en hoe Problemen Sonja Gaskell blijft directrice van het Nederlands Ballet Perée „Wijk"-boten varen al van 1901 af over de wereldzeeën DONDERDAG LANGS SLUIZEN EN HAVENS Gebr. Van Bugnum Zoon Hoe de duiven vlogen voor fantastisch lage prijzen. OP DE HONDERD VELDEN j VERLICHTING Wasmachines - Centrifuges •r w. Examens SOLEX DE LUXE Nog steeds veel spanning bij schaakclub Kijk Uit Drie Amerikaanse solisten geëngageerd; werken van Balanchine op repertoire OLD CLOTHES NEW Verpoederde moedermelk Postbesteller Heijnen al veertig jaar in dienst Honderden coupons flanel, japonstof, rokstof, blousestof, gordijnstof, vitrage, lopers, cocos, enz. enz. (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) A lip M LOENDERSLOOT WOENSDAG 2 4 JUNI 195 9 De wijkboten, die geregeld in de bui tenhaven van de Hoogovens ligplaats ne men, behoren toe aan de Firma Erhardt Dekkers, die de directie voert over twee maatschappijen: de n.v. Stoomvaart Mij. Wijklijn en de n.v. Stoomvaart mij. Oisterwijk. De namen der schepen eindi gen op „wijk": „Steenwijk," „Noordwijk" „Zonnewijk" en „Schelpwijk". Genoemde firma werd in 1901 te Rotterdam opgericht als cargadoors- en expeditiebedrijf en in 1903 begon zij zich ook toe te leggen op het rederij bedrijf. De eerste „wijk"-boot heette „Katwijk", een schip van ruim 2000 reg. ton bruto dat de eerste is geweest van een lange lijst van „wijk"-boten. Gedurende de beginperiode werd uit sluitend gevaren met het s.s. „Katwijk". De eerste uitbreiding vond in 1907 plaats met het stoomschip „Noordwijk", welk schip niet gelukkig was, want op 6 juli 1908 verging het op weg van Santander naar Rotterdam. Eén jaar later is er een nieuw schip, ook „Noordwijk" geheten, voor in de plaats gekomen. Nadat in 1910 de „Rijswijk" was toegevoegd volgden in 1912 de „Brunswijk" en de „Randwijk". In 1914 werd de voor-oorlogse periode af gesloten met de komst van de „Winters wijk". De. vloot van de Mij. Wijklijn be stond dus, toen wereldoorlog I aanving, uit 6 schepen. Voor rampen bleef men niet gespaard en op 14 april 1915 kwam het bericht, dat het eerste schip der maat schappij, de „Katwijk", bij het licht schip Noord-Hinder was getorpedeerd door een Duitse onderzeeër. De beman ning werd gered. In die tijd wordt de „Noordwijk" met ere genoemd. Dit schip bracht kort na elkaar twee stuurloos drij vende schepen behouden binnen. Eerst het Noorse stoomschip „Gaca" en later. nep. Britse stoomschip „Aldenham". In die oorlogsjaren is men nog in de gelegenheid geweest één niéuw schip te bestellen, dat „Naaldwijk" zou worden genoemd. Het is niet voor Erhard Dekkers in de vaart gekomen, want in 1916 werd dit stoom schip verkocht aan Phs. van Ommeren. De oorlog was bijna ten einde toen de „Randwijk" en de „Winterswijk" door de Verenigde Staten in beslag genomen wer den volgens het angarierecht, doch beide schepen werden in 1919 teruggegeven. Een behoorlijk aantal schepen werd daarna aan de vloot toegevoegd. Onder andere werd het stoomschip „Oostenburg" aangekocht, dat toebehoorde aan Bureau Wijsmuller. Bij Erhard Dekkers kreeg dit schip de naam „Katwijk". Ook van andere rederijen werden schepen aange kocht zodat de vloot zich behoorlijk uit breidde en dat geschiedde voornamelijk in de jaren twintig. Daarna brak een moei lijke periode aan en gedurende de crisis jaren was men genoodzaakt verschillende schepen naar het buitenland te verkopen. Toen de geruchten van een tweede we reldoorlog vastere vorm kregen kon nog een nieuw schip worden besteld. Dit was de nieuwe „Noordwijk", die eind novem ber 1939 in de vaart kwam. De „Naald wijk" wordt genoemd in de geschiedenis van IJmuiden. In de meidagen werd dit vrachtschip ter versperring in de buiten haven tot zinken gebracht. Meer dan de helft der vloot van Erhard Dekkers is tijdens de oorlog verloren gegaan en daarna zijn er enkele aange kocht en nieuwe schepen voor in de plaats Amsterdam. (Gem. Univ.). Doctoraalexamen geneeskunde: P. van der Endt, Ierseke; J. Hoek. Wormerveer; R. B. J. de Jong, Almelo: W. van Alten-Peper, .Zaandam; A. C. Breebaart, Arnhem; Oey Wie Siong, C. H. Vroom, C. van der Sluis, mej. W. A. Verburg, mevr. S. N. Busé-Tjiong, J. M. M. Hermans, A. Rubens, A. Klerk, C J Wei- dema, mej. A. Minnis, A. J. Geerlink, H. J. M. Velthuyse, J. P. R. van Seters, Th. van Lookeren, A. J. Janssen, W. P. H. de Groot, R. Hauben, P. A. Versluys, H. J. Wiener, allen te Amsterdam. Amsterdam. (V.U.). Propaedeutisch examen theologie: W. Davidse, Goes; S. Feenstra, Exmor- ra; L. M. P. Scholten. Den Haag; W. Speelmans, Joure; S. van der Zee, Oosthem (Fr.). Utrecht. Doctoraalexamen rechtsgeleerdheid: mevrouw M. M. v. d. Berkhof-Van IJssel Smits, Utrecht, Apothekersexamen: mej. J. Trijssenaar, Arnhem. Semi-artsexamen: H. J. van Breda, Go- rinchem; W. Bouw, Ede; mevr. M. S. Laverman- mantel, Utrecht: J. W. Scheele, Arnhem. Arts examen: J. v. d. Berg, Utrecht; A. M. Kayser, Hilversum; W. A. A. A. van Os, Rotterdam; mej. J. G. Jonker, Renkum. Tandartsexamen: E. R. F. Aalders, Rotterdam; B. F. van Elburg. Ermelo: J. H. Gillet, Rotterdam; F. Raadsheer, Bussum. No tarieel examen deel 3: H. H. J. Linssen, Roermond. Haarlem. Coornhertlyceum. Eindexamen HBS-A: de dames A. Beunder. G. W. Dik. Th. H. G. van Eerde, M. van der Elburg, E. N. G. Heesterman, M. C. van den Houten, M. J. Kühbauch, A. L. Manschot, R. B. Motshagen, E. H. Roelofsen, A. E. Stoffer, A. C. Verdam, M. V. Versluys; de heren A. W. van der Elburg, J. P. Groeneveld, H. R. de Groot, P. E. Rabé, H. M. Schreuder. Afgewezen: één kandidaat. Haarlem. Gem. Handelsavondschool. Voor het diploma vijfjarige cursus slaagden de dames G. van Gerven. A. van den Ham en J. Th. Poelgeest en de heren G. J. van den Bogaard, Th. H. J. Geerts, J. Huizer en J. van Wees. Voor het diploma driejarige cursus slaagden de dames G. B. Brussee, M. Kraak, T. Langeloo, N. Nol, M. J. Otte, T. J. de Rooy en T. Walbeek en de heren J. Bezemer, R. Handgraaf, J. M. Heiligers, J. H. A. Kleyn, S. Kossen, H. N. Middendorp, L. R. Okker, E. M. Polak, R. Ruygrok, C. Sikking en J Veen. Afgewezen werden drie kandidaten voor het diploma vijfjarige cursus en voor het diplo ma driejarige cursus tien kandidaten. Haarlem. Geslaagd zijn voor het eindexamen HBS-B aan het Lorentzlyceum te Haarlem: de dames L. Bruinvis, M. Don, M. A. Jongkind en de heren H. Bosua, A. J. van der Mark, D. Boon, R. W. van Hooff, J. A. Jansen, B. Paalman, M. Snel, B Wardenburg. M. C. de Weerd, K. Visser, ft. H. de Wijn, J. J. Meijer, G. C. Smit, D. van den Bos, W. C. Bijl, J. T. de Haan, J. F. Veenstra. Afgewezen één kandidaat. Teruggetrokken twee kandidaten. gekomen. De „Haulerwijk", die er in 1951 bij kwam en daarvoor „Forest" heette, is hiernaast afgebeeld. Een schip van 5034 reg. ton bruto en in 1937 gebouwd in Sun derland, 129,34 m. lang en uitgerust met een Doxford motor van 2100 pk. Het vorige jaar is het schip verkocht naar Oost-Duits- land. De laatste tijd is de Firma Erhardt Dekkers zich meer toe gaan leggen op de tankervaart. Dat is begonnen in 1955 met de „Schelpwijk" waarna in 1957 en 1958 respectievelijk de ertstankers „Steen- wijk" en „Noordwijk" volgden. Arie van der Veer Advertentie DE VEILIGSTE BROMFIETS nu 375. Accessoires jasbcschcrmer 9.95, slot 1.60 sierbeugel 6 50. SOLEX-SERVICE-STATION Gespecialiseerde service- en reparatie-afdeling Meervlietstraat 69 - Velsen- - Tel. 5701 Ook op gemakkelijke betalingscondities In de competitie van de schaakclub Kijk Uit wordt nog verwoed strijd geleverd in de promotie-degradatie duels. Voor een plaats in groep één strijden P. Heiden- reich en M. J. Warnez. De laatste poogt zijn rivaal de begeerde plaats in groep 1 te ontnemen. Het eerste duel verliep daar toe echter weinig gelukkig en de winst kwam bij Heidenreich. In de returnont moeting bleek Warnez echter nog over voldoende reserve te beschikken om de balans weer in evenwicht te brengen. Nu beide spelers dus éénmaal het zoet der overwinning hebben geproefd zal een der de treffen noodzakelijk zijn. In een vertwijfelde poging zijn plaats in de tweede groep te behouden heeft J. Plugboer revanche genomen op promotie kandidaat A. J. van Niekerken. Ook hier dus volop spanning. Een hernieuwd tref fen zal ook voor deze beide heren nood zakelijk zijn. De eerste wedstrijd tussen C. Abspoel (degr. 3) tegen P. Kramer jr. (pr. 4.) heeft voor P. Kramer jr., een gun stig verloop gehad. Door een overwinning heeft hij zich duidelijk uitgedrukt aan gaande zijn plannen. Enkele onbelangrijk geworden uitslagen in de onderlinge competitie zijn nog: Groep 2: A. ZeijlmansW. Deelder re mise. Groep 4: J. KroeseP. Kramer sr. remise. JEUGD GAAT VISSEN Zondag 28 juni organiseert de Heems- kerkse hengelsportvereniging ,,'t Snoekje" voor haar jeugdleden een onderlinge wed strijd, welke plaats vindt in de Neksloot. HET BESTUUR van het Nederlands Ballet heeft mevrouw Sonia Gaskell, die met ingang van 1 september haar ontslag had genomen, bereid gevonden de artistieke leiding te blijven uitoefenen. Haar terugkeer als directrice is mogelijk geworden doordat de dissidente elementen vrijwillig het intussen grondig vernieuwe gezel schap hebben verlaten. Dat verheugende nieuws werd gisteren in Den Haag tijdens een persconferentie door voorzitter mr. Evert Cornelis meegedeeld. De heer Jan Huckriede, directeur van het Kunstmaandorkest, zal haar als zakelijk leider terzijde staan. Daarmee behoren de geruchtmakende moeilijkheden tot het verleden en kan er worden doorgewerkt aan de uitbreiding van het reeds aanzienlijke repertoire en verbetering van de uitvoeringskwaliteit. Het corps de ballet-is deze maand reeds begonnen te repeteren in de nieuwe for matie. Het gehele repertoire, waarvan de rechten zonder uitzondering aan het Ne derlands Ballet behoren, wordt overge nomen. Voor een onlangs gehouden auditie hebben zich tachtig gegadigden aange meld, waaronder tien Engelse danseressen die voor eigen rekening waren overgeko men. Mogelijk zullen er vier een plaats in de gelederen krijgen. Als vrouwelijke solisten blijven Joan Cadzow en Linda Manez, de eerste incidenteel, de tweede onder jaarcontract, aan de voorstellingen meewerken. Hoe echter moest het tekort aan manlijke solisten worden aangevuld? Met volmacht van het bestuur en goedvinden van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is mevrouw Gaskell naar Amerika gegaan om daar te pogen de be nodigde krachten te engageren. Zij bezocht in New York alle belangrijke scholen en is ten zeerste onder de indruk gekomen van het ongelooflijke hoge peil der ge kweekte techniek en van de gezonde men taliteit, die het mogelijk maakt de dans serieus te nemen. Speciaal de laatste voor stellingen van het gezelschap van George Balanchine hebben mevrouw Gaskell vol gens haar zeggen „volkomen met de balletkunst verzoend." Aanvankelijk hadden haar onderhande lingen geen enkel succes, want de Ameri kaanse dansers zijn gewend aan hoge sala rissen en prachtige sudio's. Met behulp van een brochure van de Nederlandse ambas sade wist zij de gegadigden te overtuigen van het gunstige levenspeil. Bovendien ge niet het Nederlands Ballet door buiten landse perscritieken een goede reputatie, die blijkbaar tot Amerika is doorgedron gen, evenals de veelheid aan „schandalen" van de laatste tijd trouwens. En zo zijn dan Robert Morrow, Peter William Reilly en Billy Wilson voor het komende seizoen gecontracteerd. Robert Morrow, negenentwintig, is ge durende negen jaar de partner van Mia Slavenska geweest, heeft een grote repu tatie als pas-de-deux-danser en zal in die kwaliteit vermoedelijk ook aan de ballet academie van het Koninklijk Conserva torium gaan lesgeven. Peter William Reilly, zesentwintig, maakt deel uit van het thans door Europa reizende Ballet U.S.A. van Jerome Robbins, dat tijdens de Wereldtentoonstelling ook in Brussel optrad. Billy Wilson treedt deze zomer nog in de Muzikale komedie „West-Side Story" in Londen op. Hij is veelzijdig ge schoold en komt ook lessen in moderne beweging uitdelen. De belangrijkste be noeming is daarbij ongetwijfeld die van Carl Shook, negenendertig, tot ballet- meester. De heer Shook geniet de aanbe veling van talrijke vooraanstaande figu ren in het Amerikaanse dansleven. Hij heeft deel van het Ballet Russe de Monte Carlo uitgemaakt en komt ter eerste ken nismaking reeds begin juli naar ons land. Hij treedt op 1 september in dienst. Vida Brown, balletmeesteres van het New York City Ballet, komt in de loop van dit seizoen naar Nederland „Serenade" en „Symphony in C" in te studeren. De choreograaf George Balanchine zal zich een week a tien dagen vrijmaken om de laatste correcties aan te brengen. Het is zeer waarschijnlijk dat het Nederlands Ballet voor enige andere werken de mede werking van de vermaarde Alexandra Danilova zal genieten. Mevrouw Gaskell heeft verder reeds in dit voorjaar de exclusieve rechten voor Nederland op alle balletten van Serge Lifar verworven Het is de bedoeling daarvan in eerste in stantie „Suite en blanc" „Mirages" op het repertoire te plaatsen. De culturele attaché van de Russische ambassade in Nederland is dezer dagen naar Moskou vertrokken, waar hij onder meer de onderhandelingen zal heropenen over de overkomst van enkele solisten van 'net. Bolsjoi Theater, die reeds zo goed als geregeld was maar door de gerezen interne moeilijkheden geannuleerd moest worden. Aan het slot van de persconferentie vroeg mevrouw Gaskell begrip voor „haar werk methode, waarin ruime plaats voor het intuïtieve dient te blijven, omdat niets zo gevaarlijk is voor de kunst als een over- organisatie, waarin voor het leven geen plaats blijft. Advertentie REINIGEN VAN COSTUUMS ƒ4.— JAPON 3.50 Koningsplein 10 Telefoon 4886 In het universiteitsziekenhuis van Kiel (Noord-Duitsland) is een instal latie in gebruik genomen, waarin moedermelk door middel van bevrie zing wordt verpoederd. Alle natuur lijke bestanddelen blijven bij het ver werkingsproces behoiLden. Het toestel is ontworpen door medici van het zie kenhuis, die met het nieuwe middel al meer dan honderd te vroeg geboren kinderen het leven hebben kunnen redden. Op de foto ziet men het vullen van flessen met verpoederde moedermelk Op het postkantoor aan de Houtman- straat te IJmuiden is dinsdagmorgen de besteller eerste klas T. Heijnen gehuldigd, die die dag zijn veertigjarig ambtsjubi leum vierde. Directeur J. M. van der Lugt voerde het eei-st het woord tijdens de huldigingsbij eenkomst, die in zijn kantoor werd gehou den in aanwezigheid van de echtgenote en de vier zoons van de jubilaris en veel leden van het personeel. Hij roemde de zeer goede dienstuitvoe ring van de heer Heijnen, die veertig jaar lang een grote plichtsgetrouwheid aan de dag heeft gelegd. Hij reikte hem de oor konde en de gebruikelijke gratificatie uit, plus het gouden jubileumspeldje van de P.T.T. Hoe groot de algemene waai-dering voor de jubilaris is blijkt wel uit het feit, dat de directeur van het postdistrict Haarlem, de heer P. Waale, ook was gekomen. Hij roemde de verdiensten van de jubilaris. Namens het personeel werd de heer Heij nen een elektrische klok overhandigd, ter wijl zijn echtgenote met bloemen werd be dacht. De besteller eei'ste klas Koelemey haal de daarna vele oude herinneringen op. De huldiging werd met een gezellig samenzijn besloten. De Reisduif Van de postduivenhoudersvereniging „De Reis duif" te Beverwijk namen dit weekeinde 133 dui ven deel aan een wedvlucht van Chateauroux af over een afstand van 667 km. De lossing van de duiven geschiedde zaterdag om 6.15 uur. Een duif van R. Westrate bereikte als eerste het hok zon dag om 5.15 uur, de laatste prijsduif om 14.20 uur. De uitslag was als volgt: R. Westrate 1 4 15 23; H. Beentjes 2 3 7: G. v. d. Winden 5 10 26; A. Six 6: C. Castricum 8 17; D. Stiemer 9 14 18 24; J. Luntz 11 20 22; T. Gravemaker 12: J. Schipper 13; W Bras 16; H. Ziltig 19; T. Loogen 21; P. Dekker 25; C. Smit 27. Ons Genoegen Van de postduivenhoudersvereniging „Ons Ge noegen" te Beverwijk namen dit weekeinde 48 duiven deel aan een wedvlucht van Chateauroux af over een afstand van 665 km. De lossing van de duiven geschiedde zaterdag om 6.15 uur. Een duif van W. Reinders bereikte als eerste het hok zaterdag om 20.45 uur de laatste prijsduif zondag om 19.30 uur. De uitslag was als volgt: W. Rein ders 1' 5 8; H. Gaasenbeek 2 6 10: C. Weel 3; T. Kuyer 4 12; A. Goderje 7 11; G. de Graaf 9. Advertentie MARKTPLEIN 29 IJMUIDEN TEL. 7541 De drie plaatselijke damclubs Sportief, Santpoort en IJmuiden organiseerden in de Velsense sportweek onder auspiciën van de Velser Sportstichting een gezame- lijk snelheidstoernooi dat grote belang stelling trok. Behalve geoefende dammers van de drie plaatselijke clubs waren ge legenheidsdammers op 12 juni in de boven zaal van hotel Royal aanwezig om eens in een officieel damtoernooi uit te komen. Het aantrekkelijke van sneldammen is, dat er vlug moet worden gespeeld zodat dus de spelers met een snelle blik en vlugge reacties de beste kansen hebben, omdat voor diepgaande berekeningen nu eenmaal geen tijd beschikbaar is. De ge luksfactor in het sneldammen is dan ook groter dan in het normale wedstrijdspel. In de strijd tussen twee clubspelers van Sportief kwam het volgend hoogst merk waardig spel voor. ooocoooccvcoooocro^: roooexxw vCcoooocccor>Doooooooocoocx wiïfc. Wm. 'tmm. <xxx»cco3occca>x*xxxxxx>xx:ooo500ooxxx>x>coococcoc>oooco: In de partij was wit aan zet en er werd gespeeld 1) 3833. Nu overzag zwart de doorbraak met 2329 34x14. 1823 28x30. 25x43, wat het beste was. Volgens P. Roozenburg had zwart na 3833 zich keurig kunnen redden door dt volgende combinatie: 1) 3833 2530. 2) 34x25 23—29. 3) 42—38 of 19—23. 4) 28—30 17—22. 5) 33x24 22x44. 6) 25—20 met remise. In de partij werd snel doorgespeeld met het volgend spel: 1) 38—33 8—13. 2) 42—38 7—11. 3) 37—31 11—16. 4) 31—26 en wit won. Maar Roozenburg, die als kenner van middenspelfragmenten een speciale knobbel heeft voor de standen, liet de snelle winst zien welke de witspeler kon veroveren. Vanuit de diagramstand: 1) 3933. Plotseling staat wit gewonnen. Op 7—11 of 8—13 volgt 27—21 17x26. 28—22 18x27 32x21. 26x17 33—29 24x33 38x16 of 9 met winst. Hier komt. de kennis van middenspel-posities naar voren omdat snel moet worden gespeeld. De formatie na 3933 met 33, 38, 42 is beslissend. Het offer 25—30 34x25. 7—11 37—31. 11—16. 42—37 17—21. 28—22 8—13. 31—26 12—17 met winst. De DCIJ-er Jan Tijms kon in een zijner partijen de volgende Franse combinatie slag uitvoeren: xoocooooocoooooocm'xrcoooooccyxocooococcccccc nüi, üi, -HU wtm'. jo3cocxxxxxoccox>oocxxxxxxc<x>x>doo30coocooo:ccccccoxxcoc In deze contactloze stand speelde de DCIJ-er Tijms 3631. De foutzet welke nu met 17—21 wordt gespeeld ligt niet zo maar voor hand. Verrassend volgt: 1) 36—31 17—21. 2) 31—27 21x41. 3) 42—37 41x32. 43—38 32x34. 40x7. In het eindspel behaalde zwart nog juist remise, daar Jan tijd te kort kwam om alles goed te be- rekenqen. Leerzame stelling In dit familie-standje van de Woldoub-'- stelling, welke soort positie herhaaldelijk in het middenspel terugkeert, moet de ge oefende speler weten met welke offers en combinatiemogelijkheden de sterkste posi- tiezetten worden verhinderd. En dit is alles kennis. Met sneldammen weet dus de sterke speler waarheen deze met de stuk ken moet. Tijd om alles te berekenen en te controleren is er nu eenmaal niet. Onderstaand voorbeeld met zwart aan zet geeft ons tal van mogelijkheden welke het onthouden waard zijn. coocooc«xx«xx»c>ccccocccocococ;corxxx»ccco^cccccccccccc< Als zwart met 2329 34x23 18x29 ver volgt is er niets aan de hand en blijft het spel gelijkwaardig en overzichtelijk. Maar aanlokkelijk lijkt het voor zwart om met 1217? te vervolgen. Dan forceert wit de winst door: 1)12—17? 2) 34—29 23x34. 3) 28—23 19x39. 4) 37—31 26x28. 5) 50—44 21x43. 6) 44x11 16x7. 7) 48x10. Het eind spel' zwart: 7, 13, 18, wit 10 en 42 is voor wit gewonnen. Maar verklaarbaar is het spel als zwart niet op de hoogte is met dit slagspel. Bij voorbeeld 1217, waardoor 4843 Advertentie VOOR ELK INTERIEUR. Kcnncmcrlaan 9 Telefoon 5271 Erkend installateur P.E.N. AARDBEIEN WAREN TE VROEG Nu de Beverwijkse aardbeienveilingen precies veertien dagen aan de gang zijn kan men wel constateren dat men eigenlijk net veertien dagen te vroeg was. Want nu begint de vraag naar Wijker aardbeien op de Nederlandse markt te komen, omdat in de andere aardbeien-centra de meeste mooie vruchten op zijn. Op de gisteren ge houden aardbeienveiling was de belang stelling van koperszijde heel groot en zo wel uit Amsterdam, Haarlem en een groot deel van Noordholland als uit Den Haag, Utrecht, Leiden en Rotterdam waren ko- Eers aanwezig om de nu fel begeerde aard- eien te1 kopen. De prijzen trokken ook nu weer aan en men passeerde de vijf gulden per-slof. Het was vooral de eerste kwaliteit van Moulin Rouge en Talisman, die een hoge markt noteerde en nog tot 5,20 per mand verkocht werd. De meeste partijen van eerste kwaliteit draaiden rond 4.50 per mand. Zelfs de goede tweeën kwamen dicht bij de vier gulden per mand. Doosjes brachten het tot goed 50 cent per stuk; de aanvoer van doosjes is niet zo groot. Het begint er nu naar uit te zien dat er in dit seizoen geen enkele aardbei naar de fa brieken zal gaan, want er komen geen aardbeien zonder dop. Het zou nog kunnen, als er veel water zou vallen waardoor de vruchten te zacht voor het binnenland zou den worden. Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico - Raton e.a. Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433 435 Centrum Galerij - IJmuiden en 5044 door 2429 worden belet. Rest dus na 1217 nog een zet 5045. 1420 4540. 2025 4035 waarna 2430 moet 35x24 19x39 28x8 39x28 32x12 21x41 12x21 16x27 met remise. B. DUKEL (DCIJ) oococo»r-C'-~'ccocooco"c-cocro"occcoococcoC'--/xc<x.'-;-oco: mm 'mm, p*" C<XXXXXXXJCCOOOC<X>OODCOCCOCOC>CC«>DOCCCOrCCCOC<XXX30COOOOO<: P. C. BAIS (Sportief) Dat met weinig materiaal toch nog een leuk effect kan worden verkregen leert ons het eindspel uit de ontmoeting P. C. BaisDukel, gespeeld in de eregroep op 12 juni. Theoretisch staat zwart iets gun stiger opgesteld. Maar om de winst te krijgen moet wit toch helpen. In dit snel- toernooi speelde zwart 1) 1822. Er dreigt 19—23 30x28 en 22x42 of 44. 2) 39—33 7—11 (Op 38—33 7—11 21—16 24—29 16x27 29x49). 3) 43—39 11—16. (Er kon ook 22—27 24—29 en 12—18 met. 17x37) 4) 39- -34 16x27. 5) 34—29 12—18. 6) 29x20 19—23. 7) 20—14 23—28. 8) 33—29 27—31. 9) 26x37 28—32. 10) 37x28 22x42. 11) 30—25 42—48 (Op 4247 14—10 remise) 12) 25—20 18—23. 13) 29x18 49. 14x3 4826 en zwart won. Oplossingen en correspondentie te zen den aan het adres van de damredacteur N. Dukel, Wijk aan Zeëerweg '25, IJmui den.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6