Landsmeer verweert zich tegen hoofdstedelijke annexatie Het kapsel KUIPERS HAGAIV! FORD SPAR EFTELIH6 TE KOOP Middenstands- woningen Fa. J. Stolk Bouw- en aannemmgsbedriji Burgemeester Post vreest dat zijn levenswerk tenietgedaan zal worden Amsterdamse Beurs Te Koop glSmWÊO SS uw woning GITAR EN Foto-Ciné J. van Veldhuizen 10 De beurs van gisteren Scheepvaart De E.G.K.S.-conferentie Alle marginale mijnen samen aanpakken Verdere besluiten Encycliek van Paus Joannes tot de priesters Kort economisch nieuws uit binnen- en buitenland LUIDSPREKERS HEEMSTEDE roor ^£Êsmm- - te HET GEMAK- en RHEE DIENT DE MENS ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1959 (Van onze Amsterdamse redacteur) Het is nog niet zo heel lang geleden, dat wij tijdens een wandeling door het dorp Landsmeer, even ten noorden van Am sterdam, door voorbijgangers vriendelijk werden gegroet. Wij zijn er nu weer ge weest, maar er was niemand meer die voor ons aan de pet tikte. Landsmeer is in tien jaar tijd gegroeid van 4000 tot 8000 zielen en heeft daarmee het inwonertal van Purmerend overvleugeld. In een ge meente met zoveel inwoners groet men onbekenden niet meer. Midden in het dorp zit in het gemeente huisje burgemeester G. Post. Toen hij tien jaar geleden kwam, was hij een van die 4000 Landsmeerders. Aan zijn energie is het te danken, dat het inwonertal van het dorp zich heeft verdubbeld. En als men hem zijn gang laat gaan zal Lands meer over 15 jaar 15.000 zielen tellen. Maar het noodlot wil, dat men de burge meester niet zijn gang laat gaan. „Die „men" zijn de gemeente Amsterdam en Gedeputeerde Staten. Het zou wel eens kunnen gebeuren dat Amsterdam in één grote hap 3000 Landsmeerders naar zich toe haalt. Want het uitbreidingsplan van Amsterdam wordt sinds enige tijd aan de noordzijde begrensd door een blauwe lijn. Die lijn geeft het boogkanaal rond Am sterdam-Noord aan, dat in de toekomst het IJ zal moeten ontlasten van het binnen- scheepvaartverkeer. En dat boogkanaal loopt precies midden door de gemeenten Oostzaan en Landsmeer. Amsterdam acht het logisch dat dit boogkanaal de natuur lijke noordgrens van de hoofdstad wordt en dat dus die terreinen geannexeerd wor den, te meer daar Amsterdam op dit te annexeren gebied de stadsuitbreiding wil voortzetten. Er zijn plannen daar 8000 wo ningen te bouwen. Burgemeester Post van Landsmeer is echter niet overtuigd v^n de noodzaak, die 8000 huizen juist daar te zetten. In 1920 annexeerde Amsterdam in noord een groot landelijk gebied, waar onder meer de dorpen Nieuwendam, Buik sloot, Schellingwoude en Ransdorp vie len. Sindsdien is in die gebieden niets ge beurd. Waarom bouwt Amsterdam die 8000 huizen niet daar? zo vraagt burge meester Post zich af. Voor annexatie zijn dringende redenen nodig. Amsterdam voert als argument aan, dat het hier gaat om een levensbelang van de hoofdstad, een argument, dat wordt onderschreven door Gedeputeerde Staten. Maar prof. dr. S. Groenman, de socioloog, die in op dracht van Oostzaan en Landsmeer een studie van dit probleem maakte, conclu deert in zijn rapport, dat de argumentatie allerminst een dwingend karakter draagt. „Niet noodzakelijk" Burgemeester Post ziet overigens de noodzaak van dat boogkanaal niet in en hij verwacht dan ook niet dat dit project spoedig zal worden uitgevoerd. Hij staat hierin niet alleen. Er zijn deskundigen die dat boogkanaal evenmin nodig vinden. Maar dat kanaal staat in het plan en het AMTERDAM Voor de laatste beursdag van deze week was de tendentie bij de opening voor de internationale waarden verdeeld. Kon. Olie lager, AKU hoger, Unilever vrijwel onveranderd en Philips beneden de vorige slotkoers. Hiermede is het beursbeeld van deze waarden verstrekt De handel was kalm. Kon. Olie had vandaag meer kijkers dan kopers of verkopers. De stemming in deze hoek viel beslist tegen. De prijs van 167.20 lag ruim onder de pariteit van New York en bijna twee gulden beneden de slotkoers van gisteren. Wall Street was voor Kon. Olie zeker niet ongunstig afge komen en van die zijde was dan ook geen aanbod aanwezig. Londen was vrij sterk aan de markt en daarnaast ging het pu bliek tot winstnemingen over, in verband met het naderende weekeinde. De koers stijging in olies van de laatste dagen is te geforceerd in zijn werk gegaan en hier op volgen dan in regel vrij spoedig winst nemingen waardoor de koers gedrukt wordt. Philips liep op van 6541/» tot 656 te gen gisteren 658. Unilever opende prijs houdend doch kwam tegen het slot iets boven gisteren te liggen. Aandelen AKU, die de laatste dagen nogal koersverliezen hadden geleden gaven een groot herstel te zien. Na een opening, die reeds twee punten boven de prijs van gisteren lag, trok de koers verder aan van 367'/a tot 371. Er bestond voor deze aandelen geduren de de gehele beursduur een flinke belang stelling. De slotkoers van gisteren was 365'/2. De tweede kwartaalcijfers van de K.L.M. werden ter beurze wel zeer be vredigend gevonden maar brachten geen kopers in de markt. Alle papieren van de ze maatschappij kregen een vrijwel on veranderde adviesprijs, vergeleken bij de slotkoersen van donderdag. Scheepvaar ten ondergingen in kalm vaarwater wei nig verandering. Staatsfondsen wederom vast vooral voor de staffellening, waar de verplichte 200.000 vraag een voorna me rol speelde. Cultures eerder iets la ger. De uitgifte van een nieuw soort ren- tespaarbrief, binnenkort te verwachten door de Bank voor Nederlandsche Ge meenten, was hoegenaamd niet van in vloed op de koers van de reeds ter beur ze genoteerde rentespaarbrieven. Metaal- buizenfabriek Excelsior en aandelen Fok ker kregen een hogere adviesprijs. Bier waarden vast. Prolongatie 3 percent (ANP). New York Voor de vijfde achtereenvolgende beursdag is het industrieel gemiddelde van de New- Yorkse effectenmarkt gestegen en Du Pont, dat 4 dollar winst boekte, had daar een werkzaam aandeel in. Owens Illinois Glass nam 2 dollar winst, Alcoa, Chrysler, American Tobacco, International Harves ter, Swift, Texas co., United Aircraft en Westinghouse Electric droegen door klei nere winsten hun steentje bij. De markt heeft de gehele dag gefluctueerd en de handel was een tijd lang buitengewoon matig. Specials boekten enkele grote win sten, enkele fondsen, zoals Vick Chemi cals, waren zwak. Spoorwegen lagen later op de dag goed in de markt, nutsbedrijven boekten kleine winsten. De totale omzet was 2.270.000 handelen. Van 1196 verhandelde fondsen waren 488 hoger en 494 lager. Het industriegemid delde kwam van 673.37 op 674.88, dat voor spoorwegen van 167.82 op 167.80 en dat voor openbare nutsbedrijven van 89.71 op 89.99. (UPI) zal alles omverwerpen wat burgemeester Post in de afgelopen tien jaar zo moeizaam heeft opgebouwd. Hij wil van Landsmeer een lustoord maken, waar zij, die in Am sterdam hun werk vinden, graag willen wonen. Als een handelsreiziger trok hij langs industrieën en bedrijven om de voor delen van Landsmeer als forensenplaats uiteen te zetten. En hij had succes. Tal van grote bedrijven in Amsterdam-Noord bouwden woningen voor hun personeel in dat vriendelijke Landsmeer. Op het ogen blik telt de bevolking zeventig percent forensen. De Landsmeerders vormen een hechte gemeenschap. Het verenigingsleven bloeit er en zelfs de bevolking, die in het zuide lijkste puntje van het dorp, tegen Am sterdam aan, woont, is geheel georiën teerd op de dorpskern. Er wonen 3000 men sen in het door Amsterdam opgeëiste zuideinde van Landsmeer en zij vervullen een zeer belangrijke rol in het gemeente lijk leven. Als zij van Landsmeer worden losgescheurd valt de gemeente terug tot een onbeduidend dorpje. Burgemeester Post geeft zich echter nog niet gewonnen. Hij hoopt op de verwezenlijking van zijn idealen en die hoop zal er blijven, zolang het boogkanaal nog niet is gegraven. Hij vraagt zich af, waarom Amsterdam zijn handen juist naar Landsmeer uitstrekt, zo lang er nog andere uitbreidingsmogelijk heden zijn en hij is er een beetje bedroefd over, dat hij nooit eens in de gelegenheid is gesteld in samenwerking met de hoofd stad naar een betere oplossing te zoeken. De Landsmeerders staan achter hun burgemeester. Zij stellen er geen prijs op Amsterdammer te worden. En zij hebben het niet begrepen op dat kanaal, dat dwars door hun land komt en waarvoor tal van huizen zullen moeten worden afgebroken. Albireo 31 190 m. z.z.w. Ouessant n. Antwerpen. Algol 31 525 m. n.n.o. St. Paulsrocks n. Rio de Jan. Alkes 31 te Las Palmas. Amalie B 135 m. o.n.o. Finisterre n. Port Said. Andijk 1/8 te Antwerpen. Argos pass. 31 Kp. De Gata n. Tunis. Arkeldijk 31 210 m. w. Minicoy n. Djibouti. Asmidiske pass. 31 Beachyhead n. Amsterdam. Batjan 31 100 m. w. Kp. Finisterre n. Sidon. Batu 1/8 te Tripoli. Bawean 31 te Tandjong Priok. Bloemfontein 31 420 m. o. Colombo n. Hongkong. Caltex Arnhem 31 160 m. o.z.o. Port Sudan naar Rastanura. Caltex Delft 31 165 m. n.w. Cochin n. Madras. Caltex Nederland 31 295 m. w. L'end n. Antw. Caltex Pernis pass. 31 Kho'rya Morya n. Bahrein. Casamance 31 145 m. w. K. St. Vincent n. Dakar. Cinulia 31 te Melbourne. Cities Service Valley Forge 31 540 m. z.z.o. Kaap Guardafui naar Philadelphia. Clavella 31 te Liverpool. Corilla 1/8 te Singapore. Dinteldijk 31 240 m. w. Iandsend n. Bermuda. Duivendijk 31 575 m. z.w. Landsend n. Liverpool. Eenhoorn 1/8 te Izmir. Esso Nederland 31 50 m. n.o. Kuria Muria n. Suez. Fravizo 31 110 m. w.n.w. Lissabon n. Liverpool. Hathor 31 te Hamburg. Hector 31 100 m. z. Finisterre n. Amsterdam. Houtman 1/8 te Napier. Iberia 31 72 m. n. Texel n. Igarka. Joseph Freeing 31 140 m. n.n.o. Finist. n. IJmuid. Kermia 31 v. Gothenburg n. Thameshaven. Karossa 31 te Sarmi. Kellia 31 180 m. z.w. Azoren n. Curapao. Kermia 31 v. Gothenburg n. Thameshaven. Koratia 31 435 m. w. K. Finisterre n. Shellhaven. Korovina 31 240 m. o.n.o. K. Sta. Mart;* n. Belem. Kreeft 31 v. Wabana n. Rotterdam. Kylix 31 50 m. n. Mackay eil. n. Miri. Lelykerk 31 600 m. o.n.o. Aden n. Rotterdam. Lekhaven 31 te Las Palmas verw. v. Antwerpen. Liberty Bell 31 600 m. n. Madagascar n. Ph.delph. Lcppersum 31 6.00 m. w. Azoren n. Mobile. Li.ksef.iell 31 te Gravesend n. Londen. Maaskerk 31 619 m. w.n.w. Port Said n. Port Said. Maaslloyd pass. 31 Aden n. Bombay. Merak N 31 300 m. z.w. Porto Pra.ia n. Paranagua. Mississippilloyd 31 620 mijl w.n.w. Bikini naar Cristobal. Molenkerk pass. 31 Finisterre n. Boulogne. Munttoren 31 145 m. o.n.o. Ras Al Hadd n. Mena. Musilloyd 1/8 te Penang v. Aden. Naess Tiger 31 130 m. o.n.o. Ras Fartak n. Napels. Neder-Elbe 31 te Semarang. Noordwijk 31 v. Las Palmas n. IJniuiden. Oranjestad 31 v. Funchall n. Plymouth. Orion 31 v. Lattakia n. Eleusis. Peperkust pass. 31 Beachyhead n. Bordeaux. Philinc 31 9 m. w. Casquets n. Mena. Prins Casimir 31 180 m. w. Glasgow n. Montreal. Prins der Nederl. 31 v. Southampton n. Barbados. Reza Shah The Great 31 v. Mena n. Suez. Roepat 1/8 tc Genua. Rijndam 31 v. Southampton n. Le Havre. Riinkerk 31 v. Beira n. Dar Es Salaam. Saloum 31 150 m. n.o. Finisterre n. Duinkerken. Samarinda 30 v. Djibouti n. Suez. Sanana 1/8 te Singapore. Sibigo 31 te Hollandia. Stad Gouda 31 800 m. w.z.w. L'end n. Vlaarding. Stanvac Djirak 31 te Tandjong Uban v. Buatan. Tahama pass. 31 Bizerta n. Banias. Tjibantjet 31 v. Belawan n. Hongkong. Tjipondok 31 v. Hongkong n. Balikpapan. Tomori 2/8 te Tandjong Priok verwacht. Van Linschoten 31 40 m. w. Sabang n. L. Marques. Van Neck 31 810 m. n.n.w. Lautoka n. Lautoka. Vasum 31 140 m. z. Kumia Muria n. B. Mashur. Westertoren 31 55 m. n.n.w. Sabang n. Aden. Wcltersum pass. 31 Startpoint n. Antwerpen. IJssel 31 60 m. w. Algiers n. Ceuta. Slotkoers gisteren 3-3%%, Nederl. *47 93 H 3% Nedl. 1962/64 98% Woningbouw 6 °/o HOK Pr. A'dam '56 I.. 80% Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III 99 Pr. R'dam '52 I.. 88% Pr. R'dam '52 II. 90 Pr. R'dam '57.... 100% A.K.U 373 Calvé Delft 560 Van Gelder Zonen 230 K. N. Hoogovens. 563 Nederl. Ford 325% N. Kabelfabriek. 398% gew.Philips Gloeil. 657 Pref.PhilipsGloeil. 260 Unilever 585 Wilton Fyenoord. 213 Werf Gusto 156% Dordtsche Petrol. 732 Kon. Petroleum.. 167.70 Billiton 280 A'dam Rubber 93 K.L.M 133.20 Holl. Amer. Lijn.. 157% K.N.S.M 157% N. Scheepv. Unie 134 v. Nievelt Goudr. 125% Phs. v. Ommeren 250 H.V.A 149% Delimaatschappij 180.— Amsterd. Bank.. 335 Nat. Handelsbank 151 Ned. Handel Mij.. 255 Rotterd. Bank.... 310 Twentsche Bank. 269 Anaconda Copper 64% Bethlehem Steel 56% U.S. Steel..-..-., 102 General Motors- 56% Shell Union.. 78% Tidewater. 26 (Van onze correspondent in Brussel) De ministers van de E.G.K.S., die bijeen zijn te Luxemburg hebben beslist om in oktober aanstaande een internationale conferentie van de zes landen te organise ren, om het vraagstuk van de marginale kolenmijnen in de ganse gemeenschap te bestuderen en voorstellen te doen voor de oplossing van de sociale en economische vraagstukken, die in alle mijnbekkens van de gemeenschap zullen rijzen. In Bo- chum in West-Duitsland moeten, naar het schijnt, binnenkort vier of vijf marginale kolenmijnen worden gesloten en in het Franse bekken van de Sambre-Midi zijn de meeste kolenmijnen marginaal gewor den. Vandaar dat de Franse en Duitse mi nisters hedenochtend het voorstel deden om de problemen van de marginale mij nen voortaan niet langer als een specifiek Belgisch, maar als een vraagstuk van de ganse Gemeenschap voor Kolen en Staal te beschouwen. Dit is dus een belangrijke koerswijziging in de politiek van de Minis terraad en van de Hoge Autoriteit der Ko len- en Staalgemeenschap. Deze politiek wordt nog versterkt door het vooruitzicht, dat tussen 1962 en 1965 de Sahara aan ge heel West-Europa goedkope aardolie en aardgas zal kunnen gaan leveren. Prof. Ury, de internationaal befaamde econo mist van de Europese Gemeenschappen, verklaarde ons vanmiddag dat de olie van de Sahara met pijpleidingen naar de ge hele Gemeenschap der zes landen zal kun nen vloeien. De prijs van de aardolie uit de Sahara is concurrerend met de aard olie van het Midden Oosten, aldus Ury, maar de winst zal belangrijk minder zijn. De Raad van ministers der E.G.K.S. heeft zijn goedkeuring gehecht aan ver scheidene financiële bijdragen van de Hoge Autoriteit voor technische onderzoe kingen. Zo zal 250.000 dollar besteed wor den aan onderzoekingen over de „vlam men", 200.000 dollar aan de uitwerking van een metallografische atlas, 2,1 miljoen dollar voor de verwezenlijking van een onderzoekingsprogramma inzake de wer king van de hoogovens, 525.000 dollar aan onderzoekingen over de technische en eco nomische stand van zaken op het gebied van de verkooksing en 100.000 dollar voor vertalingen van vakliteratuur uit de oos- Paus Joannes XXIII heeft een ency cliek het licht doen zien, getiteld „Sacer- dotci N.ostri Primorois,, die in het bijzon der gericht is tot de r.k. geestelijkheid. Paus Joannes stelt de pastoor van Ars hierin ten voorbeeld aan de parochie geestelijkheid in de moderne wereld, die „zo gemakkelijk bekoord wordt door ge vaarlijke vormen van activiteit". Aan het slot van zijn encycliek spreekt de paus de wens uit dat de herdenking van het feit dat de pastoor van Ars honderd jaar gele den stierf, in iedere priester het verlan gen zal wekken om zijn ambt op edelmoe diger wijze te vullen. Franse scheepswerven De Franse premier Debré en vooraanstaande ministers hebben beraadslaagd over verhoging van de hulp voor de Franse schepswerven met het oog op een depressie in de scheepsbouwni.i- verh.eid die naar verwachting- het volgend jaar zal beginnen. De scheepsbouwindustrie heeft de regering een aanzienlijke verhoging van de staats hulp verzocht. Voor 1959 bedraagt de staatshulp 16 miljard frank in de vorm van schenkingen en leningen tegen lage rente. De werven hopen, dat deze hulp in 1960 zal worden verhoogd tot 27 of 28 miljard frank. Amerikaanse uitvoer en Euromarkt Sinds de inwerkingtreding van de Euromarkt is de discriminatie van Amerikaanse importen af genomen, aldus een rapport van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington. Aanvan kelijk verwachtte men in de Verenigde Staten dat de Amerikaanse uitvoer door de vorming van de Europese Economische Gemeenschap (E.E.G.) zou worden bemoeilijkt. Het tegendeel bleek waar te zijn. Handelsverdrag Rusland-Indonesië Te Moskou is het protocol ondertekend van een overeenkomst over wederzijds in het handelsver keer tussen Rusland en Indonesië te leveren goe deren gedurende 1960. Rusland zal aan Indonesië machinerieën, fabrieksuitrustingen, meststoffen, papier en andere goederen leveren, in ruil voor rubber, huiden koffie en andere produkten. terse landen met betrekking tot de kolen- industrie. Verder heeft de Raad zijn goedkeuring gehecht aan een verzoek van de Hoge Autoriteit om tot publicatie over te gaan van een rapport van de gemengde com missie over een coördinatie van de energie- politiek. De Raad heeft voorts besloten de kwestie van de tarieven bij de binnen scheepvaart ten westen van de Rijn op zijn agenda voor de volgende zitting te plaatsen. In Haarlem-Noord OPLEID. MIDD.ST. EXAMEN BOEK HOUDEN en M.B.A. Club- en privélessen. Drs. Tj. Veen- stra en Drs. A. J. van Brugge, Drususstraat 16 (zijstraat Jan Gijzenkade), Telef. 53041 (02500). GUIT AARCURSUS f 2.50 p. week, lesgeld en guitaarhuur inbegrepen. Muziekhandel Uniken Wijk aan Zeeërweg 45, IJmuiden-O., Telef. 7127 AUTORIJSCHOOL DRIE HUIS, erk. F.N.O.P. rijschool. F. Eikelhof, Da Costalaan 53, Telef. 4318. RIJSCHOOL VELSERBEEK. 5.per uur. J. Kostelijk- laan 30. Telef. 4935. Spoedopl. STUURMAN en MACHINIST. Dag- en avond lessen. Repetitiecursussen. Zeev. Inst. Stationsweg 66, Velsen. Telef. 4704 (02550). NETTE NAAISTER gevr., in bezit van elektr. naai machine voor nieuw-, ver ander- en verstelwerk. Ken- nemerlaan 121, IJmuiden. Gevr. MEISJE v. d. huis houding. 18 jaar. Dinsdag middag vrij. Zaterdags tot 3 uur. Nouveauté, Kennemer- laan 46. BEZORGERS gevraagd voor ochtendblad. Frans Halsstr. 18, IJmuiden. JUFFR. 31 jr., in bezit van Middenst.dipl. Volkomen be- trouwb., reeds jaren in zaak werkz.. zoekt pass. werkkr. Br. L 2919. Jongeman zoekt BIJVER DIENSTE, veel vrije tijd, in bezit van rijbewijs. Brieven L 2909. Wegens tapvergunning ZAAL BESCHIKBAAR voor brui loften en partijen. met stereofonische geluidsinstal latie. Café Kraak, Markt plein 36. Telef. 7589. GARAGE TE HUUR. Mer- curiusstraat 20, IJmuiden, Telef. 7508. WONING TE KOOP GEVR. voor zelfbew., omg. Driehuis, Santpoort. Event, m. woning- ruil. Brieven L 2911. Te koop aangeb. v. zelfbe- woning VILLA, 1 min. van station Santpoort. Duinweg 27. Brieven L 2894. WONINGRUIL. Aangeb. 4-k. flat (Duinwijk) m. tuin, voor grotere woning. Br. L 2913. WONINGRUIL. Ben. duplex voor vrije woning. IJssel- straat 26. Aangeb. een VRIJE KAMER voor dame. tegen lichte hui selijke bezigheden, bij dame alleen. 65 jaar. P. C. Hooft- laan 41, Driehuis. Aangeb. te Amsterdam 4-K. WONING, Hendr. de Keyzer- straat 12II. Gevr. 2-kamer woning te IJmuiden. Servaas. Lingestraat 1, IJmuiden. Per 1 sept, in flat te IJmui den GEMEUB. KAMER te huur voor heer. Event, met warme maaltijd. Br. L 2905 Bij DIERENVRIENDEN een goed tehuis gevraagd v. een muisgrijs en een zwart poes je, niet als speelgoed. Mar conistraat 38 (winkel). KLAAR VOOR DE START? Vergeet dan niet het middel tegen lucht-, zee- en wagen ziekte mee te nemen, U voorkomt veel narigheid. Haal het nu bij D.A,-Drogis- terij Keersemaker, Kenne- merlaan 83, IJmuiden, Telef. 4053. KOUSENREPARATIE. Mevr. Visser, Tasmanstraat 4, v/h Dirk Hartoghdwarsstr. IJm. Kinder-, Bruids- en FEEST- PETITFOURS. Een feeste lijk gezicht. Hazenberg's le klas banketbakkerij. VERHUUR DEKKLEDEN voor elk bedrijf. Fa. K. van Veelen. Zeilmakerij en Ten- tenfabriek, Middenhavenstr. 27, IJmuiden, Tel. 02550-4108 LAAT NU uw oude of kale lederen kleding weer als nieuw maken. Verven, compl. voering, reparaties enz. Bin nen 1 week gereed. Lederen- kledingbedr. Veldhuis, Bree- straat 12, Beverwijk, Tele foon 5629. PHILIPS RADIO en TELE VISIE. 100 pet service en 5 jaar garantie op ons speciale antennesysteem. Velo Visie afd. Radio en T.V., Tromp straat 68-69. Telef. 5198. Plaatsen en verplaatsen van T.V., F.M. en RADIO AN TENNES. Velo Visie, afd. Radio en T.V., Trompstraat 68-69. Telef. 5198. WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porselein en be stek. Voor verenigingen to neeldecoraties. 1ste IJmuider Verhuurinrichting. Telef. 4273 Trompstraat 35. Wijnands en Van Rensen WEDSTRIJDPRIJZEN, me dailles, bekers, vaantjes. Vij zelstraat 125, A'dam, Scho- terweg 21, Haarlem. Zaken- adres voor Velsen: J. J. van Rensen. Kerkerinklaan 70, Santpoort, Telef. K 2560-7463 COLOVINYL, LINOLEUM- TRAPBEKLEDINGEN voor uw keuken, gang, hal, win kel. Vraag prijs. Br. L 4381. OOK U KUNT SLANK WORDEN. Geheel nieuwe uitwendige behandeling. Ge heimhouding verzekerd. Inl. Br. L 4383. OPEL OLYMPIA. Nwe. accu, radio, f 275. Bonekampstraat 14, IJmuiden-Oost. HUWELIJK. Welke alleenst. of weduwvrouw met woning wil een goede vrouw en moeder zijn voor een nette weduwnaar met 3 kinderen, meisje 7, 2 jongens 12 en 15 jaar. Oudste werkt en vader heeft vast werk. H. Quaak, Celebesstraat 27, Beverwijk. Al uw HOUT, TRIPLEX, BOARD op maat te verkrij gen bij De Houthal, Kenne- merlaan 159, Telef. 7770. Gra tis thuis bezorgd. Voorkom PRIKKELBAAR HEID die vaak de oorzaak van slecht en onrustig slapen is met Calma Dragées. f 2. bij elke drogist. Iedereen en zonder borg KREDIETEN van 500 t/m 4000 voor aankoop meu belen en woningtextiel, rechtstr. van fabriek. Enor me besparing. Bovenstaande kredieten tegen uiterst soe pele betaling en onder strikte geheimh. Vr. vrijbl. inl. Postbus 1083, Rotterdam. Te huur OPEL REKORD. Wijk aan Zeeërweg 146, Tel. 7839. BALASTORES zongordijnen, alle maten. Botman, Kenne- merlaan. Voor alle HUISH. ART., speelgoed en souvenirs, is de Winkel van Sinkel het adres. Kanaalstraat 64, Telef. 4787 Te koop opvouwbaar WAN DELWAGENTJE. IJsselstr. 49 boven. Te koop z.g.a.n. half-Eng. KINDERWAGEN. Fr. Naere- boutstraat 4 rood. Van le eig. FIAT 1400 B DE LUXE 1956/'57, in staat van nw. Weinig ber. Aanr. vrij. Orig. lak en bekl. 2 kl. uit voering (blauw-crême), orig. Fiat air cond.. mistlamp, rui- tenspr., bnd. 80%, benz. 1:12, 3 mnd. schr. gar. Desk. on derzoek toegestaan. Financ. mog. f 3250. Telef. K 2500- 38649. Agb. VAUXHALL (Velox) 1953, in prima staat. Motor gerev.. radio en kachels. We- genbel. tot 1 sept. Goede banden. Prijs f 1800. Finan ciering mogelijk. Te zien: „Kennemer Garage". C. Zwier Te koop z.g.a.n. 3-p. Etna GASSTEL f 20. Uranusstraat 4. Na 6 uur. Te koop aangeb. V.W. '55 en '52. Opeis '52, '53, '55 en '56. Vauxhall '52. Garage Immers, Bloemend.straatweg 166-168. Bovag garantie en financ. 's Zondags geopend. Van le eigenaar te koop: MORRIS MINOR 1955. Nwe. motor, schuifdak. Prijs f 2275. Telef. K 2560-8547. Te koop MOTOR 125 c.c. of ruilen voor brommer. Tevens T.V. antenne. Grahamstraat 64. IJmuiden. op WAGEN. Adres v. d. Zwaag. straat 13, IJmuiden-Oost. Te koop BROMMER Mag neet (sport). Bouwjaar 1958. Pres. Steinstraat 14. H U W E L I) K Waarom zult u eenzaam blij- ven? Met vertrouwen kunt u van onze bemiddeling ge bruik maken. Wij garande ren u geheimhouding. Talloos velen slaagden ln een harmonieus huwelijk, waarvan wij honderden dankbetuigingen ontvingen. Selecte relaties tn alle be schaafde kringen over het gehele land, ook van uw ge- loofsovertuiging. Gratis in lichtingen in blanco couvert. Bemiddelingskantoor „METROPA" Mathenesserlaan 458 B Telefoon 50613 - Rotterdam Zeldzaam mooie KLEINE AUTO (GOGGOMOBIL) bouwj. '56. Benz. 1:25. Is be slist en ook absoluut in- en uitw. als nw. Proefrit op de slechtste weg gaarne toege staan. Inruil auto, motor of scooter mogelijk. Ook zon dag. Zuidpolderstraat 54 zw., Haarlem. Juwelen, Goud en Zilver inkoop H. W. DAMES Kruisstraat 19, Haarlem b. d. Ridderstr. Telef. 16910 dat U wenst en uitmuntend verzorgd in onze moderne salons DRIEHUIS Parfumerieën Bijouterieën DA COSTALAAN 5 Telef. 4584 Leeg te aanvaarden WOONHUIS Trompstraat WOONHUIS De Ruyterstr. Inl. Makel. C. VISSER Hzn. Maasstraat 1 Telef. 4830 Bekijk eens het lage, sierlijke model en de mogelijkheden tot prachtige 2-kleuren combinaties Vraag ons gerust om een vrijblijvende proefrit, waarbij u aangenaam ver rast zult worden door de royale instap (4 deuren!),de ruime, com fortabele zitplaatsen (voor 5 a 6 personen), het zeer luxueuze interieur en de opvallend veilige, vaste weg- ÜQging (grote spoorbreedte, onaf hankelijke voorwielophanging). Informeer ook naar de Ford Zephyr '59, de snelle, prachtig gelijnde 6-cilinder wagen. Dan zult u begrijpen waarom het publiek deze onvergelijke lijke wagen in zijn klasse tot favoriet heeft verkozen. UW DEALER: N.V. ZANDVOORTSELAAN 4-6 TEL. 38825 MEER AUTO VOOR UW GEU> voor binnen tl? Verkrijgbaar bij: VELSEN: - L. de Vries, Wijkerstraatweg 236 HAARLtM. Gebr. Duursma. De Vakman, Antoniestr.45IJRL DEN: Kees Klomp. Schoterbosstraat 1 p- G v. Lieshout Oosterdulnplein 4-5 C. J. Krug C.V., Julianapark 54 J- v. d. Vlugt, Wijk aan Zeeerweg 74 Essenstraat 25 - 35 ZANDVOORT: A. J. Pompe, Gierstraat 29 Hoboplex, Stationsplein 13 HEEMSTEDE: VIJFHUIZEN: P. A. Tibbe. Raadhuisstraat 92 J. Kemp, Vijfhuizerweg 993 a/d Pegasusstraat te muiden Koopsom 18600.— Ruime hyp. beschikb Inl. MAK. R. KRAMER (Mak. en Ass.kantoor J. C. de Mayer) OOSTERDUIMPÏ.EIN 3 IJmuiden - Telef. 4228 IJMUIDERSTRAATWEG 62 Telefoon 4247 IJmuiden Driehuis-W. Driehuizerkerkweg 174 Voor grote en voor kleine Bouwwerken Wat heeft het voor zin U af te tobben boven een omvang rijke was en daar al Uw tijd en energie aan te verdoen? Zolang er nog een wasserij RHEE bestaat kunt U veel beter die hele zorgen uit handen geven en Uw kostbare tijd nuttiger besteden! Bleekersvaartweg 57 Telefoon 38201 Heemstede v a. 32.50 Wijk aan Zeeërweg 45 Telefoon 7127 HU YGENS STRAAT 10 IJmuiden Telefoon 4868

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 10