Eindexamen doen is ook in Australië een opgave TYPEN PONT BSillili» „DE VALK" WERKSPOOR SHOW-PARADE in de Gen. Cronjéstraat Amsterdams taxibedrijf kampt met illegale concurrentie KLASSIEKE MEUBELEN .Óók' ap..;. Vit/toge* Coeoö fêcfataft fëoómoH illofcoMen FERDINANDS belevenissen Stofzuigers Fa De Vilder Cafébezoekers vallen in handen van „snorders" IETS NIEUWS MAANDAG 29 JUNI 1959 8 Geslaagden bewierookt als wonderkinderen Kort nieuws Scheepvaart LUIDSPREKERS ƒ950.- aanfae Doe uw keus uit de rijke collectie van: UfoedtedeMituj IN 5 DAGEN RETOUR TEMPEX plafond over heen. „DE HOUTHAL" Constr. bankwerkers Mach. bankwerkers Elektr. lassers Montagewerkers Morgenavond 20.30 uur 21.30 uur: Aankomst Ouden van dagen met fakkeloptocht 22.00 uur: Groot Vuurwerl" Soaarndamseweg (Van onze correspondent in Sydney De jeugd van de middelbare scholen In Nederland zit op het ogenblik in de exa mentijd. Velen hunner zullen misschien, bij zeventig of tachtig graden Fahrenheit verzuchten: „Zat ik maar in Australië, daar is het nu winter en hebben ze ten minste geen last van de warmte". Zo is het niet Hoe vreemd het ook moge klin ken, ook in Australië hebben de onder- wijs-autoriteiten, net als in Nederland, de heetste maanden van het jaar uitgekozen om examens af te nemen. „Heet" bete kent hier geen zeventig, maar negentig of honderd en meer graden, want hier ne men ze examen af in novembcr/deccm- ber, het hartje van de Australische zomer. Waarom juist de heetste maanden daar voor worden bestemd is een raadsel. Maar hoe warm het ook is, de vele dui zenden leerlingen, die allen gedurende de veertien dagen van het examen zitten te zweten, vormen het middelpunt van de pu blieke belangstelling. De gehele bevolking leeft met de jongens en meisjes mee, en dat geldt niet alleen voor familieleden, vrienden en kennissen. Zij die met vlag en wimpel slagen, prijzen veroveren en stu diebeurzen krijgen, wordt met foto en ver haal in de grote dagbladen lof toege zwaaid. Eindexamen is een nationale ge beurtenis. De kranten in de zes hoofdste den van Australië waarvan sommige oplagen hebben tot zevenhonderdduizend exemplaren behandelen de eindexa mens der middelbare school als het be langrijkste nieuws van de dag, enkele we ken lang. Het bericht dat men geslaagd is, moet de leerling uit de krant verne men. Officieel bericht ontvangt hij pas maanden daarna. Er worden hele bladzijden gewijd aan de prestaties van de beste leerlingen .In de laatste jaren treden daarin vooral im migrantenleerlingen naar voren, want het is voor een Australiër nog altijd een won der, dat een jongen (of meisje), die zon der kennis van de Engelse taal in Austra lië aankomt, in vijf jaar tijd vloeiend En gels leert en bovendien een of meer „vreemde" talen spreekt. De kranten ver melden over de beste leerlingen niet al leen hun prestaties, de vakken, die zij ge studeerd hebben en de punten, die hun zijn toegewezen, maar ook de presentjes, die zij van hun ouders ontvangen, wat hun plannen zijn voor de toekomst, enzovoort. Het is een vraaggesprek, zoals gewoon lijk slechts een filmster of staatsman overkomt. Sommige kranten beschrijven de historie van het gehele gezin van de geslaagde leerlingen, hun methode van studie, de sporten, die zij beoefenen, hoe laat zij opstaan, en naar bed gaan, enzo voort En dat alles geldt jonge mensen van vijftien, zestien of zeventien jaar. Met de universitaire studenten gebeurt hetzelfde. Ook hier worden de examens in het heetst van de zomer afgenomen. Voor de afgestudeerden wordt een massa-bij een komst belegd, waaraan per faculteit hon derden studenden deelnemen. De diplo ma's worden uitgereikt in een kleurrijke ceremonie van in purper geklede hoogle raren en in toga gehulde docenten en af gestudeerden, compleet met de „metse laars-baret". Ook dan uit de pers zich in lofzangen, want de Australiër heeft een grote bewondering voor intellect „Captain" In de afgelopen examenperiode schreef een groot dagblad over Ineke Schelling: „Een jong Nederlands meisje, dat acht jaar geleden op school kwam. Zij kon toen geen woord Engels spreken en sjouw de een Nederlands-Engels woordenboek mee. Na enkele weken schafte ze dat af en een paar maanden later sprak ze vloeiend Engels. Later werd ze als eerste immi grante in Nieuw Zuid Wales school-captain (de door de leerlingen en de leraren geko zen leidster van alle leerlingen van de school, die namens hen het woord voert op bijeenkomsten en ten voorbeeld strekt aan anderen). Dit was zo'n gebeurtenis, dat de minister van Onderwijs e<- melding van maakte in het parlement. Een andere uitblinker was Cornelius Ju lius „uit Nederland, die een studiebeurs van de Kamer van Koophandel kreeg en nog twee andere beurzen ontving van voortgezette studie aan twee schoolinstel- lingen". Het systeem van beurzen is wijd verbreid. Behalve de overheid, die er zo'n tweeduizend uitgeeft, zijn er honderden an dere, welke verstrekt worden door particu liere instellingen aan iedereen, die van buitengewone intelligentie getuigt, zonder rekening te houden met het gezinsinkomen. „Prefect" Een derde uitblinkster was de Neder landse Anneke Nak, die in 1958 tot „pre fect" werd gekozen. Op elke middelbare school kiezen leerlingen en leraren enke le „prefects", die in de uitvoering van hun taak, zowel wat betreft studie als sport, een voorbeeld geven aan anderen. Ook van deze keus van een „nieuwe Australiër" tot „prefect" maakten de kranten met grote koppen en foto's melding. Studeren op een middelbare school in Australië is voor een immigranten-leerling somstijds een onder vinding als van een droomprins of -prin ses, die bewierookt wordt. Er is ook na ijver, maar in het algemeen nemen de Australische klasgenoten het nogal ge moedelijk op, wanneer een immigranten leerling de „primus inter paris" wordt. Niet omdat de Australiër minder intelli gent zou zijn, maar omdat een immigran tenleerling zich harder uitslooft en wat de Nederlandse immigranten aangaat van huis uit een geschiktheid heeft mee gekregen om zijn belangstelling tot een wijdere horizon uit te strekken. Zwemmen In Scherpenzeel. Sinds een week beschikt Scherpenzeel over een zwembad, dat tot stand is gekomen door een grote burgerzinlening. De raad heeft nu, met de stemmen van de P.v.d.A-fractie en de fractie van Gemeentebelangen tegen, besloten het bad op zondagmiddagen open te stellen voor de jeugd van 13 tot 21 jaar, als de temperatuur van het water door het college van B. en W. geschikt wordt ge acht. De tegenstemmers wilden het bad de gehele zondag openstellen. Het is nu voor jongens anderhalf uur toegankelijk en voor meisjes eveneens anderhalf uur. Voor vol wassenen is het bad de gehele dag ge sloten. Het is half twee in de nacht. Wij rijden in een taxi langs een aantal geparkeerde auto's op de Amsterdamse Nieuwendijk. „Ziet u het meneer", zegt de chauffeur, en hij wijst op een aantal mannen, dat de gesprekken met de caféportiers even onderbreekt om onze taxi spottend na te kijken. „Ziet u wel, dat er voor mij geen kans is om hier een klant te krijgen? De cafébezoekers, vooral de zeelui, vallen in handen van de snorders." Op de hoek van de Martelaarsgracht staan twee politieagenten. Zij weten, dat de wachtende auto's illegale taxi's zijn. Zij kennen de nummers en zij kennen de bestuurders. Zij weten ook, dat de veel al niet geheel nuchtere lieden, die van dit vervoer gebruik maken, prijzen moeten betalen, die ruim tweemaal zo hoog liggen als die van de officiële taxi's. Maar zij grijpen niet in, want weten is geen be wijzen en om een proces-verbaal te kun nen uitschrijven is het nodig, dat wordt geconstateerd, dat de Wet Autovervoer Personen wordt overtreden. En de snor ders zorgen er wel voor, dat de poiitie geen getuige is van het enige bewijs: het betalen van de rit. Amsterdam wordt belaagd door een nog steeds toenemend aantal snorders. Politie en taxibedrijf schatten het aantal thans op ongeveer dertig. Zij opereren vooral 's nachts en dan bij voorkeur in de ver- maakcentra: de bocht van de Nieuwen dijk, de Zeedijk, het Thorbeckeplein en omgeving en het Leidseplein. Van de bijna 500 taxi's, die Amsterdam telt, zijn er in de nachtelijke uren onge veer 120 op straat. Zij wachten bij de standplaatsen, totdat zij worden geroepen voor een rit of via de taxicentrale daartoe telefonisch opdracht krijgen. Onze taxi chauffeur zegt: „Ik heb op het Rembrandt- plein wel eens twintig minuten op de standplaats staan wachten en in die tijd zag ik zes snorders een vrachtje uit café's ophalen." De snorders, van wie de meesten bij de politie niet al te goed bekend staan, moe ten hun klanten „runnen". Dikwijls wor den zij gewaarschuwd door een portier, die een vrachtje heeft, uiteraard tegen be taling van provisie. Maar in de meeste ge vallen zoeken zij hun passagiers zelf oo door deze op te vangen bij het verlaten van de kroegen of zelfs door in de café's klanten te werven. Zij kijken daarbij hun mensen goed aan. Zeelui vormen een dank baar object. Zij beschikken vaak over veel geld en als zij wat te diep in het glaasje hebben gekeken, weten zij immers toch niet het verschil tussen een officiële en een illegale taxi. Een rit naar de haven is een langdurige rit. En een dure. Een deel van de klanten bestaat u;t mannen uit de provincie, die in de hoofd stad de bloemetjes buiten zetten. Taxi me neer? De snorder brengt hem wel even naar het hotel. Soms is gezorgd voor vrou welijk gezelschap en dat wordt natuur lijk bij het tarief ngecalculeerd. En wie na sluitingstijd van de nachtcafé's nog door wil fuiven, wordt door de snorder keurig afgeleverd bij een clandestien nachthuis, dat maar al te graag een aan- brengprovisie betaalt. De gespannen sfeer tussen de taxi chauffeurs en de snorders is de laatste tijd nog toegenomen, nu is gebleken, dat enkele snorders op lege standplaatsen ook al het telefoonkastje plegen te openen, waarna zij van de taxicentrale adresseri van taxiaanvragers krijgen De politie? Wij staan voor een bijzon der moeilijk geval, zo verzekerde men ons op de bureaus in de binnenstad. Om iemand te verbaliseren moet worden ge constateerd, dat er voor de rit geld wordt ontvangen. Dat zou kunnen door achter de illegale taxi's politieauto's aan te stu ren en zelfs dan nog is het moeilijk de snorders op heterdaad te betrappen. Verleden jaar zijn een kleine veertig snorders bekeurd. Maar de boete is niet hoog, want de tenlastelegging gaat niet verder dan het rijden met een taxi zonder vergunning. De boete is met één nacht „werken" verdiend en de overtreders gaan rustig verder. Een van de taxiondernemingen heeft becijferd, dat een vijfde van alle taxirit ten in Amsterdam door snorders wordt uitgevoerd. Andere ondernemers vinden dat overdreven en wijzen op andere fac toren, die het taxigebruik hebben doen dalen, bijvoorbeeld het groeiende auto bezit, Amsterdam telt thans 50.000 auto bezitters, dat is twee en een half maal meer dan zes jaar geleden. Hoe het ook zij, het snordersprobleem zit de chauffeurs van de toch al niet zo florerende taxibedrijven bijzonder hoog. Abbekerk, 28 te Manilla. Aagtedijk, 29 te Dar Es Salaam. Aagtekerk, 29 v. Zanzibar n. Dar Es Salaam. Aalsdijk. 23 te Boston v. Halifax. Agamemnon, 28 v. Mobile n. Houston. Akkrumdijk, 28 280 m. n.o. Horta n. Cristobal. Alcor, 27 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Aldabi. 27 v. Rotterdam n. Bremen. Alhena, 29 te Santos verwacht. Alphard, 30 te Santos verwacht. Alpherat, 29 te Rio de Janeiro. Amerskerk, 29 te Antwerpen verwacht, Amstelpark, 28 130 m. n.o. Fayal n. Ceuta. Amstelmolen, 27 v. Rotterdam n. Dagenham. Ampenan, 30 te Bangkok verwacht. Area. 27 v. Los Angeles n. Cardon. Arendsdijk, 28 600 m. o.n.o. Miami n. Miami. Arendskerk, 29 te Aden verwacht v. Brisbane. Argos, 29 te Iskenderun. Asmidiske, 28 580 m. n.w. Fayal n. Amsterdam. Balong 27 v. Suez n. Aden. Bantam, 27 v. Colombo n. Port Said. Batjan, 29 te Belawan. Billiton, 29 te Damman verwacht. Bintang. 29 te Artificial eil. verwacht. Bloemfontein, 29 te Bombay verwacht v. Karachi. Bonita, 28 v. New York n. Laceiba. Boskoop, 28 v. Willemstad n. Pampata. Calamares, 29 te Charleston verwacht. Caltex Amsterd.. 28 100 m. w.n.w. Malta n. Sidon. Caltex Delfzijl. 29 v. Rotterdam te Vlissingen. Caltex Eindhoven, 29 v. Suez n. Rastanura. Caltex Leiden, 28 te Hobart. Caltex Rorinchem, 29 v. Rotterdam n. Fredericia. Caltex Rotterdam, 28 41 m. n.w. Malta n. R'dam. Caltex The Hague, 28 te Abadan. Caltex Utrecht, 29 te Abadan verwacht. Carillo, 28 v. Libertador n. Gothenburg. Cartago, 29 te Havana. Casamance, 28 200 m. n. Dakar n. Dakar. Celebes. 23 v. Singapore n. Port Swettenham. Cinulia, 28 v. Panamakanaal n. Brisbane. Clavella, 29 v. Stockholm n. Norrköping. Colytto, 29 te Curagao. Corilla. 28 v. Singapore n. Ilo Ilo. Crania. 28 te Ceuta v. Mena. Cradle of Liberty, 28 400 m. z.w. Walvisbaai naar Philadelphia. Dinteldijk, pass. 28 Cherbourg n. Londen. Dongedijk, 28 te Los Angeles. Deris. 28 te Galveston. Eemdijk, 28 te Rotterdam. Eenhoorn. 29 v. Bremen te Rotterdam. Elizabeth B. 28 v. Cristobal n. Port Neches. F.na, 29 v. Panamakanaal n. Curasao. Eos. 29 te Tripoli. Fravizo. 29 te Teneriffe. Freetown. Friesland SSM. 28 te Rotterdam. Gaasterland, 28 te Bahia. Garoet, 27 v. Rotterdam n. Tandjong Priok. Gaasterland, 28 te Bahia verwacht. Giesenkerk, 28 te Hsingkang v. Shanghai. Gooiland, 29 te Paranagua verwacht. Graveland, 28 te Santos. Groote Beer, 27 v. New York n. Rotterdam. Hathor, 28 v. Bremen n. Rotterdam. Hestia, 27 v. Rotterdam n. Bremen. Heelsum, 29 te New Orleans verwacht. Holendrecht, 28 v. Haifa n. Dakar. Hydra 28 te San Juan. Jagersfontein, 28 v. Lorenzo Marques n. Durban. Jason, 29 te Barahona verwacht. Johannes Frans, 28 te Coquimbo verwacht, Jos. Frering, 28 100 m. w.z.w. Berlenga n. IJmuid. Jupiter. 27 te Rotetrdam. Kaap Hoorn, 28 v. Suez n. Abadan. Kabylia, 28 te Stockholm. Kamperdijk, 28 te Antwerpen v. New York. Karachi, 28 v. Belawan n. Djibouti. Karakorum, 28 50 m. w. Gibraltar n. Bilbao. Karimata, 28 te Biak. Kellia, 28 60 m. z. Azoren n. Rotterdam. Kermia, 28 v. Port Said n. Ceuta. Kertosono, 28 120 m. z.z.o. Napels n. Genua. Kieldrecht, 29 te Cochin. Koratia, 28 400 m. w.n.w. Kp. Finist. n. Eastham. Korenia, 28 te Bunju. Kosicia, 28 400 m. n.o. Terceira n. Curagao. Kreeft, 28 v. Rotterdam n. Vigo. Kryptos, 28 v. Fredericia n. Pernis. Laertes, 27 v. Rotterdam n. Singapore. Leersum. 29 v. Aden n. Suez. Leiderkerk, 28 v. Suez n. Aden. Lekkerkcrk, 28 te Hamburg. Lelykerk, 28 190 m. o.n.o. Aden n. Muscat. Le Maire, 28 te Saigon. Lcto, 28 te Rotterdam. Luna, 27 v. Volos n. Saloniki. Lutterkerk, 28 v. Abadan n. Kuwait. Maas, 28 40 m. z.z.w. Lissabon n. Rotterdam. Maasdam, 27 v. Southampton n. Cobh. Mariekerk, 28 v. Marseille n. Rotterdam. Maron, 29 te Baltimore verwacht. Maureen, 28 v. Corpus Christi n. Jacksonville. Meerkerk, 29 te Chalna. Meres N, 28 te Montevideo v. Ascuncion. Merwede, 28 v. Dakar n. Takoradi. Merwelloyd, 28 v. Djakarta n. Singapore. Mirfak N, 28 te Montevideo v. Santos. Modjokerto, 28 te Bremen. Muiderkerk, 29 Bedibunder verwacht. Musilloyd, 28 te Hamburg. Naess Commander, 30 te Fawley v. Mena. Naess Lion, 28 180 m. w. Medina n. Suez. Naess Tiger, 29 v. Rotterdam n. Ostermoor. Neder-Elbe, 28 600 m. o. Guardafui n. Singapore. Nias, 28 te Buena Ventura. Noordwijk, 28 150 m. z.z.w. Dakar n. Monrovia. Ommenkerk, 28 v. Rotterdam. 29 te Hamburg. Ootmarsum. 28 te Bremen v. IJmuiden Oranje, 29 te Southampton. Oranjefontein. 29 te Antwerpen. Oranjefontein. 28 v. Southampton n. Antwerpen. Perna, 29 te Singapore. Polydorus. 23 v. Adelaide n. Liverpool. Polyphemus, 29 te Gorgetown. Prins Alexander, 29 te Derince v. Piraeus. Prins der Nederlanden. 28 te Puerto Limon. Prins Willem V. 28 v. Rotterdam n. Le Havre. Frins Willem III, 29 te Montreal. Prinses Irene, 28 in Welandkanaal n. Chicago. Raki, 28 v. Abadan n. Kuwait. Rempang. 28 v. Antwerpen te Rotterdam. Rondo. 28 te Cristobal. Rijndam. 28 v. Montreal n. Southampton. Sabang, 28 te Port Swettenham v. Singapore. Saloum. 28 te Duinkerken. Scheldelloyd. 28 v. Singapore n. Bangkok. Schie. 29 v. Piraeus n. Malta. Senegalkust, 29 te Antwerpen verwacht. Silindoeng, 29 te Brisbane. Slamat. 29 te Houston verwacht. Stad Arnhem. 28 45 m. w.n.w. Stadlandt n. Narvik. Stad Rotterdam, 28 100 m. z.z.w. Kp. Blanc naar Stad Schiedam, 28 80 m. n.w. Bergen n. Gent. Stanvac Lirik, 29 et Sungeigerong. Stentor, 29 te Guanta verwacht. Steven. 28 42 m. n.o. Malta n. Ceuta. Strat Banka, 29 te Bombay. Siraat van Diemen, 28 v. Rio de Jan. n. Santos. Tankhaven III. 28 te Tandjong Uban. Tara, 27 v. Rotterdam n. Bremen. Teiresias, 28 v. Suez n. Aden. Tero, 29 rede Santos ten anker. Themis, 28 v. Curagao n. Georgetown. Theobaldius. 28 v.t Amuaybay n. Hamburg. Tjikampek, 28 te Port Harcourt. Tjitjalengka, 28 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Van Cloon, 28 te Auckland verwacht. Van Heemskerk, 29 te Accra. Van Spilbergen, 28 600 m. z.w. Ceylon n. Penang. Vasum, 28 te Rotterdam. Vivipara. 28 te Suez. Weltevreden, 29 te Baltimore. Witmarsum, 28 te Antwerpen v. Hamburg. Wonosobo, 29 te Bandar Shapur. Zonnewijk, 28 te Londen v. Antwerpen. SLEEPVAART Hector, 28 v. Rotterdam te IJmuiden. Oceaan, 26 te Houston. Stentor, 27 te Harlingen. Zeeland, 25 180 m. z. Kp. San Lucas n. Osaka. Zwarte Zee, 29 te Newcastle. Tot ons aller leedwezen overleed plotseling onze Ober. de heer H. K. WICHMANN welke meer dan 32 jaar onze zaak trouw heeft ge diend. Wij zullen hem node mis sen en hem in alle eer blijven gedenken. Dat hij moge rusten in vrede. Familie M. Heere. Hotel „Augusta", IJmuiden. A. J. G. Wermenbol WEGENS VAKANTIE AFWEZIG TOT DINSDAG 21 JULI Waarneming: de artsen F. v. Stekelenburg en Mevrouw v. Rij-Flury Gevr. tijdelijk FLINKE HULP, 8.30 tot 12.30 uur, m. broodmaaltijd. Aanm. liefst tussen 7 en 8 uur. Lange Nieuwstraat 353. Gezocht WOONRUIMTE v. pasgetrouwd stel in IJmui den of omg. Br. L 2446. WIL DEGENE die woensdag bij de Kijkgrijp een verkeer de damesfiets heeft meegeno men deze terug bezorgen op onderstaand adres tegen in ruiling van andere. G. N. den Hollander, v. Speykstraat 34. WEGENS ZIEKTE kan Henk Hagedoorn voorlopig niet venten. WIL DIEGENE, die zaterdag een verkeerde fiets heeft meegenomen v.a. het Markt plein deze terug bezorgen: Lagersstraat 42. ZOMER-SPOEDCURSUS duur ca. 2 maanden. Aanvang deze week. Haarlem, Oude Gracht 71 INST LUXE VERHUUR van de nieuwste Opels f 20 p. dag. S. Diependaal, Esdoornstraat 2, t/o ingang Ziekenhuis. LUXAFLEX, het moderne zongordijn. Botman, Kenne- merlaan. VERCHROMEN en VERNIK KELEN. „De Valk", Emma. kade 23, Haarlem, t/o de Bavo. Telef. 17115. KAMPEERTENTEN m. 3 jr. volle garantie. 2 pers. f 47.50, 2-3 pers. f 65, 4-5 pers. f 110, 6 pers. f 147.50. Alleen deze week 3-4 pers. f 97.50 geheel compl. met ingenaaid of los grondzeil. Div. combie ten ten. Cat. gratis op aanvr. Svenska tentenfabr. Verk.- kant. v. Ned. A. C. Kruse- manstraat 25, Haarlem-O., Telef. 20145. SPOTPRIJS!!! 1 Erres en 1 Philips 43 cm beeld T.V. z.g.a.n. zeldz. beeld en klank met nwe. antenne enz. en gar. f 495 en f 515. Ook des avonds. Zuidpolderstr. 56rd., Haarlem-Oost. Iedereen en zonder borg KREDIETEN van f 500 t/m f 4000 voor aankoop meube len en woningtextiel, recht streeks van fabriek. Enorme besparing. Bovenst, kredieten tegen uiterst soepele betaling en onder strikte geheimhou ding. Vr. vrijbl. inL Postbus 1083, Rotterdam. Uw oude Stofzuig ei is geld vaard! U kunt dez« inruilen bij aankoop van er nieuwe. Keuze uit alleen klas fabrikaten o.a Hoovei Erres. Ruton. Holland Electn Excelsior KOK, Kruisstraat 5 Haarlem Telefoon 18H0 OVERGANGS LEEFTIJD? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's Bloedzuiverende thee No. 8 helpt! Groot pak f 1.85 bij elke drogist. SENSATIE!!!! In 3 dagen in uw bezit. Duitse TV f 5 p. w.. Radio's f 2.50 per week, Wasmachines f 2 p. w. Meu bilair f 3.50 p. Moderne bankstellen f 3 p. w. enz. enz. Schrijf Fa. Wito. Monniken- steeg 172, Arnhem PRIMA JAVAKAPOK in zakken a yQ kg f 2.60. Zee- man, Bioemstraat 70. IJmui den. Telef. 4235. DAMESPULLOVERS met V- hals, wit en bleu. f 1.98. Zee man, Bioemstraat 70, IJmui den, Telef. 4235. Amerik. BRETEL OVER ALLS. Zeeman, Bioemstraat 70, IJmuiden, Telef. 4235. CASSATA IJS, 4 uur houd baar. Hazen berg's 1ste klas banketbakkerij. ETALAGE MATERIALEN v. iedere branche, glasplaten, spiegels (ook verzilveren) J. Mertens, Snelliusstraat 14, Telef. 6140, IJmuiden. Te koop gevr. BABYCOM- MCDE. Br. L 2439. Te koop z.g.a.n. half-Engelse KINDERWAGEN. Rijnstraat 41 ben. HAARD en koop, z.g.a.n. KACHEL Napiers tr. Te koop half-Eng. WTTTE KINDERWAGEN. Kortenaer- straat 12 zw. Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro. Ruton, AEG. enz. Verkoop - Inruil Reparatie Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 Telef. 4402 Heden kunnen wij u de definitieve overname mededelen van onze zaak F. v. d. PIJL, Herenkapsalon annex parfumerieën, tabak en sigaren KENNEMERLAAN 33 - IJMUIDEN door de heer P. H. ZWETSLOOT. Wij danken u allen voor het vertrouwen dat wij in de loop van 25 jaar van u mochten ondervinden en bevelen onze opvolger beleefd bij u aan. F. v. d. PIJL In aansluiting op bovenstaande mededeling berichten wij u dat wij met ingang van woensdag 1 juli 13.30 uur de hier voor genoemde zaak voortzetten onder de naam P. H. ZWETSLOOT Wij hopen door goede bediening en prima service het gestelde vertrouwen te bestendigen. Aanbevelend, P. H. ZWETSLOOT EEN VAN DE FAVORIETEN UIT ONZE AFDELING NOTEN POLI SALONKAST 425.- NOTEN BANKSTEL bekleding wollen moquette Heden geëtaleerd MARKTPLEIN Sigarenmagazijn B. CRAMER VELSERDUINWEG 117 IJmuiden Oost KSNNSMSALAAN' KSNNSMSALAAN KSNNSMSALAAN- KSNNSMSALAAN' KSNNSMSALAAN- ZOALS DE VALK ZIJN ER MAAR WIINIOEN. Zeldzaam goedkoop en toch een volledige behandeling CHEMISCH REINIGEN Kostuums, Mantels e.d2.95 Japonnen 1.95 Pantalons, rokken 1.25 Jumpers of vesten0.95 Zeeweg 263 Tel. 6573 - IJmuiden SPECIAAL ADRES voor overhemden- en kledingreparatie Werk zelf uw oude gescheurde plafond weg. Lijm er 'n Plaatafmetingen 100 x 100 cm en 50 x 50 cm. Dikte 1 cm. TEMPEX SNEEUWWIT en VEDERLICHT KENNEMERLAAN 159 TELEFOON 7770 BEDRIJF TE UTRECHT vraagt voor haar montagewerk bij de Kon. Ned Hoogovens ERVAREN (N.V.L.) Sollicitanten gelleven zich te melden bij bet Gewestelijk Arbeidsbureau te HAARLEM, elke woensdagavond tussen 7 en 8 uur.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 12