en zien Uitgaan in Haarlem „TSJIK, TUKIE EN TOKA" Groen Co G.EVAERTJ halveert de prijs van echte kleurenfoto's De man aan de top Alphenaar Agenda voor Haarlem Maak nü kleurenfoto's met NAAIMACHINES «li KLEURVERGROTING vroeger NU 9x9 cm. AM 05 c* 9x13 cm. AM 90 ct GEVACOLOR rolfilm AM 2.95 ontwikkelen 11 Wm ISm televisie NDIGINGEN EN HOUWINGEN De Gilde viert De radio geeft zaterdag 7 elevisieprogramma Technici Franse omroep werken zondag niet Bezoek van koning Boudewijn voor N.T.S, en N.I.R. Expositie van ikonen in Utrecht Centrale Verwarming Oliestookinstallaties Mej. mr. M. A. Tellegen onderscheiden Zes en vijf jaar voor aanranders door Cameron Hawley Zendelingen betraden onbekend gebied in Nieuw-Guinea Prof. Beel vice-president van de Raad van Staten VRIJDAG 3 JULI 19 59 llllf Met, „De Gilde viert" heeft de NCRV donderdagavond een nieuw kostuumstuk toegevoegd aan een serie monteringen van bekende en minder bekende klassieken als daar zijn de bewerkingen van „De Prins van Homburg", „Jane Eyre en „A Christ mas Carol". De komedie van Thomas Dek ker, een zedenkomedie, geschreven voor een feestdag van een Engels schoenma- kersgilde, mag dan, gemeten naar de dra matische waarde, niet reiken aan Shake- speares vernuft en genialiteit, onaardig is ze zeker niet. Het meest geniet men ervan, wanneer men er een tijdsbeeld in ziét. Daarop steunt ook de dramatische betekenis, die immers regelrecht uit het gelegenheidskarakter van het werk voortkomt. In de spiegel, die de schrijver de mensen voorhoudt, weerspiegelt de geest van hun tijd, in dit geval, de kracht van de gilden in het maatschappelijk leven en de ver- Winnifred Bosboom en Wim Hoddes in „De gilde viert". houding van de burgerij ten opzichte van de adel. Deze gesteldheid neemt meteen het bezwaar weg, dat wij wel eens tegen kos tuumstukken voor de televisie hebben laten horen, namelijk dat zij tegenstrijdig zijn aan de wetten, die het medium stelt. Dat medium verlangt door de sterke concen tratie op de kijker in de huiskamer, een problematiek, die eigentijds is of een ont wikkeling van gebeurtenissen welke de vorm krijgt van de actualiteit. „De gilde viert" werd in zo'n vorm gegoten. Men kon er een reportage in zien van een situa tie uit de vijftiende eeuw, die karakteris tiek was voor die tijd; een tijdsbeeld dus en wat is een reportage anders! Dat ze verliep volgens vastgestelde wetten, met van te voren bepaalde instellingen en een weloverwogen mise-en-scène doet aan de eigenlijke betekenis niets af. Die was toch een feitelijke. De handeling van Dekkers stuk waren de feiten. Niet voor niets noemt men „De gilde viert" een zeden spel. Dat bewerker David Koning en regisseur Peter Koen die zedenscnildering bijna let terlijk waar maakten is een eerste compli ment waard. Zij hingen een aantal ta bleaus op als medaillons aan ons ge offreerd die dan wel de retorische ver guldsels en de breedsprakigheid handhaaf- Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. JOèOO VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.05 Gym nastiek. 9.15 Gram. (Om 9.35—9.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.45 Promenade-ork. en sol. 11.20 Buitenl. weekoverz. 11.35 Triomuziek. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Jazzmuziek. 13.40 Muz.revue. 14.05 Voor de jeugd. 14.40 Dilettantenkoor en ork. 15.05 Boek- bespr. 15.25 Radio-kamerork. en sol. 16.15 Van de wieg tot het graf, caus. 16.30 Meisjeskoor. 16.50 Vakantietips. 17.30 Act. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 18.45 Hammond-trio. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Het Paradijsverhaal. 19.55 Deze week. causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.35 Metropole- ork. 21.15 Soc. comm. 21.30 Hits aan de spits. 22.00 Sportnieuws. 22.30 Lichte muz. 23.00 Nieuws. 23.15 —24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.30 De douche. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.30 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.03 Metropole-orkest. en soliste. (Om 12.3012.33 Land- en tuinbouwmeded.). 12.50 Act, 13.00 Nieuws. 13.15 Zonewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de jeugd. 14.00 Idem. 14.10 Gram. 14.30 Kron. van letteren en kunsten. 15.05 Voor de amateurs. 15.40 Boekbespr. 15.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.20 Voor de jeugd. 16.50 Gram. 17.00 Lichte muz. 17.20 Strijkorkest, 17.40 Lichte muz. 18.00 Idem. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. en rep. Wimble don. 19.25 Het Lichtbaken, caus. 19.40 Kamerork. en solist. 20.35 Lichte muz. 21.05 Tour de France. 21.15 Gevar. progr. 21.55 De knipperbol, pol. caus. 22.05 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Daarna Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22-24.00 Nieuws gram. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Omr.ork. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Muziek- kaleidoscoop. 14.30 Journaal. 15.00 Accordeonspel. 15.15 Volksliederen. 15.45 Accordeonspel. 16.00 Amus.muz. 16.45 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Dag klapper en lit. kal. 17.20 Gram. 18.00 Orgelconc. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 20.00 Omr.ork. 20.45 Gram. 21.15 Amus.ork. 22.00 Nieuws. 22.15 Verzoekprogr. 23.00 Nieuws. 23.05— 24.00 Gram. VOOR ZATERDAG NTS: Eurovisie: 16.00—18.00 Rep. intern, termis- kamp. Wimbledon. 20.00 Journaal en weerbericht. KRO: 20.20 Anno, beelden uit 1914. 20.35 Gevar. progr. 21.30 De Maastreechter Staar. 21.45 Film- progr. 22.10 Sportprogramma. Daarna: Epiloog. MUZIEK Maandag 6 juli, Grote Kerk, 15.3016.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Het programma wordt op de dag van uitvoering bekend gemaakt. Maandag 6 juli, Grote Kerk, 20 uur: De deelnemers van de improvisatiewedstrijd van het negende Internationale Orgel Impx-ovisatie Concours geven een con cert met werken naar eigen keuze. Dinsdag 7 juli, Grote Kerk 2021 uur: De organist Albert de Klerk geeft een con cert. Hij zal werken ten gehore brengen van Frescobaldi, Bach, Langlais en Dop- pelbauer. Woensdag 8 juli, Concertgebouw 20 uur: Het Noordhollands Philharmonisch Or kest geeft onder leiding van Henri Arends een concert met medewerking van de Christelijke Oratorium Vereeniging en de organisten Maurice Duruflé en Piet De technici van de Franse radio-omroep zijn door hun vakbond opgeroepen om zon dag niet te werken, aangezien de loon eisen nog steeds niet zijn ingewilligd. De Franse radiozenders zullen zondag alleen grammofoonmuziek uitzenden. De N.T.S. zal in samenwerking met het N.I.R. aan het bezoek van koning Boude- wijn van België een aantal uitzendingen wijden. Zo op 8 juli reportages van de aankomst op Schiphol en het bezoek aan het Amsterdamse stadhuis. Op 9 juli het bezoek aan het vliegkampschip Karei Doorman in Rotterdam en de ontmoeting met redders in Noordwijk, alsmede de ga lavoorstelling van Shakespeares „Troïlus en Cressida". Op zaterdag 11 juli het be zoek aan Maastricht. Voorts zullen op al le dagen extra N.T.S.-journaals worden uitgezonden. Alle uitzendingen worden overgenomen door de Belgische televisie. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 den, welke het tekort aan creatief drama tisch vermogen van de auteur verhulden, maar er anderzijds toch ook mee koketteer den en ons oog en oor welgevallig waren. De draden der intrige worden lang ge sponnen vooraleer zij elkaar kruisen. Men moest wel even wat geduld opbrengen voor het stuk liep. De tafereeltjes echter wer den, naarmate er meer actie kwam, steeds levendiger en schilderachtiger. Ten laatste zaten wij innig vergenoegd te kijken. Wat Dekker ons mogelijk te kort deed vulden bewerker en regisseur aan met beeld- en spelvondsten, die door een prachtige be zetting de toneelgroep Theater ten volle werden gehonoreerd. Zelden zagen wij Hans Tiemeyer zo op dreef als gisteravond. Zijn schoenmaker was een pronkjuweel van een losbollige rederijker, een bonk goedmoedige fantasie. Hij kreeg van Bernard Droog en in het bij zonder Wim Kouwenhoven uitnemend partij en hoe moeilijk is het niet over de schreef te gaan. Voortreffelijk speelde ook Richard Flink zijn rol als verbolgen vader. Een fris en vrolijk minnend paar vorm den Winnifred Bosboom en Carl van dei- Plas. Mia Goossen bracht het element dei- gevoeligheid in het geding, waartoe Wim Hoddes haar beheerst aanzette. Er zijn nog vele goede typeringen te noemen bijvoor beeld, van Tine de Vries en Gerard Hart kamp. Wij mogen met deze opsomming volstaan. De grote figuratie en vele chan gementen zullen Peter Koen heel wat hoofdbrekens hebben gekost. Hij loste de moeilijkheden met decorontwerper Peter Zwart uitnemend op. Zo'n vertoning bewijst toch wel hoe ver we met televisietoneel gevorderd zijn. Dat is dan ons compliment tot slot. Beeldschermer Kee. Solisten zijn Elisabeth Lugt, so praan en Hans Wilbrink, bariton. Donderdag 9 juli. Grote Kerk, 19 tot 20 uur: Arie Peters geeft een beiaardbespe ling. Het programma omvat werken van Jos de Klerk, F. Couperin, Schubert en Brahms. Donderdag 9 juli, Grote Kerk, 20 uur: Im provisatiewedstrijd met de deelnemers Hans Haselböck, Raymond Daveluy, Uwe Röhl cn Wim Daim. Donderdag 9 juli, Grote Kerk 15-16 uur: Orgelbespeling door Cor Kee. Hij brengt werken ten gehore van Handel, Bach en Cor Kee. Vrijdag 10 juli, Grote Kerk, 20 uur: De jury, bestaande uit prof. F. Peeters, Maurice Duruflé en Piet Kee, van het Orgel Improvisatie Concours geven een concert. Vrijdag 10 juli, Grote Kerk 11.3012.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Op het programma staan werken van Haydn, Handel en Grieg vermeld. In 't Goede Uur, dagelijks lot 12 juli 2122 uur: Klassiek grammofoonplatenconcert van werken van Roland Hayes. DIVERSEN Maandag 6 juli. Begijnhofkapel 20 uur: Onder auspiciën van de gezamenlijke Pinkstergemeenten en het Interkerkelijk Evangelisatie Comité spreekt pastor P. M. Samuel, directeur van de Zion Bible School in Vijayawada. TENTOONSTELLINGEN Te.vlcrmuseum. Tekeningen uit de Hol landse. Italiaanse en Franse school van de zestiende tot de twintigste eeuw. Fos sielen, mineralen, natuurkundige instru menten 1017 uur. Bisschoppelijk Museum Jansstraal. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, 1017 uur, zondagen 1316 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden. Dagelijks geopend tot en met augustus van 10—17 uur. Op zon- en feestdagen van 1317 uur. Tot 30 juli expositie „Haarlems Zilver" onder auspiciën van Stichting Elias Voet. Dezelfde openings tijden. Voormalig woonhuis Jacobus van Looy (KI. Houtweg 103): op donderdagen ge opend van 1012.30 en van 13.3017 uur. op zondagen van 1417 uur. Ci uquius-museum: Historische stoomma chines en grote maquette van Neder- Advertentie Maak korte metten met Uw brandend maagzuur. Eén of twee Rennies - gesmolten op Uw tong - en alle overtollig zuur is geneutraliseerd. Weg pijn en nooit meer angst voor de gevol gen van een smakelijk maal. Met Rennies achter de hand kunt u zonder zorgen alles eten. waarnaar een grage maag vraagt. Komt de nood aan de man. breekt zuurbrand uit: met. Rennies blust u afdoend, in een wip, onopvallend Aran 17 juli tot 30 augustus 1959 zal in het Aartsbisschoppelijk Museum in Utrecht, als grote zomertentoonstelling, een expositie worden gehouden van twee honderdtweeënveertig ikonen uit het be zit van het ikonenmuseum in Reckling hausen. Dit museum dat pas enkele ja ren na de oorlog verd gesticht en in 1956 voor het publiek is opengesteld, is het enige museum in de westelijke wereld, dat zich uitsluitend op de kunst der oos terse kerk heeft toegelegd. Deze unieke tentoonstelling werd moge lijk door de medewerking van het gemeen tebestuur van Recklinghausen en van de staf van het Ikonenmuseum. Het museum in Recklinghausen zal gedurende bijna twee maanden gesloten zijn. Dc expositie zal de ontwikkeling en de verschillende themata der ikonenschilder- kunst laten zien. Vrijdag 17 juli zal de tentoonstelling in de Agnietenkapel van het Centraal Mu seum door dr. J. Löns, ambassadeur van de Duitse bondsrepubliek, worden ge opend. land met waterstanden en overzicht overstromingsramp februari 1953. Ge opend op werkdagen en ook zondags van 912.30 en van 14.3017 uur. Het Huis Van Looy: Groepsexpositie van „Kunst Zij Ons Doel" tot 13 juli. De ere-zaal is ingericht met werk van W. A. van der Colk, ter gelegenheid van zijn 70ste verjaardag. Dagelijks ge opend van 1012.30 en van 13.3017 uur, des zondags van 13.3017 uur. In 't Goede Uur: Expositie Nico Molen kamp. Dagelijks en zondags van 1022 uur, geopend van 1 juli tot 1 augustus. Maar het werd tijd, dat ze weer eens verder gingen. „Wel bedankt, juffrouw Amelida!", zeiden ze, en ze gaven haar een hand. „Jammer, dat jullie al weg moet", zei het vriendelijke dametje. „Je komt maar weer gauw eens bij me aan, hoor, dat vind ik gezellig!" Dat beloofden ze. Toen klommen Tsjik en Tukie op Toka's rug; Toka draaide zijn staart rond en zjjjjjiet!daar stegen ze de lucht in. Toka draaide een paar rondjes, terwijl ze zwaaiden. Het laatste dat ze zagen was juffrouw Amelida, die daar beneden vrolijk wuifde met een zakdoek575§ Advertentie BLOEMENDAAL TELEFOON 54855 Mej. mr. M. A. Tellegen is benoemd tot groot-officier in de orde van Oranje-Nas- sau. De Koningin heeft bij het afscheid van mej. Tellegen als directeur van het kabinet der Koningin haar de versierselen van deze onderscheiding overhandigd. De Rotterdamse rechtbank heeft de 23- jarige M. M. zonder, beroep, en de 25-jarige magazijnbediende C. G. W., beiden uit Rot terdam, veroordeeld tot zes jaar en vijf jaar gevangenisstraf en terbeschikking stelling van de regering, wegens aanran ding van een 17-jarig meisje. Advertentie 44. Vóór het ongeval met het sleutelbeen, hadden de anderen voorgesteld, dat Walt nieuw meu bilair zou bijeengaren, een verzoek, dat hij terecht als een poging om hem voor de gek te houden van zich geschoven had. Naderhand, uit dankbaarheid voor het feit, dat ze hem nog steeds in het vertrrek toelieten en hem de rommel lieten opruimen, begon hij in ernst meubilair op te snorren. En zo kwam hii in aanra king met Bernie Sulzman. Bernie was een man met ideeën. Hij had een zaakje in nieuwe en tweedehands meubelen aan de College Avenue. Toen Walt hem het verzoek deed hun wat meu belen te schenken, aeed Bernie snel een tegenvoorstel. Waarom, zo zei hij, zou men de oud-spelers onder de studenten niet vragen schenkingen te doen. waarvan meubels gekocht zouden kunnen worden en waarop Bernie dan, zonder extra kosten, een koperen plaat zou laten bevestigen, waarop de naam van de schenker ge graveerd stond? Walt maakte een lijst, schreef de brieven en binnen de maand was het Sanctum gemeu bileerd met zes-en-twintig nieuwe stoelen, twee lede ren fauteuils, vier tafels en een koelkast. De spelers ga ven Walt Dudley als beloning een sleutel van het Sanc tum en voor de rest van zijn universiteitsjaren bleef hij de enige niet-speler die de volledige privileges van de clubkamer genoot. Het verhaal van Walter Dudley's lef om geld bijeen te krijgen deed al spoedig de ronde en hij werd be noemd tot lid van de advertentiestaf van het universi teitsperiodiek en de jaaralmanak. In zijn eerste jaar werd hij niet alleen tot klassepresident gekozen, maar ook tot zakelijke leider van de studentenalmanak, een ongekende opeenhoping van eerbetoon. Zijn naam had een magische aantrekkingskracht op een stem briefje. Iedereen mocht Walt Dudley. Voor zijn latere leven was de belangrijkste gebeur tenis tijdens zijn collegejaren zijn blijvend bondge nootschap met Bernie Sulzman. Na zijn succes met het Sanctum-plan, bood Bernie hem de kans om meube len te verkopen aan studenten, die niet tevreden wa ren met het schaarse meubilair van hun kosthuizen en slaapkamertje. Het commissieloon, dat Walt ontving, was voldoende om het grootste deel van zijn verdere opleiding te betalen en, wat belangrijker was. hij be gon de meubelhandel te leren. Het was Bernie, die hem na het behalen van zijn graad aanried, dat Walt meubelverkoper in de groot handel moest worden en door Bernie's aanbeveling die meer waard was dan zijn diploma en graad werd hij aangesteld als jongste verkoper bij A. B. Poindexter, handelsagent in Minneapolis en omgeving voor de Tredway Meubelmaatschappij. Zes jaar later had Walter Dudley zich dusdanig on derscheiden, dat hij toen door Avery Bullard, die op dat moment leider van de verkoop van de Tredway was, uitverkoren werd om zelf een handelsagentuur te beginnen in Kansas City. In 1936, nadat de Tredway Corporatie was gevormd, sloof hij zijn eigen agentuur en kwam hij in dienst van de Corporatie als districts-ver- koopleider. Na een reeks van promoties werd hij ver koopleider voor het Westen met Chicago als hoofd kwartier. In 1945 keerde hij terug naar Millburgh en werd onderdirecteur voor de verkoop. Op drie-en-vijftigjarige leeftijd was J. Walter Dud ley waarschijnlijk de bekendste figuur van de hele meubelindustrie. Zijn geheugen voor namen en ge zichten was formidabel. Tijdens een beurs in Chicago had hi.i aan de ingang gestaan van de stand van de Tredway; twee in de buurt van hem staande verko pers hadden toen opgemerkt, dat hij tweehonderd achttien eigenaars van meubelzaken alsmede andere kopers herkend en begroet had alvorens hij tegen over iemand kwam te staan, wiens naam hij niet wist. Er waren honderden meubelhandelaren, die een bezoek aan een beurs niet compleet vonden, als ze niet de gelegenheid gehad hadden die goeie, oude Walt Dudley de hand te schudden. Een terugblik op het leven van J. Walter Dudley toonde aan, dat het lot een kaarsrechte koers had ge volgd. In wezen had hij zelf niet bewust die koers ge volgd. In al die jaren had hij slechts enkele uren door gebracht met over z'n toekomst te piekerenHij was werkelijk absoluut oprecht, als hij zijn jonge ver kopers aanried: „Werken dat is het enige ant woord! Werk gewoon door en tob niet. Kijk niet naar de goalpalen houd de bal in de gaten!" Hij bracht zijn eigen leer in praktijk. Zijn talent om vrienden te maken, gecombineerd met zijn herinne ringsvermogen, waren uiterst belangrijke eigenschap pen, doch ze zouden zonder enig effect zijn gebleven, als hij niet zo'n geweldige energie gehad hadAls hij met verkopers reisde, iets, dat hij dikwijls deed, eiste hij een plan, dat de dag begon met een zaak, die vroeg openging, en hij sjouwde door tot hij nog een zaak in de buurt vond, die ook 's avonds open was. En dan was er nog een bijeenkomst in het hotel tot middernacht. Als hij door het land reisde, liet J. Wal ter Dudley een spoor van vermoeide, stomverbaase verkopers achter zich, die, als ze elkaar naderhand ontmoetten, erkenden, dat hij een uitzonderlijk feno meen was. Als de stuwende energie van J. Walter Dudley al boven het begrip van zijn verkopers uitging, boven zijn eigen begrip ging zij zeer zeker ook. Hij kende de bron van zijn energie niet en hij verloor geen tijd met ernaar te zoeken. Zijn geweldige activiteit werd niet hoewel anderen dat vaak moeilijk konden ge loven veroorzaakt door het vuur van vooropgezet te ambitie. Hij was een hardloper, die liep zonder dat hij een doel zag. Dit was zijn manier van leven. Als ,ie hard liep en je maakte maar voldoende vrienden, kwam alles wel in orde. Er waren maar twee mensen in J. Walter Dudley's leven, die hem soms verdriet hadden gedaan door hem hun algehele vriendschap te ontzeggen. De een was Avery Bullard de andere was zijn vrouw Katherine. Het huwelijk was geen afwijking geweest van de rechte lijn van Walter Dudley's leven. Hij ontmoette Katherine in het eerste jaar na de universiteit. Ze was de dochter van een vriend van Mr Poindexter en ze woonde in een buitenhuis, dat uitzag op het Eilan- denmeer. In dat huis ontving Walter de laatste fase van zijn opvoeding. Daar dronk hij zijn eerste cock tail, daar droeg hij zijn eerste smoking en leerde hij de gewoonten van het society-leven. Hij was een goe de leerling en hij paste zich met zo'n gemak aan, dat hij Katherine's opvatting bevestigde, dat hij de meest geschikte kandidaat was van alle gegadigden, die nog niet ontdekt hadden, dat zij twee tekortkomingen be zat. Twee Nederlandse zendelingen van het zendingsgenootschap der Zevendedags Adventisten, de predikant K. Tilstra en de ethnoloog-predikant G. Oosterwal, heb ben een onbekend gebied op Nieuw-Gui- nea verkend, dat nog niet onder bestuur is gebracht. Zij maakten te voet een tocht van de Boven-Torrivier in het oostelijk binnenland van Sarmi naar de Mambera- norivier. Deze tocht, die hen door Gaut- tier- en het Van Reesgebergte voerde, was 200 kilometer lang. Onderweg hebben zij het gebied in kaart gebracht en zich een globale indruk gevormd van de be volking. Ds. Tilstra en ds. Oosterwal hebben con tact gelegd met nog onbekende stammen. Het gebied blijkt een bevolking van 1000 mensen te hebben. Om de toegang tot hun dorpen te be schermen heeft de bevolking daar scher pe doorns geplant. Van een vijandige hou ding der bevolking jegens de beide predi kanten was geen sprake. Bij Koninklijk Besluit is aan dr. A. A. L. Rutgers op zijn verzoek met ingang van 1 augustus 1959 eervol ontslag ver leend als vice-president van de Raad van State, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten in die functie aan den lande bewezen. Tot vice-president is be noemd prof. dr. L. J. M. Beel. minister van Staat en lid van de Raad van State. Stadsschouwburg: Vandaag en zaterdag geen voorstellingen. Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Con cert jeugdkoor „Inter Nos". Zaterdag be sloten uitvoering. Openluchttheater: Vandaag 20 uur: Spaanse dansgroep „Oldarra". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en don derdag 14 en 16.15 uur: „De derde man", 14 jaar. Donderdag 19.30 uur: „De graaf van Monte Cristo", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag en zaterdag 14 en 20 uur, zondag 14, 17 en 20 uur en maandag tot en met donderdag 14 en 20 uur: „Van het westelijk front geen nieuws", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De Wet", 18 jaar. Zaterdag 23.30 uur: „Vrouwen achter het bamboegordijn", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Het zesde continent", alle leef tijden. Luxor Theater: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur: „Opstanding", 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Ivanhoe", 14 j. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Jour de fête", alle leeftijden. Zaterdag 14.30 en zondag 14 en 16.15 uur: „Toya, het weesmeisje", alle leeftijden. Maandag en dinsdag 20.15 uur en woensdag 14.30 en 20.15 uur: „Und abends in die Scala", alle leeftijden. Donderdag 20.15 uur: „Ik was aan hem verslaafd", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „Pro fessor Cupido", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „De verovering van de Mount Everest", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Cowboy", 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De bloedhond", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. maandag tot en met donder dag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Altijd lokt de vrouw". 18 jaar. Zondag 11 uur: „Bij de kannibalen van Nieuw-Guinea", alle leef tijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met maandag 20 uur en zondag 14.30 uur: ..Teenager Melodie", alle leeftijden. Dinsdag en woensdag 20 uur: „Tarzan in New York", alle leeftijden. Donderdag 20 uur: „lm weissen Röss'l", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Fans Halsmuseum: Tot 30 juli op werk dagen van 10—17 uur en zondags van 13 17 uur: Expositie „Haarlems Zilver". Huis Van Looy (Kamperlaan): Tot 13 juli dagelijks van 10—12.30 en 13.30—17 uur, zondags van 14—17 uur: Expositie „Kunst zij ons doel". In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie Nico Molenkamp. DIVERSEN Circuit Zandvoort: Zaterdag 10—18 uur: Training sportwagens. (Verder raadplege men de rubriek „Uit- (Wordt vervolgd) gaan in Haarlem" van vandaag).

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 13