De man aan de top Eigentijdse kunst uit gemeentelijk bezit in het Huis Van Looy „TSJIK, TUKIE EN TOKA" Agenda voor Haarlem Kort en bondig DONDERDAG 30 JULT 19 5 9 Frisse A tot Z" Gebruik er KLEENEX voor! De radio geeft vrijdag Televisie programma Nieuwe verschijning op de wegen Greetje Kauffeld voor Duitse televisie Vreemde vondst Stadsvlag voor Canadese bevrijders van Leeuwarden Jehova's Getuigen voor de krijgsraad Miniatuur-Walcheren blijft bestaan Schade aan KLM-Viscount valt erg mee Samen met HEINZ en méér variatie op de boterham dloor Cameron Hawley 11 Een bijzonder aardig programma bood de AVRÖ-televisiesectie haar kijkers gis teren en dat kwam vooral door het pro gramma ,,A tot Z", dat zo'n ruime formu le blijkt te hebben dat de vindingrijke re dacteuren er hun fantasie helemaal in kunnen uitleven. Het programma begon met een instructieve telerecording over de paardesport; men zag onze beste springruiters op de Waalsdorpervlakte. Het nieuwe fotoboek van Cas Oorthuys over Rotterdam leverde mooi materiaal voor film- en foto-rijm. De suggestieve beelden werden geïllustreerd met voor treffelijk gekozen muziek. In „A tot Z" waren de letters E en F aan de beurt. Men zag Ed van der Elsken praten over zijn geliefde jazz-musici, Harriët Freeser over „eerlijkheid in het leven"; Jan Brus- se verzorgde op zijn onnavolgbare ma nier een filmpje over Parijs op een zomer dag; hij doet dat altijd goed zonder dat zijn maniertje aan frisheid verliest. Ver volgens zong Carole Shelley van het caba ret „Going Dutch" twee pittige liedjes. Tot slot werden de kijkers meegenomen naar Giethoorn, dat door de film .„Fanfa re" tweemaal zoveel toeristen krijgt en er ook zelf niet over uitgepraat raakt. Beeldschermer Advertentie IULVERSUM I. 402 in. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 10.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de kinderen. 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 De vrouw in haar huis. caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.25 Gram. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Orgelspel. 11.35 Gram. AVRO: Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Landbouwrubriek. Het landbouw kundig weeroverzicht. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meeled. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Kamerork. 14.25 Voordracht. 14.45 Bariton en piano. 15.05 Ga er eens even voor zitten. VARA: 10.00 Pianospel. 16.30 Voor de zie ken. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Vakantietips. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Pianoduo. 18.50 Voor de kinderen. 19.00 Jazzmuziek. VPRO: 19.30 Het platteland nu, gesprek. 19.45 Op bezoek bij anderen, gesprek. 20.00 Nieuws. 20.05 Boek- bespr. 20.10 Litt. caus. 20.20 Het zingende hart, 20.35 Benelux, caus. 20.45 Daar gaat een dominee voorbij, caus. VARA: 21.00 Gevar. progr, 22.25 Buitenl. weekoverzicht. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 rri. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Voor de oudere luisteraars. 12.00 Fluit en piano recital. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Piano spel. 12.53 Gram, en event, act. 13.00 Nieuws. 13.15 Promenade-ork. en sol. 13.45 Gram. 15.15 Voordr. 15.35 Gram. 16.00 Wenken voor de tuin. 16.15 Gram. 16.30 Residentie Trio. 17.00 Voordr. 17.20 Lichte muziek. 17.40 Beursber. 17.45 Muz. caus. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitz.: Jeugdwerk en toe komst, gesprek met drs. L. D. van der Werf en drs. J. H. van Bocke) van de directie voor de ar beidsvoorziening. resp. consulent voor algemene arbeidsmarktzaken en hoofd van het bureau ar beidsvoorzieningjeugdigen. 19.00 Nieuws en weer bericht. 19.10 Huismuziek. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Idem. 20.40 Kunstrubr. 21.00 Utrechts Stedelijk Orkest en sol. 22.20 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.ber. 23.15 Mu- ziekcauserie. 23.35—24.00 Gram. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Omr.ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelspel. 14.00 Gram. 14.45 Pianospel. 15.00 Operettemuz. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Pianorecital. 17.55 Orgelspel en zang. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 20.00 Omr.orkest en soliste. 20.55 Gram. 21.00 Amus.muz. 22.00 Nieuws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nieuws. 23.0524.00 Gram. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Weekjourn. 20.30—21.40 Speelfilm. Weggebruikers op de internationale rou tes kunnen een nieuwe verkeersdeelne mers ontmoeten aan de voor- en achter zijde voorzien van knipperlichten, die ook overdag doorlopend functioneren. Het is een combinatie trekker-oplegger op 26 wielen, waarvan de oplegger, die zestig ton kan dragen, een wentel installa tie heeft om hoge lasten uit de horizonta le in de verticale stand te brengen voor het passeren van viaducten en dergelijke. De oplegger heeft zestien wielen, die elk vijf ton kunnen dragen en die elk afzon derlijk zeer snel verwisseld kunnen wor den. De combinatie is zestien meter lang en gaat met een bieedte van 2,80 meter dertig centimeter boven de wettelijk toe gelaten grens uit. Er waren dan ook spe ciale voorzieningen nodig om de vereiste toestemming te verkrijgen. De combinatie is speciaal gebouwd voor de firma Lips in Drunen om ook de groot ste scheepsschroeven zonder het tot dus ver vereiste speciale politiegeleide over de Europese wegen te kunnen vervoeren. De wentelinstallatie heeft een maximale draaihoek van 7,50 meter, zodat schroeven met een diameter van 7,15 meter er mee vervoerd kunnen worden. Onlangs heeft Lips de grootste koper- nikkel-aluminiumschroef ter wereld ge goten voor een supertanker die .in Duin kerken zijn voltooiing nadert. Wanneer be gin augustus de schroef op de nieuwe op legger, de enige in Europa in zijn soort, naar de Franse werf wordt gebracht, zal de Britse televisie van dit transport een reportage geven. IN HET HUIS VAN LOOY is tot 7 sep tember een bloemlezing uit Haarlems ge meentelijk modern kunstbezit geëxpo seerd. De verzameling is groter en omvat van meer Haarlemse kunstenaars werk dan hier vertegenwoordigd is. Doel van de expositie is een indruk te geven van een aantal aanwinsten en geschenken uit de laatste jaren. Verder bestond de wens eens te zien hoe het gemeentelijk kunstbezit het op een expositie zou doen voor het geval dat Haarlem nog eens over voldoen de museumruimte zou komen te beschik ken. Ik kan me die wens levendig voor stellen, omdat zo'n ervaring richting kan geven aan het maken van een collectie, die een eigen bestaansrecht heeft naast het museumbezit aan schilderijen van Hals en andere waardevolle zaken. De samen steller van deze tentoonstelling is uitge gaan van de gedachte dal de inhoud van een toekomstig museum gegroepeerd zou moeten worden rond een kern van kunste naars van nationale betekenis, als Mari Andriessen, Herman Kruyder, Jan Sluij- ters en Kees Verwey. Zelf heb ik in onze krant een dergelijke gedachte geopperd en noemde toen ook. namen uit de Bergense School. Ik meen te geloven dat de samen- steller van de tentoonstelling dat met me eens is. UIT DE BERGENSE SCHOOL is voor Haarlem met kennis en smaak aangekocht en een paar van de beste werken uit ge meentelijk bezit ontmoet men hier. Het zijn onder meer de stier van Piet Wiegman en een groot landschap van Matthieu Wiegman. Wat het werk van Kruyder be treft bezit Haarlem zeker een interessant deel van diens oeuvre. Het bezit van Kruyder is altijd de moeite waard. Met Sluijters is het iets moeilijker. Haarlem bezit in ieder geval een van de hoogte punten uit Sluijters' oeuvre: de Staphor- ster familie. Belangrijk in Sluijters' ont wikkeling zijn ook twee portretten van zijn vrouw, waarvan de tijden van ont staan nogal uiteen liggen. Moeilijk wordt het voor mij met Sluijters' naakt op sofa, dat wel een periode in Sluijters schilder schap kenmerkt, maar de auteur naar mijn smaak weinig eert. Het heeft wellicht zin zich in de toekomst bij mogelijke aanko pen meer op Sluijters te richten en zijn vertegenwoordiging nog belangrijker te maken. Veel zal afhangen van het aanbod. In het Stedelijk Museum te Amsterdam worden voorlopig veel werken van Sluij ters in bruikleen geëxposeerd. Maak daar dan nog maar eens iets bijzonders naast! Persoonlijk zou ik overigens toch een beetje bang zijn voor een te sterk richten op deze figuur. Meer zekerheid biedt mij het werk van Verwey of van Andriessen. Het is een kwestie van geest, die uit werk kan blijken en daarom zijn me de twee laatstgenoemden nu een keer liever. De moeilijkheid is verder dat Haarlem zo dicht bij Amsterdam ligt en het Stede lijk Museum over gunstiger mogelijkheden beschikt. Daarom is een beperking tot Haarlemmers niet zo gek. Boot heeft vol doende gemaakt dat van blijvende waarde is en kan tot een Haarlemse specialiteit gerekend worden. De vraag is al weer of men over het beste van zijn hand nog kan beschikken. DE HAARLEMSE KUNSTHANDEL Es pace is op het moment zeker van beteke nis. Men ontmoet er werk, dat bijvoor beeld in Amsterdam niet te zien is. De Amsterdamse kunsthandel blijkt niet zo belangstellend voor wat Espace te zien gaf. Espace gaf bovendien vaak meer kwali teit dan het Stedelijk Museum. Enkele ja ren geleden speelde Espace een belangrijke rol naar mijn smaak. Het hangt er nu van af in hoeverre men het bij Espace vol- WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Greetje Kauffeld zal op zaterdag 1 au gustus voor de Duitse televisie optreden in een programma, waarin zij samen met Peter Frankenfeld zal zingen met bege leiding van het sextet Hazy Osterwald. houdt om naar de geest vertegenwoordigd te blijven in een Haarlems museum voor moderne kunst. Ongeacht de uiteindelijke waarde van hetgeen Espace te zien gaf begint Espace een plaats in Haarlems geschiedenis in te nemen. De samensteller van de tentoonstelling in het Huis Van Looy heeft het in ieder geval ook zo wil len zien en zo ontmoeten we hier werk van Appel, Chapon, Wiesman en Nagy. Schenkingen zijn voor de leiding van een museum altijd moeilijke aangelegen heden. Men mag een gegeven paard niet in de bek kijken. Jhr. F. Teding van Berk hout schonk een collectie grafiek. Persoon lijk was ik altijd verblijd met het werk van A. Miolé en met enkele zaken van II. Heuff. Ook van A. L. Koster kon me enig werk bekoren. Voor de stad van Frans „Tante Bets" van de 31-jarige Haar lemse beeldhouwer Theo Mulder. Hals is het geheel echter wat gezapig. Maar in een toekomstig prentenkabinet, zoals dat bij een museum hoort, mogen de andere prenten best een plaats hebben. Omdat men ook verslag wilde doen van aanwinsten mag ik geen verdere kritiek hebben op deze tentoonstelling wat betreft die grafiek. MET HET OOG OP de toekomst had ik graag meer werk van Boot gezien en zeker ook meer van Otto B. de Kat. Haarlem bezit trouwens wel meer kunstenaars van wie ik graag werk zag. Ten dele is dat hier echter al vertoond. We moeten deze expositie zien als een proef, zoals er in deze geest al proeven gemaakt zijn. Ge noeg zij dat men zich op mogelijkheden bezint. De tentoonstelling is door een en ander voldoende de moeite van het bekij ken waard. Voor het zeer waardevolle is echter wel een andere ruimte nodig dan het Huis Van Looy, dat voor veel net te groot is en voor andere zaken weer net te klein. Bob Buy'; (Speciale berichtgeving) Een inwoner van Kootstertille in Fries land heeft in de berm van de oprit van de brug over het Prinses Margrietkanaal een vreemde vondst gedaan, welke de rijks politie voor een raadsel heeft gesteld. De man vond namelijk, verborgen tussen het struikgewas, een compleet stel dames kleren. waarvan men de herkomst tot nu toe niet heeft kunnen vaststellen. Er was een mislukte poging gedaan de deels ver scheurde kleren te verbranden. De kle dingstukken moeten hebben toebehoord aan een vrouw van gezet postuur. Hoewel er geen directe aanwijzingen zijn voor een misdrijf, houdt de politie met de mogelijk heid hiervan wel rekening. Bij de kleding waren een gele japon met zwarte stippen (driekwart mouwen), en een wit bloesje met een bloemmotief in blauw en geel. De commandant van de Royal Cana dian Dragoons te Iserlohn (West-Duits- land) heeft het gemeentebestuur van Leeuwarden toestemming gevraagd om in het vervolg op 5 mei de vlag van Leeuwarden te mogen hijsen, waar ter wereld de Dragoons zich ook mogen be vinden. Dit verzoek werd gedaan na het bezoek dat dit troepenonderdeel begin mei aan Leeuwarden bracht ter hei'denking van het feit dat deze stad door de Dragoons werd bevrijd. Het gemeentebestuur heeft dit verzoek ingewilligd en een vlag van Leeuwarden aan de commandant van de Royal Cana dian Dragoons overgedragen. Daar de Canadezen dit jaar naar hun vaderland zullen terugkeren, zal de vlag volgend jaar op 5 mei in Canada in top gaan. Jehovah's getuigen, die niet konden aan tonen dat zij vóór hun dienstplicht in vol komen los dienstverband werkten, zijn door de krijgsraad in Den Haag veroor deeld tot gevangenisstraffen van twee tot twee-en-een-half jaar, omdat zij gewei gerd hadden militaire dienst te verrich ten. Zij wilden ook geen vervangende bur gerdienstplicht vervullen, daar zij dan niet de volledige vrijheid genieten, om te kunnen prediken. De krijgsraden wilden hiermee akkoord gaan indien de beklaag den ook in de burgermaatschappij in zo danig verband werkten, dat zij ieder uur van de dag zo nodig voor hun predikambt ter beschikking hadden. De Jehovah's getuigen konden dat niet aantonen. Zij hadden vóór hun dienstplicht normaal in loondienst gewerkt, met vaste arbeidsuren en belasting betaald, waar van toch ook een gedeelte voor de defen sie wordt gebruikt. De principiële bezwa ren gingen hier dus volgens de krijgsraad niet op. (Van onze Zeeuwse correspondent Het voortbestaan van Miniatuur-Wal cheren is thans vrijwel verzekerd. Na een slecht jaar gaan de zaken thans bijzonder goed en de ontvangsten zijn reeds 40 per cent hoger dan in 1958. Vorig jaar werd overwogen het miniatuur-eiland voorgoed te sluiten. De drukste weken moeten nu nog komen. Reeds zijn sinds 26 maart meer dan 85.000 bezoekers genoteerd. Het ziet ernaar uit, dat dit jaar zeker meer dan 200.000 personen Miniatuur-Walcheren zul len bezoeken, een aantal dat ver boven het gemiddelde ligt van de zes jaar dat Mi niatuur-Walcheren bestaat. Het slechte bezoek van vorig jaar moet voor 99 per cent aan de Expo geweten worden die voor al de Belgische en Franse dagjesmensen tot zich trok. Nog altijd zijn de Belgen de meestgetelde bezoekers. Daarna komen de Fransen, dan de Nederlanders, Engel sen en Duitsers. De pomaradja had een lang touw gepakt met. een lus aan het eind. Voorzichtig sloop hp naderbij; Toka had er nog steeds geen erg in. Dichter en dichter kwam de pomaradja. Zijn ogen glinsterden bij het beloeren van zijn prooi. En toen zwaaide hij zijn lasso door de luchten de lust zwiepte om de hals van het paardje. O, wat schrok Toka. Toen hij het touw om zijn nek voelde, wou hij vluchten, maar het was al te laat. De lus zat stevig om zijn hals en de pomaradja hield het touw vastToka was gevangen. 103 vier weken zullen duren. Een technisch onderzoek heeft uitgewe zen dat de schade aan de Vickers Viscount Belastingontduikers. De Zwolse recht- I "Sir Sefton Brancker" die maandagmor- bank heeft twee veehouders uit Zwoller- §en v™eg op het vliegveld van Prestwick kerspel wegens belastingontduiking ver- van achteren werd geramd door een Bris- oordeeld tot achtduizend respectievelijk t0! Britannia van de BOAC, meevalt. Het drieduizend gulden boete. Beiden werden vliegtuig wordt in Prestwick gerepareerd voorts veroordeeld tot een maand gevan- met medewerking van Scottish Aviation genisstraf voorwaardelijk. Over de jaren en de Vickers-fabrieken. Men verwacht 1952—1954 verzwegen zij een deel van hun I dat de herstelwerkzaamheden drie tot inkomen voor de inkomstenbelasting. Jubileum. In Broekhuizen zal op za terdag de heer Ch. P. Schelbergen gehul digd worden. De heer Schelbergen is 74 jaar, een der oudste gemeenteontvangers in actieve dienst in Nederland. Toen hij 65 jaar werd kreeg de burgemeester toe stemming van Ged. Staten om hem in ge meentedienst te houden. Voordat hij ge meenteontvanger werd was hij landbou- o wer. De onderwijzersstudie, die hij in zijn 111.30 uur: Beiaardconcert door Ari'e Peters! jeugd had voltooid, opende voor hem de Openluchttheater: Vandaag 20 uur: Op- mogelijkheid om op bijna 50-jarige leeftijd treden Schotse drumband, nog de ploeg voor het schrijfbureau te Minerva Theater: Vrijdag 14.30 verwisselen. Haags jeugdtoneel met Dik Trom. Directeur. De gemeenteraad van Theater Monopole (Zandvoort): Vrijdag 's-Hertogenbosch heeft tot directeur van 20 uur: Cabaret Wim Sonneveld met ,,Rim de Bossche veemarkt en het slachthuis be- Ram", noemd de heer B. L. Thien. dierenarts te St. Oedenrode. Veroordeeld. De Zwolse rechtbank I Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: heeft een 40-jarige garagehouder uit Nij- „Charly's tante", 18 j. Vrijdag tot en met kerk veroordeeld tot een jaar gevangenis- donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Ali straf en voorwaardelijke terbeschikking- Baba en de veertig rovers", a.l. Dagelijks stelling van de regering. De man verkocht tot en met donderdag (behalve zondag) motorvoertuigen die hij in huurkoop had 10.30 uur: „Donald Duck en zijn vriendjes" en pleegde valsheid in geschrifte en op- (nieuw programma), lichting ten nadele van financieringsmaat- Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 schappijen. De officier van Justitie ver- uur: „De zoon van de kalief", 14 j. Vrijdag weet deze maatschappijen dat zij geen vol- en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, maandag doende onderzoek instellen naar de per- 14.30, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14.30 en 20 sonen met wie zij zaken doen en duide- uur, woensdag en donderdag 14.30, 19 en lijke gevallen van knoeierij zonder meer 121.15 uur: „Het spookhuis op de heuvel", accepteerden. Grote Kerk: Vandaag 20 uur en vrijdag uur: BIOSCOPEN Advertentie mé ||gj €s7Ï HEINZ Sandwich Spread en TEO jam in de potten met de handige schroefsluiting GARANTIE: volledige vergoeding door Uw leverancier, indien een Heinz of Teo product niet voldoet. 67. Alderson boog zich voorover om op zijn horloge te kijken in het spoortje licht, dat van het instrumen tenbord afstraalde. „Het is bovendien al laat ik kan misschien beter tot morgen wachten met haar op te zoeken". Een ogenblik reden ze zwijgend verder en toen voelde Don Walling zich gedwongen te vragen: „Denk jij, Fred, dat er enige kans bestaat, dat Mrs Prince haar houding tegenover de maatschappij zal veran deren nu Avery Bullard dood is dat ze haar aande len zal gaan verkopen?" Alderson aarzelde. „Ik dacht net ever hetzelfde. Ja, ik kan toch maar beter vanavond naar haar toe gaan. Ze zal het misschien waarderen. Het is hier vlakbij, het volgende blok, Don. Zet mij maar af. Ik loop straks wel naar huis". Ze waren al bij de hoek en Don Walling remde af, de wagen schoof langs de lange witte muur, die het oude Tredwayhuis beschutte en hij stopte, waar de muur eindigde en de oprijlaan begon. Alderson begon uit te stappen en toen, ineens, stond hij onbeweeglijk. Walling keerde zich gealarmeerd om. „Fred, wat is Toen zag hij het. Loren Shaw's wagen stond al ge parkeerd in de oprijlaan. Chicago, Illinois 9 u. 09 n.m. (Chicago-tijd) De geoefende ogen van de vliegveldkruiers sloegen de passagiers gade, die naar binnen kwamen door Hek 9; met vakblik schatten zij de verschillende per soonlijkheden. Drie hunner deden een gelijktijdige uit val naar de knappe, vroeg-grijze man, die kennelijk de belangrijkste van de hele troep was. De snelste won en J. Walter Dudley gaf hem zijn recjus. Walt Dudley was zich zeer wel bewust van hetgeen er gebeurde, hij was er helemaal niet verrast over. Het was een soort vleierij, waar hij al lang aan ge wend was. Hij hield ervan. Het was de extra-fooi, die hij nu voor zijn fatsoen verplicht was te geven, ten volle waard. Hij wist dat het nog een paar minuten zou duren vóór de koffers uit het toestel hierheen wa ren gebracht, en daarom slenterde hij naar de kran tenkiosk. Hij hoorde toevallig iemand zeggen: „Nee, dat is oostelijke tijd. Het is pas kwart over negen hier in Chicago". Kwart over negende hele avond lag nog voor hemde hotelkameralleen. Nee, hij zou Eva Harding niet opbellen! De beslissing was gevallen. Hij dacht zelfs niet aan haar. Bovendien waren alle telefooncellen bezet. Dit keer was het heel anders dit keer meende hij hetdit keer zou hij niet aan zichzelf toegeven. Waarom zou hij ook? Wat beteken de het en waartoe kon het leiden? Alleen maar tot moeilijkheden. Nee, dat was niet aardig tegenover Eva. Ze had hem nooit moeilijkheden berokkend. Het was niet rechtvaardig zulke dingen te denken net of zij een goedkope, ordinaire vrouw was. Het minste, wat hij kon doen, was tenminste rechtvaardig tegen over haar zijn. Eva zou nooit moeilijkheden veroor zaken.... geen bandengeen eisen.... niets. Daar om kon hij alles zo gemakkelijk afbrekenmaar daarom was het ook zo hard! Maar hij had de juiste beslissing genomen.... de enige beslissing.... hij zou haar nooit meer opzoeken. De dikke vrouw in de helderblauwe japon wrong zich achterwaarts uit de laatste telefooncel van de rij. Die was nu leeg.... wachtend. Bruusk zijn hoofd afwendend keerde hij zich om. Zijn oog viel op een meisje, dat juist in de armen van een man rende. Haar lenige jonge lichaam was tegen de man aangebogen, reikend, en in zijn ver beelding voelde Walt Dudley de weekheid van haar borsten en de harde druk van haar dijen. Hij liep snel weg, zijn ogen gericht op de plek waar de bagage stond. De koffers waren er nog niet en hij stond in de lan ge, laag-gezolderde gang, uitkijkend door het venster naar het eindeloze geel, geel, geel van de taxi's, die passeerden. Het was goed, dat hij zijn besluit had genomen. Het zou zo gemakkelijk zijnal wat hij had te doen, was niet te zeggen: Palmer House maar Tweeëndertig vierenveertig Noord. „Uw koffers meneer. Taxi meneer?" Het dollarbiljet „dank u, meneer, dank u wel" en toen zei een andere stem: „Waar naar toe, vader?" Een ogenblik had hij het te kwaad vóór hij kon zeg gen: „Palmer House". Het ergerde J. Walter Dudley 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, vrijdag_ tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur :„Hier bin ich, hier bleib' ich", a.l. Dagelijks tot en met donderdag (be halve zondag) 10.30 uur: „Rusty en de spionnen". Zaterdag 23.30 uur: „Maigret zet een val", 18 j. Zondag 11 uur: „Gipsy colt", a.l. Luxor Theater: Vandaag 20 uur, vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met donderdag 14 en 20 uur: „Les Tricheurs", 18 j. Dagelijks tot en met donderdag (be halve zondag) 10.30 uur: „De nieuwe avon turen van Dik Trom' Minerva Theater: Vandaag 19.30 uur: De tien geboden", vrijdag 20.15 uur, za terdag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag 14.30 en 20.15 uur: „Teenager Melodie", a.l. Dinsdag tot en met donderdag 14.30 uur: „Dwaze Mr. Jones", a.l. Dinsdag en woensdag 20.15 uur: „De vrouw die tweemaal leefde", 18 j. Donderdag 20.15 uur: „Spook te koop", 14 j. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De nacht vóór de première", a.l. Vrij dag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Foei Nicole", 18 j. Dagelijks tot en met donderdag (behalve zondag) 10.30 uur: „Droomeiland", a.l. Zondag 11 uur: „De verovering van de Mount Everest", a.l. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Vijf helse uren", 14 j. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Jacht op een scherpschut ter", 14 j. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De verleider met de sombrero", 14 j. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: ,.Je kunt 't toch niet menemen", a.l. Vrij dag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Kop op, borst vooruit", a.l. Dagelijks tot en met donderdag (behalve zondag) 10.30 uur: „Donald Duck, Stan Laurel, Oliver Hardy, altijd geweldig met „vader" toegesproken te worden. Charlie Chaplin en Our Gang klucht". De hele weg naar Palmer House zat hij zichzelf te Theater Monopole (Zandvoort): Van vertellen, dat het heel wat gemakkelijker viel niet aan daag 19 en 21.15 uur: „De vrolijke vage- haar te denken dan hij zich had voorgesteld. bond", a.l. Zaterdag en zondag 19 en 21.15 Het was twee minuten vóór tien toen hij de lobby Uur: „Met de kapitein aan tafel", 18 j. van Palmer Heuse betrad.... twee minuten voor elf Maandag 19 en 21.15 uur: „Mijn hart zingt in Millburgh. Hij zou eens een lange nacht makenvoor jou", a.l. Dinsdag 19 en 21.15 uur: om goed uitgerust te zijn. Er lagen twee weken beurs „Op de Reeperbaan 's nachts om half een voor hem. Maar deze beurs zou niet zo vermoeiend a.l. Woensdag 19 en 21.15 uur. „Ja ja, die zijn.... meer slaap. Ja, hij had het goede besluit ge- Liebe in Tirol", a.l. Donderdag 19 en 21.15 nomengeen verloren slaap meergeen van uur: „08-15" (1ste deel), 18 j. By slecht .die altijd slapeloze nachten meer met Evageenweer: Vrijdag tot en met zondag 14.30 uur: „Kijken of er post voor u is, meneer?", vroeg de liftjongen. tuk om van dienst te zijn. „Ja, alsjeblieft J. Walter Dudley". Een schittering van wit satijn golfde de trap op, naar de Empire Room, en het lichaam dat erin ge huld was, golfde mee met iedere trede.... de man die haar volgde, was een idiootdie zou beslist niet. goed slapen vannacht. Eva had nooit naar de Empire augustus ff' ï£S van L uur ®.n ,z0,n" Room willen komen.... „Het is zo dom, lieveling, om da§s van 14 1/ uur: Expositie Tinholt- ergens anders te willen zijn, als we hier kunnen zijn", verzameling Dom.... ja, dom.... dom om ergens anders te wil- Grote Kerk: (Kerskapel) Dagelijks, be ien zijn, als.... halve zondags van 917 uur: Expositie „Twee telefonische boodschappen, meneer. Welke ar^hiefstukken Grote of St. Bavokerk. zijn uw koffers, meneer?" Hu,s Van Lo°y (Kamperlaan): Tot 7 sep- Hij wees en scheurde de kleine enveloppen open van er, _°P werkdagen van 10 12.30 en de twee boodschappen, die de liftjongen hem had over- 1*3-30 uur> zondags 14 1/ uur: Exposi- handigd. Bel Mr Pearson direct na aankomst. Pear son was de leider van het kantoor te Chicago Bel on middellijk Mr Shaw in Millburgh op. Hij belde Loren Shaw, zodra hij in zijn kamer was, hij gunde zich niet eens de tijd z'n hoed af te zetten;. hij stopte de lifjongen een dollar in zijn vingers en Sltie 1C0 Molenkamp, beantwoordde diens groet onder zijn telefonische aan vrage door. Na een tijd, die eindeloos leek, zei de telefoniste: „Het spijt me meneer, we kunnen Mr Shaw niet te pakken krijgen. Zal ik het over twintig minuten nog eens proberen?" Toen belde hij Pearson op en van Larry Pearson ver nam hij de dood van Avery Bullard. ,Op naar Hollywood", a.l. Maandag tot en met donderdag 14 30 uur: „Walt Disney festival", a.l. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tot 2 (Wordt vervolgd) I tie van moderne kunst uit gemeentelijk I bezit en collectie grafiek van jhr. F. Teding I van Berkhout. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks van 1022 uur: Expo- DIVERSEN Vleeshal: Tot 7 augustus dagelijks (be halve zaterdags en zondags) 14.30 uur: Poppentheater. Raadhuisplein (Zandvoort): Vandaag 20.30 uur: Concert door Tiroler- en Boeren- kapel. (Verder raadplege men de rubriek .Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 24 juli.)

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7