KILO'S slanker ,DE VALK" SEIZOEN- OPRUIMING WERKSPOOR FLINKE WERKKRACHTEN Stofzuigers Fa De Vilder BonKorets Blériot-luchtrace tussen Londen en Parijs vanmorgen begonnen IJmond-agenda verstopping Cocoó lïlakaMen Drie Nederlandse equipes onder de deelnemers Amsterdamse Beurs fèoémafi Vitrage* fêoérttafi fêotrtUlH (iVe&enJ) „Een beetje" Constr. bankwerkers i Mach. bankwerkers i Elektr. lassers i Montagewerkers (jongens en mannen) GEVRAAGD N.V. Visconservenfabriek VICO MAANDAG 13 JULI 1959 6 8 79 Discussie in Labour H-bomproeven „niet" of „nooit" hervatten Zeven advocaten klagen Franse politie aan Frans presidentschap is niet meer „onschendbaar' Tuk op bergingsrechten Acht particulieren aan het blussen op „Anvers" Vlegels weigerden opzij te gaan Scheepvaart LUIDSPREKERS Elke week één pond lichter met IN 3 DAGEN RETOUR 5 Kortingen en koopjes Maandag 13 juli zullen de eerste deel nemers, die hebben ingeschreven voor de luchtrace LondenParijs of in omgekeer de richting, starten, maar de weersom standigheden zijn heel wat minder gun stig geworden en daarom is het de vraag of alle 161 kandidaten, die hun poging ove rigens tussen 13 en 23 juli moeten doen, wel zullen vertrekken. Onder deze 161 deel nemers bevinden zich drie Nederlandse combinaties, namelijk de teams van Hu- genholtz c.s., van Grongrïjp c.s. en van Van Overvest c.s. Eelco Schullcr, die met een zeer snel toestel en hefschroefvliegtuigen had wil len werken en zich in Parijs uit de in de lucht hangende helikopter had willen la ten zakken en zich in Londen had willen laten ophijsen, heeft van de deelneming afgezien nu de organisatoren, de Royal Aero Club in Londen, hebben medegedeeld deze methode niet te kunnen toestaan. Uit de aard der zaak is het contingent Engelsen zeer groot, nl. 132 deelnemers. Op de tweede plaats komen de Franse in schrijvers, 26 in totaal en verder heeft men nog Belgische en Amerikaanse in liet grote aantal dames dat aan de lucht race deelneemt. Twaalf Engelse en drie race deelnemen. Twaalf Engelse en drie Franse dames willen een poging wagen om voor een der prijzen, door de Daily Mail ter beschikking gesteld voor deze race, in aanmerking te komen. Het doel van de race is de herdenking van de ka- naalvlucht, die Louis Blériot op 25 juli 1909 heeft gemaakt. De race van dit jaar bestaat uit een combinatie van vliegen en grond- of waterverkeer met dien ver stande, dat de deelnemer in ieder geval over het Kanaal moet vliegen. De tijdcon- troles zijn gevestigd op Marble Arch, in het hartje van Londen en vlak bij de Etoile in Parijs, eveneens in het woelige stads centrum van de Franse hoofdstad. Het schema zit als volgt in elkaar: op 13 juli starten 23 deelnemers, op 14 juli 9, op 15 juli 19, op 19 juli wordt het een drukte van belang, want dan zijn er 45 liefhebbers voor de race. Op de laatste dag 23 juli staan er maar drie inschrij vers op het programma. De deelnemers zijn vrij in het kiezen van hun vervoer middelen op de grond, mits men maar niet in strijd komt met wettelijke bepalin gen. In totaal hebben de deelnemers 250 toe stellen nodig voor hun race, vliegtuigen en helikopters tezamen. Vijftig verschil- lende types vliegtuigen zijn ingeschreven. Op de grond zullen 107 van de 163 deelne mers van een auto gebruik maken, 49 in schrijvers gaan per motorfiets, 14 per scooter, 10 per fiets onder wie de Engel se kampioene op de racefiets Sheridan die door haar dertienjarige zoon zal worden vergezeld, 7 nemen de trein, 12 zijn van plan taxies te gebruiken en er zijn een paar fantasten bij die rolschaatsen onder doen, met de kinderwagen zullen rijden, per rijtuig gaan en een zonderling heeft verklaard dat hij op een grasmaaimachi- ne zal plaats nemen. Waar de. deelnemers zullen landen of starten? In Engeland staan Londen Air- port, Croydon, Biggin Hill, Rochester, Southend op het programma, in Frank rijk Villacoublay, Issy les Moulineaux, Le Bourget, Toussus-le-Noble, Beauvais, Le Toquet en Pontoise op de lijst. Voor het Kanaal staan diverse types vliegtuigen ingeschreven, van het eenvou dige eenmotorige sporttoestelletje tot een zware straalmachine, de Vautour, de Mo- rane en de Engelse straaljagers. Straal jagerpiloten hebben ingeschreven (Ne ville Duke), maar ook sportvliegers, ge zagvoerders van verkeersvliegtuigen, autocoureurs, huisvrouwen, studenten, pa rachutisten enz. bekende namen? De cou reurs Maurice Trintignant, Stirling Moss, verder Collette Duval, mannequin en we reldkampioene parachutespringen, Chris- tianne Blériot, nicht van de luchtvaartpio nier, Billy Butlin, de Britse miljonair en eigenaar van bungalowkampen en William Yates lid van het Engelse Lagerhuis. Eerste deelnemers De eerste deelnemer aan de luchtrace Londen (Marble Arch)-Parijs (Are de Triomphe) of omgekeerd (340 km) heeft maandagochtend de reis van Engeland uit gemaakt in 57 minuten en 48 seconden door de R.A.F.-kapitein R. M. Bamford- Walker. Kapitein Walker maakte zijn reis per motorfiets van Marble Arch naar Chelsea Reach, per helikopter naar het vliegveld Biggin Hill aan ce rana van Slotkoers Voorbeurs vrijdag koersen 3-3%°/o Nederl. '47 92,3/ig 3 °/o Nedl. 1962/64 98% Woningbouw 6% 111% Pr. A'dam '56 I.. 80% Pr. A'dam '56 II. 96 Pr. A'dam '56 III 94% Pr. R'dam '52 I.. 88'/? Pr. R'dam '52 II.. 90 Pr. R'dam '57 99% A.K.U 360% 363 Calvé Delft 545% Van Gelder Zonen 226 K. N. Hoogovens. 540 Nederl. Ford 317 N. Kabelfabriek 398'/» gew.Philips Gloeil 636 643 Pref.PhilipsGloeil 248 Unilever 575 580 Wilton Fyenoord. 207 Werf Gusto Dordtsche Petrol. 698% Kon. Petroleum 156.20 156.— Billiton 259>/i A'dam Rubber 94 K.L.M 125. Holl Amer. Lijn. 158 K.N.S.M 156% N. Scheepv. Unie 131% v. Nievelt Goudr. 123% Phs. v. Ommeren 248 H.V.A 151'/j Delimaatschappij 181.— Amsterd. Bank 315 Nat. Handelsbank 144 Ned. Handel Mij. 237 Rotterd. Bank 270 Twentsche Bank. 248 Anaconda Copper 62% Bethlehem Steel. 56% U.S. Steel 101 General Motors.. 568/,e Shell Union- Tidewater l 24% Londen, per „Provosf'-straalvlicgtuig naar Villa Coublay, per helikopter naar Issy en per motorfiets naar de Are de Triomphe. Inmiddels heeft de vroegere piloot van de Britse luchtmacht Keith Johnstone de tocht van Londen uit gemaakt in 1 uur, 3 minuten en 59 seconden. Een Nederlandse ploeg van vijf man on der leiding van de heer Frits Gongrijp uit Amsterdam is vanochtend kort na 7 uur uit Londen vertrokken in een Panhard auto van 1904. Zij hopen de reis binnen de drie uur te maken. Een deelnemer, luitenant William Boaks, vertrok van Marble Arch op rol schaatsen naar Millbank aan de Theems. Hij verklaarde bij zijn vertrek dat hij niet verwachtte dezelfde dag nog in Parijs te komen. Hij had namelijk nog geen ver voer over Het Kanaal De Engelse coureur Stirling Moss, die gisteren juist een dubbele overwinning had behaald op de baan van Rouaan, nam aan de Blériot-wedstrijd van Londen naar Parijs deel met een slakkegang. Moss, die vanmorgen van Marble Arch vertrok, deed er twee uren, 45 minuten en 56 seconden over om het controle-punt aan de Arc-de Triomphe in Parijs te be reiken. Met zo'n tijd heeft hij weinig kans een prijs te winnen, al verbeterde hij dan zijn eigen voorspelling, dat hij er drie-en- eenhalf uur over zou doen. Moss vertrok van Marble Arch in een Dauphine-Renault, reed naar de lucht haven van Lydd om vandaar in een vlieg tuig naar de luchthaven van Le Bourget buiten Parijs te vliegen. Het toestel had ook zijn auto aan boord. WORKINGTON (Reuter) Hugh Gaits- kell, de leider van de Britse Labourpar- tij, heeft in een rede te Workington in Noord-West-Engeland verklaard, dat de partijleiders zich niet van hun nieuwe standpunt laten afbrengen door de tegen kanting van Frank Cousins en zijn 1.300.000 leden tellende vakbond van trans portarbeiders. Hij zei de eis van deze bond, dat Groot-Brittannië categorisch moest beloven nooit meer kernwapenproe ven te zullen nemen, nogal onredelijk te vinden. „Wij hebben reeds beloofd de proefnemingen niet te zullen hervatten." zei hij. „Maar als leider van de Labour- partij kan ik een toekomstige Labourre- gering niet van te voren verplichten om nooit meer proeven te nemen, hoe de toe stand in de wereld dan ook mag zijn. (Reuter) Een woordvoerder van de vakbond van transportarbeiders, Syd Hills, die na Gaitskell aan het woord kwam, zei dat zijn vakbond elke beslis sing over de h-bompolitiek die op de jaar vergadering van de Labourpartij zal ge nomen worden, zal aanvaarden. Het standpunt van zijn vakbond zal aan de conferentie worden voorgelegd en als dit geen steun krijgt zal de vakbond „loyaal elk besluit aanvaarden en zich daarachter stellen." „Ik persoonlijk zal nooit toestaan dat mijn vakbond de La bourpartij bestrijdt in het oog van de vijand". Martelingen in gevangenis PARIJS (Reuter) Zeven advocaten van Algerijnse gevangenen, die onlangs in de gevangenis van Fresnes veertien dagen in hongerstaking zijn geweest, hebben zondagavond verklaard, dat zes gevange nen en een bewaker gewond zijn bij nieu we moeilijkheden in de gevangenis. Zij hebben gezamelijk eer. telegram gezon den aan de UNO-commissie voor de Rech ten van de Mens, het Internationale Rode Kruis, de Commissie voor het verzekeren van de vrijheden der enkeling en aan re ligieuze leiders, waarin zij de Franse po litie beschuldigen van wreedheid en mar telingen. Een der advocaten, Jacques Verges, verklaarde, dat na de incidenten, die zich vrijdag hebben voorgedaan, 200 Algerij nen naar andere gevangenissen zijn over gebracht. Onder 1 en bevinden zich de vijf Algerijnen, die hebben meegewerkt aan het boek „La Gangrene", en waarin zij verklaren, dat zij mishandeld zijn. Het boek is de vorige maand door de politie in beslag genomen. Premier Debré heeft het een verzameling „leugens" genoemd. Een Parijse rechter heeft op het ogenblik een officiële klacht van het ministerie van Binnenlandse Zaken in behandeling vol gens welke het boek de politie beledigt. PARIJS (AFP) Een rechtbank te Pa rijs heeft zaterdag de hoofdredacteur van het uiterst rechtse weekblad „Rivarol" en de tekenaar Ben. vrijgesproken, die wa ren aangeklaagd wegens belediging van president De Gaulle van Frankrijk. Vol gens de rechtbank hadden de twee ver dachten de grens tussen oneerbiedigheid en belediging niet overschreden. Boven dien zijn critiek en scherts geen beledi ging, aldus de rechtbank. De uitspraak van de rechtbank heeft een belangrijk juridisch aspect. De advo caat van de twee verdachten heeft erop gewezen, dat belediging van de Franse president strafbaar was gesteld omdat de president geen regeringsverantwoorde lijkheid droeg. Generaal De Gaulle heeft echter veel meer bevoegdheden dan zijn voorgangers en het is onmogelijk de re gering te critiseren zonder de president te treffen, aldus de advocaat. BEVERWIJK MAANDAG 13 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ik wil leven". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrij heren van het woud". W.B. Theater, 20 uur: „Nacht der dui zend angsten". DINSDAG 14 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Kiss-pus". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrij heren van het woud". Grote Kerk, 20 uur: Zomeravond-orgel concert. CAMERON, Louisiana. (UPI) Acht inwoners van de stad Cameron, in de Amerikaanse staat Louisiana, zijn aan boord van het Belgische vrachtschip An vers gegaan, dat een week geleden bran dend aan de grond is gezet. Donderdag avond zijn zij, onder dekking van de'duis ternis, aan boord geklommen en begonnen met het blussen van de nog steeds voort woedende brand. Zij hopen zich op deze wijze meester te maken van de bergings rechten. Vorige week zondag geraakte de Anvers in brand, vermoedelijk ten gevolge van kortsluiting in de machinekamer. De be manning ging in de boten en werd gered, het brandende schip werd uit de scheep vaartroute door de Golf van Mexico ge sleept en op het strand gezet. De assura deurs van het schip lieten de sleepboot Grampus vastmaken, teneinde hun rechten te beschermen. Van de 8 man, die donderdag aan boord zijn gegaan, houden voortdurend enkelen hunner op wacht aan dek, teneinde con currenten te weren. De overigen houden zich bezig met het blussingswerk, dat reeds zoveel succes heeft gehad dat de branden in de piek, en de ruimen 1, 2, 3 en 5 ge blust ziin. In ruim 4 en de machinekamer woedt de brand echter nog steeds. Staven magnesium in ruim vier blijven explo deren. De acht man, van wie de 31-jarige Rus sell Broussard de leiding heeft, hopen het 5163 ton metende schip weer vlot te bren gen als de brand geblust is. Zij menen, dat hun aanspraken sterker zullen worden zodra de brand geblust is en het schip zal zijn vlotgebracht. Met een garnalenvissersbootje hebben zij hun pompen en slangen aan boord ge bracht. Op de Amsterdamseweg te Velsen is zon dagavond half zeven een bromfietser ge vallen omdat vier fietsende jongelui wei gerden opzij te gaan toen de bromfietser hen wilde passeren. Deze reed de berm in en raakte bij het oprijden van het fiets pad de betonnenrand. Hij viel en liep een hersenschudding en hoofdwonde op. Zijn vrouw, die achterop zat kwam er goed af. Het slachtoffer, de 50-jarige F. T. van V. uit de Spaarnestraat. te IJmuiden, is in het St. Antoniusziekenhuis te Velsen opge nomen. Aagtekerk 13 te Suez. Aalsdijk 12 v. Houston n. New Orleans. Abida 12 1000 m. z.w. Azoren n. Spezia. Acila 11 te Rotterdam. Albireo 12 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Alcor 12 te Santos. Aldabi 12 le Antwerpen v. Hamburg. Algenib 12 te Buenos Aires. Alkaid 12 165 m. z.z.o. Salvador n. Rosario. Almdijk 12 te Rotterdam. Almkerk 12 200 m. w. Freetown n. Kaapstad. Alpherat 13 te Charleston verwacht. Alwaki 11 v. Immingham n. Breinen. Ameland 12 85 m. n.w. Curacao n. Delawarecity. Amstcldiep 12 390 m. w.z.w. Midway n. Japan. Amstelbark 12 v. Suez n. Aden. Angolakust 11 v. Hamburg n. Amsterdam. Arendskerk 12 40 m. w. Majorca n. Duinkerken. Argos 12 50. m. w. Oporto n. Rotterdam. Arncdijk 12 430 m. n.w. Azoren n. Lè Havre. Asmidiske 12 450 m. n.w. Flores n. Hampt. Roads. Asterope 12 540 m. o. Kp. Race n. Hampt. Roads. Attis 11 v. St. Marc n. Caracol. Axeldijk 12 350 m. n.w. Fortaleza n. Rio de Jan. Bantam 13 te Napels Bawean 13 v. Kuwait n. Chalna. Bennekom 12 v. Port of Spain n. San Nicolaas. Billiton 12 te Bahrein v. Rastanura. Bintang 13 te genua. Blitar 12 v. Melbourne n. Geelong. Borneo 12 120 m. z.w. Kreta n. Port Said. Boskoop 12 v. Curagao n. Amsterdam. Breda 11 v. Curagao n. Maracaibo. Calamares 12 te Mobile. Caltex Arnhem 12 60 m. z.w. Oporto n. Pernis. Caltex Delft 12 28 m. z.w. Cochin n. Bombay. Caltex Eindhoven 29 te Rotterdam verwacht. Caltex Gorinchem 13 te Brunsbüttel v. R'dam. Caltex Nederland 12 te Pt. Arthur v. Rotterdam. Caltex Pernis 12 5 m z. Dungeness n. Port Said. Caltex The Hague 12 50 m. w.z.w. Colombo naar Singapore. Caltex Utrecht 12 ten anker Bahrein lichtschip. Camcrounkust 12 v. Lagos n. Maladi. Camitia 12 te Curagao v. Barton. Carrillo 12 te Rotterdam. Casamance 12 180 m. w.z.w. Kp. St. Vincent naar Bordeaux. Castor, 10 v. Paramaribo n. Georgetown. Ceronia 14 te Pladju verwacht. Cinulia 11 200 m n.n.o. Tahiti n. Brisbane. Cities Service Valley Forge 12 125 m. w. Kaap Spartel naar Port Said. Clavella 12 v. Hammerfest n. Rotterdam. Colytto 12 te Rotterdam. Concepcion 10 v. Itajai n. Asuncion. Corilla 12 te Balikpapan. Cradle of Liberty 12 350 m. o. Kp. Hatteras naar Philadelphia. Diemerdijk 12 380 m. z.o. Kp. Race n. Bermuda. Dinteldijk 12 v. Bremen n. Hamburg. Dorestad pass. 10 Aden n. Engeland. Doris 12 te Guanta. Drente 13 v. Calcutta n. Tandjong Prlok. Eemland pass. 12 St. Pauls Rocks n. Recife. Esso Nederland pass. 12 Malta n. Fao. Fravizo 12 100 m. o. Madeira n. Tenerife. Friesland KRL 12 v. Djibouti n. Port Sudan. Gaasterland 12 Finisterre gepass. n. Amsterdam. Gabonkust 13 te Takoradi. Garoet 12 v. Aden n. Singapore. Giessenkerk 11 v. Hsinkiang n. Otaru. Gordias 12 te Rotterdam. Graveland 12 v. Rio Grande n. Itajai. Guineekust 12 v. Pointe Noire n. Abidjan. Helena, 12 v. Pto. Ordaz n. Europa. Helicon, 9 v New Orleans n. Maracaibo. Hera 11 600 m. n.o. San Juan n. San Juan. Hoogkerk 12 v. Djibouti n. Singapore. Houtman 12 210 m. z.w. Kangaroo eil. n. Auckl. Hydra 12 te Kingston. Iberia 12 dw. Noordkaap n. Zaandam. Jason 11 v. Ponce n. Europa. Johannes Frans 12 in Panamakanaal. Kalinga 12 te Buenos Aires. Kara 12 300 m. z. Recife n. Curagao. Karakorum 12 te Londen v. Hamburg. Karimata 12 te Tacloban verwacht. Karimun 12 te Damman. Karossa 12 v. Timordilly n. Sorong. Katelysia 12 960 m. w.n.w. Bombay n. Singapore. Kenia 12 500 m. no. Martinique n. Curagao. Khasiella 12 65 m. w.n.w. Barbados n. Accra. Kieldrecht 12 v. Berbera n. Aden. Kinderdijk 13 te Tampico. Koratia 12 700 m. n.o. Barbados n. Trinidad. Kryptos 12 v. Gothenburg n. Rotterdam. Kylix 12 25 m. n.w. Kp. Flattery n. Sydney. Laagkerk pass. 12 Kp. St. Vincent n. Port Said. Laarderkerk pass. 11 Gibraltar n. Port Said. Langkoeas 12 te Belawan v. Penang. Laurenskerk 12 te Abadan. Lemsterkerk 12 te Antwerpen v. Rotterdam. Leopoldskerk 12 te Basrah. Limburg 11 v. Rotterdam n. Londen. Loosdrecht 13 te Hamburg v. Rotterdam. Maashaven pass. 12 St. Paulsrocks n. Rio de Jan. Maaskerk 12 v. Hamburg n. Antwerpen. Maetsuycker 11 te Fremantle verw. v. Singapore. Mentor 10 740 m. z.w. Fayal n. Pointe a Pitre. Merwellovd 12 rede Belawan v. Pt. Swettenham. Minos pass. 12 Brunsbüttel n. Helsinki. Mississippilloyd 12 te Penang. Mitra 13 te Rotterdam. Molcnkerk 12 360 m. z.o. Kp. Guardafui n. Aden. Munttoren 12 130 m. o.n.o. Aden n. Fao. Musilloyd 11 v. Rotterdam n. Port Said. Mijdrecht 13 v. Tuapse n. Montevideo. My lady 12 175 m. z. Las Palmas n. Tabau. Naess Commander 12 450 in. n.o. Sombrero naar Amuaybay. Naess Lion 13 t.e Port Said. Naess Tiger 13 te Port Said verw. v. Abadan. Neder-Elbe 13 te Belawan. Nestor 12 21 m. n.o. Noordhinder n. Funchal. Nias 12 v. Ilo n. Callao. Noordam 11 v. Rotterdam n. New York. Noordwijk 11 te IJmuiden verwacht. Notos 10 50 m. z.w. Sidon n. Alexandrië. Nijkerk 12 200 m. o.n.o. Melville n. Aden. Oberon 12 330 m. w. Bermuda n. Willemstad. Oldekerk 13 te Singapore. Oostkerk 12 te Rotterdam. Ootmarsum 12 50 m. w.n.w. Ouess. n. Hamilton. Oranje 11 te Barcelona. Oranje Nassau 10 990 m. n.o. Barbad. n. Barbados. Oranjestad 13 te Georgetown. Osiris 10 v. Nassau n. Philadelphia. Ouwerkerk 11 v. Lorenzo Marques n. Beira. Overijsel 12 te Barcelona. Papendrecht 12 20 m. w. Lissabon n. Novorossisk. Parkhaven 12 v. Bahia n. Las Palmas. Peperkust 12 60 m. z.w. Finisterre n. Amsterdam. Pema 12 40 m. z.w. Penang n. Chlttagong. Picter S 12 te Rotterdam. Prins Alexander 13 te Napels verwacht. Prins Casimir 12 470 m. w.n.w. L'end n. Londen. Prins Frederik Hendrik 12 v. Antw. n. Glasgow. Prins Willem van Oranje 12 470 m. o. Belle Isle naar PJymouth. Prins Willem II 14 te Londen verwacht. Provenierssingel pass. 11 Kp. San Antonio naar Batonrouge. Purmerend 12 20 m. n.n.w. Stromboli n. Piraeus. Pygmalion 11 v. Kingston n. Puerto Barrios. Roebiah 12 v. Bremen n. Antwerpen. Roepat 12 te Mombasa. Koggeveen 13 te Port Swettenham. Rotterdam 12 te Rotterdam v. Noordzee. Sloterdijk pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Soestdijk, 10 250 m. o. New York n. Antwerpen. Statue of Liberty 12 500 m. w.n.w. Az. n. Pt. Said. Steven 12 26 m. z. Skagen n. Fowey. Straat Cook 14 te Brisbane. Straat Johore 14 te Singapore verw. v. Tj. Priok. Strat Madura 12 v. Beira n. Zanzibar. Straat Soenda 11 v. Fremantle n. Mauritius. Sunetta 13 te Abadan. Tahama pass. 12 Kreta n. Antwerpen. Talisse pass. 12 Algiers n. Halifax. Ta-ra 11 v. Rotterdam ft. Recife. Taria 12 te Karachi verwacht. Tegelberg 11 v. Singapore n. Hongkong. Tero 12 te Montevideo v. Santos. Teucer 13 te Algiers. Themis 12 v. Paramaribo n. Amsterdam. Theobaldius 12 250 m. n.o. Azoren n. Hamburg. Tjibantjet 12 v. Makassar n. Balikpapan. Tjibodas 11 v. Hongkong n. Singapore. Tjiluwah 12 200 m. z.o. Saigon n. Singapore, 'i'omori pass. 12 Kp. Guardafui n. Belawan. Tweelingen 12 960 m. o. Kp. Race n. Wabana. Van Heemskerck 12 te Abidjan. Van Neck 12 te Singapore verwacht. Van Spilbergen 12 te Hongkong verwacht. Vivipara 11 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadi. Waal pass. 12 Gibraltar n. Lissabon. Waingapoe 18 te Durban verwacht v. Mombasa. Waterland 12 v. Santos n. Montevideo. Woensdrecht 12 85 m. n.w. Alexandrië n. Napels Woltersum 12 te New Orleans v. Brownsville. Wonogiri 12 60 m. z.z.o. Manilla n. Saigon. Wonosari 12 te New York. Wonosobo 11 te Kuwait. Zaanland 14 te Las Palmas verw. v. Amsterdam Zeeland 12 320 m. w.n.w. K. St. Vincent n. Genua. Zonnekerk pass. 12 Singapore n. Aden. Zwijndrecht 12 410 m. n.w. Flores n. Landsend. SLEEP V A AR1 Blankenburg 13 bij North-Foreland. Clyde 13 v. Ferrol te Maassluis. Cycloop 11 te IJmuiden. Hector 11 te IJmuiden. Noordzee 13 v. Malta. Stentor 10 te IJmuiden. Zeeland 9 1030 m. o. Honolulu. Electrolux. Excelsior. Erres. Holland Electro Ruton. AEG enz Verkoop - Lnruil Reparatie Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 Telef 4402 U kunt nu zonder moeite afkomen van Zó kunt u deze lastige en on gezonde kwaal op eenvoudige wijze kwijtraken: Neem eerst een week elke avond twee CARTERS pilletjes - 2e week elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want CARTERS Leverpille tjes zorgen voor de galtoe- voer die nodig is om het voed sel beter te verteren en de darmen te ontlasten: ze maken bovendien dat de In gewanden daarna op eigen kracht regelmatig- blijven werken. Zó helpen CARTERS Lcverpilletjes u helemaal van hardlijvigheid af, u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten, overver moeidheid of gebrek aan be weging toch nog eens ver stopt raken, dan zijn een paar CARTERSpilletjesvoldoende om u vlug weer op gang te helpen. Per flacon f 1.35. Een KNIPSTER of leerling- knipster, indiensttred. aug. Lingerie- en blouses-atel. ..Nobelt", Parklaan 125 (vlak bij station Haarlem), telef. 17432. Haarlem. VOORKOM PRIKKEL. BAARHEID die vaak de oor zaak van slecht en onrustig slapen is; met Calma Dra- gées ƒ2 bij elke drogist. WERKSTER gevr., voor 2 of 3 ochl. per week. Aanm. na 7 uur 's avonds: Velserduin- weg 24. EEN NET MEISJE b.z.a. als hulp in de huishouding voor hele dagen. Brieven L 2647. NETTE JONGE VROUW biedt zich aan voor 4 och tenden per week. Adres te vern. bur van dit blad. WONINGRUIL. Aangeb. te B'wijk: ben. flatwoning, bev.: kamer, woonkeuken,- 2 sl.k., douchecel. Gevr. te IJmui den: flatwoning, boven geen bezw. Hogere huur ook geen bezw. Br. L 2657. Een STRIJKSTER of aan komende strijkster, indienst tred. aug. Lingerie- en blou ses-atel. „Nobelt", Parklaan 125 (vlakbij station Haar lem) tel. 17432, Haarlem. 4 KAMER KEUKEN WONING, omg. Gasbedrijf; ruilen voor groter vrij huis. Adres te vern. bur. v. d. bl. SENSATIE!!! In 3 dagen in Uw bezit, Duitse T.V. ƒ5, p. w. Radio's ƒ2,50 p. week. Wasmachines 2,p. week. Meubilair 3,50 p. w. Mod. Bankstellen ƒ3,p. w., enz. enzSchrijf Fa. Trebo, St. Josephstraat 16, Arnhem. AANKOMEN LOPEN: zwart poesje met wit borstvlekje, heeft vermoedelijk jongen liggen. Keizer Wilhelmstr. 12, LJmuiden. Iedereen en zonder borg KREDIETEN van ƒ500 t/m ƒ4000 voor aankoop meube len en woningtextiel, recht streeks van fabriek. Enorme besparing. Bovenstaande kre dieten tegen uiterst soepele betaling en onder strikte geheimhouding. Vr. vrijbl. inl. Postbus 1083, Rotterdam. KLM-OVERALLS, wit - khaki blauw. Botman, Ken- nemerlaan. CASSATA IJS, 4 uur houd baar. Hazenberg's 1ste klas banketbakkerij. MOCHT DE VINDER van 't fototoestel „AKA" deze niel terug willen geven, wil hij/zij dan de daarin aanwezige filmrol opsturen aan: H. Zwart, Kompasstraat no. 1, IJmuiden. ETALAGE MATERIALEN v. iedere branche, glasplaten, spiegels (ook verzilveren). J. Mertens, Snelliusstraat 14, telefoon 6140, IJmuiden. LASTEX meisjesbadpakken vanaf ƒ2,40; Lastex jongens zwembroeken vanaf 1,80. Zeeman, Bloemstraat no. 70, IJmuiden, telefoon 4235. HEREN spijkerbroeken 9,95. Zeeman, Bloemstraat no. 70, IJmuiden, telefoon 4235. TE KOOP: leeg te aanvaar den te Driehuis woonhuis met grote tuin 19.000,— Woonhuis met garage en gr tuin 24.000,—. Woonhuis te IJmuiden-O. 13.000,—. Inl J. Bais, Da Costalaan no. 42 Driehuis, telefoon 5686. Te koop 'n HOGE KINDER WAGEN 20,Adr. te ver nemen bur. van dit blad. Te koop 4-pers. ZEILDOE. KEN TENT, in goede staat Brieven L 2648. MEISJESFIETS te koop. in g. st. De Zeeuw. Parallelstr. no. 2, Velsen-Noord. TE KOOP: goed onderhou den Skoda met open linnen kap, prijs zeer billijk. Kerk- weg 127, Santpoort, telefoon K 2560 8199. Waarom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorcts geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. Kn zo snel, zo gemakkelijk: Na de maal tijd een dragee met een slokje water en u verliest ponden per weck. Opgehoopt ret 'smelt' weg. De spijsvertering wordt geregeld. Het teveel aan lichaamsvocht wordt verwijderd. Loomheid en verstopping maken plaats voor een licht, opgewekt gevoel. U straalt als een herboren mens. Uw charme is onweer staanbaar. Begin een nieuw leven. Begin nog vandaag met BonKorcts. Per fla con slechts f3.3U. •D'..- -y^ES Onzichtbaar stoppen Mot-, scheur- en brandgaten. Repareren, veranderen van dames- en herenkleding. THEO v. ECK. Kleermaker, Kennemerlaan 176. KSNNEMERCARN KiNNEMERLAAN- KENNEM ERLAAN KENNEMERLAAN KENNEMERLAAN f dat betaalt u bij DE VALK voor zeer goede en snelle aflevering. Volledige behandeling CHEMISCH REINIGEN Kostuums, Mantels e.d2.95 Japonnen 1.95 Pantalons, rokken 1.25 Jumpers of vesten0.95 Zeeweg 263 - Tel. 6573 - IJmuiden SPECIAAL ADRES voor overhemden- en kledinareparatle Ongekend lage prijzen voor kwaliteitsartikelen vindt u in onze BEDRIJF TE UTRECHT vraagt voor haar montagewerk bij de Kon. Ned. Hoogovens ERVAREN (N.V.L.) Sollicitanten gelieven zich te melden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te HAARLEM, elke woensdagavond tussen 7 en 8 uur. BIJ GEBLEKEN GESCHIKTHEID VOLGT VASTE AANSTELLING. Aanmelden: Middenhavenstraat 18 - IJMUIDEN

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 10