De mam aan de top VAN NIEL Agenda voor Haarlem Prijsvraag voor een boek voor de jeugd over het verzet „TSJIK, TUKIE EN TOKA" VADERDAG VADERDAG 13 Jonge tonelisten op het scherm De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma CONGRES VAN EXPOGE Eerste Kamerlid klaagt Schooljeugd weet vrijwel niets van het verzet Dagbladartikelen over H 3- en celtherapie gehekeld A rtsenorganisatie vraagt een deskundig onderzoek Roofmoord of ongeluk? Chauffeur gearresteerd na lugubere vondst Na Inger Toft ook Panamees schip aan de ketting Samen met HEINZ^en méér variatie op de boterham Uitspraken rechtbank Chauffeur van Zaanse brandweerauto krijgt voorwaardelijke straf Zware straf voor dronken automobilist door Cameron Hawley DONDERDAG IS JUNI 195 9 Het televisieprogramma dat de VARA gisteravond presenteerde was afwisselend en vakkundig samengesteld. In de maan delijkse rubriek „Spiegel der Kunsten" had Henk de Bij een vraaggesprek met de auteur Harry Mulisch over diens pas verschenen boek „Het stenen bruidsbed" en met de regisseur van Janaceks opera „Katja Kabanova" Hanus Thein, die iets over het ontstaan van dit muziekwerk ver telde en voorts enkele belangrijke solis- Jules Royaards en Petra Laseur in ,,De libelle" van Magda Berg, een van de vijf stukjes, die leerlingen van de Amsterdamse Toneelschool gister avond op het scherm brachten. ten als Libuse Domaninska en Beno Bla- chut aan het publiek voorstelde. De docu mentaire „Uw bloed, hun levenskracht" over de bloedtransfusiedienst van het Ne derlandse Rode Kruis was wel boeiend, maar de talrijke ingelaste films en het iet wat monotone commentaar maakte deze reportage die werd samengesteld door Ben Steggerda op den duur wat saai. Boeiender was in ieder geval het optre den van de zeven oud-leerlingen van de Amsterdamse Toneelschool dat hierop volgde na een inleiding van de directeur W. Ph. Pos. De keuze van het program ma, dat iets afweek van dat van het open baar eindexamen, was goed. Vooral „Jean de la lune" van Marcel Achard en „Om zien in wrok" van John Osborne bleken zeer geschikt voor de televisie. Door prachtige close-ups, door het natuurlijke optreden van de debutanten en door de simpele decors van Cor Heimeien kwamen deze twee stukjes voor de televisie zelfs vaak beter tot hun recht dan op het toneel. Beeldschermer Advertentie en mooi weer geef toch een sporthemd, zijn keuze ligt bij GROTE HOUTSTRAAT 96 Telefoon 12210 HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 In 't zilver. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Amus.muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Mil. kapel. 14.45 Piano recital. 15.15 Voordr. 15.35 Gram. 16.00 Caus. over kamerplanten. 16.15 Strijkkwarl. 16.50 Gram. 17.00 Voordracht. 17.20 Gitaar-ens. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Gewijde muziek. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitzend.: Actueel onderwerp. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Strijkkwartet. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 A.R.. pol. causerie. 21.00 Kunstrubriek. 21.10 Kerkconc. 22.30 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.- ber. 23.15 Toneelfragment. 23.3524.00 Gram. HILVERSUM II. 2.98 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Een kind bij Ernest Hemingway caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Twee fluiten. 11.35 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muziek. 12.20 Regeringsuitz.: Landb.rubriek. De boer van Nooitgedacht.. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram. 13.25 Dansmuziek. 13.55 Beursber. 14.00 Pianorecital. 14.25 Voordr. 14.50 Orgelrecital. 15.05 Ga er eens even voor zitten. VARA: 16.00 Kamer- ork. en solist. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Vakantietips. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Lichte muz. 18.50 De punt jes op de i, caus. 19.00 Voor de kind. 19.10 Jazz muziek. VPRO: 19.30 Ierse volksmuz. met comm. 19.45 Allen die vallen, hoorsp. 20.55 Nieuws. VARA: 21.00 Vrijdagavondretour. 22.25 Buitenlands week overzicht. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.11 Orgelspel. 14.00 Ag nus Dei, liet Lam Godsspel. 16.45 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Zang cn piano. 18.10 Voordr. 18.20 Zang en piano. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 20.00 Ork.conc. 21.30 Zang en piano. 22.00 Nieuws. 22.15 Pianorecital. 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Journaal en weekoverz. 20.3021.25 Salto mortale, televisie-opera. Opium. In Rotterdam hielden recher cheurs 's nacht twee Chinezen aan, die een „bultige" indruk maakten. Het bleeek dat de zonen van het hemelse rijk negen kilo opium onder hun kleren hadden verbor gen. De „zwarte" waarde ervan is onge veer 9000.De beide mannen, afkomstig uit Bombay en opvarenden van een Engels schip, wilden de opium in Rotterdam ver kopen. Mr. G. Ch. Aaalders heeft gistermiddag het jaarlijkse congres van de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke Gevangenen uit de bezettingstijd, dat te Groningen wordt gehouden, geopend met een rede, waarin hij o.m. te kennen gaf, dat de ver eniging het nog steeds als haar taak ziet om te blijven ijveren voor de vijfde mei als nationale feestdag. Daarom zal er in een resolutie bij de regering op worden aangedrongen, dat bij het onderricht op de lagere en middelbare scholen meer aandacht wordt besteed aan dc betekenis van de bevrijdingsdag. Voorts zal met de meeste klem worden verzocht, dat de vie ring van de vijftiende bevrijdingsdag op 5 mei 1960 op dezelfde wijze door de overheid gestimuleerd en mogelijk zal worden gemaakt, als dat in 1955 het ga- val was. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur heeft besloten een prijsvraag uit te schrijven voor het schrijven van een boek voor de jeugd van 15 tot 18 jaar, waarin in het bijzonder tot uitdrukking moet ko men de betekenis van het verzet in de ja ren 1940-1945 en wat de uiteindelijk be vochten vrijheid voor ons betekent. In de jury zullen zitting hebben de heren An- toon Coolen, prof. Garmt Stuiveling en Anne de Vries. Het met de eerste prijs bekroonde en voor uitgave geschikt werk zal als pocketboek worden uitgegeven. De vereniging stelt drie prijzen beschikbaar: 1500, 1000, en 500. Jeugdcriminaliteit Mr. Aalders sprak voorts over „de on rustbarende toeneming van de jeugdcri minaliteit". Hij merkte op, dat men zich het levensgevaarlijke van die toeneming voor maatschappij en staat niet realiseert omdat men geen begrip heeft van de die pere achtergronden en de gevolgen voor de toekomst. „Een groot deel van de Ne derlandse jeugd is volkomen uit het lood geslagen", zo zei hij. „Zij is onverschil lig geworden voor de betekenis en de zin van het leven, waarin, naar het uiterlijk, alleen maar plaats is voor vernietiging op grote schaal, bedreigingen en eindeloze conferenties, die altijd weer op niets uit lopen". Hij geloofde niet, dat dit in de eerste en voornaamste plaats een erfenis was van de tweede wereldoorlog. „Laten wij nooit vergeten", aldus mr. Aalders, „dat Hilter en Mussolini, mede met de jeugdige boefjes van die tijd, voor wie roven en moorden een plezierig tijd verdrijf was, hun dictatoriale macht heb ben kunnen vestigen en jarenlang in stand kunnen houden. Ook in de communistisch geregeerde landen van nu speelt de jeugd de hoofdrol in de daar van overheidswege gesanctioneerde misdrijven. Een mogelij ke greep naar de macht krijgt zijn kansen door de ontredderde jeugd van heden ook in Nederland". Dat Expoge in het bijzonder haar be langstelling doet uitgaan naar de jeugd heeft ook nog een andere reden. In het communistisch kamp is men wel zeer doordrongen van het feit, dat wie de jeugd heeft ook de toekomst kan hebben. Van daar dat alles gedaan wordt voor de jeugd en met de jeugd congressen worden ge organiseerd, sportfeesten gehouden en dat alles internationaal. „In wezen zijn al de ze bijeenkomsten zeer handig gecamou fleerde communistische demonstraties, aldus mr. Aalders. In het bijzonder noem de hij het eerstdaags in Wenen te houden jeugdcongres, waartegen de grote Oosten rijkse jeugdorganisaties ernstig hebben gewaarschuwd. Ingaande op de vraag wat gesteld moet worden tegenover de verlei delijke werfmethodes van het communis me, zei mr. Aalders, dat misschien in het kader van de geestelijke weerbaarmaking de juiste methoden gevonden kunnen wor den, die beantwoorden aan de behoeften en verlangens van de jeugd. Zich daarop te bezinnen en concrete plannen mede tot uit voering te brengen achtte hij mede de taak van Expoge. Ten aanzien van de Duitse schadeloos stelling aan nazislachtoffers wilde mr. Aalders niet zeggen dat er niets van te recht komt, maar wel waarschuwen tegen te hoog gespannen verwachtingen. Men is diep teleurgesteld over de wijze, waarop van Duitse zijde onderhandeld wordt. Monument Ten slotte deelde mr. Aalders mede dat binnen zeer afzienbare tijd op de erebe graafplaats te Loenen een eenvoudig mo nument zal worden onthuld ter nagedach tenis aan de slachtoffers van het concen tratiekamp Natzweiler. In het monument zal een urn met gewijde aarde uit dat kamp een plaats krijgen, evenals een blok graniet door politieke gevangenen uit de rotsen gehouwen en door het erelid der vereniging, de heer Van Banning, naar Ne derland overgebracht. Mogelijk zal nog ge legenheid bestaan andere monumenten te stichten in Nederland of in Duitsland ter nagedachtenis aan de slachtoffers van an dere concentratiekampen. Het K.V.P. Eerste Kamerlid dr. J. J. Gielen heeft aan de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen de vol gende schriftelijke vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van persberichten waaruit zou kunnen blijken dat de schooljeugd slechts een zeer gerin ge kennis bezit van de geschiedenis van onze vrijheidsstrijd tussen 1940 en 1945? Wil de minister overwegen, welke mid delen hem ten dienste staan om in bedoeld tekort te voorzien. De heer Gielen bepleit in dit verband het instellen van een on derzoek door de inspecties van de verschil lende soorten van onderwijs, alsmede het subsidiëren van boeken, films en film strips, welke op onze vrijheidsstrijd be trekking hebben. Het hoofdbestuur van de Koninklijke Ne- derlandsche Maatschappij tot Bevorde ring der Geneeskunst heeft in een brief aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid zijn ernstige verontrus ting uitgesproken over „allerlei recente pu- blikaties, in verscheidene dagbladen over de behandeling met levende cellen, als mede over de behandeling met H3 (novo- caine)". Het hoofdbestuur der artsenorganisatie is van mening, dat „het resultaat van deze publikaties is, dat er in een aantal onge lukkige gezinnen, en in een aantal soms tragische gevallen hoop wordt gewekt, die vooralsnog niet door de fieten wordt ge rechtvaardigd. Het meent, dat de volks gezondheid er ten zeerste mee gebaat zal zijn, indien een deskundig wetenschappe lijk onderzoek zou worden ingesteld naar de waarde van beide bovengenoemde the rapieën." De brief verzoekt de minister, mogelijk via de gezondheidsraad een der gelijk onderzoek te doen instellen. Verleden week is in de Beilervaart het lijk van de 67-jarige C. Meerink uit Blok zijl gevonden. Een uitgebreid onderzoek naar 's mans doodoorzaak heeft geleid tot de aanhouding van een 41-jarige hande laar uit Annen (gemeente Almelo), die vermoedelijk het laatst contact met de overledene heeft gehad. De aangehoudene zou Meerink in zijn auto meegenomen hebben en diens bromfiets in de laadbak van de auto geladen hebben. De bromfiets is onderweg uit de laadbak op de straat gevallen. Dit hebben zes jongelieden, die in de buurt van Beilen woonachtig zijn, gehoord. Zij hebben de bromfiets weer in de laadbak van inmiddels tot stilstaan ge komen auto geplaatst en de 67-jarige Mee rink, die om de auto rondscharrelde weer in de wagen geholpen, aldus de ver klaringen van de zes jongelui. De bestuur der van de auto zegt, zich van dit alles niets te herinneren. Het onderzoek heeft ook aangetoond, dat de zakken van Meerink's kostuum bin nenste buiten waren gekeerd, terwijl men op het lijk geen portefeuille of portemon- naie heeft gevonden. Vast staat ook, dat Meerink verleden week een vrij groot be drag, men noemt 800 heeft ontvangen. De arrestant ontkent echter Meerink zelfs maar gesproken te hebben. CAIRO (UPI) D" Egyptische autori teiten hebben het 6143 ton metende Pana mese vrachtschip „Nord" aan de ketting gelegd, omdat men aanneemt dat het schip in Israëlisch charter vaart. Het is niet mogelijk contact op te ne men met de opvarenden of de gezagvoer der, wiens naam wordt gegeven als Jan Wolbeek. Het overgrote deel van de be manning zou Nederlanders zijn. De „Nord" het vroegere Deense vrachtschip „Nordfarer" was met 8.516 ton schroot op weg van Antwerpen naar Japan. Het schip ligt thans in de nabij heid van de „Inger Toft", eveneens we gens het vervoeren van Israëlische goede ren („oorlogsbuit") aan de ketting. JERUZALEM (UPI) Een woordvoer der van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld dat Israel „absoluut niets te maken heeft" met de „Nord" en de lading schroot. De douane te Port Said heeft vandaag de kapitein van het Panamese vrachtschip „Nord" toestemming gegeven de reis voort te zetten. De Egyptische minister van Buitenland se Zaken, Fawzi, heeft in een brief aan de secretaris-generaal van de Verenigde Na ties er de aandacht op gevestigd dat Israel „voortgaat met zijn openlijke actie om goederen te vervoeren door het Suez- kanaal". „Het vaste besluit van de V.A.R. om te verhinderen dat Israëlische schepen of ladingen het kanaal passeren, is ge rechtvaardigd door de nog steeds bestaan de staat van oorlog tussen Israel en de Arabische landen", zo zei hij. - Advertentie HEINZ Sandwich Spread en TEO jam in de potten met de handige schroefsluiting GARANTIE: volledige vergoeding door Uw leverancier, indien een Heinz of Teo product niet voldoet. Een hele tijd vlogen ze zo voort. Toen ontdekte Tukie in de verte een eiland. „Gaan we naar dat eiland toe?", vroeg ze. „Ja", zei Toka. „Daar gaan we eens een kijkje nemen!" Tsjik en Tukie keken nieuwsgierig naar het vreemde eiland, dat ze steeds meer naderden. Ze konden, toen ze er vlakbij waren, heuvels zien. waarop eigenaardige huisjes gebouwd waren. „We zijn er bijna", zei Toka. „Je zult daar vreemde dingen zien!" 3132 De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen uitspraak gedaan in de zaak tegen een 28-jarige electricien uit Zaandam, die op 26 februari als chauffeur van een brand weerwagen in Zaandam een ernstig onge luk veroorzaakt zou hebben. Daarbij werd een bestelauto geramd en de bestuurder van deze wagen werd ernstig gewond. Veertien dagen geleden eiste de officier van Justitie, mr. J. van den Oever twee weken gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor een jaar voorwaar delijk. De electricien werd veroordeeld tot zeven dagen gevangenisstraf voorwaar delijk. Een 59-jarige technische adviseur uit Heemstede werd vrijgesproken. Veertien dagen geleden eiste de officier van Justitie, mr. J. J. Bredius een week gevangenisstraf en ontzegging van de rij bevoegdheid voor een half jaar met af trek omdat de verdachte in de nacht van 13 op 14 april op de Fonteinlaan in Haar lem onder invloed van sterke drank in zijn auto zou hebben gereden. Een 29-jarige calculator uit Velsen, die op de weg Beverwijk-Limmen op 7 decem ber van het vorig jaar een autobus „ge sneden" zou hebben werd veroordeeld tot 75.- boete. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman had 150 boete en de intrekking van het rijbewijs voor de tijd van zes maanden geëist. De kantonrechter had de calculator in eerste instantie ver oordeeld tot 75 boete, tegen welk vonnis hoger beroep was aangetekend. C F*'- De politierechter in Groningen heeft bij verstek een automobilist uit Musselkanaal wegens het besturen van een auto in be schonken toestand tot een gevangenisstraf van vier maanden, ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van vijf jaar en verbeurdverklaring van de auto veroor deeld. De eis was gelijkluidend, behalve de ontzegging, die de officier op drie jaar had gesteld. De verdachte had op 2 maart van dit jaar onder invloed met zijn auto gereden over de rijksweg bij Zuidbroek. Een sur veillance-wagen van de politie uit Gronin gen had een achtervolging moeten opge ven, maar een motorzijspan van de poli tie uit Hoogezand had deze taak overge nomen. De politie-agenten trachtten de dronken automobilist tot stoppen te bewe gen, maar hij reed langs hen heen en ver volgde met een snelheid van ver over de 100 km. zijn weg. Hi] sloeg een zijweg in en reed daar met gedoofde lichten verder. De politiemannen wisten hem evenwel op een doodlopende weg vast te rijden, waarna hij werd gearresteerd. 31. ,.U zoudt me even kunnen bellen, zodra Mr. Bullard er morgenochtend is, Miss Martin. Deze kwestie, die ik oh, het is morgen zaterdag, is het niet? Wel laat eens zien als U iets van hem hoort, Miss Martin, zoudt u dan zo goed willen zijn mij thuis even te bel len?" „Ja natuurlijk," zei ze, plotseling al te flink. „Moet ik hem zeggen, waarom u hem spreken wilt?" Hij aarzelde, tot hij een formulering vondt, die de zaak geheim zou houden en die toch het gevaar zou vermijden, dat Erica Martin voelde, dat hij haar niet vertrouwde. „Zeg Mr. Bullard, dat het over een in lichting gaat, die ik zojuist gekregen heb over bepaal de manipulaties in verband met de aandelen van de firma." „Heel goed, Mr. Alderson." Hij zag de snelle blik, die ze op de telefoon wierp en terwijl hij door de hall liep, kreeg hij de indruk, dat ze misschien wel meer wist, dan ze hem had la ten denken. Het was mogelijk, dat Mrs. Prince haar had verteld wat er gebeurd was. Maar dat gaf niet. niets deed er nu meer toe, behalve de feiten in Avery Bullard's handen geven., alleen maar de feiten. En dat- zou het einde worden voor Loren P. Shaw.. pre cies op dezelfde wijze als de feiten over de houtma kelaars een einde hadden gemaakt aan die carrière van die vent in de inkoop-afdeling, eind negentien- vier-en-dertig.Mr. Bullard had 'm eruitgesmeten. Frederick Alderson glimlachte de glimlach van de beloonde verdraagzaamheid. Hij herinnerde zich iets, dat Avery Bullard hem eens gezegd had: „Er zijn niet veel werkelijk lage sujetten in het zakenleven, Fred, heel wat minder dan de meeste mensen denken en het heeft geen zin te tobben over die paar, die er zijn. Het enige, wat je te doen hebt, is zitten en afwachten. Geef ze genoeg touw en ze knopen zichzelf op." Hij opende de deur van de directiekamer en voor de eerste keer sedert vele maanden deden zijn ogen geen enkele poging om Loren Shaw te vermijden. Hij keek hem bewust recht aan. „Ik heb bericht gekregen dat mr. Bullard opgehouden is in New York, onze ver gadering moet dus uitgesteld worden. Het heeft geen zin, dat we nog langer wachten". Shaw's ogen vernauwden zich. „Heeft hij u opge beld? Was mr. Bullard aan de telefoon?" Alderson wachtte, genoot van het ogenblik. Dan, zon der Shaw te antwoorden, keerde hij zich om en wendde zich tot de anderen. „Wil er soms iemand meerijden? M'n wagen staat beneden". Ze keken allemaal op hun horloges. „Ik moet naar het vliegveld", zei Dudley, „maar dat zou teveel uit je route liggen". „Ik zal je wegbrengen, Walt", kwam Shaw tussen beiden, nog vóór Alderson de kans had gekregen te antwoorden; hij wuifde Dudley's protest weg, even als z'n verklaring, dat hij wel een taxi zou nemen. „Nee, ik doe het graag. Ik moet je toch nog over iets spreken". Ze gingen samen weg en, terwijl hij hen nakeek, voel de Alderson de onwennigheid van zijn nieuw vermo gen om zijn woede in bedwang te houden. „Heb je zin met me bij Pike Street uit te stappen en te kijken hoe de proef gaat?" vroeg Walling aan Grimm. „Ik ben bang, dat ik als een haas wegmoet, als ik nog vóór donker in Maryland wil zijn", zei Grimm. Frederick Alderson volgde hen in de hal. Hij zag Erica Martin haar hoed opzetten. „Mag ik even uw telefoon gebruiken?" Hij draaide het nummer van zijn huis en zijn vrouw antwoordde bijna onmiddelijk. „Ik ga nu weg", zei hij. „Fred, ben je wel in orde", vroeg Eidth Alderson angstig. „Toen je net opbelde, klonk je stem zo ver moeid en uitgedoofd, dat ik alsmaar heb zitten pie keren, dat „Er is niks om over te piekeren, helemaal niets", zei hij. De woorden klonken helder en scherp en niet zo automatisch en toonloos als gewoonlijk. 6 u. 18 n.m. Julia Tredway Prince boorde de scherpe hak van haar satijnen pantoffel in de witte bontvacht en ze draaide zich rond op de oude Victoriaanse pianokruk, die zij gebruikte als stoel voor haar toilettafel. Een tweede pantoffelhak maakte abrupt een einde aan het ronddraaien, zodat ze stilhield en naar het grote raam keek, waardoor ze op verre afstand de witte schacht van de Tredway Toren kon zien. Een dwalende gedachte deed haar de mogelijkheid opperen, dat Miss Martin haar wel eens niet de waar heid verteld kon hebben over Avery's in New York blijven, maar snel liet ze die gedachte weer varen. Die vrouw was een vervelende zanik, maar ze zou niet zover durven gaan, dat.... tenzij natuurlijk Avery haar gevraagd had zo te doen. Ze zou alles doen, wat hij vroegen dat had ze waarschijnlijk ook altijd gedaan! „Houd op!" commandeerde ze zichzelf, een soort hulpmiddel, dat ze geleerd had te gebruiken om haar gedachten af te houden van dwalingen door verboden zones. Elke gedachte aan een verhouding, die zou kunnen bestaan tussen Avery Bullard en Erica Mar tin was absoluut verboden. Zelfs het denken alleen al aan Avery Bullard was iets, dat gewoonlijk al over de schreef ging, maar het telefoontje van Pilcher van daag had de gedachte aan hem een vurig verlangde wettigheid gegeven. Het was de eerste steekhoudende reden, die zij sedert lange tijd gehad had om hem op te bellen. Ze was zich bewust van de bittere teleur stelling die zij ondervonden had, toen hij niet aanwe zig bleek te zijn. Deze teleurstelling had haar gedwon gen tot zelf-discipline: aan Alderson te vragen de ge schiedenis aan Avery Bullard door te geven; maar er was nog altijd een dunne draad van hoop, dat Avery haar persoonlijk terug zou bellen. Het was zo'n vage mogelijkheid, dat ze het gevaar kon riskeien om er aan te denken. Ze wist dat hij het niet zou doen. Er waren te veel gelegenheden daarvóór geweest, waar bij hij had kunnen bellen, maar hij had het nooit ge daan. Hij kon tenminste zeggen: „Dank je Julia". Zelfs dat zou tenminste iets zijn, een bleke echo van hoe hij eens geweest was..— „Houd op!" „Wat is er liefste?" Ze was ontsteld over. het onverwachte opklinken van de stem van haar man; ze had er geen erg in gehad, dat hij de aangrenzende slaapkamer was binnenge komen. „O, ik praat een beetje tegen mezelf", zei ze met een snelle lach, en liet de woorden over haar schou der glippen, daar ze de kruk weer zó gedraaid had, dat ze recht tegenover haar toilettafel zat. „Heb je Mr Bullard nog gehad?,'5 Advertentie Old Spiceƒ3.75, ƒ6.25 Xyrène 2.95, 5.50 Aqua Velva stick ƒ2.50 Boldoot stick 2.30 Valdelis stick 2.25 HAARLOTIONS Philishave 39.75, 52.50 Remington 49.75, 62.50 76.50 PARFUMS - BIJOUX Grote Houtsfr. 92 - Tel. 12160 Stadsschouwburg: Vandaag en vrijdag geen voorstellingen. Concertgebouw: Vandaag 20.15 uur: Zomerconcert N.Ph.O. Vrijdag 19.30 uur: Leerlingenuitvoering Haarlems Muziek instituut. Grote Kerk: Vandaag 20 uur en vrijdag 11.30 uur: Beiaardconcert door Arte Peters. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De dictator", 14 jaar. Vrijdag tot en met woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 en 16.15 uur: „St. Louia Blues", alle leeftijden. Donderdag 19 en 21.15 uur: „De hofnar", alle leeftijden. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Die Gefangene des Maharadscha". 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14. 16.30, 19 en 21.15 uur. Maandag 14.30, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14.30 en 20 uur en woensdag en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Voor het vuur peloton", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Paspoort der schande", 18 jaar. Vrijdag tot en met woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De boom der gehangenen", 18 jaar. Donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Casablanca", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Het zesde continent", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Ber- nardine", alle leeftijden. Vrijdag en zater dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woens dag 14 en 20 uur: „The old man and the sea", alle leeftijden. Donderdag 14 en 20 uur: „De man met de wassen beelden", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Kind hearts and coronets'", 18 jaar. Vrij dag 20.15 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Liebelei", 14 jaar. Zaterdag 14.30 en zondag 14 en 16.15 uur: „Perry", alle leeftijden. Maandag en dinsdag 20J5 uur: „Het glazen muiltje", alle leeftijden. Woensdag en donderdag 20.15 uur: „Hell- zapoppin", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De glimlach van een zomernacht", 18 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Vrouwen zonder mannen", 18 jaar. Zondagochtend 11 uur: „De verovering van de Mount Everest", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De goudrovers", 14 jaar. Vrijdag en zater dag 14.30. 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Naar eer en geweten". 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De scalpenjager", 14 jaar. Studio Theater: Donderdag 19 en 21.15 uur: „Een huis vol heksen". Vrijdag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15. 19 en 21.15 uur: „Het romantische pittige intermezzo", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Bij de kannibalen van Nieuw-Guinea", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „The rose Tattoo", 18 jaar. Vrijdag tot en met zondag 20 uur: „De gebroeders Karamazov", 18 jaar. Zondag 14.30 uur: „De mijnen van koning Salomo", alle leef tijden. Maandag 20 uur: „Oud Heidelberg", alle leeftijden. Dinsdag tot en met don derdag 20 uur: „Meisjes in uniform", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 30 juli op werk dagen van 1017 uur en zondags van 13 17 uur: Expositie „Haarlems Zilver". Huis Van Looy (Kamperlaan): Tot 22 juni dagelijks van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, zondag van 14 tot 17 uur: Tentoonstelling „Met Cornells van Noorde door Haarlems vermakelijke landsdouwen" In 't Goede Uur (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juli dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie Ploos van Amstel. Badhoevedorp (Burg. Van Amersfoordt- laan): Tot 1 juli werken van hedendaagse beeldhouwers. (Verder raadplege men de rubriek „Uit- (Wordt vervolgd) gaan in Haarlem" van vrijdag 12 juni).

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 17