De ploegen in de Ronde Nielsen verslagen in straight sets door jeugdige Australiër Geen verrassende resultaten bij de eersteklassers Louison Bobet landde met zijn eigen vliegtuig bij Mulhouse Training voor TT-races in Drente al in volle gang Italiaan Baldini voelt zich niet helemaal fit NAAIMACHINES Toernooi pentathlon in Amersfoort begonnen Grote belangstelling voor nationale titelstrijd Dosko en de terugkeer naar amateurisme Basilio tegen Fullmer H. J. J. Krone overleden „Gibs Bulwark" start niet in Grote Prijs WIMBLED ON-KAMPIOENSCHA PPEN Wijzigingen in organisatie Nijmeegse Vierdaagse DE RONDE VAN FRANKRIJK Bazen voor Ne-Lux-ploeg Er komt geen „Raad voor de Sport" Spoedig een sportnota van de regering 3 belangrijke Nederlandse troeven in de Tour de France. DONDERDAG 25 JUNI 1959 i (D Ravitaillering MET Z DUITSLAND ?Pagny PtaMousson 205 km Frcuard 1 Nancy 175 km P Baycn J iCharmes fM Ll3lkm :)""i Thaon Remiremonk 79km r^Bussang726m ^festAmarin 27 km Vjhann leThillol 56 km MULHOUSE Nog h? rijden ZWITSERLAND Hier volgen volgens de jongste opgaven van 1' Equipe de samenstellingen van de ploegen en de nummers waaronder de renners uitkomen: Nederland—Luxemburg: 1. Gaul (L.), 2. Bolzan (L.), 3. Ernzer (L.), 4. Schmitz (L.), 5. Damen (N.), 6. De Groot (N.), 7. De Jongh (N.), 8. Kersten (N.), 9. Kool (N.), 10. Van den Borgh (N.),- 11. Piet van Est (N.), 12. Gerrit Voorting (N.). Directeur technique: Jean Goldschmidt. Goldschmidt Biljarten In de Amersfoorlse Markthal heeft de heer G. Troffaes, president van de Euro pese Biljartconfederatie, het Europees toernooi team-pentathlon, dat ter gelegen heid van het 700-jarig bestaan van Amers foort wordt gehouden, geopend. Vier lan den, elk met vijf biljarters, namelijk Bel gië, Frankrijk, Duitsland en Spanje zijn vertegenwoordigd met één team, terwijl Nederland met een A en een B-team uit komt. Na de eerste dag heeft Duitsland met 10 matchpunten de leiding vóór België dat 9 matchpunten vergaarde. Het landenklas sement is na de eerste dag: 1. Duitsland 10 matchpnt., 2. België 9, 3. Nederland B 7, 4. Nederland A 3, 5. Frankrijk 1, 6. Spanje 0. Roeien Niet minder dan 69 nummers vermeldt de inschrijvingslijst van de nationale kam pioenschappen en de internationale wed strijden, die op 3, 4 en 5 juli op de Bos baan in Amsterdam zullen worden gehou den, waarbij vele nummers die zowel kwa litatief als kwantitatief sterk bezet zijn. Om een greep te doen: de jonge acht b met niet minder dan zeven ploegen, de jon ge vier a met tien, de overnaadse vier met eveneens tien, waarbij drie ploegen van Nereus, de jonge twee b met vijf, de jonge skiff a met zes. Verheugend is bovendien dat ook de jeugd sterk vertegenwoordigd zal zijn. Uit het buitenland komen ploegen van de Lübecker Rudergesellschaft 1885, de Deutsche Hochschule für Körperkultur, de Homberger Ruderklub Germania, de Sport Naut. Universitaire de Bruxelles, de Cercle de Regates de Bruxelles, Triton Rowing Club de Grammont en een skiffeu- ze van Reunion Naut. de Vilvoorde. V o et bal In de woensdagavond gehouden leden vergadering van Dosko te Bergen op Zoom werd met algemene stemmen het voorstel van het bestuur om terug te keren naar het amateurisme aangenomen. Dit echter onder restrictie, welke vanuit de vergadering werd gesteld, dat wanneer vóór 1 juli f 10.000 con amore aan de ver eniging zou worden geschonken, boven genoemd besluit niet ten uitvoer zal wor den gebracht. Carmen Basilio en Gene Fullmer, bei den oud-wereldkampioen, zullen op 28 augustus in San Francisco tegen elkaar uitkomen in een gevecht om de door de National Boxing Association vakant ge stelde wereldtitel in het middengewicht. Een titel, die officieel nog altijd in han den is van Ray Sugar Robinsin. Op 73-jarige leeftijd is in Den Haag de oud-voorzitter en erelid van de vereni ging van Nederlandse Tennissleraren, de heer H. J. J. Krone overleden. De heer Krone heeft grote verdiensten voor de VNT gehad. Hij heeft er o.a. toe bijgedra gen, dat er examens en diploma's werden ingesteld; voorts was hij de de organisator van vele internationale toernooien voor tennisleraren. Paardesport Het Zweedse paard „Gibs Bulwark", dat was ingeschreven voor de Grote Prijs der Lage Landen (zesde koers meetellend voor het Europese kampioenschap draven) op zondag 28 juni op Duindigt, is tijdens het transport naar Nederland gewond geraakt en zal niet deelnemen aan de race. Het aantal paarden dat de koers zal lopen is hierdoor teruggebracht tot 23. Ze zijn er weer, de mannen in de le ren pakken, die de laatste week van juni sinds jaar en dag bezit plegen te nemen van de Drentse hei bij Assen. Ja, voor de Drentse hoofdstad is het jaarlijkse T.T.-festijn woensdag al begonnen. Het feest barstte los om precies twee uur, toen de startvlag viel voor de lichte mo toren. Hoewel de rijders er de eerste dag echt nog niet, wat men noemt, aan ge trokken hebben, kwam Carlo Ubbiali, de Italiaanse MV-Agusta rijder, al tot een opvallend goede tijd. Hij draaide zijn vijf de trainingsronde in 3.48.8 en kwam tot een gemiddelde van bijna 121 km per uur. Slechts teamgenoot Tarquinio Provi- ni en de Ducati-rijder Mike Haihvood, wiens ster inderdaad opvallend snel rijst, konden de Italiaan benaderen. Voor bei den werd 3 min. 51.6 sec. afgedrukt. Het „vuurwerk" kwam bij de kwartli ters. Niet doordat favoriet Ubbiali een op vallende tijd draaide dat kan men de 3.43.1 toch moeilijk noemen neen, daar voor zorgde de Oostenrijker Richter La- dislaus. Deze NSU-privérijder, die zich op het laatste moment had aangemeld, wilde meteen maar even laten zien wat hij in zijn mars had. De kleine Oosten rijker reed, in zijn jeugdige overmoed, juist iets te hard. In de S-bocht vlak bij Woensdag deelde de jeugd op Wimble don de lakens uit. De 19-jarige Australiër Rod Laver trok zich bijvoorbeeld niets aan van de reputatie van de Deen Kurt Nielsen, die door de wedstrijdleiding als nummer zeven was geplaatst. In straight sets: 10-8, 6-4, 7-5 schakelde hij Nielsen, die in 1953 en 1955 de finale had bereikt uit. Het heeft vier uur geduurd voordat La- ver stralend van blijdschap het centre court met een overwinning kon verlaten. Drie maal moest de partij wegens hevi ge regenval worden onderbroken. De De Australische Fay Muller in een moeilijke situatie op Wimbledon. stand was 3-3 in de eerste set toen de bei de spelers voor de regen moesten schui len. Twintig minuten werd er gewacht voordat de partij kon worden voortgezet. Laver doorbrak Nielsens service in de 17- de game en met 10-8 won hij de set. De tweede onderbreking volgde in de tweede set, eveneens bij de stand 3-3. Nu was het ruim een uur, dat de spelers hun vertier binnen moesten zoeken. Dit is Niel sen niet ten goede gekomen, want onmid dellijk na de hervatting verloor hij zijn service game en met 6-4 moest hij de set aan zijn tegenstander afstaan. De Deen herstelde zich in de derde set. Hij had een 3-0 voorsprong toen men wederom de baan moest verlaten. Na ruim een uur van niets doen verschenen de spelers weer op het de tribunes maakte een strobaal een ein de aan zijn training. Ladislaus rolde over de strobalen, heen, doch zijn machine vat te vlam en voordat de mannen van de brandweer de plaats des onheils hadden bereikt, gaf een roetzwarte rookwolk aan, dat de benzinetank van de NSU-rnotor ont ploft was. Daarna hadden de brandweer lieden spoedig de vlammen gedoofd. Wat niet werd geblust, en waarschijn lijk ook niet geblust kan worden, was het Motorsport enthousiasme van Ladislaus. Na afloop van de training stond Richter in zijn zwembroekje de resten van zijn machine van koolaanslag te reinigen. De vele be langstellenden schudden meewarig het hoofd toen zij de Oostenrijker aan het werk zagen. Die wilde echter van geen ophouden weten, getuige zijn woorden „en toch probeer ik het nog De beste trainingstijden in de diverse klassen waren: klasse 125 cc lengte van het circuit 7704 meter: 1 Carlo Ubbiali (It.) met MV-Agusta in 3.48.8, 2 en 3 ex aequo Tarquinio Provini (It.) met MV- Agusta 3.51.6 en Mike Hailwood (G.B.) met Ducati, eveneens 3.51.6. Op de vier de plaats Luigi Taveri (Zwits.) met Duca ti 3.58.8 en 5 Bruno Spaggiari (It.) met Ducati 3.59.4. 250 cc kl: 1 Tarquinio Provini (It.) met MV-Agusta in 3.38.3, 2 Carlo Ubbiali (It.) met MV-Augusta 3.43.1, 3 Mike Hailwood (G.B.) met Mondial 3.44.6, 4 Werner Mu- siol (Did.) met MZ in 3.48.6, 5 Horst Fugner (O.-Dld.) met MZ in 3.48.7. 350 cc klasse: 1 Bob Brown (G.B.) met Norton 3 min. 44,3 sec., 2 Mike Hailwood (G.B.) met Norton 3.44.5, 3 Dave Minter (G.B.) met Norton 3.48.1. 500 cc klasse: 1 John Surtees (G.B.) met MV-Agusta 3.24.9, 2 Bob Brown G.B.) met Norton 3.33.6, 3 Dave Minter G.B.) met Norton 3.36.8, 4 Perris (G.B.) met Norton 3.39.3, 5, 6 en 7 Venturi (It.) met MV-Agusta, Philis (G.B.) met Nor ton en Driver (G.B.) met Norton, allen 3.39.6. Wandelsport De gemeente Nijmegen stelt ieder jaar voor de aanvang van de vierdaagse het Goffertstadion kosteloos ter beschikking van de KNBVLO voor het houden van de vlaggenparade. De toeschouwers hadden hierbij in het verleden altijd vrije toegang, maar de toeloop was zo groot, dat er vaak een chaos ontstond. Thans heeft de ge meente Nijmegen besloten voor dit festijn de toeschouwers 20 cent entree te laten be talen, waarvoor zij dan een besproken plaats ontvangen. Het ligt in de bedoeling de plaatsen in de voorverkoop te bren gen. Bovendien zal de gemeente Nijmegen ten gerieve van de toeschouwers van buiten de stad op de laatste dag van de Vierdaagse ter gelegenheid van de zgn. gladiolenin- tocht vanaf het Keizer Karelplein tot de Franse straat tribunes laten bouwen van drie verdiepingen. Ook voor deze tribunes zal een toegangsprijs geheven worden. De gelden, die hiervoor worden ontvangen men verwacht 6000 toeschouwers te kun nen bergen zullen bestemd worden voor de stichting zomerevenementen in Nijme gen, een nieuwe stichting waardoor de bur gerij in staat gesteld wordt in de zomer gebeurtenissen op cultureel en op ontspan- ningsgebied te organiseren. VOETBAL. Landskampioen Sparta heeft in Bazel in een vriendschappelijke wed strijd met 34 verloren van Basel. De Zwitsers Hügi (2 x) en Stauble (2x) scoor den voor Basel, terwijl middenvoor Da niels, met 3 doelpunten, de grote man was in de Sparta-voorhoede. Advertentie In antwoord op vragen van het Twee de Kamerlid de heer Berkhouwer heeft minister Cals meegedeeld, dat niet wordt overwogen over te gaan tot de instelling van een „Raad voor de Sport". De minis ter is bereid te bevorderen dat niet wordt overgegaan tot instelling van zulk een raad of enig orgaan dat de werkzaamheid der Nederlandse Sportfederatie overbodig zou maken of zou doorkruisen, alvorens tussen regering en Kamer van gedachten is ge wisseld omtrent het te voeren overheids beleid ten aanzien van de sportbeoefening en de bevordering daarvan. Hij is voorts bereid te bevorderen dat dit overleg, mede naar aanleiding van de jongste nota der Sportfederatie aan de regering, zo spoedig mogelijk kan plaats hebben aan de hand ener door de rege ring aan te bieden sportnota. •grens ravitaillering Büchly u dat wij zo'n man de wet kunnen voor schrijven", was zijn antwoord op de vele vragen waar Charly bleef. Erg overtui gend klonk het niet. En zo stond er woensdagmiddag om vier uur een zenuwachtige delegatie op het perron de trein af te wachten En ein delijk kwam ook Gaul „Ik ben gevallen", zei hij. Hoe en waar dat was gebeurd kwam er in de haast niet meer uit. De laatste dag voor het vertrek van de Tour is verlopen zoals dat elk jaar gaat. Met uitzondering van Gaul en Ernzer, wa ren alle renners al dinsdagavond in Mul house aanwezig. En in en om de perma nence heerste woensdag de hoogspanning der laatste vooi'bereidingen. Journalisten, die hun papieren en autoborden kwamen afhalen, fotografen en filmmensen, die hun camera's richten op alles wat wel en veel wat niet de moeite waard was. Baldini behoorde bij de renners, die niet helemaal fit in Mulhouse aankwa men. Hij was nog maar nauwelijks over de gevolgen van een in april opgelopen bronchitis heen en bovendien had hij „een gevoelig zadel", zoals de Italianen en Fransen dat noemen. De wereldkam pioen, die over enkele maanden in Zand- voort zijn titel komt verdedigen, plaatste zichzelf dan ook niet hoog op de ranglijst der kanshebbei's van de Tour de France van dit jaar. „Ik ben drie kilo te zwaar. Wat mij betreft is Gaul ook dit jaar de man met de beste kansen en daarna in volgorde Bobet, Anquetil en Rivière. 25JUNM<? ETAPPE-238KM. Advertentie Piet van Est Piet de Jongh Jaap Kersten Zij kozen Magneet-fietsen met Vredestein-banden. Volg hun voorbeeld: kies MAGNEET! Men moet zich kunnen verkopen. Loui son Bobet, een der afgoden van de Franse wielerfans, landde dinsdag met zijn eigen vliegtuig op het knusse vliegveldje van Habsheim, 10 km. van Mulhouse. Dat was een unieke gelegenheid voor de Franse fotografen om een prachtige plaat te schieten: Louison. die zelf zijn fiets uit de laadruimte van zijn vliegtuig tilde. Maar daarmee was het dan ook gedaan. Het xoas geen spectaculaire intocht van een lang verwachte wielervorst. Neen, Charly Gaul had een beter plan gemaakt. Eerst had hij twee dagen ieder een in de onzekerheid gelaten over het uur van zijn aankomst. Dinsdagavond, bij het officieel voorstellen van de ploegen in het sportpaleis, waren vrijwel alle groten aanwezig, zelfs Jacques Anquetil en Roger Rivière. Alleen Gaul ontbrak en het dui zendkoppige publiek stak zijn mening hier over niet onder stoelen en banken. Toen de Nederlanders met Bolzan en Schmitz, nadat zij ruim twee uur op de leider had den zitten wachten, laat in de avond, op het toneel verschenen en Charly er niet bij was, brak een fluitconcert los, dat zelfs de oppermachtige directeur Jacques God- det te veel was. Met de vingers in de oren vluchtte hij naar buiten tot het rumoer bedaarde. Even later kon hij toch weer glimlachen want de Nederlanders werden stormachtiger toegejuicht dan het geval zou zijn geweest als Gaul alle aandacht tot. zich had getrokken. Maar al met al zat het velen niet lekker, die afwezigheid van de toerwinnaar van het vorig jaar. De heren Koot en Stol, die namens de sportcommissie van de KNWU naar Mulhouse waren gekomen om de afspra ken met Luxemburgers te bekrachtigen, drukten hun mening als volgt uit: „Het is een schandaal, dat Charly alles in de steek laat voor de organisatie die de komst van een dergelijke ster nodig heeft om het publiek te trekken en niet te ver geten voor de Nederlanders in de ploeg. En de heer Koot voegde eraan toe: „Het is niet goed voor het moreel van de ploeg en niemand kan dit onze jongens kwalijk nemen. Goed, Gaul kon maandagavond in Rouen f 2700.- verdienen en dat was hem wel gegund, maar waarom kon hij niet evenals Bobet en Anquetil, die ook in Rouen reden, daarna zo snel mogelijk naar Mulhouse komen? Dat zou bij ons nooit kunnen gebeuren". Intussen bleef Charly onvindbaar. De geruchten deden de ronde, dat de Luxem burger na Rouen naar huis was gegaan om zijn nieuwe auto in te rijden. Jean Goldschmidt kreeg er een paar grijze haren bij. Het was duidelijk dat Gold schmidt er zelf een beetje mee in zat. „Wat wil je, wij hebben in Luxemburg uitgerekend één sportman van internatio nale betekenis, dat is Charly Gaul. Dacht 26 JUNI - NAMEN 5ion229km fRivière Dinanl 206km Achêne BELG IE Hogne ,Marchel73 km Bastoqne 130 km IBarr-de -Champ „154km ./"S. J rtebnge LUXEMB. ^Okm^-Capellen ^Luxemburg "^rv&Akm X Thionvil 26km Richemont Hagondag METZ (M FRANKRIJK 237 KM. België: 21. Adriaenssens, 22. Brankart, 23. Camille Buysse, 24. Alfred de Bruyne, 25. Armand Desmet, 26. Hoevenaers, 27. Marcel Janssens, 28. Pauwels, 29. Planckaert, 30. Van Aerd.e, 31. Van Geneugden, 32. Van Tongerloo. Directeur technique: Jan Aerts. Italië: 41. Baffi, 42 Baldini, 43. Bartolozzi, 44. Bruni, 45. Cestari, 46. Fabbri, 47. Falaschi, 48. Faliarini, 49. Favero, 50. Gismondi, 51. Padovan, 52. Bono. Directeur technique: Alfredo Binda. Frankrijk-nationaal: 61. Anquetil, 62. Louis Bobet, 63. Cazala, 64. Darrigade, 65. Everaert, 66. Géminiani, 67. Graczyk, 68. Hassenforder, 69. Mastrotto, 70. Pri- vat, 71. Rivière, 72. Stablinski. Directeur technique: Marcel Bidot. Spanje: 81. Bahamontes, 82. Berrendero, 83. Campillo, 84. Gomez, 85. Galdeano, 86. Utset, 87. Marigil, 88. Manzanque, 89. Otano, 90. San Emeterio, 91. Morales, 92. Suarez. Directeur technique: Dalmacio Langarica. Zwitserland-Duitsland: 101. Ecuyer (Zw.), 102. Graf (Zw.), 103. Hollenstein (Zw.), 104. Plattner (Zw.), 105. Schellemberg (Zw.), 106. Moresi (Zw.), 107. Traxel (Zw), 108. Altweck (Did), 109. Friedrich (Did), 110. Loder (Did), 111, Ommer (Did), 112. Reitz (Did). Directeur technique: Alex Burtin. Internationale ploeg: 121. Christian (Oostenr.), 122. Durlacher (Oostenr.), 123. Honsson (Den.), 125. Andrews (Eng.), 126. Hewson (Eng.) 127. Robinson (Eng.), 128. Elliott (Ierl.), 129. Sutton (Eng.), 130. Vierucki (Polen), 131. Batista (Port.), 132. Cardoso (Port.). Directeur technique: Sauveur Ducazeaux. Frankrijk-central-midden: 141. Anastasi, 142. Anglade, 143. Bergaud, 144. Bisilliat, 145. Busto, 146. Dejouhannet, 147. Dotto, 148. Forestier, 149. Gauthier, 150. Hot, 151. Rohrbach, 152. Rostollan. Directeur technique: Adolphe Deledda. Frankrük-Parys-noord-oost: 161. Annaert, 162. Hoffmann, 163. Champion, 164. Delberghe, 165. Hoorelbeke, 166. Lach, 167. Le Dlssez, 168. Lefèbre, 169. Mene- ghini, 170. Pavard, 171. Robic", 172. Vermeulen. Directeur technique: Jan Mazier. Frankrijk-west-zuid-west: 181. Bleneau, 182. Bouvet, 183. Gainche, 184. Grous- sard. 185. Le Buhotel, 186. Mahé, 187. Picot., 188. Pipelin, 189. Queheille, 190. Saint. 191. Sabbadini, 192. Thomin. Directeur teenmque: Paul le Drogo. In dc softbalcompetitie vielen geen ver rassende uitslagen te noteren. HHC bleef aan de leiding door een gemakkelijke 52 overwinning op Catchers. Pinguins bleef goed volgen door twee overwinningen en ook IICK maakte geen fout door Schoten nog steeds zonder winst te verplette ren (23—2). De stand is: Rooswijk 9 7 HHC 9 18 VVGA 8 6 Pinguins 8 14 OVVO 9 6 HCK 8 13 Catchers 9 4 TYBB 9 10 Schoten 9 0 Pinguins won van OVVO door beter slagwerk. Vooral van de dames Graper, Hietbrink en Vermaat. De homerun van laatstgenoemde was schitterend. Bij OVVO was alleen mevr. Papegaai goed op slag en dat was niet genoeg voor de zege. Pinguins won met 74 HCK won zonder moeite van Softbal Schoten. De Kinheimse dames gaven 14 honkslagen. Marijke Tieland en Joke Fuykschot waren met 3 hits topscoorsters. In de eerste en vierde innings scoorde HCK acht punten, daartoe door vele fou ten in staat gesteld. Het einde kwam met 23—2. TYBBRooswijk een herhaling van de finale van het Bondstoernooi is we derom gewonnen door TYBB. Dini de Vries won een fraai pitchersduel van Wil van Maanen, die o.a. een schitterende stootslag van Elly van Turnhout moest incasseren. Dini de Vries had 702 als resultaat. TYBB won met 31. HHC had aanvankelijk nogal moeite met Catchers, dat tweemaal een voorsprong nam. Pas in de vierde innings kwam HHC gelijk (22), maar toen liepen de HHC- dames ook onbedreigd uit. In de vijfde in nings werd het 32 en de volgende slag beurt leverde HHC twee punten op (52). De uitslagen luiden: Eerste klasse: Pinguins—VVGA 61, Schoten Rooswijk 5—13. TYBB—OVVO 11—7, HHC—Cat chers 5-2. Pinguins—OVVO 7—4, TYBB—Roos wijk 3—1, HCK—Schoten 23—2. Tweede klasse AMeteoor—HHC 2 16—3. DIO— Pinguins 3 11—9, DSS—TYBB 2 8-3, RCH-HHC 2 23—1. Tweede klasse B: THB-SC Haarlem 2—28, DCG —Schoten 2 132, Pinguins 2EDO 9—9. Derde klasse A: VVGA 2-Shell 3—4. Derde klasse B: SC Haarlem 2—EHS 6—16, DSS 2—RCH2 13-10, HCK 4-Rooswijk 2 15—13, TYBB 3—DSS 2 2—12. Vierde klasse A: Terrasvogels 2DIO 2 6—22, Meteoor 2Terrasvogels 2 1517, EDO 3—Lijn den 4—5. Vierde klasse B: TerrasvogelsTHB 2 5—5, Bloemendaal 2HCK 5 11—6, OVVO 3Bloemen- daal 3 13—15. PROGRAMMA 29 juni: Eerste klasse: HCKCatchers, Pinguins Rooswijk, OVVO—VVGA. 30 juni: HHCSchoten. 3 juli: Rooswijk—Schoten, VVGAPinguins. Tweede klasse A: TYBB 2DIO, Pinguins 3 RCH, DSS—HHC 2. Tweede klasse B: THB-Schoten 2, DCG—EDO, Schoten 2SC Haarlem. Derde klasse A: VVGA 2-Bloemendaal, HCK 3 —Shell. OVVO 2—EDO 2. Derde klasse B: SC Haarlem 2—HCK 4. DSS 2 —EHS, Rooswijk 2—RCH 2, TYBB 3—RCH 2. Vierde klasse A: RCH 3Lijnden, EDO 3 Ter rasvogels 2, Vierde klasse B: Bloemendaal 2Terrasvogels, Bloemendaal 3—Bloemendaal 2. T ennis centre court. Nielsen had zijn oude vorm teruggevonden en binnen korte tijd was de stand 5-2 in zijn voordeel. Plotseling keerden de kansen echter. Laver passeer de zijn tegenstander met keiharde slagen. De achterstand werd ingehaald en zelfs de servicegame van de Deen werd door broken. Het werd 5-4 voor Nielsen en in de 10de game kwam hij op 2 setpoints te staan. Een smash van de jeugdige Austra liër en een ver buiten het veld geslagen bal van Nielsen deden de setpoints ver loren gaan en de stand werd 5-5 Rod La ver eiste de set met 7-5 voor zich op en ook de partij kwam op zijn naam te staan. De uitslagen van de belangrijkste par tijen waren: Heren enkelspel 2e ronde: Candy (Austr.) versl. Baxter (GB.) 6-3, 6-2, 6-2; Krishnan (India) versl. Phillips-Moore (Austr.) 6-2, 6-2, 6-3; Bey (Rhodesia) versl. Jagge (Noorw.) 7-5, 6-2, 6-2; Mills (GB.) versl. Prenn (GB.) 6-4, 6-1, 6-1; Wilson (GB.) versl. Pickard (GB.) 6-3, 8-6, 6-4; Sirola (It.) versl. Kendall (Austr.) 9-7, 6-1, 1-6, 10-8; Hann (GB.) versl. Bailey (Austr.) 6-2, 4-6, 6-1, 6-3; Mulloy (VS.) versl. Ger- rard (Nieuw Zeeland) 6-3, 7-5, 6-4; Gime- no (Sp.) versl. McDonald (Brits Guyana) 6-3. 6-2, 6-1; Fletcher (Austr) versl. Gracie (GB.) 6-2, 6-1, 6-0; Davies (GB.) versl. Jovanovic (Jsl.) 6-1, 3-6, 6-3, 6-2; Laver (Austr.) versl. Nielsen (Den.) 10-8, 6-4, 7-5; Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Niwtstr. 181. Tel. 14444 Buchholtz (VS.) versl. Forbes (Z.Afr.) 3-6, 7-5, 11-9, 10-8; Fraser (Austr.) versl. Fer nandas (Braz.) 6-3, 6-1, 6-2; Ayala (Chili) versl. Paish (GB.) 6-3, 6-1, 6-4; Howe (Austr.) versl. Maris (Ned.) 7-5, 6-4, 6-1; Tulrich (Den.) versl. Mei (China) 6-1, 6-1, 6-1; Leschly (Den.) versl. Panajotovic (Jsl.) 4-6, 7-5, 3-6, 6-4, 7-5; Oakley (GB.) versl. Stookenberg (Zw.) 6-2, 6-2, 9-7; Ward (GB.) versl. Mandarino (Braz.) 6-4, 6-4, 3-6, 6-1. Heren enkelspel, tweede ronde: Hewitt (Austr.) versl. Douglas (V.S.) 6-1, 8-6, 6-4; Emerson (Austr.) versl. Gorman (Austr.) 6-1, 4-6, 8-6, 6-3; Frost (V.S.) versl. Merlo (It.) 6-0, 6-0, 6-3. Dames enkelspel, tweede ronde: Edda Buding (Statenl.) versl. Florence de la Courtie (Fr.) 6-3, 6-3; mej. Gunderson (VS.) versl. mevr. Brasher (GB.) 6-8, 6-2, 6-3; mej. Hammil (Z.Afr.) versl. mevr. Brighton (GB.) 6-2, 6-0; Christine Mercelis (Belg.) versl. mej. Johnson (VS.) 6-3. 4-6, 6-0. Dames enkelspel, tweede ronde: mej. Marsch (Austr.) versl. mevr. Hopman (Austr.) 6-4, 6-4; Maria Esther Bueno (Braz.) versl. mej. Dittmeyer (Did.) 4-6, 6-1, 6-1; mej. Bentley (G.B.) versl. Ilse Buding (statenl.) 6-3, 6-4; mej. Rees Lewis (Fr.) verl. Jill Rook (G.B.) 4-6, 7-5, 7-5.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 15