Van den Borgh kreeg geen kans bij sprint op de baan in Bordeaux In finale enkelspel de dames Hard en spelen Bueno Dejouhannet boekte de zege voor „nationaal" Stablinsky De Tour in cijfers Vier van Nereus versloeg Polen met driekwart lengte Laver ook in eindstrijd heren dubbelspel 13 Twee protesten van de Nelux-Tourploeg WIMBLEDON-KAMPIOENSCHA PPEN Zaterdag: Haarlem-A'dam op het EDO-terrein Zondag: Schoten tegen A merikaanse militairen Yacantiekleding Kampeeruitrustingen GRETHA DE BRUIJN India in eerste innings all out voor 161 Waterpoloteam tegen het Belgische zevental Ëx-Robbenzwemsters naar zwemclub Naarden Van Dijk winnaar in het damtoernooi in Monaco VRIJDAG 3 JULI 1959 De Nederlanders in het stadion van Bordeaux hoopten gisteren op een herhaling van de triomfen van onze Tour-renners in de jaren 1952 tot en met 1955, toen achter elkaar Hans Dekkers, Henk Faanhof, Jan Nolten en Wout Wagtmans de overwin- ningskus van een Girondijnse schone in ontvangst mochten nemen. In de kopgroep, die ver voor het peloton uit door de straten van de wijnstad de kilometers wegduwde, reed de ditmaal niet door pech getroffen Martin van den Borgh. De Limburger stak in een goede vorm. Dat had zijn onversaagde zwoegen in de geslaagde vlucht bewezen. Maar zou hij er ook in slagen in de 10 km over de brede boulevards zijn acht makkers achter zich te laten? Het was zijn enige kans in dit gezelschap van sprinters als Dejouhannet, Forestier en Elliott. De spanning steeg met de seconde. De allerlaatste berichten wezen er wel niet op dat een der leiders weg had kunnen komen, maar men kon nooit weten. Aan alle onzekerheid kwam in het stadion in Bordeaux een abrupt einde, toen Jean Forestier met Dejou hannet aan zijn wiel het eerst door de oprit verscheen. Van den Borgh lag in vierde positie. Het was een verloren zaak. De Limburger, die op de piste helemaal niet thuis is, zakte terug tot de achtste plaats. Van den Borgh schoot in de voorlaatste bocht omhoog in een laatste wanhopige poging om over de fel sprintende meute heen de winst nog te grijpen. Het was vergeefs. De door Forestier gelanceerde Dejouhannet zegevierde na een verwoed duel met de Franse nationaal Stabelinski, voor Elliott, Forestier en Van den Borgh, die zich met de vijfde plaats tevreden moest stellen. Aan de bijna niet te stuiten overwinningswoede van de Franse natio- nalen was door de regionaal Dejouhannet een einde gemaakt. 5JULI-10eETAPPE-235 KM. DE PYRENEEËN' Dat was de groot ste winst van deze vlakke etappe naar de zon. Voor het eerst in deze Tour steeg de tem peratuur namelijk tot voor dit evene ment normale waarden, hetgeen wil zeggen tot een bijna verlammen de hitte. De toe schouwers langs de schier eindeloze wegen hadden el ke meter schaduw benut. En voor zover dat niet mo gelijk was, hadden zij met behulp van bebladerde takken een provisorisch hoofddeksel gefa briceerd om zich tegen de stekende stralen van de zon te beschermen. Niet één rit in de Ronde van Frankrijk is zo bekend als de tocht van La Rochelle naar Bordeaux, eerst door het verlaten land van de Charente-Maritime tot de oude Romeinse nederzetting Saintes en vervolgens dwars door „de Franse wijn kaart". Het knusse haventje van La Ro chelle vormde een geschikte achtergrond voor het vertrek. Uit de bewolkte hemel dwarrelde af en toe wat motregen en met de uit zee komende wind deed dit de spieren verstijven. Het was dan ook geen wonder, dat nog in La Rochelle de eerste ontsnappings poging werd aangekondigd. Elliott en Desmet begonnen een campagne om de spieren warm te draaien en kregen vele navolgers. Voorlopig echter waren alle vluchten tot mislukken gedoemd door het sterke verzet van de Franse nationalen, die nog niets voor te grote krachtsinspan ningen voelden. Over smalle wegen trok de karavaan naar het zuiden. Bij Archingeay, na 47 km, zag Elliott een gaatje en hij „stapte" erin. De regio naal Lach ging met hem mee en omdat beiden ongevaarlijk waren voor de klas seringen, lieten de tricolores het tweetal voorlopig gaan. Een tiental kilometers verder werd een poging van acht renners om zich bij de inmiddels op honderden meters bevindende leiders te voegen in de kiem gesmoord. Bij die acht waren onder meer Kool en de Belg Adriaenssens. In Saintes (72 km) liet Jean Forestier het peloton zijn achterwiel zien. Intussen was de bewolking opgelost en begon de zon onbarmhartig op de onbeschutte hoof den van de renners te branden. Veel lust om Forestier terug te halen was er onder die omstandigheden dan ook niet. Hij was de eerste van de cenlraal-zuidelijken, die bij de leiders kwam. Achter hem sprongen de Spanjaard Manzaneque en Busto, ge volgd door Adriaenssens, die zich bij grote hitte pas lekker voelt, Dejouhannet, Sta belinski en Martin van den Borgh. Ook zij bereikten de kopgroep, die temidden van het gebied van de cognac bij Jonzac na 113 km een voorsprong had veroverd van 1 min. 30 sec. op veertien man, bij wie Darrigade, Gismondi, Dotto en Rohrbach. Achtervolgden Tussen deze twee groepen in joeg de Franse achtervolgingskampioen Albert Bouvet achter de vluchtelingen aan. Hij was de enige, die in zijn streven slaagde. Bij de ravitaillering in Montendre (na 133 km) noteerden de tien leiders een voor sprong van 11 min. 45 sec. op Gismondi en zijn makkers, terwijl het peloton op bijna drie minuten teruggevallen was. Nog voor het gebied van de Gironde (151 km) bereikt werd. had de groep Gismondi het vergeefse van de poging ingezien en liet zich afzakken. Het eerste dorpje op het Girondijnse grondgebied Saint- Savin-de-Blays was er getuige van, dat Busto gelost werd Hij was het slachtoffer van de hitte en stapte het eerste de beste cafeetje binnen om een koel glas bier naar binnen te slokken. Maar ook zonder hem waren de centraal- zuidelijken, met. Forestier en Dejouhannet nog altijd het sterkst vertegenwoordigd in de kopgroep. Met een voorsprong van bijna De Jongh en De Groot voorzien zich voor de etapperit van eet- en drinkwaren. „Het kan natuurlijk zijn, dat je een Franse organisatie voor vreemdelingen verkeer op je dak krijgt, maar je moet nu toch eens in de krant zetten, dat wij met de Neluxploeg vannacht in een soort kippenhok met ratten en muizen hebben geslapen. En de maaltijd was ermee in overeenstemming". Dat kwam een verontwaardigde Klaas Buchly ons vrijdagmorgen voor de start van de eerste warme rit van deze Tour de France, die van La Rochelle naar Bor deaux, vertellen. Intussen diende ploeglei der Jean Goldschmidt bij commissaris-ge neraal Eli Wermelinger een protest in en hij had Charly Gaul als getuige meege bracht. Wielrenners, die elk seizoen vele koersen in het buitenland, in Italië in Spanje, in Portugal enz. rijden, zijn heus wel wat gewend en in La Rochelle en omgeving heeft geen enkele ploeg of volger een wat men noemt grand-hotel gehad, maar hotel Saint-Victor in Chatelaillon vlak bij La Rochelle. waar de Neluxploeg samen met de internationalen was ondergebracht, was toch wel het toppunt van alles. Kamer en bedden waren totaal onvoldoende, zo wel wat reinheid als comfort betreft. Klaas Buchly zakte ergens in de buurt van de wastafel met een voet door de rotte hou ten vloer en overal was er geritsel van ongedierte. Het protest van Gaul en Goldschmidt was zonder twijfel gegrond en de heer Werme linger, die verantwoordelijk is voor het onderdak, schrok wel even, toen hij het verhaal hoorde. Of het allemaal veel hel pen zal is natuurlijk de vraag. Jaap Kersten was zevende Er lag in La Rochelle nog een protest van de Neluxploeg op tafel. Jaap Kersten stond in het klassement van de zevende etappe als negende geklasseerd, maar hij was in de kopgroep van twaalf als zeven de over de streep gekomen. De Limbur ger, die in de algemene rangschikking de best. geklasseerde van de oranjeploeg is, liet het er niet bij zitten en Goldschmidt evenmin. Vrijdagavond werd in Bordeaux bekendgemaakt, dat Kersten in de zeven de etappe alsnog als zevende is geklas seerd. Het levert geen seconde winst op, maar wel 10.000 francs door de verhoging van de dagprijs van 15.000 op 25.000 voor nummer zeven plus een zevental punten voor het klassement van de groene trui. En die voordelen zijn altijd wel een pro test waard. drie minuten op het peloton waren zij vrijwel zeker van de ploegenprijs en zij gingen nu ook op de etappezege rijden. Een gevaarlijk spel, want Jean Stabelinski deed al evenmin een meter kop. Gelukkig voor hen echter waren de anderen bereid, het zware werk op te knappen. Natuurlijk was het geen medeleven van Van den Borgh, Adriaenssens en Elliott, dat zij zich zo uitsloofden. Elk voor zich leefde in de hoop. de Fransen in de laatste tientallen kilometers een poets te kunnen bakken. Maar daarvoor waren die Fransen net te geslepen en steeds als Van den Borgh of Adriaenssens wegsprong, zat er een dei- regionalen op de hielen. De uitslag van de achtste etappe van de Ronde van Frankrijk, een rit over 201 km van La Rochelle naar Bordeaux was: 1. Dejouhan net (Cent. Z.-Fr.) 4.53.16 (41.122 km p. uur); 2. S.tablinski (Fr.); 3. Elliott (Int. pl.); 4. Fo restier (Centr. Z.-Fr.); 5. Van den Borgh (Ne- lux); 6. Manzaneque (Sp.7. Adriaenssens (Belg.); 8. Bouvet (W.Z.W.; 9. Lach (Parijs N.O.) allen in dezelfde tijd als Dejouhannet; 10 Sabbadini (W.Z.W.) 4.54.43; 11. Darrigade (Fr.) 4.54.47; 12. Van Geneugden (Belg.); 13. De Bruyne (Belg.); 14. Buysse (Belg.): 15. Gainche (W.Z.W.); 16. Pauwels (Belg.): 17. Van Aerde (Belg.) allen in dezelfde tijd als Darrigade; 23 Voorting (Nelux); 27. Favero (It.); 30. Kool (Nelux); 31. Brankart. (Belg.); 37. Bol/a» (Nelux); 40. Cazala (Fr.); 42. Bobet (Fr.); 44. Rivière (Fr.); 46. Baldini (tt.); 65. Kersten (Nelux); 66, Anquetil (Fr.); 71. Van Est (Nelux); 74. Ernzer (Nelux); 76. Gaul (Ne lux): 84. Sclimitz (Nelux); 86. Damen (Nelux); 87. Bahamontes (Sp.); 91. l)e Groot (Nelux): 104. De Jongh (Nelux); 108. Géminiani (Fr.). Het algemeen klassement na de achtste etappe luidt: 1. Cazala (Fr.) 43.22.04; 2. Gau- thier (Centr. Z.-Fr.) 43.23.31; 3. Annaert (Par. N.O.) 43.24.15; 4. Vermeulin (Parijs N.O.) 43.24,16; 5. A. Desmet (Belg.) 43.25.33; 6. Schel- lemberg (Zwits./Dld.) 43.26.06; 7. en 8. Picot (W.Z.W.) en Pauwels (Belg.) 43.26.27; 9. Sta- blinski (Fr.) 43.26.29; 10. Anglade (Centr. Z. Fr.) 43.28.49; 11. Batista (Int. pl.) 43.29.08; 12. Adriaenssens (Belg.) 43.29.49; 13. Hoevenaers (Belg.) 43.29.59; 14. Rivière (Fr.) 43.30.05; 15. Baffi (It.) 43.30.48; 16. Baldini (It.) 43.30.56; 17. Graf (Zwits./Dld.) 43.31.02; 18. Van Geneugden (Belg.) 43.31.10: 19. Robinson (Int. pl.) 43.32.01; 20. Anquetil (Fr.) 43.32.03; 22. Favero (It.) 43.32.23; 23. en 24. Darrigade (Fr.) en Kersten (Nelux) 43.32.33; 25. Bahamontes (Sp.) 43.32.34. 28. Gaul (Nelux) 43.32.41; 29. Van Est (Nelux) 43.33.02; 31. Voorting 43.33.38; 32. De Groot 43.33.45; 35. Brankart (Belg.) 43.34.15: 38. en 39- Dejouhannet (Centr. Midd.) en Ernzer (Nelux) 43.34.29; 44. Bobet (Fr.) 43.35.01: 45. De Jongh (Nelux) 43.35.13; 57. Van den Borgh (Nelux) 43.36.04; 58. Damen Nelux43.36.08; 67. Schmitz (Nelux) 43.36.37; 68. Bolzan (Nelux) 43.36.43; 72. Géminiani (Fr.) 43.37.02; 78. Kool (Nelux) 43.37.33; 94. Robic (Parijs N.O.) 43.41.26. Het ploegen klassement van de achtste etap pe was: 1. Centraal Zuid-Frankrijk (Dejou hannet, Forestier en Anglade) 14.40.19; 2. Frankrijk 14.42.20; 3. West-Zuid-West 14.12.46; 4. ex aequo Internationale ploeg, België, Span je. Parijs Noord-Oost en Nelux (Van den Borgh, Voorting en Kool (14.42.50); 9. ex aequo Italië en Zwitserland/Duitsland 14.44.21. Het algemeen ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Frankrijk (Cazala, Stablinski en Rivière) 130.18.38; 2. België 130.21.49; 3. Parijs Noord-Oost 130.24.26; 4. Centr. Zuid-Frankrijk 130.25.54: 5. West-Zuid-West 130.33.04 6. Zwit serland/Duitsland 130.33.24; 7. Italië 130.34.07; 8. Internationale ploeg 130.35.42; 9. Nelux (Kersten, Gaul en Van Est) 130.38.16; 10. Span je 130.39.29. Het puntenklassement na de achtste etappe luidt: 1. Darrigade (Fr.) 244 pnt.; 2. Dejou hannet (Centr. Midd.) 216 pnt.); 3. Favero (It.). 192 pnt.; 4. Van Geneugden (Belg.) 167 pnt.; 5. Rivière (Fr.) 150 pnt.; 6. Graczyk (Fr.) 143 pnt.; 7. Baffi (It.) 130 pnt.; 8. Van Aerde (Belg.) 129 pnt.; 9. Bruni (It.) 127 pnt.; 10. Hoevenaers (Belg.) 124 pnt.; 18. Voorting (Nelux) 94 pnt.; 19. Van Est (Nelux) 89 pnt.; 20. De Groot 83 p. In het klassement voor de strijdlustlgste renner heeft Piet van Est nog steeds de lei ding met 73 punten. Zijn voorsprong op de Ier Elliott, die na de achtste etappe de tweede plaats bezet, bedraagt echter nog slechts één punt. Ondanks hun hebzucht konden Dejou hannet en Forestier toch niet verhinderen, dat Van den Borgh in Pugnac (160 km) een premie van 5000 franse francs in de wacht sleepte. Misschien ook gunden zij hem deze fooi wel. Want het peloton had het tempo verhoogd en liep sterk in. Vijf kilometer voorbij Pugnac was de voor sprong geslonken tot twee minuten en nu kwam het er op aan, alle krachten in de kopgroep te mobiliseren wilde de vlucht niet geheel mislukken. Op dat moment waren ook Dejouhannet en Forestier be reid om op hun heurt de kop over te nemen. Stabelinski echter hiekl zich aan de opdracht van zijn meester en bleef achterin hangen. Het werd een fel gevecht, waarin de lei ders erin slaagden hun voorsprong tot in het stadion van Bordeaux vrijwel te con solideren. Slechts dertig seconden moesten zij in de slopende jacht prijsgeven. De sprint van het peloton, dat met Kool aan het hoofd het stadion binnenreed hoe kan het anders werd met groot machtsvertoon gewonnen door Darrigade. Van enige invloed op de klassementen was het resultaat van de etappe niet. Met grote meerderheid van stemmen werd de internationaal Elliott uitgeroepen tot de strijdlustigste renner van deze acht ste etappe. Van den Borgh, die zeker een niet gering aandeel had in de geslaagde vlucht, kreeg geen enkele stem. Door de eerste plaats van Elliott wordt, de leiders positie van Piet van Est in het klassement der strijdlustigste renner ernstig bedreigd. Van Est. staat nog steeds op de eerste plaats met 73 punten, maar Elliott heeft, slechts één punt minder. Dejouhannet steekt verheugd zijn lin ker arm omhoog nadat hij als eerste S' S/S 'fós, over de eindstreep is gegaan in Bordeaux. De 19-jarige Braziliaanse kampioene Maria Esther Bueno en de 23-jarige Cali- fornische medische studente Darlene Hard hebben zich gisteren geplaatst voor de eindstrijd van het dames-enkelspel, die zaterdag zal worden gespeeld. Mej. Bue no, als zesde geplaatst, is de eerste Zuid- amerikaanse, die in de lange geschiede nis van Wimbledon een finaleplaats heeft bereikt. Mej. Hard bereikte in Wimbledon reeds eerder de finale, namelijk in 1957, maar werd toen verslagen door Althéa Gibson, die vorig jaar eveneens de titel veroverde. Om de nalatenschap van Gibson zal de strijd fel zijn, als tenminste de voorteke nen niet bedriegen. Want beide finalisten legden gisteren een grote superioriteit aan de dag. Mej. Bueno besliste haar duel met Honkbal Zaterdagmiddag wordt op het EDO- terrein in Haarlem de traditionele steden- ontmoeting HaarlemAmsterdam ge speeld en zondag is op het UVV-terrein in Utrecht het Vijf-Rayons-toernooi, waar aan wordt deelgenomen door de vertegen woordigende negentallen van Amsterdam (vorig jaar winnaar). Den Haag, Haarlem, Rotterdam en Utrecht. Voorts speelt Schoten zondagmiddag op het IIFC Haar lem-terrein tegen een sterke Amerikaanse legerploeg uit Engeland. In verband met deze wedstrijden is het honkbalprogram ma bijzonder beperkt. De st.edenontmoeting tussen Haarlem en Amsterdam in vroeger jaren het hoog tepunt van het. honkbalseizoen heeft de laatste jaren veel aan populariteit inge boet, waarschijnlijk door het steeds groter wordende aantal interland-ontmoetingen. Het vorig jaar bij voorbeeld bestond voor de wedstrijd, die toen ook wel erg laat in het seizoen werd gespeeld, maar heel wei nig belangstelling. Het Haarlems team, dat toen met vele invallers verscheen, verloor duidelijk, hoewel het duidelijk favoriet was. Deze keer zal het Haarlems team wel de sterkste blijken. De samenstelling met spelers als Smidt, Keulemans, Jole en Houtkamp is uiterst sterk en de Amster dammers hebben kennelijk nogal moeite met de formatie van hun negental. VVGA stelt nog steeds geen spelers ter beschik king en dat betekent dat werper Nico Brands niet van de partij zal zijn. Hannie Urbanus wenst kennelijk niet onder lei ding van zijn oud-clubgenoot Fritz Meyer te spelen en heeft bedankt. Bovendien ls Van Dijk (WVHEDW) verhinderd, zodat het werpersprobleem voor de hoofdstede lingen wel zeer nijpend is geworden. Een Haarlemse zege ligt voor de hand. Het Vijf Rayons-toernooi in Utrecht biedt het Haarlems negental een goede gelegenheid revanche te nemen voor de slechte beurt, die het vorig jaar maakte. Haarlem eindigde toen op de laatste plaats. Het. Haarlems team is als volgt samenge steld: Jongeling (HI-IC), Hopman, Molle- man, De Nieuwe, L. Kops, J. Kops en De Zwart' (EDO), Houtkamp, Jole, v. d. Mark, Oosterbaan, N Tromp en B. Tromp (allen EHS), Knol, Maat en Zijlstra (allen HCK). Schoten krijgt zondag op het HFC Haarlem-terrein bezoek van de leidende ploeg in de Engelse competitie van Ame rikaanse legerploegen. Coach van de Amerikanen is de in ons land bekende Chuck Costello, die hier al eerder met de Wiesbaden Flyers is geweest. Het bestuur van de KNHB heeft destijds tevergeefs pogingen gedaan om Costello als bonds coach te engageren. Deze oud-semiprof- honkballer heeft ook in Engeland weel een prachtig team opgebouwd en de honk balliefhebbers kunnen zondagmiddag van goed Amerikaans honkbal genieten, aan vang half drie. Het honkbalprogramma voor het komen de weekeinde luidt: Zaterdag 4 juli, Stedenontmoeting: Haar lemAmsterdam (EDO-terrein, 16 uur). Zondag 5 juli: Utrecht: Vijf Rayons- toernooi (10 uur); SchotenAmerikaanse legerploeg (HFC Haarlem, 14.30 uur). Tweede klasse B: DSSSchoten 3, THB RCH 2. Tweede klasse C: ABC 2Shell, Bloe- mendaalRood Wit. Rayon Haarlem, 3B: DIORooswijk 2, Halfweg—EHS 2. 4A: Rooswijk 3—EDO 4. 4B: VI. Vogels 2Terrasvogels 2. 4C: Bloemendaal 2Halfweg 3, OG 3— Sikkens. 4D: THB 2—HCK 6. .„.J*,. mej. Moore (6-2, 6-4) in 44 minuten, ter wijl mej. Hard voor haar overwinning op mej. Reynolds (6-4, 6-4) slechts 48 minu ten nodig had. Vooral de Braziliaanse speelde bijzon der sterk tennis en hoe de jonge Sally Moore ook van zich afbeet beiden be- T ennis schikten over een harde slag zij was niet opgewassen tegen de accuratere en diepere volley en de vastere service van haar tegenstandster. Wat beiden hinder de, was de sterke wind, waardoor zij het moeilijk hadden hun spel onder controle te houden. In slechts zeventien minuten was de eer ste set al beslist, toen mej. Bueno uit een voorsprong van 4-1 naar 6-2 snelde. In de tweede set kwam de grote vechtlust van Sally Moore naar voren. Uit- een achter stand van 0-2 kwam zij op 2-2. Maar in de achtste game slaagde mej. Bueno erin, wederom door de service van Moore te breken en hierdoor op 5-3 te komen. Sal ly Moore bleef echter ijskoud onder het geweld, dat haar tegenstandster ontketen de, sloeg onmiddellijk fel terug, nam Bue- no's service en doordat de Braziliaanse bij 30-40 een dubbelfout maakte, schreef zij deze game toch nog op haar naam. Daarna kwam de climax. Mej. Moore faalde tweemaal met haar back-hand en op love-40 gaf zij mej. Bueno drie match points. Op de eerste gaf mej. Moore een keiharde forehand, die het net scheerde en waarop Bueno kansloos was. Daarop volgde een zachte service, waarbij de bal door de wind werd opgenomen en zo'n vreemde wending nam, dat ook hierop de Braziliaanse misgreep. De zege zou voor de Amerikaanse echter een illusie blijven, want ver buiten bereik van haar rivale scoorde mej. Bueno het beslissende punt: 6-4. Darlene Hard, die zal proberen de reeks van vijftien achtereen volgde Amerikaan se overwinningen in het dames-enkelspel voort te zetten, wandelde door de halve finale heen, want de Zuidafrikaanse Rey nolds miste controle in haar spel, waar door zij vele kansen liet liggen. Rod Laver, de Australische finalist in het heren-enkelspel, bereikte een tweede eindstrijd, namelijk die van het heren dubbelspel, tezamen met zijn landgenoot Mark. Zij versloegen de Italianen Pietran- geli en Sirola met 6-4, 6-4, 6-3 en komen nu in de finale tegen hun landgenoten Emerson en Fraser, die Legenstein en Ulrich geen kans gaven. Bovendien plaats te Laver zich in de halve eindstrijd van het gemengd dubbelspel, waarin hij uit komt met Darlene Hard, door een over winning met 6-3, 7T5 op Engelands laatste hope, de combinatie Truman-Truman. Advertentie SPORTMAGAZIJN Twünderslaan 7-9, Haarlem, Tel. 15116 100 SERVICE Cricket De eerste dag was voor de debutanten. Het waren Harold Rhodes, de jonge me dium-pace bowler uit Derbyshire, en Gil bert Parkhouse en Geoff Pullar, de debu terende Engelse openingsbatsmen, die in Leeds op de eerste dag van de derde test match tussen Engeland en India opval lende prestaties leverden. Rhodes nam vier Indiase wickets voor slechts 50 runs, waardoor het testteam van India all out was voor slechts 161 runs. Daarna trokken Parkhouse en Pullar naar de wickets. Ook deze debutanten ver rasten, zij scoorden op deze eerste dag 61 runs zonder dat er een wicket verloren ging. Het ziet er dus naar uit dat India het opnieuw erg moeilijk zal krijgen. Aanvankelijk leek het er zelfs op dat het een volkomen debacle zou worden. De ope ningsbatsmen van India brachten name lijk slechts 10 runs op het scorebord. Het weergaloze bowlen van Rhodes maakte dat de eerste vier Indiase wickets slechts 23 runs opleverden. Al in zijn twee de over rekende Rhodes zijn eerste slacht offer in. Hij werd voorts goed gesteund door wicketkeeper Roy Swetham, die op zijn bowlen twee vangen achter het wicket deed. Trouwens Swetham had helemaal een goede dag met vier vangen. Waterpolo Het Nederlands waterpolo-zevental, dat zondag 12 juli in Apeldoorn tegen België zal uitkomen, zal uit de volgende spelers worden samengesteld: H. Vriend (IJ), F. van Dorp (AZPC), W. van Spengelen (HZPC), C. van der Tooren (GZC), B. Kniest (Neptunus, Arnhem), A. de Boer (De Robben), H. Muller (Dolfijn), H. Ran (Zian), F. van der Zwan (DZV) en De Mey (IJ). Advertentie De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak Op de tweede dag van de Regatta te Henley versloeg de vier zonder stuurman van het Amsterdamse Nereus in de eerste heat voor de Stewards Cup het Poolse BTW Bydgoszcz. Nereus maakte een tijd van 7 min. 48 sec. over de 2112 meter en had bij de finish een voorsprong van lengte. Al dadelijk na de start nam Nereus een voorsprong en na de eerste 400 meter be droeg het verschil reeds lengte. Na 800 meter was dit gegroeid tot een halve leng te. Tot 1500 meter bleef de situatie onver anderd, maar toen bouwde Nereus, dat met een tempo van 32 slagen per minuut roeide tegen de Polen 35, langzaam maar Zwemmen Leny en Judith de Nijs en Atie Voorbij gaan trainen onder leiding van Wil Bun schotenVan Breukelen, de trainster van de onlangs opgerichte zwemvereniging „Naarden". Ze zullen naar alle waarschijn lijkheid overschrijving aanvragen naar deze vereniging, die haar domicilie heeft in het Naardense zwemstadion. Ook de vierde van het kwartet zwem- stertjes, dat destijds blijk gaf trainer Jan Stender niet meer te accepteren, Greetje Kraan, schijnt deze plannen te koesteren. De drie zwemsters worden dus nu weer getraind door Wil van Breukelen, zelf een Stender-pupil, die al jarenlang in onmin met de Hilversumse zwemtrainer leeft. Daar van de zijde van de KNZB blijk is gegeven bij overschrijving medewerking te verlenen, lijkt het niet onwaarschijnlijk dat de ex-Robbenzwemsters op korte ter mijn voor de Naardense vereniging zullen mogen uitkomen. zeker zijn voorsprong verder uit. Door de harde wind was het bijzonder moeilijk sturen en halfweg de race dreigde er zelfs een aanvaring. De ploeg van de Harvard University Roeien (V.S.) zegevierde in de eerste heat van de Grand Challenge Cup het hoofdnummer van de achten gemakkelijk over het team van de London Rowing Club en plaat ste zich in de halve finales. Ook in de tweede ronde van de Thames Cup eveneens een nummer voor ach ten ging een acht van de Harvard Uni versity als overwinnaar door de finish. De ploeg won in 7 min 20 sec. De Australiër Stewart McKenzie, zowel Europees als Olympisch skiffkampioen, had uiteraard weinig moeite om in zijn serie de Brit Allen te verslaan. De Austra liër had voor de 2112 meter 9 min. 4 sec. nodig en plaatste zich in de tweede ronde van de Diamond Sculls. De Nederlander Van Dijk heeft hei toernooi om de Challenge Mondial, dat in Monaco werd gehouden, gewonnen en daarmee het recht verworven de Rus Iser Kuperman de huidige wereldkampioen dammen uit te dagen voor een twee kamp. De uitslagen van de laatste dag waren: vijfde ronde: Agliardi (Monaco)—Ver- poest (België) 11; Van Dijk (Nederland) Delhom (Frankrijk) 11. Zesde ronde: Van Dijk—Verpoest 11; Agliardi—Del hom 02. De eindstand luidt: 1. Van Dijk 9 pnt.; 2. Verpoest 7 pnt.; 3. Delhom 6 pnt.; 4. Ag liardi 2 pnt.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 15