hiervoor jaarlijks worden opzij gelegd. De vele aanwezige kampeerders hebben al verscheidene dagen van heerlijk zomer weer kunnen genieten en was er soms een fris windje dan was er in dit dorpje, ver scholen tussen het gi-oen, wel een plaatsje te vinden waar het lekker luw was en waar men dus toch van de buitenlucht kon genieten. Storm en regen, waardoor in 1957 het kamp werd gegeseld, waai-bij toen ook nog gewonden te betreuren waren tijdens een hevige onweersbui, heeft men thans ge lukkig nog niet gekend en, de bewoners houden zich als rechtgeaarde Amsterdam mers een beetje aan de Enkhuizer Alma nak dat er dit jaar een goede zomer komt. Natuurlijk is het gezelliger wanneer van zon en zee kan worden genoten en dit is vooral gedurende het weekeinde merk baar, wanneer naast de bijna 10.000 be woners van het kamp nog eens enkele dui zenden op bezoek komen om met de fami lie van bos, duin en zee te gaan genieten. Ovei-igens zijn dit niet de enige attrac ties die het kampeerterrein en Bakkum in het algemeen in trek doen zijn. Museum Tot voor kort was er in loods vijf van het terrein een museum van bezienswaax-- digheden uit. het provinciaal duingebied. Niet alleen waren hier bijzondex-e zaken te zien op het gebied van de flora en fauna, maar ook op archeologisch gebied trof men hier talrijke bijzondei-e vondsten aan die door de PWN-bioloog de heer E. Kortenoever waren bijeengebracht. Nu beschikt men over een museum, dat schuin tegenover het terrein in het zogenaamde Johannes-bos is opgericht, en hier is de collectie thans wel zeer uitgebreid, ook wat betx-eft de levende have. Het is daarom niet te vei-wondex-en dat, nadat de mededeling in de kranten was verschenen, dat het reeds zaterdag 6 juni voor het publiek zou worden opengesteld, velen reeds van deze gelegenheid gebruik wensten te maken. Helaas kon men niet op tijd klaar zijn en nu zullen de gasten, want er zijn er ook reeds vex-scheidene in Bakkum en Castricum, aanstaande zatex-dag de vele in dit museum bijeengebx-achte beziens- waax-digheden kunnen komen bezichtigen. Waterwinning Een volgende attractie is wel de zo be langrijke waterwinning in het duingebied. De kampeerders zeggen zelf dat zij het einddpunt van de Rijn willen zien in Bakkum. Zij weten zelf heel goed, dat het Rijn water via de Lek bij Jutphaas en een buizenstelsel naar het Castricums duin gebied wordt getransporteerd waar het door de duingrond wordt gefiltreerd om tenslotte door geheel Noox-dholland te worden gebruikt. Dat het beginstadium van deze water voorziening allesbehalve aangenaam was is men alweer vex-geten. Amsterdammer noch bewoner van de Zaanstreek halen graag oude koeien uit de sloot maarnu is het toch geluk kig beter. Kampeervereniging Het openingsfeest van de kampeex-vex-- eniging is ook al weer achter de rug en de avonden die deze vereniging ox-gani- seert zijn eveneens gewaax-deei'de aflei dingen in het vakantieleventje van luie ren en zonnebranden. Als men de be woners op de man af vraagt of zij verder geen wensen hebben dan is steevast het antwoord „hier kan je immers honderd jaar worden, wat zou ik me nog meer kunnen wensen". Maarhet seizoen is altijd weer zo snel om, want van maart tot september is maar een zuchtje en de meesten heb ben er hun thuis slechts enkele weken om het daarna weer aan familieleden of bekenden over te dragen. Daarna komt men dan nog wel eens een weekend op bezoek en bespreekt dan de laatste vakantieweken, die men hier zelf weer wil doox-bx-engen. Intussen blijft het seizoen dus toch een feest, want velen komen niet alleen 14 dagen in mei of juni en dan weer in augustus maar ook gedurende de weekenden. Zweefvliegen Dan wordt ook dikw\ils het zweefvlieg- terrein „de Brabantse Landbouw" be zocht, waar bij goed weer de leden drukke bezigheden hebben en elk op hun beurt het luchtruim ingaan. Dit is een machtig gezicht en vele kam peerders kan men zondags dan ook hier vinden. Helaas, is van hen de algemene uit spraak, is er tijdens het seizoen in het dorp zelf slechts weinig te beleven, want festiviteiten en of andere ge zellige avonden worden in de ge meente niet georganiseex-d. Daai'om wox-dt echter niet steeds getreurd want wanneer de avonden lang zijn en niet koud, bivakkeren nog velen 's avonds laat graag aan de Zeeweg waar het verkeer, naar gelang het seizoen, drukker wox-dt of afneemt. Ook bij de ingang van het kampeerterrein kan men vaak velen gehurkt vinden ot- wel in het gras liggend om de vele late strandbezoekers bij hun komen - en gaan gade te slaan. De ingang van het kampeerterrein is thans royaler geworden doordat er een nieuw kaartverkoopkantoor is gebouwd, dat meer naar achteren is gelegen. Nog staat het oude gebouw overeind en worden daarin de gaande en komende man voorzien van toegangsbewijzen of gecontroleerd op hun bevoegdheid om het kamp te betreden. Bijgaande foto toont echter aan, dat een nieuw, meer comfortabel, gebouw, recht voor de ingang is gebouwd waar alle kampeerders zich in het vervolg zul len moeten melden. Een prachtig ge bouwtje, dat één van de diverse vex-bete- ringen is op het terrein, naast de fraaie toiletgebouwen, waarvan er in het kamp twee (van 12 stuks) zijn opgetrokken. Tijdens de receptie ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der Beverwijkse ren- nèrsclub „Kennemerland", die op 18 ok tober van het vorig jaar werd gehouden, sprak burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk er zijn spijt over uit, dat er nimmer meer een wielerronde in de stad zelf werd gehouden. Hij vroeg het reci- piërende bestuur toen om daar eens aan dacht aan te besteden en naar een ge schikt parcours uit te zien. En dat heb ben de leiders van de rennersclub ge daan: Zaterdagavond 13 juni wordt op het oude parkoers aan de Munnikenweide een Ronde van Beverwijk voor amateurs en onafhankelijken gehouden en de baten daarvan zijn bestemd voor de T.B.C.-Na- zorg. Sinds het wielerparcoui's in het sport- pax-k „Adrichem" op zondag 27 mei 1956 in gebruik werd genomen, is er in Bever wijk geen straatronde meer gehouden. De laatste als zodanig werd zaterdag 16 juli 1955 verreden en gewonnen door de Am sterdammer Rinus Janissen. Hij bracht ook de allereerste i-onde in het sportpark op zijn naam. Voor de komende wedstrijd van- zatex-- dagavond bestaat van de zijde der rennex-s een overweldigende belangstelling. Ex- hebben er 105 ingeschx-even. Onder hen bevinden zich de plaatselijke favox-ieten Coen Niesten, Jan Groot en Cok Dulle- mans, de IJmuidenaar Hans van Duin, Coen Visser uit Santpoort, Joop Hopman uit Egmond aan de Hoef, Bert de Reus en Henk Kuitwaard uit Velsen-noord, Wim Zonneveld uit Uitgeest, de Amsterdam- iTiex-s Richard en Wim van Smirx-en, Cees Rabe, Frans Balvert en Henk Sluiter, Frans Klax-die uit Castricum, de Haar- lemmex-s Tonny Petex-s, Cees Piers, Loek Vaars en Theo Mathöt, de Alkmaarse „ve teraan" Jan Ottenbx-os en vele andex-en. De start is om zes uur 's avonds en de af te leggen afstand bedx-aagt honderd ki lometer. Het parkoers, dat een lengte van duizend meter heeft, wox-dt gevormd door de Mun nikenweide (start en finish), Zweedse- laan, Brink en de Kruisweg. Voox'afgaan- de aan deze wedstx-ijd is er een rit voor aspiranten over 25 kilometer, waarvan de start om vijf uur is. Onder de dertig in geschreven deelnemertjes bevinden zich de IJmuidenaar Weda, Rasch uit Uitgeest, de Bevex-wijker Wentink, Scharrighuizen uit Badhoevedorp en Harm Ottenbros, een zoon van de Ottenbi-os die aan de grote x-onde deelneemt. VELSEN DONDERDAG 11 JUNI Thalia: „Meisjes zonder kamers", 20 uur. Rex: „Meisjes op het slechte pad", 20 u. Raadhuis: Spreekuur wethouder van openbare werken, 9.3012 uur. Alcoholics Anonymus, zaal Abelenstraat van 20 uur af spreekuur. VRIJDAG 12 JUNI Thalia: „De blauwe saffier",, 20 uur. Rex: „De slag om de V 1", 20 uur. Raadhuis: Spreekuur wethouder van financiën van 11 tot 12 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 11 JUNI Stadhuis Scheybeeck, 19.30 uur: Open- bax-e vergadering van de gemeenteraad. VRIJDAG 12 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Drie Franse katjes". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De beestmens van Parijs". W.B. Theater, 20 uur: „Schiet of sterf". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". van een prettige binding tussen de samen werkende gymnastiekverenigingen kreeg in de vorm van een reclamefoldertje, waarin wordt opgewekt om zich voor een gezond lichaam te melden bij één van de drie clubs, werd vex-gast op een leuke openbax-e les van de kleuters van alle drie verenigingen. De bankoefeningen met koprol en gi-ond- oefeningen verwekten veel px-et bij de vele ouders en omstandex-s. IEV-meisjes de- monstx-eerden op muziek een vx-ije oefe ning met hoepels. Keui-ige oefeningen op evenwichtsbalk van IEV en zeer goede gymnastiek aan bx-ug met ongelijke leggers van SSH, alsmede de ritmische oefening van IEV (met knotsen) gaven herhaalde- lijk aanleiding tot waarderend applaus. Aan de ringen en op brug en kast maak ten respectievelijk SSH-jongens, IEV- meisjes en Sparta-jongens mooie oefenin gen. Ook het Russische balletgroepje van Spax-ta, eenvoudig van opzet, gaf een aar dige afwisseling. Bij het ringen-zwaaien toonden de IEV-meisjes hun gewaardeex-de prestaties, waax-na Sparta-dames een leuke baloefening demonstx-eerden. Een mooi staaltje van geoefendheid liet een flinke groep SSH-meisjes zien in een x-itmische knotsoefening, die op de piano door me vrouw Van Wijnen werd begeleid, evenals het slotnummer, een massale vrije, ritmi sche oefening van IEV- en SSH-meisjes, die geweldig insloeg. Dank zij de herenleiders L. Dudink (IEV), J. Keukelaar (Spax-ta) en H. van Wij nen (SSH) heeft Velsen-Noox-d deze avond, die ook belangstelling had van de hei-en drs. A. Demmers en C. H. Vos, voorzitter en vice-voorzitter van de Velser Sport stichting, een belangrijk aandeel kunnen leveren in de Spox-tweek. De belangstelling voor de hockey- demonstratie, welke op het hoofdterrein van „Schoonenberg" gegeven werd, was niet bijzonder groot, maar wat deze be langstelling in kwantiteit tekort schoot, vex-goedde zij door haar kwaliteit. De aan moedigingen, in allerlei toonaarden geuit, waren niet van de lucht en toen Wede- meyer na een puntloze eerste helft na de rust eindelijk het eerste doelpunt scoorde, werd dit begroet op een wijze, alsof Straw berries er een kampioenschap mee bin nenhaalde. Ook binnen de lijnen heerste een pi-ettig enthousiasme en het viel daardoor de ar geloze toeschouwer dan ook niet op, dat het „slechts" twee ploegen van „Straw berries" waren, die tegenover elkaar ston den en niet twee teams van vex-schillende vei-enigingen. Het komt ons echter voor, dat men er het volgend jaar goed aan zal doen zulks om de belangstelling te sti muleren de „Stx-awberries" hun krach ten te laten meten met een tegenstander van naam, opdat het niet bij een de monstratie blijft, maar het publiek een echte wedstx-ijd krijgt te aanschouwen. Op het Marktplein te IJmuiden wei-den woensdagavond basketbal- en zevenhand- baldemonstraties gegeven. Hoewel de uit slagen van de wedstrijden dus niet belang rijk waren werd er fel en geestdrigtig ge speeld. De zevenhandbaldemonstratie werd verzorgd door jongens en meisjesteams van IJmond, Full Speed en IEV. Toen twee damesploegen het plaveisel betraden maakte een meisje van een jaar of acht, dat in een dun jurkje langs de kant stond te rillen, minachtend rechtsomkeert. „Huh, die grieten", zei ze. De toeschouwex-s stonden te kleumen langs het hek in de koude wind. De spe- lei-s bleven warm genoeg. Basketbal en zevenhandbal zijn namelijk zeer snelle spoi-ten. Zij vragen een grote x-eactiesnel- heid en schotvaardigheid. Ook door het kleine speelveld golft de strijd snel op en neex*. De scores zijn meestal hoog. Gunstig voor de toeschouwer. Dames- en heren teams van'Exex-citia en ZBSV gaven de basketbaldemonstratie. Het was jammer dat de in de krant aan gekondigde uitleg voor de mici-ofoön ach- terwege bleef. De microfoon werd slechts gebruikt om de toeschouwers keux-ig ach ter de hekken te houden. Ook wel nuttig. Maar de kijkers zijn toch waax-schijnlijk niet wijzer weggegaan dan zij kwamen. Eén meisje echter wel. Tot grote vreugde van de omstanders kreeg zij een bal op het hoofd. Zij leerde daax-door nooit meer ach ter het doel te gaan staan bij een zeven- handbalwedstrijd waarin altijd zo vaak en gretig op dit doel geschoten wordt. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Heldrikus Johannes Paulus, zoon van J. Kuijs en C. Veldt. Jan, zoon van C. J. Baart en R. Boonstra. Adrianus Johannes Gex-ardus, zoon van J. P. Kaan- dox-p en W. M. Vervoort. Antonius Boni- fatius, zoon van G. H. Bouwhuis en C. G. Koning. Regina Johanna Mai-ia, dochter van A. G. M. Mok en M. M. Koot. ONDERTROUWD: G. Wubben en M. Vadei\ GETROUWD: D. C. de Groot en C. G. Noordover. OVERLEDEN: A. Koenders, oud 68 ja ren, geh. met T. Bording, wonende te Landsmeer. De vergadering van de Velsense gemeenteraad heeft woensdag toch wel enigszins in het teken van de sportweek gestaan. Dat was niet alleen te merken aan het feit, dat degenen onder de leden, die zaterdag hadden gevoetbald, op enkele uitzonderingen na nog te vermoeid bleken om te debatteren, maar ook aan de onderwerpen, die werden behandeld. Dat' werd al dadelijk duidelijk, toen er even werd gepraat over de verlichting van vijftig kilometer-borden. „Waarom moeten de mensen nu even de gelegenheid tot racen krijgen in het tunneltje tussen Drie huis en Santpoort?", vroeg de heer Van Wely (K.V.P.), „is dat wettelijk nood zakelijk?" Burgemeester Kwint, die deze avond uitblonk door korte en geestige antwoorden, zei geen kans te zien op dat korte stukje echt tot racen te komen. „Men verlaat de bebouwde kom en gaat naar een andere, en dan mag men boven de vijftig komen. Maar harder dan zestig komt u niet, want dan ziet u het volgende bord al weer. Bovendien is hard rijden daar niet ge vaarlijk, er zijn toch geen kruisingen". „Overigens kan ik u wel de opzienbaren de mededeling doen, dat de vijftig kilo meter-borden bij de automobilisten niet populair zijn", zei de voorzitter geheim zinnig. Meerenduinbad Na de autorensport het zwemmen. De voorstellen van B. en W. inzake de ver beteringen in het Hex-enduinenbad werden over het algemeen goed ontvangen. Ex- werd trouwens van achter de groene tafel medegedeeld, dat de noodkleedgelegenheid er al staat. Het Velsex-bad zal straks een maand worden gesloten. Er werden vele vragen gesteld, die er voornamelijk op neer kwamen, dat het nog veel beter kan, en dat men feitelijk beter meteen met een definitief plan had kunnen komen. Vooral mevrouw Heykoop-van Reekum (V.V.D.) was spx-aakzaam (overigens niet verwonderlijk, want ze had niet gevoet bald). Ze stelde vele vragen over de kleed gelegenheid, waarbij ze het vooral belang- rijk vond, dat de bewaking niet afdoende is, en dat er brandgevaar bestaat. Me vrouw Diemer-Jeltema V.V.D.) zag liever, dat men de springplanken bij grote drukte niet gebruikte. Wethouder De Boer (Arb.) gaf uitvoe' rige antwoorden. Hij beklemtoonde, dat de enorme toeloop in het Herenduinenbad zo vroeg in het seizoen wel wat onverwacht is gekomen. Daarom moeten op korte ter mijn noodvoorzieningen worden getroffen „Ongetwijfeld komen we daardoor een paar duizend gulden hoger te zitten, maar als u ziet, dat daax-door zoveel mensen nu kunnen zwemmen, die vorig jaar door de hoge prijzen buiten moesten blijven, dan betreur ik dat niet". Kwart miljoen De wethouder deelde mee, dat de uit voering van een afdoend definitief plan ongeveer een kwart miljoen zal kosten. Alleen de noodzakelijke zuiveringsinstal latie zou al op een ton komen. Zo moet er een goede afrastex-ing komen, het zand moet weg, en de kleedgelegenheid kan veel beter worden gemaakt. Het .plan zal in september of oktober in de raad koment 3.GÖÏ t:~ -u. Een andere moeilijkheid is de perso neelskwestie. Bevoegd pex-soneel is haast niet te krijgen. Men zal op den duur naar een openstelling van acht uur moeten, zo dat men xnaar één ploeg nodig heeft. Een springplank zal in het drukke seizoen niet worden aangebracht. Dat is veel te ge vaarlijk. Speelgelegenheden Voor de aanleg van speelgelegenheden stelde men het gevraagde krediet beschik baar. Maar daai-voor had de heer Van Os van de Abeelen met een diepgaande be schouwing over het speeltuinvraagstuk de tongen losgemaakt. De heer Van Os (Arb.) signaleerde het verschijnsel, dat de klas sieke 'speeltuin niet meer voldoende is. Be langrijk is ook het leidex-sprobleem. Het zou ideaal zijn als men enkele mensen kon aantrekken, die niet alleen bevoegd zi.in tot jeugdvorming, maar ook in staat tot reparaties en dergelijke. Mevrouw Heykoop ging die moderni sering uitwerken, en naast de door de heer Van Os al genoemde oude auto kwam zij zelfs met rioolbuizen aanzetten, hetgeen dokter Van Leusen deed suggereren, de kinderen ook raadszetels ter beschikking te stellen. Nadat nog velen tal van facetten hadden belicht, kwam wethouder De Boer de zaak samenvatten. Hij stelde onder meer, dat er naar moet wox-den gestreefd kleine speelgelegenheden te maken, dichtbij de kinderen. Men probeert nu speelplaatsen van scholen open te stellen. Het is de ge meente allemaal best wat waard, want er wordt nu wel voor een miljoen vernield. De klassieke jeugdvorming evolueert steeds meer naar het spel en vooral de sport. De heer De Boer wees op het voor beeld van de Arnhemse Ome Joop Leger stee, die met zijn Tour de Frats prachtig Er was grote belangstelling voor de laatste clubavond van DCY, die woensdag avond in hotel Kennemerhof te IJmuiden werd gehouden. Het sneldammen werd onderbroken om voorzitter J. J. Warmei-dam uit Heemstede gelegenheid te geven de prijzen van het afgelopen toernooi Kennemerland uit te reiken. In de 2de klasse kx-egen De Groot (HDC) voorzitter W. Gomes (DCY) en Leo Bink horst (DCY) herinneringspr ijzen. Leo Binkhorst behaalde het 2de klasse kam pioenschap. Maandag 15 juni worden in het club lokaal van KNC de 1ste klasse-kampioen J. ter Haak en Varno Morseld als prijs winnaars gehuldigd. Jan Tielrooy, de voetballer-dammer, die vexieden week in Denemarken is getrouwd vex-laat maandag ons land om in Canada met zijn jonge vrouw een nieuwe toekomst op te bouwen. Voorzitter J. J. Warmerdam bedacht het echtpaar met bloemen. Ere voorzitter K. de Jong hield een afscheids rede. Het echtpaar neemt een geschenk als herinnering aan DCY mee naar Canada. Daarna volgden toespraken en bloemen voor broer Theo Tielrooy. Als titelhouder 1958 en 1959 heeft deze 25-jarige IJmuide naar het bewijs geleverd een der sterkste dammers van het district Kennemerland te zijn. Met J. Bus (HDC) en ir. M. Krijgs man (DCY), J. Belien (St. Bavo) zal hij in het najaar spelen in de hoofdklassewed strijd van Noordholland. werk doet, en kan doen, omdat hij het vertrouwen van de jeugd heeft. Daarom zijn goede leiders zo belangrijk. Op een opmerking van mevrouw Hey koop, dat tegels gevaarlijk zijn, antwoord de de spreker, dat de jeugd het gevaar gx-aag zoekt. Waarom klimmen ze anders zo graag in bomen? Het streven moet er ook op worden gericht open stukken in de periferie te houden. De jeugd speelt er heerlijk, al is het Indiaantje-spelen nu veranderd in x-aket.ie-spelen. „De opvatting, dat sportvelden er alleen voor de sportverenigingen zijn, is wel ver leden tijd. Daarom komen de halfverharde velden zo in zwang", zei de wethouder, die het zeer belangrijk achtte de burgers in het werk in te schakelen. In tweede instantie deed iedereen er het zwijgen toe, omdat men met de belang wekkende opmerkingen van de heer De Boer de zaak wel voldoende belicht acht te. Het was index-daad een goed besluit van deze raadsvergadering in het teken van de Sportweek. (Van onze Haagse redacteur) Iloe slecht het eigenlijk met Schevenin- gens buitenhaven gesteld is, werd van morgen weer eens op een pijnlijke manier duidelijk. Toen de grote zeesleper „Schel de" van L. Smit's internationale sleep dienst voor de havenmond verscheen om de door de slecphelling maatschappij „Schcveningen" gebouwde baggermolen „Klaus" op sleeptouw te nemen naar Glückstadt aan de Elbe in Duitsland. De kapitein van de „Schelde" bleef met zijn schip op zee wachten, totdat een kleine sleepboot met veel minder diepgang de „Klaus" had buiten gebracht Hij vond het risico om zelf Scheveningens haven binnen te varen voor zijn bemanning en zijn schip veel te groot Uit dit vooi-val het kost het bedrijfs leven veel geld, dat bij een goede haven mond niet zou behoeven te wox-den uitge geven blijkt duidelijk, dat de beman ningen van de grote moderne motortraw lers keer op keer leven en schip wagen bij het binnenlopen van de Scheveningse haven. Want als een kapitein van een zeé- sleper het risico om binnen te varen te groot vindt, betekent het, dat het zonder meer levensgevaarlijk is. Beverwijk De tweede aai'dbeienveiling gaf bij een kleinere aanvoer een iets gunstiger prij- zenbeeld te zien. Er was slechts een derde deel van de aanvoer van de eerste avond: een goede 4000 sloffen. Begrijpelijk dat, toen de handel zag dat er een tekort was, de prijzen omhoog gingen. Er was al een lichte prijsverbetering waar te nemen bij de aanvang van de markt. Na een goed half uur veilen werden de prijzen steeds iets hoger. Men eindigde bij een prijs van 3,40 per slof. Dat betekende rond een gulden per mand meer dan de avond te voren. Werd deze prijs voor de eerste kwaliteit betaald, ook de tweede kwaliteit ging vlotter weg. Zo konden de Madam Lefbers nu voor een prijs rond 2,50 per mand verkocht worden. De prijzen van de doosjes lagen ook iets hoger. Hier betaalde men rond 40 cent per stuk voor. Het was mis met de aardbeienveiling te Castricum op de tweede dag van de spe ciale veilingen die door Ons Belang wor den gehouden. Nog steeds schijnen de aax-dbeien uit het zuiden van het land de markt te beheersen. De prijzen kwamen ook nu niet boven de vier grilden uit. Met verwacht wel dat volgende week de prijzen wat beter zullen worden wanneer de aanvoeren uit Brabant en van andere zuidelijke aardbeientelers zullen minde ren. Thans ondervindt men hiervan echter de terugslag op de Kennemerveilingen. De soort Moulin Rouge was ook woensdag het meest in tx*ek en gingen vlot van de kar. Sengana steeg vandaag iets in prijs maar evenals de Climax zijn de noteringen niet om over naar huis te schrijven, zoals de tuinders zeggen. Eerst wanneer de pluk eldei-s is afgelopen zullen hier weer goede prijzen worden gemaakt. De noteringen van woensdag waren: Cli max 2.703.00, Moulin Rouge 3.00 3.80, Sengana 2.70f 3.40. Per doosje brachten zij van 0.300.40 op. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Robert W., z. van M. W. de Haas en W. Maas; Eduai-d C. J., z. van J. H. Westerink en K. Kijk in de Vegte; Ste phanie M. W., d. van J. C. de Jong en W. A. Hoogewerf; Anna H., d. van N. J. Sauer en A. Oosterom; Geertruida N„ d. van K. Jaarsveld en A. Broekhuizen; Franciscus M., z. van J. A. M. Mees en M. T. Lips; Cornelis C., z. van C. C. Davidson en M. P. Galesloot; Anthonie, z. van J. Leuwener en A. Valkenburg; Alexander C. H., z. van H. C. van der Plas en T. J. Feri- sutti; Rudi E., z. van J. de Ridder en T. E. G. van Kuilenburg; Anna C. M., d. van N. J. van Keulen en J. Nijman; Wilhel- mina B., d. van J. H. Sonneveld en W. Stil; Rutger H„ z. van C. Meijer en A. W. Klap wijk. ONDERTROUWD: J. Jacoumidakis en J. M. Q. Eeltink, A. H. Meijers en C. Smit, J. F. Tromp en W. J. Enik, J. P. C. Luntz en C. Wijshake, H. B. Wisker en A. M. van der Leden. GETROUWD: W. H. Huhl en L. Bos- scher, P. H. Koomen en M. J. Vasen, H. K. Weert en A. M. van Woensel, A. Busser en V. Schrüduer, C. C. van Schinkel en H. H. Noor dei-meer, J. de Boer en E. Bolhoven, H. Koopmans en C. G. Wester. OVERLEDEN: A. Dekker, 45 j., echtg. van J. Koomen; J. van den Kommer, 68 j„ wedn. van W. Olijve; M. T. van Staveren, 62 j., geh. met A. Massink; G. O. de Jonge, 53 j., geh. met E. Leegwater, wonende te Velsen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9