André Darrigade gunde zijn ploegmaat Graczyk in Rennes de overwinning Weer een verrassing: Mackay versloeg Australiër Fraser Piet de Jongh eindigde als zesde in kopgroep De Tour in cijfers Machtsvertoon van Franse nationalen DINSDAG 30 JUNI 1959 9 UUU-7eETAPPE-190KM Snijder won in Luxemburg „Grand Prix Hoüerich" Haarlemmer Piers werd derde „Tour de Benelux" in september Piet Steenvoorden naar Oost-Duitsland Hairos II gaat niet naar Amerika In Sister Pluto-prijs 23 deelnemers WIMBLEDON-K A MP I PENS CHA PPEN De Graaf, C. Groot, Geer- lofs op de transferlijst Belgen wonnen Europees team-pentathlon Nederland B werd derde J. van Beem voorzitter van „Het Noordwesten" Nieuw middel maakt een einde aan TRANSPIRERENDE VOETEN en de ongemakken daarvan André Darrigade demonstreerde gisteren op het wielerbaantje van het feestende Hennes de macht van dc Franse nationalen. Lachend wees dc sprintcrack op zyn ploegmaat Jean Graczyk, aan wie Darrigade als beloning voor het harde werk in de op een na langste etappe van de Tour van Rouaan naar Rennes over 286 km de eer had gegund om ais eerste over de eindstreep te gaan. Darrigade zorgde er wel voor, dat zyn groene trui niet in gevaar kwam door met een banddikte verschil voor zyn concurrent Vito Favero als tweede te finishen. Vier Franse nationalen bevonden zich in de kopgroep van tien man, die 100 kilometer voor het einde ontstond. Is het een wonder, dat zy in die slotfase in de hoofdstad van Bretagne de zege konden afstaan aan de man, die hel hardst had gewerkt om de tegenstand van Piet de Jongh, de Spanjaard Galdeano, de Italianen Baffi en Favero, de Bclg Hoevenaers en de Breton Pipelin te breken? Want hoe gretig en y'verig dit zestal in de laatste dertig kilometer ook getracht had om aan de aandacht van de nationalen te ont- Vsnappen, de overmacht was te groot. Dit werd nog eens te meer i' duidelijk in die laatste ronde op de smalle betonnen wielerbaan, toen de gevaarlijke Italianen door de vier Fransen volkomen ingesloten werden en noch Favero noch Baffi de scherpe eind spurt in het geding kon brengen. Piet dc Jongh, als laatste het stadion binnengekomen, veroverde nog een verdienstelijke zesde plaats en werd met Daan de Groot de best geplaatste Nederlander in het algemeen klassement. Samen bezetten zy de 17de plaats, want door de enkele minuten winst maakten Graczyk, Favero, Baffi, Hoevenaers en Gal deano een enorme sprong in de klassering en nestelden zy zich voor de Nederlanders. Ruim twee minuten na de kopgroep kwam het gehele peloton met alle leden van de Neluxploeg binnen. En dit betekende, dat Graczyk en Everaert zich bij gele trui-drager Cazala, Stabelinski en Darrigade onder de eerste twintig in het algemeen klassement schaarden, hetgeen zo belangrijk is voor het algemeen ploegenklassement. Het is echter de vraag of Mardel Didot zo ingenomen zal zijn met de voorspoed van zijn pupillen. Het ligt immers voor de hand, dat dit vijftal zo lang mogelijk voor de eigen klassering zal vechten, ter wijl Bidot hen misschien wel spoedig no dig zal hebben om de grote bazen bij te staan. En dan zal het belang van de klei neren op de achtergrond gesteld moeten worden. De ploegleider van de Franse tri colores kan van dit probleem bijna niet slapen Dit zijn trouwens niet de enige zorgen van Bidot. Op hem rust de zware taak om Ri- vière, Bobet, Anquetil en Geminiani in toom te houden tot de strijd werkelijk ont brandt. En het kan onmogelijk de bedoe ling zijn, dat de Franse wielerhelden in de vlakke etappes elkaar afslachten. Met diepe rimpels zag Bidot dan ook toe, hoe Roger Rivière, een van de lastige „ras paarden", rebelleerde door tot tweemaal toe ite trachten de een minuut voor het" peloton rijdende Duitser Hans Reitz te bereiken. De tweede maal lukte de uitval van de wereldkampioen der achtervolgers en het kostte het peloton een inspannen de jacht om de vluchtelingen terug te ha len. Na dit opwindende begin te midden van uitgestrekte boomgaarden, hield Bidot wel samen moesten werken om de we reldkampioen terug te halen. Op dit mo ment kreeg Martin van den Borgh een lekke band. Dankzij de steun van Piet de Jongh en Jempie Schmitz en ook mede dank zij het stilleggen van de koers na de speldeprik van Baldini kon de Limburger echter spoedig zijn plaats weer innemen. De aanval van Baldini en Géminiani bij Bagnoles-de-l'Orne (163,5 km.) liep door de eendrachtige samenwerking van de Bel gen en de Neluxploeg ook al op niets uit. De slag valt Op weg naar Fougères, dat zijn naam dankt aan de metershoge varens, die de weiden in deze streek aan het oog van de toerist onttrekken, viel de beslissende slag. Even voor Chantrigne na 185 km. demarreerden de Spanjaard Galdeano en de Franse Nationaal Privat. Piet de Jongh. die met Jaap Kersten, Bram Kool en Aldo Bolzan vrijheid van handelen had gekregen, ging met Baffi, Everaert en Pi pelin mee. Ook Darrigade, Hoevenaers en Graczyk en Favero klopten aan de voor deur en zo ontstond de kopgroep die in Rennes van de aanvankelijke voorsprong van 3 min. en 25 seconden bij Le Loroux (226.5 km.) nog ruim een minuut ver speeld bleek te hebben. Pipelin, die naai zij n geboortestreek reed, slaagde er, door de strenge bewaking van de Franse natio nalen in de laatste tien kilometer niet in, weg te komen, maar hij kreeg een behoor lijke troostprijs: de honderdduizend francs voor de strijdlustigste renner. Graczyk gaat vóór Darrigade als eerste over de eindstreep in Rennes. Achter dit tweetal ziet men Favero en Hoe- venaars. (Telefoto) <D Ravitaillering 'Mogterijdpn het hart vast en niet ten onrechte. Want het voorbeeld van Rivière werkte aanste kelijk en inspireerde Géminiani later op de dag om samen met Ercole Baldini, een der gevaarlijkste concurrenten, aan de haal te gaan. In Rennes zal ongetwijfeld na het tafelen over deze revolte een harde noot gekraakt zijn. Wie gedacht mocht hebben, dat na de bijna 1000 kilométër van de eerste Wei- dagen de renners hét in deze monsteretap pe, vooral met het uitzicht op de tijdrit van dinsdag, wel zouden geloven, kwam bedrogen uit. Na de vlucht van Reitz en de jacht van Rivière bleef het onrustig. Nauwelijks was de bedauwde vallei van de Seine achter de rug en trok de kara vaan de sprookjesachtige donkere wou den in, of het begon te regenen. Dat was in de buurt van Bernay na 55 km. Terwijl het peloton om regencapes be gon te schreeuwen, maakten enkelen, on der meer Daan de Groot, gebruik van de gelegenheid om de hielen te lichten. Het gelukte niet. Meer uitzicht op succes boekte de Amsterdammer tien kilometer verder in het gezelschap van Gismondi, Planckaert, Christian, De Bruyne Utset en Everaert. Zij veroverden in het land van de Calvados een voorsprong van 1 min. 25 sec. Toen hield de stortregen op en zetten twintig renners, onder wie Bal dini, Anquetil, Bobet, Gaul, Géminiani, Ca zala, Rivière en Piet de Jongh zich op het spoor en nog voor de heuvel van Vimou- tiers (94 km) was de rust weergekeerd. Voort ging het over historische grond uit de tweede wereldoorlog, waar in juni 1944 generaal Patton met zijn tankleger een ontzettend gevecht tegen de Duitse tanks had geleverd, trok Piet de Jongh met de Italiaan Gismondi ten strijde. Weer was het Cazala, die met enkele an deren na de ravitaillering in het na D-day voor driekwart verwoeste, maar herrezen Argentan (124 km), de stoutmoedigen tot de onvoorwaardelijke overgave dwong. Baldini plaagt Er ging een schok door de karavaan toen Baldini zich na 157 km. bij La Ferte- Mace voor het eerst liet zien. Met Marcel Janssens en Bram Kool knaagde de we reldkampioen aan het moreel van zijn concurrenten, die hoewel met tegenzin De uitslag van de zesde etappe van de Ron de van Frankrijk. Rouen- Rennes (286 km), luidt: 1. Graczyk (Fr.) 8 uui 6 min. 36 sec. (met bonificatie 8.05.36): 2. Darrigade (Fr.) 8.06.36 (met bon. 8.06.06): 3. Favero (It.): 4. Hoevenaers (Belg.); BaXfi Ut.); 6. De Jongh (Nelux); 7. Pipelin (W.Z.W.); 8. Galdeano Sp.9. Privat (Fr.); 10. Everaert (Fr.) allen in 8.06.36; II. Bruni (It) 8.03.54; 12. Van Aerde (Belg.); 13. Altweck (Zwits./Duitsl.); 14. Van Gencugden (Belg.); 15. Anquetil (Fr.): 16. Fabbri (It..); 17 Groussard (W.Z.W.); 18. Picol (W.Z.W.); 19. Dejouhannet. (Centr. Z.-Fr.): 20. Schellemberg iZwits./Dld.); 26. Piet van Est (Nelux); 30. Van den Borgh (Nelux); 38. Kool (Nelux); 46. L. Bobet (Fr.); 48. Rivière (Fr.); 51. Voortlng (Nelux); 70. Cazala (Fr.); 74. Bolzan (Nelux); 78. Damen (Nelux); 94. Gaul (Nelux); 95. Ern/.er (Nelux); 96. De Groot. (Nelux); 98. Schmitz (Nelux); 106. Ker sten (Nelux); 111. Baldini (It.) allen in de zelfde tijd als Bruni: 8.08.54. Het. algemeen klassement na de vijfde etap pe ziet er als volgt uit: 1, Cazala (Fr.) 32.59.14; 2. Gaut-hier.(Centr. Z.-Fr.) 32.59.41; 3. Vermeu- lin (Par. N.O.) 33.00.56; 4. Annaert (Par. N.O.) 33.00.59; 5. en 6. Picot (W.Z.W.) en Schellem berg Zwits./Dld.33.01.10; 7. A.Desmet (Belg.) 23.01.15: 8. Pauwels (Belg.) 33.01.29; 9. Stablin- ski (Fr.) 33.01.42; 10. Batista (Int. pl.) 33.02.41; 11. Darrigade (Fr.) 33.06.56; 12. Graczyk (Fr.) 33.08.32; 13. Favero (It.) 33.08.42; 14. Baffi (It.) 33.08.46; 15. Hoevenaers (Belg.) 33.09.18; 16. Galdeano (Sp.) 33.10.03; 17. t.m. 20. De Groot (Nelux), De Jongh (Nelux), Everaert (Fr.) en Pipelin (W.Z.W.) 33.10.15; 21. Bahamontes (Sp.) 33.10.31; 23. ex aequo o.a. Plet van Est (Nelux) 33.10.50; 30. en 31. Kersen (Nelux) en Kool (Nelux) 33.11.17; 35. ex aequo o.a. Ri vière (Fr.), Baldini (It.). Anquetil (Fr.). Gaul (Nelux), F.rnzer (Nelux), L. Bobet (Frankr.) 33.12.00; 49. ex aequo o.a. Bolzan (Nelux) en Damen (Nelux) 33.12.19; 83. en 84. Van den Borgh (Nelux) en Brankart (Belg.) 33.13.09; 85- en 86. Bono (It.) en Voorting (Nelux) 33.13.15; 90. Schmitz (Nelux) 33.13.36. Het ploegenklassement van de vijfde etap pe luidt: 1. Frankrijk (Graczyk. Darrigade, Privat) 24.18.18; 2. Italië 24.22.06; 3. ex aequo: België. Nelux (De Jongh. Van Est. Van den Borgh), West-Zuid-West en Spanje, allen 24.24.24: 7. ex aequo: Zwitserland-Duitsland. Internationale ploeg, Parijs Noord-Oost en Centraal Zuid-Frankrijk 24.26.42. Het algemeen ploegenklassement. ziet cr nu als volgt, uit: 1. Frankrijk (Cazala, Stablinski en Darrigade) 99.07.52; 2. België 99.12.02; 3. Parijs Noord-Oost 99.13.55; 4. Centraal Zuid- Frankrijk 99.21.29; 5. West-Zuid-Wcst-Frank- rijk 99.22.55; 6. Zwitserland/Duitsland 99.24.00: 7. Internat, ploeg 99.26.41; 8. Italië 99.28.13. 9. Nelux (De Groot, De Jongh, Van Est) 99.31.20; 10. Spanje 99.31.38. Het puntenklassement na de vijfde etappe luidt: 1. Darrigade (Fr.) 219; 2. Favero (It.) 177; 3. Graczyk (Fr.) 130; 4. Bruni (It.) 127; 5. Van Aerde (Belg.) 119; 6. Dejouhannet (Centr. Z.-Frankr.) 112; 7. Cazala (Fr.) 108; 8. Hoe venaers (Belg.) 107; 9. Baffi (It.) 90; 10. De Groot. (Nelux) 83; 15. Van Est (Nelux) 69; 24. Voortlng (Nelux) 41. Pipelin (W.Z.W.-Frankr.) werd uitgeroepen tot de strijdlustigste renner van de vijfde etappe. Hij kreeg 57 stemmen, terwijl de Ne derlander De Jongh slechts 18 stemmen ver gaarde. In het algemeen klassement voor de strijdlustigste renner heeft Piet van Est nog steeds de leiding met 73 punten. Pipelin is nu tweede met 57 pnt. De prijs voor de on gelukkigste renner werd in de vijfde etappe niet uitgekeerd. Door een feJ offensief van alle vi,jf Oran- .jerijders in de slotrit van een uit drie on derdelen bestaand omnium, dat in het Luxemburgse plaatsje Hollerich werd ge houden, is Mik Snijder uit Halfweg erin geslaagd om beslag te leggen op de „Grand Prix de Hollerich". Snijder be haalde door zijn zege in de laatste rit vier punten meer dan zijn voornaamste tegen stander Robert Lelangue uit België. De steeds meer op de voorgrond tredende Haarlemmer Cees Piers, die de klasse mentwedstrijd had gewonnen, legde be slag op een verdienstelijke derde plaats. Uiteraard was oud-renner W. Metz uit Haarlem, die als ploegleider de renners Snijder (Halfweg), Sluis (Badhoevedorp) Pier. Straver en Mathot (allen Haarlem) vergezelde naar Luxemburg, over dit re sultaat heel best te spreken. Want de vijf Nederlanders moesten het niet alleen op nemen tegen Luxemburgers en in Luxem burg wonende Italianen, doch ook tegen vier Fransen en twee Belgen. En vooral die twee Belgen, Lelangue en Mathys, heb ben met de Luxemburger Sintges de mees te tegenstand geboden aan de Nederlan ders. De eindstand luidde: 1 M. Snijder, Halfweg (54 pnt.), 2. R. Lelangue, Bel gië (50 pnt.), 3. C. Piers, Haarlem (47), 4. G. Mathys, België (47), 5. R. Sentges, Lu xemburg (46), 6. Lucaora, Italië, (40), 7. 3. Collin, Frankrijk (38,5), 10. A. Sluis, Badhoevedorp (34,5), 11. A. Straver, Haar lem (27), 14. Th. Mathot (18). De stichting sportmanifestaties in Am sterdam heeft van de KNWU dc licensie verkregen tot het organiseren van de Tour de Benelux, die voor de eerste maal ge houden zal worden en wel van 11 tot en met 20 september. Deze eerste tour zal door Nederland en België voeren en pl.m. 2500 km lang zijn. Door de stichting sportmanifestaties, die onder voorzitterschap staat van de heer L. R. A. van Oest, is als organisator van de nieuwe tour de heer O. van Erp aan gezocht, die tot dusverre de Ronde van Ne derland organiseerde. Het ligt in de bedoeling de start en fi nish van deze tiendaagse wielerwedstrijd deze eerste keer in Amsterdam te houden. Er zullen alleen beroepsrenners meedoen. De sterke Heemsteedse wielrenner Piet Steenvoorden zal samen met de Amster dammer Henny Marinus aan vier weg wedstrijden in Oost-Duitsland deelnemen. Steenvoorden en Marinus starten don derdag 2 juli in Oost-Berlijn voor een cri terium; zaterdag 4 juli behoren zij tot de deelnemers aan een criterium in Maag denburg; dinsdag 7 juli rijden zij mee in een 190 kilometer lange „klassieker" door het Hartzgebergte en donderdag 9 juli volgt er tot besluit van deze wedstrijden reeks nog een criterium in Oost-Berlijn. Piet de Jongh Paardesport De Franse in Nederlands bezit zijnde hengst Hairos II, die zondag op Duindigi de Grote Prys der Lage Landen won. zal niet starten in de race om het „officieus wereldkampioenschap" die 1 augustus op de Roosevelt raceway in Westbury bij New York gehouden wordt. Eigenaar Voordouw had hiervoor onlangs een uitnodiging ont vangen. Trainer Geersen is echter van mening dat het beter is niet naar Amerika te gaan en de dollars de dollars te laten (eerste prijs 50.00P dollar). Het heeft bijna een half jaar geduurd om Hairos na zijn zwa re ziekte de hengst had een ernstige been ontsteking weer in vorm te krijgen en de reis en de harde baan in Westbury zouden wel eens, zoals meer gebeurd is met Europese paarden die enkele koersen in de Verenigde Staten liepen, het einde van Hairos' draverscarrière kunnen betekenen. Om deze redenen heeft de heer Voor- douw nu besloten de eervolle invitatie niet te aanvaarden. Wel zal Hairos de komende maanden uitkomen in verschillende grote koersen in Europa. Koersen op Duindigt Voor de tweede woensdagavondmeeting op Duindigt bestaat opnieuw een zeer grote belangstelling, die tot uiting komt in de grote bezetting van de nummers. De kroon spant de Sister Pluto-prijs met 23 deelnemers, welk aantal de met 60 m ge handicapte paarden vrijwel kansloos maakt. Hierdoor krijgt de aan de kop ver trekkende Valencia een eerste kans haar successenreeks voort te zetten. Voor Thea Cornelia lijkt de opgave te zwaar, doch indien haar vaste rijder hersteld is, zal zij er opnieuw bij zijn, evenals Victor Han over. In de internationale stayerskoers komt Trudi Trothan na een lange rust weer in de baan. De goede conditie zal er nog niet zijn, zodat Sammy Mars met zijn verbluf fende eindrush de erepalm wel zal weg dragen. Sirona is een mogelijk outsider. De nieuwe Franse import Hetman moet wor den afgewacht. In de autostartkoers zal Vita Kinley een harde dobber hebben aan Wilschot en Victor Hollandia. In dit open nummer ligt ook voor Quadrupes nog een kansje. Bij de 2-jarigen gaat de voorkeur naar de keuze Bloemsaat (Yensy, IJsselmonde). Veel interesse zal bestaan voor Young Lady Mae, die echter evenals Yashmir tot de mogelijke outsiders moeten worden ge rekend. De Sam Williams-prijs brengt Xenia Scott als de favoriet aan de start, gevolgd door Why Not en Xylophoon. Hoewel Wal- küre haar grote vorm nog niet gevonden heeft kan zij het vierde nummer winnen, omdat de concurrentie van een niet al te best gehalte is. Wento Con Dios zal haar niet kunnen houden, evenmin als de goede Wirna O. Ook de volbloeds komen deze avond goed voor de dag, want de drie rennen zijn uitstekend bezet. In de eerste afdeling van de gesplitste handicap gaat de aan beveling naar Pinguin, die reeds twee keer in België won. Zijn rivalen zijn Heraut en Princess Aldis. In de tweede afdeling is Ignatius favoriet. De keuze Delbrassinne (Missouri. Chaffy) wordt op de tweede plaats verwacht. Tenslotte is in de derde afdeling Meteoor te verkiezen boven Bal- cunnin. Voetbal Advertentie Warme schotels 2. LUNCHROOM Grote Houtstraat 105 Tel. 18598 Neal Fraser uitgeschakeld! Dal was maandag de grote verrassing van Wim bledon. Het was de 23-jarige Amerikaan Barry Mackay thans in militaire dienst bij de Amerikaanse luchtmacht en op be vel van zyn superieuren naar Wimbledon gezonden die voor dat stoute stukje zorgde. In een heroisch gevecht dat meer dan 2 'A uur duurde schakelde de jeugdige Amerikaan maandag op 't centre court de Wimbledon-finalist van 1958 in de kwart finales van het heren-enkelspel uit. De laatste vier, die woensdag zullen strijden voor de finaleplaatsen, zijn thans bekend. Het zijn de Australiërs Roy Emerson en Rod Laver en de Amerikanen Alex Olmedo en Barry Mackay. Aange zien Laver tegen Mackay moet uitkomen en Emerson tegen Olmedo zijn er, met be trekking tot de nationaliteiten die in de eindstrijd zullen zijn vertegenwoordigd, nog drie mogelijkheden. Die finale yan het „hoofdnummer" kan even goed een ge heel Australische als een geheel Ameri kaanse aangelegenheid worden, ook zou het niet vreemd zijn wanneer een Ame rikaan en een Australiër zaterdag om de hoogste eer moet stryden. v<: Neale Fraser Zoals gezegd, ruim 214 uur heeft de man uit Dayton nodig gehad om de als num mer twee geplaatste Fraser uit te schake len. Vijf sets duurde het gevecht, dat zich aanvankelijk in het geheel niet gunstig voor Mackay ontwikkelde. De eerste set verloor hij, de tweede bracht hij weliswaar met zeer veel moeite op zijn naam (108), doch daarna scheen de beslissing al te worden ingeleid: het werd 60 voor de geroutineerde Australiër. Maar Mackay kwam terug, kwam zelfs overtuigend terug. De cijfers waren niet meer voor tweeërlei uitleg vatbaar. Door de vierde set met. 63 en de vijfde zelfs met 61 in zijn voordeel te beslissen plaatste de Ame rikaan zich in de halve finales. Ook de „Peruaanse Amerikaan" Alex Olmedo, de grote favoriet voor de titel, had het lang niet gemakkelijk. Hij kreeg de Chileense kampioen Luis Ayala als nummer zes geplaatst als tegenstander. In vier sets (75, 36, 63, 62) ver sloeg Almedo de Chileen. De Australiërs Laver en Emerson had den aanmerkelijk minder moeite om zich te handhaven. Beiden hadden aan drie sets voldoende voor een plaats bij de laat ste vier. Rod Laver zegevierde met 63, 63, 60 over de Fransman Molinari en Roy Emerson schakelde met 63, 64, 62 Bobby Wilson uit. Daarmee werd meteen de Britse hoop vernietigd einde lijk, na 22 jaar, weer eens in de halve finale heren-enkelspel vertegenwoordigd te zijn. Gardner Mulloy, de 44-jarige Ameri kaanse advocaat die in 1957 met de „Pa- rijse Amerikaan" Budge Patty de titel in het heren-dubbelspel behaalde, bracht 't dit jaar in het gemengde dubbelspel niet verder dan de eerste ronde. In drie sets werd de Amerikaans-Zuidafrikaanse com binatie MulloyRenee Schuurman uitge schakeld door de Australiër Hewitt en de Amerikaans „glamour-girl" Karol Fageros (3—6, 6—3, 6—3). De Fransman Darmon en de Mexicaanse Rosa Maria Reyes zorgden er echter voor, T ennis dat een ronde lcter het toernooi ook voor Hewitt en Karol Fageros ten einde was. De cijfers waren: 64. 75. De voornaamste uitslagen waren: Heren-enkelspel, kwart-finales: Laver (Austr.) versloeg Molinari (Fr.) met 63, 63, 60: Olmedo (VS) versl. Ayala (Chili) met 7—5. 3—6, 6—3, 6—3; Emerson (Austr.) versl. Wilson (GB) met 63, 64, 6—2; Mackay (VS) versl. Fraser (Austr) 5—7, 10—8, 0—6, 6—3, 6—1. Gegcngd dubbelspel, eerste ronde: He witt (Austr.) en mej. Fageros (VS) versl. Mulloy (VS) en Renee Schuurman (Z.Afr.) met 36, 63, 63. Gemengd dubbel, tweede ronde: Darmon (Fr.) en mej. R. M. Reyes (Mex.) versl. Hewitt (Austr.) en mej. Fageros (VS) met 64, 75; Laver (Austr.) en Darlene Hard (VS) versl. U. Ulrich (Den.) en mej. C. Hoahing (GB) met 6—1, 6—3; Krishnan (India) en Edda Buding (Statenloos) versl. Hammill en mej. Cross (Z.-Afr.) met 64, 7—5; Mark (Austr.) en mej. Arth (VS) versl. Mandarino (Br.) en mej. Knapp (GB) met 62, 6—2; H. E. Truman en C. C. Truman (GB) versl. Fernandes (Br.) en mej. Heller (Austr.) met 62, 108; Pierangeli (It.) en mevr. Brasher (GB) versl. Walton (GB) en mej. Marsh (Austr.) met 108. 86: J. G. Fleitz en mevrouw Fleitz (VS) versl. Otway (N.-Zeeland) en mej. C. Mercelis (Belg.) met 36, 64, 64; Segal (Z.-Afr.) en mevr. C. Lister (GB) versl. Buy (Rhod.) en mej. Edwards (GB) met 6—2. 6—1; Blondell (Zwits.) en mej. Pachta (Oost.) versl. Achondo (Chili) en mej. McCamley (Austr.) met 61, 86. Derde ronde: .J. G. Fleitz en mevrouw Fleitz versl. Blondell en mej. Pachta met 64, 62; Laver en Darlene Hard versl. Woodcock (Austr.) en mej. Gunderson (VS) met 60, 62; Howe (Austr.) en mej. Moore (VS) versl. Frost en mej. Vail 'VS) met 7—5, 6—4. Dames dubbelspel, derde ronde (achtste finales): mej. J. Arth en Darlene Hard (VS) versl. mej. Levy (GB) en mej. Camley (Austr.) met 62, 60; Edda en Ilse Bu ding (Statenloos'1 versl. mej. Cross en mej. Gerson (Z.-Afr.) met 63, 36, 64; Ann Haydon en Angela Mortimer (GB) versl. mevr. Cheadle en mej. Hoahing (GB) met 6—1, 6—2. Heren dubbelspel, derde ronde (achtste finales): Arilla en Gimeno (Sp.) versl. Vermaak en Weedon (Z.-Afr.) met 64, 6—4, 2—6, 6—4. Er is een aanvulling verschenen op de transferlysten. Zo verscheen b(j Haarlem Dc Graaf op de lyst en C. Groot by Stormvogels. By VSV was dat keeper Geerlofs. Biljarten Het eerste Europese toernooi team-pen- tathlon is geëindigd in een zege voor Bel gië. In de laatste wedstrijd versloegen de Belgen het Nederlandse A-team met 8-2. In de kaderpartij 47-2 trof Piet van de Pol de Belg Jos Vervest in een grootse vorm. Na beurten van drie en een caram boles produceerde de Belg series van 254 en 142. De Rotterdammer kwam niet ver der dan 32 caramboles. Clement van Has- sel overwon Kees de Ruyter in een mati ge librepartij: 500-88 na tien beurten. In het 71-2 tussen Emilc Wafflard en de Nij- megenaar Tini Wijnen kwam de laatste vlak bij remise, maar hij faalde in de laat ste beurt: 300-292. In de laatste partij van het toernooi bandstoten tussen Cees van Oosterhout en René Vingerhoedt stond de Nederlander eerst op winst, maar ten slotte besliste de grotere routine van Vin gerhoedt: 200-196. Nederland B leverde een goede presta tie door tegen Duitsland een 6-4 overwin ning te behalen. Henny de Ruyter had reeds in de driebandenpartij 2 matchpun- ten veroverd en Teegelaar en Scholte voegden daar ieder nog 2 punten aan toe. Spanje versloeg met 7-3 Frankrijk, dat daarmee definitief op de laatste plaats in het landenklassement eindigde. Het was al zo goed als zeker dat de Belgen het toernooi zouden winnen, toen zij Duitsland een 6-4 nederlaag toebrach ten. Nederland A verpletterde Frankrijk met 8-2 en Nederland B speelde met 5-5 gelijk tegen Spanje. De Spaanse matador Do mingo liet hierbij een zeldzaam sterke partij bandstoten zien tegen Teegelaar. In 22 beurten maakte hij de partij uit. Met een gemiddelde van 9.09 evenaarde hij bijna het Europese record van de Duitser Tiedtke (9.52). Het eindklassement luidt: 1. België 39 pnt., 2. West-Duitsland 30 pnt., 3. Neder land B 27 punten, 4. Nederland A 25 pnt., 5. Spanje 19 pnt., 6. Frankrijk 10 pnt. De beste individuele prestaties in de verschil lende spelsoorten waren: 47-2: Vervest 9 matchpunten, 71-2: Luetgehelmann 10 m. p. Bandstoten: Domingo 8 m.p., Drieban den: Popeyus 9 m.p. Libre: Van Hassel 10 m.p. Op de in Uitgeest gehouden vergadering van het gewest „Het Noordwesten" van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond, om vattende de provincies Noordholland en Utrecht, werd de heer J. van Beem uit Heemstede bij acclamatie gekozen tot voor zitter van dit gewest. Advertentie Nieta is hinderlijker voor u en uw omgeving dsn deze transpiratie die ondanks regelmatig wassen en alle andere voorzorgsmaatregelen niet achter wege blijft Beseft u wel wat een handicap dit voor u betekent Zelfs uw beste vrienden durven het niet tegen u te zeggen. Maar gelukkig brengt een nieuw middel thans uitkomst. Het is Japora, een medicinale crème die bij apothekers, dro gisten en speciaalzaken verkrijgbaar is (f 3.20 per tube). Het resultaat is verbluffend. Overmatige voet-transpiratie met zijn vele narigheden kan op slag verdwijnen. Gebruik 's avonds voor het slapen gaan Japora en u kunt zeker zijn van een algehele bescherming minstens gedurende de eerstvolgende 24 uur. Met Japora herkrijgt de huid zijn normale poriën-werking en elke overmatige transpiratie houdt op. Het geeft u een heerlijk fris en gesoigneerd gevoel. Natuurlijk helpt Japora ook voortreffelijk bij overmatig transpirerende handen. Resultaat gegarandeerd - anders uw geld terug. Sport in het kort GOLF. Zweden heeft het Europees ama teur golfkampioenschap voor teams, dat in Barcelona is gehouden, gewonnen. Ne derland kwam op de achtste en laatste plaats. VOETBAL. Door na verlenging met 53 te winnen van Kickers Offenbach is Ein- tracht Frankfurt zondag voetbalkampioen van Duitsland geworden. De wedstrijd werd voor 65.000 toeschouwers in het Olympisch stadion in Berlijn gespeeld. De normale speeltijd eindigde met de stand 2—2. VOETBAL. In een wedstrijd voor de voorronden van het Olympisch voetbaltoer nooi 1960 hebben de voetbalploegen van Rusland en Bulgarije in Moskou met 11 gelijkgespeeld. VOETBAL. In een wedstrijd voor het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landenteams heeft Spanje in Warschau met 42 gewonnen van Polen. Bij de rust leidden de Spanjaarden reeds met 21. VOETBAL. Voor het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landenteams heeft het team van Portugal in Oporto een 32 zege behaald op Oost-Duitsland. OLYMPISCHE SPELEN. Vertegenwoor digers van de nationaal Olympische comi- té's van Oost- en West—Duitsland hebben besloten één Duitse ploeg af te vaardigen naar de Olympische Winterspelen in Squaw Valley en de Zomerspelen in Rome. Het team zal in overleg worden samengesteld a»»* Ie hand van de bereikte resultaten.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7