WERF Vruchtengebak i 25 ct lililder öm rijwiel- en bromfiets- onderdelen Havenberichten Velsens Culturele Agenda in de komende week 1 B IJmond-agenda van der 7 Wielerronde Velsen-Noord Joop Geldermans winnaar KOELKASTEN LOENDERSLOOT Examens Kernreactor in Halden Materiaal voor Rode Kruis Stichting NUTSSPAARBANK in de gem. Velsen Medische verzorging tijdens het weekeinde IJmonders in Haarlems handbalelftal Romantisch soirée d'été op kasteel Assumburg Fabrieken kochten niet één aardbei C. Dullemans wint weer Veen-wïsselbeker Herstel van Stonehenge Snoek vreet twee zwanenpuben op Wijkeroog-winkeliers vergaderen Folto voetbaltoernooi Nieuwe kranen Bospeen voor België Aquariumplanten en licht Halve eeuw Duinenbosch I I Cm Ate/L*Ov\dM de faMbokkM VRIJDAG 3 JULI 1959 Joop Geldermans heeft donderdagavond de op de Meerweidenlaan gehouden tweede jeugdwielerwedstrijd gewonnen. Het ging er bij deze wielerwedstrijd over het parcours van 400 meter rond het Meer- weidenplantsoen volkomen „écht" toe; er waren geldpremies en er waren prijzen als zaklantaarns, moderne fietsbellen, cho colade en zelfs „een goudhamster (die in de eerste serie voor jongens van 12 tot 15 jaar is gewonnen door Rien de Reus). Jos Rozemeyer zorgde voor vier sprint premies van de tien te rijden ronden (totaal 4 km) doch ook George de Brouwer ver diende flink met drie premies in zijn serie. Gezellige luidsprekermuziek en daar tus sendoor de aanmoedigingen van kapelaan Meyer verhoogde de sfeer onder he grote aantal belangstellenden, dat de verrichtin gen op het circuit aandachtig volgde. De jongste, doch strijdlustigste renner Herman Lieuwes, won de „suikerprijs" en de spe ciale prijs. In elke serie onder de zeventien senio ren is „sterk" gereden, maar ook de ju nioren van 812 jaar demonstreerden hun krachten over vijf ronden (2 km) met veel élan. Er werd op gewone fietsen gereden en de helft van het parcours ging het tegen de harde wind in. In felle strijd, waarbij Jos Rozemeyer driemaal de „kop" had, doch wegens een gebroken ketting de strijd na acht ronden staakte, was het Joop Geldermans, die, met een half wiel, voor Leo Dekker de eindsprint en daarmee de ronde won. Een lieftallig meisje bood een boeket bloemen aan en Joop kreeg een kus en mocht ver volgens een ereronde rijden. Hij ontving bovendien een zilveren lauwertak. Derde werd George de Brouwer, 4. Ronald Jan sen, 5. Rien de Reus, 6. Wim Stals. Bij de junioren toonde Jan Duineveld zich de sterkste uit de groep van dertien. Ook hij kreeg bloemen en een overwin- ningskus. De tweede plaats was voor Peter Winkel, 3. Henny van Gooi, 4. Jan Winkel, 5. Dick Snijders, 6. Kees,Brakenhoff, 7. Fok Buur. Plet bestuur van „de Tunnelboys" heeft hier een voorbeeld gegeven hoe men de jeugd ook op straat kan houden, zonder dat grote mensen er last van hebben; hier bezorgden de jongens, die zich zelf daarbij uitstekend vermaakten, de ouderen zelfs veel plezier! Advertentie Bosch - AEG - Bico - Delta etc. Eigen credlet-service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden Haarlem. Geslaagd zijn voor het eindexamen van de afdeling HBS-B van het Christelijk Ly ceum te Haarlem: mej. A. E. Ganzevoort, mej. L. Snippe. mej. D. A. Wynia en Chr. H. Acker- mann, H. Deen, C. Hartsuijker, D. R. Meijer, P. Meijer en R. P. van Rijswijk, allen te Haarlem; A. van Biezen, A. H. K. Postma, D. Seinstra, H. Slikker en T. Vroon, allen te Heemstede; J. A. Smaal, E. J. W. Splinter en W. Verkerk te Zand- voort; I-I. F. Aaij en A. v. d. Akker te Hillegom; H. A. L. Dekker en J. van Werkhoven te Lisse; J. M. Eskes, Bennebroek; K. de Koning, Hoofd dorp en S. H .Nuis, Zwanenburg. Haarlem. Aan het Lourens Costerlyceum in Haarlem is geslaagd voor het eindexamen HBS-A de heer J. C. van der Kuijl'. Amsterdam. (Gem. Univ.). Kandidaatsexamen geneeskunde (II): W. J. M. Bende, Amsterdam; C. G. G. Boeken Kruger, Timor; K. Dekker. Zij - pe; R. S. Herman, New York: J. G. M. Keet, Hoorn; J. S. Meijer, Hilversum; A. Odé. F. Spaans èn mej. D. A. Tierie, allen te Amsterdam. Amsterdam, (Gem. Univ.). De heer C. den Har- tog uit. Goes, wetenschapelijk ambtenaar aan de afdeling Delta-onderzoek van het hydrobiologisch instituut in Ierseke, is cum laude gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op een proefschrift over de gemeenschappenleer van zeewieren. Leiden. Doctoraalexamen Nederlands recht: J. S. Hilbers, Den Haag en L. Weiss, Rotterdam. Doctoraalexamen biologie: mej. A. R. Frantzen, Leiden. Utrecht. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde A. W. Sitsen, Sittard; tot doctor in de wis- en natuurkunde F. W. de Wette, Huizen. Utrecht. Doctoraalexamen geografie (vrije stu dierichting): J. H. J. Terwindt (cum laude), Nij megen. Kandidaatsexamen rechtsgeleerdheid: L. M. van Stiphout, Meerveldhoven; R. P. Kroes, Apeldoorn; mej. A. M. Hogebrink, Amersfoort; mej. M. I. B. Backer, Amersfoort: F. A. Tromp, Sneek. Utrecht. Gepromoveerd tot doctor in de wis- eu natuurkunde C. O. van der Grienten, Utrecht. Delft. Propaedeutisch examen scheikundig in genieur: D. F. de Geus en G. van Ling, beiden te Haarlem; A. Meijer, Castricum: B. Stouthamer, Zandvoort. Nijmegen. Gepromoveerd tot doctor in de let- leren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld: ..Das Groninger Religionsgespracli (1523) und seine Ilintergrunde" pater P. F. Wolfs (cum laude). Amsterdam. (Gem. Univ.). Bevorderd tot ac countant: P. Vergroesen, Haarlem. Kandidaats examen Nederlands: mej. M. Prakke, mej. A. Horsman, mej. E. H. P. Moor en J. van Waning, allen te Amsterdam. Kandidaatsexamen econo mie: W. H. L. Hovenkamp, J. J. Beynes. A. H. J. Leenen en G. C. Elte. allen te Amsterdam. 's-Gravenhage. Staatsbevoegdheid heilgymna stiek en massage: mej. M. B. A. Terheijden, Overveen; mej. F. Vinke, 's-Gravenhage; mej. E. M Visscher, Utrecht; mej. H. W. Voet, Amster dam; mej. R. M. A. P. Vogelaar, Eindhoven; mej. B. E. C. Volkers, Amsterdam; mej. E. A. J. Vos kuil, Leiden; mej. M. A. M. Vrouwes, Amster dam; C. Slot, Enschede; H. J. Timmers, Amster dam; T. W. M. van de Ven, Etten-Leur en J. Vis ser, Amsterdam. 's-Gravcnhage. Notarieel examen eerste gedeel te: S. Klein, Hilversum. Tweede gedeelte: G. H. van Empel Utrecht; A. Th. Th. M. de Rooy, Utrecht en H. C. Feikema, Texel. Nijmegen. Doctoraalexamen rechten: R. F. M. Ha ff mans V. M. Pfijffer en L. G. M. van Buche, allen te Nijmegen. De Nederlands-Noorse kernreactor in Halden, in Zuid-Noorwegen aan de Zweedse grens, is in gebyuik gesteld. Deze reactor zal gebruikt worden door elf Europese landen volgens een O. E.E.S.-over eenkomst. Op de foto zien we de controlekamer van de reactor. Achter de controletafel (derde van links) onze langenoot de heer H. Buis, lid van de internationale staf, die met de reactor proeven neemt. Advertentie Voor alle naar Kennemerlaan 19 Tel. 6317 1 Hedenavond 8 uur zal bij Slingermuur, de Rode-Kruispost te Velsen, een tent, een rampenwagen met aanhanger en een licht- aggregaat worden overgedragen aan het bestuur van het Rode Kruis, afdeling Vel- sen-IJmuiden-Oost. Het geld voor dit ma terieel, ongeveer 2500 gulden, is door col lecten bij elkaar gebracht. Donderdag kwamen in IJmuiden aan; Werna van Antwerpen; Spica, St. Malo, provianderen IJmuiden; Lekkerkerk, Ham burg; Conrad, Mantyluoto; Torstein, Ant werpen; Tibetan, Hamburg; Beaulueu, Le Havre; Jans, Londen; Josef Frieng, Mon rovia, erts voor IJmuiden; Henriette B., Dagenham; Lingestroom, London; Honte- stroom, Hull; Egret, Rotterdam; Marjan, Rotterdam, ledig IJmuiden; Eemstroom, Grangemouth; Boulogne sur Mer, Dakar; Isis, Zeebrugge, ledig IJmuiden. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Mountblair van Goole; Kassei, Antwerpen; Bhamo, Freetown. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Trito naar Rotterdam; Buccamar, Curasao; Marjan H, Rotterdam; Dora Fritzen, Nor denham; Iiersilia, Bremen; Eemland, Re cife; Walma, Gdynia, ledig Velsen; Hebe Nobel, Dagenham. walsmateriaal van IJmuiden; Oranje Nassau, Southampton; Antilochus, Port Said; Westfalia, Narvik; Lucas Bols 2, Vasa; Oosterdiep, Rotterdam; Spica, Skoghal; Vanessa, Mena al Ahmadi; Puck, Kopenhagen; Frean, Toulon, pro vianderen IJmuiden, Madjoe, Antwerpen; Cornelis, Rotterdam; Julia Mechnikov, Rotterdam; Barlind, Hamburg; Tabinta, Marseille; Anna Elisabeth, London, wals materiaal van IJmuiden; Royal Wood, Karlsberg; Bern Wesch, Riga; Batavier, Sarpborg, zout van IJmuiden; Boreas. Rot terdam; Senegalkust, Freetown; Almkerk. Cape Town; Vliestroom. Goole; Diana M, Ostermoor. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Luisse Schupp naar Odda; Swift, Harlingen; Men tor, Point a Pitre; Lekkerker, Rotterdam; Zaanstroom, London; Adolf Vinnen, La Gaira; Lijnbaansgracht, Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Spaarzaamheid is wijs beleid (Alle verzoeken zo mogelijk vóór 10 uur zondagmorgen.) IJMUIDEN Artsen: dr. H. Bel, Mercuriusstraat 4, tel. 5657; dr. F. M. van Stekelenburg, Leeuweriklaan 52, tel. 4290. Apotheken: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; zus ter A. C. van Saase, tel. 4444. SANTPOORT Artsen: dr. Ph. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-dorp, tel. 8570. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid tel. 8249. VELSEN Wijkverpleging: Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145. tel. 6504; Oud-IJmui- den ten noorden van Kennemerlaan, Marktplein. L. Nieuwstraat en Plein 1940-'45. Velsen-Zuid, Velsen-Noord; Zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195. ten zuiden van Havenkade. Kenne merlaan, Marktplein. Lange Nieuwstraat en Zeeweg. Zuster K. Langejan, Brede- roodscheweg 106, Santpoort, tel. K 2560- 7477: Driehuis, Santpoort-dorp, Sant- poort-station. VELSEN-(N.)—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: L. J. Vreeling, Vondellaan 29. tel. 3364. Van zondagmor gen tot 's avonds 12 uur: Versélewel de Witt Hamer. Vondellaan 60, tel. 3969. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, tel. 02512- 240. Bovendien ne'enit df. Kloppert de diensten waar voor de patiënten van. dr Tuinman. Wijk- en kraamverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverple ging: zuster Majoor, Van Oldenborgh- weg 33. Wijk aan Zee. Kraamverpleging: zuster Luiling, Prins Bernhardlaan 3, Beverwijk, tel. 4324. CASTRICUM Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: arts H. J. van Nievelt, Burg. Lommenstraat 10, tel. 2354. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: zuster Meihuizen, Bakkummerstraat. 41, tel. 2530 Verloskundige: mevrouw Scholten-Kloes Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burg. Lommenstraat 6, tel. 2500 is dagelijks van 86 uur geopend en nadien en zon dags voor spoedgevallen (ook des nachts). Van de handbalvereniging „IJmond" hebben de heren J. Böhm (doelman) en E. Jonker de vererende uitnodiging ontvan gen om samen met spelers van De Blin- kert, Concordia, HOC en Rapiditas deel uit te maken van het Haarlems handbal elftal. Dit elftal speelt zondag een wedstrijd tegen de Oostenrijkse vereniging „Dorn- birn", die de vierde plaats in de strijd om het kampioenschap van Oostenrijk bereikte. Maandagavond 13 juli geeft het gemengd koor „Zang en Vriendschap" een roman tisch zomeravondconcert op het Kasteel Assumburg. Medewerking aan dit concert verleent een daar vertoevend „Mando- linenspielschar" uit Duitsland, bestaande uit een dertigtal jongelui (15 jongens en 15 meisjes) met hun dirigent. Bovendien is medewerking toegezegd door de volks dansgroep „Assumburg". Om de roman tische sfeer zoveel mogelijk te benaderen, zal het Kasteel die avond met schijnwer pers worden belicht. Beverwijk De aardbeienveiling te Beverwijk loopt langzaam ten einde, iedere dag worden de vrachtjes kleiner en zo ook de aanvoer- wagens. Zaterdagmorgen wordt er niet meer geveild en volgende week zal zeker de laatste speciale aardbeienveiling ge houden worden. In ieder geval is er een record gebroken op de Beverwijkse aard beienveilingen: dit is het eerste jaar dat de fabriek geen aarbeien heeft gekocht; de gehele aanvoer is voor directe con sumptie verkocht. De binnenlandse afne mers zijn niet verzot op de laatste aard beien. want door de regen beginnen de vruchten zacht te worden. De meeste par tijen worden verkocht voor rond de f 3 per slof en het zijn maar enkele partijtjes die het tot de f 4 brengen of iets hierboven uit komen. De doosjes draaiden, als de kwaliteit goed was, rond de f 0,50 per stuk, maar men zag ze ook voor de halve prijs ver kopen. Donderdagavond heeft de Rennersclub te Beverwijk de jaarlijks terugkerende wed strijd over 100 km, om de Veen-wissel- beker gehouden. Voor de tweede keer achtereen won C. Dullemans, thans in de tijd van 2 uur, 29 minuten. 49 sec.. In de A-klasse werd W. Zonneveld tweede; 3. J. Timmer; 4. J. Groot. B-klasse: 1. F. van Tongeren. C-klasse: 1. Chr. Duiker; 2. J. de Ruiter; 3. P. van der Bos; 4. H. Wester. Aspiranten: 1. J. Rach; 2. L. Zonneveld; 3. H. Wentink; 4. D. Dullemans; 5. Bobel- dijk; 6. Heijdt. Junioren: l.-F. Brakenhof; 2. G. van dei- Winden. Pat Mat wint van Ween ink Als onderdeel van de bekerwedstrijden had een ontmoeting plaats tussen de Be verwijkse verenigingen „Pat-Mat" en „Weenink" en „Kijk Uit" uit IJmuiden. De eerste ontmoeting tussen „Pat-Mat" en „Weenink" eindigde in een 116 overwin ning voor de Statenhuisbewoners. De per soonlijke uitslagen waren: Zoontjes (P.) Stet (W.) 01; SuikerSlings 01; Huy- gen—Meyen 1/2; TijssenBurgerhout 1/21/2; De Haasv. Versseveld 01; Hart Nijman 1—0; Esscher—Duinmeyer 1—0; A. SlingsMeyer 10; v. d. BergBoer 10; JanssenDe Bock 10; DuinMal- lien 10; v. Vuurenv .d. Veen V2; BakkumA. v. d. Kommer 10; v. d. Lely A. v. d. Kommer V*Va; Kruyer— Zw. Meyer 01: Wortelboerv. Vlissingen 10; MolenaarJoor 01. De beroemde stenen van Stonehenge in Engeland vormen nog steeds het middelpunt van de belangstelling van studenten, professoren en belangstel lenden in de oudheidkunde. Men is nu bezig met een gedeeltelijke restauratie van het monument, dat tussen 1860 en 1560 voor Christus opgericht moet zijn. Een topsteen zal herplaatst en verzakte stenen zullen bijgesteld worden. De culturele agenda voor de week van 5 tot en met 11 juli: 6 tot en met 11 juli Pieter Vermeulen- museum, geopend van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden. 6 tot en met 11 juli Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat IJmuiden, ge opend van: maandag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord geopend van 14 tot 17 uur; dinsdag 10 tot 12.30 uur, 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal ge opend van 14 tot 17 uur (jeugd); donderdag 10 tot 12.30 uur, filiaal ge opend van 10 tot 12 uur; vrijdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal ge opend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 5 juli IJmuider Volksstem, 12 uur lunch in het Patronaatsgebouw met leden van 7 koren; 14 uur streekzangersmiddag in park Velserbeek. 10 juli Stichting De Velser Gemeenschap. Sectic Zang, openluchtconcert op het Plein 1945 te IJmuiden-Oost, 19.30 uur. Castricum Uit de vijver aan de Helmkade te Castri cum verdwenen kort na elkaar drie van de zes zwanenpullen, die daar door een zwa nenpaar waren uitgebroeid. Dit was aanleiding tot een onderzoek. Huisde er misschien een roofdier in het water? Dat er ratten waren wist men reeds, maar dat deze dieren elke dag een zwanen- pul zouden verorberen, leek fantastisch. Men heeft toen de gemeentearbeider A. Stet voor dienst in de vijver laten vissen en deze haalde reeds na een kwartier hen gelen een snoek van maar liefst 92 cm. en 11 pond boven water, die zich evenwel niet zo maar liet verschalken. Dit is nu al de vijfde snoek die uit deze vijver is op gehaald. De snoek is naar de keuken van het huis voor bejaarden verhuisd. ONTSLAG NOTARIS H. VAN CRANENBURGH Aan notaris H. A. A. M. van Cranen- burgh te Castricum is bij koninklijk be sluit eervol ontslag verleend uit zijn ambt en wel met ingang van 1 december 1959. In de jaarvergadering van de winke liersvereniging „Wijkeroog", die donder dagavond in hotel „IJmond" aan de Wij kerstraatweg in Velsen-Noord is gehouden bleek weer eens te meer hoe het vergade- ringbezoek, waarover vrijwel alle organi saties klagen, wordt geremd door de blijk baar alles beheersende T.V. Ook nu moest voorzitter E. Sanders dit spijtig vaststel len en opmerken, dat voor de organisatie, die toch de belangen van de winkeliers voorstaat, maar weinig leden echte be langstelling hebben. Overigens is de situa tie voor de Noord-Velsense winkelstand met een goed voorjaar in het algemeen vrij normaal gebleken. De gestorven le den wijlen de heren Van Dijk en T. Win kel, welke laatste jarenlang een actief be stuurslid was werden herdacht. De voorzitter deelde mede dat aan het tamboer- en pijperkorps van de „Schul- pen-Meerweiden"-speeltuinen een subsi die is toegekend. De winkeliers zullen gaar ne gevolg geven aan de uitnodiging van de directie van de IJmuider Courant en het Haarlems Dagblad om een bezoek aan haar drukkerijen te brengen. Reeds nu kwam de activering voor de viering van de bevrijdingsdag 1960 ter sprake. Deze wordt voorbereid door een commissie uit de Stichting „De Velser Gemeenschap". Voor de winkeliers zal hun deelnemen kunnen bestaan uit specia le etalage- èn of gevelverlichting en een etalagewedstrijd. Het jaarverslag van de heer J. W. D. Schmitz, secretaris, kenmerkte zich door soberheid, hoewel het verklaarde, dat ve le oude klachten en moeilijkheden zijn overwonnen. Het ledental bedraagt thans vijftig en is aanzienlijk teruggelopen. Het jaarlijkse zomeruitstapje is achterwege gebleven. Hoewel de Wijkerstraatweg niet meer de zeer gevaarlijke verkeersader is, blijft voor deze straat het parkeerverbod ge handhaafd. Na overleg met de gemeente lijke verkeerspolitie zal worden gepro beerd hier tijdelijke ontheffing te verkrij gen. Het zal niet gelukken een eenzijdig parkeerverbod in de Duinvlietstraat te bewerkstelligen, doch anderzijds zal. om het verkeersgevaar in „De Gilden" te be perken zo spoedig mogelijk worden ge werkt aan een rechtstreekse verbinding Wenckebachstraat-Holland op z'n smalst (Schulpweg). Even summier als het jaarverslag was ook het kasverslag van de heer J. W. Schot, dat echter een minder totaal saldo te horen gaf dan vorig jaar 376). Bij de bestuursverkiezing zag de aftredende tweede secretaris, de heer A. Lieuwes, zich herkozen. In de vakature T. Winkel trad als lid-commissaris toe de heer H. Winkel, die dus zijn vader opvolgt. De heer A. Langkemper, beheerder van de W.V.W.-zegelkas gaf een uitvoerige uit eenzetting over W.V.W.-zegels. Het vierde Folto voetbaltoernooi is weer met een overwinning van het elftal der Plaatwellerij, die met 3-2 in de finale van Kruk won, geëindigd. Dit bedrijfsvoetbal- toernooi, dat op de sportvelden van Tus- senwijk werd gespeeld, is een groot suc ces geworden, gezien de deelname en het enthousiasme waarmede werd gespeeld. Er werden in twee poules gespeeld 'de standen waren hier: Poule A. 1. Plaat wellerij, 2. N.V. Nelis, 3. IJmuiden, 4. Harsveld, 5. KJC Post; Poule B. 1. Kruk, 2. Hogenbirk, 3. Verhorst, 4. P.H.A.S., 5. Cas tricum. In de finale speelde de plaatwellerij te gen Kruk. het werd een gelijk opgaande strijd waarbij kort voor de rust Beentjes de Plaatwellerij de leiding bezorgde. In de tweede helft bracht Hoogewerf de stand op 2-0, waarna Gerrits er 2-1 van maak te. Twee minuten later zorgde Feijen voor 3-1. Het werd nog even spannend toen Oef- felen de stand op 3-2 bracht, maar meer doelpunten kwamen er niet. In de strijd om de derde en vierde plaats kregen de talrijke toeschouwers bij het treffen tus sen Hogenbirk en N.V. Nelis in het geheel geen doelpunten te zien: er werd verlengd en toen kon Van der Meij scoren voor Ne lis. In het sportpavilioen Watervliet wer den de prijzen uitgereikt. De heer Meijering heeft vooraf woorden van dank tot alle deelnemers gesproken en in het bijzonder tot de scheidsrechters, die heel wat vrije avonden hadden opgeof ferd. De wedstrijdleider, de heer J. Pronk die dit toernooi voor de vierde maal or ganiseerde, werd ook bij deze dankbetui gingen betrokken. Vervolgens werd de grote wisselbokaal aan de Plaatwellerij uitgereikt; de tweede prijs was voor Kruk, de derde voor Nelis en de vierde voor Hogenbirk. De heer G. Kruk bood de aanvoerders der eerste- en tweede prijs winnaars -bloemen aan. Namens alle deelnemers heeft de heer J. Smit de commissie die dit toernooi or ganiseerde dank gebracht voor het vele werk dat daaraan was verbonden. Op de ze wijze bevordert men een goede onder linge verstandhouding tussen de perso neelsleden van verschillende bedrijven, zo meende hij. In juni heeft de gemeenteraad van Be verwijk een krediet verleend ad 36.000 ten behoeve van het vervangen van oude brandkranen door genormaliseerde kra nen. Van dit krediet is in 1956 en 1957 uit gegeven f 10.188,30 voor de vervanging van 85 kranen. B. en W achtten het toen ech ter met het oog op de bestedingsbeper king niet verantwoord met de werkzaam heden te laten doorgaan. Het restant-kre diet is derhalve van de begroting afge voerd. Ondertussen zijn voor rekening van het Provinciaal Waterleidingbedrijf bij vernieuwing van buisleidingen 26 oude kra nen vervangen. Oin tot een volledige nor malisatie in de gehele gemeente te komen moeten in totaal nog 123 oude kranen wor den vervangen en 4 straatputten worden vernieuwd. Aangezien bij de uitvoering is gebleken dat de werkelijke kosten belangrijk lager zijn dan oorspronkelijk was geraamd ƒ73.500) kan thans worden volstaan met een krediet van f 38.040. Aan de raad wordt gevraagd een krediet ad f 38.040 hiervoor beschikbaar te stel len, af te schrijven in 10 jaar. Op de Beverwijkse groenteveiling wor den dagelijks grote hoeveelheden bospeen aangevoerd die voor het grootste deel be stemd zijn voor export naar België. Iede re dag gaan er enige duizenden kisten Beverwijkse peen naar onze zuiderburen, die hiervoor rond de 40 cent per bos neer tellen. De heer J. L. Heijnemans uit Rotterdam zal vanavond in het Cultureel Centrum te IJmuiden een lezing houden voor de aqua riumvereniging „Velsen". De titel is „Aquariumplanten en licht." De lezing bestaat uit de volgende on derdelen: „opbouw en groei van de plant" „waarom is goed licht de belangrijkste factor voor de planten en het aquarium?" „voedsel voor de aquariumplanten," „ook de waterplanten kunnen spreken, maar hoe verstaan wij hun taal," en projectie. Bij dit laatste onderdeel zullen honderd dia's worden getoond, die de resultaten weergeven van vele lichtproeven op wa terplanten en enkele door aquariumhou- riumhouders nooit vermoede mogelijkhe den. De feestelijkheden rond de vijftigste ver jaardag van het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch zijn vrijdag ingezet met een grote reünie van oud personeelsleden van het ziekenhuis. Bijna 450 personen had den gehoor gegeven aan de oproep van de directie om deze reünie bij te wonen en te halfelf verdrongen zij zich in en voor het nieuwe theehuis op het terrein om daar vele handen te schudden en oude her inneringen op te halen. Het was de geneesheer directeur, me vrouw dr. Buiter-Klossterman, die hen vervolgens in het openluchttheater vlak achter het theehuis welkom heette en hen daarna in een korte rede toesprak. Zij sprak haar vreugde uit over de grote op komst. De voorbereidingen hadden het kantoorpersoneel veel werk bezorgd. Zij dankte de commissie van bestuur, die de plannen voor de viering goedkeurde en die ze voorgedragen heeft aan G.S. waarna Provinciale Staten deze plannen ook had den gesanctioneerd. Van halftwaalf tot één uur was er een rondleiding over de terreinen en daarna werd de lunch geser veerd. In de middag werden de reünisten in de gelegenheid gesteld om de afdelin gen van het ziekenhuis te bezoeken en daarbij de vele vernieuwingen en veran deringen in ogenschouw te nemen. Hét promenadeconcert door een orkest uit Wormerveer en de volksdansen werden zeer gewaardeerd. Tot slot begon om zes uur een uitstekend verzorgd diner in het veilinggebouw, waar ook. enkele uren la ter, een kort slotwoord werd gesproken. H eemskerk Tuinders naar proeftuin Regelmatig maken tuinders uit Heems kerk een excursie naar de Proeftuin de Duinstreek van Holland. Aanvankelijk waren er slechts enkele belangstellenden maar dit aantal wordt steeds groter. Er zijn nog vele tuinders voor wie de teelt van aardbeien voor deze streek het be langrijkste is. De onderzoekers op deze tuin gaan ook van deze stelling uit en hier wordt een groot aantal soorten gekweekt en onderzocht. Nadat de grond is ontsmet, volgt bemesting in verschillende fasen. De opbrengsten van de diverse soorten wor den apart gewogen om vergelijkingen te kunnen treffen. Van de koudegrondgewassen wordt naast JVI-oulin Rouge de soort „Talisman" als het meest geschikt beschouwd, vertelde de heer Verhoef, die erbij zei, dat deze laatste sóórt echter zeer vatbaar is voor het zo gevreesde rot. Ook onder rolkassen worden diverse soorten geprobeerd en „Dutch Evern" doet het hier wat de opbrengst aangaat het beste. De heer Verhoef ging uitvoerig in op de resultaten die worden bereikt met rolkassen. Geslaagd Uit Heemskerk slaagden dezer dagen de volgende kandidaten: R. Admiraal, H. Beentjes en G. Kos voor het examen vijf jarige Handelsavondschool. Voor het toelatingsexamen Lyceum en H.B.S. van de Herv. school: Conny Gunst, Nico Bakker, Frans Bruinzeel, Jaap de Meyer en Barend Schoehuis; van de Ma- riaschool: Adrie Beentjes, Thea Dubbe- laar. Ria Zonneveld en Marian de Ruyter. Voor het toelatingsexamen van de Rijks H.B.S. te Velsen: Gerda Kruyer en Theo Mulder, beiden leerlingen van de openbare lagere school aan de Oosterstreng. Hiermede ifijn alle kandidaten van deze school voor het middelbare onderwijs ge slaagd. Advertentie met hele schijven ananas. Een delicatesse van KENNEMERLAAN 88, IJMUIDEN, TELEFOON 5S?0 VELSEN Vrijdag 3 juli Thalia: „Jacht op ontvoerde vrouwen", 20 uur. Rex: „De zoon van Robin Hood", 20 uur. Piefer Vermeulenmuseum: Open van 14 tot 16.30 uur. Cultureel Cenrtum: Aquarium vereniging Velsen, lezing met dia's, 20 uur. Zaterdag 4 juli. Thalia: „Jacht op ontvoerde vrouwen", 19 en 21.15 uur. Rex: „De zoon van Robin Hood", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Open van 14 tot 16.30 uur. Natuurbad Velserend: Eerste grote sei zoenvuurwerk, 22 uur. BEVERWIJK VRIJDAG 3 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Dodende liefde" (2de week). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Eiland der liefde". W.B. Theater, 20 uur: „Geld, vrouwen en revolvers". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". ZATERDAG 4 JULI Bioscopen: Als vrijdag.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3