PHILIPS Fransman Morvan behield de leiding in de Omloop van het Westen Van der Putte zegevierde in de eindsprint in Acht van Chaam Partout Nederlands kampioen dravers kortebaan Vijftigduizend mensen zagen de strijd 11 Training in stadion Jan Derksen vertelde een sterk verhaal De Nederlandse ploegen voor titelstrijd Vierde etappezege van Schur in Oost-Duitsland Zilverberg klom op naar de tweede plaats Twintig landen schreven in voor titelstrijd Zes coureurs voor match Engeland-Nederland Engelse coureur Green verongelukt op Monza Over de kop, maar toch ongedeerd Titelhouder Sonja Zora kon het niet redden - Fleischer acht Johansson favoriet bij revanche Gortlever leidt in open schaakkampioenschap Om de Finn Gold cup Nederlands jacht eerste in handicapwedstrijd DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1959 De Omloop van het Westen is geëindigd zoals hy begon: met een overwinning van de Belg Schoubben. De laatste rit, die van Cherbourg naar Caen (189 km), liad niet veel om het lyf en de Fransman Joseph Morvan had weinig moeite om zijn eerste plaats te behouden. Ook Everaert hand haafde zich als leider van het punten klassement. De sterke Géminiani-ploeg van Morvan heeft de laatste etappe langs de invasiekust beheerst en de vlucht van de Belg De Pijpe, die 50 km lang met enige voorsprong de leiding had, heeft niemand kunnen verontrusten. Op 32 km van de finish demarreerde Frans Schoubben. Ook hem werd door het peloton geen strobreed in de weg gelegd. Schoubbens voorsprong groeide aan tot 2 minuten, doch toen op 12 km van de fi- Wielrennen nish zijn landgenoten De Cabooter en Van Steenbergen uit het peloton wegliepen werd het verschil op de streep tot 47 sec. teruggebracht. Van de Nederlanders heeft Jo de Haan zijn grote vorm als wegspecialist die een sprint kan winnen, bevestigd. De Neder landse ploegleider Klaas Buchly was vooral goed te spreken over het rijden van Michel Stolker. Als man van de toekomst noemde Buchly Joop Captein. De uitslag van de laatste etappe was.: 1. Schoubben 4 uur 56 min. 1 sec.; 2. Van Steenbergen (Belg) 4.56.48; 3. De Cabooter (Belg) z.t.; 4. De Haan (Ned.) 4.57.19; 5. Vanderplaetsen (Belg.) z.t.; 6. Declercq (Belg.) z.t.; 7. Post (Ned.) z.t.; 8. Aeren- houts (Belg.) z.t.; 9. Stolker (Ned.) z.t.; 10. Ruby (Fr.) z.t. Het peloton volgde in dezelfde tijd, behalve onze landgenoot Captein. die 61ste werd in 4.58.28. Het eindklassement van de Omloop van het Westen luidt: 1. Morvan (Fr.) 46 uur 54 min. 34 sec.; 2. Wasko (Fr.) 46.55.40; 3. Scribante (Fr.) 46.55.55; 4. Mathys (Belg.) 46.55.56: 5. Beuffeuil (Fr.) 46.55.59; 6. Sta- blinski (Fr.) 46.56.36; 7. De Roo (Ned.) 46.57.20; 8. Aure (Fr.) 46.57.26; 9. Cerami (Belg.) 46.58.12; 10. Van den Brekel (Ned.) 46.57.54; 13. Niesten (Ned.) 46.58.40; 17. Striker (Ned.) 46.59.50; 19. Geldermans (Ned.) 46.59.52; 29. Post (Ned.) 47.04.06; Jan Derksen heeft het weer. Ieder jaar krijgt de toch al nerveuze Amsterdammer het vlak voor de wereldkampioenschappen te kwaad met zijn zenuwen. En ook nu, terwijl de nestor van de actieve prof sprinters op eigen terrein zal strijden, is het weer mis. Bleek kwam Derksen woens dagmiddag het Olympisch stadion binnen. Hij klampte iedereen aan om te vragen wat hem nu te doen stond. Wat Derksen zo in de war had gebracht? Zondag jl. had de sprinterselite in de Deense hoofd stad om de Grote Prijs van Kopenhagen gestreden, die in een enigszins verrassen de zege van de lepe Zwitser Oscar Platt- ner was geëindigd. Wereldkampioen Michel Rousseau noch Jan Derksen waren er aan te pas gekomen. Maar daar maakte Derksen zich niet druk over. Op de vertrouwde stadionbaan van directeur Bessem immers weet Derksen zich een der sterksten. „Jan is in Amster dam bijna niet te kloppen. Hoe vaak heb ik het in het stadion niet tegen hem moeten afleggen, terwijl hij in het buitenland meestal van mij verloor", had oud-we reldkampioen Arie van Vliet in het begin van deze week nog gezegd, toen er over de kansen voor de komende titelstrijd werd gesproken. Wat Derksen zo van streek had gemaakt was dinsdagavond gebeurd op die Deense Ordrup-baan. „Gaignard, Sacchi en Rousseau reden daar de finale. Op het moment dat Gaig nard demarreerde, zat Rousseau onder Sacchi en kon dus niet meegaan. Toen ook Sacchi het tempo verhoogde was Gaignard op volle snelheid aan de laatste 200 meter begonnen en lag zeker 15 meter voor. Rous seau leek geklopt. Wat er toen gebeurde heb ik nog nooit van mijn leven gezien. Rousseau „explodeerde" en versloeg Gaignard op de streep. En dan moet je nagaan, dat Gaignard over die laatste 200 meter 11,2 sec. reed. Wat moet Rousseau er dan wel niet over gedaan hebben? Ze ker niet meer dan 10.4 of zo iets". Derksen is er enorm van onder de indruk. Veel kon er overigens niet getraind wor den door de af en toe neerplenzende re gen. En juist daarom was er temeer tijd over voor een sterk verhaal, zoals dat van Derksen De Rus Ivar Eidouks draaide tussen de tientallen renners uit alle delen van de wereld zijn trainingsrondjes over de sta dionbaan op het vreemde vehikel, dat sinds de komst van de Russen in het middel punt van de belangstelling staat. Plotse ling stopte de lange Rus, klom van zijn fiets en ging naarsig het frame inspecte ren. Tijdens de trainingsrondjes had hij n verdacht geluidje gehoord. En ja hoor. Vlak bij de bracketas vertoonde de staan de buis van het frame een scheur. Ivar kon wel huilen. Maar dezelfde kenners, die dinsdag zoveel spottende grapjes over de fiets van de Rus hadden gemaakt, hiel pen hem nu uit de nood. Er werd een auto gecharterd en in snelle vaart reed men naar de werkplaats van Wim Bustraan, die overigens al met plan nen rondliep om een nieuwe passende fiets voor Eidouks te bouwen. De afspraak werd nu definitief, maar het is begrijpelijk,, dat voor zaterdag dat nieuwe frame niet meer klaar komt. Toch zal Eidouks zaterdag morgen in de achtervolging kunnen star ten want in een hoekje van de werkplaats van Bustraan stond nog een oud frame van Gèrrit Schulte en dat mocht Eidouks le nen VOETBAL. In Venlo is een vriendschap pelijke voetbalwedstrijd gespeeld tussen "VV en de Duitse club Wormatia. De ont- neting eindigde in een gelijk spel (22). ATLETIEK. De atletiekafdeling van e Duitse club Bayer '04 Leverkusen heeft de bekende sprinter Armin Hary een start verbod van vier weken opgelegd. Zijn on sportief gedrag van de laatste tijd heeft hiertoe aanleiding gegeven. 31. De Haan (Ned.) 47.04.23; 42. Vergoossen (Ned.) 47.07.13; 53. Captein (Ned.) 47.09.42; 56. Verhoef (Ned.) 47.10.10. Het puntenklassement is gewonnen door de Fransman Everaert met 138,5. Op de tweede plaats staat Jo de Haan met 153 punten voor de Britten Simpson en Elliott. Joop van der Putte (rechts) deelde de huldiging met Leo van der Pluym (rechts). Advert entie 'n tip. hoofd-agent OVEKVEEN rijdt VOLVO topkwaliteit lilté rayon Haar,em Tel. K 2500 - 18997 - 55602 - 11125 De sportcommissie van de K.N.W.U. heeft woensdagavond de definitieve Ne derlandse ploegen voor de aanstaande we reldkampioenschappen samengesteld. Zij zien er als volgt uit: Sprintamateurs: Mees Gerritsen, Aad de Graaf en Rinus Paul. Reserve: Van der Touw. Achtervolging amateurs: Jan Buis en Piet van der Lans. Reserve: Herman van Bruggen. Amateur stayers: Henk Buis, Arie van Houwelingen en Leen van der Meulen. Re serve: A. Romeijn. Weg-amateurs: Ab van Egmond, Dick Enthoven, Jan Hugens, Bas Maliepaard, Mik Snijder en Huub Zilverberg. Sprint professionals: Jan Derksen, Ad Schotman en Jan Hij zeiendoorn. Achtervolging professionals: Peter Post en Harry Moolenijzer. Reserve: Daan de Groot. Professional stayers: Nop Koch, Wout Wagtmans en Martin Wierstra. Reserve: Wil Vreeswijk. Weg-professionals: Piet van den Brekel, Joop Captein, Piet Damen, Ab Geldermans, Jo de Haan, Coen Niesten, Jo de Roo en Michel Stolker. WIELRENNEN. De Fransman Michel Rousseau, de wereldkampioen sprinter, heeft dinsdagavond op de Ordrupbaan in Kopenhagen zowel de „Kleine Sprinters- prijs" gewonnen als de revanchewedstrijd van de „Grote Sprintersprijs". Vele duizenden toeschouwers waren woensdag weer naar een van Nederlands grootste wielersportev-enementen geko men: „de Acht van Chaam". In de vroege morgen waren het er nauwelyks duizend, maar toen de profs van start gingen was het circuit omzoomd door ruim vyftig- duizend mensen. Verschillende grote bui tenlandse cracks gaven acte de presence, o.a. de Fransman Jacques Anquetil en de Belgen Leon van Daele en Piet Oelli- brandt. Ook de kleine Bram Kool uit Delft, die, omdat hij de organisatoren een boze brief had geschreven, eerst niet mocht meedoen, was van de partij. Brammetje had zijn excuus gemaakt en kreeg toen permissie om te starten. Hy werd derde! Het hoogtepunt van de dag vormde on getwijfeld de race der profs en onafhan- kelijken. Het veld bleef steeds bijeen. Diverse uitlooppogingen werden weliswaar ondernomen, maar zij liepen alle op niets uit. Tenslotte lukte het een groepje van vier renners om een voorsprong te nemen. Twee man vielen af en uiteindelijk waren het Leo van der Pluym en Joop van dei- Putte die zich konden handhaven en een ruime voorsprong opbouwen. Doch in de laatste ronden werden de moeilijk gewon nen seconden weer bijna geheel prijs gegeven. In de eindsprint kon Van der Putte zijn zege toch nog veilig stellen. De uitslag van de Acht van Chaam werd: Profs en onafhankelijken, 160 km.: 1. Joop van der Putte (Den Haag) 3 uur 48 min. en 20 sec.; 2. Leo van der Pluym (Made) z. t.; 3. Bram Kool (Delft) z. t.; 4. Gerrit Schulte (Den Bosch) z. t.; 5. Gerrit Voorting Roosendaal) z. t.; 6. Leon van Dale (België) z. t.; 7. G. van Straaten (Schiedam) z. t; 8. ex aequo het peloton zelfde tijd. Amateurs 168 km.: 1. A. Aanraad (Oud Gastel) 4 uur 7 min. en 15 sec.; 2. M. Snij der (Halfweg) z. t.; 3. M. Breure (Rotter dam) z. t.; 4. J. Hermes (Berkel) z. t.; 5. B. Maliepaard Willemstad z. t. Nieuwelingen: 80 km.: 1. C. Schuuring Amsterdam) 1 uur 57 min. 55 sec.; 2. R. Hendriks (De Wijk) z. t.3. P. Snoijs (Breda) z. t. Weer heeft de Duitser Gustav Adolf Schur een etappe gewonnen van de Ronde van Oost-Duitsland, zyn vierde. Woensdag bracht hy de zesde rit op zyn naam, die van Plauen naar Freiburg over een afstand van 125 km. Hij arriveerde ditmaal in ge zelschap van een klein groepje renners, waaronder ook de Nederlander Zilverberg, aan de finish. En won toen de eindsprint. Zijn tyd was 3 uur 1 min. 57 sec. Zilver berg werd derde en bezet nu in het alge meen klassement achter Schur de tweede plaats met een achterstand van ruim l/i minuut op de leider. De uitslag van deze kortste etappe van de ronde luidde: 1. Schur (Oost-Dld.) 125 km in 3 uur 2 min. 57 sec. (met bonificatie 3.01.57); 2. Weissleder (Oost-Dld) 3.02.57 (met bon. 3.02.27); 3. Zilverberg (Nederland) 3.02.57; 4. Park (Engeland) z.t.; 8. Van Straaten (Nederland) 3.03.18; 17. Jansen (Ned.) 3.03.53; 50. Sluys (Ned.) 3.11.41; 52. Balvert (Ned.) z.t.; 58. Van Steenvoorden (Ned.) z.t. Algemeen klassement na de zescle etap pe: 1. Schur 25 uur 8 min. en 2 sec.; 2. Zil verberg 25.15.44; 3. Tlustochowicz (Polen) 25.16.02; 23. Jansen 25.29.28; 28. Van Straa ten 25.32.29; 32. Balvert 25.35.12; 60. Sluys 26.16.05; 72 Van Steenvoorden 26.31.39. In het ploegenklassement heeft Oost- Duitsland nog steeds de leiding. Nederland is zesde. Advertentie 't is van Kiene...je proeft het! WiN 50 ROLLEN KLENE'S DROP: Zend 'n leuke tekening met één Frujetta wikkel aan KLENE N.V. te Amsterdam. Elke week 20 prijswinnaars en vele troostprijzen Roeien Bij de internationale Roeifederatie in Montreux zijn voor de Europese roei- kampioenschappen heren, die van 20 tot en met 23 augustus in Macon worden ge houden. 83 inschrijvingen uit 20 landen binnengekomen. Aan de diverse onder delen zullen de volgende landen deel nemen: Vier met stuurman (14 landen): Frank rijk, Italië, Zwitserland, Nederland, Hon garije, Portugal, Joegoslavië, Polen, Roe menië, Denemarken, Zweden, Engeland, Duitsland en Rusland. Twee zonder stuurman (11 landen): Bel gië, Zwitserland, Hongarije, Polen, Roe menië, Denemarken, Finland, Engeland, Oostenrijk, Duitsland en Rusland. Skiff (13 landen): België, Frankrijk, Zwitserland, Nederland, Hongarije, Joego slavië, Polen, Roemenië, Engeland, Oosten rijk, Australië, Duitsland en Rusland. Twee met stuurman (13 landen): België, Frankrijk, Italië, Hongarije, Porutgal, Joe goslavië, Polen, Roemenië, Denemarken, Turkije, Zweden, Duitsland en Rusland. Vier zonder stuurman (10 landen): Frankrijk, Zwitserland, Tsjechoslowakije, Polen, Roemenië, Denemarken, Engeland, Oostenrijk, Duitsland en Rusland. Double sculls (12 landen): België, Frank rijk, Italië, Zwitserland, Nederland, Tsjechoslowakije, Turkije, Finland, Enge land, Oostenrijk, Duitsland en Rusland. Achten (10 landen): Frankrijk, Italië, Zwitserland. Tsjechoslowakije, Joegosla vië. Polen, Roemenië, Engeland, Duitsland en Rusland. Automobilisme De Nederlandse Autorensport Vereniging heeft de volgende zes coureurs aangewe zen voor de tweede manche van de wed strijd Engeland-Nederland voor grand tourisme wagens tot 1600 cc, Bouwmees ter (Gouda), Vetter (Heemstede), Alofs (Zandvoort), Poll (Hilversum). Van Dijk (Groenekan) en De Vogel (Echt). De eer ste drie rijders komen uit op M.G., de laat ste drie op Porsche Deze tweede man che wordt zaterdag 29 augustus op het cir cuit van Brands Hatch bij Londen gehou den. Aangezien de wedstrijd na de eerste manche, die zondag 5 juli op Zandvoort werd gereden, in feite al was beslist door dat Nederland toen met 66 tegen 12 punten de leiding nam, is de puntentelling voor het tweede onderdeel enigszins gewijzigd. De winnaar op Brands Hatch zal niet, zo als was vastgesteld, 8 punten krijgen, doch 16. Ook de tweede, derde, vierde, vijfde en zesde plaats worden met een dubbel aantal punten gehonoreerd. De race op Brands Hatch gaat over twee maal 40 km. De 21-jarige Engelse autorenner Philip Green is woensdagmorgen tijdens een trainingsrit op het circuit van Monza met zijn MG in de Lesmo-bocht, een van de moeilijkste van het circuit, waarin reeds meer ernstige ongelukken hebben plaats gehad, over de kop gevlogen, toen zyn wagen de balustrade raakte. Green kreeg de wagen op zich en liep ernstige verwondingen op, waaraan hij kort na aankomst in het ziekenhuis is overleden. Het was de eerste keer, dat Green op het circuit van Monza reed en hij begon juist aan zijn tweede ronde. Tijdens de Grote Prijs van Duitsland de snelheidsrace voor auto's die meetelt voor het wereldkampioenschap voor coureurs is gedurende het af gelopen weekeinde, zoals men weet, de beroemde coureur Jean Behra om het leven gekomen. Hij slipte met zijn Porsche op de spiegelgladde baan en vond de dood. Er gebeurden nog meer ongelukken een ervan ziet men op bovenstaande foto in beeld. De Duitser Hans Hermann is geslipt, waarna de racewagen met een enorme vaart door de lucht kantelt. De coureur wordt er uit geslingerd maar blijft wonder boven wonder ongedeerd. - Een simpele loting heeft woensdag beslist over het kampioenschap van Nederland op de korte baan voor dravers. Twee paarden van stal Arctic waren in het laatste drietal terechtgekomen, maar de in de vorige omloop vrijgelote Uppie Scott moest het opnemen tegen Quirinus. Uppie won en kwam toen uit tegen stalgenoot Partout. Als Partout won, waren de stalgenoten eerste en tweede, als Uppie Scott won, moest Partout nog voor de tweede plaats lopen. Het wekte dan ook niemands verbazing dat Partout inderdaad tweemaal als eerste over de streep ging en zodoende het kam pioenschap en de Zilveren Zweep won. Was deze finale dus beslist niet het hoog tepunt, in de voorgaande ritten was er toch vaak veel strijd geweest. De talrijke toeschouwers op het terrein aan de Wüs- telaan in Santpoort zagen in de eerste om loop 33 paarden slag leveren. Vlaamse Gaai S, verleden jaar zo sterk, ging in een kamprit tegen Partout ten on der, en weinig wees er toen nog op, dat de elfjarige bruine ruin de hoogste ogen zou gaan gooien. Een enorme verrassing volg de daarna. De vermaarde Radboud Paardesport als een meteoor omhoog geschoten ging kansloos ten onder tegen Unica. Valk S won na zware strijd de kamprit tegen Sir Parisien, en Quirinus liep vlot naar de volgende omloop door een zege op Willy Hannover. Sonja Zora, de kampioen, scha kelde Rudi Trothan uit, en Klingsor klop te de anders zo felle O'Brewer, die nu geen stap draafde. Uppie Scott had weinig moei te met Wish you were there. Twee favorieten Het liep storm bij de totalisator, toen de loting voor de tweede omloop was geschied. Uppie Scott moest Quick Magowan S be strijden en Sonja Zora kreeg Sunny Wil liams. Beide paarden werden meteen sterk favoriet, en ook op de vrijgelote Qui rinus werd flink gewed. De wedders kregen gelijk, want de twee favorieten wonnen gemakkelijk. Maar ook de langebaandraver Klingsor handhaafde zich overtuigend. De vijfjarige draafde met groot gemak tweemaal Silvana Han nover voorbij, juist zoals Partout Vera- lynn Marie tweemaal klopte. Unica be vestigde de goede vorm tegen Souveraine Maire, Valk S klopte Truax na weer een kamprit, Morning Star won van Quick Bangershof, Torero van Why Not, Trabant van Ubina. De strijd spitste zich toe. In de voK gende omloop lootte Uppie Scott te gen Klingsor en dat beloofde harde strijd. Strijd, die er inderdaad kwam. In de eerste rit wist Klingsor door een snelle start te zegevieren, maar A. G. Heske liet zich geen tweede maal zo verrassen. In 1e twee volgende ritten buitte hij de vijftien meter startvoor deel beter uit, en dat betekende het einde van Klingsor, en de enkelen, die op een verrassend hoge cote hadden gegokt. Een andere outsider hield het wel vol. Valk S bracht het tot de volgende omloop, omdat Unica tweemaal wegsprong. Par tout won weer, nu van Torero, ook al een paard, dat steeds begon te springen. Qui rinus klopte Morning Star erg gemakke lijk, en Sonja Zora hield Trabant er on der. Verrassing Het scheen alles volgens plan te gaan. Quirinus lootte tegen de Valk, Sonja Zora tegen Partout. Inderdaad schakelde Quirinus de uit het stek springende Valk vlot uit, maar Son ja Zora kreeg het tegen Partout moeilijk. De elfjarige won de eerste rit tegen de achtjarige bruine merrie royaal, maar in de tweede rit probeerde Heskes weer vroeger weg te komen bij de start, waar bij hij iets te snel was. Te vroeg ging Partout door de startlijn, en toen kon J. Wagenaar weer lachen. Maar in de kamprit was er van strijd weinig sprake. Weer was Partout het eerst weg, en nu kwam kampioen Sonja er niet meer bij. Drie paarden dus in de laatste omloop. In de strijd om de vierde en vijfde plaats won Zora zonder moeite, en Quirinus klop te Uppie Scott in de eerste rit ook royaal. Maar toen deed J. van Dooyeweerd het zelfde wat Wagenaar even te voren had gedaan. Hij wilde de starthandicap goed maken en ging daardoor te vlug weg. De stand was weer gelijk, en de spanning steeg ten top. Kamprit Weer liepen de twee dravers rusteloos in kringen rond bij de start. Als Quirinus won, kon men een spannende strijd tus sen twee „vaste" dravers verwachten in de finale, anders.. Er was voor Quirinus echter geen kijk op. Het paard, dat tegen Valk S. niet behoefde te draven omdat de tegenstander tweemaal sprong, dat Uppie Scott ook in de eerste rit zag springen en in de tweede te vroeg weg ging, zou nog éénmaal werkelijk hard moeten gaan. Met vijftien meter achterstand. Het bleek te veel Quirinus ging in goede stijl over de baan, maar Uppie Scott bleef voor tot de eindstreep. Waarna Partout in de finale in de eer- Boksen Nat Fleischer, de Amerikaanse boksex- pert, is van mening, dat de Zweedse we reldkampioen in het zwaargewicht, Inge- mar Johansson, die door een k.o. overwin ning op Floyd Patterson titelhouder werd voor de revanchewedstrijd favoriet bij de weddenschappen zal zijn. Hij kwam tot de ze uitspraak naar aanleiding van publika- ties in enige Amerikaanse kranten, waar in Patterson met 7-5 favoriet werd ge steld om de titel terug te winnen. „Dit is zeer twijfelachtig," aldus Flei scher, die meent, dat de vooruitzichten voor Patterson om de man, die hem op zo'n hardhandige wijze de kroon afhandig maakte, te verslaan niet bepaald roos kleurig zijn. Johansson is voor mij de fa voriet in de revanchewedstrijd. ste rit met flinke voorsprong won, met Guus Konijnenburg in de sulky, en in de tweede ook snel de leiding nam, om daar na Uppie Scott in de buurt te laten ko men. Burgemeester mr. M. M. Kwint reik te de „Zilveren Zweep" uit aan de berij der „van het laatste ogenblik" Guus Ko nijnenburg, die daarna samen met A. G. Heskes, die Partout tot de finale had ge bracht, op de sulky een ereronde maakte. Hoge uitkering Dat de victorie van Partout een verras sing was, blijkt wel uit de uitkeringen: winnend eerste omloop 12.10, tweede om loop 11.40, derde omloop 12.50, vierde omloop 9.00. De plaatsuitkeringen waren: Partout eerste omloop 5.20, tweede omloop 3.60, derde omloop f 2.90, vierde omloop 1.80. Uppie Scott eerste omloop 2.50, tweede omloop 1.90, derde omloop 1.80, vier de omloop 1.60. Quirinus eerste omloop 2.10, tweede omloop f 2.00, derde omloop 3.20. Advertentie Radicale vernietiging van vliegen <5iélp muggen motten met 100 ver dampings- tabletten 485 insectenverdelger Schaken Woensdag is in Doetinchem het toernooi om het open schaakkampioenschap van Nederland voortgezet met de partijen uit de vierde i-onde. De uitslagen waren: JansenLangeweg remise; Cortlever Bredewout 10; VerholtBranicki (afg.); MulderVan der Tol remise; VinkVan Donk afg.; SandersScheffer 10. De uitslagen van de afgebroken partijen waren: Tweede ronde: SchefferVan der Tol 1—0. Derde ronde: Van der TolSanders re mise; JansenBranicki 10. Vierde ronde: VinkVan Donk 01; VerholtBranicki 01. De stand na de vierde ronde luidt: 1. Cortlever 3'/2 pnt.; 2. en 3. Branicki en Langeweg 3 pnt.; 4. Jansen 2'/2 pnt,; 5. 6 en 7. Bredewout, Van Donk en Sanders 2 pnt.; 8. en 9. Mulder en Verholt IV2 pnt,; 10, 11 en 12. Vink, Van der Tol en Scheffer 1 pnt. Zeilen De eerste van de zeven zeilwedstrijden in de Finnklasse om de Finn Gold Cup, die in Hellerup in de buurt van Kopen hagen worden gehouden, is gewonnen door de Deen Paul Elveström met Bes II. De Noor Rudström met Simsalabim werd tweede vóór de Belg Nelis met Fiston, de Fransman Poullain met Farevel en de Nederlander Maarse met Finnig. De Nederlander Hans Sleeswijk werd in deze eerste ronde zesde, de oud-kampioen van Europa Jurn Vogler (Oost-Duitsland) eindigde als zevende. De plaatsingen van de Nederlanders waren verder: 18. Gerhards; 22. Koop- mans; 42. Leverland; 71. Willemsen. De tweede race eindigde in een Russische zege. Het was Chuchelov, die met zijn boot Vimsi het eerst de finish bereikte. De uit slag luidde verder: 2. Storck (Zweden), 3. Poullain (Fr.), 4. Sleeswijk (Ned.), 5. Greech-Osborne (G.B.) 6. Elvström (Den.), 13. Gerhards (Ned.) en 24. Maarse (Ned.). Het Nederlandse jacht Zwerver met stuurman Van der Vorm heeft de handi cap zeilwedstrijd om de Britannia Cup ge wonnen. Na de handicap-berekening bleek dat het Nederlandse jacht var. de 37 ge starte boten de beste prestatie had gele verd. De gecorrigeerde tijd van de Zwer ver bedroeg 7 uur 56 min. 26 sec. voor de 96,5 km. Carina met stuurman Nye (V.S.) werd tweede in 8 uur 12 min. 13 sec. en Fedalah met stuurman Wates (G.B.) be zette de derde plaats 8.13.22. Van de 37 deelnemende jachten bereikten 22 de fi nish. VOETBAL. Fortuna heeft in Geleen met 53 verloren van de Joegoslavische club Rode Ster uit Belgrado. De Joegoslaven hadden bij rust met 4—3 de leiding. 12.000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. VOETBAL. Feijenoord heeft voor 30.000 toeschouwers met 52 gewonnen van St. Etienne, de oude club van Kees Rijvers. De ruststand was 20.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11