In de vishal en op zee Favoriet Geldermans wint na felle sprint met Braat Toernooi om schaakkampioenschap van M.-Kennemerland is begonnen Havenberichten Hulde aan dokter W. van Haselen STOFZUIGERS FELTA lus Bouclé Internationaal schaak toernooi te Haarlem Examens Coen Niesten winnaar in Ronde van Poeldijk LOENDERSLOOT DE RONDE VAN BEVERWIJK Wielrenner rijdt moeder en kind in moddersloot Brand verwoest spreek kamer van dokter J. H. van Ginkel Komt recreatiegebied in gevaar? MAANDAG 13 JULI 1959 IN HET STATENHUIS in Beverwijk is een begin gemaakt met de wedstrijden om de persoonlijke schaaktitels van Mid-Kennemerland. In de hoofdklasse zijn twee groepen van elk zes spelers geformeerd. De winnaars van deze groepen zullen, na een enkelrondige competitie, moeten uitmaken wie van hen de titel ..kampioen Mid-Kennemerland 1959" zal dragen. Zoals was te voorzien, ver dedigt L. G. Mostertman zijn twee jaar oude titel niet. Dit als gevolg van zijn overgang naar VHS in Haarlem. De groepen zien er als volgt Uit: Hoofdklasse, groep A: K. Comis (Pat Mat), G. L. de Haas (Kijk Uit), J. C. de Haas (Pat Mat), ir. D. G. Huygen (Pat Mat), K. Steyn (Santpoort) en M. P. Sui ker (Pat Mat). Groep B: P. Hart (Pat Mat), P. H. Jans sen (Pat Mat), Tj. de Jong (Kijk Uit), P. Stet (Weenink), P. Tijssen (Pat Mat) en D. van Vuuren (Weenink). Wat de kanshebbers aangaat, mag men in groep A een felle strijd tegemoet zien tussen M. P. Suiker en K. Steijn. Moge- lenk dat ook ir. D. G. Huygen hier nog een rol van betekenis gaat vervullen. In de B-groep lijken de kansen van de Weenink-deelnemers het gunstigste te staan. P. Stet is een geroutineerd en ge vaarlijk speler, zijn teruggekeerde club genoot D. van Vuuren heeft reeds vaker getoond een zeer goed speler te zijn. Mis schien beschikken P. Tijssen en Tj. de Jong hier nog over een klein kansje. Merkwaardig is wel dat de organisatoren niet gezorgd hebben dat de beide Wee- nink-afgevaardigden in een verschillende groep zijn ondergebracht. Door allerlei bijzondere omstandighe den is de start van het toernooi wat stroef verlopen. Nog niet alle spelers waren in de gelegenheid bij de eerste speelronde aanwezig te zijn als gevolg waarvan nog al wat partijen naar een latere datum moesten worden verschoven. In groep A van de hoofdklasse was dit het geval met de partij ir. D. G. HuygenG. D. de Haas. Wel wei-den hier de beide andere partijen gespeeld. K. Comis moest ondervinden dat K. Steijn een zeer sterk speler is, het geen hem dan ook via een nederlaag werd duidelijk gemaakt. De andere favo riet, M. P. Suiker, won van zijn club genoot J. C. de Haas. In de B-afdeling werd slechts één partij gespeeld. D. van Vuuren verdedigde zich hier (Siviliaans) tegen P. Hart en kwam door een betere openingsbehandeling in het voordeel. Met uitstekend gekozen zet ten bracht hij Hart in een nadelige positie. Toen Van Vuuren bovendien combinatoir uitstekende dingen deed, restte P. Hart weinig anders dan een onvoorwaardelijke Advertentie ONS GROTE SUCCES Het tapijt voor jaren per vierkante meter Alleenverkoop Marktplein De plannen voor het internationale schaaktoernooi onder auspiciën van „Het Oosten", dat men van 5 tot en met 12 september in het gebouw „Cultura" aan de Jansstraat te Haarlem denkt te hou den, nemen thans vaste vormen aan. De invitatiegroep is reeds samengesteld verschillende sterke schakers hebben toe gezegd dat zij zullen meedoen. De invita tiegroep telt deze keer drie nationale schaakmeesters, namelijk H. Bouwmeester (winnaar 1958), N. Cortlever en Th. van Scheltinga. Als vierde Nederlandse speler is B. J. Withuis van de partij, die vorig jaar een weinig gelukkig toernooi speelde De invitatiegroep wordt gecompleteerd door twee Joegoslavische spelers B. Pav- lovic en V. .Javanovic. In de lagere groepen treffen wij namen aan van tal van bekende spelers als F Hildama (V.V.V.), G. Kranendonk (De Pion), J. H. Wilmink en M. O. Mix (V.A.S.). T. Slagt en P. Roubos (beiden Halfweg). H. Bosscher en J. W. de Munck (beiden Rolland), J. v. d. Berg (De To rens); uit V.H.S.-kring komen R. Mol en L. G. Mostertman. HAARLEM. Voor het mulo-diploma a en het middenstandsdiploma zijn geslaagd de dames G. L. H. Hoogstrate, Badhoevedorp B. Dwarswaard, Hoofddorp; J. R. v. Mije, Zandvoort; M. Motshagen, Bentveld C. Prins. Haarlem; C. v. d. Voet, Zand voort: E. B I. Visser, Zandvoort: M. J. A van Vessem, Zandvoort: M Terol, Zand voort; N. J. N. Koomen, Beverwijk; M Veneberg. Haarlem; L. Overbeek, Hoofd dorp; A. T. van Maastricht. Nieuw Vennep M. Kooy, Hoofddorp en de heren R. A Dobbelaar. Zwanenburg: J. Keijzer, Vel sen; A. W. van Leeuwen, Velsen; L. N Bax, Assendelft; W. Glas, Velsen. Voor het mulo-diploma a zijn geslaagd de dames A. v. d. Berg-Winng, Haarlem L. Bakker. Haarlem, C. Willemse, Sant ooort; P. E. Smit Haarlem: C. Oschatz Haarlem; I. Londt Schultz, Santpoort; 'ansen. Haarlem; M. Dalman, Haarlem; A Cop, Haarlem; T. de Boer. Haarlem: G Haasnoot, Velsen; M T. S. Onneweer, Vel sen en de heren L. Blitzblum, Haarlem C; B. v. d. Lee, Haarlem; R. Huijboom Haarlem; J. J. Ramakers. Haarlem; B. J C v. d. Nat, Hillegom; W. J. Francken Bloemendaal. capitulatie. Voor de tweede ronde speelde P. Hart zondag zijn partij vooruit tegen P. Stet. De partij, waarin Hart op zijn beurt de Siciliaanse verdediging toepaste had wederom geen prettig verloop voor de Pat Matter. P. Stet koos een minder be kende variant en kwam in het voordeel. Een fel oprukkende f-pion, ondersteund door de beide torens luidde tenslotte Harts ondergang in. De resultaten van de eerste ronde luiden: Hoofdklasse, groep A: K. ComisK. Steijn 01, J. C. de HaasM. P. Suiker 0—1. Hoofdklasse, groep B: P. HartD. van Vuuren 01. Tweede ronde: P. StetP. Hart 10. Eerste klasse: gr. A: Burgerhout (Wee nink)Wortelboer (Pat Mat) 10, G. Koomen (Kijk Uit)J. van Vuuren (Wee nink) 01. Gr. B: Duin (Pat MatMallien (Wee nink) 01, Kruijer (Pat Mat)T. Lange- dijk jr. (Kijk Uit) 1—0. Voor de tweede ronde staan de volgende partijen op het programma: hoofdkl. A: SteijnHuygen, SuikerG. L. de Haas; hoofdkl. B: D. van VuurenDe Jong, Stet Hart, TijssenJanssen. Eerste kl. gr. A: J. v. VuurenSchro der, WortelboerWester, KoomenBur gerhout. Eerste kl. gr. B: MallienLan- gedijk, P. SteemanKruyer, Duinv. d. Berg. De sterke Beverwijker Coen Niesten heeft zaterdagmiddag de Ronde van Poeldijk gewonnen. Samen met Teeuwis Pronk uit Warmenhuizcn had hjj een be slissende voorsprong van één en twee ronden veroverd. Voor deze ronde, die voor de twaalfde maal door het wielersportcomité Poel dijk in het Westlandse plaatsje werd ge houden, verscheen een sterk veld ama teurs en onafhankelijken aan de start. Van hen gingen Niesten en Pronk al vrij spoedig op jacht naar 'n ronde voor sprong en in die opzet slaagden zij vol komen. Naderhand liepen zij met elf an dere renners, onder wie Ab Sluis, Piet Swaneveld en Joop v.d. Putten, nogmaals een ronde uit. De uitslag luidde: 1. C. Niesten, Bever wijk, de 100 kilometer in 2 uur 39 min. en 45 sec.; 2. M. Pronk, Warmenhuizen; 3. op 1 ronde: A. Sluis, Badhoevedorp; 4. P. Steenvoorden, Heemstede; 5. J. v.d. Put ten, Den Haag; 6. J. Jansen, Nootdorp; 7. M. Breure, Rotterdam; 8. F. Balvert, Amsterdam; 9. F. van Heeswijk, Dru- nen; 10. P. Verwey, Gouda. Niesten kwam ook in het bezit van de leiders- prijs, --terwijl Pronk de prijs voor de strijdlustigste renner kreeg toegewezen. In de voorwedstrijd voor nieuwelingen reden ook weer enkele van de Haarlemse renners zich in de prijzen. De uitslag luidde: 1. W. Schuling, Den Haag, de 60 kilometer in 1 uur 30 min. en 10 sec.; 2. A. Bogaard, Haarlem; 3. C. Schuuring, Amsterdam; 4. G. Fennis, Haarlem; 5. J. van Pierre, Uithoorn; 6. J. van Ge loof, Made; 7. J. Bor, Den Haag; 8. H. Peters, Heemstede; 9. H. van Minnen, Beverwijk; 10. F. Lieben, Den Haag. CONCERT IN WIJK AAN ZEE De 53 man sterke harmoniekapel „Ons Genoegen" uit Wormerveer wordt zo langzamerhand een graag geziene gast in Wijk aan Zee. Verleden jaar trad deze kapel hier voor de eerste maal op en het weer zien werd met spanning tegemoet gezien. In de hoog gespannen verwachtingen werd het publiek geenszins teleurgesteld. De blazers hadden het niet gemakkelijk bij de stevige wind! Woensdag 15 juli worden te Wijk aan Zee demonstraties gehouden door de Beverwijkse gymnastiekvereniging Turn- lust met medewerking van de BHK. Zater dag 18 juli: Ballonoptocht met het fan farekorps „Arion", na afloop openluchtbal met dixielandband. Woensdag 21 juli: Orgelconcert door Geert Jurgen Moed in de oude dorpskerk. Judo- en jioe-jitsoe- demonstraties door sportschool j. de Lange. Op donderdag 29 juli wordt een excursie gehouden naar de Waterleidingduinen. Zaterdag kwamen in IJmuidcn aan: Schwinge van Antwerpen, laden Hoogovens: Prinses Wil helm ina, Swansea: Tempo, Londen, laden Hoog ovens: Aegis, Bremen: Agate. Antwerpen, laden Hoogovens: Antilope, Sheerness. laden Hoog ovens; Willemstad, Hamburg: Pacific. Basse In- dre, lossen Hoogovens; Novian Coast. Vlissingen, iaden Hoogovens: Calvijn, Doms.iö: Noordwijk, Monrovia, erts Hoogovens: Warden, Dieppe. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Reinholdt Krusemark van Huson; Amigo, Swansea, tinpla- tes voor Wormerveer; Friedi, Delfzijl, bijlegger IJmuiden; Pavo. Mantyluoto. hout voor Zaandam; Jupiter. Hamburg; Vinica, Novorossisk; Jonan, Swansea, bijlegger IJmuiden: Volkovges. Zwarte Zee. hout voor Zaandam; Amstelstroom, Londen, Antha, Lulea: Rijnstroom, Huil: Frans van Seu- meren, Otterbaecken; Lizard, Londen; Gerd, Lon den: Langleeclyde, Antwerpen; Bullfinch, Lofon; Aralizz, Gefle, erts Hoogovens; Netherlands Coast, Newcastle: Daphnis, Georgetown; Friesland Se- tubal: Ilias. Gothenburg; Angolakust, Hamburg; Kordun, Emden: Draco, Aarhus; Roerdomp. Tve- destrand; Ida Clausen, Great Yarmouth: Grebbe- stroom. Fowey; Libertas. Kopenhagen; Heriot, Leith: Lancero, Bremen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Amie van Gaeta; Nordehol, Bremen; Mithras, Sevilla; Kaap Falga, Rundvik; Fennia. Kotka, cellulose voor Velsen; Bernd Becker, Stettin; Wanda, Kotka, cellulose voor Velsen; Foxfield. Swansea; Mar tha Ahrens, Hamburg. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Toreador naar Rouen; Jantje Eppiena, Domsjö: Rifo An, Ventspils: Heemskerk, Genua; Arsamas, Riga; Tanny, Ipswich, kunstmest Hoogovens; Hugin, Stockholm, ledig Velsen; Selby, Goole; Constan- tia, Stettin, ledig Velsen: Burgundia. Gothenburg; Wandsbek. Hamburg; Kanopalm, Hamburg: Tot, Malmö: Nore, Stockholm; Anna Elisabeth. Lon den, walsmateriaal Hoogovens: Elisabeth Roorda. Londen; Jans. Londen; Kragujevac, Rijeka; Hin de. Londen; Kennemerland. Recife; Ilias, Ham burg: Eemstroom, Leith: Draco. Stavanger: Tibe tan, Rotterdam: Mynias. Kopenhagen; Hont- stroom. Huil: Lingestroom, Londen; Havelland, Hamburg. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Loenerkerk naar Bremen; Mira, Abö; Stefan Okzreja. Ham burg; Biberstein, Hamburg; Nestor. Paramaribo; Montania, Monrovia, ledig Hoogovens; Berend N. Shoreham; Vivo, Colchester, kunstmest van IJ muiden: Amfred, Archangel, ledig Hoogovens: Schippersgracht, Scheveningcn: Jade. Llandullas. ledig Hoogovens; IJstroom, Dagenham; Neckar- stein. Aruba; Wexford. Chattam, stijfsel en stroop van Koog aan de Zaan; Diana M. Flensburg; Jo nan. Bergen, bijlegger: Delft, Curacao; Alexan der. Flensburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Aanvoer van zaterdag Zaterdag werden aan de IJmuider vis- afslag aangevoerd 5610 kisten, waarvan 661 tong en tarbot, 1 heilbot, 1140 schol, 60 schar, 25 bot, 2265 haring, 675 makreel, 150 schilvis, 300 wijting, 260 kabeljauw en gul, 10 haai, 43 poon en 20 diversen. Prijzen van zaterdag Per kilo; heilbot 3,103,00, grote tong 4,203,70, grootmiddel tong 3,40—3,00, kleinmiddel tong 3,203,00, kleine ton 1 3,603,00, kleine tong 2 3,603,00, tarbot 1 2,20—1,70 10—4,80; per 50 kilo; tarbot 2 9688, tarbot 3 80, tarbot 4 7548, grote schol 5038, grootmiddel schol 5039, kleinmiddel schol 5131, kleine schol 1 4731, kleine schol 2 3511, schar 218, bot 8,508,00, verse haring 1411, mal- kree 179,20, grootmiddel schelvis 26, kleinmiddel schelvis 2625, kleine schel vis 1 2220, kleine schelvis 2 2317, wij ting 14, grote gul 3619, middel gul 21 17, kleine gul 118. kleine haai 168, poontjes 108, pieterman 9080, kleine rode poon 2 158; per 125 kilo: grote ka beljauw 10570. Besommingen van zaterdag Twee trawlers met. f 35.200, IJM 54 f5290, KW 115 f2910, KW 28 f3150, KW 75 f4270. IJM 38 f 1230, IJM 11 f1710, IJM 78 f 1860. IJM 52 f 1000. IJM 29 f 1160. IJM 4 f4710, RO 29 f 1010. WR 76 f 250, KW 94 f2250, KW 53 f 290, KW 30 f 1950, KW 77 Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen crediet-service (Inruil). I-ANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN Het slot van een wielerronde van Beverwijk is veelal rijk aan sensaties. Zo ook zondagmiddag weer in het sportpark „Adrichem", waar de rennersclub „Kennemer land" een ronde voor amateurs en onafhankelijken liet verrijden en waarin de voor eigen publiek rijdende Ab Geldermans en Frans Braat uit Aalsmeer bijna gelijktijdig over de finishlijn flitsten. Het verschil was nauwelijks waarneembaar. De kamp rechter en enkele juryleden hadden Geldermans echter als eerste zijn voorwiel over de streep zien duwen en daarmee kon een protesterende Braat het doen. Met deze beslissing kwam de overwinning overigens terecht bij de renner die er, gezien zijn geleverde strijdlust, ook de meeste aanspraken op mocht doen gelden. Want Gelder mans was de grote animator van het vijf man sterke kopgroepje, waaruit hij en Braat als de felste prijsvechters naar voren traden. Aanvankelijk had zich ook sprinter Ab Sluis in dit kopgroepje bevonden, doch de snelle Badhoevedorper door geen van de vijf koplopers in een zuivere sprint te kloppen werd door zijn club genoot Braat uit een der bochten gedrongen en kwam daarbij ten val. Voor hem was daarmee de strijd gestreden Van rivaliteit tussen de favoriete Bever - ivijkers Ab Geldermans. Coen Niesten en Jan Groot is ditmaal geen sprake geweest. Niesten werd namelijk, toen Geldermans het beslissende gevecht ontketende, door een lekke band getroffen en Groot en Gelder- inans hebben het elkaar zo ogenschijnlijk niet lastig gemaakt. Voor deze Ronde van Beverwijk bestond een overweldigende belangstelling. Het aantal toeschouwers werd op zevendui zend geschat. Met zoveel publiek en daar onder vele supporters waagden de Bever wijker Cok Dullemans en Bert de Reus uit Velsen zich al spoedig aan een uitlo pertje. Maar succes was hun niet bescho ren Ook Cees Piers, premiejager Jan Ot- tenbros wiens zoon Harm weer eens bij de aspiranten gewonnen had Dries Helsloot, Joop Flopman, Jan van Stralen en Joop Wuurman, de meest bedrijvige demarranten uit het eerste koersuur, kre gen geen kans om zich definitief van het peloton af te zonderen. Daarvoor lag trou wens het tempo veel te hoog en schroom de men in het peloton niet om tot de tegen aanval over te gaan. Daarvan werden ook Dullemans, Piers, De Reus en Zeeman de dupe, toen zij na 37 km. koers een kleine voorsprong wisten te forceren. Bcverwijkers actief Even over de helft van de koers kwam Coen Niesten in actie. Maar men gaf hem geen meter prijs. Toen hij het daarom wat kalmer aan ging doen, beproefde Gelder- Dokter W. van Haselen, geneesheer-directeur van Maris Stella en het ver zorgingshuis voor bejaarden (meer bekend als „Badhotel") te Wijk aan Zee, was zaterdag veertig jaar arts. Dat hij algemeen geacht en gewaardeerd wordt, bleek overduidelijk tijdens de in Hotel Sonnevanck gehouden receptie. Velen kwamen hem persoonlijk gelukwensen, terwijl tijdens de ontvangst in de met steeds meer bloemstukken versierde zaal de stroom van telegrafische en schriftelijke felici taties voortduurde. Mr. J. E. Goudsmit, voorzitter van de stichting waaraan dokter Van Haselen is verbonden vond dit een bijzonder jubi leum. Hij had grote waardering voor de jubilaris, mede omdat hij zijn goede prak tijk in IJmuiden eraan gaf om dit mooie werk ter hand te nemen. Er gaat van dok ter Van Haselen een grote rust uit en hij is altijd even hoffelijk, aldus de heer Goudsmit, die hoopte dat de jubilaris nog een lange reeks van jaren dit werk zal mogen doen. Namens het gemeentebestuur van Be verwijk sprak wethouder E. Gerritse. Deze gewaagde van een zeer prettig contact tussen de gemeentelijke dienst voor Socia le Zaken en de stichting. Na het opdrogen van de stroom repatrianten uit Indonesië maken ook patiënten uit de IJmond van deze inrichtingen gebruik. De heer Ger ritse had grote waardering voor de wijze waarop deze mensen hier behandeld wor den. Namens oud-patiënten uit IJmuiden voerde een tweetal heren het woord: aan dokter Van Haselen denken tallozen met heel veel dankbaarheid terug, zo zeiden zij. Aanwezig waren ook collega's uit Heliomare en het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk. Het ministerie van Maatschappelijk Werk was vertegenwoordigd door de heer J. Fels. gehuwd is met professor Van Tienhoven en die in Amerika woont, was voor deze gelegenheid naar haar vader gevlogen. 's Avonds werd de jubilaris door het zie kenhuispersoneel gehuldigd. In de feeste lijk verlichte tuin van Maria Stella voerde het personeel een gevarieerd programma op. De zusters Van der Wal en Van der Plas boden dokter Van Haselen een Per zisch tapijt aan. Zuster Van Veen bood bloemen aan. Het werd voor dokter Van De dochter van dokter Van Haselen, die Haselen een onvergetelijke dag. mans zijn geluk met een ontsnapping Hard trok Ab aan het peloton, dat aan vankelijk wel verbrokkelde, maar nog niet capituleerde. Nauwelijks was alles weer in een lange sliert verenigd of Gelder mans die in tijdnood kwam omdat hij de trein van half acht naar Parijs moest ha len ging opnieuw over tot de aanval Zijn grote rivaal Coen Niesten had toen al door een lekke band het veld moeten rui men. Met Geldermans gingen ook Sluis Groot, Hopman, Braat en Huenders in het offensief en dat betekende de beslis sende slag. Want met nog zo'n dikke twin tig kilometer te fietsen bleek men in het door de verschillende jachten aangesla gen peloton niet meer bij machte om de ze zes aanvallers te achterhalen. Ook al deden Wuurman, Piers, Van Stralen Helsloot en Pothoven daartoe nog zo hun best. Onder grote spanning naderde het eind van de race. Ab Sluis, door wielerkenners langs het parcours reeds als winnaar ge tipt, ging door een zwenking van Braat in een der bochten onderuit. Vijf man ble ven er dus over om elkaar de overwin ning te betwisten en van hen beraamde Hopman, toen het rondebord reeds op punten stond, met een felle demarrage zijn finish. Al zijn reserves wierp de Eg- monder daarbij in de strijd, doch dat bleek toch niet voldoende om uit de greep van zijn vier concurrenten te blijven. Vooral Geldermans weerde zich heftig tijdens de jacht op Hopman. Twee ronden voor de finish werd hij weer achterhaald en in de eindsprint, die nu de beslissing moest brengen, gingen Geldermans en Braat zij aan zij over de streep. Geldermans bleek tenslotte toch iets sneller geweest te zijn en werd tot winnaar uitgeroepen. En daar mee konden ook de toeschouwers zich het beste verenigen. De uitslag luidde: 1. A. Geldermans Beverwijk, de 85 kilometer in 2 uur 5 min en 7 sec.; 2. F. Braat, Aalsmeer; 3. J Hopman, Egmond a.d. Hoef; 4. J. Groot Beverwijk; 5. V. Heunders, 6. A. Hel sloot, 7. J. Pothoven, 8. J. Oudkerk, 9. R Janissen, 10. J. Wuurman, 11. J. Jonker 12. W. van Smirren, allen Amsterdam; 13 J. Ottenbros sr., Alkmaar. Verrassing De voorwedstrijd voor nieuwelingen le verde een verrassende overwinning op voor de 21-jarige Beverwijker Chris Dui ker. Vier weken geleden is hij als club rijder in „Kennemerland" zijn wielerloop- baan begonnen en reed zondagmiddag in het sportpark zijn eerste open wedstrijd. Men had hem in de clubwedstrijden reeds met aandacht gevolgd, doch deze triomf uit. een veld van tachtig deelnemers waaronder vier Denen die er al spoedig uit lagen overtrof de stoutste verwach tingen. De uitslag luidde: 1. C. Duiker, Bever wijk, de 50 kilometer in 1 uur 20 min. en 17 sec.; 2. C. Nuyens, Edam; 3. C. Jan sen, Haarlem; 4. J. Visser, Burgerbrug; 5. E. Sminia, Haarlem; 6. K. Gruys, Zaan dam; 7. J. Deen, Bovenkarspel; 8. J. Ot tenbros jr., Alkmaar; 9. A. Tijm. Warmer- huizen; 10. B. Tilkema, Landsmeer. Bij de aspiranten, die een wedstrijd over 20 kilometer reden, zegevierde de jonge Harm Ottenbros, die enkele weken terug ook de straatronde van Beverwijk aan de Munnikenweide won en wiens vader bij de amateurs en onafhankelen en zijn oude re broer bij de nieuwelingen reed, weer eens. Hij liet ditmaal de Hagenaar Ver stappen, de Uitgeester Rasch en vele an deren achter zich. Zijn tijd bedroeg 30 min. en 42 sec. f2010, KW 60 f810, KW 12 f 3350, KW 68 2710, KW 21 f 1680, WR 32 f5210, WR 50 310, WR 54 f300, WR 18 f300, WR 15 410, WR 129 f400, WR 48 f 700, WR 123 f310, WR 67 f1810, WR 28 f 230, WR 20 250. Vandaag aan de markt Er werden vandaag in het geheel 7600 kisten verse vis aangevoerd. Hiervan wa ren 600 schelvis, 300 wijting, 400 gul en kabeljauw, 40 koolvis, 3000 haring, 730 kleine kisten haring, 900 makreel, 1200 schol en 700 varia. Ook werden nog 12.000 kilogram tong en 750 stuks stijve kabel jauw aan de markt gebracht. De SCH. 171 (30 juni) loste 1200 haring, 70 makreel, 15 wijting, 15 diversen, 350 kantjes. De Haarlem (1 juli) had aan boord 5 schelvis, 100 haring, 120 makreel, 80 wijting, 15 gul en kabeljauw, 10 diversen. 300 kleine kis ten haring en 220 kantjes haring. De Allanwater (3 juli) voerde aan 700 haring, 200 makreel, 100 diversen, 400 kleine kis ten haring en 160 kantjes. De Polderman (2 juli) kwam binnen met. 275 schelvis, 250 makreel, 30 wijting, 125 gul en kabeljauw, 40 koolvis, 30 diversen, 30 kleine kisten haring en 3 kantjes haring. De kleine vaart, was er met 49 schepen en verzorgde de overige aanvoer van rond- en platvis. Voor het buitenland In guldens werd betaald voor grote rijen kabeljauw 7586, kleine regels kabel jauw 2836, kisten grote kabeljauw 98 120. jumbo's 3747, grote schelvis 2937, grootmiddel schelvis 2941, noordschol: grote schol 5255, middel schol 4852, zetschol 4652, schol 1 4348, eerste ton gen: grootmiddel tong 3,303,40, klein middel tong 3,303,40, tong 1 3,303,40, slips 3,20. Voor de eigen markt In guldens werd betaald voor kisten kleine kabeljauw 7390, grote gullen 27 34, middel gullen 2126, torren 1218, zwarte koolvis 9092, koolvis 1 32, kool vis 2 1923, lengen 68, kleinmiddel schel vis 2634, pennen 2233, braad 2230, wijting 1724, grote tongen 3,803,90, schol 2 3640, schol 3 1930, haring 13 19, makreel 1419,50. En op zee Het is een slecht weekeinde geweest voor de visserij. Het weer was bijzonder slecht om de noord: windkracht 7. Ook werd onweer gemeld. De trawlers op het. Zandt vingen gemiddeld 100175 manden makreel, gul en schelvis per dag. De Maria van Hattem gaf een trek door van 50 manden en de Elie ving in drie trekken 75 manden vis. Haringvangsten KW 2—3. KW 5—22. KW 6—20, KW 7—40, KW 9—60, KW 23—75, KW 138—25, KW 147—30, IJM 75—3, KW 16—13, KW 47—8, KW 54—14, KW 70—17, KW 140—10, KW 168—20, KW 170—12, KW 20—27, KW 40—28, KW 41—43, KW 43—2, KW 44—6, KW 97—6. KW 110—10, KW 22—7, KW 45—24. KW 127—8. KW 175—12, KW 38— 15, KW 48—14, KW 67—8. KW 86—9, KW 37—7, KW 95—9. KW 130—1, KW 163—17. De gemiddelde vangst van zowel de Sche- veningse als de Katwijkse schepen was 17 kantjes. Voor morgen De aanvoer voor de dinsdagmarkt wordt verzorgd door de Wiron 2 met 220 haring, 50 makreel, 80 wijtingen en 25 gul en ka beljauw, de Claesje met 25 schelvis, 100 haring, 180 makreel, 25 wijting, 20 gul en kabeljauw, 130 kiene kisten haring en 327 kantjes, de KW 99 met 700 haring, 70 makreel, 30 diversen en 425 kantjes, de VL 84 met 700 haring, 100 diversen en 410 kantjes. Ook wordt de Maria van Hattum verwacht met aan boord 900 kisten vis. Thuisstomende is de VL 131 met 800 kis ten vis aan boord. De warmte heeft in de afgelopen week de vishandel te IJmuiden parten gespeeld. Of het nu het binnenland was, België of Engeland, overal was de vraag miniem, met als gevolg lage prijzen. Zo konden de grote regels kabeljauw woensdag maar net de 70 halen, terwijl ook de grove schelvis voor België rond de 30 lag. Het binnenland was eveneens uiterst flauw; de braad schommelde tussen 11 en 15, terwijl vele kisten gestripte wij ting geen kopers konden vinden. Met de schol voor Engeland was het al niet veel beter. De maandag verzonden zendingen zullen nauwelijks winst hebben opgeleverd, al was de kooplust jl. zater dag weer even beter. De vier grofste soor ten schommelden toen tussen de 38 en f 45 met een verhoging voor de kwaliteit van „Het Zandt". Dat ook de haring- en makreel prijzen te lijden hadden van de warmte, was wel te verwachten. Haring daalde tot 18 en zelfs 16 per kist, terwijl de makreel zak te tot 15. Alleen de tongen konden zich prima handhaven. Lag vrijdag de gemiddelde prijs rond de 3.60 per kg. voor de 4 licht ste soorten, met 4.20 voor de lappen, za terdag, bij een aanvoer van 20.000 kg. hiel den de slips en tong I zich vrijwel op dit niveau: even ƒ3 voor de halfpondjes, ter wijl de grootmiddel tongen ook nauwelijks in prijs daalden en vast lagen op de 3.25 per kg. Lappen brachten rond de 4 op. Al met al een week om niet bijster blij over te zijn. Dat de Zuidzijde over de re sultaten meer te spreken was dan de han del, moet. voor een groot deel worden toe geschreven aan de „kantjes", die menige reis nog lonend hebben gemaakt. Dat dan ook steeds meer grote loggers en traw lers ovei-geschakeld zijn op de kantjes, ligt voor de hand. al ziet de handel dit met lede ogen. Maar het hemd is nu een maal nader dan de rok.. Advertentie TEL.6000 DAG EN NACHT Tijdens de wielerwedstrijd die zondag middag gehouden werd in het Beverwijk- se sportpark, vergat een renner de scher pe bocht in de zogenaamde noordoost hoek te nemen. Hij schoot met grote vaart een bosje in, waar juist een moeder haar driejarig kind behulpzaam was bij het verwisselen van een broekje. Moeder en kind werden de sloot, die de grens vormt tussen sportpark en weiland, ingeschoven. De moeder was gauw genoeg weer op het droge, maar het kind was nergens meer te zien. Omstanders sprongen in de door waterplanten bedekte moddersloot en slaagden er in ook het kind op de wal te brengen. Het kind bleek hevig geschrok ken te zijn en wat water binnengekregen te hebben, maar gaf, tot iedei-s blijdschap luidkeels te kennen, dat het springlevend was. HENGELEN IN NOORDZEEKANAAL Zaterdagmiddag hebben de jeugdleden van de Beverwijkse hengelsportvereniging „De IJmond Vissers" in het Noordzee kanaal de tweede onderlinge wedstrijd in dit seizoen gehouden. In totaal werden vijfendertig bovenmaatse vissen naar boven gehaald. De uitslag was: 1. J. van Zutphen 72 pnt.; 2. Th. Aalbersberg 46 pnt.; 3. J. Bakker 30 pnt.: 4. H. Butter 22 pnt.; 5. S. Waterlander 16 pnt. Na twee wedstrijden staat S. Water lander, met een knaap van 35,3 cm, boven aan. „ADO"-ZESKAMP De zeskamp welke de Heemskerkse voetbalvereniging „ADO" zondagmiddag op het sportpark „De Vlotter" hield, is uit stekend geslaagd. Ruim honderd welpen hebben sportief gestreden om de vaantjes. De voornaamste uitslagen waren: Groep A: 1. J. Koedijk; 2: J. Bruins; 3. R. Ooster man; Groep B: 1. A. Janse; 2. N. Kleyn; 3. B. Beentjes; Groep C: 1. H. Welp; 2. D. v. Lent; 3. K. Aardenburg; Groep D: 1. J. Bèkema; 2. J. Janse; 3. K. Janse; Groep E: 1. J. Stengs; 2. A. v. Tunen; 3. B. Gooyer; Groep F: 1. C. Stengs; 2. P. Kloes; 3. J. Heyne. Zaterdagmiddag constateerden buren brand in de spreekkamer van dokter J. H. van Ginkel, aan de Kennemerlaan 113. De Velser brandweer, gealarmeerd voor een uitslaande brand, was snel ter plaatse en had niet veel moeite met het blussen van het vuur, dat echter toch nog gelegenheid had gehad geducht huis te houden. Van het interieur van de doktersspreekkamer, die nog maar anderhalf jaar oud was, is weinig overgebleven, terwijl ook in de kamer daarboven schade is aangericht. Het snelle en deskundige ingrijpen van de brandweer heeft echter een ramp voorko men: droogte en wind waren zeker gunsti ge factoren voor een snelle uitbreiding van het vuur in deze dichtbebouwde buurt. Er is veel waterschade aangericht. Dok ter Van Ginkel kon zondagavond nog niet zeggen, hoe groot precies de schade was, maar hij meende dat het nogal mee viel. Burgemeester mr. M. M. Kwint en de commissaris van politie, de heer W. Sepp, waren bij het blussingswerk aanwezig. De brandweer bereikte de vuurhaard via de garage en de tuin van het huis. Toen dok ter Van Ginkel, die op ziekenbezoek was (mevrouw Van Ginkel en haar logés be vonden zich in huis toen de brand uit brak) weer thuis kwam, waren brand- weerlieden ijverig aan het onderzoeken of er misschien nog iets smeulde. Over de oorzaak van de brand is nog niets met zekerheid te zeggen. De moge lijkheid van kortsluiting, achtte dokter Van Ginkel niet groot. GLO-dipIorfra's De volgende leerlingen van de Jhr. Mr. P. J. Elout van Soeterwoudeschool, Chris telijk V.G.L.O. te IJmuiden, behaalden het V.G.L.O.-diploma, uitgaande van het Christelijk Paedagogisch Studiecentrum te Den Haag. De meisjes: P. A. de Boer, I. Borst, D. J. de Geus, J. L. C. Gravemaker, C. J. de Groot, A. Hafma. H. Huigen. A. van Kampen, I. van der Meulen. M. H. Paap, G. W. Prins, M. Ras, H. A. Smit. E. W. Tolk, W. van der Vaart, E. T. Vermaat, M. de Vries, A. van Wolferen. M. Wijker. De jongens: J. N. van Ginkel, A. de Goede, D. Grobecker, C. M. Morren, F. S. J. Westerwal. De heer J. van Os van den Abeelen, lid van de gemeenteraad van Velsen, heeft de volgende schriftelijke vragen ge richt tot B. en W. naar aanleiding van een mededeling door wethouder H. de Boer, volgens .welke Kennemerland en vooral de gemeente Velsen het slachtoffer drei gen te worden van de concurrentiestrijd, die (zie IJ.C. van 6 en 7 mei j.l.) gaande is tussen Amsterdam en Rotterdam. 1. Hebben burgemeester en wethouders kennis genomen van de persberichten en -commentaren, betrekking hebbend op een door wethouder H. de Boer op 5 juli jl. ter gelegenheid van een zangersfeest gehouden inleiding? 2. Kunnen burgemeester en wethouders de door de heer De Boer gedane mede delingen bevestigen, volgens welke een aantal instanties ten dele met mede werking van functionarissen der gemeen te Velsen zich bezighoudt met de voor bereiding en de bestudering van plannen, welke indien zij zullen worden gereali seerd fundamentele wijzigingen van het Streekplan voor Kennemerland-Zuid ten gevolge zullen hebben? 3. Achten burgemeester en wethouders in de bovengenoemde gang van zaken vol doende waarborgen aanwezig voor een ob jectieve afweging der vele en veelsoor tige belangen, welke hier in het geding zijn en voor de noodzakelijke coördine ring der bedoelde onderzoekingen en voor bereidingen? 4. Zijn burgemeester en wethouders be reid in een nota aan de raad hun visie te geven met betrekking tot de in de vragen 2 en 3 aangeduide materie, zulks uitgaan de van de reeds bij de aanvaarding van de Streekplannen voor Kennemerland- Zuid en voor de IJmond-Noord getoonde erkenning, dat de draagwijdte van deze zaken verder reikt dan de grenzen der ge meente Velsen en dat beschouwing hier van derhalve dient plaats te vinden tegen de achtergrond van de nationale en de ge westelijke belangen, welke hiermede zijn verbonden?

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9