£sso Zeven doden bij verkeersongelukken Hardnekkige veenbrand in Peel Hit öf brrlfhFii fijb Minister Lennox Boyd blijft zitten, gevangene Banda óók Van dag tot dag. Afrika-debat in Lagerhuis <^Praatótcel DINSDAG 28 JULI 1959 3 Europese perikelen Beneluxconferentie op Hoge Veluwe begonnen Verbannen Afrikaans advocaat in ons land Vier en twee-en-een-half jaar celstraf voor jeugdige rovers Twee broers uit Rotterdam in Italië verongelukt Drie slachtoffers op onbewaakte overweg in Etten Dr. W. P. Jorissen overleden Subsidie voor Culturele raad van Noordholland Vuur vreet ondergronds voort in kurkdroge bodem Ill Groesbeek laaide het vimr opnieuw op Mac lit i ging van Sukarno Doodstraf op obstructie van voedselprogramma de Akkoord in Engelse zettersstaking mogelijk 0LIEST00K IS IDEAAL! 200 Jaar geleden f N Eindelijk is dan de nieuwe Hoge Autori teit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal in principe samengesteld. Alleen West-Duitsland moet nog een kan didaat voor het lidmaatschap aanwijzen, die in de plaats moet komen van het on langs overleden lid Blücher. De regering van de Bondsrepubliek heeft beloofd vóór 16 september aanstaande met een kandi daat te komen, zodat dan spoedig het negende en laatste lid benoemd kan wor den. Het is wel zeker dat de keuze zal vallen op de aftredende voorzitter, de Belg Finet. Of het belang van de Hoge Autoriteit nu wel erg gediend is met de verkiezing van haar nieuwe voorzitter Pietro Mal- vestiti, valt te betwijfelen. Er waren m vele kringen nog al wat bezwaren tegen deze vice-voorzitter van de Europese Commissie van de E.E.G., die er meestal op neerkwamen dat men vond, dat Mal- vestiti zijn beste dagen achter de rug heeft. Het leek dan ook vrijwel zeker dat de Italiaanse staatssecretaris Folchi de func tie zou krijgen, want deze keer kwam in ieder geval een Italiaan aan de beuït. Voor premier Pella was de benoeming van Malvestiti met wie hij jaren heeft sa mengewerkt toen hij nog minister van Financiën was kennelijk een prestige kwestie geworden. De eerdaags aftredende Hoge Autoriteit is maanden demissionair geweest, juist m een periode, waarin de kolencrisis een scherp karakter kreeg. Er is toen van ver schillende kanten beweerd, dat met name Frankrijk en West-Duitsland de betekenis van de E.G.K.S. wilden verzwakken. De Hoge Autoriteit is immers het enige supra nationale orgaan in het Europa van de zes. Het Frankrijk van De Gaulle is sterk nationalistisch en uiterst gevoelig voor een inbreuk op de eigen souvereiniteit, vandaar dat de Franse premier Debré on langs de slagzin „het Europa van de va derlanden" lanceerde. Daarmee doelde hij op een samenwerking, waarbij de regerin gen bij iedere beslissing het laatste woord behouden. Ook Bonn scheen hier wel oren naar te hebben. Er is de laatste tijd ook sprake van een meer intensief overleg tussen de grote drie Frankrijk. West- Duitsland en Italië waardoor de gehele opzet van de Europese Gemeenschappen zou worden doorkruist. In deze is immers een redelijke plaats ingeruimd voor de Beneluxlanden. Een verzwakking van de Hoge Autoriteit ligt in de lijn der ontwik keling, en is een zaak waarvoor men waak zaam zal moeten blijven. Verheugend is het dat ook Nederland een graantje op het Europese erf gaat meepikken. Het speurwerkcentrum te Petten zal er nu wel komen, terwijl ook de Kema steun van Euratoom krijgt voor de bouw van een nieuw type kernreactor. Als Brussel zich ontwikkelt tot Europese hoofdstad en daarop is kans nu de keu ze van de definitieve standplaats der Europese organen weer drie jaar is uit gesteld dan is er alle aanleiding voor de Nederlandse regering om aan te drin gen op de vestiging van het Europese Ge rechtshof te Den Haag. In Duitse kringen vindt men vele voor standers van een Europese Universiteit, waarschijnlijk omdat in Duitsland de uni versiteiten van oudsher een belangrijke politieke rol gespeeld hebben. De gedachte zit nu voor, dat een Europese Universiteit het Europees eenheidsstreven zou bevor deren, maar elders twijfelt men aan deze invloed. Een Universiteit voor natuurkun de en kernfysica zou zeker in een be hoefte voorzien, mede in verband met de hoge kosten van speurwerklaboratoria. Maar of een Europese Universiteit, waar alle vakken worden gedoceerd, het gezag van de oude, zoals Leiden en Leuven, zou krijgen, wordt twijfelachtig geacht. An derzijds zou er van leze Europese onder wijsinstelling zeker zuigkracht uitgaan, zodat andere gerenommeerde instituten aan betekenis zouden inboeten. Op de Hoge Veluwe in het jachtslot St. Hubertus zijn de inleidende besprekin gen voor de Benelux-landbouwconferentie op het hoogste niveau begonnen. De Belgische ministersdelegatie onder aanvoering van premier Eyskens bestaat uit de minister van Buitenlandse Zaken Wigny, de minister van Landbouw baron De Vleeschauer, de minister van Econo mische Zaken Van der Schueren en de minister van Buitenlandse Handel Van Offelen. De Luxemburgse delegatie wordt ge vormd door eerste minister Werner, de mi nister van Landbouw Emile Schaus en de minister van Economische Zaken El- vinger. Minister-president De Quay staat aan het hoofd van de Nederlandse delegatie, waarvan de minister van Buitenlandse Zaken Luns, de minister van Landbouw Marijnen, de minister van Economische Zaken De Pous, de minister van Finan ciën Zijlstra, de staatssecretaris van Fi nanciën Van den Berge en de staatssecre taris van Algemene Zaken Schmelzer, deel uit maken. De inleidende besprekingen zullen voornamelijk landbouwaangelegen- heden behelzen. Patrick Matimba, lid van de verboden Afrikaanse Congrespartij, die na een ge vangenschap van enkele maanden dooi de regering van Rhodesia is vrijgelaten, stapte maandagmiddag uit de KLM Su per Constellation, die van Tokio kwam, op het platform van de Amsterdamse luchthaven. De Afrikaanse advocaat werd gevolgd door zijn vrouw, de 28-jari- ge Adri Matima-van Hoorn, die vijf jaar geleden met Matimba is gehuwd, en hun vierjarig dochtertje Hannekc, die ver stoppertje speelde met alle koffers van de passagiers, die met het toestel uit het Verre Oosten waren meegekomen. Matimba was in Rome in het KLM-toe- stel gestapt op weg naar Nederland, waar hij zich voorlopig zal vestigen, omdat de ouders van zijn echtgenote in Gouda wo nen. Hij heeft een verblijfsvergunning voor onbepaalde tijd gekregen, op voor waarde dat hij zich van elke politieke ac tiviteit zal onthouden. Patrick Matimba deelde aan een ver slaggever van het ANP op Schiphol mede, dat hij vijf maanden in de gevangenis van Khami in Bulawajo had gezeten en er slecht was behandeld. Toen de noodtoe stand was afgekondigd zijn duizend Afri kanen in Nyassaland, Noord- en Zuid- Rhodesia gearresteerd. Hij werd in Salis bury, waar het gezin woonde, aangehou den vanwege zijn lidmaatschap van de congrespartij. Hij had juist enkele weken daarvoor een drukkerszaak geopend. De nu verboden Afrikaanse congrespartij streeft naar onafhankelijkheid, maar langs democratische weg. „Wij willen de Europeanen niet uit Afrika drijven, inte gendeel, wij willen met hen samenwerken. Wij hebben hen nodig bij de opbouw van het land". De heer Matimba heeft het voornemen een dezer dagen naar Londen te gaan om contact te zoeken met de zijnen alaas4. Het gouvernement van Rhodesia heen hem vrijgelaten onder conditie, dat de Nederlandse regering hem toestemming zou geven zich in Nederland te vestigen. De heer Matima werd woensdag op vrije voeten gesteld. De 24-jarige loswerkman L.R. uit Lei den en de drie jaar jongere J.R. uit Oegstgeest die in de nacht van de eer ste mei een gewapende roofoverval pleeg den te Abcoude, zijn door de Utrechtse rechtbank veroordeeld tot vier jaar en twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De familie Van G in Abcoude had het bezoek van de twee jonge inbrekers te dan ken aan het feit, dat, L.R., toen hij bad knecht in Zandvoort. was, kennis had ge maakt met mevrouw Van G. en de indruk had gekregen, dat de financiële toestand van het gezin nogal gunstig was. In die nacht drongen zij met een revolver en een ploertendoder gewapend het huis binnen en dwongen de heer des huizes hun 530 gulden te geven. Uit een potje in de keu ken haalde J.R. nog vijftig gulden. L. R., die reeds vijf keer eerder was veroordeeld, verklaarde geld nodig te heb ben om enkele bekeuringen te betalen. J.R. had met het gestolen geld zijn studie willen bekostigen. Bij een vakantietocht in de Italiaanse Alpen zijn twee Rotterdamse broers, de 23-jarige E. Michielsen en de 21-jarige J. Michielsen, beiden student te Leiden, ver ongelukt. Italiaanse gidsen hebben maandag hun lichamen geborgen van de zuidelijke hel ling van de Berninagroep. De twee jonge lui waren op 3.200 meter hoogte in een glet- scherspleet gevallen, nadat zij uit een bei'ghut op 2.800 meter hoogte voor een directe afdaling van de Berninagroep wa ren vertrokken. LONDEN (Reuter) De Britse socia listen hebben bij het Lagerhuis een motie ingediend, waarin x\ordt gezegd, dat het huis „het rapport van de commissie van onderzoek in Nyassaland aanvaardt." Goedkeuring hiervan zou inhouden, dat de afgevaardigden akkoord gaan met de in dit rapport op de conservatieve regering geoefende critiek. Dinsdag zal het Lager huis het rapport bespreken. De minister van koloniën, Lennox-Boyd, heeft laten weten, dat hij niet zal aftre den en dat dr. Hastings Banda, de leider van de nationalisten in Nyassaland ge vangen blijft. Zoals bekend is, nam de gouverneur van Nyassaland, Sir Robert Armitage, indertijd krachtige maatrege len tegen de nationalisten omdat deze een bloedbad onder de blanken zouden heb ben voorbereid. De Britse commissie van onderzoek is, onder leiding van de Lon- dense opperrechter Devlin, echter tot de conclusie gekomen, dat er van een der gelijk plan niets is gebleken. De commissie van onderzoek noemt Ny assaland een „politiestaat." Politieke commentators zijn van oordeel dat minister Lennox-Boyds positie, even als die van gouverneur Armitage, bijzon der moeilijk zal zijn, als de nota wordt aanvaard. De socialisten hopen, dat zij de steun zullen krijgen van enige ontevre den conservatieven, maar dit wordt niet waarschijnlijk geacht. Wel zullen vermoe delijk de liberalen Labour steunen. In de regeringsmotie wordt de conclu sie van de commissie van onderzoek on derschreven, dat de Afrikaanse congres partij van Nyassaland een politiek van geweld had aanvaard en dat het verkla ren van de noodtoestand gerechtvaardigd was. In de motie wordt het verlies van mensenlevens betreurd, maar er wordt aan toegevoegd, dat het snelle optreden van de gouverneur een verergering van de toestand heeft voorkomen. (Reutei-) In het Hogerhuis gaf maan dagavond de socialistische oud-premier lord Attlee als zijn mening te kennen, dat het werk van de voorgestelde commissie ter voorbereiding van een herziening van de grondwet van de federatie van Rhode sia en Nyassaland zal mislukken, als men de leiders van de Afrikaanse Congres partij er buiten laat. Spreker achtte de omvang van de commissie 26 leden ook te groot. Het debat werd gesloten zon der dat er over de kwestie werd gestemd. Tijdens een debat in het Lagerhuis over de dood van elf Mau Mau gevangenen in een kamp in Kenya, in maart, eisten La- bourleden het aftreden van minister Len- Op de onbewaakte spoorwegovergang te Etten is vanmorgen een ongeluk gebeurd waarbij drie gemeente-arbeiders van Etten het leven hebben verloren. Op het moment, dat een trein uit Roo sendaal de overweg passeerde, wilde een auto van de gemeentereinigingsdienst deze oversteken. De auto werd bestuurd dooi de 35-jarige F. van der Meer, gehuwd en vader van een kind. Met hem zaten in de cabine J. Oomens, 50 jaar en vader van vijf kinderen en de 45-jarige gehuwde B. Lambrechts. vader van één kind. De wagen werd door de trein ongeveer vijftig meter meegesleurd. De drie inzit tenden moeten vri.iwel op slag dood zijn geweest. Het treinverkeer van Breda naar Roosendaal was geruime tijd gestremd. Gisteravond laat. is in Schoorl een per sonenauto met grote snelheid tegen een boom gereden. De bestuurder, de 47-jarige drogist J. F. Teriep uit Schagen, was op slag dood. Een mede-inzittende, de heer A. S. Blokker, eveneens uit Schagen, werd ernstig gewond naar het centraal zieken huis te Alkmaar overgebracht. Beiden hadden 's avonds een café in Petten bezocht en waren op weg naar Bergen. Vermoedelijk heeft de bestuurder door te grote snelheid de macht over het stuur verloren. De vijfjarige Johannes Stotijn is in Rot terdam-Zuid door een auto aangereden en aan de gevolgen overleden. In de buurt van de ouderlijke woning stak hij zonder op het verkeer te letten de straat over. In Oldenzaal sprong de 9-jarige Frans Thijert uit Weerselo plotseling van een door zijn broer bestuurde tractor om een ijsje te kopen. Hij werd door een juist passerende auto ongeveer dertig meter meegesleurd en overleed vrijwel terstond. In Baarn draaide een militaire vracht auto uit een zijweg de Amsterdamse straat weg op zonder voorrang te verlenen aan de bromfietser H, van Polen uit Hilver sum. Een botsing volgde. Met ernstige hoofdwonden, een hersenschudding, een beenbreuk en een gebroken schouder werd de bromfietser in het Baarnse ziekenhuis opgenomen, waar hij korte tijd later is overleden. Vijf gewonden Op de grens van de gemeenten Sittard en Nieuwstad is maandagavond een ern stig ongeluk gebeurd. Een auto, bestuurd door de heer Vos uit Groningen, waarin tevens zijn echtgenote en zijn drie jeugdige kinderen zaten, reed in een file. De heer Vos remde niet tijdig voor een stoppende vrachtauto vóór hem. Hij schoof met zijn wagen onder de vrachtauto en werd tevens door een achterop rijdende vrachtauto ge ramd. Alle vijf personen werden uit de wagen geslingerd. Ze werden naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht. De toestand van een der kinderen is vrij ern stig. De auto werd totaal vernield. De familie was met vakantie onderweg naar het zuiden van Frankrijk. nox Boyd. Het debat, dat maandagavond laat begon en tot bijna drie uur in de och tend voortduurde, eindigde zonder een stemming. Donderdag is te Londen een witboek gepubliceerd, waarin werd ver klaard, dat een disciplinaire commissie van onderzoek klachten tegen de gewezen commandant van het kamp gerechtvaar digd had bevonden. De Mau Mau aan hangers waren door bewakers doodgesla gen. De commandant werd verweten dat hij niet voldoende toezicht had uitgeoe fend. Op ruim 89-jarige leeftijd is te Leiden overleden dr. W. P. Jorissen, oud-lector in de anorganische chemie aan de Leidse universiteit, mede-oprichter en jarenlang vice-voorzitter van de Nederlandse Che mische Vereniging en gedurende lange tijd hoofdredacteur van het door deze vereni ging uitgegeven Chemisch Jaarboekje en het Chemisch Weekblad. Hef leek een grote familie, die voor het buitenhuis van Kroesjtsjev in Usovo (40 km van Moskou) voor de fotografen poseerde. Het waren v.l.n.r. eerste rij: Mevrouw Mikojan, mevr. Kozlov, mevr. Nixon en mevr. Kroesjtsjev. Tweede rij: Kroesjtsjev, Kozlov, Nixon, Mikojan en Milton Eisenhower, een broer van president Eisenhower. (Van onze Haagse redacteur) Het volgend jaar zal de Culturele Raad voor Nooi'dholland door het rijk worden gesubsidieerd. Dit is een uitvloeisel van een beschik king van de nieuwe staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, welke beschikking de subsi diëring door het rijk van de provinciale culturele raden regelt. Deze subsidie be staat uit twee elementen: een basisbedrag en een bedrag per inwoner, maar er zijn twee maximumgrenzen, namelijk er wordt door het rijk niet meer gesubsidieerd dan veprtig percent der exploitatiekosten en het subsidiebedrag van het rijk kan dat van de provincie niet overtreffen. In het afgelopen wekeinde is in het Noordbrabantse peeldorpje Helenaveen een veenbrand ontstaan, die zich in de loop van maandag sterk uitbreidde door dat het vuur oversloeg naar de bossen van de maatschappij „Helenaveen". Een in de nabijheid liggende boerderij moest met man en macht tegen het telkens weer aansluipende vuur worden verde digd. Zelfs beregeningsinstallaties wer den opgesteld om het vuur in te tomen. Het gevaar verminderde pas, toen de brandweren van Helenaveen en Deurne de bestrijding van de brand overnamen. Inmiddels had een bosgebied van dertig hectaren (natuurbos en aanplant) vlam gevat. Dank zij de gunstige windrichting liepen de huizen van Helenaveen niet di rect gevaar, maar de herinnering aan 1921, toen zestien huizen in vlammen op gingen bij een bosbrand, deed verschillen de inwoners toch besluiten om 's nachts de wacht te houden. Een gelukkige omstandigheid was ook, dat de wind niet woei in de richting van een aangrenzend gebied waar een voor- Tussen Groesbeek en Nijmegen, even ten zuiden van „Dekkerswald" is maan dagmiddag opnieuw brand uitgebroken in de staatsbossen. De brandweren van Nij megen en Groesbeek, alsmede een hon derdtal militairen uit Nijmegen werden bij het blussen gehinderd door explosies van kogels en granaten, die na de tweede we reldoorlog in deze bossen zijn achtergela ten. Er hing een dichte rook over de ver keersweg tussen Nijmegen en Gr-oesbeek, waar de rijkspolitie het verkeer regelde en de automobilisten hun grote lichten moesten ontsteken. De brandweer in Groesbeek werd intus sen opgeroepen voor een brand achter de Schrouwenberg, waar jonge vliegdennen in brand stonden. Men wist de vlammen spoedig te doven. Daarna moest de Groes- beekse brandweer uitrukken voor een brand in een graanveld dat naast de spoor baan Nijmegen-Kleef is gelegen. De gehe le oogst ging hier verloren. Ook een lange strook bermgewas werd door het vuur aangetast. Deze brandjes worden veroor zaakt door Duitse treinen, die nog stoom- lokomotieven hebben. De Duitse machinis ten doen er in het Groesbeekse heuvel land graag een schepje extra kolen op, waardoor een vonkenregen ontstaat, die gevaar oplevert voor de droge bermstro ken. De burgemeester van Groesbeek heeft zich reeds met de Duitse spoorweg autoriteiten in verbinding gesteld. Advertentie raad van dertig miljoen turven op het veld staat. De veenbrand, waarvan de bestrijding zeer moeilijk is, woedt ondergronds voort in de kurkdroge bodem. Zij strekt zich uit over een strook grond van vijf kilometer lengte. In de afgelopen dagen en nachten hebben enkele honderden boeren en arbei ders, die hier een turfgrondje hebben ge pacht. koortsachtig gewerkt om hun turf in veiligheid te brengen. Niettemin zijn honderdduizenden turven verloren ge gaan, ongeveer een vierde deel van de op gestapelde partijen. De veenbrand woedt in een gebied van enkele honderden hectaren en zal slechts door zware regenval bedwongen kunnen worden. De grote rookwolken, die van ver re zichtbaar zijn en de schroeilucht, die bij wisselende wind tot in Velo, Helmond en Eindhoven merkbaar is, trokken vele be langstellenden naar Helenaveen. De brand gaat nu en dan gepaard met het ontploffen van allerlei projectielen, die in oorlogstijd zijn achtergelaten. DJAKARTA (UPI) President Sukar no hoeft de procureur-generaal gemach tigd de doodstraf te eisen tegen „degenen, die obstructie voeren tegen het regerings programma om het volk van voldoende voedsel en kleding te voorzien." Dit werd bekend na een zitting van het kernkabi net, die zes uur geduurd had. De presi dent verleende de procureur-generaal ex trabevoegdheden „opdat het regerings programma beter ten uitvoer kan worden gebracht." De procureur-generaal zal thans in staat zijn rechtstreekse bevelen te geven aan de staats- en militaire politie, met voor bijgaan van de gewone hiërarchische pro cedures. Sukarno verbood voorts aan ho ge ambtenaren en militairen het lidmaat schap van welke politieke partij ook. Zij dienen binnen dertig dagen een schrifte lijke verklaring in te dienen waarin zij hun partijlidmaatschap opgeven, anders lopen zij het risico oneervol te worden ontsla gen. Hij benoemde de president van het hooggerechtshof, Wirjono Prodjokikoro tot speciaal juridisch adviseur van de pre sident met de rang van minister, waar door het aantal kabinetsleden tot 43 werd uitgebreid. Hij kondigde verder aan, dat de parle mentsleden, die nog niet de eed hebben afgelegd als lid van het parlement nieu we stijl krachtens de grondwet 1945, tot 17 augustus de tijd hebben dit alsnog te doen. Degenen, die dit niet doen zullen worden ontslagen. (Reuter) Van de 268 leden van het parlement hebben 32 dit nog niet gedaan. Van deze 32 vertoeven er vijf in de rim boe, van wie twee bij de opstandelingen, twee verblijven in een gevangenis en de overigen hebben hun ontslag als parle mentslid ingediend. Van het lidmaatschap van een politieke partij zijn de hoogst bezoldigde ambtena ren uitgesloten, tot en met de directeuren van bureaus en onderbureaus, alsmede de directeuren van ondernemingen, die ge heel of ten dele eigendom van de staat zijn. Broeders Ik heb vrienden en die hebben een kind. Niets bijzonders, zult u zeggen, dat komt meer voor. Maar dat kind van mijn vrien den is geen gewoon kind, o nee! Het is een kind. met een diep gemoed en een zeer edele inborst. Gewone kinderen zeggen ge wone dingen waar nu letterlijk helemaal niets in steekt, maar dit kind zegt heel bijzondere dingen, die getuigen van een diep menselijk gevoel. Het zegt lieve din gen van oude besjes, zinvolle dingen over verlepte bloempjes, diepgevoelige dingen over inzielige toestanden. Het is nimmer enfant terrible, integendeel, het zegt vaak zulke prachtige dingen, dat je er drie volle dagen plus een lange uitleg van mama voor nodig hebt om te kunnen beseffen hoè prachtig ze icel zijn. Onnodig te zeggen dat pa en ma hevig trots zijn op dit kind en dat ze daar de hele wereld kond van doen, zodat het schaap de conversatie vaak volkomen overheerst. Je knikt dan beleefd en be heerst, verzint wanhopig iets diepzinnigs dat je eigen spruiten gezegd of bijna ge zegd hebben om dan, wanneer je het te berde hebt gebracht, te horen te krijgen, dat het ivonderkind ditzelfde al lang ge zegd had toen het vier jaar jonger was dan je eigen spruiten. Maar eenmaal heeft dit wonderdier een zin laten vallen, die mama liever niet ver der vertelt. Langs slinkse wegen ben ik er achter gekomen. Om echter de naam van het bijzondere kind niet te grabbel te gooien zal ik het hier Xje noemen. Het geheel speelde zich als volgt af. Men zat aan tafel en Xje zat mede aan. Onnodig mee te delen dat Xje exquise tafelmanie ren bezit en zijn beker melk immer mors- loos leegdrinkt. Het gesprek ontrolde zich als volgt: Xje „Mamma, Hansje zit niet bij mij op school". Mamma: „Nee schat, dat weet mamma wel". Xje: „Waarom niet?" Mamma legt omstandig uit waaromniet, en ze onthoudt hem niet één finesse, want nietwaar, het gaat niet aan een kind om de tuin te leiden, en zeker niet een super kind als Xje. Maar Xje is nog bij lange na niet tevreden en gaat onverdroten voort met zijn inquisitie. Xje: „Maar Hansje zegt, dat hij les heeft van broeders". Mamma: „Ja Xje, dat is zo". Xje: „Op wat voor soort eieren zit ten die broeders dan te broe den?" Bob Tadema Sporry LONDEN (UPI) Maandagavond scheen het einde van de Britse zetters staking, die nu al zes weken duurt, in zicht. Na een zitting van de gemeenschap pelijke conferentie, die tot middernacht duurde, zei de leider van de werkgevers: „Wij hebben een basis van overeenstem ming bereikt, die aan beide partijen zal worden voorgelegd, maar zijn het nog niet eens over de voorwaarden, waarop het werk zou kunnen worden hervat". De besprekingen tussen de werkgevers en werknemers worden vandaag om 9.30 uur weer hervat. Advertentie Niets gaat boven n centrale verwarming met oliertook. Comfortabel, hygiënisch en efficiënt! Juist in ons grillige klimaat moet de verwarming snel geregeld kunnen wor den, naar de buitentempera tuur. Met 'n centrale verwar ming met oliestook regelt u in een handomdraai de bin- nentemperatuur.Geen verlies van brandstof bij het aanma ken en uit laten gaan. Iedere druppel huisbrandolie komt ten volle tot zijn recht' Vraag inlichtingen betreffen de deze ideale doelmatige verwarming bij de installa teur. CENTRALE VERWARMING OllESTOOK-INSTALLATIES LUCHTBEHANDEING TELEFOON 13658 - 17638 Uit de Oprechte Donderdagse Haerlemse Courant van 26 July, 1759 HET is per abu.ys, dat in een Courant ge staan heeft, dat Juffr. Du- bard van Languedoc by den Heer Clari woond, want haar Woonplaats is by den Heer Missonier, Mr. Pa- ruykemaaker op de Pypen- Markt het tweede huys van den Dam t'Amsterdam, al waar zy continueerd te verkoopen: Alle C jorten van ZYDE KOUSSEN oprechte Franse en Engelse, zo voor Mans, Vrouwen als Kinderen, en de weynige Winst, waar mede zy haar vernoegd, doet haar flat- teeren de continuatie van haar Debieten en Verkoop.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5