De zac van a r Nieuwe bloembollenmachines hebben nog te veel het produkt beschadigd Van dag tot dag &p de <:Praatótoel en bij Golden Fiction zit de zachtheid waar ze hoortin de tabak Tegenstelling Negerleerling bij school in Little Rock uitgejouwd Oostenrijkse Volkspartij in conflict met industrie Piloot liet zijn defecte vliegtuig op zee dalen Angstig moment op strand bij Den Helder Terugtocht uit La Courtine Studiemogelijkheden voor jonge Tibetanen Duitse jongens gingen op roof uit BRUSSEL ZET ALLE ZEILEN BIJ VOOR HET BEHOUD VAN DE EUROPESE INSTELLINGEN Parijs als de ernstigste concurrent beschouwd Goedennacht Zeeuws fruitcorso met vele attracties TO öf bFrÏFÖFn Mjb 100 Jaar geleden DINSDAG 18 AUGUSTUS 1959 O In de Internationale PEN-Club, de or ganisatie van dichters, essayisten en romanschrijvers, zijn kunstenaars uit alle delen van de wereld verenigd op basis van vrijheid van pers en meningsuiting Op 20 juli besloten de leden, te Frankfort bijeen tijdens het dertigste congres, de na de revolutie in 1956 uitgesloten Hon gaarse afdeling weer toe te laten. Het was een keuze tussen kwaad en kwaad; hand having van het verbod betekende aantas ting van het vrijheidsprincipe, opheffing betekende het toelaten als lid van auteurs die geacht moeten worden zwijgend of openlijk in te stemmen met de verniet! ging van de vrijheidslievende opstande lingen van 23 oktober 1956. Men kon dus kiezen tussen zelf het vrijheidsprincipe aantasten of clubomgang behouden met mensen die dat al hadden gedaan. Men zou zeggen: een menselijk drama, een keuze tussen kwaad en kwaad. Met een kleine meerderheid werd besloten de Hongaren weer toe te laten en een telegram te sturen naar Hongarije met het verzoek twee auteurs, Hay en Dery, vrij te laten. Dat telegram heeft natuurlijk niets uitgehaald en nu heeft gisteren de vereniging van Hongaarse schrijvers in het buitenland meegedeeld dat zij dit betreurt en dat de houding der Hongaarse regering het „scep ticisme rechtvaardigt waarmee het op nieuw toelaten van de Hongaarse PEN- Club indertijd werd beschouwd". Kortom: „hadden we het maar niet gedaan". Het is weer het oude conflict tussen idealistisch-menselijk en functioneel- politiek denken. Wijzend op het PEN- Charta hebben de vrijheidshuldigende auteurs het paard van Troje in hun club gestald, waaruit allemaal kleine rode poli tieke mieren komen gekropen die nergens zo goed van gedijen als van idealistische vrijheidsprincipes. Zo gauw de PEN-Club vrijheid roept bestaat zij al uit twee kampen, die er elk iets anders onder ver staan. En in naam van hun eigen vrij heidsbegrip hebben de niet-communisten nu de anderen weer binnen gehaald. Het vrijheidscharta is op papier gered en in werkelijkheid onbenullig geworden; de PEN-Club heeft het nu zelf gemerkt door het antwoord der Hongaarse regering Hoe communistische regeringen zelf over dit soort kwesties denken, kan men wellicht opmaken uit het feit dat Jo hanna Martzy, de Hongaarse violiste die al twaalf jaar in Zwitserland woont en wars is van de communistische ideologie, de mededeling heeft gekregen, dat de twee concerten van het Tsjechisch Filharmo nisch Orkest tijdens het Festival van Edinburgh, waaraan zij solistische mede werking zou verlenen, niet kunnen door gaan. Dat dit besluit niet steunt op „muzi kale of artistieke gronden", maar een politiek karakter heeft, is wel duidelijk. De schrille tegenstelling tussen deze com munistische handelwijze en die van de breed en mild gestemde PEN-Club, die zijn Hongaarse confraters weer toelaat, mag niet zoals dat heet onopgemerkt blijven. LITTLE ROCK (UPI) Maandag is de enige negerscholier van de centrale mid delbare school in Little Rock voor het eerst openlijk getreiterd door blanke scho lieren. Een groep van 20 tot 25 scholieren stond aan de overkant van de straat toen de negerstudent Jefferson Thomas uit het schoolgebouw trad en op de hoek van de straat ging wachten op een auto, die hem thuis zou brengen. „Wat is er, zwartje, komt je bus soms niet?", schreeuwde een meisje. Een andere riep: „Daisy's boy". Mrs. Daisy Bates is de leidster van de kleurlingenvereniging in Little Rock. De politie regelde het verkeer in de straat, sloeg het toneel nauwlettend gade, maar deed geen poging de groep blanke scholieren uiteen tè jagen. Thomas negeerde de scheldwoorden en het gejouw tot een meisje en een blonde jongen hem van tegengestelde richtingen naderden. Het meisje schreeuwde naar haar vrienden aan de overkant: „Het be valt me hier niet aan deze kant", en stak de straat weer over. De blanke jongen riep iets, maar doordat hij zijn handen als een roeper voor de mond hield konden de journalisten hem niet verstaan. Thomas wierp hem een waarschuwende blik toe en de jongen trad terug. Enkele minuten later kwam de auto en stapte Thomas in. De blanke scholieren jouwden terwijl hij wegreed. Blanke scholieren, die verleden jaar een particuliere middelbare school voor blan ken bezochten, toen de openbare scholen gesloten waren, hadden gewaarschuwd, dat zij moeilijkheden zouden veroorzaken, indien zij in geïntegreerde klassen zouden komen. WENEN (APA) De algemene secre taris van de Oostenrijkse volkspartij (r.k.) dr. Maleta, heeft scherp gereageerd op het intrekken van bijdragen aan de par tij door bepaalde industriële en economi sche groeperingen die hiermede blijk wil den geven van hun ontevredenheid over ze kere politieke ontwikkelingen. Dr. Maleta heeft doen weten dat de partij „zich niet de wet kan laten voorschrijven door instan ties die op grond van bijdragen een stem in het kapittel menen te hebben". De par tij zal zich in geen geval laten afdringen van de weg die zij als echte Volkspartij behoort te volgen. (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Het Instituut voor Tuinbouwtechniek te Wageningcn heeft een boIlen„lijn" ont wikkeld. Het is nog een zeer geheim wa pen in de strijd tegen de arbeidsschaars- te. Sommigen zijn van mening, dat het I.T.T. een methode heeft uitgevonden, waarbij het interne transport uitermate vereenvoudigd is. Zij zijn op een dwaal spoor gebracht door het woord „lijn". Mensen met betere relaties weten dat een combinatie van machines bijna de gehele pakkerij van de bloembollen automatisch of halfautomatisch verricht. Het I.T.T. heeft geen gelukkig tijdstip gekozen om het apparaat te proberen, want op het ogenblik is iedereen benauwd voor ma chines, omdat ze de bollen zo beschadigen. Er begint een ernstig gebrek aan ge schoolde arbeidskrachten in de bloembol lenstreek te komen. Dit zal nog erger wor den, want in een rapport van het Econo misch Technologisch Instituut is te lezen, dat de gemiddelde leeftijd van de werkne mers hoog is. Dat betekent, dat de aan was klein is. Geen wonder dus dat ieder een met verlangen naar goede machines uit ziet. Dit jaar zijn de rooimachines voor het eerst volop aan het werk geweest en alle types hebben gefaald. Ze hebben alle maal bollen beschadigd. Beschadigingen, beter is te spreken van verwondingen, zijn een gruwel in het oog van de vakman, die wel eens is vergeleken met de mensen uit de Zwitserse precisie-industrie. De vak man weet dat ieder krasje op de bol de kwaliteit vermindert, want iedere kras of stootplekje is een bres in de verdediging tegen de aanvallen van een aantal para sieten, die ook in de plantenwereld op de loer liggen om iets gezonds aan te tasten. De bolleni'ooimachine is dus nog geen succes. In de schui'en van de exporteurs staan nog rijen andere machines met hulp middelen. Alle machines zijn mooi met rubber, schuimx-ubbei-, plastic en andere zachte materialen op punten, waar de bol len vex-wondingen kunnen oplopen, maar Door zijn vliegtuig, dat in het ongerede was geraakt, even buiten de kustlijn een „landing" op zee te laten maken, heeft de 46-jarige vlieger B. de Geus uit Voor burg maandagmiddag niet alleen zijn le ven, maar waarschijnlijk ook dat van een aantal badgasten aan het strand onder Kijkduin bij Den Helder gered. De vlie ger was met zijn Harvard PH-NIB opge stegen van het vliegveld op Texel met ach ter zich een zogenaamde „doelzak" ten be hoeve van oefeningen voor de luchtdoel artillerie bij Kijkduin. Juist boven de stel lingen raakte het vliegtuig in een hevige vibratie, waardoor de huidplaten van de romp vlogen. Op dat moment vloog de heer De Geus in de richting van de zee. Hij koppelde onmiddellijk de doëlzak af en draaide zijn toestel in zuidelijke rich ting om het op het strand te zetten. Toen hij voldoende hoogte had verloren om te landen bleek hij echter boven een strand- gedeelte te zijn dat vol badgasten was. De heer De Geus heeft daarom zijn toestel een meter of vijftig van het strand in zee doen neerkomen. Hij slaagde erin uit de cockpit te komen en het stx-and te berei ken. Het toestel, dat in gebruik was bij het luchtreclamebedrijf Aero-Ypenbux-g is gezonken. Alleen bij eb komt de staart bo ven water. Een vertegenwooi-diger van de rijks- luchtvaardienst zal eer onderzoek in stellen naar de oorzaak van de gedwon gen landing op zee. Donderdag worden aan de Nederlandse grens bij Valkenswaard de Nederlandse troepen verwacht, die terugkomen van de oefeningen in La Courtine. Dit is het tweede contingent Nederlandse militairen dat tei-ugkeei-t van de oefeningen .n Frankrijk. De gx-oepen behoorden tot de eex-ste divisie 7 december. Eind september vertrekt de derde groep naar La Courtine en in oktober de vierde groep. Deze be horen tot de viex-de divisie. De tweede gx-oep, die gisteren uit La Courtine vertrok, zal in Bourges en in Chalons sur Marne rust houden. Bij af scheidsbezoeken aan de autoriteiten van La Courtine heeft generaal De Vries zijn dankbaarheid uitgesproken voor de har telijkheid van de Fransen in La Courtine. BONN (Reuter) Thoebten Jimge Nor boe, een broer van de Dalai Lama, heeft maandag op een persconfei-entie te Bonn verklaard, dat de Dalai Lama en de Ti betaanse regering in ballingschap hopen, dat jonge vluchtelingen naar Europa kun nen komen om er te studeren en een vak te lex-en. Volgens hem zijn de meeste van de 20.000 Tibetanen, die naar India zijn uitgeweken, 20 tot 30 jaar oud. desondanks ziet men beschadigingen ont staan. De bollen „vallen te hoog" tien tallen keren hun eigen lengte en de vallen de bol bezorgt de liggende dan een kneus plekje. Ze wox*den nog eens flink door el kaar geschud in schudbakken, moeten meegenomen worden door Jacobsladders en vallen weer een eindje. Men is blij als ze heelhuids in de zakken komen. De exporteurs klagen steen en been. Zelfs de bezadigsten onder hen doen er aan mee, want de bloembollenexporteux's vormen een zeer gesloten groep, die vrij homogeen reageert op een bepaalde situa tie. Wij vroegen een oude kweker of de beschadigingen zo veelvuldig vooi'komen als uit de gesprekken zou zijn op te maken. Hij antwoordde dat het dit jaar allemaal erger is dan normaal. Of dat nu precies door de rooimachine is vei'oorzaakt durfde hij echter zo maar niet te zeggen. „Wacht maar af met die machines, gooi ze niet op de schroothoop en kijk het vol gend jaar weer eens verder. Misschien is het dan een normaal voorjaar met lekker veel regen en kou en dan zullen we minder te klagen hebben". Voor het Instituut voor Tuinbouwtech niek is zo'n slecht jaar uitstekend om de bollen,.lijn" te proberen. Ieder zwak plek je in de mechanisatie moet nu wel zicht baar wox-den. Deze combinatie van machi nes zal echter heel voorzichtig te werk moeten gaan om de angst voor beschadi gingen niet nog verder aan te wakkeren. Bloembollenkwekers en exporteurs zijn nu eenmaal mensen die bijzonder veel waarde hechten aan het uiterlijk van de bollen. In Apeldoorn zijn twee Duitse jongens, 17 en 18 jaar, gepakt, die in de Hoofdstraat de ruit van een vitrine hadden ingeslagen om er een aantal bijouterieën uit te graaien. Toen zij bemerkten, dat enkele voorbijgangers hun daad hadden gezien, vluchtten zij in de tuin van een naburig winkelpand, waar zij hun buit begroeven om vervolgens als doodgewone wandelaais weer de Hoofdstraat in te lopen. Daar' werden zij echter door de inmid dels gealarmeerde politie aangehouden. Bij ondervraging bleek, dat de jongens zich ook hadden schuldig gemaakt aan het for ceren van de geldlade van een sigaretten automaat, hetgeen 11,— opleverde. Van de elf zilveren guldens hadden de knapen er nog tien in hun bezit. Het ontbrekende muntstuk was gebruikt om een tweede sigarettenautomaat door allerlei manipu laties zeven pakjes sigaretten lichter te maken. De knapen zijn over de grens ge zet. Advertentie (Van onze correspondent in Brussel) De kansen van Brussel als permanente zetel van de Europese instellingen zijn vol gens sommige waarnemers gedaald, vol gens andere zijn zij gestegen, daar een een stemmig votum van de zes ministers van Buitenlandse Zaken nodig is om de reeds in Brussel gevestigde Europese instellingen naar een ander oord te doen verhuizen. Er zijn op het ogenblik reeds een dertienhon derd Europese ambtenaren, meestal met hun familie „geruisloos" in Brussel ge- installeerd. Men merkt het niet eens op de markt van de woningen. In onze vvyk in Schaarbeek staan tenminste tien grote „heren"huizen sedert een half jaar leeg. Enkele „Europeanen" zijn komen kijken naar die grote mooie patriciërswoningen van de vorige eeuw, maar allen hebben blijkbaar wat beters gevonden, want de huizen staan nog steeds onbewoond. Een van de bezwaren tegen het huren of even tueel het kopen van die oude huizen is na tuurlijk de hoge huur (of prijs). De Brus selse huiseigenaar laat zijn huizen of wo ningen liever leeg staan dan de prijs van de huur te verlagen. C'est a prendre ou a laisser Het blijft voor Brussel een grote troef, dat er, bij wijze van spreken morgen, nog 3000 Europese ambtenaren met families kunnen bijkomen. Zij zullen zonder veel moeite een oude of een moderne woning vinden en zelfs enkele maanden later een andere woning kunnen betrekken, want men krijgt soms voor minder geld iets be ters, bijvoorbeeld wanneer men ervaren heeft dat de Vlaamse voorsteden zoals Strombeek, Laken, Tervuren, Evere of Sint Stevens Woluwe niet veel verder lig gen van het centrum dan het extra-dure en snobistische Ixelles en heel wat goed koper zijn. Een andere grote Brusselse troef was het, dat de Europese ambtenax-en een mo- IIet Albertina-complex, waar het secre tariaat der Europese gemeenschappen is gevestigd dern en luxueus kantoorflatgebouw kon den betrekken alsof het op hen wachtte. Een grote verzekeringsmaatschappij, de Royale Beige, dat in de Belliardstraat een complex kantooi-gebouwen had opgericht stond net dadelijk af aan de Europese ge meenschappen. Thans is het gex-esex-veerd voor de Eux-atoom, terwijl de Europese Economische Gemeenschap in de Blijde Inkomstlaan een nog groter en mooier flatgebouw heeft gekregen. De seci-etaria- ten van de ministerraad van de drie Euro pese gemeenschappen en van het Europese parlement konden in het nieuwgebouwde Paleis der Congressen worden gevestigd. Dat paleis is een van de grote gebouwen van het Albei-tiixa-complex, dat jaren gele den was bedoeld als een groot cultuurcen- trum voor de hoofdstad. Brussel heeft nog grotere plannen. Het wil alle Europese instellingen samenbren- gen in het hart van de stad, vlak bij het Jubelpark en naast de Belgische regerings wijk van de Wetstraat. Niet ver van het Jubelpark ligt een oud klooster en de non nen waren bereid haar onderkomen aan de Belgische regering te verkopen ten behoeve van de Europese gemeenschappen. Op dit vijftien hectare grote terrein zou een com plex gebouwen worden gebouwd. De plannen zijn klaar. Zij lekten zelfs uit in een Brusselse krant voordat de Europese ambtenaren er van op de hoogte waren gebi-acht. Wat de Brusselse positie kan ondermij nen, zo menen de Belgische waarnemers, is het groeiend economisch en politiek prestige van Frankrijk. Want het is zeker dat er achter de „grootheidspolitiek" van De Gaulle méér zit dan wat Fran se chauvinistische bluf. Wanneer de vx-ede in Algerije kan worden hersteld, de rijke bron van aardolie uit de Sahara naar West- Europa begint te vloeien en de Franse economie door de sanering meer expansie kracht verkrijgt, zal ook het Franse poli tieke prestige in Europa groter worden. Men praat nu al van een politiek secre tariaat der zes in Parijs en van een soort directorium ParijsBonn over de zes. Het is begrijpelijk, dat Brussel die ontwikke ling met ongenoegen ziet naderen. Vandaar dat de Belgische regering, en vooi-namelijk de huidige minister van Buitenlandse Za ken, Pierre Wigny, voortdurend de „stem der kleine naties" wil laten horen. Intus sen installeren zich meer en meer semi- officiële instellingen, die met de Euro- rriarkt te doen hebben, in Brussel. Het is duidelijk, dat de Belgische hoofdstad rekent op de grote macht van het „fait accompli" dat zich thans binnen haar muren voltrekt. In gesprekken met Nederlandse „Euro peanen" velen ervan zijn al dadelijk lid geworden van de Hollandse Club, een stuk Nedex-land in Brussel hoorden wij opti mistische klanken, maar ook klachten. Men klaagt erover dat Brussel een dui-e stad is. (Gelukkig dat de Europese school ex nu is een fraai kasteel in de buurt van Ukkel daar de Belgische scholen duur zijn). Doch de salarissen van de Euro- pese gemeenschappen zijn veel beter dan die van de Nederlandse ambtenarijen daar komt nog eens vijftien percent toe slag bij voor het hogere levenspeil en voor de niet-Belgische ambtenaren een toeslag van 25 percent voor extra-kosten. Een Europese ambtenaar met een salaris van 1.500.per maand is een gewoon ver schijnselMaar een huishuur van 380 gulden voor een groot huis is ook gewoon. In sommige departementen wordt zeer hard gewerkt tot zaterdagmiddag toe, in andex-e wordt er met. de pet naar gegooid. Op de vraag of de „nationaliteiten" zo dooi~\yei\ken dat er zich groepjes pee,land vormen, kregen we het nogal verrassende antwoord dat zulks alleen met de Italia nen het geval is. Die zoeken ook in de stad de talrijke Italiaanse restaurants op om er 's avonds wat guitaar-getokkel en een bel canto op zijn Napolitaans te horen. De anderen zoeken contacten met Belgische families, wat niet zo vlot van stapel loopt als men van een „zuidelijk" land had ge dacht. Men verwacht dat er tegen het eind van dit jaar, of de zomer van het volgend jaar, nog ongeveer 180 ambtenaren zullen worden aangewoi-ven. De ministers zijn het eens over een voorlopig aantal van 1.480 ambtenaren. Wat er daarna gaat ge beuren weet nog niemand, maar de minis ters van Financiën der zes landen die hun zegje hebben over het budget van de Euro pese gemeenschappen remmen uit alle macht. Geen kater Ons blonde dochtertje, het nakomertje en het enige meisje, is vijf jaar geworden. Enkele dagen geleden vierden wij dat feest. Dat wil zeggen, mijn man snelde het huis uit voordat het eerste kleine buur meisje in een feestjurk kon binnenstappen. Als gestoken door een wesp ontvluchtte hij de ver jaarspartij. Ilc geloof, dat het idee beschouwd te worden door een tien tal kleine meisjes, opgenomen te worden in hun gedachten, geclasseerd te worden in hun hoofdjes om daar vast en zeker onbarmhartig bewaard te blijven, hem vrijwel tot doodsangst dreef. Hoewel hij overdreven op zijn dochter is gesteld en dagelijks bar veel voor haar over heeft, wenste hij de vivisectie door haar vrien dinnen, al was het op ha,ar verjaardag, niet te ondergaan. Vaders afwezigheid merkte onze dochter overigens amper op. Zij was zenuwachtig bezig vanaf het ogenblik dat zij het eerste cadeau ontving tot zij 's avonds overspan nen en misselijk in bed lag. Ik vroeg me af hoe ze de volgende dag zou zijn. Zo'n „volgende dag" was in mijn eigen herinnering altijd zwart van gallig heid geweest om het voorbije feest, niet te tillen van zwaarmoedigheid in het voor uitzicht van een jaar vol dezelfde dagen, niet te doorleven bij de gedachte dat ik voor een heel jaar weer in de anonimiteit geduwd zou worden en behandeld als ieder kind, als duizenden kinderen. Hoe kon je deze toekomst nog levend in het gezicht blikken na een hele dag het middelpunt der aarde geweest te zijn? Het middelpunt, van de gesprekken, van de gedachten, van de handelingen rondom je. Er was maar één naam geweest op die dag, de jouwe, één levend wezen om rekening mee te houden, jijzelf. Afgrijselijk was voor mij de volgende dag. Geen lust meer in het leven en een afkeer van de mensen. In mijn hele volwassen bestaan heb ik waar schijnlijk nooit meer zó'n kater gehad als op de dag na mijn verjaardag in mijn jeugd. En mijn lieve vijfjarige dochter? De volgende morgen zat zij tussen de broers aan de ontbijttafel voor haar bord met. pap, als altijd. Zij droeg de slabbe onder haar kin, zij had haar geruite schooljurkje aan en alle feestelijkheid was verdwenen. De dagelijksheid leek het feest van gister zelfs tot een droom te maken. Had mijn meisje werkelijk op een ver sierde stoel gezeten in een jurk met stroken en strikken? „En", vroeg vader, „heb jij een fijne verjaardag gehad?" Ik hield mijn adem in bij deze gevaar lijke vraag. Waarom, liet hij het onder werp niet rusten? Waarom herinneren aan het. verloren paradijs? Mijn dochter keek een ogenblik haar vader aan. Ze gaf hem geen antwoord op zijn vraag, maar één en al beminnelijk heid zei ze tevreden en triomfantelijk: „Weet. je wat jong is? Als je vier bent". Geen kater. Wat een gélukkige jeugd zal dat meisje hebben. j9ib .iit^a/xeoe- - -Maps Valk- Advertentie Slaapt u slecht-door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Verdrijft in al die gevallen snel en afdoende die pijnen en u slaapt heerlijk. Togal baat Zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.95, ƒ2.40. ƒ8.88. De repetities voor de Taptoe Delft zijn weer begonnen. De foto toont hiervan een der indrukwekkendste ogenblikken, althans voor de jeugd, die even mocht spelen met de grote instrumenten. Op zaterdag 19 september zal voor de vijfde keer het Zeeuwse fruitcorso door de straten van Goes trekken. Tevens zal een autoshow worden gehouden. Diverse auto- fabx-ieken komen met de nieuwste model len. Vermaarde muziekgezelschappen vei-- lenen ook nu weer medewerking aan het corso. De fruitfee zal vrijdagavond 11 septem ber door het gemeentebestuur van Goes worden ontvangen. Alle kinderen van de lagere scholen krijgen een ballon. Op een sein van de fruitfee zullen 2500 jongens en meisjes deze ballonnen oplaten. Tijdens de fruitweek (11 tot en met 19 septembex-) zal onder meer de Haaxdemse Luchtvaart club een demonstratie geven met kleine vliegtuigmodellen. De middenstand van Goes zal een braderie en etalagewedstrijd houden en voorts staat op het program ma een boerenbruiloft. De stad zal tijdens de fruitweek fraai verlicht worden. In de fruitweek wordt te vens een vogel- en bloemententoonstelling gehouden. Advertentie Warme schotels ƒ2- LUNCHROOM Grote Houtstraat 105 Tel. 18598 Uit de Opregte Woensdagsche Haerlemsche Courant van 17 Augustus 1S59 BERICHT VOOR DAMES. Men verlangt ten Huwelijk een MEISJE of WEDUWE, goed van humeur, pei'soon en voor komen, Prot. Godsdienst en met eenig Kapitaal. In zender dezes is Viijgezel, 30 jaren oud, is niet onbe middeld en heeft zijne eigene fatsoenlijke Affaire. Hij belooft de stipste geheimhouding en wellevendheid in acht te zullen nemen jegens die Schoone, welke hem met eenig welmeenend ant woord op deze advertentie zoude willen vereeren. Men schrijve het Adres Bureau Handelsblad, Letts G. H., franco. (Advertentie)

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3