Grote nederlaag voor Charly Gaul in de bergetappe Albi-Aurillac TIP van BOOTZ Wervelstorm door klassement Sterke Belg Hoevenaars kwam in de gele trui De tour in cijfers EN NÜ 'n TIP HENSEM DWR versloeg LAC (Rotterdam) met 6-2 in ongelijke strijd 9é Heren-Ondergoed Zal Gaul achterstand van bijna 28 minuten nog goed kunnen maken DONDERDAG 9 JULI 1959 15 Geen spelers gestraft na EHS-VVGA Om de honkbalbeker ZOMER-INTERLOCK SINGLET SLIP 2.25 2.25 natuurlijk Becerra wereldkampioen in bantamgewicht Schoolsportkleding 10% KORTING Grote sortering GRETHA DE BRUIJN Strijd om Haarlemse titels voortgezet W&k- Eenzaam reed de tengere in de rood-wit-blauwe kampioenstrui van het groot hertogdom Luxemburg gehulde renner over de hoogvlakte van Auvergnc. Eenzaam, tussen ryen Fransen door. Charly GaulCharly Gaul.... De kampioen uit Bettembourgh hield de blik strak gericht op het smeltende teer van het wegdek. Hü smachtte van de dorst. Zijn benen weigerden haast dienst te doen. Af en toe keek hij radeloos achterom naar de hulp die zyn redding zou moeten zijn. Als een beginneling was hij in zijn eigen domein, de bergen, gelost. Hij ging een van de zwaarste nederlagen van zijn loopbaan te gemoet, een nederlaag die hem weieens de Tourzege zou kunnen kosten. Twintig minuten en veertig seconden na de Franse kampioen Angladc, die voor Anquetil, Bahamontes, Robinson, Adriaenssens, Mabc en Baldini de eindspurt op de rode smalle wielerbaan van Aurillac won, ging Gaul in het gezelschap van „oude man" Louison Bobet, de totaal uitgeputte René Privat en de uitgebluste Planckaert over de eindstreep. Twintig minuten en veertig seconden verspeelde Gaul in de „moordende" etappe van AIbi naar Aurillac in een alles verzengende hitte. Is het een wonder, dat hij aan de finish de lippen op elkaar perste toen de internationale journalistenschare om hem heen drong om uit zyn eigen mond een verklaring te horen? Gaul verdween zo snel mogelijk, zonder een woord te zeggen, zonder iemand een blik waardig te keuren, naar zijn hotel. Hij had er genoeg van. Op het vlakke stuk tussen de twee cols in deze etappe, de col de Polissal en de Montsalvy was het gebeurd. Terwijl de groep, waarin Gaul met Rivière, Pauwels, Hoevcnacrs, Planckaert, Louison Bobet en Branckart achter de na 94 km bij de tweede ravitaillering bij verrassing weggesprongen Bahamontes, Baldini, Anquetil en nog een elftal renners aanjoeg, sprong Gauls achterband. Goldschmidt reed vlak achter de kopman en stak een nieuw wiel vlak bij een lokkende fontein. Hy kon geen weerstand bieden aan de verleiding en stak zijn bezwete hoofd onder het verkoelende water. Gulzig hield hij zijn mond wijd open onder de straal, vulde snel zyn bidons en toog weer op weg. Met lood in de schoenen. Want toen pas merkte de Luxemburger hoe zeer de hitte aan hem had geknaagd. Zyn dorst was niet te lessen. De twee bidons waren nauwelijks tweehonderd meter verder weer helemaal leeg en toen begon Charly aan zijn lijdensweg. Hij haalde de uitgeputte drager van de gehele trui in en danste moeizaam achter de groep Rivière- Bobet aan. Maar de cadans was eruit. De „engel der bergen" werd een moeizame zwoeger, die op de kop weer bij was, maar daarna moest lossen en steeds meer terrein verloor. In Junhac (158 km) stopte Gaul weer bij een pomp. Het uitgedroogde lichaam smeekte om vocht en minuten lang liet Gaul het water over zich heen plonsen. Zijn vonnis was getekend. De zeven minu ten, die Gaul in Junhac op de leiders ach ter had gelegen, groeide in de laatste zestig kilometer bij iedere pedaaltrap. Met De uitslag van de dertiende etappe van Albi naar Aurillac over 219 km. is als volgt: I. Anglade (Centraal Zuid) 6 uur 12 min. 19 sec. (met bonificatie 6.11.9), 2. Anquetil (Frankrijk Nationaal) z. t. (met bonificatie 6.1.49), 3. Bahamontes (Spanje) z. t., 4. Ro binson (Internationale ploeg z. t., 5. Adriaenssens (België) 6.12.24, 6. Mahé (West Zuid West) z. t„ 7. Baldini (Italië) 6.12.29. 8. Hoevenaars (België) 6.16.1, 9. Manzaneque (Spanje) z. t., 10. Bergaud (Sentraal Zuid) 7.. t., 11. Pauwels (België) z. t., 12. Rivière Frankrijk Nationaal) z. t., 13. Brankarl (België) z. t.. 14. Dotto (Centr. Zuid) 6.23.23, 15. Busto (Centr. Zuid) 6.25.58, 16. Gaul (Nelux) fi.32.59 (op 20 min. 40 sec. na de win naar), 17. Louison Bobet (Fr. Nat.) z. t., 18. Privat (Fr. Nat.) z. t„ 19. Plankaart (België) z. t., 20. Darigade (Fr. N.) 6.34.54, 24. Ver- meulin (Parijs Noord Oost) 6.35.10, 25. De Jongh (Nelux) 6.35.54, 27. Kersten (Nelux) 6.35.58, 40. Ernzer 6.44.29, 42. Balzan z. t., 54. Kool 6.44.29, 70 Damen z. t., 75. Voorting z. t. De Nederlander Van den Borgh heeft in deze etappe de strijd gestaakt. Ook de Zwit ser Plattner, Moresi (Zwits.-Duitse pl. Ecuyer (Zwts.-Duitse pl.), Pavard (Parijs Noord Oost), Dejouhannet (Centr. Zuid) en Otano (Sp.) zijn uitgevallen. De prijs voor de grootste pechvogel was deze etappe voor de Franse regionaal Dotto (Centraal Zuid) de premie voor de strijd- lustigste renner ging naar de Spanjaard Ba hamontes. Gaul werd beboet met 2500 frank en 30 seconden wegens het zich laten duwen door De Jongh en Kersten. De laatste twee kregen eenzelfde boete. De Nederlander Piet van Est kwam in 6 uur 50 min. 12 sec. als 97ste binnen nadat de finish-controle al was gesloten. De wed strijdleiding heeft besloten dat Van Est even als zeven andere renners t. w. Bouvet (West Z. West), Stablinski (Fr. Nat.), Sua- rez (Sp.), Galdeano (Sp.), Everaert (Fr. Nat.) vandaag niet mag starten. In deze 13de etappe werden dus 15 renners geëlimi neerd. Na de 13de etappe luidt het algemeen klas sement: 1. Hoevenaers (België) 69 uur 20 min. 33 sec.. 2. Anglade (Centr. Zd) 69.24.16 (op 3 min. 43 sec.). 3. Mahé (West. Z. West) 69.25.48 (op 5 min. 15 sec.), 4. Baldini (It.) 69.27.33 (op 7 min. 0 sec.), 5. Bahamontes (Sp.) 69.27.37 (op 7 min. 4 sec.), 6. Anquetil (Fr. Nat.) 69.28.00, 7. Adriaenssens (België) 69.28.31, 8. Rivière (Fr. Nat.) 69.30.24, 9. Robinson (Int. pl.) 69.32.38, 10. Pauwels (België) 69.32.46, 11. Vermeulin (Parijs Noord Oost) 6935.44, 12. Brankart ((België) 69.40.26. 13. Manzaneque (Sp.) 69.42.05. 14. Bergaud (Centr. Zd) 69.42.24, 15. Dotto (Centr. Zd) 69.46.37. 16. -Desmet (België) 69.47.46. 17. Gaul (Nelux) 69.48.24 (op 27 min. 51 sec.), 18 Bobet (Fr. Nat.) 69.52.08, 19. Plankaert (België 69.55.41. 20. Privat (Fr.) 69.55.56, 23. Darrigade (Fr. Nat.) 70.01.05. 37. Ernzer (Nelux) 70.13.48, 41. Damen (Nelux) 70.16.54, 46. Bolzan (Nelux) 70.19.01, 47. De Jongh (Nelux) 70.19.01, 61. Kersten (Nelux) 70.25.39, 68. Voorting (Nelux) 70.29.22 78. Kool (Nelux) 70.32.31. Het plocgenklassement van de 13de etappe luidt: 1. België (Adriaenssens, Hoevenaers en Pauwels) 18.44.46, 2. Centraal Zuid 18.50.53, 3. Frankrijk Nationaal 19.00.59, 4. Spanje 10.03.24, 5. Italië 19.31.52, 6. Internationale ploeg 19.41.17. 7. West Zuid West 19.41.22. 8. Nelux- ploeg (Gaul, De Jongh en Kersten) 19.44.51, 9. Zwitsers-Duitse ploeg 19.47.54. 10. Parijs Noord Oost 20.04.08. Na de 13de etappe luidt het. algemene, plocgenklassement: 1. Belgic (Hoevenaers, Adriaenssens en Pauwels) 208.21.50, 2. Frank rijk Nationaal 208.50.32, 3. Centraal Zuid 2Ö8.53.17, 4. Spanje 209.16.08, 5. West Zuid West 209.33.44. 6. Italië 209.38.14, 7, Parijs Noord Oost 209.59.20, 8. Zwitsers-Duitse ploeg 209.59.20, 9. Internationale ploeg 210.18.10 10. Nelux-ploeg 210.19.06. Na de 13de etappe luidt het bergklasse- ment: 1. Bahamontes (Sp.) 22 pnt., 2. ex aequo: Huot (Centr. Zd) en Saint (West Zuid West) beiden 13 pnt. 4. Gaul (Nelux) 12 pnt., 5. Desmet. (België) 10 pnt., 6. ex aequo: Pri vat (Fr. Nat.), Mahé (West Zuid West) en Dotto (Centr. Zd.) 9 pnt., 9. ex aequo: Jans- sens (België) en Marigil (Sp.) beiden 8 pnt., II. ex aequo: Vermeulin (Parijs Noord Oost) en Stablinski (Fr. Nat.) beiden 7 pnt., 13. Bergaud (Centr. Zd) 6 pnt., 15 ex aequo: Ri vière (Fr. Nat.), Hoevenaars (België), Ernzer (Nelux) en Robinson (Int. pl.) allen 4 pnt. Na de 13de etappe luidt het puntenklas sement: 1. Darrigade (Fr. Nat.) 400 pnt., 2. Anquetil (Fr. Nat.) 287 pnt., 3. Hoevenaers (België) 271 pnt., 4. Anglade (Centr. Zd.) 207 pnt., 5. Vermeulin (Pari.w Noord Oost) 205 pnt'., 6. Graf Zwit.s/Duit pl.) 201 pnt., 7. Rivière (Fr. Nat.) 196 pnt., 8. Graczyk (Fr. Nat.) 183 pnt., 9. Van Aerdc (België) 177 pnt., 10. Van Geneugden (België) 176 pnt., 11. Ba hamontes (Sp.) 167 pnt., 12. Baldini (It.) 166 pnt., 13. Manzaneque (Sp.) 159 p., 14. Robin son (Int. pl.) 157 pnt., 15. Saint (West Zuid West) 155 pntu. Bahamontes, de renner die zich dit jaar kennelijk niet alleen tevreden wil stellen met aanspreken op de bergprijs in de Tour. moeite kon Gaul zich vastklemmen aan het drietal Bobet-.Privat-Planckaert, dat met dezelfde moeilijkheden kampte. Geza menlijk sleepten zij zich naar de finish in het kokende wielerstadion, waar alle hul digingen al lang plaats hadden gevonden toen het kwartet aan de laatste ronde be gon. Het was niet alleen voor Gaul een ramp zalige dag, maar voor de gehele Nelux- ploeg, die wederom twee man verloor. Van der Borgh klom na 30 km in de brokken- wagen. Zijn pijnlijke rechterknie, waar over hij gisteren bij de aankomst in Albi al had geklaagd, was zo gaan steken, dat hij afstapte. Piet van Est kwam veertig se conden na de sluiting van de controle bin nen en werd met nog zeven anderen uit de strijd genomen. Piet de Jong en Jaap Kersten, die het begin van de etappe na de vlucht van Baldini c.s. bergen hadden moeten verzetten om Gaul naar voren te brengen, kwamen ruim 23 minuten na An glade binnen. Ernzer, Bolzan, Voorting en Kool bevonden zich in het grote peloton, dat met een achterstand van 32 minuten en 10 seconden Aurillac bereikte. De maat was nog niet vol genoeg. Piet de Jongh en Jaap Kersten, die bij het be klimmen van de col de Polissal Gaul om beurten in de rug hadden geduwd, werden door de wedstrijdcommissaris elk een boe te van 2500 franks opgelegd en kregen bo vendien dertig strafseconden. Ook Gaul, die deze hulp welgevallig had aanvaard, werd op dezelfde manier bestraft. Dat de 219 km lange rit van Albi naar Aurillac zulke ingrijpende wijzigingen met Anglade (midden) gaat als eerste over de finish voor Anquetil (links) en Bahamontes (rechts). (Telefoto) Charly Gaul, die op „eigen terrein" in de bergen zo'n grote nederlaag te slikken kreeg. zich mee zou brengen had niemand ver wacht, want op papier vormden de in de derde categorie ingedeelde 515 meter hoge Polissal en de in de tweede categorie inge deelde 780 meter hoge Montsalvy geen onoverkomelijke hindernissen. Het venyn zat dan ook ditmaal niet in de hoogte van deze bergjes maar in het voortdurend stij gende en dalende parkoers en de niet af latende stekende zonnestralen. De werkers van het eerste uur strandden in de venijnige scherpe bochten van de Mont Tanus na 30 km. Vooral de Franse kampioen Anglade was bijzonder actief geweest en probeerde steeds weer mede strijders te vinden. Het lukte hem niet, maar de jachten hadden tot resultaat, dat bij Naucelle (44 km) het peloton in stuk ken was gevallen. Gaul, Kool, Kqrsten en De Jongh bevonden zich in de hoofdmacht, die acht kilometer verder bij La Mothe zeven man liet ontsnappen. Darrigade, Busto, Privat, Dotto, Robinson, Andriaan- sens en Mahé waren de moedigen die in de aanval gingen. En evenals in de eerste Pyrenoeën-etappe lieten de groten hen gaan in de verwachting dat deze stoutmoe digheid in de bergen duur betaald zou worden. Het schilderachtig op een heuvel gele gen Rodez (78) zag de kopgroep bij de eer ste ravitaillering echter met een voor sprong van vier minuten doorkomen. Het was ook getuige van de beslissende slag tegen Gaul. In de steile afdaling in de schaduw van de Romaanse kathedraal van dit stadje demareerden plotseling Anque til, Schellenberg, Anglade, Bahamontes, Falaschi. Baldini en Bergaud. Toen Gaul zich realiseerde wat er gebeurde was het te laat. De vluchtelingen lieten zich als kometen naar beneden vallen en verdwe nen tussen het dichte geboomte langs de kronkelende afdaling. Zij waren en ble ven weg. Nog voor de top van de Polissal, die het eerst door Dotto en Bahamontes werd ge nomen, hadden Anquetil, Baldini en hun kornuiten aansluiting gekregen met de kopgroep. De inmiddels door Rivière, Gaul en Bobet gevormde jachtmeute lag op twee minuten en vijftig seconden. In de afdaling naar het plaatsje Entray- gues (125 km) liet Bobet zijn makkers in de steek en begon helemaal alleen aan de achtervolging van de koplopers. Het was zijn laatste wapenfeit in deze etappe, want toen de karavaan langs het riviertje Le Lot opnieuw van voedsel was voorzien en aan de steile beklimming over een slechte grindweg van de Montsalvy begon, bleef Bobet eerst „zwemmen" en werd vervol gens door velen overvleugeld. Honkbal Na een diepgaand onderzoek naar aan leiding van het gebeurde in de honkbal wedstrijd EHS-VVGA, gespeeld 30 mei in Haarlem, heeft de Strafcommissie van de KNHB besloten geen enkele speler te straffen. Het ging hier om de gedragin gen van de spelers v. d. Mark en Jole (beiden EHS) en die van d'Arnault (VV GA). Wel heeft de commissie de indruk gekregen, dat enkele spelers zich minder sportief hebben gedragen, maar door te genstrijdige verklaringen kon zij zich geen goed beeld vormen, waardoor straffen achterwege moesten blijven. De strafcommissie stelt nu een onder zoek in naar de gedragingen van het be stuur van VVGA. Dit naar aanleiding van het speelverbod voor alle leden van VVGA in vertegenwoordigende teams. Het programma van de honkbal-beker wedstrijden voor de week van 13-18 juli luidt: Dinsdag 14 juli: Kennemerland-Schoten; EDO-HCK. Woensdag 15 juli: DIO-SC Haarlem; Rood Wit-HHC; TYBB-THB; Rooswijk- EHS. Donderdag 16 juli: Bloemendaal-HFC Haarlem. Advertentie Advertentie per hele fles f 6.15 sterk - luchtig en niet duur Voor het beste Bahamontes bereikte het eerst de top en versterkte door de zes punten, die hij hiermee veroverde, zijn leidersplaats in het bergklassement. Achter hem gebeur de het een en ander Darrigade en Privat moesten lossen uit de groep Rivière, Schel- lemberg, Falaschi, Kersten, De Jongh jen Vermeulin verdwenen en als klap op de vuurpijl kwam toen het drama Gaul. - Na 158 km in Junhac, waar Gaul voor de tweede maal onder de pomp dook, vocht Rivière op 4 min. 25 sec. achter de kop groep, waarin de laatste zestig kilometer Dotto (door een val) en Bergaud naar de achterhoede afzakten. De voorsprong van de vluchtelingen was te groot om nog on gedaan te maken. Al kreeg Rivière de volle steun van de Belgen, die hun ploeggenoot Hoevenaars in de gele trui reden. Op de baan in Aurillac werden de boni ficaties in een felle eindsprint verdeeld. Anglade pakte het wiel van Anquetil en versloeg de tricolore met een banddikte. Bahamontes, die tevergeefs had getracht zich in de laatste ronde van zyn tegenstan ders te ontdoen, werd derde, maar was ruimschoots tevreden met de 100.000 francs voor de strijdlustigste renner. In de zweminrichting aan de Houtvaart in Haarlem kreeg DWR voor de tweede klasse E LAC uit Rotterdam op bezoek. De gasten verschenen met de mededeling dat de zevende speler onderweg was. Hierop liet DWR in de eerste helft een speler uitvallen, maar toen in de rust de LAC-speJer nog niet verschenen was werd ook de zevende man ingezet waardoor het een ongelijke strijd werd. De waterpolocornpetitie Piet de Bruyn had reeds tweemaal ge scoord toen Peter Doeleman de ruststand op 2-1 bracht. Na de rust verweerden de Rotterdammers zich dapper tegen de DWR-meerderheid. Door twee doelpunten van Boy v. d. Bogaerde en een van Fred de Bruyn en Jan Sint kwam DWR met 6-1 voor. Maar daarna kwamen de Rot terdammers met hun minderheid door de DWR-verdediging heen en bracht Kolk de eindstand op 6-2. DWR heeft nu uit zes wedstrijden elf punten behaald, waarme de zij de bovenste plaats van de ranglijst bezet. Verder zijn gespeeld voor de competitie KNZB: reserve tweede kl C: DWR 2— HVGB 3 2-8; SVH 3—DWR 2 2-2; com petitie Kring Haarlem Afdeling' AJ II: DWR B—NVA 0-8; VZV B—HPC B 4-3. In de zweminrichting aan de. Klever laan in Haarlem speelde DWT (dames) voor de eerste klasse dames tegen Het Gooi. Corry Schimmel opende de score maar Toos Buys zorgde voor de gelijkma ker. Na een ver schot van Rita Rosier ging de rust in met 1-2. Na de pauze vergroot ten Jans Koster (uit een strafworp) en Boksen De Mexicaanse bokser Jose Becerra uit Mexico City heeft de titel bantamgewicht- kampioen veroverd op de Fransman Al- phonse Halimi door deze in de achtste ronde van hun titelgevecht k.o. te slaan. De Mexicaanse uitdager trof Halimi met een verpletterende rechtse in het begin van de ronde, waardoor deze tegen de grond sloeg en er vier tellen bleef liggen. Het einde kwam toen hij Halimi in de achtste ronde voor de tweede maal neer sloeg. De Fransman viel, als verlamd, in Becerra's hoek en lag daar bewegingloos terwijl scheidsrechter Tommy Hart de tien seconden aftelde. Het is waar, het gehele internationale journalistenlegcr heeft zich verleden jaar lelijk vergist, met de conclusie omtrent de kansen in de laatste fase van de strijd. Men herinnert zich nog hoe het ging. Vóór de beklimming van de Mont Ven- toux, heette het dat Gaul er slecht voor stond. Na de zege in de tijdrit op de Provence-top schreef het leger: Gaul won de Tour op de Ventoux. Een dag la ter moest alles worden herroepen toen de slag op de Route des Princes was gele verd en ten slotte bleek ook dat zeer voor barig te zijn want Gaul won de ronde toch. Het is begrijpelijk dat de Ronde van Frankrijk-volgers uit het gebeurde van 1958 hun les hebben getrokken. Zeker nu nog negen etappes moeten worden gere den waagt niemand het met enige stellig heid een winnaar aan te wijzen of te be weren dat Gaul de ronde niet zal winnen. Maar de feiten liggen toch wel wat an ders dan verleden jaar. Toen had Gaul op het kritieke moment ruim 17 minuten ach terstand en hij had toen eigenlijk alleen maar rekening te houden met Anquetil. Nu is het verschil nog wat groter en de concurrentie bestaat maar liefst uit Riviè re, Baldini, Bahamontes en Anquetil. Vier man uit drie ploegen, die dus wel geen samenzwering tegen de titelhouder op touw zuilen zetten, maar die een voor een op de steun van een stel sterke renners kunnen rekenen en die wanneer het erop aan komt in de slag, ondanks de angst voor elkaar toch wel eens een tijdelijke wapenstilstand kunnen sluiten. De verschrikkingen van deze dertiende etappe door het gloeiende land van Avey- ron en Cantal hebben als een wervelstrom huisgehouden in het algemeen klasse ment, De regionaal Vermeulin, die in de eerste aanvallen zo'n dapper partijtje mee- blies, maar later steeds meer naar ach teren zakte, duikelde van de eerste naai de elfde plaats, op 6 min. en 11 sec. van zijn opvolger in de gele trui, de Belg Hoe venaers. Henri Anglade, de winnaar van de Dauphiné Libéré en kampioen van Frankrijk, steeg van de vijfde met. bijna 12'/2 minuut achterstand naar de tweede met een achterstand van 3 min. 43 sec. De kopman van Centraal Zuid, die zo fris als een hoentje als winnaar over de streep vloog, kan zonder voorbehoud bij de grootste kanshebbers worden genoemd, waarmee Gaul weer een belager meer heeft. Achter nummer drie, de Fransman Mahé, staat nu de Italiaanse geweldenaar Baldini. De drager van de regenboogtrui van de weg kwam totaal leeggereden in de kopgroep binnen en met belangstel ling zien de volgers van wie de Italia nen wel met enige ongerustheid de veertiende etappe van Baldini tegemoet. Bahamontes is de vijfde op 7 min. 4 sec. van Hoevenaers en tien seconden dichter bij de Italiaan gekomen. Anquetil volgt als zesde, 27 sec. achter Baldini, Adriaens sens is zevende op 58 sec. en Rivière is achtste op 2 min. en 51 sec. van Baldini. De grote mannen zitten dus allen vlak bijeen, behalve Gaul, die zeven plaatsen zakte en nu als 17de op 27 min. en 51 sec. Advertentie Op verplicht voorgeschreven geven wij VAKANTIEKLEDING en BADPAKKEN KAMPEER ARTIKELEN SPORTM AG AZIJN Twyndcrslaan 7-9, Haarlem, Tel. 15116 100 °/o SERVICE van de gele trui, bijna 21 minuten achter Bahamontes en Baldini, 20'/° minuut ach ter Anquetil en precies 18 minuten achter Rivière staat. Tegen de taak om deze verschillen in de komende etappes weg te werken moet de Luxemburger opzien als de slechtste klimmer tegen een alpenreus. En dan houden we maar geen rekening met de hitte, die voor Gaul een nog zwaardere gesel is dan voor de meeste andere ren ners. De Tour heeft onderweg verschillende hotels bevolkt waarin kamer nummer dertien ontbrak. Maar een dertiende etappe is in de Tour de France nu een maal niet te vermijden. Jammer voor Gaul, die een enorme zware slag kreeg te verwerken, jammer voor Privat, die na de finish in elkaar zakte, en voor een zware zonnesteek moest worden behan deld, jammer ook voor de vijftien ren ners, die de rit naar Aurillac niet over leefden. o Behalve" Van den Borgh, die al na der tig km in de bezemwagen stapte, hebben ook de Zwitsers Ecuyer, Plattner en Mo resi, de Spanjaard Otano en de regionalen Pavard en Dejouhannet er het bijltje bij neergegooid. Bovendien kwamen acht renners te laat binnen. Het waren Piet van Est, de tricolores Everaert en Stablinski, de Spanjaarden Berrendero, Galdeano en kampioen Suarez, Bernard Gauthier, de Centraal Zuid man, die enkele dagen ge leden nog een greep naar de leiderstrui deed en de West-Zuid-West-renner Bou vet, de Franse achtervolgingskampioen. De slag in Auvergne is een slachting geworden. Corry Schimmel de Gooi-voorsprong tot 4-1. Ten slotte scoorde Paula van Brug gen nog tegen (2-4). In de tweede klasse herenwedstrijd DWTVZV deelde de scheidsrechter nog al eens een strafworp uit. Luttikhuizen bezorgde op normale wijze DWT de lei ding, waarna Westerman een strafworp goed uitbuitte en kort daarna de DWT- voorsprong op 3-0 bracht. Uit een straf worp verkleinde Paul Gottmer de VZV- achterstand. Daarna was er aan de ande re kant weer een strafworp, die Fons Roo- zekrans inschoot. Dezelfde speler nam vervolgens ook het vijfde DWT-doelpunt voor zijn rekening (5-1). In de tweede helft bracht Luttikhuizen de eindstand op 6-1. DWT heeft uit zes wedstrijden 6 pun ten behaald. T ennis Op de banen van het tennispark „Ein- denhout" aan de Wagenweg in Haarlem worden vanavond acht partijen gespeeld voor het A-toernooi. In het B- en C-toer- nooi, om de titels van het district Haar lem, behoort de eerste ronde vrijwel tot het verleden en vragen de partijen in de tweede en derde ronde de aandacht. De resultaten luidden: Afdeling A. IIE-: A. den Hartog ver- si. T. Okker 7-5, 6-0; F. Neelissen versl. H. Borgerding 5-7, 6-3, 6-4. Afdeling B, H.N.: Dr. P. Zonderland versl. N. Struyckenkamp 6-1, 6-1; R. Fi lers versl. R. Verhagen 6-3, 3-6, 6-3, F. Sta ger versl. C. Vogelzang 3-6, 8-6, 6-4; H. Sikkes versl. 2. Hei 6-4, 6-4. 2e ronde: Th. Hinlopen versl. A. Koster 6-4, 6-0; A. Offers versl. H. van Tiel 6-2, 6-3. D.E.: mej. J. Roodenburg versl. mej. J. Hoog 6-3, 3-6, 6-2. H.D.: G. Hartman en R. Cavalini ver sl. J. Verspoor en C. Dirksen 10-8, 2-6, 6-3; P. Barend en A. in 't Hout versl. H. Sik kes en J. Reinalda 1-6, 6-3, 7-5. 2e ronde: T. Okker en R. Heringa versl. W. v. Swaay en H. de Groot 6-3, 6-0; G. en G. M. Koenders versl. J. v. d. Hoff en R. Eilers 6-4, 7-9, 6-1. D.D-: mevr. Zurcher en mevr. Ot.tolini versl. mevr. L. Hei) en mej. T. Broersen 6-0, 6-4. Afdeling C.H.E.: M. Bosmans versl. J. Blom 6-2, 3-6, 8-6; N. Troll versl. E. Jasper 6-4, 4-6, 14-12. 2e ronde: C. Binsbergen versl C. Vogel zang 3-6, 6-2, 8-6; J. Hermes versl. J. Schmieling 5-7, 6-1, 6-2; H. Schmohl ver sl. F. Barkins 6-1, 6-4; F. Doodeheefver versl. H. Kampman 6-3, 6-4; N. Troll ver sl. C. Reinalda 6-3, 7-5; Chr. Krienen ver sl. R. de Vries 7-5, 7-5; H. Labadie versl. M. v. d. Bree 6-1, 6-1. D.E. 2de ronde: mej. N. Dingemans ver sl. mej. E. Herwarth 6-2, 6-4; mej. J. Smids versl. mej. C Deegenaar 9-7, 7-5; mej. M. Hoogendijk versl. mevr. L. Hei 10-12, 6-2, 6-2; mej. E. Schmeink versl. mevr. Van Tiel 6-0, 6-0; mej. I. Taverne versl. mevr. E. Rovers 6-0. 6-0; mevr. W. Krul-Aarden versl. mej. J. Schroder 6-4, 2-6, 6-0; mej. C. Middelkoop versl. mej. M. Deibei 6-1, 6-1. H.D.: L. van Roon en A. Snoeckz versl. P. Giesberger en H. Schnautziger 4-6, 6- 3, 6-1; O. en N. Troll versl. J. v. d. Meer en T. Zegwaard 6-3, 6-0; B. van Uytert en T. Deibei versl. P. Blok en J. Rekoert 6-3. 6-3. D.D.: mej. C. Middelkoop en mej. Klim- bie versl. mej. E. Herwarth en mevr. E. Revers 6-2. 6-4; mej. N. Deibei en mej. C. Lamp versl. mej.' P. v. Vloten en mej. Oudejans 6-1, 6-0; mevr. R. Blok en me vrouw A. Moore versl. mej. C. Kleefman en mej. R. Kauling 6-2, 6-4. G.D., mej. C. Middelkoop en H. Laba die versl. mej. P. v. Vloten en H. Gude 6-1, 6-0; mej. C. Lamp en M. Bosman versl. mej. E. Herwarth en J. Braam 6-4, 6-2; mej. M. Woud en G. Koenders versl. mej. E. Bedou en E. Ris 6-2, 6-0; mej. Weijers en H. Goossens versl. mej. I. Taverne en A. van Dam 10-8, 5-7, 6-4; rne'j. M. van Rappard en O. Troll versl. mej. C. v.d. Linden en v.d. Heuvel 6-2, 6-2: mevr. H. v. Buchem en H. Koenders versl. mei. J. Schroder en H. Kampman 6-2. 6-3. G.D..: mevr. en dhr. Ottolini versl. mej. H. Cobelenz en A. v. Leuven 6-4, 6-3; mej. en dhr. Groot versl mevr. en dhr. Van Tiel 6-3, 3-6 7-5; mej. A. Schoorl en H. Sikkes versl. mej. J. Rodenburg en R. Konigel 6-3, 6-1. 2e ronde; mej. I. Harms en T. Titulaer versl. mej. T. Broersen en W. Hei 6-1, 7-5; mevr. N. v. Duinen en C. Verschuur versl. mej. M. Hogendijk en A. Offers 4-6, 6-2, 6-4; mej. L. v. d. Harst en W. He ringa versl. mej. J. Schaap en W. Hei 6-3, 15-13. ATLETIEK. Tijdens atletiekwedstrij den in de Finse plaats Sabo heeft Henk Visser het vèrspringen gewonnen met een sprong van 7,35 m. De Fin Valkama werd met 7,30 m. tweede. De Zuidafrikaan Ger hard Potgieser zegevierde op de 400 meter horden in de snelle tijd van 50,1 sec. Koi- vunen (Finl.) won de 3000 meter steeple chase in 8 min. 48,8 sec.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11