No-iron poplin dames overSiemd bioeses Regenmantels en Parka's unie Havenberichten Duiven vliegen van St. Quentin naar Nederland terug IJmond-agenda DAVO-haarden A Zuiver wollen gabardine mantels Tweed mantels Hendrik Benard stapt van de reddingboot Hij hielp hij de redding van 557 mensen Examens IJmond-atleten naar kleine Olympiade Bejaarden op reis Twee jubilarissen bij Van Gelder Zonen 6.90 Duinwijk tennistoernooi Nieuwe mijnenveger voor ondiep water „Noordzee" tracht de „Isis" vlot te trekken De „Heilbronn" had machineschflde Bedrijven en industrieën in Velsen LOENDERSLOOT Christelijk Lyceum in de bekende NINO-FLEX kwaliteit. BIG-BEN PLASTIC 3ASSEN voor dames en meisjes KINDERREGENMANTELS en CAPES Als extra aanbieding: f 59.50 f 49.50 hoek Lange Nieuwstraat Telefoon 7541 Plein 1945 Aardbeien en groenten Badgasten hadden pech 1 £uxa(iex DINSDAG 30 JUNI 1959 Achtendertig jaar heeft Hendrik Be nard, de machinist van de Hoekse motor reddingboot „President J. Leis", met zijn beste krachten het reddingswezen ge diend. Mede door zijn verantwoordelijk werk in de machinekamer, dat nog meer morele kracht vereist omdat de machi nisten van de reddingboot tijdens de vaart over een stormzee opgesloten zitten bij hun motoren en onkundig blijven over wat „boven" gebeurt, werden niet min der dan 557 schipbreukelingen gered. Twaalf onderscheidingen werden hem toegekend. Dit alles memoreerde de pre sident van de Kon. Zuidhollandsche Mij. tot redding van schipbreukelingen, de heer Murk Leis, in een. bijeenkomst te Hoek van Holland waarin Benard af scheid nam omdat hij de pensioengerech tigde leeftijd heeft bereikt. Daarbij was vrijwel het gehele directorium van de red dingmaatschappij aanwezig. De heer Leis memoreerde dat Benard begon op de zee sleepvaart en via de Rijnvaart als ma chinist terecht kwam in een Rotterdams ziekenhuis. Uit honderd sollicitanten werd hij gekozen als machinist op de stoom- reddingboot „President Van Heel". Dat was in 1921. Aan veel reddingen heeft hij deelgenomen. De moeilijkste was de red ding van de opvarenden van het Noorse s.s. Chr. Michelsen in november 1928. De reddingboot ontkwam toen maar net aan de ondergang. Zijn voornaamste reddin gen waren in 1942 de „Hertha Engelina Fritzen", in 1952 de „Radmar", de „Me- rope" en de „Faustus". Een zeer belang rijke staat van dienst, waarvan de heer Leis zei dat nog een bijzonder accent wordt gelegd op de moed van juist de machinist, die daar opgesloten zit bij zijn motoren. De maatschappij neemt node afscheid van hem en wil hem dank bren gen voor wat hij in al die jaren voor het reddingswezen heeft gedaan, hem huldi gen voor zijn moed en offervaardigheid. Benard is altijd een van de eersten ge weest in dit werk. Hij stond altijd onver vaard vooraan. Schipper Willem van Seters dankte Be nard voor de ondervonden medewerking en kameraadschap en bood hem een stan daardasbak aan en mevrouw Benard bloemen. Tot slot heeft Benard een woord van dank gesproken, tot de directeuren die al tijd hadden gezorgd dat hij de beschikking kreeg over het beste materiaal dat er maar te vinden was, en tot zijn kamera den van de reddingboot, omdat hun mede werking en vriendschap het mogelijk maakten dat zij gezamenlijk zoveel goed werk hadden kunnen verrichten. Haarlem. Bij de in Haarlem gehouden mulo examens zijn geslaagd voor diploma A: de dames M. Burggraaf en C. van Beem. Zwanenburg; E. Zuelcn en E. M. Noordewier, Haarlem; A. Bak ker, IJmuiden; I. van der Heijden en M. A. Hen driks, Heemstede; C. J. Fossé, T. T. Bakker, J. C. Faken, A. M. de Haan, E. Hanemaaijer en L. A Delfgauw, Haarlem; G. Dijkstra en M. A. Ge- vaert, Velsen, en de heren A. van de Breukel, L. Arnoldus, W. A. Arnaud de Callavon. J. M. Weg man, H. E. Metselaar, J. H. Schrameijer, H. J. Steemers, R. Siebeling, W. R. R. Faber, H. H. Banning, H. J. F. de Winter, allen te Haarlem; J. C. Venihga, Zandvoort; E. J. Folmer, Aerden- houf; H. W. Vermeeren, Amsterdam; H. van Mee- tetëri, Bloehiéndaal; L. Schouten, Driehuis, A. Oostdam, IJmuiden en W. A. Spaargaren, Aals meer. Voor diploma B zijn geslaagd: de dames J.T. L. van Beelen, IJmuiden en H.M. van Weel den, Bloemendaal, en de heren P. J. Born, IJ muiden: P. J. van Egmond, D. B. Noordman. F. Oostenrijk, H. C. Steenken, J. H. Kruijer, J. Ha- ringa, R. Warning en H. Buis, allen te Haarlem en A. Schaap, Lisse. Haarlem. Aan het R.K. lyceum voor meisjes „Sancta Maria" te Haarlem zijn geslaagd voor voor eindexamen gymnasium A: de dames Coby Bijman, Mies Campfens, Ineke Konincks, Anne- lies Vandalon. Haarlem. Voor het eindexamen HBS-A zijn ge slaagd aan het Lorentzlyceum te Haarlem: de dames Irene Bogaards, Marja de Bruijn ep Trudy Sipkes en de heren Jan Bakker, Andries Beek man, Johan Jutten, Kees Starreveld en Rob de Vries. Afgewezen: geen. Delft. Ingenieursexamen vliegtuigbouwkundig ingenieur: R. R. Pelsmaeker, Utrecht. Propaedeu- tisch examen bouwkundig ingenieur: P. Bos, Lisse. Amsterdam. (Gem. Univ.). Doctoraalexamen Frans met lof mevr. E. J. Tjoa-Bik, Roermond. Amsterdam. (V.U.). Kandidaatsexamen genees kunde II: F. van Asperen, Rotterdam; Th. J. Bak, Utrecht: mej. M. Barentsen, Haarlem; mej. P. de Btuijne, Zaandam: J. Kwast, Amsterdam; mevr. M. Mak-Bakker, Amsterdam; P. de Ruiter, Rot terdam; H. Tamboer. Amsterdam; L. G. Thijs, Den Haag; mej. B. Winsemius, Bilthoven. Semi- artsexamen: H. Engel, Woerden; H. A. van der Hoeven, Den Haag. Bevorderd tot arts J. P. Mo lenaar. Amsterdam.. Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de rechts wetenschap K. Ishwaran. geboren in Betadur (In dia). thans wonende in Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in de wis-en natuurkunde W. H. Laar hoven te Nijmegen en G. Engelsma te Leiderdorp. Gepromoveerd tot doctor in de godgeleerdheid H. Kosmala, geboren te Breslau (Duitsland). v.'O- n^nde te Jeruzalem. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde G. J. C. Bots te Leiden. Doctoraalexamen geneeskunde (2de deel): L. D. H'off, Haarlem: mej. V. A. van Leeuwen. Leid- sendam; mej. L. W. Wijsman, Den Haag; A. J. W. Kampman, Leiden; P. L. de Vogel, Rotterdam. Semi-artsexamen: mej. U. W. de Jong. Wasse naar; N. N. B. M. Kemme, Rijswijk; dr. P. F. Werre, Leiden. Artsexamen: J. F. M. van Kim- menaede, Nijmegen; R. Rövekamp, Den Haag en A. O. Schilp, Leiden. Delft. Kandidaatsexamen mijningenieur: J. W. Deelder, Bloemendaal. Examen geodetisch inge nieur: A. Boessenkool, Hoogeveen en R. S. Dijk stra. Leeuwarden, examen metaalkundig inge nieur: W. F. Guinee (met lof), 's Gravenhage. Examen mijningenieur: D. Bronkhorst, Schie dam; J. E. van Buuren, Delfzijl en D. Munten dam, Wassenaar. Examen natuurkundig ingenieur- J. C. Katoen. Den Helder; W. A. Kohier, Rotter dam: A. J. H. Mante, 's Gravenhage; S. F. van der Meulen, Bilthoven; P. W. E. Muntz, Rotter dam; R. W. Okkes, Scheveningen; G. A. Romijn, Winschoten; J. W. Sleutel, Midwoud; M. P. Vis ser. Rotterdam. Examen scheepsbouwkundig in genieur: E. Shahaph, Delft en J. J. Muntjewerf, Keelsum. Kandidaatsexamen scheikundig inge nieur: C. W. Dekker, Aerdenhout. Rotterdam. Doctoraalexamen economische we tenschappen: R. Pelt, Rotterdam; J. H. Mulder, Apeldoorn en L. Tjoonk, Schiedam. Gepromo veerd tot. doctor in de economische wetenschap pen: W. H. Kemmers uit Honselersdijk op proef schrift „De plaats van de Nederlandse groente en fruitteelt. in West-Europa" en L. II. Klaassen uit Rotterdam op proefschrift „Richtlijnen voor het toegepaste economisch onderzoek". Rotterdam. (Toonkunst-conservatorium). Eind diploma schoolmuziek C2: W. van de Pol, Haar lem, met onderscheiding voor pedagogische eigenschappen. Rotterdam. Semi-artsexamen: mej. 1... E. A. de Boer, Hardegarijp; J. Th. M. van den Bosch. Den Haag: L. A. Magré, Heelsum en J. M. Tromp. Den Haag. Artsexamen: mej. M. C. Hoogenstrijd, Rot terdam; H. W. van Elburg, Rotterdam: F. A. van Spanie. Noordwiik: J. A. Vogelaar. Dordrecht: C. L. de Vrijer, Rotterdam: R. N. Zeven, Wasse naar en M. Ziedses des Plantes, Heerlen. 's Gravenhage. Examen staatsbevoegdheid heil gymnastiek en massage: mej. J. M. B. Terheijden, Overveen; mej. H. A. A. Tiemens, Arnhem: mej. E J. Tjebbes, Arnhem en mej. L. I. Verzijl, Haarlem; mej. M, Ritsema. Groningen; mej. H. Scheepens, Amsterdam; mej. A. G. A. van der Sluys, Den Bosch; mej. H. R. Sradman. Wester- bork: mej. W. C. M. Swolfs, Haarlem; mej. S. W. Siitsema, Groningen en mej. P. J. Tabak, Am sterdam. Utrecht. Doctoraalexamen rechtsgeleerdheid. H V. van Walsum Rotterdam; jhr. J. E. van der Does de Willebois, Utrecht; A. P. van Walsum, Rotterdam en R. F. Karamat Ali, Utrecht. Nijmegen. Semi-artsexamen: mej. A. E. J. Kal- let en F. R. van den Berg, beiden te Nijmegen. Groningen. Doctoraalexamen geneeskunde 2de gedeelte: W. de Boer. Eist; H. R. Gol, Oude- schoot: J. M. J. Haack, Maastricht. Doctoraal examen Frans: R. A. Haaksma, Groningen (cum lande). Kandidaatsexamen Frans: mej. K. A. D. Drenth. Emnien; J. L. van Apeldoorn. Heeren veen. Bevorderd tot tandarts: F. Beijderwellen, Groningen. Advertentie Niettegenstaande de aan gepaste prijzen blijft de kwaliteit van onze „Master" costuums onaantastbaar. Nü bovendien met gevoerde pantalons. Moderne 3 knoops costuums, tailored by Peter McGreen' van 99 tot 182- Marktplein - L. Nieuwstr. Telefoon 4206 Van 2 juli af wordt in het Duitse Ruhr- gebied een zogenaamde „kleine Olympia de" gehouden. Voor tafeltennis, voetbal, handbal, gymnastiek, schermen, zwem men en atletiek is door de KNATJ, in nau we samenwerking met de NKS een groep atleten geselecteerd. Aan deze wedstrijden nemen bijna alle Europese landen deel; Nederland, met minstens 100 atleten, onder de leiding van chef d'équipe J. Winkel. Hieronder bevin den zich 19 DEM-atleten, die uitkomen in de individuele drie- en vijfkampen, wel ke de volgende nummers omvatten: 100 meter, vèrspringen. kogelstoten, speer werpen en hoogspringen. Ook voor de landenwedstrijd, die op zondag 5 juli in Dortmund in het „Rote Erde Stadion" gehouden wordt, is een aantal DEM-leden geselecteerd, onder wie Corrie van Wijk: kogelstoten en dis cuswerpen; Jo Duijn: 80 meter horden; Truus Maathuis: 200 meter; Co Adrichem- Beentjes: 400 meter; Marjan Thomas, Truus Maathuis: hoogspringen; Ank Smo- renberg, Jo Duijn en Alie Heijne: speer werpen. De jonge IJmuider atleet Jack Zuurbier is geselecteerd voor de 100, 200 en 400 meter, de Santpoorter Albert Osen- darp zal op zijn specialiteit, de 800 meter, starten. Het aantrekkelijke programma biedt veel afwisselends. Er zal een handbal- en voetbalwedstrijd DuitslandOostenrijk, een scherm-, en een zwemtoernooi wor den gehouden. In de uren dat geen sport wordt beoefend zal men kunnen genieten van een opvoering van „Die Zauberflöte" van W. A. Mozart, een grandioze feest avond in Duitslands grootste overdekte zaal: Die Westfalen-Halle, en, op de sluitingsavond, een groots sportbal in Ho tel Reinoldi. Het belooft een succes te worden, wat vele uren van trainen, waardoor al de at leten een goede conditie bezitten, recht vaardigen. Maandagavond 6 juli a.s. ho pen wij een gelukkige vermoeide groep atleten van het station te kunnen halen. SCHERMKAMPIOENE ONTTROOND De kampioene van de Schermvereniging Castricum, mejuffrouw R. Kuilman, is ont troond; zij verloor de laatste en beslissen de partij tegen haar clubgenoot de heer Settels. Zij verloor hierdoor ook de wissel - beker, die zij vorig jaar op de heer Settels had bevochten. De heer Settels is thans kampioen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Merchant Knight van Middlesborough; Grebbestroom, Li verpool; Swanheim, La Coruna; Beaufort. East- haven; Barind, Porrsgrunn; Josina, Swansea; Ja cob Teekman, Kristinastad; Lesrix. Par; Araliz, Gefle, erts lossen IJmuiden; Jutland, Kristina- hamn, bijlegger IJmuiden; Brouwersgracht, Abö; Trito, Dublin: Marianne. Gothenburgh; Corona. Liverpool: Dotterel. Liverpool; Nestor. Paramari bo; Twente, Swansea, tinplaten lossen Kromme nie; Martha Ahrens, Hamburg: Daugava. Rotter dam; Santha Margeritha, Norsundet, gezaagd hout lossen Zaandam. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Jackonia van Huil; Oranje, Southampton: Andes, Oslo, met toeristen; Oosterdiep, Kotka; Barhoeft. Stettin. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Paris naar Malmö, bijlegger IJmuiden; Wittekind, Kopenha gen: Kcnncmerland, Hamburg: Neuwied, Ham burg; Margaretha Nibbe, Hamburg; Oosterburgh, Rotterdam; Staffan, Dover; Pluto, Bremen: Wex ford, Rochester; Neth. Coast, Rotterdam: Teuni- ka. Londen; Herroe, Rotterdam; Tranenland, Mal mö; Bullfinch, Harlingen; Concordia, Kotka; Bennekom, Trinidad; Jutland. Cardiff, bijlegger IJmuiden; Drie Gebroeders, Domsjö: Aegis, Rot terdam. Dinsdag vertrok uit IJmuiden: Araliz naar Nor denham, ledig na lossing bij Hoogovens. De bejaarden van de afdeling Velsen- Noord van de Bond van Ouden van Da gen, die vorig jaar hebben besloten afzon derlijk hun jaarlijks zomeruitstapje te re gelen en dus onafhankelijk van de moge lijkheid door de sub-commissie voor be jaardenontspanning in de gemeente Vel sen te worden uitgenodigd, gaan woens dag 1 juli hun reisje maken. De bejaarden, die thans zelf hun reis- en verzorgingskosten hebben gespaard, weten echter niet waarheen de tocht deze keer zal gaan. Het wordt dus een reis met een onbekend doel, waarin door de orga nisatoren tevens een verrassingselement is gebracht. Het vertrek is vastgesteld op woensdag ochtend om half acht van de winkelgalerij aan de Wijkerstraatweg af. Het jaar 1919, het eerste jaar na we reldoorlog I, is van grote invloed geweest op het aantrekken van personeel door de destijds bestaande grootindustrie Men wordt hieraan herinnerd door de reeks jubilarissen onder de werkers bij on der andere de Koninklijke Papierfabrie ken Van Gelder Zonen in Velsen-noord, waar deze week opnieuw enige perso neelsleden hun veertigjarig dienstverband bij dit bedrijf gaan vieren, en in de ko mende weken zullen er nog meer volgen. Vandaag, dinsdag jubileert de heer H. Sikkenk, die op 19 september 1894 te Velsen is geboren. Hij was reeds vóór 1919 tot tweemaal toe korte tijd bij de papierfabriek werkzaam, doch van 1919 af hield hij het bij Van Gelder Zonen. Van toen af is hij alle jaren werkzaam geweest bij de kapperij van de voormalige cellulosefabriek, het grootste aantal jaren als houtlader. Met de stop zetting van de cellulosefabricage kon de heer Sikkenk van midden 1958 af zijn taak als houtlader opnieuw opnemen, nu als houttransporteur voor de houtstoffa- briek. De tweede „veertigjarige jubilaris" is de heer J. N. Rem, droger bij de papier machines, die vrijdag, 3 juli zijn feest gaat vieren. De heer Rem is op 12 juli 1901 te Beverwijk geboren en kwam direct bij de papierfabricage, waar hij de opeen volgende functies aan de toenmalige „oude machines bekleedde om in 1952 te worden bevorderd tot droger, de op één na hoogste functie aan de papiermachine. In deze functie verrichtte hij zijn werk zaamheden onder andere aan de grote „18", maar hij fungeert nu als drager aan de „14". Advertentie Ideaal voor de vakantie zijn onze Italiaans kraagje, dus open en geslo ten te dragen, normale waarde 9-75, gaan nu echter voor nog GEEN ZEVEN GULDEN. Woensdagmorgen half 9 begint de verkoop dezer bioeses s in de maten 38 t/m 48. in de kleuren wit, bleu. tomaat, geel, crème, rood en cognac. Van 9.75 voor Gemakkelijk wasbaar. Snel drogend. Zo lang de voorraad strekt Lange Nieuwstraat - Marktplein IJmuiden - Telefoon 5205 IJmuiden Van de postduivenhoudersvereniging „IJmui den" te IJmuiden namen in het afgelopen week einde 61 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een afstand van 306 km. De los sing van de duiven geschiedde om 6 uur. Een duif van H. Haver bereikte als eerste het hok om 9.22.28 uur, de laatste prijsduif om 9.38.28 uur. De weersomstandigheden waren gunstig: de dui ven hadden de wind meer. De uitslag was als volgt: II. Haver 1 1; A. J. Waal 2 3 6 9 10 en 12; J. 'Exallo 4; K. Inia 5 8; J. de Waard 7; P. Hoek stra 11; J. Eelsing 13. Oranje Nassau Van de postduivenhoudersvereniging „Oranje Nassau" tc IJmuiden namen het afgelopen week einde 53 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een alstand van 306 km. De los sing van de duiven geschiedde om 6 uur. Een duif van A. Gravenmaker bereikte ais eerste liet hok om 9.16.14 uur. de laatste prijsduif om 9.34.11 uur. De uilslag was als volgt: A. Gravenmaker 1 8; Schreuder 2 3; B. Visser 4 5: A. Kraayenoord 6: C. Prins 7;A. de Waard 9 10 11. De Luchtpost Van de postduivenhoudersvereniging „De Lucht post" te Castricum namen het afgelopen week einde 72 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een afstand van 317 km. De los sing van ae duiven geschiedde om 6.00 uur. Een duif van P. Verdonk bereikte als eerste het hok om 9.23.13 uur, de laatste prijsduif om 9.51.45 uur. De uitslag was als volgt: 1. P. Verdonk 9.23.13; 2. J. Beentjes 9.26.53; 3. B. Heistek/J. Lust 9.33.39; 4. J. Zentveld 9.35.34; 5. P. Kappers 9.38.01; 6. A. Metselaar 9.38.03; 7. G. Klaasse 9.38.15: 8. J. Vonk 9.42.29; 9. J. Houtenbos 9.43.43: 10. A. Peeters 9.45.06; 11. pastoor W. Minnebo 9.45.29; 12. N. Kol lenberg 9.48.17; 13. K. Gort 9.51.45. De IJmonden Van de postduivenhoudersvereniging „De IJ monden'' (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen het afgelopen weekeinde 124 duiven deel aan een wedvlucht van Mons af over een afstand van 228 km De lossing van de duiven geschiedde om 11.30 uur. Een duif van Van der Scheer bereikte als eerste het hok om 14.01 uur. de laatste prijsduif om 14.26 uur. De vlucht verliep regelmatig: het was donker weer, met lichte regen. De uitslag was als volgt: Van der Scheer 1 11 16 20; Vermet 2 6; Suurmont 3 13 19 21 23; mevr. De Boer 4; Borgart 5 10; Visser 7; Koffeman 8: Van Straten 9 24; Klungel 12 14; De Vlugt 15; Knapen 17; Blok 18; Verduin 22. De Atoom Van de postduivenhoudersver. „De Atoom" te Velscn-Noord namen in het afgelopen weekeinde 72 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een afstand van 307 km. De lossing van do duiven geschiedde tijdens harde zuidwesten wind om 6 uur. Een duif van de heer Ph. F. Mar- itnius bereikte als eerste het hok om 9.23.04 uur. de laatste prijsduif om 9.36.31 uur van de lieer P. v. d. Wiele. De uilslag was als volgt: Ph. F. Martinius 1 3 5: J. Asjes 2 10; J. Stijnman 4: H. van Lingen 6; B. Schoo 7; A. de Bot jr. 8: F. de Roos 9 14; F. Taverne 11: P. v. d. Wiele 12 13. Maandagavond werden op de Duinwijk- banen de tenniswedstrijden voor het Duin- wijktoernooi voortgezet. Het waren nu slechts zes wedstrijden die gespeeld wer den, daar de regen als spelbreker optrad. De uitslagen waren: Heren-dubbel B: P. Pronk/R. VriesH. Schmidt/A. van Noort 62, 61. Heren-dubbel C: H. Bieshaar/P. Tegel Jasper/Niggenbruggen 7—5, 0—6, 6—1. Dames-enkel C: R. VermeyT. Gordijn 5—7, 6—0, 6—2. Gemengd-dubbel Cl: mejuffrouw Bol/ W. C. Postmevrouw Wentink/Th. Reyn- ders 2—6, 2—6. Dames-enkel C2: H. DengerinkT. Gor dijn 86, 64; R. GrootL. Langen 64, 2—6, 6—4. Op de scheepswerf „De Noord" te Al- blasserdam is de eerste van een serie van zestien ondiepwatermijnenvegers, „De Al- blas" door de echtgenote van de bevel hebber der zeestrijdkrachten, mevrouw E. J. Brouwer-Dommering, te water ge laten. Hierbij waren ónder meer aanwezig de Amerikaanse ambassadeur, de. heer Philip Young, de Amerikaanse marineat taché in Nederland, captain W. O. Spears jr., de bevelhebber der zeestrijdkrachten vice-admiraal L. Brouwer, de comman dant Zeemacht Nederland, vice-admiraal G. B. Fortuijn, de vlagofficier materieel, vice-admiraal W. J. Kruys, benevens de ouders van de naamgever van deze mij nenveger, de heer en mevrouw Alblas. De ondiepwatermijnenvegers worden gebouwd door de werf „De Noord" te Al- blasserdam, de Arnhemsche scheepswerf te Arnhem en de werf G. de Vries Lentsch jr. te Amsterdam. De werf „De Noord" zal zes stuks voor zijn rekening nemen, de andere scheepswerven ieder vijf. Acht schepen worden gebouwd voor Amerikaan se en acht voor Nederlandse rekening. De bouw van deze eerste ondiepwater- mijnenveger werd gefinancierd door de Verenigde Staten. Het schip zal na ople vering aan de Verenigde Staten aan Ne derland worden overgedragen. Na de tewaterlating voerden het woord de heer J. U. Smit, directeur van de werf „De Noord", vice admiraal W. J. Kruys, kolonel A. A. J. -J. Thomson en admiraal Brouwer. Kolonel Thomson sprak over de naamgever van deze ondiepwatermij- nenveger. A. H. Alblas was luitenant ter zee voor speciale diensten derde klas van de Koninklijke Marine. Hij heeft zich on derscheiden in de strijd door na op 4 juli 1942 als tweede Nederlandse agent met een valscherm in bezet Nederlan dte zijn neergelaten de hem gegeven opdracht op zeer lofwaardige wijze uit te voeren. Ten gevolge van zijn moedig optreden heeft hij gedurende meer dan twee jaar stand gehouden en vele berichten naar Engeland overgeseind, daarbij de vijand afbreuk doende met middelen, die oneven redig waren aan die van de tegenstander. Op 16 juli 1943 werd hij gevangen geno men en op 7 september 1944 n Mauthau sen gefusilleerd. Tijdens zijn verhoor van honderd uur achtereen heeft hij geen hem toevertrouwd geheim losgelaten of namen van personen, waarmede hij in verbinding stond, bekend gemaakt. Hij werd postuum met de militaire Wil lemsorde onderscheiden. De sleepboot „Noordzee" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst stelt pogingen in het werk om een Egyptisch pelgrimsvaartuig, de „Isis", vlot te krij gen. De „Isis" liep aan de oostzijde van de ingang van de Golf van Suez aan de grond. De „Noordzee" heeft eerst de 400 pelgrims, die zich aan boord bevonden, aan land gebracht. D e- sleepboten ..Holland" en „Storte- mel-k" -van de- rederij Doeksen zijn gis teren uitgevaren naar het Duitse kust vaartuig „Heilbronn", groot 1200 ton. dat op een afstand van 10 mijl ten noordwes ten van het lichtschip „Terschellinger- bank" met ernstige machineschade te kampen had. De sleepboot „Holland" heeft gister avond omstreeks acht uur vasteemaakt. De „Heilbronn" zal naar de Elbe ge sleept worden en dan door een Duitse sleepboot worden overgenomen. Het schip hoort thuis in Homburg en was onderweg naar deze haven. Bij het gemeentebestuur te Velsen zijn de volgende verzoeken om vergunning in gediend door: A. Lieuwes en Zoon. tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een herstelplaats voor rijwielen en bromfietsen Wijkerstraatweg 283-285 te Velsen(noord): Coöp Kennemerland tot het oprichten van een opslagplaats en een sorteerinrieh- t.ing voor kolen en een opslagplaats voor huisbrandolie aan de Emplacementsweg no. 3 te Velsen(noord); Shell Nederland N.V. tot het wijzigen en uitbreiden van een benzinepompinstal latie aan de Bloemendaalsestraatweg 196 te Santpoort; M. Gosschalk tot het oprichten van een inrichting voor het opslaan en verwerken van oud papier, lompen en metalen aan de Ampèrestraat te IJmuiden; Firma H. J. Smit tot het oprichten van een scheepstimmerwerkplaats aan de Trawlerkade 8, hoek Vuurtorenstraat te IJmuiden; G. Wïlderom tot het oprichten van een inrichting' voor het bereiden en verkopen van eetwaren aan de Trawlerkade 90 te IJmuiden; N.V. Visconservenfabriek „Vico" tot het wijzigen van het bedrijf door het vervan gen van een bron voor het oppompen van water ten behoeve van de produktie van visconserven aan de Middenhavenstraat 18 te IJmuiden; N.V. Chemische fabriek „De Toekomst" tot het wijzigen en uitbreiden van de ap paratuur van haar fabriek aan de In dustriestraat 2 te IJmuiden. Advertentie Advertentie ALLE MODELLEN CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 433 - 435 Voor het toelatingsexamen van het Christelijk Lyceum te IJmuiden zijn ge slaagd: A. Smit, T. Smit, J. Koolstra, A. Meilof en J. Oosterveen, allen leerlingen van de Pieter Vermeulenschool. Van de Marnix van Sint Aldegonde- school te IJmuiden slaagden de volgende leerlingen voor het toelatingsexamen van het Christelijk Lyceum: J. van Antwerpen. A. van der Blink, I. Deurlo. G. van der Kerke, N. Verhey. R. Geels, J. Kramer, T. Lub, M. de Niet en L. Post. Heemskerk Tennis in Bakkum De gunstige weersomstandigheden heb ben er mede toe bijgedragen dat de ten nisclub Bakkum haar vastgestelde pro gramma in verband met het W. E. van Keekentoernooi in het afgelopen weekend kon afwerken. Bij de dames kwam men zelfs aan de halve finales toe. Bij de he ren kwam men niet zover, al werd ook hier een flink aantal partijen afgewerkt. In de halve finales bij de dames zegevierde mej. A. van Mourik rnet 6-0. 6-3 over mej. H. Sm~eéFs, zodaF eerstgenoemde reeds zeker is van een plaats in de finale. Uit de wed strijd mevr. H. Uhlmej. E. Heemeyer, die zaterdag aanstaande wordt gespeeld, zal vervolgens de andere finaliste bekend worden. Bij de heren wordt zaterdag de kwart finale gespeeld tussen de heren J. Martens en G. Doods; de winnaar hier van komt in de halve finale uit tegen D. Molenkamp die in de derde ronde M. van Dijk versloeg. H. Kitz en M. van der En- de, die in de derde ronde respectievelijk W. van Tergouw en F. Zaal versloegen, zullen in de andere halve finale tegen el kaar uitkomen. ADO 20 HOUDT JAARVERGADERING Donderdag 9 juli komen de leden van de Heemskerkse voetbalvereniging ADO '20 in zaal Kloes bijeen voor de jaarvergade ring. Naast de gebruikelijke verslagen ver meldt de agenda een bestuursverkiezing. Beverwijk Ondanks het heel wat koelere weer was er op de maandag gehouden aardbeien veiling te Beverwijk een grote kooplust. Het gevolg was dat de Wijker aardbeien snel in prijs opliepen en heel dicht bij de 6.per slof kwamen. De aardbeien van eerste kwaliteit draaiden alle rond de 5.per mand, met 5.90 als hoogste no tering. Voor de tweede kwaliteit bestond er nu ook grote belangstelling en alle par tijen goede „tweeën" draaiden rond de f 4.per mand. De aanvoer neemt snel af en zo heel veel grote partijen zijn er niet meer. Wel komen er nu veel aardbeien in doosjes, die ook in prijs opliepen: er werd tot 65 cent per doos van ruim een half pond inhoud betaald. De noteringen van maandag: bloemkool 3390, sla 410, bospeen 2336, waspeen 1739, sperziebonen 140170, doperwten 55—85, spinazie 1240, postelein 1229, rabarber 1326. Veiling Castricum De prijzen voor aardbeien geven maan dag op de veiling te Castricum een goede notering te zien. Weliswaar was voor de tweede kwaliteit de notering lager, hetgeen zijn oorzaak vond in de regen van de af gelopen dagen, doch de goede kwaliteit maakte een beste prijs. Op de groenteveiling hadden de tuinders ook geen reden tot klagen. Slechts een en kel partijtje sla kon nu geen afnemer vin den, maar de overige aangevoerde produk- ten gingen vlot van de karren. De noteringen waren: aardbeien. Talis man 4.70; frambozenaardbeien 3.10 3.50; Sengana 3.70f 4.50; IJmond 4.80—4.30; Climax 3.90—5.20; Ama zone 4.40; Rode bessen 3.per mand en 0.57 per doosje; peulen 1.251.50; tuinbonen f 0.220.25; rabarber 0.20— 0.26; bospeen 0.21—f 0.36; sla 0.04 V2— 0.12; peterselie 1.00 per kistje; soep groenten 0.95 per kistje: sperziebonen 1.35; groene doperwten f 0.480.49; doperwten 0.640.78. IJMONDERS GAAN SAMEN VISSEN De hengelsportvereniging „Velsen" en de Beverwijkse verenigingen „De IJmond Vissers" en ,,'t Karpertje" houden zondag 5 juli een wedstrijd. Er zal gevist worden in het Noordhollands kanaal bij Akersloot. Wijk aan Zee De V.V.V. te Wijk aan Zee organiseert ook dit seizoen weer aen aantal concerten ter ontspanning van de badgasten. Het eerste hiervan was oorspronkelijk vastge steld op zaterdagavond maar in verband met het concert dat werd gehouden ten bate van het Anjer-comité in Scheybeeck te Beverwijk werd dit optreden uitgesteld tot maandagavond. De badgasten en .het fanfarekorps^ „Arion" troffen het niet, bijna de gehele avond viel er een mals regentje. De be langstelling was dan ook minimaal en daar het concert ook nog een kwartier te laat aanving werd het geduld van de wei nige toehoorders op een zware proef ge steld. Toen de eerste klanken de lucht in gingen werd het aantal toehoordes iets groter. De animo der muzikanten was er echter niet minder om en er werd een pri ma uitvoering van een goed programma gegeven onder leiding van de dirigent de heer Alb. Meijns. Voor de badgasten zijn er in de maanden juli en augustus een aantal interessante avonden. In café „De Zon" worden door de Nederlandse vereni ging tot bescherming van dieren een aan tal films vertoond. De bekende vogelken ner Jan Ivangh zal hierbij een inleiding houden. Vorige maand werd een ballon wedstrijd voor kinderen gehouden, waarvan thans de uitslag is bekend gemaakt. Drie balon- nen kwamen in Frankrijk terecht. De prijswinnaars waren: 1. A. v. d. Kolk; 2. L. Zuiderduin; 3. J. Theunis, 4. T. Bodewes; 5. E. Gmelig. Advertentie OFF. DEALER MARKTPLEIN VELSEN DINSDAG 30 JUNI Thalia: „Moordenaar aan boord", 20 uur. Picter Vermeulenmuseum: Open van 14 16.30 uur. Alcoholics Anonymus, zaal Abelenstraat, van 20 uur af spreekuur. Raadhuis: Raadsvergadering, 19.30 uur. WOENSDAG 1 JULI Thalia: „Moordenaar aan boord", 20 uur. Rex: „Wapensmokkel naar Cuba", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Open van 14 16.30 uur. Raadhuis: Spreekuur wethouder van so ciale zaken van 1012 uur. W. F. Vissershuis (binnenplaats): Open luchtconcert door IJmuidens Roem, 19.30 uur. BEVERWIJK DINSDAG 30 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Do dende liefde". Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: „Als mannen begeren". Grote Kerk, orgelconcert. WOENSDAG 1 JULI Bioscopen als dinsdag.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9