Nederlandse profs en amateurs in Zandvoortse titelstrijd niet kansloos Benauwde zege van titelhouder Maris over Robbie Kuypers Belgen hopen op massale eindsprint DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1959 11 Darrigade weer fit Nederlandse tennisprofs in Eastbourne uitgeschakeld Haarlem verloor kansloos van Blauw Wit: 2-5 OM DE NATIONALE TENNISTITELS Rood en Wit-juniores besloten Engelse tournee met draw Enschede verloor van Sheffield United DWR3 kampioen door overwinning op HPG4 Archi Moore behoudt zijn halfzwaargewichttitel Dan Waern liep mijl in 3 min. 59,2 sec. Redelé door auto-ongeluk uitgeschakeld voor Macon „Excelsior-bel in Haarlemse handen EHS favoriet voor de beker van de KNHB EHS-Rest van Nederland op het EDO-terrein Gees Piers won afstandsrit van „De Kampioen" Heel de internationale wielerbelangstelling richt zich voor de zaterdag 15 en zondag 16 augustus te houden wereldkampioenschappen op de weg 1959 op Zandvoort. Van heinde en verre komen renners en supporters dit weekeinde naar Nederlands tweede badplaats en uiteraard hebben met uitzondering van de Nederlanders de Belgen, Fransen en Italianen daarbij de overhand. Vooral uit België wordt een hele invasie van wielerliefhebbers verwacht. Alleen al voor de populaire Rik van Looy uit Hercnthals komen honderden supporters naar Zandvoort. Men heeft zelfs Neder landse touringcars moeten charteren om hen allen te kunnen vervoeren. Herenthals is zondag een uitgestorven stadje. Dat zal van Zandvoort niet gezegd kunnen worden. Welke beroepsrenner zich zondag na afloop van de strijd op het circuit en de Zuid boulevard met de regenboogtrui mag tooien, is voor alle „wielergeleerden" nog een open vraag. Een uitgesproken favoriet is er ditmaal omdat Zandvoort voor een prognose heel weinig houvast biedt "iet by. Italianen en Fransen zien daarom de strijd met angst en vreze tegemoet. Hoopvoller zijn de Belgen gestemd. Zij rekenen op een massasprint en komen daarom met een ploeg van louter snelle mannen. Rik van Steenbergen, die in Zandvoort een uniek record hoopt te vestigen door voor de vierde maal op het wereldkampioenschap beslag te leggen, Rik van Looy en Leon van Daele zijn daarbij de grootste favorieten. Mocht de strijd om de wereldtitel inderdaad in een massasprint beslist dienen te worden, dan zijn ook de Spanjaard Miguel Poblet, de Fransen André Darrigade en Roger Hassenforder, de Italianen Dlmo Bruni en Nino Defilippis, de Duitser Hans Junkermann en onze landsman Joop Captcin niet te onderschatten. Maar of het wel een massasprint zal worden? Het licht golvende circuit stelt, vooral als er een flinke zeebries staat, hogere eisen aan het uithoudingsvermogen dan de buitenlanders wellicht vermoeden. Behalve voor Captein zitten er in dit kampioenschap ook voor de zeven andere Oranjerijders redelijke kansen op de volle winst in. Het zijn allen jonge renners die zich in binnen en buitenlandse koersen reeds verdienstelijk geweerd hebben. Ver geleken bij voorgaande jaren, toen de Ne derlandse afvaardiging naar een wereld kampioenschap nagenoeg geheel gekozen werd uit de Tour de Franceploeg, is van de vaderlandse Tourrenners alleen de na tionale kampioen Piet Damen gekozen. Zelfs een Gerrit Voorting, die momenteel in goede vorm is, werd gepasseerd. De ploeg bestaat verder uit de Beverwijkers Ab Geldermans en Coen Niesten, de Lim burger Piet v. d. Brekel, de Zeeuw Jo de Roo, Michel Stolker uit Breda en Jo de Haan uit Klaaswaal. Van hen rijden voor al Niesten, Stolker en De Haan in Zand voort altijd hun beste wedstrijden. De vooruitzichten zijn dus hoopgevend en te meer omdat onze landgenoten op bekend terrein en voor eigen publiek rijden. Concorrentie Ondanks deze voordelen zullen de jonge Nederlanders het toch niet cadeau krij gen, want de Italiaan Ercole Baldini, we reldkampioen '58, zal zijn titel niet zo maar zonder meer prijsgeven en ook de Fransman Jacques Anquetil, die wel ge zegd heeft speciaal mee naar Zandvoort te komen om zijn vriend Darrigade te hel pen, maar als het erop aankomt toch zijn eigen weg zal gaan, is niet te onderschat ten. Vooral als het door weer of wind een beetje zwaarder wordt zal men met deze hvee tempolopers rekening dienen te hou den. Zij moeten het hoofdzakelijk van een ontsnapping hebben, want in een massa sprint met de snelle Belgen zijn zij vrij wel kansloos. En dat zijn ook de Zwitser Rolf Graf, de Fransen Gerard Saint en Henri Anglade, de Spanjaard Suarez of de Luxemburgers Jempi Schmitz en Marcel Ernzer. Aanvallen is ook voor hen het parool. En wat zullen en kunnen de Ita lianen Rino Benedetti, Guido Carlesi en Michele Gismondi in Zandvoort presteren? Of de Duitsers Otto Altweck en Lothar Friederich? Voor de strijd der amateurs op zaterdag is de Oost-Duitser Gustave Schur, wereld kampioen 1958 en zopas overtuigend win naar van de Ronde van Oost-Duitsland, weer een der grote favorieten. Maar ook zijn landsman Egon Adler weet het een en ander van hardfietsen af, evenals trou wens de Belgen Lode Troonbeexc en Con stant Goossens. En niet te vergeten de Zweden Carlsson en Kartsson, de Oosten rijkers Damm en Mascha, de Bulgaren Kristov en Kocev of de Luxemburger Wirth. Ook de Fransen, Italianen (die in -r '""f ij -w-d Joop Captein Het zijn allemaal vraagtekens waarop nog niemand een antwoord weet. Juist daardoor kan dit titelgevecht bijzonder in teressant worden. Bovendien levert het bezit van de titel een behoorlijke rente aan contracten op. Wie er zondag in Zandvoort van de „gro ten" uit de wegrensport niet bij zullen zijn? Tour de Francewinnaar Frederico Bahamontes (Spanje) en zijn Luxemburg se vriend Charly Gaul. De twee bergko ningen weten al bij voorbaat kansloos te zijn in de strijd aan de Noordzeekust. Zij kunnen er hoogstens veel van hun presti ge cn contracten mee verliezen. Gustav Schur Venturelli een gouden kanshebber bezit ten) en Zwitsers nemen met hun sterkste amateurs aan dit kampioenschap deel. De zes Nederlandse amateurs zullen het er vermoedelijk heel wat beter afbrengen dan vorig jaar in Reims. Toen kwamen al leen Jan Hugens (15de) en Jo de Haan (51ste) aan de finish. Maar of zij ditmaal een kans maken op het veroveren van de titel, zoals Cees Pellenaars in 1934, Henk Faanhof in 1949 en Frans Mahn in 1956, is moeilijk bij voorbaat te voorspellen. Nochtans bezit het ploegje kwaliteit ge noeg om zich met de buitenlanders te kun nen meten. Het zijn de nationale kampioen Dick Enthoven uit de Grote IJpolder, Mik Snijder uit Halfweg, Bas Maliepaard uit Willemsstad, Huub Zilverberg uit Goirle. Jan Hugens uit Hoensbroek en Ab van Egmond uit Den Haag, die in dit titelge vecht de Oranjekleuren zullen verdedigen. De amateurs starten zaterdagmiddag om een uur en moeten het 10,28 kilometer lange parcours achttien maal afleggen plus één ronde over het circuit, hetgeen i een totaal afstand van 189,233 km is. De j professionals starten zondag reeds om elf uur en moeten 28 maal het parcours rond en rijden aan het slot nog eenmaal rond het hele circuit, zodat zij in totaal 292,033 km moeten fietsen. Verzorging Op drie posten langs het parcours zijn materiaalposten, waar de renners bij pech van rijwiel mogen verwisselen. De eerste post, waar de renners nadat er een bepaald aantal kilometers is afgelegd ook verzorging (eten en drinken) mogen aannemen, is bij de pits op het circuit, de tweede materiaalpost bevindt zich op de boulevard tussen de rotonde en paviljoen Zuid en de derde is bij de „Vijverhut". Uitsluitend op deze posten mag van rij wiel worden verwisseld. André Darrigade. voor de Fransen een van de grote favorieten voor de wereld titel bij de professionals op de weg, zal zondag te Zandvoort starten. Bij een trai- ningsrit over 80 km achter een derny bleek, dat hij geen enkele hinder meer ondervond van de schouderblessure, die hij kortgeleden heeft opgelopen. Om zijn fysieke conditie op te voeren voor de ko mende strijd reed hij des middags nog eens 100 km. Vanmiddag vertrekt Darrigade uit Parijs naar Amsterdam. De laatste voorbereidingen voor de wereldkampioenschappen op de weg. Terwijl de Franse amateurrenners een trainingsritje maakten met achteraan de ex-wielrenner-journalist Jean Bobet werken enkele schilders onverstoorbaar verder aan het trekken van de finish lijn. Ercole Baldini. T ennis Ook de Nederlander Parlevliet werd in de vijfde ronde van het internationale ten nistoernooi voor profs te Eastbourne uit geschakeld. Hij verloor met 6-3, 6-3 van de Brit Horn. De uitslagen van de vijfde ronde waren verder: Moss (G.B.) versl. Joop de Mos (Neder land) 5-7, 6-3, 6-2; Cawthorn (Austr.) versl. Bradley (G.B.) 6-4, 6-0; Worthing- ton (Austr.) versl. Khoury (Libanon) 6-0, 6-4. De winnaars komen uit tegen Hoad, Anderson, Cooper en Trabert. Voetbal Haarlem speelde woensdagavond een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Amsterdamse eredivisieclub Blauw Wit. De roodbroeken verloren kansloos met 2-5. Geen moment maakten de Haarlemmers de indruk in de komende competitie hoge ogen te zullen gooien. Daarvoor was hun spel te onsamenhangend, de aanvallen te doorzichtig van opbouw en was het samen spel te slordig. Vooral na de rust, die met een 1-2 voor sprong voor de Amsterdammers was inge gaan, rammelde het in de Haarlemse ploeg aan alle kanten, waardoor de snelle Am sterdamse aanval, met de ex-EDO'er Dries Mul als uitblinker, weinig moeite had de score op te voeren. Het begin was voor Haarlem. Reeds binnen twee minuten boog linksbinnen Goedhart een voorzet van Groeneveld tot een goed doelpunt om (1-0). Even later kreeg Van de Berg na een verrassende doorbraak een fraaie kans nummer twee achter keeper Koers te plaatsen. Zijn schot was echter slecht ge richt. Blauw Wit verplaatste het spel naar de andere helft van het veld en toen de Haarlemse verdedigers elkaar bij een voor zet van links in de weg liepen zorgde Mul met een tikje voor de gelijkmaker (1-1). Nadat Goedhart, met alleen de Amster damse doelverdediger voor zich, naast had geschoten, brak Mul door en scoorde. Scheidsrechter Mondeel keurde de treffer echter na een wat laat advies van de grensrechter af wegens buitenspel. Een afgemeten voorzet van Groeneveld nam de Haarlem-midvoor De Graaf ineens op zijn schoen, maar even fraai redde doel man Koers. Kort voor rust kwam Blauw Wit aan zijn tweede goal door zijn links buiten Van de Berg, waarbij de Haarlemse verdediging treuzelde met ingrijpen. Na de hervatting bleek de Haarlemse rechtsbinnen Van de Berg vervangen te zijn door Veen. Blauw Wit verhoogde het tempo aanmerkelijk. Mul, die een voort durend gevaar voor de Haarlemse veste was, maakte, nadat doelman Kroonen eerst een van zijn schoten had gestopt, beheerst het derde Amsterdamse doelpunt (1-3). Kort daarop gevolgd door het vierde van het hoofd van de Blauw Wit rechts buiten Utermark. Haarlem probeerde aan de druk te ontkomen. De Amsterdamse spil Althoff was echter een te groot strui kelblok. Het werd er voor de roodbroeken niet beter op toen hun spil Sybrandi we gens een blessure uitviel en vervangen werd door Bouwhuis. Na ongeveer een half uur omspeelde de Amsterdamse linksbinnen Doeselaar ver scheidene tegenstanders om te besluiten met het vijfde doelpunt (1-5). De Graaf reduceerde het verschil door uit een vrije schop het tweede tegenpunt achter doel man Koers te koppen. Vlak voor het einde schoot Groeneveld nog hard tegen de Am sterdamse doellat, maar een derde tegen punt zou voor Haarlem een te grote be loning zijn geweest. Er waren ongeveer 1100 toeschouwers. Op de derde dag van het toernooi om de nationale tennistitels zijn heel wat illusies in rook opgegaan. Niet minder dan drie geplaatste speelsters kwamen voor het laatst op de uitslagenlijst van het dames enkelspel voor. Mevrouw Tliung, als num mer één geplaatst, werd het slachtoffer van haar angst voor verlies en bovendien vond zij een tegenstandster tegenover zich mevrouw Kampschmidt uit Geleen die zich niet door reputatie liet imponeren. Met 8-6 6-1 won de Limburgse speelster. Op een andere baan ging mevrouw Reus tegen de 56-jarige mejuffrouw Rollin Couquerque ten onder met 4-6, 6-2, 6-1. Een bijzonder goede prestatie van deze ex-internationale speelster. De derde ge plaatste speelster, die werd gewipt was mevrouw Peters. De Hilversumse Hen- riëtte Ruinen zette haar met 7-5, 1-6, 6-3 de voet dwars. In het heren enkelspel duikelde ook een geplaatste speler en wel Van Meegeren. Met 6-4, 6-2, 6-2 zegevierde de Amster dammer Gurowitsch over hem. Het heeft slechts weinig gescheeld of ook Willem Maris, de „lijstaanvoerder" van de geplaat sten, was niet een nederlaag naar de kleed kamer verdwenen. Zijn tegenstander in de derde ronde, Robbie Kuypers (Amsterdam) was bijzonder goed op dreef. De eerste twee sets won hij met 6-1, 6-4. Daarna volgden twee sets, die op naam van Wil lem Maris (Den Haag) kwamen te staan. Hierdoor waren de kansen gelijk. De zaak werd voor Willem Maris hachelijk in de beslissende set. Hij liep een 3-0 achter stand op. Het werd 3-2 en 4-2 voor Kuy pers. Na de zesde game speelde de ver moeidheid bij de Amsterdammer een grote rol. Hiervan maakte Maris dankbaar ge bruik. Hij zette door en met 6-4 hand haafde hij zich. Het slechte weer men kon pas om twee uur in de middag het toernooi voort zetten, omdat de banen bijna blank hadden gestaan heeft geen gunstige invloed gehad. Gewoonlijk wordt in de kwart fina les heren dubbelspel om de „best of five" gestreden. Dit was bij gebrek aan tijd niet mogelijk, zodat twee gewonnen sets reeds voldoende waren om zich in de halve fina les te plaatsen. Het geplaatste paar Kloe- zen-Volkmaars is dit niet gelukt. Hiervoor waren Van Dalsum en Van Meegeren aan sprakelijk. Zij schakelden het paar uit met 6-1, 6-2. De uitslagen luiden: Dames enkelspel derde ronde: mevr. Kamp schmidt versl. mevr. Thung 8—6 61; mej. Rollin Couquerque versl. mevr. Reus 4—6 62 61: mej. Tervoort versl. mej. Weurman 6—4 6—2; mej. Seven versl. mevr. Van Vonderen 6—3 16 8—6; Fredy Marinkelle versl. mej. Wilmink 6—0 6—4; mevr. Vletter versl. mej. I. Koster (Arn hem) 26 86 62: mej. Ruinen versl. mevr. Pe ters 75 1—6 6—3; Jeanine Ferir versl. Joyce Marinkelle 61 64. Heren enkelspel, derde ronde: W. Maris versl. R. Kuypers 1—6 46 63 62 64: Dominicus versl. Marre 16 6—1 6—1 62; Goris versl. Ve- kemans 16 63 63 61; Karamoy versl. J. K. Erts 60 64 6—3; Van Eysden versl. F. K. Erts 66 6—1 6—0 61: Gurowitsch versl. Van Mee geren 64.62 6—2: Van Dalsum versl. Breukink 61 6—2 6—3; Bijker versl. Tervoort 26 61 6 -0 6-1. Dames dubbelspel, tweede ronde: mej. Schou ten en mej. Seven versl. mej. Commandeur en mej. Moritz 64 75; mej. Hannesen en mej. I. Koster (Arnhem) versl. mej. Ruinen en mej. Van Rijn 6—8 6—1 6—3. Kwart finales: mevr. Peters en mevr. Thung versl. mej. Dingier en mej. Tervoort 36 63 6—1; mevr. Roos cn Jeanine Ferir versl. mevr. Hennink en mevr. Roolker 4—6 7—5 6—4; Joyce en Fredy Marinkelle versl. mevr. Koopmans en f De kampioen van Nederland Willem Maris had het tooensdag heel moeilijk tegen R. Kuypers. Pas in de laatste set slaagde hij erin door een paar kostbare fouten van Kuypers te winnen. Maris (links) en Kuypers verlaten na een vermoeiende wedstrijd de baan. mej. Rinkel 75 60; mej. Schouten en mej. Se ven versl. mej. Hannesen en mej. Koster (Arn hem) 6—4 86. lieren dubbelspel, kwart finales: Goris en Ka ramoy versl. R. Kuypers en Stradmeyer 6—3 6—2; Van Dalsum en Van Meegeren versl. Kloezen en Volkmaars 61 6—2; Maris en Van de Weg versl. Beukers en Taminiau 6—2 6—0; Van Eysden en Breukink versl. Bitteren Saarberg 6—3 5—6 6—1. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mej. Moritz en R. Kuypers versl. mej. Weurman en F. Koerts G—4 63; mej. Fikenscher en Dominicus versl. mevr. Schuller en De Roy van Zuydewijn 60 C3; mej. Commandeur en W. Maris versl. mevr. Van Loon en A. Maris 6—1 64; mevr. Baars en Kramer versl. mej. Van Welzenis en Hehenkamp 6—3 6—4; mej. Pieksma en Herok versl. mevr. Kampschmidt en Over 6—1 6—0: mej. Van Rijn en Volkmaars versl. mej. Kramer en Haks 6—1 6—2; Fredy Marinkelle en Karamoy versl. mej. Wennink en Tulp 61 62: mevr. Vletter en Breukink versl. mevr. PufKes en Nijeboer 5—7 75 6—2; mej. Wilmink en Bitter versl. mevr. Van Vonderen en Vekemans 6 1 6—8 6—3; mej. Koster (Den Haag) en Menk versl. Jeanine Ferir en Saarberg 46 6—4 75. Cricket De vijfde wedstrijd van het juniores- cricketteam van Rood en Wit in Engeland, tegen de Cromford Meadows Cricket Club, eindigde in een draw. Cromford: 182 voor 8 (gesloten). N. Beets 5 voor 61, H. van Son 2 voor 54 en C. J. P. Baasbank 1 voor 50. Rood en Wit: 116 voor 9. J. W. Steffelaar 20, H. Randag 46, De Wijn 27 not out De eredivisieclub Enschede heeft woens dagavond in Hengelo met 2-1 verloren van de Engelse tweede-divisieclub Sheffield United. De ruststand van de wedstrijd, die door 10.000 toeschouwers werd bijgewoond, was 1-0 voor Enschede, door een doelpunt van midvoor Brousek in de 16de minuut. Voor Sheffield United scoorden midvoor Pace en linksbinnen Rucell. De Haagse eredivisieclub ADO heeft woensdagavond in het Zuiderpark in Den Haag een zware nederlaag geleden tegen de Engelse eerste-divisieclub Arsenal. De Londenaren, die bij de rust al met 4-0 de leiding hadden, zegevierden uiteindelijk met 7-0. De enige reële Haagse scoringskans kreeg oud-internationaal Theo Timmermans. Hij miste echter de strafschop, die arbiter Bronkhorst in de 20ste minuut van de tweede helft gaf wegens te fors spel van de Britse" verdediging. De wedstrijd werd bijgewoond door ongeveer 16.000 toeschou wers. De Apeldoornse eerste divisieclub AGOVV heeft woensdagavond met 2-3 verloren van de Joegoslavische club Loko- motiva uit Zagreb. Met de rust leidden de Joegoslaviërs reeds met 1-0. Het scorever loop: 21 min. linksbinnen Zuban 0-1, 62 min. rechtsbuiten Houtveen 1-1, 72 min. rechtsbinnen Morasi 2-1, 76 min. linksbin nen Zuban 1-3, 85 min. midvoor De Vries 2-3. De bij kunstlicht in Zaandam ge speelde wedstrijd tussen ZFC en DWS ein digde in een 1-3 overwinning voor de Am sterdammers. De waterpolocompetitie Woensdagavond werd in de zweminrich ting aan de Kleverlaan in Haarlem een beslissingswedstrijd gespeeld tussen DWR 3 en HPC 4 om het kampioenschap tweede klasse van de competitie Kring Haarlem KNZB. Nadat Han Eldering voor HPC de score had geopend maakte Jansen gelijk en brachten Smit en Seubring de ruststand op 31 in het voordeel van DWR. In de tweede helft kwam DWR door Jansen met 41 voor te staan en nadat Eldering de HPC-achterstand verkleind had bracht Seubring de DWR-overwinning op 52 waarmede DWR beslag op de kampioens titel heeft gelegd. De voor de afdeling AJ II vastgestelde wedstrijd DWR bVZV b is niet door gegaan daar VZV b zich heeft terugge trokken. Hierdoor komen al de resultaten behaald in wedstrijden tegen VZV b te vervallen. De wedstrijd NeptunusDWT die de be slissing moet brengen welk zevental een halve competitie gaat spelen om een plaats in de tweede klasse van de competitie KNZB te behouden, nadat deze strijd in Bussum onbeslist was gebleven, is opnieuw vastgesteld op vrijdagavond in het zwem bad De Heerenduinen in Velsen. De be slissingswedstrijd Neptunus Zaandam 2 DWT 2 om het kampioenschap van de reserve derde klasse A wordt eveneens die avond in Velsen gespeeld, aanvang 7 uur. Boksen De veteraan Archi Moore (46 jaar vol gens de recordboeken maar vermoedelijk nog vier of vijf jaar ouder) wereldkam pioen halfzwaargewicht, heeft woensdag avond zijn titel behouden door zijn uitda ger de Canadees Yvon Durelle uit te slaan in de derde ronde. Durelle werd overwel digd door een verbijsterende variëteit van stoten en was reeds drie maal gevloerd toen een vervaarlijke rechtse hoek hem voor langer dan tien tellen naar het vilt zond. Na afloop zei Moore dat hij Ingemar Johansson, wereldkampioen in het zwaar gewicht telegrafisch een beurs van een miljoen dollar had aangeboden voor een gevecht met Johanssons titel als inzet. Het gevecht werd bijgewoond door 11.555 toeschouwers die voor een recette van 122.627 dollar zorgden. De televisie en radiorechten bedroegen samen 108.000 dol lar. Aan Moore was een beurs van 175.000 dollar en aan Durelle een van 15.000 dol lar gegaranderd. Atletiek Dan Waern, de Zweedse atleet die en kele dagen geleden het wereldrecord op de 100 meter verbeterde, heeft te Vaeste- raas een wedstrijd gewonnen over een mijl in 3 min. 59,2 sec., voor de Pool Le- wandowski in 4 min. 0,6 sec. en de Noor Hammarsland in 4 min. 0,8 sec. Roeien De skiffeur A. C. Redelé van de K. N. Dordrechtse roei- en zeilvereniging was bij Meerkerk, terwijl hij op weg was van Dordrecht naar Utrecht, woensdag in de namiddag betrokken bij een auto-ongeluk. Zijn auto werd bij een inhaalmanoeuvre aangereden door een tegenligger. Ofschoon zijn wagen ernstig werd beschadigd, kwam Redelé er nog betrekkelijk goed af. Door een gebroken linker arm, waarmee hij in een ziekenhuis te Utrecht is opgenomen, zal hij echter niet kunnen deelnemen aan de Europese roeikampioenschappen, die van 20 tot en met 22 augustus te Macon worden gehouden. Het is nog niet bekend, of zijn plaats in de Nederlandse ploeg en in het skifnum- mer zal kunnen worden ingenomen door de als algemene reserve aangewezen Van Weezenbeek, die lid is van dezelfde ver eniging, de Dordtse. Wel heeft de Neder landse Roeibond reeds een verzoek hiertoe aan de FISA gedaan, doch het conseil zal over de eventuele toelating tot de kam pioenschappen van Van Weezenbeek moe ten beslissen. De Haarlemse cricketclub „Haarlem" is op het ogenblik de trotse bezitter van de cricketbei van „Excelsior" uit Rot terdam. Deze bel, die enigszins te ver gelijken is met de brandweerstaf van Oeterleek, werd in het begin van deze maand geroofd door „Ajax" uit Leiden waar men het kieinood wat overmoedig voor de tribune had opgehangen. Lang heeft de bel er niet gehangen, want toen het tweede elftal van „Haar lem" op bezoek kwam in Leiden slaag den de Haarlemmers er na een uitste kende voorbereiding in de bel mee te nemen. De roof was voortreffelijk georgani seerd, compleet met afleidingsmanoeu vres. De „Excelsior"-bel hangt thans in Bloemendaal en in het cluborgaan van Haarlem, „De Koepel", wordt „Ajax" van harte gecondoleerd met het enorme verlies. In „Haarlem"-kringen is men er ech ter ook wel van overtuigd, dat de bel geen eeuwigdurend bezit zal zijn, want in het clubblad wordt, bijna als een uit daging, gezegd, dat binnenkort het jacht-seizoen weer geopend wordt. Honkbal De bekercompetitie is in de plaatselij ke voorronden afgewerkt en zondag wordt begonnen aan een tussenronde. De wed strijden duren nu negen innings en bij een gelijkspel moet worden verlengd tot een maximum van twaalf innings. Is de stand dan nog gelijk, dan wint de ploeg, die de meeste spelers op het eerste honk heeft gehad. Hierdoor is de bekercompetitie veel interessanter geworden dan het vo rig jaar, toen van een mislukking kon worden gesproken. Er zijn nog elf ploe gen in de strijd, waaronder bekerhouder EDO en landskampioen EHS. Laatstge noemde ploeg is favoriet. Bij de laatste elf ploegen is Haarlem met vier hoofdklassers vertegenwoordigd nl. bekerhouder EDO, landskampioen EHS, Schoten en HHC. De Amsterdamse ploegen zijn hoofdklasser WVHEDW en eerste klassers Volewijckers en Ajax. De kampioen van de eerste klasse UW, ver tegenwoordigt Utrecht. Hoofdklasser Sparta, dat vorig jaar de finale bereikte, is ook nu van de partij. Tweede klassers Storks en Hazenkamp vertegenwoordigen respectievelijk Den Haag en Nijmegen. Zondag wordt een tussenronde gespeeld en daartoe krijgt Schoten bezoek van UW. Deze ontmoeting kan een aardige wed strijd worden, waarin Schoten een kleine overwinning kan behalen. Bekerhouder EDO moet de verre reis naar Nijmegen maken. Dat betekent het beker-einde van Hazenkamp. Ajax zal in Den Haag tegen Storks de overwinning niet cadeau krijgen, maar een Amsterdamse zege lijkt zeker. Het honkbalprogramma bestaat voor namelijk uit enkele competitieresten. Toch worden het komende weekeinde een aan tal interessante wedstrijden gespeeld. Al lereerst de wedstrijd tussen de kampioen van Nederland en de Rest. Deze wedstrijd was de laatste jaren een beetje terugge drongen. Het vorig jaar maakte het negen tal, dat de Rest van Nederland voorstel de een zeer slechte beurt onder leiding van Charles Urbanus. Ditmaal zal men echter van een felle wedstrijd kunnen genieten. Er valt namelijk weer een reisje te ver dienen. Eind augustus neemt Nederland deel aan een vierlanden-toernooi in Triëst en alle spelers, die zaterdagmiddag in het veld komen, maken een kans om gekozen te worden. Tegelijkertijd zal overgangs- klasser RCH in felle strijd zijn gewikkeld met IIFC Haarlem. De Racing moet win nen en heeft bij een zege prachtige kan sen op het kampioenschap. Zondag speelt Schoten een bekerwed strijd van negen innings tegen de nieuwe hoofdklasser UW en de ploeg van Keule- mans zal het tegen de Utrechts-Ameri kaanse combinatie zeer zwaar krijgen. Op het Bloemendaal-terrein wordt de laatste wedstrijd van de eerste klasse-competitie gespeeld en deze wedstrijd begint wel heel vreemd. Als Blauw Wit aan slag gaat, staat er meteen al een honkloper op het eerste honk en er zijn twee nullen. De stand is niet 0-0, zoals normaal, maar 14-0 in het voordeel van HCK. Het betreft hier het resterende gedeelte van de indertijd gestaakte wedstrijd Blauw Wit—HCK, toen Blauw Wit weigerde verder te spe len, nadat een Amsterdamse speler van het veld werd gezonden. Er zal van de tweede helft van de derde innings af wor den verder gespeeld. Het negental van de „Rest" is als volgt samengesteld: werper: Smidt (HHC), van ger: Geurts (Schoten), eerste honk: Heems kerk (Schoten), tweede honk: Keulemans (Schoten), derde honk: Urbanus (OVVO), korte stop- De Nieuwe (EDO), linksvelder: Fabrie (Sparta), midvelder: Wim Vrene- goor (HHC). rechtsvelder: Kok (Ajax). De vijfde afstandsrit in de avondcom petitie van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" is bij de A- en B-klassers ge wonnen door Cees Piers. Hij zegevierde in de eindsprint van het hele peloton en bleef daarbij een wiellengte sneller dan de rap pe finishers Riethoff en Fennis. De uitslag luidde: 1. Piers, de 50 kilo meter in 1 uur 12 min. en 28 sec.; 2. Riet hoff; 3. Fennis; 4. Hendriks; 5. Rutte; 6. Van der Geest; 7. Jansen; 8. Koonings; 9. Straver 10. Van Dijk. Door deze overwinning heeft Piers mo menteel onbedreigd de leiding in deze competitie. Hij heeft 21 punten, Jansen volgt met 13 punten op de tweede en Riet hoff met 11 punten op de derde plaats. Bij de C-klassers zegevierde de jonge Jansen weer eens. Hij is in deze categorie heel moeilijk te verslaan. De uitslag was: 1. Jansen, de 30 kilometer in 45 min. en 13 sec.; 2. Van der Horst; 3. Ruys; 4. Assema: 5. Koeleman; 6. Deinum; 7. Beudeker. Met een totaal van 29 punten staat Jansen stevig aan de leiding.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11