Fredy en Joyce Marinkelle zegevierden in dubbelspel Renners werden in Zandvoort prooi van handtekeningenjagers Nederlandse skiffeuse Marian Luderus verloor eerste serie Definitieve deelnemers lijsten nu bekend 9 Sammy Mars favoriet in Oldenzaal-prijs Arie van Houwelingen wordt maandag gehuldigd Europees record kogel stoten door Brit verbeterd HCK - Blauw Wit begint zondag om tien uur DWT verwees Neptunus naar derde klasse OM DE NATIONALE TENNISTITELS OM DE EUROPESE ROEITITELS Uit het bootje Succes voor Nel van der Storm in België India begon Davis Gup wedstrijd tegen Australië met verrassende zege Flamingo's verloren in Engeland Flamingo's volgende week naar Duitsland ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1959 De honderden handtekeningenjagertjes hadden vrijdagmiddag vrq spel op het Zandvoortse circuit, waar de renners, die zaterdag en zondag om de twee wereld titels op de weg by de amateurs en de professionals zullen strijden, persoonlijn hun rugnummers moesten komen afhalen. Zwermen jongens en meisjes, uitgerust met potlood en een stuk vaak beduimeld papier belaagden de grootheden uit de wielerwereld, die tevergeefs aan deze plaag trachtten te ontkomen. Af en toe probeerde een der renners aan de aandacht te ont snappen door via een omweg het tjjdwaar- nemershuis, waar hij zich moest melden, te naderen. Het baatte niet, ook niet toen hij zich over het circuit uit de voeten maakte. Integendeel. Hij werd nu een dankbaar object voor de jeugd, die hem aan beide zijden in de Tarzanbocht insloot en niet rustte voordat de handtekeningen- buit binnen was. En dat ging vaak lang niet zachtzinnig. Piet Damen, Joop Captein en Michel Stal ker ondergingen een ware belegering, waaruit zij zich terugtrokken op een nood- trap naar het dak van de pits. Ook daar waren zij echter niet veilig en werden zo lang belaagd, dat zij uiteindelijk maar toe gaven en wel een uur lang handtekeningen bleven zetten. Piet van den Brekel, die ge lijk met het drietal op het circuit was aan gekomen, bleef geheel buiten schot. Hij werd niet herkend. Dit was een van de opmerkelijke ver schillen tussen de Zandvoortse verzame- laartjes en die in het buitenland. Daar kent men zijn favorieten beduidend beter dan bij ons. Van de onwetendheid werd door grappenmakers een dankbaar gebruik gemaakt. Vrijdagavond zullen heel wat tiotse jongelingen aan hun ouders sier- lijke signaturen hebben laten zien van bij voorbeeld Jan Pijnenburg, Louison Bobe.t cn andere grootheden die helemaal niet op het circuit waren geweest. Koersen op Mereveld Hoewel Groningen zondag de Utrechtse baan Mereveld veel concurrentie aandoet zijn de velden zeer goed bezet. Vooral is dit het geval in de internationale Olden- zaalprijs, waarin Sammy Mars wedei'om als favoriet aan de start komt. Zijn handi cap bedraagt echter 40 m en hierdoor zal hij heel zijn grote klasse in de strijd moe ten werpen om de aan de kop startende Martini Spencer en Sita te kunnen be reiken. Ook Sandra is niet kansloos, even min als de mogelijke outsider Sunny Boy, die daarvoor slechts zijn goede draf behoeft te bewaren. Ook ligt voor Jan de Vlieger in de Diepenveenprijs een klein kansje en wel met Wanda, doch de merrie zal haar record moeten verbeteren om Vliegende Hollander en de snelle, maar wispelturige Whirlwind te kunnen klop pen. Zij is echter in grote vorm. zodat het niet onmogelijk is. Liefhebbers van de lange afstanden komen volop aan hun trek in de 3200 m lange Hellendoornprijs, waar in de Alkmaarse stal Tesselaar met Wa- luna Norton cn Wybo K het sterkst ver tegenwoordigd is. Daar de merrie iets minder snel is. mag verwacht worden dat de strijd tussen de stalgenoten door het sterke geslacht wordt gewonnen. Uncle Mars kan dex-de worden. Outsider is Tu Ciel d'Or. Voor de dx-iejarigen is er de semi-klas- sieke mijlkoers, waarin behalve de win naar van de Dex'by alle andere kandidaten van de partij zuilen zijn. Verwacht mag worden dat Xema S zich voor haar neder laag zal x-evancheren en vóór Xenia Scott en Xylophoon door de finish zal komen, maar wie het oog gericht houdt op een outsider kieze Xissy Norton. In de amatricedraverij krijgt de grote crack Theo Messidor het met zijn achter stand van 80 meter over een kortere af stand dan op Hilversum heel wat moei lijker. Desondanks mag hij als eerste wor den verwacht, want met dit klassepaard is het zoals mej. Ati van Rijswijk het uit drukte: „het gaat vanzelf". Q Bascom en Son.ja Zora zijn de plaatspaarden. Voor de weer in vorm komende stal France staat in de auto-startkoers Taky Erebus op een winnende post, gevolgd door Wendy Hol- landia en Va,ja Con Dios. Indien de draf van Unique Spencer wordt getolereerd is hij een mogelijk outsidex-, Bij de twee jarigen gaat de voorkeur naar IJssel- moncle, die Yvonne Hollandia en Ybert D daarvoor moet kloppen. Tenslotte kan de Dcventemrijs een prooi worden voor Vel vet Erebus, vóór Xanthia S en Xita Hanover. owcoooccocoo WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Coen Niesten, de bekende Beverwijkse wielrenner, ondervond op het circuit van Zandvoort wat het is bekend te zijn. Tientallen handtekeningenjagers jong en oud maakten jacht op hem. In de definitieve deelnemerslijst bij de amateurs ontbi-eekt de nieuwe wei-eld- kampioen der achtervolgers Rudi Altig. Toen de 22-jarige elektricien uit Mannheim dinsdagavond de regenboogtx-ui had ver- ovei'd, kondigde hij al aan niet meer op de weg te willen stax-ten. Ondanks het aan dringen van de Duitse officials, die in hem hun grootste kanshebber zagen, is Altig bij zijn besluit gebleven. Vx'ijdagochtend reisde hij naar huis. Volledige ploegen van zes renners zijn op de been gebracht door Nederland, West- en Oostduitsland, België. Denemar ken, Frankrijk, Oostenrijk, Groot-Brittan- nië, Italië, Luxemburg de renners uit het Groothertogdom staan onder beproefde leiding van Jeng Goldschmidt, Zwitser land en Zweden. Bij de professionals komen Westduits- land, België, Spanje, Frankrijk, Italië en Nederland op volle stei'kte uit. Startlijsten Vrijdagmiddag zijn de definitieve start- lijsten voor de wex-eldkampioenschappen op de weg samengesteld. Bij de amateui-s, die zatex-dagmiddag om een uur starten om Wielrennen een afstand van 389,23 km af te leggen, zullen de volgende 98 x-enners uit 21 landen de strijd aanbinden. Westduitsland: Heckemuller, Limbach, Lippeck, Reisenauer, Ti-oche en Tuller. Oost-Duitsland: Eckstein, Hagen, Loei-ke, Schober, Schur en Weissledex-. Australië: McDonough, Howe en Perry. Oostenrijk: Damm, Liebl, Postl, Ruiner, Schweiger en Varga. België: Claes, Cornells, Goossens, Troon- beeckx, Vandenbei-ghen en Verlinden. Denemarken: Bangsborg, Baunsoe, Ene- mark, Hammei. Kroier en Sven Pedei-sen. Finland: Honkanen, Nyman en Wack- stroem. Frankrijk: Bonnargent, Claud, Hamon, Le Greves, Sauvage en Viot. Groot-Brittannië: Bradley, Denson, Hol mes, Perks, Scally en Seggar. Guatemala: Giron Mendoza. Hongarije: Aranyi, Devai, Hoi-vath, Me- gyerdi en Toex-oek. Ierland: McCormick, Kerr, Maguire en Moore. Italië: Chiodini, Pifferi, Tonucci, Trape, Venturelli en Zorzi. Japan: Omiya en Takashashi. Luxemburg: Grisius, Komes, Mahnen, Schadeck, Thull en Wiarth. Marokko: El Gourch en Lacheb. Mexico: Mata Lara. Nederland: Van Egmond, Enthoven. Hu- gens, Maliepaard, Snijder en Zilverbex-g. Polen: Chtiej, Fornalczyk, Krafczyk, Pa- radowski en Podobas. Zwitserland: Beeler, Jaisli, Lutz, Schaep- pi, Schleuniger en Trepp. Zweden: Adamson, Andersson, Bergkvist, Ekblom, Johansson en Goran Karlsson. Voor de strijd over 292,03 km om de re genboogtrui bij de professionals, waarvoor zondagmorgen om elf uur wordt gestart, zijn uiteindelijk 69 renners uit 16 landen definitief: West-Duitsland: Altweck, Brinkmann, Debusmann. Fischerkelier, Friedrich, Om- mer, Reitz en Junkermann. Australië: Horder, Mc Lennan, Murray en Webb. Oostenrijk: Christian, Durlacher en Tha ler. België: Baens, Desmet, Fore, Van Looy, Arie van Houwelingen, die donderdag avond in het Olympisch Stadion te Amster dam de wereldtitel der amateur-stayers veroverde, wordt maandagavond 17 augus tus door de supporterclub „De Achtervol ger" cn de wielervereniging „De Bollen streek" in Sassenheim gehuldigd. Nadat wereldkampioen Van Houwelingen om half acht door burgemeester en wet- houders van Sassenheim op het gemeente huis ontvangen zal zijn, volgt er - vooraf gegaan door het plaatselijk tamboex-- en pijperkorps - een rijtoer door het dox-p naar „Het Bruine Paard". Daar begint omstreeks acht uur de eigenlijke huldiging door ,,De Achtervolger" en „De Bollenstreek". Aan belangstelling zal het daarbij stellig niet ontbx-eken. Van Houwelingen heeft zich namelijk heel wat supporters en vrienden verworven. Atletiek De Brit Ax-thur Rowe heeft vrijdagavond tijdens de atletiekwedstrijd Groot-Brit- taniëPolen, die xn Londen wordt gehou den, het Eui-opees xecord kogelstoten ver beterd met een worp van 18,39 meter. Het oude record stond sedert 24 mei (Pescara) van dit jaar op naam van de Italiaan Sil- vano Meconi met 16,48 meter Het wereldrecord kogelstoten is in han den van de Amerikaan Parry O'Brien met 19,30 meter. Honkbal De honkbalwedsti-ijd HCK-Blauw Wit zal in tegenstelling tot het aanvankelijk vastgestelde programma zondag beginnen om tien uur. De ontmoeting heeft plaats op het terrein aan de Kleverparkweg. Waterpolo De beslissingswedsti-ijd die in Velsen tussen DWT uit Haarlem en Neptunus uit Zaandam gespeeld wei-d als eerste wed- sti'ijd in de strijd om een plaats in de twee de klasse te behouden is door DWT met 4-2 gewonnen, nadat maandag in Bussum de wedstrijd onbeslist was gebleven. Ge ruime tijd in de eerste helft was het over en weer terrein verkennen. Na een misluk te aanval van Luttxkhuizen joeg Westex-- man de bal de Neptunus-touwen in. Dix-ect hierna verscheen Neptunus in een goede formatie voor het DWT-doel waar de aan val in een tegenaanval werd omgezet en Piet Meijer de DWT-ers wederom reden tot juichen gaf door de ruststand op 2-0 te bx-engen. Na de hervatting werd de DWT-er Van Egmond het water uitgezonden. De Rid der buitte de Neptunus spelersmeex-dex-- heid uit door er 2-t van te maken. Ook hierna bleef DWT beter en Eichhorn en Westerman maakten er 4-1 van toen Nico Doets een strafworp in een Neptunus- doelpunt omzette. Met de stand 4-2 voor DWT kwam het einde en de Haarlemmers moeten nu maandagavond in I eiden tegen Swift uit Den Haag spelen. De winnaar van deze wedstrijd blijft tweede klasser, zodat Nep tunus reeds door DWT naar de dei-de klas se verwezen is. De reserves van DWT en van Neptunus kwamen eveneens in de strijd met als in zet het kampioenschap van de reserve derde klasse A. De eerste helft ging gelijk op. Neptunus nam door Haanstra de lei ding; Ben Roozekxans maakte gelijk waarna Haanstra de ruststanc. op 1-2 bracht. In de tweede helft werd de DWT- verdediging enige keren uit elkaar ge speeld waax-van Haansti-a tot tweemaal toe een nuttig gebruik maakte. Door Jan van Stade en Rob van Driel werd de DWT- achterstand tot 3-4 vex-kleind maar tot de gelijkmaker liet Neptunus het niet ko men. Van Eek had er reeds 3-5 van ge maakt toen Ben Roo/ekrans he' water uit gezonden werd, maar het bleef bij de stand 3-5 waai-mede Neotonus de kampioensti tel op haar naam bracht. De Haagse meisjes Fredy en Joyce Ma rinkelle versloegen in de finale van het dames dubbelspel om de Nederlandse ten- nistitels in Scheveningen de tilelhoudsters mevr. Peters en mevr. Thung. Erg opwin dend is deze wedstrijd niet geweest. Fre dy en 'Joyce namen snel de eerste set (6- 1), verloren de tweede (1-6) en wonnen de beslissende met 6-3. In deze ontmoeting hadden 't tempo en het goede spel van Fre dy de doorslag gegeven. Voor de strijd om het kampioenschap in het heren-enkelspel zijn de finalisten bekend. Zondagmiddag zullen Karamoy en Van Eysden in de eindstrijd tegen elkaar uitkomen. Vijf sets, waax-van één longset, heeft Piet van Eysden nodig gehad om Van Dal- sum terug te wijzen Aanvankelijk leek het er op, dat Van Eysden op een snelle en gemakkelijke zege af zou gaan. De eex-- ste set won hij met 6-2 en de tweede met 6-1, dank zij hopeloos geknoei van Van Dalsum. Misschien beeft Van Eysden ge dacht, dat hij het in de volgende set ook wel zou klaren, maar niets was minder waar. Tot 2-2 ging de strijd gelijk op en T ennis daarna verhoogde Van Dalsum het tem po. Hij liep meer op naar het net, hetgeen zijn tegenstander angst aanjoeg en tevens tot gevolg had, dat Van Eysden de con- trole op zijn slagen vexdoor. Met 6-3 nam Van Dalsum deze set voor zijn rekening en ook de vierde set besliste hij in zijn vooi'deel (6-4). Niet minder dan 22 games telde de be slissende set. Om beurten wonnen de twee spelers hun servicegame en bij de stand 8-7 in het voordeel van Van Dalsum had het duel ten guns to van hem ten einde kunnen zijn indien hij op het kritieke mo ment geen double fault had gemaakt. Voor Van Eysden, die ook al wegens de zenu wen geen zelfvertrouwen meer had, zijn deze twee missex-s gelukkig geweest. Het werd 8-8, 9-8 voor Van Eysden. In de ser- vicegame van zijn tegenstander beging hij echter de fout om veelvuldig naar het net op te lopen, een tactiek, die hem de das om deed. Weer wex-d de stand gelijk (9-9) en ook de twee volgende games wer den om beurten gewonnen (10-10). Bij 11- 10 en 30-40 in het voordeel van Van Eys den (Van Dalsum serveerde) liep de don kere Hagenaar wederom zonder enige reden op naar het net. Met een prachtige diepe drive werd hij gepasseex'd. Twee fouten van Van Dal sum brachten de stand op 12-10 voor Van Eysden en zo was een einde gekomen aan een vlak baseline duel, waarin hoogte- noch dieptepunten voorkwamen. Op de andere baan van het centi-e court ontwikkelde zich een strijd, die veel meer inhoud had. Karamoy en Maris vochten daar om een plaats in de eindstrijd. Snel bekeken was de eei-ste set. Kampioen Ma- ris won deze zonder veel moeite met 6-3. Dat Karamoy zich met zo gauw gewonnen zou geven, --werd in Ce tweede set duidelijk. Hij'nam spoedig een 2-0'vooi-sprong, doch de achterstand werkte Maris weg met zijn keiharde service en zijn goed geplaatste volley's. Bij 7-6 in het voordeel van Kara moy deden zich bij Maris vermoeidheids verschijnselen voor Het hoge tempo was voor de nog maar net van een voorhoofds holte-ontsteking genezen titelhouder ken nelijk te veel. Hij verweerde zich echter nog danig, doch verloor de set met 10-8. De Nederlandse amateurrenners op een terrasje voor hun hotel in Haar lem, waar zij wat zenuwachtig zaten te wachten op de dag, ivaarop zij in Zandvoort zouden moeten starten. Van links naar rechts: Zilverberg, Entho ven, Hugens, Snijder, Maliepaard en Van Egmond. Oeillibrandt, Schoubben, Van Steenbei-gen en Van Daele. Canada: Murphy. Denemarken: Jonsson en Retvig. Spanje: Bober, Pacheco, Botella, Chacon, Manzaneque, Poblet, Segu en Suarez. Ver. Staten: Ernst. Frankrijk: Anglade, Anquetil, Cazala, Darrigade, Dejouhonnait, Hassenforder, Saint en Gx-aczyk. Groot-Brittannië: Simpson. Ierland: Elliott. Italië: Baldini, Benedetti, Bruni. Con- terno, Defillipis, Gismondi, Pellegrini en Ronchini. Luxemburg: Schmitz. Nederland: Van den Bx-ekel, Captein, Damen, Geldermans, De Haan, Niesten, De Roo en Stolker. Polen: Wierucki. Zwitserland: Galati, Heinz Graf, Rolf Gi'af, Moresi, Ruegg en Traxel. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN OP DE WEG Zaterdag en zondag worden de wereldkampioenschappen op de weg verreden op het parcours in Zandvoort. Van het autoparcours a{ zoeken de renners hun weg langs de boulevard en keren aan de zuidzijde hiervan om. daarna evenwijdig aan de boulevard door het dorp naar het circuit terug te rijden. Zaterdag rijden de amateurs één ronde op het circuit en vervolgens 18 ronden op het circuit en door het dorp, in totaal 189 km. De beroepsrenners rijden zondag een kleine en 28 grote ronden in totaal ruim, 292 km. De enige Nederlandse vertegenwoordig ster bij de Europese roeikampioenschap- pen voor dames in Macon (Frankrijk), de Dordtse skiffeuse Marian Luderus, die dit seizoen uitkomt onder de kleuren van de Amsterdamse studentenroeivereniging Nereus, is er op de eerste dag van de kam pioenschappen niet in kunnen slagen zich reeds van een plaats in de finale te ver zekeren. Zij werd in haar serie, waarin zij als enige tegenstandster had de Russische Moukhina, verslagen met een verschil van ruim vier seconden. In de herkansing krijgt zij echter nog een tweede kans. Moukhina, de Europese kampioene 1957 in het skifnummer, die haar landgenote Chi- riaeva verving, was te sterk voor Marian Luderus en het kostte haar weinig moei te de overwinning te behalen in een tijd van 4 min. 7,6 sec., tegen 4.11.4 van de Nederlandse. Roeien Met Moukhina gingen dix-ect naai- de fi nale over de titelhoudster, de Hongaarse Papp, die de snelste tijd maakte: 4 min. 3.5 sec., en de winnares van de tweede van de drie series, de Oostenrijkse Sika de „eeuwige tweede", reeds vijfmaal! met de ovex-igens zeer matige tijd van 4 min. 15.3 sec. een tijd, die ongunstig af stak bij die van Mai-ian Luderus, maar voox-al bij die van de Frangaise Camu, die in het spoor van Papp tot 4 min. 6.3 sec. kwam en zich via de herkansing stellig zal plaatsen voor de finale. Het was loom weer en er hing een on- weei-sdx-eiging in de lucht, toen na een kor te openingscei-emonie de strijd begon. Er stond een licht briesje, dat echter nauwe lijks koelte bx-acht. Verroeid wei-den twee series in de vier met stuurvi-ouw, drie se ries in de skif en twee series in de dubbel twee. Het meest succesrijk waren in de series de Russinnen, die tot dx-ie overwin ningen kwamen, op elk onderdeel een. Met Rusland ging in de vier met stuurvrouw direct naar de finale over Hongarije en in de dubbel twee heeft zich met Rusland reeds geplaatst België. Op alle nummers moesten de Roemeen se dames verstek laten gaan, daar zij niet tijdig haar visa hadden ontvangen en daar door nog niet in Macon wax-en gearriveerd. Indien zij zich voor het begin van de her kansingen in Macon hebben gemeld, zul len zij waarschijnlijk in de herkansingen alsnog een kans kx'ijgen zich voor de fi nales te plaatsen. IRVING (Texas) (UPI). Te Irving, in de Amerikaanse staat Texas, heeft de politie een 33-jarige handelsreiziger gearresteerd, van wie aangenomen was. dat hij op of kort na 4 juni van dit jaar in de Oconee-rivier verdronken ivas. Men had een motorboot, waarin de ver tegenwoordiger op de rivier was gaan varen, omgeslagen terug gevonden. Hij was echter niet verdronken, maar le vend uit het water gekomen en door een moeras wadend weer in de be woonde wereld teruggekeerd. Inplaats van terug te keren naar zijn vrouw en vier kinderen dook de man onder bij zijn moeder, die in. West Palm Beach woont. Inmiddels was er een overlijdens- dienst gehouden voor de man, omdat men niet beter wist of hij was omge komen. De man xoas diep onder de in druk geweest van die dienst, waarover hij het een en ander te weten was ge komen, maar besloot tenslotte toch al les over te gaan doen. Hij rekende daarbij buiten een op merkzaam. politieman, die hem meenam en arresteerde toen bleek dat er kwade wil in het spel was. Advertentie Met gevarieerd spel, effectvolle lobs in het achterveld, dropshots en cx-ossdrives maakte de zich buitengewoon snel ver plaatsende Karamoy het zijn tegenstan der zeer moeilijk. Maris wex-d van de ene naar de andei-e kant van het veld gediri- geex-d en kon niet verhinderen dat zijn ri vaal met 6-1 de set won. Even kwam Ma- ris nog terug. Het grote reactievermogen van Karamoy stelde hem echter in staat het gevaar te bezweren. Ballen, die niet te retourneren leken, speelde hij zelfs met een enorm effect terug. Met 7-5 versloeg hij Maris in de vierde set en zo onttroon de hij de kampioen. De uitslagen waren: Dames dubbelspel, finale: Joyce en Fre dy Marinkelle versl mevr. Peters en mevr. Thung 6-1, i-6, 6-3. Heren enkelspel, halve finales: Kara moy versl. Willem Maris 3-6, 10-8, 6-1, 7-5; Van Eysden versl. Van Dalsum 6-2, 6-1, 3-6, 4-6, 12-10. Gemengd dubbelspel, kwart finales: Mevx-, Thung en Van Eysden versl. Joyce Marinkelle en Van Meegex-en 8-6, 6-3; mej. Commandeur en Willem Maris versl. me vr. Roos en Kloezen 6-2, 7-5; mevr. Petex-s en Hans van de Weg versl. mej. Tervoort en Beukers 6-4, 6-4; Fredy Mai-inkelle en Karamoy versl. mej. Wilmink en Bitter 6-4, 6-2. Nadat mevrouw Nel van der Storm Hermsen reeds in de tweede ronde van het dames enkelspel van het internatio naal tennistoernooi in het Zoute was uit geschakeld, heeft zij vrijdag successen ge boekt in de dubbelspelen. Tezamen met mevrouw Grosveld ver sloeg zij in het damesdubbelspel de Bel gische dames DelmotteRuquois. De cij fers van deze partij, die gold voor de voor ronden. waren 62, 64. In de tweede ronde van het gemengd dubbelspel won mevr. Van der Storm met de Zuidafrikaan Maloney als part ner van het Belgische duo mevr. Bettens Lemaire met 63, 64. Mevr. Grosveld. die ook met een Zuid afrikaan, Woolf, een dubbel vormde, werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Het Nederlands/ZuiÖafrikaanse duo verloor met 16, 64, 36 van het Belgische paar mevr. RuquoisDe Gronckel. De interzone-finale van het toernooi om de Davis Cup tussen Australië en India, de x-espectievelijke winnaars van de Ameri kaanse en de Aziatische zone, is verras send begonnen. Ramanathan Krishnan, India's nummer één, versloeg in het eerste enkelspel de --Australische finalist van Wimbledon, Rod Laver, met 61, 64, 810, 64. 'Krishnan begon overdonde rend en in slechts 34 minuten had hij de eerste twee sets reeds op zijn naam ge schreven. De linkshandige Laver, die zeer nerveus was begonnen, vocht terug en het gelukte hem de derde set te winnen. Maar de stoere Krishnan was hierdoor geens zins geïntimideerd. Vol zelfvei-trouwen streed hij verder en overrompelde Laver, die kansioos naar de nederlaag werd ge leid. In het tweede enkelspel nam de Austra liër Neale Fi-aser i-evanche voor de neder laag van zijn teamgenoot Laver. In drie sets versloeg hij Premjit Lal met 108, 64, 61, zodat de stand na de eerste dag 11 is. Zaterdag wordt het dubbelspel gespeeld en zondag volgen de twee andere enkelspelen. De winnaar komt in de Chal lenge Round tegen Amerika, de beker houder. Twee Australiërs, Ashley Cooper en Le wis Hoad, zullen de finale van het inter nationale prof-toernooi te Eastbourne be twisten. In de halve eindstrijden versloeg Ashley Cooper de Amerikaan Tony Tra- bert met 6-3, 6-4, 6-1. Hoad bleef met 6-1, 6-4, 6-2 de meerdere van zijn landgenoot Wox-thington. Cricket De Flamingo's die op het ogenblik een tournee maken door Engeland hebben vrijdag op Lord's bij Londen met 66 runs verloren van een ploeg van de M.C.C. M.C.C. ging het eerst aan bat en scoor de 112 runs. Bakker was de meest succes volle Nedeidandse bowl ex-, hij nam vijf wickets voor het verlies van 22 runs. De Flamingo's antwoox-dden met een totaal van 46 runs. Het elftal van de Flamingo's zal twee wedstrijden in Duitsland spelen. Dinsdag 18 en w oensdag 19 augustus komt het team te Rheindalen uit tegen een elftal van de Britsh Army on the Rhine en op dondei-- dag 20 en vx-ijdag 21 augustus spelen de Flamingo's te Münster tegen het Royal Ar- moured Cox-ps. Het Flamingo-team is voor deze ti-ip als volgt samengesteld: W. van der Vlugt (HCC) aanvoerder, H. Grijseels (VOC) wicketkeeper, W. van Weelde (VOC), P. van Riemsdijk, N. Leeftink (beiden PW), P. Maas (Haai'lem), J. Dries (Excelsior), Hax-i-y Klarenbëëk (Union), L. Baak (PW). H. Stolk (Hermes-DVS) en A. Terwiel (VOC). Besmettelijke ziekten. In de week van 26 juli tot en met 1 augustus zijn zes ge vallen van paratyphus B aangegeven. Voorts werden 189 gevallen van dysenteria bacillaris, 79 gevallen van roodvonk, 1 ge val van difterie en 2 gevallen van polio myelitis met vei-lamming aangegeven. Van de roodvonkgevallen kwamen er 19 in Amsterdam en 15 in Rotterdam voor.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9