^/f.655.- WISKER - Marktplein BAS VAN DEN BERG ZN 1 verkoopster 2 leerlingverkoopsters J^r36UGPp»fetisfc Amsterdamse première van „Komt u ook vanavond? 't Is niet voor niets" Gelukwensen bij receptie „Marezaten" JAN v. d. VOSSEN Foto-Ciné J. van Veldhuizen Hulp in de huishouding POPPENTHEATER IN DE VLEESHAL rDE ROTTERDAMSE SNIJSCHOOL'N KOELKASTEN Tel. 52760 HARTENDORP Tel. 52760 15 Huiseigenaar procedeert tegen Egmond aan Zee K.L.M.-stewardessen vieren feest met buitenlandse colleg a's Tekort van een ton op effectenkantoor Dienstregeling NZH op 15 en 16 augustus Busver keer in Haarlem wordt beperkt Scheepvaart LUIDSPREKERS Mobil Mobil vmmmmaw AFttflUFFF/V F/V FFF GA FFF/V A/AA A OPLEIDING VOOR COUPEUR-COUPEUSE c/ê ec/é FRIGIDAIRE ho (/where/if VAKANTIE-REIZEN EXTRA GOEDKOPE HAAST U ceRuto ZATERDAG 25 JULI 1959 RENé SLEESWIJKS Nederlandse Re vue heeft vrijdag in Theater Carré de Am sterdamse première gegeven van „Komt u ook vanavond? 't Is niet voor niets" en blijft daar tot begin december iedere dag kleurig uitgedoste vrolijkheid leveren. Strikt genomen is er maar één verrassing: de heren Willy Walden en Piet Muyselaar verschijnen niet als de dames Snip en Snap ten tonele. Dat betekent echter geenszins, dat zij afstand van de travestie hebben gedaan, want zij zingen in de finale voor de pauze als vrouwelijke Neskomieken van vroeger het roemruchte lied van Naatje. Met lichte verwondering consta teert de criticus van professie, dat er blijk baar een zeer talrijk publiek behagen kan scheppen in veelsoortige prestaties, die op gebieden van serieus genomen kunst en om in de sfeer van de romantiek te blijven van het oircus met meer vak manschap royaal overtroffen worden. Van de door verjonging verfriste Lon don Starlets zou ik alleen al geen kwaad woord durven zeggen uit vrees met een ongevoelige „high kick" te worden afge straft. Maar het Franse danspaar Barba ra William heeft blijkbaar aan „Le Lac des Cygnes" zoveel lak, dat het met on- volleerde nachtclubbravoure het meest vermaarde duet daaruit dusdanig denatu reert, dat aspiranten van een Nederlands ballet er zich voor zouden schamen. De Amerikaanse Corinne Swall zingt een lied dat als een nachtkaars aangaat, zo flak kert haar stem als. er geen microfoon in de buurt is. De Kuban Kossack Dancers folklore en de jonge Fouryo's imiteren een spoortrein met de cadans van een boogie-woogie, maar dat zijn dan ook ech te Nederlanders. Voor de president van de Alkmaarse rechtbank is een kort geding behandeld, aanhangig gemaakt door een fabrikant te Zaandam. Deze had in 1957 in Egmond aan Zee een onbewoonbaarverklaarde woning gekocht, deze met medewerking van en kele gemeentelijke instanties laten opknap pen en vorig jaar als zomerverblijf ge bruikt. Op 1 september verhuurde hij het huis, gestoffeerd en gemeubileerd, voor 50.per week aan een echtpaar, onder beding dat het de woning van 1 juni tot 1 september weer ter beschikking van de eigenaar zou stellen. In juni echter weiger de het echtpaar het huis te verlaten, hoe wel de eigenaar het tijdelijk zijn eigen woning in Zaandam aanbood. Hij maakte een kort geding aanhangig, waarbij het echtpaar op straffe van een dwangsom van 10.— per dag, werd veroordeeld de wo ning te ontruimen. Toen de fabrikant, nadat het echtpaar de woning had verlaten, zijn huis wilde be trekken, kreeg hij een lastgeviug van B. en W., waarin het college te kennen gaf, dat het het noodzakelijk achtte de woning te sluiten en zo nodig te ontruimen. De fa brikant dagvaarde daarop het gemeente bestuur van de badplaats. Hij eiste onge daan making van de verzegeling der wo ning op straffe van een dwangsom van 250.per dag. Bij" de behandeling bleek,' dat van de ongeveer 50 onbewoonbaar v.erklaarde. wo ningen in Egmond aan Zee 27 bewoond zijn met toestemming van B. en W. en vijf clandestien. Het gemeentebestuur grondt zijn houding op artikel 27 van de Woning wet, dat B. en W. de bevoegdheid geeft een onbewoonbaar verklaarde woning te doen ontruimen, als daartoe de noodzaak aanwezig is. Namens de eigenaar werd betoogd dat dit verweer niet opging. Het echtpaar had namelijk van B. en W. toestemming de woning tot 31 december van dit jaar te be wonen. Directe noodzaak tot ontruiming was dus kennelijk niet aanwezig. De loco-burgemeester van de badplaats, wethouder H. Stolte, moest toegeven, dat het hier een redelijke woning betrof. Maandag zal de president van de recht bank uitspraak doen. De vereniging van K.L.M.-stewardessen zal ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de K.L.M. een feestelijke bij eenkomst organiseren, waarvoor stewar dessen van buitenlandse luchtvaartmaat schappijen als gasten zullen worden uit genodigd. Het ligt in de bedoeling dat alle maatschappijen, die in geregelde dienst op Schiphol vliegen, door één stewardess worden vertegenwoordigd. De datum van deze feestelijke bijeenkomst is in overleg met de directie van de K.L.M. vastgesteld op 29 september. De buitenlandse stewai- dessen zullen eerst een tocht door ons land maken. In de middaguren wordt in Amsterdam een cocktail-party gegeven, waarvoor ook de leden van de dir.-ctie van de K.L.M. en de besturen van de an dere verenigingen van vliegend personeel zijn uitgenodigd. Invitaties zijn gezonden naar Aer Lingus (Ierland), Finnair (Fin land), Aeroflot (Rusland), Austrian Air lines (Oostenrijk), British European Air ways (Engeland), Canadian Pacific Air lines (Canada), El Al (Israel), Malev, (Hongarije), Pan American World Air ways (Verenigde Staten), Sabena (België), Scandinavian Airlines System, Silver City Airways (Engeland), Icelandic Airlines (IJsland), Suid Afrikaanse Lugdiens (Zuid-Afrika), Swissair (Zwitserland), C. S. A. (Tsjechoslowakije), Air France (Frankrijk), Alitalia (Italië), Lufthansa (West-Duitsland) en LOT (Polen). Reeds hebben verscheidene maatschap pijen geantwoord, dat zij door een stewar dess vertegenwoordigd zullen zijn. De vereniging van K.L.M.-stewardessen hoopt dat na deze internationale feestdag een blijvend contact tussen de stewardes sen van de luchtvaartmaatschappijen tot In samenwerking met de fisclae opspo ringsdienst heeft de gemeentepolitie van Groningen een onderzoek ingesteld in het effectenkantoor van H. H. M. in de Oude Ebbingestraat te Groningen. Bij dit on derzoek is komen vast te staan, dat het tekort ongeveer f 100.000 bedraagt. De di recteur van het effectenkantoor, dat een naamloze vennootschap is, is door de po litie aangehouden en ter beschikking van de Justitie gesteld. Het onderzoek duurt nog voort. De revue is een op de massa afgestemd produkt van de vermaaksindustrie, een kostbaar gezichtsbedrog als tijdverdrijf voor iedereen. Meer dan een kwart mil joen mensen zullen de ruim honderdder tig voorstellingen moeten bezoeken, wil de show rendabel zijn; oftewel: Carré moet vrijwel telkens uitverkocht zijn. Door de zinnenprikkelende werking (ook wat voor humor doorgaat ligt doorgaans in het bio logische vlak) moet elke nieuwe monte ring grootscheepser, luidruchtiger en meerkleuriger zijn dan de vorige. Een woord van lof mag worden gewijd aan Teddy en Henk Scholten, die hun beperkt heid voortreffelijk besteden in kleine lied jes. Hun optreden is echt wel een beetje aardig, vooral in de proloog tot de Rijks museumscène, eigenlijk de enige goede tekst van het hele programma. Willy Walden is een komiek in het gen re der mannetjesmakerij, dat hij ook plas tisch uitmuntend beheerst. Omdat nie mand anders van hem verwacht, heeft hij altijd succes met zijn malle woorden, ge zichten en gebaren. Zijn partner is al meer dan twintig jaar Piet Muyselaar, die als sentimenteel moraliserende levenslie- derling ook een solistische beurt bekwaam vervult. Er is één door toegespitste over drijving echt leuk tafreel: „Een avondje televisie thuis." En voor de rest krijgt de toeschouwer weinig wat zijn hart en alles wat zijn oog begeert, dit laatste dank zij Cornelis van Dijk en Anthony Holland, die de decors en kostuums ontwierpen. De vermakelijkheden zijn wederom door Daphne Kiernander gearrangeerd. Het revueorkest speelde gisteren uit alle macht onder leiding van Bill Stanford, die bij de overdadige hulde een extra bloem stuk kreeg, omdat hij zijn koperen jubi leum vierde in de bak. Wie houdt van een weelde aan effecten zonder aanleiding en nog eens wil lachen om de dingen, waarom hij al zo vaak heeft gelachen, verzuime niet deze om-en-om metjes van letterlijk schitterende tableaus en schetterende kolder te gaan meema ken. David Koning Tijdens de wereldkampioenschappen wielrennen op 15 en 16 augustus zal de N.Z.H.V.M. een pendeldienst onderhouden tussen Zandvoort er. de autoparkeerter reinen in Haarlem, Heemstede en Voge lenzang. Deze diensten zullen zo nodig in de nacht van zaterdag op zondag gehand haafd blijven. Na afloop van de wedstrij den blijven de bussen zo lang rijden tot alle bezoekers zijn afgevoerd. De bussen krijgen een letter- en cijfer aanduiding die overeenstemt met de num mering van de parkeerplaatsen. Op het autobusstation in Zandvoort zal deze num mering ook worden aangegeven, zodat een ieder weer gemakkelijk de parkeerplaats kan bereiken, waar zijn auto geparkeerd is. Zaterdag en zondag zal naast de norma le autobusdienst Amsterdam-Zandvoort een speciale dienst Amsterdam-Haarlem- Bloemendaalse strand worden ingelegd. Tijdens het weekeinde van de wielren- wedstrijden zullen enkele stadsdiensten in Haarlem en de rondritten door Kenne- merland niet worden uitgevoerd. Op zon dag 16 augustus worden de diensten 9, 11 en 16 de gehele dag gestaakt. Lijn 3 wordt beperkt tot het traject Bloemendaal-Haar- lem (Leidsevaart garage N.Z.H.). Lijn 4 zal worden beperkt tot het traject Haar lem N.W.-Overeen (politiebureau) en lijn 15 tot het gedeelte Haarlem station-Bloe- mendaalse strand. Amerskerk 24 v. Port Sudan n. Aden. An.penan 24 te Tandjong Mani verwacht. Ar.dijk 24 570 m. z.z.o. Kp. Race n. Le Havre. Argos 25 ie Rotterdam. Arkeldijk 24 te Penang. Artemis 24 v. Mobile n. Houston. Asterope 24 360 m. z.o. Kp. Race n. Holland. Axeldijk 25 te Buenos Aires. Bali 25 te Djibouti. Batjan 25 v. Port Said n. Alexandrië. Bengkalis 24 te Singapore verwacht. Caltex Arnhem 24 127 m. o. Malta n. Port Said. Caltex Eindhoven 24 186 m. o. Gibraltar n. Pernis. Caltex Pernis 24 v. Suez n. Bahrein. Caltex The Hague 23 v. Cebu n. Singapore. Camerounkust 24 v. Lobito n. Novorodondo. Cartago 24 v. Rotterdam n. Pto. Barrios. Ameland 25 te Willemstad. Er was een grote belangstelling bij de receptie, die vrijdagmiddag in Royal te IJmuiden werd gehouden ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de rederij „Marezaten" en het gouden jubileum bij deze maatschappij van walschipper T. Ree. De directeur der Visserijen, ir. G. Lie- nesch, nam als eerste spreker het woord. Hij zag in de ontwikkeling van de „Mare zaten" een expressie van de ontwikkeling in de moderne samenleving. Men is er steeds bezig aan verjongingen en toont gro te activiteit in het in de vaart brengen van nieuwe schepen. „Hier in deze zaal weet men allemaal wel, dat er deining heerst over het moge lijk beste type vissersvaartuig", zei ir. Lienescn. „Men ziet extreme gevallen. Aan de ene zijde hebben de Russen hun grote fabrieksschepen, aan de andere zij de vindt men in Noord-Europa nog houten boten, waarvan de gebruikers nog steeds denken dat- het het beste vaartuig is". Ir. Rienesch stelde, dat men het niet in uitersten zou moeten zoeken. Hij verheug de zich er ten zeerste over dat men bij „Marezaten" de tussenweg heeft gevon den. Het goede nieuwe wordt geaccepteerd, maar het goede oude wordt behouden. „Het plan om hektrawlers te gaan ge bruiken, die toch alle traditionele waarden hebben behouden, getuigt van wijsheid", aldus ir. Lienesch. Hij voegde hier harte lijke gelukwensen voor de heer Ree aan toe. De heer J. C. Pronk voerde het woord namens de Redersvereniging, waarvan hij voorzitter is, namens de Stichting Vis- losregeling en namens de gemeenschap pelijke los-exploitatie maatschappij. Hij constateerde, dat de „Marezaten" op mid delbare leeftijd fris en jong is, met veel elan. In treffende bewoordingen zette hij uiteen, wat wijlen de heer Johannes Pol derman, die van 1932 tot 1948 het bedrijf leidde, voor de visserij heeft betekend. „Zijn zoon is een goede opvolger, iemand met een jeugdig lichaam en een wijs hoofd". De heer Pronk meende, dat de heer Pol derman een van de weinigen is waaraan men de bouw van hek trawlers met een gerust hart kan toevertrouwen. Hij beschikt over een grote technische kennis. Tegen de heer Ree zei de heer Pronk, dat hij een huwelijk had gesloten met de „Marezaten" en de schepen. „Ik kan de rederij ermee feliciteren dat ze zo lang over u heeft kunnen beschikken en ik kan u ermee gelukwensen, dat u voor de re derij onmisbaar bent gebleken". Nans het produktschap voor Vis en Vis- produkten sprak bij verhindering van voor zitter drs. Van Dijk de secretaris, mr. G. W. M. Gründemann. Hij memoreerde hoe de „Marezaten" is begonnen met in het buitenland gebouwde kusttrawlers. Men beoefende deze visserij in steeds grotere vorm tot na de tweede wereldoorlog. Daar na schakelde men over op de motortrawl- visserij. De heer Johannes Polderman was daarbij een-stuwende kracht. De voorzitter van de Zeevisgroothandels- vereniging, de heer P. Krab, constateerde dat het niet vaak voorkomt dat rederijen een dergelijk jubileum vieren. Bovendien neemt de „Marezaten" een zeer vooraan staande plaats in in de visserij. Naast het verschil in inzicht tussen rederij en handel is er bij de handelaren altijd veel respect geweest voor de zienswijze van de directie van de „Marezaten". De handel kon altijd rekenen op meer dan haring en makreel en dat is zeer belang rijk geweest. Ook de heer Krab getuigde van zijn bewondering voor de overleden heer Johannes Polderman. De groothan del beschouwde hem als de ware reder in de volle betekenis van het woord. Gelukkig ligt het bedrijf nu in handen van zijn zoon, die een waardig opvolger is, scherp en des kundig van inzicht in gemeenschappelijke problemen. Tot de heer Ree zei hij, dat deze de belangen van de handel goed heeft behartigd zonder de belangen van de re derij uit het oog te verliezen. Hij bood de heer Ree een kistje sigaren aan. Vervolgens voerde de heer A. A. van IJselsteijn, zoon van de gewezen presi dent-commissaris, nog het woord. De di recteur van de n.v. Marezaten, ir. W. Pol derman, memoreerde in zijn dankwoord allereerst de gezellige samenkomst, die het personeel 's morgens er waren toe vallig drie schepen binnen had gehad. Hij zei beduusd te zijn van de overweldi gende belangstelling en de vele vriende lijke woorden op deze receptie. „Ik geloof dat ik ten aanzien van de lijn, die „Marezaten" steeds heeft gevolgd, het zo moet uitdrukken: „Marezaten" heeft ten aanzien van zijn eigen mensen en ten aanzien van de mensen met wie men te maken had altijd zo gehandeld, dat men hen recht in de ogen kan zien. Diezelfde basis is er nog steeds", aldus de heer Polderman. Hij noemde de heer Ree hét middelpunt en voorbeeld in het bedrijf. „Niet uit gebrek aan initiatief heb je nooit een andere baan gezocht. Het was een ge volg van trouw en verknochtied. Vijftig jaar pleegde je bigamie, want je had zo wel je vrouw als de „Marezaten". Altijd had je een schipperspet op en iedereen zag om die pet al was het maar denk beeldig een band met de woorden „Mare zaten", zei de directeur tot de heer Ree, die nu met pensioen gaat.' Casamance 24 te Duinkerken. Celebes 25 te Pladju. Clavella 25 v. Stavanger n. Thameshaven. Colvtto 24 9 m. z.z.o. Catherinapoint n. Boston. Coolsingel 24 te Hamburg verwacht. Cradle of Liberty 24 dw. Gibraltar n. Marseille. Cumulus 24 v. Rotterdam n. Atlantische Oceaan. Dorestad 25 te Liverpool. Doris 24 v. Mobile n. Port Arthur. Ena 25 te Cristobal. Essq Amsterdam 24 v. Aruba n. Rotterdam. Esso Nederland 25 te Fao. rarmsum 25 te Hongkong verwacht. Fravizo 24 160 m. n. Finisterr'e n. Teneriffe. Friesland KRL 25 v. Lissabon n. New York. Friesland SSM 24 35 m. z.w. Wight n. Rotterdam. Gabonkust 25 te Port Harcourt. Geertje Busman pass. 24 Oucssant. Gooiland 24 v. Las Palmas n. Amsterdam. Crania 24 200 m. w. Malinhead n. Curagao. Guineekust 24 150 m. n.o. L. Palmas n. Le Havre. Hathor 24 dw. Bona. Hector 25 te Oran. Heemskerk 24 20 m. o.z.o. Sicilië n. Port Said. Kera 25 te Kingston. ïlolendrecht 25 te Continent verwacht. Isis 24 v. New York n. La Guaira. Ivoorkust 24 te Monrovia. Java 25 te Bangkok. Laagkerk 24 120 m. n.o. Djeddah n. Aden. Laurenskerk 24 30 m. o. Aden n. Akaba. Lcenerkerk 24 80 m. o. Gibraltar n. Port Said. Kabylia 22 te Providence. Karakorum 24 v. Bremen n. Napcis. Komperdijk 24 v. New York n. Boston. Karakorum 25 te Amsterdam. Karimun 24 te Abadan. Karsik 25 te Tanga. Katelysia 24 300 m. z. Formosa n. Japan. Kellia 25 v. Rotterdam n. Curagao. Kermia 24 v. Amsterdam te Rotterdam. Kosicia 24 v. Rotterdam n. Thameshaven. Lefderkerk 26 te Melbourne. Leuvekerk 25 te Bahrein. Liberty Bell 25 v. Mena Al Ahmadi n. Ph.delphia. Maasdam 24 v. Rotterdam n. New York. Maaskerk 25 te Genua. Macoma 25 te Pladju verwacht. Maron 24 v. Ciudad Trujillo n. Ponce. Malaram 24 te Suez. Memnon 24 te Willemstad. Merwelloyd pass. 24 Guardafui n. Aden. Mississippilloyd 25 te Bugo. Molenkerk 26 te Marseille verwacht. Muiderkerk 24 170 m. z. Finisterre n. Rotterdam. Munttoren 24 120 m. n.o. Ras Al Hadd n. Boytbay. Musilloyd 24 170 m. w.n.w. Guardafui n. Penang. Naess Lion 24 dw, Masira. Naess Tiger 25 te Bandar Mashur. Nanusa 25 te Penang. Nias 26 te Guayaquil verwacht. Nieuw Amsterdam 25 te Rotterdam. Oostkerk pass. 24 Skagen n. Rotterdam. Oranje 24 te Barcelona. Osiris 25 te Trinidad. Ossendrecht 24 v. Baltimore n. Hamburg. P. G. Thulin 23 v. Baltimore n. Cristobal. Philwippia 24 210 m. n. Las Palmas n. L. Palmas. Pclydorus 25 v. Genua n. Liverpool. Poseidon 24 v. Santa Maria n. Londen. Prins Alexander 24 280 m. w. Lissab. n. Montreal. Prins Willem van Oranje 24 te Hamburg. Provenierssingel 25 te San Pedro. Raki 25 te Banjuwangi verwacht. Roepat 24 v. Port Sudan n. Suez. Sabang 25 te Singapore verwacht. Saloum 24 175 m. n. Dakar n. Duinkerken. Schie 24 v. Rotterdam n. Algiers. Silindoeng 24 te Bangkok. Sir.abang 26 te Singapore verwacht v. Sibu. Solon 25 te Aruba. Stad Alkmaar 24 v. Lulea n. Emden. Stad Leiden pass. 24 Ouessant n. Ceuta. Stad Schiedam 24 v. Narvik n. Gent. Straat Torres 25 v. Melbourne n. Adelaide. Tamara pas. 24 Kp. Bon n. Finnart. Taria 24 v. Abadan n. Colombo. Tegelberg 24 te Nagoya. Teiresias 24 v. Hongkong n. Kobe. Themis 24 te Amsterdam. Tjibantjet 25 te Belawan verwacht. TjHuwah 24 te Surabaja. Tweelingen 25 v. Rotterdam n. Kirkeness. Van Nooit 25 v. Dunedin n. Auckland. Vlist 24 180 m. w- Landsend n. Rotterdam. Waterman 25 te Montreal. Westertoren 24 v. Miri n. Singapore. Wieldrecht 25 te Caripito. Wonosobo 25 te Vizagapatnam. IJssel 24 te Guluck. Zaanland 25 te Montevideo. Zonnekerk 24 700 m. z.z.o. Suez n. Suez. Zuiderkerk 25 v. Adelaide n. Fremantle. Zuiderkru'is 25 te Walvisbaai. SLEEPVAART Frieslasd 24 v. Mona-Passage n. Buenos Aires. Hudson 21 te Gibraltar. Loire 25 v. Brunsbüttel n. Kaplem. Maas 25 te Hoek van Holland. Oostzee 23 te Maassluis. Thames 21 v. Colombo n. Calcutta. Titan 25 v. Vlaardingen n. IJmuiden. Zeeland-23^10 'm^w/Honolulu rL Osaka.) Zwarte Zee 23 v. Napels^ AUTORIJSCHOOL DRIE HUIS. Erk. F.N.O.P. rijschool. F. Eikelhof, Da Costalaan 53, Telef. 4318. GUITAARCURSUS f 2.50 p. week, lesgeld en guitaarhuur inbegrepen. Muziekhandel Uniken, Wijk aan Zeeërweg 45, IJmuiden-O. Telef. 7127. FLINK WERKMEISJE gevr. voor hele dgn. Niet beneden 20 jaar. Hotel Royal, Kenne merlaan 93. MEISJE voor huishouding 18 jaar. Dinsdagmiddag vrij. Zaterdag 3 uur. Nouveauté, Kennemerlaan 46. NET MEISJE b.z.a. voor huish. of kind. oppas, 's mid dags. Wijk aan Zeeërweg 89 Gevr. 1 VERKOOPSTER boven 18 jaar en 2 leerling verkoopsters. Loendersloot, Kennemerlaan. Aanmelden na 6 uur. VAKANTIEWERK gevraagd door middelb. scholiere. Br. L 2787. HUIS te koop gevr. voor zelfbewoning. Br. L 2817. Te koop gevr. voor zelfbe woning 4- a 5-KAMER WONING te Velsen/IJmui- den. Brieven onder letter K. Boekh. Prüst v/h Galavazi, Kennemerlaan 17, IJmuiden. Aangeb. FL. KAMER m. bal kon. gebr. keuken en douche voor onderwijzeres. Brieven L 2819. WONINGRUIL. Agb. vrije woning op goede st. 6 kam. badkam., gr. tuin. Gevr. kl. woning op goede stand of ben.flat met 4 kamers. Omg. Driehuis. Br. L 2807. DüSSELDORF. Wie gaat er 2 a 3 dagen met ons mee in de tijd van 27 juli tot 3 aug. tegen reisvergoeding voor 2 personen. Tuindersstraat 52. Ook U kunt SLANK WORDEN. Geheel nieuwe uitwendige behandeling. Ge. heimhouding verzekerd. Inl. Br. L 4318. Voor alle HUISH. ART., speelgoed en souvenirs, is de Winkel van Sinkel het adres. Kanaalstraat 64, Telef. 4787. Kinder-, Bruids- en FEEST- PETITFOURS. Een feeste lijk gezicht. Hazenberg's le klas banketbakkerij. VERHUUR DEKKLEDEN voor elk bedrijf. Fa. K. van Veelen, Zeilmakerij en Ten- tenfabriek, Middenhavenstr. 27, IJmuiden, Tel. 02550-4108. GORDIJNVALLEN, pracht sortering. Botman, Kenne merlaan. LAAT NUuw oude of kale lederen kleding weer als nieuw maken. Verven, compl. voering, reparaties enz. Bin nen 1 week gereed. Lederen. kledingbedr. Veldhuis, Bree- straat 12, Beverwijk, Tele foon 5629. Wijnands en Van "Rënsen WEDSTRIJD-PRIJZEN, me dailles. bekers, vaantjes. Vij zelstraat 125, A'dam, Scho- terweg 21, Haarlem. Zaken- adres voor Velsen: J. J. van Rensen. Kerkerinklaan 70. Santpoort, Telef. K 2560-7463 COLOVINYL, LINOLEUM- TRAPBEKLEDINGEN voor uw keuken, gang. hal, win kel. Vraag prijs. Br. L 4309. WERKSOKKEN, krimpvrij. nooit meer stoppen, zwart en grijs f 3.95. Zeeman, Bloem- straat 70, IJmuiden, Telefoon 4235. NACHTELIJKE TOBBERIJ EN. Calma Dragées brengen overspannen zenuwen tot rust. 2— bij elke drogist. MAATCÓSTUUMS v. dames en heren tegen confectie prijzen, waarvan U de beta ling kunt spreiden. Moderne coupe en degelijke afwer king. Vraagt coupeursbezoek. Br. L 4271. AANKOMEN LOPEN: 1 wit gevlekt poesje. Af te halen: Kennemerlaan 26-28. HEREN BLOUSONS, de ideale vakantiedracht. Zee man heeft ze!!! Bioemstraat 70. Telef. 4235. SLA VLIEG, MUG EN MOT IN ééN KLAP KAPOT! Eén druk op de knop en wèg is 't gevaar voor insecten. Dit middel in spuitbus is doelmatig en onschadelijk voor uw kleding. Haal met een zo'n spuitbus bij D.A.- Drogisterij Keersemaker, Kennemerlaan 83, IJmuiden, Telef. 4053. Steeds in voorraad. AUTO's ZONDER CHAUFF. Opcl- en V.W. busjes. P. Tuijn, Vergierdeweg 30, Haaxdem. Telef. 53859. SENSATIE!!!! In 3 dagen in uw bezit, Duitse T.V. f 5.— p. w. Radio's f 2.50 p. w. Was machines f 2.p. w. Meubi lair i 3.50 p. w. Mod. Bank stellen f 3.— p. w. enz. enz Schrijf Fa. Trebo, St. Joseph- straat 16, Arnhem. Iedereen en zonder borg KREDIETEN van f 500 t/m f 4000 voor aankoop meube len en woningtextiel recht streeks van fabriek. Enorme besparing. Bovenstaande kre. dieten tegen uiterst soepele betaling en onder strikte ge- heimh. Vraagt vrijbl. inlicht. Postbus 1083, Rotterdam. JONGE MOEDERS... OP GELET! Kies voor uw baby die practische inlegluiers van celstof. Na gebruik kunt u ze zó maar weggooien, 't Scheelt u enorm in de dagelijkse baby-was. D.A.-Drogisterij Keersemaker, Kennemerlaan 83, IJmuiden, Telef. 4053. iVegens tapvergunning ZAAL BESCHIKBAAR voor brui loften en partijen. met stereofonische geluidsinstal latie.' Café Kraak. Mai'Kt- plein 36, Telef. 7589. WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, poi'selein en be stek. Voor verenigingen to neeldecoraties. 1ste IJmuider Verhuurinrichting. Telef. 4273 Ti-ompstraat 35. Plaatsen en verplaatsen van T.V., F.M. en RADIO AN TENNES. Velo Visie, afd. Radio en T.V., Tx-ompstraat 68-69. Telef. 5198. PHILIPS RADIO en TELE VISIE. 100 pet. service en 5 jaar garantie op ons speciale antennesysteem. Velo Visie afd. Radio en T.V., Ti'omp- sti'aat 68-69, Telef. 5198. VERHUUR kampeertenten en luchtbedden. Rijnstraat 91, Telef. 6285-4565. N.S.U. BROMFIETS te koop gevraagd. Kortenaersti-aat 8. IJmuiden-Oost. Aangeb FORD TAUNUS 12 M-1956 m. radio en ka chel, of in ruil voor kleine Fiat. Industriestraat 38. Te koop 2-pers. LEDIKANT met 2-delige verende matras, z.g.a.n. Uiterste prijs f 60. Adres te vern. Bui-eau IJm. Courant. Te koop TROUWJAPON, maat 40, driekwart. Linna- eusstraat 107. Te koop aangeb. V.W. 1955, V.W. '53, Consul '55. Opel '56, '55 en '53. Gai-age Im mers, Bloemendaalsestraat- weg 166-168, Telef. 8550. Santpoort. Bovag garantie. Financiering. Zondags ge opend. PRIMA BROMMER te koop. f 130. Fransens, v. d. Zwaag- sti'aat 18, Telef. 6338, IJm.-O. 03001BENZINE en Uw auto zal het vér brengen ZONDAG 26 JULI in de Ned. Herv. Kerk aan de Kanaalstraat. Voorganger: Ds. H- Remeyn, van Santpoort. Onderwerp: „Reuzen en dwergen". AANVANG: 18.45 UUR Met goede service verkrijgbaar bij Automobielbedrijf CJêUfJCOt DEALER Botermarkt 5 Haarlem Tel 10399 20449 .-«e Uw No-iron Overhemden zijn op onze speciale fijngoedafdeling in veilige handen Blekersvaartweg 57 Telefoon 38201 Heemstede HUYGENSSTRAAT 10 IJmuiden Telefoon 4868 Voor zo spoedig mogelijk gevraagd voor hele of halve dagen, of dag en nacht. Hulp van werkster aanwezig. MEVROUW BAKKER Van Tuyllweg 13 Velsen Te koop z.g.a.n. half-Eng. KINDERWAGEN. L. Nieuw. sti-aat 273. D.K.W. 200 c.c. te koop of evt. ruilen voor een brom fiets. Acaciasti-aat 23. Na "5 uur. IJmuiden-Oost. Te koop BROMFIETS So lex de Luxe, z.g.a.n. met acc. Slechts 3600 km gel. Nieuw prijs f 443, compl. voor f 279. Stationsweg 97 rood, Velsen- Zuid. Aangeb. van 1ste eigenaar CHEVROLET BEL AIR Ca- bi'iolet '53-'54 in uitst. staat. Di-ukkn. i-adio, witte banden, nylon bekl., pr. kap, benz. 1:8. Desk. onderz. toegestaan. Financ. mog. f 2100. Telef. K 2500-38649. BRANDSTOFFEN BRANDEN BUITENGEWOON BEST Ook uw adres voor Huisbrandolie Bestelhuizen: IJMUIDEN Bestelhuis: BLOEMENDAAL Alexander Bcllstr 33, Tel. 2550-4316 Zwaanstraat 2, Tel. 02550-8023 C. Kunst, Planetenwcg 237 C. van Tiel, Platanenlaan 93 GEVRAAGD boven 18 jaar en LOENDERSLOOT Aanmelden na zes uur. Kennemerlaan Het handpoppentheater MERLIJN komt met de avonturen van RIKKI en SLINGERTJE van 27 juli t/m 5 augustus. Iedere middag om half drie behalve zaterdags en zondags. PROGRAMMA: „DE TOVERHOED" „HET ONDERWATER AVONTUUR" „DE FLUIT VAN BOZEBOL" Toegang 75 cent. Voorverkoop V.V.V., Stationsplein onder leiding van B. F. Miltenburg, leraar N.O. en alle leervakken in het kledingbedrijf. Aanvang nieuwe cursussen begin september a.s. Inschrijving tot 1 sept. a.s.: elke maandag en donderdag van 10.00—20.30 uur. TEMPELIERSSTRAAT 35 - Tel. 12693 - HAARLEM Levering van alle patronen - J Voor de vele bewijzen van vriendschap, die ik mocht ondervinden bij de viering van mijn 40-jarig arts-jubileum, breng ik, mede namens mijn vrouw, van harte dank. W. v. HASELEN. Wijk aan Zee, juli 1959 OFFICIËLE DEALER: GONNETSTRAAT 30 HAARLEM TEL. 13658-17638 SUB-DEALER FRIGIDAIRE GEN. CRONTéSTRAAT 43 Dealer voor Dmuiden Telefoon 4262 Betaling in overleg. GOED EN GOEDKOOP van 3 tot 21 dagen, vanaf f. 73— naseizoen-reisjes naar de wijnstreken 3 DG. RIJNLAND EN AHR f. 55- vertrek elke zaterdag vanaf 29 aug. 3 DG. MOEZEL EN RIJN f. 59- vertrek elke zondag vanaf 30 aug. 4 DG. AAN DE RIJN f. 79- vertrek elke zondag vanaf 23 aug. REISBUREAUS Haarlem, Grote Houtstraat 124, Tel. 20033; Beverwijk, de Swart, Breestraat 104, Tel. 31 56 alsm. bij de kant van LISSONE-LINDEMAN 26 tellet*

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11