Junkermann onbedreigd winnaar in de Ronde van Zwitserland Eervolle nederlaag van Nederlands A-team tegen Spangdalem Spartans Koch veroverde met hulp van Wagtmans titel bij de stayers Avondvierdaagse in Amsterdam Post en Van der Lans beste achtervolgers Van den Borgh was de beste Nederlander Ook B-ploeg kreeg geen kans en verloor in Utrecht van Wiesbaden VRIJDAG 19 JUNI 1959 A3 NEDERLANDSE BAANKAMPIQENSCHAPPEN AmsterdamReal Madrid Jonqueres d'Oriola won in Pare des Princes Tsjech Sabotka gaat Feijenoord trainen Vriendschapsbeker voor Feijenoord na 4-2 zege Haarlem-heren boekten de derde overwinning Franse nationale ploeg is thans compleet De Spaanse Tour-ploeg India is all out voor 168 runs in tweede testmatch Contractor (81) batte met gebroken rib WEEK-END KLEDING BADPAKKEN ZWEMBROEKEN GRETHA DE BRUIJN Honkbalprogramma voor komende weekeinde In vierde innings In Utrecht Zondag belangrijk duel: Schoten-HHC Zwemkampioenschappen Kring Haarlem KNZB Donderdagavond zijn er in het Olympisch stadion in Amsterdam opnieuw enkele kampioenstruien uitgereikt aan renners, die zich in een bepaald onderdeel van de baansport het sterkst hadden getoond. Peter Post bijvoorbeeld prolongeerde zijn titel bij de professional achtervolgers en de 18-jarige Piet van der Lans uit Sassen- heim, vorig jaar onverwacht kampioen bij de amateurs over de 50 km, behaalde nu een kampioenschap op het zware nummer van de achtervolging voor amateurs. De meeste strijd zag men echter bij de uurwedstrijd der stayers, waarbij Wagt mans, verleden jaar in het kampioenstricot geholpen door Koch, nu zijn onmisbare steun aan laatstgenoemde verleende, waarvan de dapper rijdende Vreeswijk het slachtoffer werd. Toen Koch namelijk zijn beslissende aanval op Vreeswijk inzette bood Wagtmans, die tot vlak voor de felle Zuidhollander was afgezakt zoveel tegenstand, dat Vreeswijk zich op de Brabander „leeg" reed en Koch onbelemmerd naar zijn eerste kampioenschap achter de grote motoren kon rijden. De trui van de amateursprinters blijft nog een week in het bezit van de KNWU, want in de derde en beslissende rit tussen De Graaf en Gerritsen viel De Graaf. Door de daarbij opge lopen verwondingen kon hy niet onmiddellijk opnieuw starten. De kampioenswedstrijd van de stayers had een bijzonder spannend en sensatio neel verloop. Wagtmans startte van kop, gevolgd door Wierstra, Stakenburg, Braat, Vreeswijk en Bijster. Na enig terrein verkennen zette Wierstra echter de aanval op Wagtmans in en na een felle strijd slaagde hij erin de leiding over te nemen. Op dat moment had de uit stekend rijdende Vreeswijk echter ge wacht. Met Stakenburg in zijn kielzog zet te hij een snelle opmars in en na een kwar tier was hij al zijn concurrenten gepas seerd zodat de volgende verrassende situa tie was ontstaan: op kop Vreeswijk, met daarachter Stakenburg, Wierstra, Wagt mans en Koch. Braat en Bijster lagen toen al ver achter en speelden geen rol van betekenis meer. Advertentie Voorverkoop zo lang de voorraad strekt bij JAC. GROENEVELDT, Oranjestraat 50—52. Haarlem, tel. 12123. Tevens voorverkoop 25 juni Intern. Wielerwed. Olymp. Stadion, 5 juli Intern. Auto-races circuit Zandvoort, 6 juli Speedway NederlandDuitsland Olymp. Stadion. Aug.: Wereldkampioenschappen Wielrennen. Voetbal Wielrennen In de 31ste minuut voltrok zich echter het „drama-Wierstra". De motor van zijn gangmaker, Van den Bosch, ging stuk en toen deze van machine moest ver wisselen verspeelde Wierstra twee ron den. Zijn rol was uitgespeeld. Korte tijd later zakte ook Stakenburg af en Vreeswijk, Wagtmans en Koch waren dus nog de enige kanshebbers voor de titel. In zijn ijver om Vreeswijk te bereiken kwam Wagtmans echter los van de rol en daardoor raakte de Bredanaar bijna een ronde achter op zijn rivaal. Koch werd nu de voornaamste concurrent van Vrees wijk en acht minuten voor het einde zette hij zijn beslissende aanval in. Vrees wijk werd op Wagtmans gejaagd, maar de Brabander verzette zich stug en daarbij vergde Vreeswijk veel te veel van zijn krachten. Daarvan maakte op zijn beurt Koch weer gebruik en onbedreigd fietste hij door naar de finish. Peter Post had bijzonder weinig moei te om zijn achtervolgingstitel te prolon geren. In de halve finale versloeg hij De Groot kansloos en in de finale kon de pas prof geworden Moolenijzer hem geen duimbreed in de weg leggen. De titel bij de amateurs belandde bij Piet van der Lans, die met een uitsteken de tijd in de halve finale Buis versloeg. De strijd om de sprinttitel bij de ama teurs bleef nog onbeslist en zal op don- In de finale toonde hij zijn goede vorm door de Hagenaar Van Egmond geen kans te geven. Advertentie De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak Paardesport De Fransman Pierre Jonqueres d'Oriola eeft met het paard Virtuoso donderdag de lerde en laatste kwalificatieproef van het Europees kampioenschap voor springrui ters in het Pare des Princes in Parys ge wonnen. d'Oriola maakte in beide par koersen geen enkele fout. De wedstrijd ging volgens het reglement van de Prix des Nations. De ruiters reden 'weemaal hetzelfde parkoers met hetzelf de paard. Ze waren echter wel vrij in de keuze daarvan. De strafpunten van beide parkoersen werden bij elkaar geteld en lit bepaalde de rangorde. De uitslag luidde: 1. Pierre Jonqueres d'Oriola (Fr.) met Virtuoso 0 str.pnt.; 2. Fritz Thiedemann (Did.) met Godewind x/t str.pnt.; 3. Hans Gunther Winkler (Did.) met Halla 2% str.pnt.; 4. ex aequo: Piero d'Inzeo (It.) met Urugay, William Stein- kraus (V.S.) met Ksar d'Esprit en Hugh Wiley (V.S.) met Nautical, allen 8 str.pnt. Piet van der Lans, pupil van Arie van Vliet, werd amateur kampioen achtervolging. derdag 25 juli verder worden verreden. In de derde en beslissende rit tussen de Rotterdammer De Graaf en de Amster dammer Gerritsen viel De Graaf en hoe wel zijn kwetsuren niet zo ernstig waren was hij toch niet in staat om opnieuw op zijn fiets te gaan zitten. De uitslagen wax-en: Stayers: 1. Koch achter Wiersma (82 km in 1 uur); 2. Vrees wijk achter Van Roey; 3. Wagtmans achter De Graaf; op vier ronden: 4. Wierstra ach ter Van den Bosch:-op 6 ronden: 5. Staken burg achter Van Ingelghem; op 11 ronden: 6. Bi-aat achter Pelser; op 14 ronden: 7. Bijster achter Querin. Achtervolging profs: halve finales (5 km): eerste rit: 1. Moolenijzer 6.40; 2. Plantaz 6.59.8: tweede rit: 1. Post 6.31.8; 2. De Groot 6.33.8; om de derde en vierde plaats: 1. De Gx-oot 6.36,6: 2. Plantaz 6.56,6: finale: 1. Post 6.30; 2. Molenijzer 6.47,4. Achtervolging amateurs: halve finales (4 km): eerste rit: 1. Van Egmond 5.21,6: 2. Van Bruggen 5.26,6; tweede rit: 1. Van der Lans 5.09,4; 2. Buis 5.09.6; om de derde plaats: 1. Buis 5.18,4; 2. Van Bruggen 5.28,2: finale: 1. Van der Lans 5.12,8; 2. Van Eg mond 5.14,4. Sprint amateurs: Om de derde plaats: Eeste rit: 1. Van der Touw 13 sec.; 2. Paul; tweede rit: 1. Paul 12,8 sec.; 2. Van der Touw; dei'de rit: 1. Paul 12,8 sec.; 2. Van der Touw; om de eerste plaats: Eerste rit: 1. De Gx-aaf 13 sec.; 2. Gerrftsen; tweede x-it: 1. Gerritsen 12,6 sec.; 2. De Graaf. Vandaag heeft Feijenoord een nieuwe trainer gekregen. Het is Sabotka, een Tsjech van origine (48 jaar) en oud-speler van Slavia en het Tsjechische nationale elftal. Hij is sinds twaalf jaar trainer in Zwitserland. In het Feijcnoordstadion in Rotterdam is donderdagavond voor 35.000 toeschou wers de finale van het toernooi om de vriendschapsbeker gespeeld tussen Feije noord en Sedan. Feijenoord won de ont moeting met 4-2, nadat de rust met 2-1 voorsprong voor de Fransen was ingegaan. Veel sfeer had deze wedstrijd zeker voor de rust niet, hoewel Feijenoord zonder Moulijn en Veldhoen maar met Kreyer- maat als gastspeler veelbelovend was begonnen. Na 18 minuten opende Tem ming voor Feijenoord de score uit een strafschop. Twee kostbax-e fouten van doel man Eddy Pieters Graafland leverden Franse doelpunten op, die door midden voor Fulgenzy en rechtsbuiten Rustiehelli in de resp. 38ste en 41ste minuut werden gescoord. Na de rust ging het wat levendiger toe. Voox-al Feijenoord was bijzonder gevaar lijk, de Fransen daarentegen zochten het te veel in kort spel. Na 34 minuten ontfut selde Kees Rijvers de uitstekende Franse keeper de bai en scoorde beheerst (2-2). Drie minuten later was het Henk Schou ten. die de stand op 3-2 bracht en in de 41ste minuut zorgde Meyers voor een vier de Rotterdams doelpunt. De Luxemburger Dickes, voorzitter van het organisatie-comité van het toeimooi, reikte na afloop de beker uit. Feiiennord speelde de finale zonder Moulijn. Het officieel commentaar luidde: geblesseerd. Hieromtrent bestond bij het publick ongeloof en wij menen te weten dat ook het bestuur van Feijenoord de blessure van Moulijn in twijfel trok. Vol gens het commentaar van voorzitter Kie- boom: „we zijn geen VVV, dat voor Wilkes door de knieën ging", bestaat daarom trent weinig twijfel. De waterpolocompetitie Cricket Haarlem bleef ongeslagen in de^ derde klasse van de zomercompetitie KNZB. In Leiden werd gespeeld tegen LWV, dat met zevenvijf geklopt werd, waardoor Haar lem uit drie wedstrijden zes punten heeft bérraald. - 9~* Het was lang geen eenzijdige vertoning. Nadat een misverstand in de LWV-ver- dediging door Jan Paanakker afgestraft was. buitten de gastheren een dekkings- fout uit (1—1). Met een ver schot van Cees de Hollander werd het 1—2 en Haarlem kwam door Jan Paanakker zelfs met 14 voor. Maar nog voor het ingaan van de rust was de voorsprong tot 34 ingekrom pen. Na de pauze zette LWV alles in voor de gelijkmaker, maar de zege kwam bij Haar lem toen Jan Paanakker een strafwox-p inschoot (35). Fel aanvallend verschenen de Leidenaren daaxma wedex-om voor het Haarlem-doel en scoox-den (45), maar Haarlem maakte er 46 van. LWV hield de spanning er evenwel in (56). De Haar- lem-midvoor en de LWV-midachter wer den vervolgens het water uitgezonden en toen werd het een strijd om de langste adem. Juist toen een speler van LWV we gens vermoeidheid het water vexdiet stelde Cees de Hollander de Haarlem-overwin ning op 57 veilig. Hans Junkermann heeft de overwin ning, die zich reeds enkele dagen geleden duidelijk aftekende, ingepalmd en daar mee is na precies een kwart eeuw de Ronde van Zwitserland weer gewonnen door een Duitser. Zijn voorganger was Ludwig Geyer, een naam, die reeds lang is verdwenen. Het was voor de 25-jarige wielrenner uit Krefeld de grootste triomf uit zijn ca- rière en gezien zijn rijden, én in de giro, én in deze ronde kan de Duitse wielersport die nooit zo rijk gezegend is geweest met grote kampioenen, nog veel plezier aan hem beleven. Meer dan aan een andere „grote" figuur uit de Duitse naoorlogse wielersport, Heinz Miiller, die in 1952 in Luxemburg als bij toverslag wereldkam pioen op de weg werd, maar nadien weer even snel van zijn voetstuk viel als hij erop was gekomen. De laatste etappe, van Neuchatel naar Zürich over een afstand van 201 km, telde als eerste en enige hindernis de 830 meter hoge Pierre Pertuis, waarop zeven man hun krachten beproefden, van wie als eerste de Zwitser Plattner boven kwam. In de afdeling had een hergroepering plaats, tot na 75 kam een groep van tien renners, bij wie zich onze landgenoten Piet van Est en Nolten bevonden, een ge slaagde uitlooppoging deed. In voortreffelijke samenwerking bouw den zij een voorsprong op, die na 110 km reeds 5 min. 30 sec. bedi'oeg. In de reste rende 90 km zouden zij er nog bijna acht minuten aan toevoegen. De sprint moest de beslissing brengen, wie van hen als etappewinnaar zou worden gekroond. Het werd Schweizer, met in zijn spoor Rügg en Piet van Est, die als derde werd ge klasseerd. Nolten speelde in de eindsprint geen rol en werd tiende. Met. in zijn mid den de drager van de gouden trui, Jun kermann, ging het peloton dertien minu ten later over de eindstreep. Hierin zat ook Van den Box-gh, maar doordat Fischer- keller zich bij de eerste tien bevond, moest onze landgenoot hem zijn zesde plaats in het algemeen klassement laten. Het eindklassement luidt: 1. Hans Jun kermann (Did.) 37.57.24. 2. Anglade (Fr.) 38.07.43, 3. Bahamontes (Sp.) 38.08.39, 4. Tinazzi (It.) 38.09.53, 5. Dotto (Fr.) 38.14.03, 6. Fisscherkeller (Did.) 38.25.42, 7. Van den Borgh (Ned.) 38.30.16, 8. Gimmi (Zwits.) 38.32.51, 9. Gret (Zwits38.40.30, 10. Rügg (Zwits.) 38.42.11. 27. Van Wetten (Ned. 39.06.21, 29. Piet van Est (Ned.) 39.12.10, 32. Van Breenen (Ned.) 39.24.25, 35. Nolten (Ned.) 39.36.58. Hassenforder, Graczyk en Cazala, die voor de Ronde van Frankrijk, die donder dag 25 juni in Mulhouse start, waren op genomen in Franse regionale ploegen, zijn overgeheveld naar de nationale equipe, die thans compleet is. De Franse nationale ploeg bestaat nu uit de volgende renners: Anquetil, Louison Bobet, Cazala, Darri- gade, Everaert, Géminiani, Graczyk, Has senforder, Mastrotto, Pi-ivat, Rivière en Stablinski. De Spaanse ploeg voor de Ronde van Frankrijk is thans ook definitief samen gesteld. Zij bestaat uit de volgende twaalf renners: Bahamontes, Campillo, Gomes del Moral, Galdeano, Herrero Berrendero, Lorono, Manzaneque, Marigil, Otano, San Emetex-io, Segu en Suares. Als reserves zijn aangewezen: Utset, Carmelo Morales, An tonio Burrutia en Moreno. VOETBAL. Het Noorse voetbalelftal heeft in Oslo met 10 gewonnen van Luxemburg. Middenvoor Hennum maakte het enige doelpunt in de eerste helft. Nari Contractor, de linkse openings- batsman van India, is de held van de twee de testmatch tussen Engeland en India, die donderdag op Lords in Londen begon. Hoe wel Contractor in het begin van zijn in nings door een hoog-opkomende bal werd geraakt en een rib brak, werd hij top scorer van zijn team. In de vier uur dat hij aan bat stond scoorde Contractor 81 runs en maakte daardoor dat het eerste innings totaal van India tenminste nog een enigs zins redelijk aanzien kreeg. De ploeg was all out voor 168 runs. Contractor sloeg één zes en 9 vieren. Zelfs slaagden de bowlers uit India erin de strijd nog geheel open te houden, door daax-na drie Engels topwickets te nemen voor 50 runs. De succesvolste Engelse bowler was Tom Greenhough, de 27-jarige leg-spinner van Lancashire, die in 16 overs vijf wickets nam voor 35 runs. Advertentie Heinzelman - Tweka - Marina del Mar - Catalina Moderne kampeeruitrustingen. Governor Dealer SPORTMAGAZIJN TWIJNDERSLAAN 7-9 TELEFOON 15116 HAARLEM Het Nederlands A-negental heeft giste ren in Haarlem een bijzonder eervolle nederlaag geleden tegen de Spangdahlem Spartans, die met 2-0 wonnen. De 3000 toeschouwers zullen echter wel iets meer van de wedstrijd hebben verwacht, maar de Amerikanen werden niet tot grootse prestaties geprikkeld. Daar waren de Nederlandse slagprestaties te gering voor; alleen Nol Houtkamp bracht het tot een honkslag. De Amerikaanse werpers Platt en Starks schakelden veertien slag mensen met 3sl uit en dat wijst wel op een groot overwicht. Dit keer kon men slechts zelden genieten van het goede veldspel der Spartans. De Nederlandse werpers maakten een goede indruk, voor al Jan Smidt die de eerste vier innings wierp. Hij hield de Spartans op drie honk- slagen en kreeg slechts een punt tegen. Honkbal Hoewel de uitslag de indi-uk zou kun nen wekken, dat er twee ongeveer gelijk waardige ploegen aan het werk waren, moeten we toch opmerken, dat de Ameri kanen in alle onderdelen van het spel be ter waren. Er werd beter geslagen en ge worpen en vooral het spel van de catcher was een klasse apart. Vooral het dekken van het eerste honk bij een geslagen bal was zeer goed. Op een gegeven ogenblik was de catcher eerder bij het eerste honk dan de slagman. Waax-om dan ondanks deze grote vex'- schillen zo'n kleine nederlaag? Het is moeilijk te zeggen. Misschien deden de Spartans het rustig aan. Zeker is, dat starting-pitcher Platt opzettelijk werd vexwangen in de vijfde >'nnings. Zijn re- sultaten waren na vier innings: 7-0-0 en alleen Kops was op de honken geweest door een foutje van derde honkman Mc Coy. Dat de slagploeg van de AmeriKa- nen zich inhield, is niet aan te nemen, zo dat de werpers Smit, Beidschat en Suaer een compliment toekomt. Te zamen kre gen zij negen honkslagen tegen, waarvan er drie in het binnenveld vielen. Een maal werd de bal met een stuit in de tri- bine geslagen, maar midvelder Soo zorg de voor een toch altijd weer indrukwek kend moment door de bal het Haarlem stadion uit te slaan. Vermeldenswaard zijn ook nog de schitt- terende dubbelspelen, die het Nederlands negental maakte. In de zevende innings sloeg Soo de bal een meter of vijftien ach ter het tweede honk met het eerste honk bezet. Kops ontnam Soo met een schitte rende vang een honkslag en vooi'dat honkloper Mc.Coy op zijn honk terug was, had eerste honkman Jole de bal al in zijn handschoen. In de laatste innings, toen Sauer twee opeenvolgende honkslagen ZATERDAG 20 JUNI Hoofdklasse: EHS-WVHEDW, 16 uur; VVGA— EDO, 16 uur. Eerste klasse: AjaxVolewijckers; HCKKen- nemerland, 16 uur. Overgangsklasse A: HFC HaarlemRFC; Nep- tunus—TYBB, OVVO 2—HCK 2; RCHTIW. Overgangsklasse B: Catchers—Sparta 2; Roos- wijkSpartaan; Schoten 2—PSV. Rayon Haarlem 3 B: Kennemerland 2SC Haarlem 3. 4 B: Kennemerland 3—OG; HHC 3Terasvog. 2. 4 C: HCK 5—OG 3; Halfweg 3—Sikkens. 4 D: Geel Wit—RCH 3, ZONDAG 21 JUNI Hoofdklasse: OVVOSparta; Schoten—HHC, 14.30 uur. Eerste klasse: SC Haarl.—ABC; UVV—BI. Wit. Overgangsklasse B: ThorTjikalong. Tweede klasse B: HHC 2Rivalen; Schoten 3 VVGA 2; THB-DSS. Tweede klasse C: ABC 2EOD 2; Bloemendaal —Rood Wit: Laakkwart.—JOS; ShellSchiedam. Rayon Haarlem 3 A: Rood Wit 2—Schoten 4; EDO 3—DSB. 3B: HCK 4—DIO; Halfweg-Rooswijk 2. IA: Rooswijk 3Ripperda; EDO 4—OG 2: I YBB 2—Velsen. 4 B: Schoten 6Halfweg 2. 4 C: DIO 2—HFC Haarlem 2. 4 D: DSS 2—Sikkens 2; HCK 6—THB 2. kreeg te incasseren, bracht derde honk man Urbanus op een geslagen bal van Delutics, opluchting. Hij stopte de felle tik, tikte de honkloper, die op weg was naar het derde en speelde de bal nog juist op tijd voor een dubbelspel op het eerste honk. De Amerikanen namen in de vierde in nings de leiding, toen Channing op een verre tik van Mohler. die door Houtkamp (in .moeilijke positie) ^werd gemist, kon scoren. De volgende innings werd Beid schat, die met 3sl begon, warm ontvan gen door Soo. Homerun! (2-0). In de ge lijkmakende slagbeurt kreeg Nederland een kans op een punt, toen Houtkamp met nul uit een honkslag gaf. Kops kreeg echter geen opdracht voor een stootslag en verdween met 3sl. Door een misver stand werd Houtkamp ingesloten en dat betekende de tweede nul. Oosterbaan kreeg daarop ook 3sl. In de achtste innings was er weer hoop. Oosterbaan kreeg 4w en bereikte het twee de honk op een wilde worp. De keiharde line-drive van Geurts verdween echter in de handschoen van pitcher Starks, die terloops ook Oosterbaan op het tweede honk uitschakelde. Toch kreeg Nedei'land weer een kans, want Sauer en Tromp be reikten de honken met Nederlandse beste slagman, Martin Jole, aan slag. Jole faal de echter, sloeg op enkele lage worpen en kon weer gaan (3sl). Daarmee was de laatste kans op een tegenpunt verdwenen en dat was eigen lijk wel het beste, want de Nederlandse slagprestaties zouden met een tegenpunt te hoog zijn beloond. Zukiwsky leerde uit dit duel, dat er vooral moet worden ge traind op slaan. Werpersresultaten: Smidt (4 innings): 3-3-3, Beidschat (3 innings): 3-0-3 en Sauer (2 innings): 1-1-3. Platt (4 innings): 7-0-0 en Stai-ks (5 innings): 7-3-1. Slagge middelden: Mohler: 250, Mc.Coy: 400, Soo: 250, Moore: 333, Haas: 500 en Starks: 500. Houtkamp had als enige Nedex-lan- der een slaggemiddelde: 250. De opstel ling van het Nederlands team was: wer pers: Smidt, Beidschat en Sauer, catcher: Geui'ts, eex'ste honk: Heemskerk, Jole, tweede honk: Van Lieshout, derde honk: Ux-banus, korte stop: Kops, buitenveld: Houtkamp, Tromp en Oosterbaan. Ook in Utrecht bleef de wedstrijd enigs zins beneden de verwachtingen. Behalve de Nederlanders stelden hier ook de Ame rikanen aan slag teleur. De Wiesbaden Flyers behaalden een 3-1 overwinning, maar plaatsen slechts drie honkslagen op het Nederlandse werperstrio Van Dijk- Zijlstra-Le Cuivre. De Nederlandse B- ploeg plaatste een voltreffer. Lukkien was de producent. Ongeveer 600 toeschouwers waren er op het Amerikaanse honkbalveld van UVV getuige van hoe het Nederlands B-team eervol van de Wiesbaden Flyers vexdoor, zonder een enkele kans op de overwin ning. Een ploeg, die in zeven innings slechts een honkslag weet te plaatsen, kan geen zege behalen, als de tegenstander bovendien slechts een veldfout maakt. De Nedei-landse verdediging faalde vijf maal en de eerste fout werd in de eerste innings al afgestraft, toen er twee honk slagen op volgden. Zo bedroeg de voor sprong van de Amerikanen, die in de vijf de innings nogmaals scoorden na enkele veldfouten en een tweehonslag van coach Shoy 500). In de gelijkmakende slag- beurt kwamen de Nederlanders even ge vaarlijk opzetten. Schreuders profiteerde van de enige Amerikaanse veldfout en Nanne kreeg 4w. Roosenkranz werd ge hinderd door de catcher en de honken waren vol. De vrije loop, die Hendriks wist los te peuteren, betekende 3-1, maar verder kwamen de Nederlanders niet. Dijk-Zijlstra-Le Cuiver: 4-6-3 en Bentley- Spregue: 11-7-1. De Avondvierdaagse brengt in Amster dam heel wat wandelaars op de been. Een vrolijke aanblik bieden de stevig voortstappende wandelgroepen zeker, zoals deze schare jongens op de brug over de Amstel bij de Sarphatistraat. De honkbalcompetitie Het honkbalprogramma voor het komen de weekeinde zal weinig verschuivingen op de ranglijst van de hoofdklassers ver oorzaken. EHS zal WVHEDW wel baas kunnen en Schoten zal van HHC winnen, al zal dit pas na harde stryd gebeuren. EDO heeft weinig kans om tegen VVGA op eigen terrein de overwinning te be halen en dat zou wel eens funest voor de Haarlemmers kunnen zyn, want OVVO heeft een goede kans om van Sparta te winnen en dat zou dan een achterstand van 4 punten betekenen voor de EDO-ers De sterke slagploeg van EHS zal weinig moeite hebben met de WVHEDW-defensie, die de laatste weken gaten begint te ver tonen. De slagploeg van de Amsterdam mers krijgt in Beidschat een zware tegen stander en een EHS-overwinning lijkt dan ook zeker. EDO trekt naar de Middenweg in Amsterdam, waar VVGA als gastheer fungeert. Behalve een Brands in vorm, is er nóg een obstakel voor de ploeg van Van Leuven: de werpersheuvel. Sauer (Scho ten) had daar de vorige week ook al moeite mee. Wie er op die heuvel komt te staan, is nog niet zeker. Het is voor de EDO-ploeg te hopen, dat Peters weer her steld is, want anders zijn de Haarlemmers bij voorbaat kansloos. Zondagmiddag moet HHC, vier achter eenvolgende overwinningen, op bezoek bij Schoten. Een uitslag is moeilijk te voor spellen. Dat de Schotenploeg echter grote moeite met de worpen van Jan Smidt zal hebben, is duidelijk. De Schoten-slagploeg is echter heel wat mans en een interes sante strijd kan worden verwacht. Mis schien behalen de mannen van Keulemans een kleine zege. In de eerste klasse speelt geen enkele Haai-lemse ploeg meer een vooraanstaan de rol. Alleen Kennemerland heeft nog degx-adatiezox-gen, want uit acht wedstrij den werden slechts twee winstpunten ge scoord. Ook zaterdagmiddag hebben de Kenne- mei'landers weinig kans op een overwin ning, want HCK is de tegenstander. SC Haarlem ontvangt zondagmorgen het „zilvex-en" ABC, dat op het ogenblik zeer gode speelt. Ook zondag zal de ploeg van Kraal wel winnen. Zwemmen De eerste wedstrijden om de beste prestaties en kampioenschappen van de Kring Haarlem Koninklijke Nederlandse Zwembond werden woensdagavond door de Velser Zwemvereniging in „De Heeren duinen" in IJmuiden gehouden. In tegen stelling tot het voorgaande jaar was het nu niet alleen HPC dat de boventoon voerde. Bij de 200 meter schoolslag dames legde Gerda Drogtrop (DWR) met ruim verschil op Ria van Dam (NVA) beslag op de titel. Op de 100 meter vlinderslag heren, waar Prins en Tei-poorten verstek lieten gaan, zegevierde Bert de Jong (HPC). Op overtuigende wijze won J. Blok (VZV). de 50 meter schoolslag jongens. Hennie Vlaanderen (HPC) was niet best ingedeeld, zodat zij vrijwel tegen de klok zwom en beslag op de titel legde in 35,9 sec. in de 50 meter rugslag meisjes. Ook bij de 100 meter vlinderslag dames was de deelname niet groot; het werd een HPC- aangelegenheid H. Band (HPC) won de titel en Hennie Vlaanderen, die ook als eerste in haar serie geëindigd was, kwam op de tweede plaats. De ploeg van VZV leverde een goede prestatie doch in de estafette 4 x 100 meter vrij slag heren voor HPC te zege vieren. De damesploeg van HPC won met groot verschil op VZV de 4 x 50 meter wisselslag estafette dames.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 15