Bijen houden is voor imker als het edele schaakspel Kennemer Garage Ir. Huygen geeft zich gewonnen aan hoofdklasseleider K. Steijn IJmond-agenda Havenberichten Uw bril klaar terwijl u wacht Haarden en kachels ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1959 MID-KENNEMERLAND SCHAAKTOERNOOI J. DE BOER - Mr. Opticien Gladiolen in hoofdrol Nieuwe omroepster mmmMWMmzm mmwm «i Visserijconferentie in Oostende Gevolgen van de E.E.G. zullen worden besproken LOENDERSLOOT ,In love and war The man from the West Tarzan in New York King Creole Onder kruisverhoor Rooswijk £axafhx 5 DE EERSTE (voorlopige) beslissing in de Mid-Kennemerland schaakkam pioenschapwedstrijden is gevallen. In de hoofdklasse, groep A gaf de Pat Mat-speler ir. D. G. Huygen de afgebroken partij tegen leider K. Steijn zonder verder spelen gewonnen. Voor de laatste betekende dat de definitieve eerste plaats in zijn groep; dit geeft recht op het spelen van een tweekamp met de winnaar in de B-afdeling. Wie dat zal zijn, is nog niet bekend. De beste kans heeft momenteel de Weenink-vertegenwoordiger D. van Vuuren. Hij won namelijk ditmaal; zijn naaste concurrent, P. Stet, is niet in het strijdperk gekomen. Deze is echter gedwongen zijn laatste ontmoeting met P. Tijssen op winst te spelen, wil hij via een beslissingswedstrijd alsnog als hoogste in de B-afdeling eindigen. Doordat dus in de A-groep ir. D. G. Huygen de winst aan K. Steyn liet, zijn de resterende partijen nog slechts van ondergeschikt belang geworden. Toch werd er in het duel tussen de beide Pat-Matters M. P. Suiker en K. Comis nog verwoed gestreden. Suiker, die in dit toernooi be neden de verwachting is gebleven, deed een felle poging zijn geschonden reputatie enigszins te herstellen. En met succes. In een" zeer sterk gespeelde ontmoeting ruï neerde hij de zwarte stelling totaal. Uiter aard leverde dit hem de volle winst op en althans nog de beste klassering in het eindklassement van zijn clubgenoten. Om onbekende reden liet ir. D. G. Huygen vergeefs op zich wachten, hetgeen voor J. C. de Haas het eerste, overigens wel wat gemakkelijk, winstpunt betekende. De ranglijst ziet er hier als volgt uit: 1. K. Steijn 5 5 - - 5 2. M. P. Suiker ..5 2 1 2 2'/2 3. G. L. de Haas 3 2 - 1 2 4-5. K. Comis 4 1 - 3 1 J. C. de Haas ..41-31 6. ir. D. G. Huygen 3-12 Va Van VuurenJanssen De B-afdeling bracht een spannend ge vecht tussen leider D. van Vuuren en P. H. Janssen. Reeds in de wat onregelmatige opening verbruikten de spelers veel be denktijd, hetgeen lange tijd een waarborg vormde voor een tamelijk evenwichtige partij. Bij het verstrijken van de speeltijd kwam D. van Vuuren evenwel in het voor deel middels een gevaarlijke pionnen- opmars op de dame-vleugel. Het was deze actie die zijn stempel op het verdere ver loop drukte. De Pat Mat-speler kreeg met steeds grotere positionele nadelen te kam pen die door het sterke spel van zijn rivaal uiteindelijk van doorslaggevende betekenis bleken te zijn. Aan het andere bord waren P. Hart (Pat Mat) en Tj. de Jong (Kijk Uit) in een tweepaardenspel gewikkeld. De laatste kwam reeds vrij spoedig een pion voor, maar gaf in het middenspel wat dubieus een stuk voor nog twee pionnen. P. Hart kon er echter niet van profiteren en werd na een korte felle actie weer in het defen sief gedrongen. De partij werd afgebroken in een stelling waarbij de drie pionnen van de Kijk-Uit speler duidelijk superieur zijn aan de vijandelijke loper. Met de slot- partijen in zicht geeft de B-afdeling het volgende beeld: I. D. van Vuuren 5 4 1 - 4'U 2. P. Stet 4 3 1 - 3'/2 3. Tj. de Jong*) ..3 1 - 2 1 4. P. Tijssen 3 1 - 2 1 5. P. H. Janssen4 1 - 3 1 6. P. Hart*) 3 - - 3 0 nog uit te spelen afgebroken partij. SchroderBurgerhout J. J. Schroder (Pat Mat) heeft in de eerste klasse A ditmaal bepaald geen walk over gekregen tegen de Weenink-vertegen woordiger A. Burgerhout. Uiteindelijk kwam de winst wel bij de leider terecht, maar het goede spel van zijn tegenstander heeft de aanwezigen lang in het onzekere gelaten. De enige speler, die Schroder nu nog in zijn plannen kan dwarsbomen is zijn clubgenoot F. P. Wester. Ook deze is nog zonder verlies. Hij won na spannende inleidende gevechten toch nog op duide lijke wijze van A. A. Verkooijen. W. Wor- telboer bereikte in zijn laatste partij ein delijk een succes waar de geheel uit vorm zijnde G. Koomen (Kijk Uit) als slacht offer fungeerde. De stand luidt hier nu: 1. J. J. Schroder 5 5 - - 5 2. F. P. Wester*) ..3 3 - - 3 3. J. van Vuuren 3 2 - 1 2 4. A. Burgerhout**) 3 111 V/s 5. G. Koomen 6 1 1 4 VU 6. A. A. Verkooijen 4 1 - 3 1 7. W. Wortelboer 6 1 - 5 1 VELSEN ZATERDAG 15 AUGUSTUS Thalia: „In love and war", 19 en 21.15 uur. Rex: „The man of the West", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw: open van 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 16 AUGUSTUS Thalia: „Watt en Half Watt op avon tuur", 15 uur; „In love and war", 20 uur. Rex: „The man of the West", 20 uur. MAANDAG 17 AUGUSTUS Thalia: „Let's rock", 20 uur. Rex: „The man of the West", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Ge bouw: open van 14 tot 16.30 uur. Raadhuis: spreekuur burgemeester van 10 tot 12 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 15 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „King Creola". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Tarzan in New York". W.B. Theater, 20 uur: „Onder kruisvuur". Meerplein, 14 uur: Lunapark. ZONDAG 16 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 uur: „Pioniers van het westen"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „King Creola". Luxor Theater, 14.30 uur: „De prins student"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Tarzan in New York". W.B. Theater, 14.30 uur: „Het gouden zwaard"; 16.30 en 20 uur: „Jagada, de onruststoker". MAANDAG 17 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „King Creola". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Gigi". W.B. Theater, 20 uur: „Jagada, de on ruststoker". HEEMSKERK Marquettc-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „De on tembaren"; zondagmiddag 14.30 uur: „Pechvogel en Co." De grote match in groep B ging tussen leider J. Vis (Kijk Uit) en de op een halve punt volgende G. van den Berg (Pat Mat). Lange tijd heeft men in het onzekere ver keerd omtrent de uitslag. Bij het ingaan van het middenspel was van een even- wichtsverstoring nog geen sprake. Allengs kwam de IJmuidenaar echter met enkele zwakke punten in zijn stelling. G. van den Berg profiteerde er prima van, scoorde een punt en maakte zodoende van zijn halve punt achterstand een halve punt voor sprong. P. Steeman speelde zijn afgebroken partij uit met J. Mallien. De verwarde stelling bood beide spelers gelegenheid tot gevaarlijke actie. Steeman bleek hierin de meest bedrevene, daarmee de Weenink- speler vrijwel kansloos makend voor de eerste plaats. Hetgeen overigens duidelijk uit de ranglijst, blijkt: 1. G. v. d. Berg ..54-14 2. J. Vis 5 3 1 1 3'/2 3. P. Steeman5 3 - 2 3 4. W. Langedijk ..6 2 1 3 2V2 5. J. Malliën 4 2 - 2 2 6. N. Duin 4 1 - 3 1 7. J. H. Kruijer ..51-41 Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 MONTUREN v.a. 6.55 J. E. VAN DEN BRINK SPREEKT VOOR VOLLE EVANGELIE GEMEENSCHAP In het kader van de opwekkings- en ge nezingssamenkomsten, die de Volle Evan gelie Gemeenschap iedere week belegt, zal dinsdagavond in het Cultureel Centrum te IJmuiden spreken de heer J. E. van den Brink, hoofdredacteur van het opwekkings blad Kracht van Omhoog. Aanvang 8 uur. LAATSTE ORGELCONCERT IN OUDE DORPSKERK Dinsdagavond 18 augustus a.s. geeft de organist Geert Jurjen Moed in de Oude Dorpskerk de laatste orgelbespeling in dit seizoen. Solist is Kees Deenik, bariton. Hij' zingt liederen van oud-Duitse, Slavische en Hollandse componisten. In verband met de te verwachten grote toeloop zullen de kerk deuren reeds om half acht geopend zijn. De toegang is vrij. GEMEENTE-BIBLIOTHEEK HEEFT NIEUW ADRES Het adres van de Gemeente-Bibliotheek te Velsen is vanaf 10 augustus 1959: Plein 1945 nummer 8 tot 12 IJmuiden. Telefo nisch is de bibliotheek te bereiken onder de nummers 8091 en 7453. Hieronder leest u het laatste artikel van de heer J. G. Koning over de bijenteelt. Zoals bekend zal op de tentoonstelling „De natuur thuis" in het Cultureel Centrum te IJmuiden meer hierover te horen en te zien zijn. Na het voorafgaande zal menig lezer zich hebben afgevraagd, hoe nu de verhouding tussen mens en bij is. Dat er een zekere verwantschap bestaat tussen de mens en bijvoorbeeld het paard of de hond, wordt wel algemeen aanvaard. Beide diersoorten kunnen een zekere aanhankelijkheid be tonen aan hun verzorger. Dit soort ver wantschap tussen mens en dier, bestaat er niet ten opzichte van de bij. Een bijenvolk bestaat uit enige tienduizenden individuen, waarvan er in het voorjaar en in de zomer dagelijks honderden sterven en waarin er gedurende die tijd enkele duizenden ge boren worden. Het bijenvolk als geheel, noch de bij als enkeling, heeft contact met de imker. Dit wil evenwel niet zeggen dat een bijenvolk niet reageert op een zorg- vuldige behandeling. Een ruwe imker maakt kwade bijen en omgekeerd. Niettegenstaande deze afzijdige houding van de bij wordt de belangstelling van de imker in het leven der bijen steeds op nieuw gewekt en levendig gehouden. Het welzijn van een bijen- volk is afhankelijk van vele ongewisse- factoren, namelijk Q /Cy(T--\ \y~ van de weersgesteld- r heid, van de groei en de bloei van de plan tenwereld, van een korte of langdurige winter. Deze ongewisheid van factoren, factoren die moeten worden aanvaard, zonder dat hij daarin ook maar enige wijzi ging kan aanbrengen, doet de imker zinnen op het treffen van voorzieningen die de gevolgen van de ongunst der tijden voor het bijenvolk zoveel mogelijk verzachten. Doch ook wanneer de jaargetijden in bij zonder gunstige zin voor het bijenvolk verlopen, zal de imker die maatregelen trachten te treffen, waardoor dat volk daarvan ten volle kan profiteren. Prinses Désirée van Zweden en haar beide zusters zijn op het ogenblik de gasten van de Griekse koninklijke familie op het eiland Korfoe. Er gaan geruchten dat de prinses zich zal verloven met de Griekse kroonprins Constantijn. Dit spel is voor de imker als het ko ninklijk schaakspel. Niet hier evenwel een gelijkwaardige tegenspeler en mede niet een spel met levenloze stenen gespeeld. Neen. hier een spel, gespeeld met als tegen speler de wisselvallige natuurkrachten en met levende stenen, de bijen. Bijen, met eigen instincten, bijen, die niet door lieve woordjes of aanhalige ge baren zijn te bewegen tot daden, waarin ze geen zin hebben. Is het verwonderlijk dat de eenvoudige imker, die van vader op zoon ervaren is geworden in dit edele schaakspel, zijn bijenvolken op een hoger voetstuk plaatste, als bijvoorbeeld enig ander dier uit zijn veestapel Is het verwonderlijk dat die imker zijn bijen ging betrekken in wat voor hem hoogtijdagen of dagen van grote droefenis waren? Van deze gezichtshoek uit bezien is er niets belachelijks in, wanneer in de kerstnacht, vóór dat ter kerke werd ge gaan. de bijenstal werd bezocht en zachtjes tegen iedere korf werd geklopt, met de mededeling „de Heer is geboren". Het zachte zoemen van de bijen in de korf. gestoord door het geklop, beschouwde de imker als antwoord op zijn mededeling. Wanneer de imker stierf en hiervan kennis werd ge geven aan buren en bekenden door de aan zegger, dan werden de bijenvolken niet vergeten. De korven, één voor één bedekt met de rouwsluier van de hoed van de aanzegger, werd kond gedaan van het ver schalden van hun baas. Werd later ten behoeve van de verdeling der erfenis de boedel van de erflater pu bliek verkocht, dan verzuimde de notaris niet de aspirant-kopers van de bijenvolken mede te delen, dat het sterfgeval de bijen was aangezegd. Was dit niet het geval ge weest, dan beschouwde men de bijen als veronachtzaamd en waardeloos. De moderne mens heeft als imker nog steeds dezeUde gevoelens ten opzichte van ziin bijen als de bijenteler van voorheen. Hij geeft daaraan op een minder zich naar buiten openbarende wijze uiting, doch daarom niet minder gevoelvol. Iiij, die eenmaal is gegrepen door dit edele spel van zet en tegenzet zal alleen dan afstand doen van zijn imker-zijn, wan neer hoge ouderdom of gebrek hem daar toe dwingen. De vereniging (ot bevordering der Bijen teelt in Nederland hoopt op de te houden tentoonstelling in het Cultureel Centrum te IJmuiden in de eerste week van september, u meer te mogen vertellen over de ver houding „Mens en bij". J. G. KONING Advertentie CORN. ZWIER Kennemerlaan 224-226 - Dmuider Telefoon 02550-4324 Voor eerste klas service Op de bloemenveiling te Beverwijk kreeg men deze week een groot aanbod te ver werken, waarbij de gladiolen de hoofdrol speelden, al waren er dan ook grote partijen lelies. Over het algemeen ging alles vlot weg, zij het dan tegen matige prijzen. In het be gin van deze week lagen de prijzen wel aan de lage kant maar later herstelde de markt zich weer tot een peil waarbij alles vlot weg ging. Gladiolen in verschillende soorten brachten van 12 tot 45 cent per bos op. Bij de lelies zijn het de Rubrums die van buiten in grote partijen worden aangevoerd en tot 35 cent per tak kwamen. Dahlia's in verschillende soorten komen nu aan de markt; zij draaiden rond de 30 cent per bos. De verschillende soorten zomerbloemen werden vlot afgenomen. Men ziet onder an dere statice, segetums, floksen en ridder sporen. Maar ook de najaarsbloemen komen aan de markt, zoaLs asters en chrysanten. Naast de geplozen chrysanten ziet men nu ook de troschrysanten weer in kleine partijtjes aan de veiling komen. De aanvoer van potplanten was maar matig. Er komen nu aardige partijen Ame rikaanse anjers. Elles Berger, de dochter van de vroe gere atleet Chris Berger, zal maandag haar debuut als televisie-omroepsler maken. Zij zal te zien zijn in de kinder uitzending van de VARA. Op de foto ziet men haar voor de microfoon van het Olympisch stadion, waar zij tijdens de wereldkampioenschappen wielrennen als contactvrouw voor de journalisten ftingeerde. Nederlandse, Belgische, Franse, Noorse, Deense, Engelse en Duitse reders van vis sersvaartuigen zullen deelnemen aan een conferentie van 24- tot 26 september in Oostende (België) ter bespreking van de problemen, welke het gevolg zullen zijn van het totstandkomen van de Europese Economische Gemeenschap. Van 3 tot 6 juli is een soortgelijke confe rentie gehouden in Hamburg. In het Bel gische visserijblad wordt door de heer P. Vandenberghe kritiek uitgeoefend op de houding van de Nederlanders en de Duit sers tijdens deze conferentie. „Voor ons land moet de tijd voorbij zijn, zich goeds- noods door zijn Beneluxpartner bij het ootje te laten nemen", aldus de heer Van denberghe, die het noodzakelijk acht dat de laden van de E.E.G. beginnen met een vergelijkende studie van de exploitatie kosten en de wijze waarop in elk land de markt geleid wordt in aanvoer en prijs. „Er moet open kaart gespeeld worden en de werking moet het gemeenschappelijke belang dienen." Drs. Reichardt heeft onlangs in Econo mische Statistische Berichten over de tot standkoming van de E.E.G. geschreven. Hij drong in zijn beschouwing aan op hulp van de overheid bij de modernisering van het Nederlandse visserijbedrijf. Hij is van mening, dat de Nederlandse vloot, achter is bij de Duitse en Franse vissersvloten. Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden (Thalia, IJmuiden) De strijd die in wereldoorlog II in de „Pacific" is gevoerd verschilde in vele opzichten van die in het westelijke oorlogstheater. De geschiedenis van de lange bloedige reeks gecombineer de acties van vloot, luchtmacht en leger in de „Stille Oceaan" van het Groot Barrière rif voor de oostkust van Australië af tot de Japanse hoofdeilanden spreekt ongetwij feld nog meer tot de verbeelding dan de bloedige weg der geallieerde strijdkrach ten naar Berlijn. Niet uitsluitend, wél hoofdzakelijk zijn het de Amerikaanse strijdkrachten ter zee, in de lucht en op het land geweest, die de Japanse rijzende zon boven de met eilandengroepen bezaaide onmetelijke wa terplas tot stilstand brachten, om haar ten slotte tot ondergaan te dwingen. Ook deze uiteindelijke overwinning op een aanvankelijk oppermachtige agressor zou niet mogelijk zijn geweest zonder de onophoudelijke plichtsbetrachting van honderdduizenden Amerikaanse jongens en er kan niets verkeerds in zitten zo af en toe de huidige jonge generatie daaraan te herinneren. Verschilden de oorlogsacties in het Oos ten met die in het westen, beide fronten hadden één gemeenschappelijk front: het thuisfront. Aan dit front werd niet, althans niet noemenswaard geschoten, al kwamen dan geduchte kloppartijen niet zó zelden voor. De problemen lagen hier anders, maar ze waren er en ze waren dikwijls even min eenvoudig, zo niet onmogelijk, op te lossen. In de prachtig gekleurde en goed ge speelde film „In love and war" krijgt men een uitstekend voorbeeld voorgezet van deze oorlogsfront- en thuisfrontproblemen. De film gaat tot zondag. In Thalia draait zondagmiddag „Watt en Half-Watt op avontuur". Hierin ont snappen de Deense komieken Carl Schend- stroem en Karl Madsen op lachwekken de wijze uit allerlei hachelijke situaties. Bovenstaande lachfilm is ook woensdag middag te zien. Rock 'n roll liefhebbers kunnen maandag-, dinsdag- en woensdag avond in Thalia aan hun trekken komen. „Let's rock" is er dan op het witte doek met ondermeer Paul Anka. In de donder dagse speciale voorstelling wordt dit keer „Alle hens aan dek" vertoond. Een kleu renfilm over de liefdesverwikkelingen waarin drie Amerikaanse Jantjes ver zeild raken. (R e x, IJmuiden). The man from the West is een voormalige bandiet. Hij placht, voor een nieuw en goed leven te beginnen, zijn tijd te verdrijven met het leegroven van treinen en banken. Dat daarbij wel eens iemand plotseling kwam te overlij den spreekt vanzelf. Niet alle kogels mis ten. De man uit het Westen (Gary Coo per) raakt betrokken bij een treinoverval. Hij komt, samen met een zangeres en een valsspeler, in aanraking met zijn vroegere baas en diens schurkachtige trawanten. De oude bendeleider, terend op oude roem en flessen whisky, wil zijn voormalige rech terhand met alle geweld weer bij zijn uit gelezen groepje hebben. De man uit het Westen speelt het spelletje mee, ondanks zware gewetenskwellingen, om het leven van zichzelf en zijn metgezellen te redden. Het is maar goed dat de leider hem de hand boven het hoofd houdt want zijn on derdanen hadden het drietal liefst meteen opgeruimd. Nu komt het er echter op neer dat zij zelf het tijdige met het eeuwige verwisselen. Tegen wil en dank ziet de man uit het Westen zich namelijk genood zaakt zijn oude handwerk te hervatten. Nu tégen het kwade. Hij en de zangeres zijn de enige hoofdrolspelers die er het leven Zondag 16 augustus IJMUIDEN: Ned. Ilerv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. L. Lagerwey; 19 uur: ds. A. Krone- man; De Rank, 10 uur: mejuffrouw G. de Wilde. Ned. Ilerv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: ds. W. Oorthuis. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: ds. H. C. Endedijk; 17 uur: dr. R, J. van der Menten. Petrakerk, 9.30 uur: dr. R. J. van der Menten; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Strand, Zeeloods, 11 uur: ds. II. C. En dedijk. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. J. Meester. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. Langbroek. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: dienst. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der laatste Dagen, Cultureel Ge bouw, 17 uur: dienst. Geref. Gemeente, Cultureel Gebouw, 10 en 17 uur: leesdienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, geen opgave. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers, woens dag 19 augustus, 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer D. Boschma. Volle Evangelie Gemeenschap, Cultureel Gebouw, dinsdag 20 uur: J. E. van den Brink; donderdag 20 uur: gebedssamen komst, Gijzenveltplantsoen 55. Jehovah's Getuigen, Cultureel Gebouw, 19 uur: wachttorenstudie over: „Wordt volledig in de Nieuwe Wereld maat schappij".' IJMUIDEN-OOST: Ned. Ilerv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. H. Huisman; 19 uur: ds. S. de Roest. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. A. C. Endedijk. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, geen dienst. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: C. van der Vlis; 19.30 uur: Th. Dikkes; zaterdagmiddag 16 uur: openluchtsamenkomst. Spreker A. van Gent. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 17.15 uur: ds. J. Blase. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. J. J. Simon. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. S. de Roest; 19 uur: ds. H. P. Huisman. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: Th. Dikkes. Evang. Luth. Gem., 19 uur: ds. J. Bloem hof. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: ds. M. Wendte. Irenekapel, 10 uur: ds. H. T. Wolgen van Vollenhove, Populierenlaan. 10 uur: ds. E. H. Kalkman van Waddinx- veen. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer H. Olivierse. Vryz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. F. W. Boers van Bergen. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. A. Verschoor van Vlissingen; 17 uur: ds. II. v. Twillert van Drachten. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg, 10 uur: ds. H. v. Twillert van Drachten; 19.30 uur: ds. A. Verschoor van Vlissin gen. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte, 19 uur: ds. G. W. IJzerman. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 9.30 en 17 uur: ds. J. G. A. Schout van Den Bommel. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. Van Royen. Duinenbosch, 9.00 uur: ds. Plug. Kerktent Bakkum, 9.00 uur: ds. Van Royen. Geref. Kerk, 9.00 en 17 uur: ds. G. Kuy- pers. Kerktent Bakkum, 10.30 uur: ds. G. Kuy- pers. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. G. H. van Willenswaard; 19 uur: ds. J. C. Remijn. Musis Sacrum, 10.15 uur: Wika M. Groe- neveld. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. N. de Wit. Chr. Geref. Kerk, 10.30 en 16 uur: ds. M. Vlietstra. Geref. Kerk, (Art. 31 K.O.), 10.15 en 15 uur: ds. Hof. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service, 3 p.m. af brengen. Hij toont zich echter een trouw echtgenoot. The man of the West pretendeert een se rieuze western te zijn, maar mist de no dige overtuigingskracht. Er komen enke le spannende ogenblikken in deze film voor. Jammer dat het in dit soort films vrijwel altijd aan verrassende wendingen ontbreekt. Kleuren en opnamen zijn prachtig. The man from the West is tot en met maandagavond te zien. „Abbott en Costello bij de kannibalen" heet de rolprent die in het zondagmiddag programma van Rex wordt vertoond. De namen van de hoofdrolspelers zijn zo be kend, dat deze film geen verdere aanbe veling nodig heeft. Woensdag- en donder dagavond zijn Odysseus' kleurrijke avontu ren op het wide-screen te zien in de film „Odyssee" met Kirk Douglas in de hoofd rol. (Luxor, Beverwijk). Tarzan heeft in New York weer spannende avonturen. Al kiest hij uiteindelijk toch maar de wilder nis. Van maandag tot en met woensdag kan men de mooie film „Gigi" zien, waarin Leslie Caron, Maurice Chevalier en Louis Jourdan glansrollen spelen. Donderdag „Sissi 2", zondagmiddag „De prins-stu dent", woensdag „De sneeuwkoningin". (Kennemer Theater, Beverwijk) Elvis Presley zal men in deze film aan het werk kunnen zien. We hebben de film onlangs reeds besproken. Dinsdag en woensdag „Avontuur op Mallorca", en donderdag „Keizerwals". Zondag „Pioniers van het westen" en woensdagmiddag „Zo nen der woestijn" met Laurel en Hardy. (W. B. - theater, Beverwijk). Men kan in deze film nu eens zien, hoe het be faamde Little Rock er uit ziet. Al draait het verhaal in het geheel niet om rassen problemen. Zondag en maandag „Jagade, de onruststoker", zondag „Het gouden zwaard". De honkbalvereniging „Rooswijk" ein digt dit weekeinde het competitieseizoen met enige resterende wedstrijden. De be langrijkste wedstrijd wordt vanmiddag om vier uur op sportpark „Watervliet" ge speeld tegen The Catchers uit Amsterdam, van wie de Velsenaren de uitwedstrijd des tijds met 8-1 hebben gewonnen. Voor de Rooswij kers staat zeer veel op het spel. Het is mogelijk, dat de concurrenten in de afdeling Sparta 2 en Schoten 2 een mis stap begaan en dan hebben de Velsenaren niet slechts kans op een verlengde compe titie met beslissingswedstrijden, doch ook een kans op het kampioenschap van de overgangsklasse. Gezien de huidige stand in deze afde ling met: Sparta 2 13-19; Rooswijk 13-18; Schoten 2 13-18; Tjikalong 13-15; Thor 12- 14; The Catchers 12-8; De Spartaan 13-5 en SVV 13-5 en de moeilijke uitwedstrijden voor Sparta en Schoten 2 tegen respectie velijk Tjikalong en Thor, moet er voor de Rooswijkers alles aan gelegen zijn om in de sterkste opstelling uit te komen en te winnen. Het tweede damesteam, dat maandag avond de laatste wedstrijd tegen HCK 4 zal spelen, verloor deze week op het nip pertje van EHS, na aanvankelijk een grote achterstand te hebben gehad (14-13). De Rooswijk 2-heren, die deze week te gen EDO 4 maar minieme kansen hadden (21-7) zullen de laatste wedstrijd heden middag tegen Kennemerland 2 vermoede lijk evenmin in een overwinning weten om te zetten. Tenslotte nog de heren wedstrijd Roos wijk 3-Velsen, die volgende week wordt gespeeld. De opstellingen zijn: Heren Rooswijk I: werper K. Klesser; vanger K. Heinen, le honk G. Plooy, 2e honk F. Kooimans, 3e honk F. André, korte stop C. Honig, links- velder C. Klesser, midvelder J. de Bie, rechtsvelder C. Tak. Dames Rooswijk 2: werpster W. Schoorl, vangster J. Konings, le honk J. Six, 2e honk J. de Vries, 3e honk T. Wijman, korte stop W. Schipper, linksvelder G. Poelman, midvelder L. v. Wessem, rechtsvelder P. Kamhoot. Advertentie OFF. DEALER MARKTPLEIN Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Coracero van Hamburg: Katha ,Las Palmas; Berend N Teignemouth; Spaarnestroom, Shoreham; Asprel- la, Kiel; Spica, Freetown; Frey, Londen; Wex ford, Rochester, ledig naar Zaandam; Vanessa, Fowey. bij ligger, provianderen IJmuiden; Erebus, Londen, bij ligger IJmuiden; Centerport, Marma- goa, erts Hoogovens; Dotterel, Rotterdam. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Ooster- burgh van Rotterdam: Dixi, Stansgate, laden Hoogovens: Orestes, Emden; Brouwersgracht, Mantyluoto; Dora Fritsen, Batamange; Barbara, Rotterdam: Followfield, Swansea. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Pericles naar Napels; Poseidon, Hamburg; Oranjestad, Cowss- roads: Dollard, Gottland; Teunika, Antwerpen, ledig Wormerveer; Campero, laden Hoogovens, Mira, Freetown; Scharhoern, Karlstad; Hedwigs- hutte, Rotterdam, ledig Hoogovens; Egret, Man chester; Bolt. Skiën; Heron, Bremen; Tabian, Marseille; Zonnekerk, Hamburg; Bodenstein, Los Angeles; Manto, Kopenhagen: Erebus, Kalmar, bijligger IJmuiden; Vanessa, Ostrand, bijligger IJmuiden; Morag, Huil; Tjerk Hiddes, Gdynia, Helena, Point a Pietre; Tanger, Bremen: Sleip- ner 2, Trelleborg; Margaretha Nibbe, Odense; Couronne, Bas Indre, walsmateriaal Hoogovens; Bab T. Christinahamn, ledig Zaandam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Nesshorn naar Karlstad; Land Handeln. Karlsborg; Wiebolt Böhmer, Halmstad; Plato, Stockholm; Sonnavind, Malmö. ledig Hoogovens; Karl Marks, Leningrad. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent, dit dat het schip van oi naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5