K. Steyn is sterk favoriet in Kennemerland schaaktoernooi KORTING C0R0LY f650.- Sporttruien en slip-overs 10% tot 40% Velsens Culturele Agenda in de komende week Nog 170 woningzoekenden in gemeente Heemskerk Havenberichten IJmond-agenda op nog enkele Typhoons spotprijs 5 Atletiek-jeugdleiders Teveel liefhebbers voor verdwaalde duiven Examens H. van Amersfoort veertig jaar bij PEN Medische verzorging tijdens het weekeinde Reddingboot trok jachtje vlot KOELKASTEN LOENDERSLOOT Meerstoel door tanker zwaar beschadigd Stille dag op het strand Uitbreiding conserven- fabrieken in IJmuiden Jubilea bij Wijsmuller Opfleuring Orionweg Kampeerders vluchten Ernstige aanrijding Duitsers verdacht van winkeldiefstallen VRIJDAG 31 JULI 1959 HET AANTAL KANSHEBBERS in het Mid-Kennemerland schaaktoernooi is weer kleiner geworden. Door het slagvaardig spel van enkele spelers zien anderen hun illusies in rook opgaan. Zo bestaat in afdeling A van de hoofd klasse in feite geen twijfel meer over de uiteindelijke winnaar. K. Steijn, die nu nog voor Santpoort uitkomt, maar het komende seizoen de gelederen van het IJmuider Kijk Uit komt versterken, pakt zijn tegenstanders resoluut aan. Deze keer trof hij de Pat-Matter J. C. de Haas op zijn weg. De caro-kann verdediging van Steijn leidde tot enkele zwakke centrum-pionnen van zijn rivaal. De Santpoort-speler aar zelde niet de zwakke punten in de vijan delijke stelling geducht te bestoken. Het verwonderde dan ook niet dat De Haas niet tegen dit uitstekende spel op kon. Een stuk ging verloren, waarmee de partij meteen beslist was. Voor dezelfde groep verdedigde K. Comis (Pat Mat) zich Siciliaans tegen G. L. de Haas (Kijk Uit). In een dichte stel ling had Comis een licht initiatief. Hij zag echter geen kans voordeel te behalen. Er volgden toen wat afwikkelingen, de stel ling werd open en meteen trok de IJmui- dense De Haas met zijn zwaarste geschut op de vijandelijke koning af. Dat de Kijk Uit-speler bij zulke gelegenheden niet van halfwerk houdt, moest Comis spoedig er varen. Door deze resultaten is de volgende ranglijst ontstaan: 1. K. Steijn* 3 3 - - 3 2. G. L. de Haas 3 2 - 1 2 3. M. P. Suiker3 1 1 1 lVs 4. K. Comis 3 1 - 2 1 5. ir. D. G. Huygen* 1 - 1 - V2 6. J. C. de Haas3 - - 3 0 nog uit te spelen afgebroken partij. Verrassing in B Wie had vex-wacht dat in afdeling B de oppositie een gooi naar de macht zou doen, kwam bedrogen uit. P. Tijssen (Pat Mat) had er tenminste deze avond tegen D. van Vuuren (Weenink) al heel slecht het oog in. Nog maar nauwelijks was het duel be gonnen, of de Pat Matter liep in een over bekende val van de Spaanse partij. Het kostte hem een stuk. Dat hij nog lang verwoed tegenstand bleef bieden beteken de slechts een uitstel van executie. Aan het andere bord had P. Stet (Wee nink) het heel wat lastiger om zich aan de top te handhaven. Tegen Tj. de Jong (Kijk Uit) had hij met zijn Siciliaanse ver dediging voortdui-end een licht initiatief zonder nochtans iets positiefs te bereiken. Remise leek derhalve een feit te zullen worden totdat Tj. de Jong geheel onver wacht een stuk in een penning zette dat daax-door meteen verloren ging. Vanzelf- spi'ekend ook de partij. „Ik zat net een remise-aanbod te overwegenver telde de heer Stet na afloop. De beslissing in deze gx-oep zal nu vallen in het duel tussen D. van Vuuren en P. Stet. De stand is hier: 1-2. P. Stet 3 3 - - 3 D. van Vuuren ..3 3 - - 3 3-4. Tj. de Jong3 1 - 2 1 P. Tijssen 3 1 - 2 1 5-6. P. Janssen 2 - - 2 0 P. Hart2.- - 2 0 Schroder favoriet in A Bij de eerste-klassers blijkt in groep A J. Schroder (Pat Mat) wel een serieus ge gadigde te zijn voor de eerste plaats. Ge zien zijn speelwijze, lijkt het niet waar schijnlijk dat de andere heren hem de voet nog dwax-s kunnen zetten. Schroder rekende ditmaal af met de Kijk-Uit speler G. Koomen. De andere Kijk-Uit-man A. A. Verkooijen bracht zijn jeugdige rivaal W. Wortelboer op bijzonder mooie wijze een nederlaag toe. F. Wester en A. Bux-gerhout kwamen in eerste instantie nog niet tot een beslissing. De stand ziet er hier nu als volgt uit. 1. J. Schroder3 3 - - 3 2. F. Wester*2 2 - - 2 3. J. van Vuuren 3 2 - - 2 4. A. Burgerhout 2 1 1 - IV2 5. G. Koomen 5 1 1 3 IV2 6. A. A. Verkooijen .31-21 7. W. Wortelboer ..4 - - 4 0 In de B-afdeling stelde G. v. d. Berg (Pat Mat) zich duidelijk kandidaat voor de eei-ste plaats. Slechts 9 zetten had hij nodig om zijn clubgenoot J. H. Kruyer mat te zetten! J. Vis (Kijk-Uit), die met P. Steeman (Pat Mat) afrekende, is hier vermoedelijk zijn gi'ootste concuiTent. W. Langedijk (Kijk-Uit) werd door een onverwachte nedei-laag tegen N. Duin vrijwel uitgescha keld. Door de medewei-king van de vereniging Kennemerstaten. die haar sportpark Wa tt -vliet heeft afgestaan, heeft de Konink lijke Nederlandse Atletiek Unie op 18 juli de examens van twaalf kandidaten afge nomen voor het brevet jeugdleider voor atletiekbeoefening. Van deze twaalf kandidaten, die hun op leiding genoten van de heren J.. Fokkel- man uit Haarlem en J. J. Winkel uit Vel- sen-Noord, zullen er twee herexamen mogen doen. De overigen slaagden allen en ontvingen hun dioloma. Geslaagd zijn de dames: G. Mars-Vloon (AV Zaanland, Zaandam); Tr. Maathuis (DEM, Bevex-wijk); J. Koeten-Bleeker (Suomi, Velsen); en de heren C. de Boer en M. Koopmans (Lycurgus, Krommenie) J. J. van Hei-pen (GAC, Hilversum); E. Plooy (AVA, Alkmaar); E. van Rossum (MSV, Noordwijk); J. F. v. d. Poll (Suomi, Velsen) en J. Bronsveld (Suomi, Velsen). Oranjeballonnen terug Het bestuur van de Oranjevereniging Velsen te Velsen-Noord, dat van de op 30 april gehouden ballon wedstrijd nog zeer late meldingen heeft binnengeki-egen van gevonden ballonnen, is eindelijk tot prijs uitreiking kunnen overgaan. De verst gekomen ballon was van F. Sot uit de Zuidersti-aat 1, de tweede prijs ging naar K. Oosterwijk, Wijkerstraat- weg 108, en de derde prijs kreeg W. Harm- sen, Wijkeroogstraat 18. IJMONDERS BEREIDEN ZICH VOOR Voordat het nieuwe handbalcompetitie- •seizoen begint zullen twee dameselftallen •an de handbalvereniging IJmond wed- trijden snelen. Zij nemen deel aan een op ■ondag 16 augustus in Amsterdam te hou den toernooi van DWS. Een blik op de ranglijst geeft het vol gende beeld: 1. J. Vis 3 2 1 - 2'/! 2. W. Langedijk 5 2 1 2 2>/s 3. G. v. d. Bex-g 2 2 - - 2 4. J. Mallien 3 2 - 1 2 5. J. H. Kruyer* 3 1 - 2 1 6. N. Duin 4 1 - 3 1 7. P. Steeman 2 - 2 0 Volgende week Voor de komende week staan de volgen de partijen op het programma: Hoofdklas se: K. SteijnM. P. Suiker, D. van Vuuren P. Stet en P. H. JanssenP. Hart. Eerste klasse: A. BurgerhoutA. A. Verkooijen, J. SchroderW. Wortelboer, F. P. Westei- J. van Vuuren, P. SteemanJ. H. Kruijer (afgebroken partij), P. SteemanJ. Mal- lien, W. Langedijk—G. v. d. Berg, J. Vis— J. H. Kruijer en G. v. d. BergP. Steeman. Advertentie ONGEKENDE KOOPJES Dames- en Herenmodes Confectie Maatkleermakers Kennemerlaan 36 IJmuiden Tel. 4453 De heer D. Haasnoot is zijn duiven kwijt! Alle achttien. Reeds dinsdagmiddag meld de zich de eerste liefhebber. Een man nam liefst acht duiven tegelijk mee naar huis. Uit Beverwijk kwamen twee duivenhou- ders. Maar hun fietstochtje was tevei-- geefs, de heer Haasnoot was toen reeds uitverkocht. Maar dit betekent niet dat de bel van huize Loggex-straat 9 stilstaat. Steeds weer staan mensen aan de deur met hun duivenmandje. Iedere keer op nieuw moet de heer Haasnoot hen teleux-- stellen. „Zet alsjeblief een briefje op de deur dat wij geen duiven meer hebben," heeft hij zijn vrouw gesmeekt, „die bel gaat de hele dag en dat is niet om uit te houden!" Nieuwe Dojo voor Dschen Dui De Santpooi-tse judovereniging Dschen Dui gaat verhuizen. Na verschillende oefengelegenheden te hebben gehad, de een meer de ander minder gunstig, neemt deze vereniging met ingang van maandag een van de zalen van het Gereformeerd Jeugdhuis aan de Schipbroekenweg als Dojo in gebruik. Dschen Dui zal hier be schikken over alle ruimte en comfort, no dig voor de beoefening van de edele judo- sport. Het steeds stijgende aantal leden dwong de vereniging de laatste tijd geen nieuwe leden meer aan te nemen. Hieraan zal door de nieuwe oefenruimte voorlopig een eind komen. Belangstellenden kunnen komen kijken op de oefenavonden, iedere maandag en donderdag. De officiële ope ningsavond is vastgesteld op maandag 31 augustus 20 uur. De oefenavonden begin nen om zeven uur. Advertentie Klein spaaroffer Groot vakantiegenot STICHTING NUTSSPAARBANK in de gem. Velsen Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd voor de hoofdakte-examens (gehele akte): mevr. G. C. Dik-Noorman, mej. N. C. de Graaf, mej. G. C. Deuling en mej. V. Bey, allen te Amsterdam: G. de Boer, Amstelveen; E. de Boer, Beverwijk; Th. Meijer, Haarlem: A. de Zwaan. Haarlem: H. J. Schokkenbrock, Wormen A. J. Potter. Zandvoort; J. Hazelhoff, Koog a/d Zaan; J. W. M. v. Warmendam, Santpoort: A. J de Vries. Enkhuizen: H. B. J. Wen tink. Uithoorn. Voor gedeelte A: L. W. A. Coret, Zaandam. Voor gedeelte B: W. Loosman, Den Helder en mej. M. B. J. Ferron, Haarlem. 's-Gravenhage. Akte tekenen m.o.-A: mej. M. Melchior. Haarlem; mej. J. M. Reynders. Den Haag; J. E. P. van Outheusden, Tilburg; A. Th. Post, Amsterdam; J. A. van Spronsen. Den Haag, W. Vogel, Den Haag. 's-Gravenhage. Schoolakte Duits m.o.-A: mej. S. Becht. Den Haag: N. Schuttel, Amsterdam; J. W L. Stubbe, Rotterdam: J. P. Visser, Haarlem; A. M. J. van Steen, Roosendaal; E. H. G. Bek, Treebeek; A. Bikker. Coevorden: J. W. A. Find- hammer, 's-Hertogenbosch; R. G. J. Slabbers, Roermond; W. K. G. Rebel, Den Haag; B. J, van Oudheusden, Schiedam; mej. J. ,1. Bijlevcld, Hil versum; mevr. M. J. Raven, Katwijk'. Haarlem. Van de Rooms-Katholieke avondulo „Sint Augustinus" te Haarlem zijn dit jaar ge slaagd voor het mulodiploma A: de dames L. G. M. Bruns, A. C. Hertog. J. A. M. Hoenderdos: I. M. van Kessel, Overveen; G. M. G. Kruisman, Overveen; J. A M. Megeling; W. M. A. Molen kamp, Velsen; W. A. Schrama, C. P. M. Smit; M. G. J. Timmermans, Noord wij kerhout, en de heren P. Th. Dittner; G. J. Jansen, Velsen; F. J. B. M. Klebert, Heemstede; L. J. P. Kuijper, H. W. de Mol, Chr. W. Moonen, J. C. Nichot, C. D. van Rossum; J. W. J. van Schooneveld, Rotter dam; C. N. Stolwijk, Hoofddorp; W. Truijens en V. R. van der Vlugt. - Voorliet diploma mulo-B: Th. J. Buurman. Heemstede; H. J. Hogendoorn, H. Th. Hölsken en C. W. van Raaij. Zaterdag 1 augustus zal het precies veertig jaar geleden zijn dat de heer H. van Amersfoort in dienst trad bij het P.E.N., het Pi-ovinciaal Electriciteitsbe- drijf van Noordholland. De heer Van Amersfoort is in Beverwijk geboren, waar hij al op jeugdige leeftijd veel belangstelling voor elektriciteit had. Zijn wens om eenmaal een vakman in de ze branche te worden ging in vervulling toen hij, na de lagei-e school te hebben doorlopen en enige tijd bij een baas de kneepjes van het vak te hebben geleerd, ten slotte in 1919 zijn vaste aanstelling kreeg bij het P.E.N. Hij, inwoner van Bevei-wijk, moest toen in Castricum gaan werken omdat men daar bezig was met de aanleg van het, toen nog bovengronds, elektrisch net. De op bouw hiervan heeft hij dus volledig meege maakt en hij toonde zich hierbij een zeer bekwaam vakman. Nadien, toen dit bovengi-onds net onder gronds moest, heeft hij menig straatje op gebroken om de kabel vakkundig te leggen. Maar hij heeft ook menig metertje ge plaatst, om nadien ook vaak als meterop- nemer weer bij dezelfde deuren aan te kloppen voor betaling van de gebruikte energie. Ook in het verenigingsleven profiteerde men vaak van zijn uitstekend organisatie vermogen; onder andere was dit het geval bij de oprichting van de vereniging Bak- kummer Buurtbelang, waarvan hij ver schillende jaren een actief bestuui'der was. Ook thans telt hij in het verenigingsleven nog steeds mee. Als bestuurder van het Oranjecomité maakt men nog veelvuldig van zijn ijver en ervaring een dankbaar gebruik. Het zal de jubilaris op zaterdag niet aan belangstelling ontbreken! IJMUIDEN Artsen: Dr. J. H. van Ginkel, Kennemer laan 141, tel. 4058; dr. F. M. van Steke lenburg, Leeuweriklaan 52, tel. 4290. Apotheken: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80. Verloskundigen: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw m. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mj- juffrouw A. C. van Saase, tel. 4444. SANTPOORT Artsen: dr. D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23. Santpoort-station, tel. 8320. Apotheken: Santpoox-tse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort- Zuid, tel. 8249 VELSEN Wijkverpleging: Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504, IJmuiden, IJmuiden-Oost; zuster Sj. Koerse, Leeu weriklaan 21, tel. 7398, ten oosten Zee weg, Velserbeek, dorp Velsen, Velsen- Noord; zuster K. Langejan, Bredex-ood- scheweg 106, Santpoort, tel. K 2560-74477, Driehuis, Santpoort-dorp. Santpoort station. VELSEN-NOORD-BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9. uur: H. J. F. Peeters, Dommelsingel 2. tel. 5300. Van zondag- moi'gen tot 's avonds 12 uur: M. H. A. Melchior, Noorderwijkweg 1, tel. 3340. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Donker. Breestraat 61. tel. 3150. HEEMSKERK-UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16. Heemskex-k, tel. 02512- 266. Bovendien neemt dr. Kloppert de diensten waar voor de patiënten van dr. Tuinman. Wijlt- en kraamverpleging Het Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wjjk ver zorging: Zuster Boersma. Witte Kruisgebouw. J. v. Scox-elstraat, Heems kerk. Kraamverzoi-ging: Zuster Majoor, v. Oldenbox-ghweg 33. Wijk aan Zee. CASTRICUM Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmox-gen 8 uur: Dx\ De Jongh, Koningin Julianastraat 1, tel. 2534. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot. maandagmoi-gen 8 uur: Zuster Meihuizen. Bakkummex-straat 41, tel. 2530. Verloskundige: Mevx-ouw Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk. Burge meester Lommensti-aat 6. tel. 2500, dage lijks van 8 tot 18 uur. en nadien en zon dags voor spoedgevallen (ook des nachts). Heemskerk telt momenteel 170 woning zoekenden. Dit baart het gemeentebestuur veel zorgen, omdat het moeilijk is de wo ningnood op te heffen. Daarvoor is het bouwvolume lang niet toereikend. Van het bouwvolume is 70 pei-cent be stemd voor de industrie en 10 percent voor voorkeurwoningen, zodat er maar 20 per cent voor de eigen bevolking van Heems kerk overblijft. Dit percentage is niet vol doende om te voorzien in de behoefte van de jonge mensen in Heemskerk. Vooral, omdat van die 20 percent nog woningen af gaan voor vex-zorgend pex-soneel. Dit deelde bux-gemeester H. Nielen don derdagavond mede in de vergadering van de Heemskerker gemeenteraad. De heer Beentjes (K.V.P.) had namelijk gevraagd hoe het kwam dat er ondanks de enorme bouwactiviteit toch voor de eigen bevol king van Heemskerk nog zo'n tekort aan woningen bestaat. De burgemeester verklaax-de verder, dat men momenteel naax-stig aan een oplossing werkt. Hij wees er óp, dat de gemeente bovendien steeds het zelf bouwen heeft aangemoedigd. Zo heeft men voor mensen garanties verstrekt, die eigenlijk in een andere gemeente hadden moeten zijn. Men vei'leende ƒ362.104 voor de bouw van 18 woningen in het plan „Zaalberglaan". Toch Wagenaar De Wagenaax-straat blijft gewoon Wage- naarstraat heten. B. en W. voerden het voorstel, de straat om te dopen tot „Wag- nerstx-aat", van de agenda af. De voorzitter verklaarde, dat het niet de bedoeling was hier nog nader op terug te komen. Men was bij nadere overweging tot de overtui ging gekomen, dat het niet in het alge meen belang zou zijn tot wijziging van de stx-aatnaam te komen. Men vex-leende 37.302 voor de inrichting van het vex-enigingsgebouw aan de Bach- straat. De heer Kramer (K.V.P.) uitte zijn lof over de voortvax-endheid, die bij de voor bereiding is betracht. Het gebouw is wat de sport betreft voor namelijk bestemd voor gymnastiekvex-eni- gingen, al komen daarnaast ook andere zaalsporten in aanmex-king. „Een voetbal- Advertentie Kostuums - Regenjassen Sportcolberts - Pantalons Weekend-shirts Jongensblouses enz. enz. Dinsdag 4 augustus is de laatste dag! Gistex-middag is de reddingboot K. F. Sluys uit Enkhuizen uitgevax-en naar het jacht „Maria Z.P.", dat gestrand was op het Enkhuizerzand. Aan boord van het jacht bevonden zich de eigenaar, de heer A. Booy uit Rottei-dam en zijn echtgeno te. De x-eddingboot slaagde erin het jacht met veel moeite vlot te tx-ekken en naar Enkhuizen te brengen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Esso Em- den van Hamburg; Werner Franck. Hamburg: Rollon, Vlissingen; Swift, Londen; Koh 1 Noor, Bristol, bijlegger IJmuiden: Wegro, Kalman Lin- gestroom, London; Asterope, Newport News; Christel. Xpoila; Hontestroom, Hull; Rudolf Sche pers. Duisburg, bijlegger IJmuiden; Heelsum. Le Havre: Darlington. Goole: Phoenix. Helsingborg; Egret, Rotterdam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Patria van Reila. Papierfabriek Velsen: Jans, Londen; Cor- stram. Hornillo, erts lossen Buitenhaven Hoog ovens; Travestein, Antwerpen; Agapenor, Bre men; Margaretha Nibbe. Helsinki, hout voor Roer mond: Eemstroom, Leith; Saarland. Antwerpen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Strabo naar Savona; Hubro. St. Croix; Ginnheim, La Co- runa; Prins der Nederlanden, Southampton; Hein- rich Parchmann, Rotterdam, ledig Velsen: Waal- borg, Dompsö. zout van IJmuiden; Lies, Norrsun- det: Alcetas, Palermo; Koh i Noor, Trondheim, bijlegger IJmuiden; Bogliasco. Antwerpen, ledig Hoogovens: Hel, Hamburg; Peperkust, Bordeaux; Fianciena, Kopenhagen, zout van IJmuiden; Swal low, Hull; Ruhr, Malmö; Manto, Rotterdam: Wer ner Franck, Bremen: Swift, Harlingen: IJstroom. Londen; Iberia. Igarka; Ranella. Curacao. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Gefle naar Farijs: Annenkerk, Lissabon; Waal. Rotterdam; Vcosi, Gothenburg: Treglison. Rotterdam; Admi- ralengracht. Antwerpen; Leonidas. Hamburg: An- ja, Gefle. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De Culturele Agenda voor de week van 2 tot en met 8 augustus: Pieter Vermeulenmuseum, 3 tot en met 8 augustus, geopend van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, 3 tot en met 8 augustus, Heidestraat, IJmuiden, geopend van: maandag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 t ot 21 uur. Filiaal Wijkersti-aat- weg 77, Velsen-Noord geopend van 14 tot 17 uur. Dinsdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur. Woensdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd). Donderdag 10 tot 12.30. filiaal geopend van 10 tot 12 uur. Vrijdag 10 tot 12.30 uux\ van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. Zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uux-, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Bioscopen: Thalia: zaterdag 19 en 21.15 uur: „Het geluk ligt op straat"; zondag 15 uur: „Laurel en Hardy als boemelstuden ten"; 20 uur: „Het geluk ligt op straat"; maandag, dinsdag en woensdag 20 uur: „Laurel en Hardy als boemel studenten"; woensdag 15 uur: „Kleine kameraden"; donderdag 20 uur: „Vakantie in Lissabon", speciale voorstelling. Rex: tot en met maandag 20 uur: „Flit sende degens"; zondag 15 uur: „Slavin van het oerwoud"; weonsdag en dondex-dag 20 uur: „Als een kat in het nauw". vereniging kan er wel terecht voor body building, maar niet voor baltraining", zei de voorzitter. Terwijl men in de raadzaal ijverig be raadslaagde, waax-bij men zelfs even in comité ging, oefende de leden van de brandweer ijverig op de ladderwagen, die men onlangs van de Velser brandweer in bruikleen heeft gekregen. Er waren er zelfs al, die neiging ver toonde boven in de ladder kunstjes uit te gaan halen. Voor de raadsleden, die het door de ramen konden volgen, een aardig gezicht! GEEN SPREEKUUR De wethouder van Sociale Zaken en Huisvesting te Heemskerk, de heer Fr. Wentink zal in de maand augustus geen spreekuur houden. SECRETARIE-AFDELINGEN GESLOTEN Burgemeester en wethouders van Heemskerk hebben besloten dat op woens dag 5 en donderdag 6 augustus alle seci'e- tarie-afdelingen, met uitzondering van de afdelingen financiën en onderwijs voor het publiek gesloten zullen zijn. Voor het doen van geboorte- en overlij- densaangiften bestaat deze dagen gelegen heid van 9 tot 10 uur. Mét ingang van vrijdag 7 augustus kan men zich voor de afdelingen bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken ver voegen aan het pand Kerklaan 10. Advertentie Bosch - AEG - Bico - Delta etc. Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433435 Centrum Galerij - IJmuiden Donderdagmiddag omstreeks half drie heeft de tanker „Asterope" (11.349 ton) van de rederij Van Nievelt Goudriaan en Co. te Rotterdam, die met een lading steen kool op weg was naar Amsterdam, in het Buitentoeleidingskanaal te IJmuiden een onbegrijpelijke manoeuvre gemaakt, waar door een meerstoel, de westelijkste aan de noordzijde, die pas was vernieuwd, zwaar werd beschadigd. De „Asterope" kreeg een flinke deuk bo ven de waterlijn, maar kon de reis naar Amstex-dam vervolgen. Vanmorgen waren duikers bezig te onderzoeken hoe groot de schade onder water bij de meerstoel is. De tanker werd geassisteerd door drie sleepboten, toen het ongeval gebeurde; een vierde sleepboot zou juist vastmaken. Het was even vreemd op het IJmuider strand, donderdagmiddag. Weg wax-en de zonnebadex-s, weg waren de baders. De badhokjes stonden in groepjes bij elkaar, alsof zij elkaar wilden troosten in de een zaamheid. Hier en daar liep een enkele moedige badgast langs de kuststrook. Eni ge kinderen speelden in de „Annie Claus," en anderen zochten op het strand. Want er was veel aangespoeld door de harde wind. In de strandhuisjes was men gezellig om de tafels gekropen. Er wex-d gekaart en gedamd, schaakpartijen werden opge zet en legpuzzles opgelost. En buiten was er de zee. Voor het eerst sinds lange tijd in de gedaante, waarin hij toch het mooist is. Een straffe bries to verde schuimkoppen op de golven. Het stx-and huisvestte nu maar enkele mensen. Diegenen, die de zee zo het liefste zien. Maandagmiddag om 5 uur zal de bur gemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, een vaantje van de gemeente Velsen over handigen aan boox-d van het hospitaalkerk schip De Hoop, dat dan in de vissersha ven van IJmuiden zal liggen. Het vaantje zal worden opgehangen in de kerkzaal, waar al veel vaantjes uit vissex-splaatsen aanwezig zijn. Twee in IJmuiden gevestigde conserven- fabrieken, namelijk de visconservenfabriek Vico aan de Middenhavenstraat te IJmui den en de conservenfabi-iek Neco aan de Trawlerkade te IJmuiden. zullen uitbrei- dinge ondergaaan. Hiertoe is vergunning gevraagd en verleend. Zaterdagmorgen 1 augustus zullen in hotel Augusta te IJmuiden acht perso neelsleden van de n.v. Bureau Wijsmuller worden gehuldigd wegens langdurige dienst. Veertig jaar in dienst zijn de heren J. van Leeuwen, Driehuis, en G. Engeltjes, Den Helder. Vijfentwintig jaar in dienst zijn de heren J. Leeflang. IJmuiden, H. van der Knaap. IJmuiden, T. Groen, IJmuiden. C. Zeegers. IJmuiden. G. Bra- venboer, IJmuiden en A. de Bruin, 's-Gra venhage. De huldiging begint om 11 uur. Het gemeentebestuur van Velsen heeft een plan doen ontwerpen voor de aanleg van gemeenschappelijke voor- en achter tuinen bij het complex van 102 etagewo ningen aan de Orionweg te IJmuiden. De kosten van uitvoering van het plan wor den gex-aamd op f 23.830. B. en W. verzoe ken de raad tot het genoemde bedx-ag een kx-ediet ter beschikking te stellen. De bewoners van de Orionweg zullen dit plan ongetwijfeld toejuichen. Waar men echter nog steeds niet enthousiast over kan zijn, is de grote tegenstelling tus sen de flatcomplexen aan weerszijden van genoemde weg, waardoor een wel zeer onevenwichtig geheel is ontstaan. KLEUTERLEIDSTERS Burgemeester en wethouders van Vel sen hebben de gemeenteraad vooi'gesteld de volgende leidsters, die reeds in tijde lijke dienst aan openbare kleuterscho len werkzaam zijn, te benoemen tot leid ster in vaste dienst aan de achter hun naam vermelde school: Y. C. E. den Blaauwen aan de kleuterschool „de Zand- haasjes" te IJmuiden; J. Hoogex-duijn aan de kleuterschool „de Duinkx-ekels" te IJmuiden; H. Beiboer aan de Brederode- kleuterschool te Santpoort (zuid); J. R. Beijer aan de dr. Albert Schweitzerkleu- terschool te IJmuiden. Advertentie Alleen bij met H.M.W. laatste model BREESTRAAT 103 - BEVERWIJK Castricum Regen, wind en onweer hebben veel kampeerders van kamp Duindoorn in de IJmuidense duinen op de vlucht doen slaan. Toch was donderdagmiddag het aantal blijvers nog ver boven de verwach tingen. Het staat echter nu reeds vast dat de kampbeheerdcr in de herfst veel werk zal hebben. Het terrein heeft namelijk zwaar geleden door het graven van af- voergoten en wallen rond de tenten. Ook zijn delen door de droogte en het grote aantal bezoekers volkomen kaalgeworden. Het zal veel tijd vergen het terrein weer in goede conditie te krijgen. De kampbeheex-der hoopt van de ge meente gx-uis van cpgeblazen bunkers los te krijgen om daarmee bepaalde gedeel ten van het terrein te vex-harden en te ver stevigen. Een grotere parkeerplaats bij voorbeeld is geen overbodige luxe, zo meent hij. De Duitse gasten kunnen het maar niet afleren hun auto's naast hun tenten te zet ten. Naar zij zeggen, om lampen op de accu's aan te sluiten, maar volgens de kampbeheei-der tegen diefstal en joyri ding. Moeilijkheden met wagens hebben zich op en nabij het kampeerterrein ech ter nog niet voorgedaan. De stx-ubbelingen met de watervoorzie ning zijn voox-lopig opgelost. De gemeente heeft een nieuwe put gegx-aven. Een con sul van de A.N.W.B., die hier heeft gekam peerd zal rapport over kamp Duindoorn uitbrengen. Bjj een bezoek aan het kampeerterrein Duindoorn hedenmorgen bleek ons dat door de hevige regenval van de afgelopen nacht de uittocht van de kampeerders aan houdt. Vooral het „kleine grut", kampeer ders in kleine een- of tweepersoonstentjes, vertrekt. Zij kunnen bjj slecht weer niets doen dan liggen wachten en hopen dat het be ter wordt. Veel strandkramen waren van morgen gesloten. Maar de bewoners van de strandhuisjes bljjven waar ze z\jn. Eens zal de zon toch wel weer door de wolken breken? Bij de spoorweg over de Vinkenbaan te Castricum kwamen donderdagmiddag een pex-sonenauto en een bi-omfiets met el kaar in botsing. De bromfietser werd be stuurd door de heer B. uit Landsmeer, die zijn echtgenote en hun vierjarig kind op de duozit meevoex-de Mevrouw B. werd zwaar gewond en na eerste hulp van een passex-ende Duitse ax-ts te hebben ontvangen, naar een zieken huis vervoerd. Ovex-igens werd niemand gewond. De personenauto werd bestuurd door mevrouw T. W. uit Castx-icum. De groep Castricum van de x-ijkspolitie heeft donderdag een tweetal te Castricum, met een personenauto op de nieuwe cam ping verblijvende, Duitse gasten geax-- resteerd die er van worden verdacht in verschillende winkels souvenirs en rook artikelen te hebben ontvreemd De Duitsers, de 28-jarige H. S. en de 20-jarige W. H., beiden afkomstig uit Güdingen, waren zondag in Castricum aangekomen en zouden vx-ijdag weer huis- waarts keren. Zij hebben uit Nederland veel souve- nix-s en goede Hollandse sigax-etten mee willen nemen naar huis en zouden dit heb ben willen klaax-spelen zonder te betalen voor al die beste artikelen. Tegen de beide Duitsers is proces ver baal opgemaakt en in vei'band met een na der onderzoek zijn zij in verzekerde be waring gesteld. VELSEN VRIJDAG 31 JULI Thalia: „Het geluk ligt op straat". 20 uur. Rex: „Flitsende degens", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw: Open van 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 1 AUGUSTUS Thalia: ..Het geluk ligt op straat", 19 en 21.15 uur. Rex: „Flitsende degens" .20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw: Open van 14 tot 16.30 uur. Santpoort: Feestweek 200-jarig bestaan harddraverij vereniging. Lunapark: wie lerronde voor amateurs en onafhanke- lijken. 19 uur. BEVERWIJK Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Geheim agent alias de Gox-illa". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Liana 2, de witte slavin". W.B. Theater, 20 uur: „De ratten van Tobruk". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonvmous". ZATERDAG 1 AUGUSTUS Bioscopen: Als vrijdag. HEEMSKERK Marquette Theater, zaterdag 20 uur. zondag 14.30 en 20 uur: „Und abends in die scala".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9