Horen en zien Uitgaan in Haarlem De man aam de top Agenda voor Haarlem Nieuwe vorm voor Landjuweel? „TSJIK, TUKIE EN TOKA" Naaimachine t; kopen NAAIMACHINES NAAR SCHAAP LOPEN 4 mï/teléinsie' AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN' o Claudia De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma Massaproces in Pretoria eindeloos gerekt Vier doden in het verkeer Verkeersweg langs Tegels Passiespeltheater Minister Klompé terug „Fanfare" was goede reclame voor Giethoorn modern, zacht, stevig, oplosbaar. behoudt zfn sterkte in vochtige toestand. niet oplosbaar. Het Residentie Orkest in het komend seizoen De negen muzen door VRIJDAG 7 AUGUSTUS 19 5 9 Een der Claudia-romans van Rose Fran ken op het scherm te zien was een plezie rige verrassing, want het bleek dat deze door Willy van Hemert gemoderniseerde versie grotendeels de soms wat zoetelijke en sentimentele romantiek van het boek miste, al zullen er desondanks heel wat Nederlandse en Belgische kijksters zo af en toe een traantje weggepinkt hebben. Maar over het geheel werd dit amusante spel van lief en leed in een jong huwelijk aan de luchtige kant gehouden en vooral Will van Seist als David en Kitty Janssen als Claudia. Kitty Janssen kon zich daarin volkomen uitleven. Haar creatie van het pittige jon ge vrouwtje was af en toe misschien iets tè kwajongensachtig maar dat paste eigenlijk heel goed in de gemoderniseer de opvatting. Een andere verrassing was de verschijning van Dora Paulsen als ma dame Daruschka, een keus die regisseur Willy van Hemert niet hoeft te betreuren. Will van Seist deed het als de man van Claudia wat kalmer aan; hij kwam even wat uit de plooi in een kostelijke scène met Maxim Hamel als de doortastende amoureuze buurman. De decors hadden de vereiste pastorale sfeer die krachtig werd versterkt zowel visueel als auditief door een enkele echte koe. Vooraf gingen wat beelden uit Blijdorp en een nogal stuntelige ondervraging van twee op wereldreis zijnde Libanezen en van de fotograaf, die in La Cave Interna tionale te Amsterdam foto's van Tweede kamerleden exposeert. Beeldschermer HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de jeugd. 9.05 Gym nastiek voor de vróuw. 9.15 Gram. (9.359.40 Wa terstanden). VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 1020 Voor de vrouw. 10.30 Gram. 10.50 Cabaret. 11.20 Buitenl. weekoverz. 11.35 Strijkkwartet. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Roemeens ork. 13.00 Nieuws. 13.15 Instr. kwintet. 13.40 Muziekrevue. 14.20 Streekuitz. 14.45 Jazzmuz. 15.05 Boekenwijs heid. 15.25 Radio-philharm.orkest. 16.05 Strijdbare jongeren, lezing. 16.20 Vers van de pers. 16.50 Versierde vakantietips. 17.30 Act. 18.00 Nieuws en comment. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Wie A zegt, moet B zeggen, caus. 19.40 Het Bijbels Paradijsverhaal door de eeuwen, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.35 Dansmuz. 21.10 Soc. comm. 21.25 Gevar. progr. 21.55 Sportact. 22.25 Dansmuz. 22.50 Wereldkamp. wielrennen 1959. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.5024.00 Wereldkamp. wielrennen. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Wereldkampioensch. wielrennen. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.10 Harmonie-ork. 14.30 Kroniek van letteren en kunsten. 14.55 Zangvereniging. 15.15 Gram. 15.40 Boekbespr. 15.50 Gregoriaanse zang. 16.20 Voor de jeugd. 16.50 Gram. 17.20 Dansmuz. 17.40 Filmmuz. 18.00 Journalistiek weekoverzicht. 18.10 Gram. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Vragenbe- antw. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 1920 Lichtbaken, caus. 19.35 Holland Festival 1959: Residentie-ork. en solist. 20.40 Gram. 21.00 Licht progr. 21.30 Gram. 22.05 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Daarna: Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.2224.00 Nouveauté's. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Journ. 15.00 Lichte muz. 15.15 Volksliederen. 15.45 Gram. 17.00 Nieuws. 17.30 Ork.conc. 18.00 Orgelspel. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 20.00 Gevar. muz. 21.15 Amus.muz. 22.00 Nieuws en rep. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nieuws. 23.05—24.00 Gram. VOOR ZATERDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20.20 Uit AVRO's Tele-archief. 21.00 Documentair progr. PRETORIA, (Reuter) Het verraads- proces in Pretoria dreigt een langdurige zaak te worden, aangezien de openbare aanklager erop staat, dat alle documen ten, waarop de kroon de vervolging ba seert, worden voorgelezen. Er zijn een 5.000 documenten en de voorlezing ervan zal een maand of zes vergen. Toen woensdag de eerste dertien docu menten waren voorgelezen, deed de pre sident van het hof voorzichtig de suggestie of de openbare aanklager de zaak niet op een andere manier zou kunnen aanpak ken, maar deze wees dit van de hand. Ove rigens behoeft de openbare aanklager niet zelf alle 5.000 documenten voor te lezen, hij mag zich laten aflossen door zijn as sistenten. De dertig beklaagden, onder wie twee blanken, hebben reeds verklaard niet schuldig te zijn aan pogingen om de staat met geweld omver te werpen. Reeds enige tijd zijn er onderhandelingen gaande tussen het Haarlemse gemeente bestuur, de Nederlandse Amateur Toneel Unie (en het Werkverband Katholiek Amateurtoneel) met het bestuur van de Haarlemse Toneel Club over het ophangen van een nieuw Nationaal Landjuweel. In deze onderhandelingen spelen de kwestie der subsidiëring, de datum van het Land juweel en de vorm een belangrijke rol. Men streeft er naar het Landjuweel in 1961 te laten houden. De grote kosten, hieraan verbonden, zou den moeilijk door de H.T.C., de winnares van 1956-1957, alleen gedragen kunnen worden. Men onderhandelt nu over een subsidie van de gemeente Haarlem en daarmee samenhangend, de organisatie vorm. De organisatie stond bij het Land juweel van 1956 onder, auspiciën van „Trou moet blycken". Het is echter zeer twijfel achtig of dit nu eveneens het geval zal zijn. Deze Camer thans sociëteit heeft reeds eerder doen weten zich niet meel de geschikte instantie te achten voor be moeienissen met een manifestatie, die bui ten haar huidige doelstelling ligt. Wellicht dat men thans komt tot het formeren van een Stichting. Het is op dit ogenblik niet bekend in hoeverre de onlangs door de organisator van het Landjuweel van 1956, Jan Kraakman, heropgerichte Camer „De Wyngaertrancken" bij de organisatie wordt betrokken. De bedoeling daartoe zat bij deze heroprichting voor. Op het kruispunt van de rijksweg Gro ningenNieuwe Schans met de Noord- broekerstraat te Sappemeer is een ver keersongeval gebeurd, dat aan twee men sen het leven heeft gekost. Een autobus en een scooter kwamen op dit kruispunt in botsing. De bestuurder van de scooter, de 54-jarige heer H. J. Smid, onderwijzer te Finsterwolde, en diens 52-jarige echtgenote, die op de duo meereed, werden over de weg geslingerd. De heer Smid was vrijwel onmiddellijk dood. Zijn vrouw werd naar het Acade misch Ziekenhuis te Groningen vervoerd, waar zij korte tijd later overleed. In Emmen werd de 17-jarige bakkersbe- diende J. Lasker met zijn bakfiets aange reden door een hem achterop komende vrachtauto. Hij liep daarbij zulk ernstig letsel op, dat hij ter plaatse overleed. Op de weg ZeilbergDeurne is de 80- jarige K. Janssen uit Mierlo verongelukt. De heer J. die per rijwiel in de richting Deurne reed, stak achter een passerende auto plotseling de weg over en werd aan gereden door een uit de tegenovergestelde richting komende auto. Hij was op slag dood. Wij vernemen nog dat men wat de vorm van iiet Landjuweel betreft, niet afwijzend staat tegenover het idee zich deze in veer tien dagen te laten voltrekken, in welke periode twaalf daaraan deelnemende ver enigingen, zouden optreden. De hieraan voorafgaande Hagespelen zouden per pro vincie worden gehouden. Het voortbestaan van de Tegelse passie spelen is zeer onzeker geworden tengevol ge van een beslissing die de Tegelse ge meenteraad tijdens de openbare vergade ring van donderdag heeft genomen. Aan de orde was namelijk het voorstel van B. en W. om goedkeuring te hechten aan het plan een nieuwe verkeersweg aan te leggen, die vanaf de Duits-Nederlandse grens on der Tegelen, langs het Passiespeltheater zal lopen en met 'n tunnel onder de spoor weg door, aansluitend op de bestaande ver keersweg die naar de Maaskade loopt. Tegen dit plan heeft het Passiespel- bestuur ernstige bezwaren ingebracht om dat tengevolge van het verkeer op deze drukke internationale weg, repetities en ook de opvoeringen in het theater, onmo gelijk worden geacht. Enkele uren voor het begin der raadsvergadering heeft het Pas siespel-bestuur door middel van een per soonlijk schrijven aan elk der raadsleden zijn standpunt nog eens uiteengezet en met evenveel woorden doen weten dat de Te gelse passiespelen zouden ophouden voort te bestaan als het plan in deze vorm ge realiseerd zou worden. Desondanks heeft dé Tegelse gemeente raad met negen stemmen voor en zeven te gen zijn goedkeuring aan het voorstel van B. en W. gehecht. Een van de mogelijke gevolgen van dit raadsbesluit is nu dat de voor 1960 geplande reeks Passiespelopvoe ringen geen doorgang zal vinden. Ten aan zien daarvan zal 't Passiespel-bestuur nog nader een besluit te nemen hebben. Mej. dr. M. A. M. Klompé, minister van maatschappelijk werk, heeft op het drie jaarlijkse congres van de Internationale Federatie van Vrouwelijke Academici in Helsinki een rede uitgesproken over het onderwerp „Vrouwen in het politieke le ven", waarin zij heeft betoogd dat de vrouw haar eigen bijdrage dient te leve ren op politiek gebied, maar daarbij zich zelf moet blijven. Er waren 700 gedelegeerden uit alle de len van de wereld op het congres. Neder land was zeer sterk vertegenwoordigd. De delegatie bestond uit dertig vrouwen. Minister Klompé, die voor de eerste keer in Finland was, vond het jammer dat zij niet langer in Helsinki kon blijven, maar haar drukke werkzaamheden dwon gen haar tot een spoedige terugkeer. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 De film „Fanfare" blijkt ook een goede propaganda voor Giethoorn geweest te zijn, want het bezoek van toeristen is sindsdien sterk gestegen. Men gaat nu lang de verkeersweg tussen Beukers en Blauwe Hand, die door het plassengebied loopt, recreatievoorzieningen treffen. Zo wordt er langs deze weg een recreatie terrein aangelegd, dat direct van de weg af bereikbaar zal zijn en van een passen de accomodatie zal worden voorzien. Ook op andere punten langs de weg, waar men een prachtig uitzicht op de plassen heeft, worden rustpunten aangelegd. Verder ko men er een speelterrein voor de jeugd en aanlegsteigers voor de watersportbeoe fenaars. Actrice Andrea Domburg heeft in Giet hoorn, waar zij verleden jaar heeft mee gewerkt aan de film „Fanfare" een voor malige boerderij gekocht, die zij als vakantieverblijf zal inrichten. Tsjik en Tukie, allebei goed wakker, zaten vol spanning te wachten, wat er zou gebeuren. Er klonk een zacht geritselToka was al bezig, een gat in de strowand te bijten. En ja, even later kwam er al een ronde opening, en daar keek het vrolijke kopje van Toka doorheen. Hij maakte zo weinig mogelijk leven. Toen was het gat algauw groot genoeg, om Tsjik en Tukie door te laten. Wacht even!", waarschuwde Toka. „Ik zal even kijken, of de schildwacht niets gemerkt heeft!" Voorzichtig liep hij rond de hut, stak zijn kop om de hoek en keek naar de pomaradja, die met zijn speer op wacht stond 117ug MUZIEK Maandag 10 augustus, Grote Kerk, 16 16.30 uur: Stadsbeiaardier van Den Haag, Henk Herzog bespeelt het carillon. Hij zal werken ten gehore brengen van Leen 't Hart, Jef van Hoof alsmede eigen composities. Donderdag 13 augustus, Grote Kerk, 20 21 uur: Beiaardbespeling door Arie Pe ters. Het programma omvat werken van G. F. Handel, W. A. Mozart, Leen 't Hart, G. B. Bononcini. In 't Goede Uur, dagelijks tot 9 augustus 2122 uur: klassiek grammofoonplaten- concert van werk van Schubert. DIVERSEN Maandag 10 augustus, Doelen, 10.30 en 14.30 uur: Toneelgroep Theater geeft onder auspiciën van de Haarlemse Raad voor de Jeugd twee keer een voorstelling van „De sterrenkijkers". Dinsdag 11 augustus. Doelen 10.30 en 14.30 uur: Nogmaals voert toneelgroep Theater twee keer „De sterrenkijkers" op. Woensdag 12 augustus. Doelen, 10 en 14 uur: Handpoppentheater „Merlijn" geeft voorstellingen van „Het geheim van het blauwe water". Deze voorstellingen wor den herhaald op 13 en 14 augustus. TENTOONSTELLINGEN Teylermuseum. Tekeningen uit de Hol landse, Italiaanse en Franse school van de zestiende tot de twintigste eeuw. Fos- Advertentie sielen, mineralen, natuurkundige instru menten 1017 uur. Bisschoppelijk Museum Jansstraat. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. 1017 uur. zondagen 13—16 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden. Dagelijks geopend tot en met augustus van 10—17 uur. Op zon- en feestdagen van 1317 uur. Tot en met 5 september is het Frans Halsmuseum zaterdags ge opend van 20.30—22.30 uur. Cruquius-museum; Historische stoomma chines en grote maquette van Neder land met waterstanden en overzicht overstromingsramp februari 1953. Ge opend op werkdagen en ook zondags van 912.30 en van 14.3017 uur. Voormalig woonhuis Jacobus van Looy (KI. Houtweg 103): op donderdagen ge opend van 10—12.30 en van 13.30—17 uur. op zondagen van 14—17 uur. Het Huis Van Looy (ingang Kamperlaan). Tot 7 september: expositie moderne Kunst uit gemeentelijk bezit. Voorts zul len de nieuwe aanwinsten van de laatste jaren, en de onlangs aan het museum ge schonken collectie grafiek van jhr. F. Te- ding van Berkhout worden tentoonge steld. Dagelijks geopend van 1012.30 en van 13.3017 uur. Zondags van 1417 uur. In 't Goede Uur: Tot 1 september: Exposi tie uit de verzameling prentkunst van Dirk Harting. Grote Kerk (Kerskapel): Dagelijks (gedu rende de zomermaanden) behalve zon dags van 9-17 uur: Expositie archief stukken. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Expositie van werk van A. Potgieter, tot 17 augus tus. Dagelijks geopend van 15—18 utir en van 20—22 uur. Zondags van 15—18u. Op een persconferentie heeft de dirigent van het Residentieorkest, de heer Willem van Otterloo, meegedeeld, dat het orkest in het seizoen 1959-1960 weer een groot aantal concerten zal geven in de series A, B, C en D. Verder zullen de bekende ver pozingsconcerten en de concerten voor Haagse personeelsverenigingen wederom ten gehore worden gebracht. In de series A, B, C en D treden als dirigenten op: Willem van Otterloo, Jean Fournet, Jean Martinon, Ferdinand Leitner en Franz- Paul Decker. In het komende seizoen zal vooral werk ten gehore worden gebracht van Bach en Mahler. Ook zal het Residentie Orkest in het nieuwe seizoen uitvoeren Divertimen to van Bartók, het vijfde pianoconcert van Prokof jef, de vijfde symfonie van Sjo- stakowitsj, Les offrandes oubliées van Messiaen, de symfonie in drie delen van Strawinsky, het concert voor orkest van de Poolse toondichter Lutoslawsky, Le chant du rossignol van Strawinsky en Escales van Ibert. Ere-expositie. Het bestuur van de Jacob-Marisstichting in Den H.aag heeft besloten aan de kunstschilder, graficus, illustrator en ontwerper W. J. Rozendaal, docent aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag, een ere- tentoonstelling aan te bieden als blijk van grote waardering voor zijn werk. Deze tentoonstelling zal een overzicht geven van het werk van Rozendaal en zal in het na jaar van 1959 worden gehouden in het Haagse gemeentemuseum. Advertentie BEVERWIJK Kruisstraat 25 HAARLEM Haarlem ZAANDAM Tel. 12921 74. Hij moest er nog één hebben. Dat betekende dat hij hetzij George Caswell, hetzij Julia Tredway Prince moest hebben. Caswell was een mogelijkheid.. Cas well zou die winsttoeneming zeker wel opgevallen zijn maar Julia Tredway Prince Een huiverende grimas vertrok zijn gezicht toen hij terugdacht aan het uur dat hij had doorgebracht met Julia Tredway Prince. Hij was er tenminste het eerst geweest., had Alderson buiten gevecht gesteld., maar hij had alles bedorven door haar hem van zijn stuk te laten slaan toen zij had gevraagd of hij één van de Shaws van Charleston was, die zo'n prachtig buiten hadden op Jamaica? En waarom had hij niet kun nen vergeten, dat zij eens krankzinnig was geweest en misschien nog wel was? Nee, nee, nee., zij was niet iemand die krankzinnig was., hij was het! Als hij niet tijdelijk krankzinnig was geweest, zou hij niet doorgegaan zijn met tegen haar te leuteren over winstmarges en netto-inkomsten en investeringen. Ju lia Tredway Prince had geen woord begrepen van wat hij gezegd had. Hij had alleen maar bereikt, dat hij de indruk gevestigd had, dat hij een nederig krui pend, diep buigend, stoffig jongetje was uit Wilkes- Barre, die als de dood zo bang was voor de grote dame in het geweldige huis. Een kreunende vloek ontsnapte zijn lippen en, steu nend op zijn trillende armen, terwijl hij zich over de wasbak bukte, onderdrukte hij zijn neiging om te bra ken. Kent County, Maryland 7 u. 05 v.m. Jesse Grimm stak zijn duimen bovenin zijn khaki- sportbroek en leunde tegen de deurpost. Zijn blik gleed langs het door bomen omzoomde pad naar de aanleg steiger, sprong als een steen over het spiegelgladde water van de beschutte inham, en bleef toen rusten op de verre boog van de Chesapeake baai. De Noor denwind, die 's nachts was opgestoken, had de lucht schoongeveegd tot het zuiverste blauw als van een ge polijste edelsteen. De lucht was zo helder, dat hij de lappen op de grijze zeilen van een oude viermaster kon onderscheiden, die ginds langzaam zijn weg baan de naar Baltimore met een deklading hout. Dichter bij trok een wit puffertje de gevederde pijl van zijn kielzog naar de krabben-inmakerij. Het te luide een- cylinder geblaf van zijn machine deed het nog dich terbij schijnen dan het in werkelijkheid was. Vlakbij schreeuwden de zeemeeuwen in dolle vreugde boven de voedselrijke vloedstroom bij de ingang van de in ham, en aan de overkant dook een visarend neer van uit de kruin van een dode kastanje en kwam met een knallende plons in het water. Tevreden wendde Jesse Grimm zijn ogen naar de werkplaats.de heldere kleur van het verse hout stak zo aardig af tegen het donkere groen van de bomen, dat het bijna jammer zou zijn om het te schilderen. Hij grinnikte toen hij er aan dacht hoe Abe hem ge plaagd had in Teel's winkel gisteravond, dat hij de deuren nog niet geplaatst had. De deuren zater er al lemaal in en Abe was zelfs al begonnen :net de werk bank. De glazen deur achter hem piepte en toen hij zich omwendde zag hij Sarah die met haar ogen knipper de tegen de helderheid van de morgen, terwijl zij een piek grijs haar wegstopte, die haar bij het haastige opmaken was ontsnapt. „Waarom heb je me niet geroepen, Jesse? Ik wist helemaal niet dat je op was." „Je hoeft je niet te haasten, hoor," zei hij vriende lijk.'„Heerlijke ochtend." „Dat hoopte ik al," zei ze, alsof zijn genoegen haar enige zorg in de wereld was en hij wist, dat dat niet ver bezijden de waarheid was. „Jesse?" „Wat is er?" Die grappige lach op haar gezicht be tekende, dat zij een werkje voor hem had. „Was je van plan voor of na het ontbijt naar de winkel te gaan om Fred op te bellen?" „Wat ben je vergeten?" „Stroop of het moet zijn dat je geen pannekoe ken wilt hebben. Ik heb het vergeten", zei ze een schijn-verlegenheid veinzende voor haar vergissing. „Natuurlijk wil ik pannekoeken. Altijd pannekoe ken hier op zaterdagmorgen". Hij geeuwde een diepe teug in van de frisse Noor denwind en liep vlak langs haar en balde lachend zijn vuist voor haar gezicht. Zij greep zijn vuist vast. „Ik hoop dat Fred niet iets heeft waardoor je gauw terug moet". „Niets kan mij gauw doen teruggaan". „Jesse, heb je nog niet met Mr Bullard over je pen sioen gesproken?" „Nee, ik dacht erover onderweg hierheen. Ik moet hem wel tijdig waarschuwen, lijkt me, en daarom heb ik besloten hem in het begin van de week, maandag of dinsdag, erover aan te spreken". „Wat zal hij zeggen, denk je?" „Geweldig te keer gaan, verwacht ik". „Je laat je door hem er niet van af brengen, hoor Jesse". „Beslist niet". Zij knikte, hem naroepend terwijl hij naar de auto liep. „Blijf nu niet daar in de winkel de hele morgen met iemand staan kletsen". „Het lijkt wel of je de laatste tijd een beetje de baas wil gaan spelen", riep hij terug. „Je moest er maar vast aan gewend raken", lachte zij. „Voor het eerst krijg ik de kans de baas over je te spelen". „Arme stakker", grinnikte hij en stapte in de auto. Grappig toch, die Sarahginds in Millburg zeurde ze altijd tegen hem, dat hij niet genoeg praatte, en hier was ze bang dat hij het te veel deed. Millburgh, Pennsylvania 7 u. 14 v.m. HET ontwaken van Don Walling was geen langza me herrijzing. Hij werd plotseling weer in bewustzijn gesmeten door de daverende smak van een jongen van zeventig pond, die met een aanloop over het voeten eind van zijn bed naast hem sprong. Steve's jongensachtige lach beantwoordde zijn ver schrikte uitroep: „Wat is dat voor een manier om zeg, wat doe jij zo vroeg uit je bed?" „Vissen", zei Steve, en dan, in één adem: „Mama zei, dat ik niet weg mocht vóór het ontbijt en dat we niet ontbeten voor je op was en je moet toch naar kantoor en daarom dacht ik dat ik je maar even een zetje moest geven". (Wordt vervolgd) Openluchttheater: Zaterdag 20 uur: To neelgroep Arena met „De schelmenstreken van Scapin". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Jantjes op Tahiti", a.l. Dagelijks tot en met don derdag (behalve zondag): 10.30 uur: „Do nald Duck en zijn vriendjes". Frans Halstheater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14.30, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14.30 en 20 uur en woensdag en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „The Glenn Miller Story", a.l. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De vier kante recruut", a.l. Dagelijks tot en met donderdag (behalve zondag) 10.30 uur: ,.Rin Tin Tin", a.l. Zaterdag 23.30 uur: „Jacht zonder genade", 18 j. Zondag 11 uur „Eskader 8 keert terug". Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14 en 20 uur: „Les Tri- cheurs", 18 j. Dagelijks tot en met donder dag (behalve zondags) 10.30 uur: „De nieu we avonturen van Dik Trom". Minerva Theater: Vandaag 20.15, zater dag 14.30. 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Scampolo", a.l. Maandag tot en met donderdag 14.30 uur: „Rock, rock, rock", a.l. Maandag tot en met woensdag 20.15 uur: „Ciske de rat", 14 j. Donderdag 20.15 uur: „The last time I saw Paris", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Fan fare", a.l. (In het voorprogramma „Glas"). Dagelijks tot en met donderdag (behalve zondag) 10.30 uur: „Stan Laurel en Oliver Hardy bij de luchtbescherming", a.l. Zon dag 11 uur: „De verovering van de Mount Everest", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Tarzan in New York", a.l. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Ontsnapping uit Corrigedor", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Kop op, borst vooruit", a.l. Dagelijks tot en met donderdag (behalve zondag) 10.30 uur: „Donald Duck, Stan Laurel, Oliver Hardy, Charlie Chaplin en Our Gang klucht". Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en zaterdag 19 en 21.15 uur: „Tiroler Blut", a.l. Zondag en maandag 19 en 21.15 uur: „7 Mal in der Woche", 14 j. Dinsdag en woensdag 19 en 21.15 uur: „Der lachende Vagabund". a.l. Donderdag 19 en 21.15 uur: „Teenager Melodie", a.l. Bij slecht weer: Tot en met donderdag 14.30 uur: „Bambi", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Gemeenschapshuis (Zandvoort): Tot 17 aug. dagelijks van 15—18 en 20—22 uur, zondags van 1518 uur: Expositie A. Pot gieter. Grote Kerk (Kerskapel): Dagelijks, be halve zondags van 9—17 uur: Expositie archiefstukken Grote of St. Bavokerk. Huis Van Looy (Kamperlaan): Tot 7 sept. op werkdagen van 10—12.30, 13.30— 17 uur, zondags 14—17 uur: Expositie van moderne kunst uit gemeenschappelijk bezit en collectie grafiek van jhr. F. Teding van Berkhout. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat 1): Tot 1 sept. dagelijks van 10—22 uur: Expositie van prentkunst uit de verzameling van Dirk Harting. DIVERSEN Begijnhof: Vandaag 19.30 uur: Draai orgelconcours. Haarlemmerhout: Tot 14 aug. dagelijks 15 en 20 uur: circus „Mexico". Stadskweektuin: Tot 9 aug. dagelijks ge opend: 10—12, 14—17 en 18.30—22.30 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vandaag.)

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 4